BUITENL. BERICHTEN G:*». tot ~7 '55._i 65.. BEEKMAN LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING DONDERDAG 5 FEBRUARI DE AARDBEVING IN NIEUW- ZEELAND. Napier brandt nog. De stad een ruïne. Rivieren van rich ting veranderd. Omtrent de a-ardbeving in Nieuw-Zee- land melden de nadere berichten, dat de brand te Napier nog steeds voortduurt. Daar de waterleiding niet meer werkt, is een krachtige bestrijdiug van het vuur on mogelijk. De bevolking in het geteisterde gebied bracht den afgeloopen nacht uit vrees voor verdere schokken onder den blooten he mel door. De hulpexpedities, die over land het ge teisterde gebied trachten te bereiken, ko men slechts langzaam voorwaarts, daar de- auto's opgehouden worden door de breede soheuren in den grond, en dc veie steen massa's, die zij.oo hun weg ontmoeten. De twee kruisers uit Wellington zijn gistermorgen voor Napier aangekomen en terstond met tier hulpwerk begonnen. Een dagbladcorrespondent, die er in is geslaagd tot Napier door te dringn, geeft een uitvoerige schildering van den toe stand. Het bekende Teaute-sermna?ie voor de Maori's is onherstelbaar verwoest, doch de historische kerk en de toren zijn ge spaard gebleken. De stad Hastings biedt eveneens een troosteloozen aanblik. Het is onmogelijk om op de straten voorwaarts te komen. De weg v»n Hastings naar Napier verkeert in een onbeschrijfelijken toestand. Op enkele punten is de weg geheel verdwenen en weggezakt. De verwoestingen te Napier zijn echter grooter dan te Hastings. De marineprome- nade is nog slechts een weg van ingestorte huizen. Overal treft men daklooze gezinnen aan. Alle bankgebouwen te Napier zijn in gestort en de zakenwijk is nagenoeg in de asch gelegd. Twee couranten met haar mo derne machines zijn nog slechts één groote puinhoop. De wijk Ahurri, de zeehaven van Napier, heeft veel van de brandende petroleum, die uit de tankinstallalie stroomde, geleden. Bij het instorten van de technische school werden alle leerlingen onder het dak bedolven. Do groote tribunes van het sportterrein der stad zijn in allerijl tot hulpziekenhuizen ingericht. Het nieuwe theater is afgebrand, even als de in aanbouw zijnde St. Paulskerk. De kathedraal is onherstelbaar verwoest. Bij Mohaka is het land geheel omge woeld. De rivieren zijn van richting veran derd. Het havengedeelte, waar vroeger visschersvaartuigen en kleine schepen la gen, is thans droog land geworden met soheuren tot 20 M. breedte. De opgaven omtrent het aantal slacht offers loopen nog steeds uiteen. Het zal nog wel eenigen tijd duren, voordat het aantal dooden nauwkeurig is vastgesteld. Particuliere berichten spreken thans v. 350 dooden. Een officieel bericht meldt, dat tot nu toe ongeveer 100 lijken* geborgen en geïdentificeerd en 4 .onherkenbaar ver- geidentificeerde en 4 onherkenbaar ver minkte lijken geborgen. Echter worden nog talrijke personen vermist, zoodat het aan tal slachtoffers vermoedelijk nog zal stij gen. De regeering van Nieuw-Zeeland heeft terstond een omvangrijke organisatie voor de verdeeling van levensmiddelen en het verleenen van geneeskundige hulp in het leven geroepen. Naar uit Auckland gemeld wordt, heeft gisteravond om S uur 50 te Napier opnieuw een aardschok plaats gegrepen, bijna even ernstig als de heftigste der laatste dagen. De stad is volkomen in het duister gehuld, waardoor de toch reeds vreeselijke toe stand nog moeilijker wordt. Volgens andere berichten uit Auckland verluidt aldaar, dat er minstens 250 dooden zijn te Napier en 150 te Hastings. Vluch telingen meenen, dat er wel duizend doo den moeten zijn. Omtrent het aantal slacht offers op andere plaatsen zijn nog geen definitieve berichten te melden. Ongeveer 5000 mensohen ijn uit het ge bied van de aardbeving naar het Zuiden van het eiland gevlucht. Het feit, dat men nog slechts zoe weinig nadere bijzonderhe den omtrent de ramp heeft ontvangen, wordt te Wellington beschouwd als een be wijs voor de groote schade en vernieling die de aardbeving heeft veroorzaakt. Napiers ontruiming bevolen. De autoriteiten te Napier hebben last ge geven, dat de stad binne twee dagen door de geheele bevolking moet worden ont ruimd. Het geheele rioleringssysteem is name- lij bij de aardbevingsramp vernield, zoodat er naar het oordeel der autoriteiten groot gevaar bestaat voor het uitbreken van epi demieën, wanneer de bevolking de stad niet ten spoedigste verlaat. Nog altijd worden aardschokken waarge nomen, waardoor de bevolking in paniek stemming blijft verkeeren. Talrijke gezin nen kampeeren in tuinen of langs de we gen. De autoriteiten zouden van plan zijn nog meer gebouwen in de lucht te laten -springen, aangezien zij geen andere moge lijkheid zien, om de branden te beperken. Vijf vliegtuigen zijn op weg naar Napier met desinfectie-toestellen voor het drink water. Het geheele aardbevingsgebied is nog steeds geisoleerd. Het telegraafverkeer is verbroken en de straat- en spoorwegen ge blokkeerd. Zonder speciale vergunning wordt niemand tot de haven van Napier toegelaten. Een bctro-wbare schatting van het aan- .ial slachtoffers kan nog steeds niet gegeven vordao, ck>oq algemeen gelooft men, dat gij W SPECIALE AANBIEDING Colb costuwn njrnaat zie SfieciaLe etalm^e KKOREVAAR5TRAA~[< 1567 verscheiden honderden personen zijn ge dood en duizend gewond. Telegrammen uit Wellington melden, dat er duizend, personen zouden zijn ge dood, van wie alleen in Napier 400, en 2000 gewond. Journalisten, die een bezoek hebben ge bracht aan Napier melden telegrafisch, dat de stad opgehouden heeft te bestaan en dat de bewoners in de omgeving ronddwalen. De geheele stad vormt een groote puin hoop, in het centrum staat geen enkel huis meer overeind. Huizen, die op de omrin gende helvels stonden, zijn naar beneden gestort en hebben in hun val de lager lig gende huizen vernield. De bewoners vertel den, dat de beweging van de aarde bijna verticaal was De grond werd over een groot en afstand door de zware schokken on geheven en daalde weer na eenige op en neer gaande bewegingen, die een verbijste- renden indruk maakten. Hartroerende tooneelen spelen zich af bij de ambachtsschool, die gehel word vernield en waaromheen zich talrijke moeders, ook uit de omliggende plaatsen, verdringen om nader inlichtingen te verkrijgen over haar vermiste zonen. Voor de verpleging der gewonden, de zie kenhuizen zijn zooals bekend, vernield, zijn hulpbarakken ingericht op de tribunes van de renbaan. Bij verlichting met fakkels en ander kunstlicht moeten de geneeshee ren en verpleegsters de gewonden verzor- 8en* Afdeelingen mariners patrouilleeren door de straten ten einde een herhaling te voor komen van de plunderingen, die in den af ge loopen nacht zijn voorgekomen. ONGELUKKEN. DE ONTPLOFFING OP DE „X-l". Twaalf zwaar gewonden. De ontploffing op de Engelsche onder zeeboot „X-I" heeft, zoo?Is thans blijkt, ernstiger gevolgen gehad dan men oor spronkelijk meende. In totaal zijn niet zes, maar twaalf man zwaar gewond De zes stokers, die in de machinekamer het dichtst bij de motóren werkten, zijn er het ergst aan toe. De brandende olie vloog ovei hun bovenlichaam en docr de kracht van de explosie werden zij tegen den grond geslingerd en bovendien geraakt door de rondvliegende stukken gloeiend metaal. Dc wand, die de machinekamer van de belendende ruimte scheidt, werd ingedrukt De emotie aan boord was zoo hevig, dat een deel der bemanning het bewustzijn verloor. Onmiddellijk na het ongeval sein de de commandant draadloos om medi sche hulp. De zwaargewonden zijn met een sleepboot naar land gebracht. Trein botst tegen auto met dynamiet. Op een spoorovergang te Salt Lake City is een passagiersbrein in botsing gekomen met een met dynamiet geladen vrachtauto. Er ontstond een geweldige ontploffing, de wagen werd aan splinters geslagen, de bestuurder en zijn metgezel werden ge dood. De locomotief werd zwaar beschadigd, de machinist gedood en de stoker liep door den ontsuappenden stoom ernstige brand wonden op. Weer een skilooper verongelukt. Naar uit Zürich wordt gemeld, is op een skitocht een Duitsch student in een glet- scherspleet gevallen en daarna doodge vroren. Hij was met twee anderen aan het skiën op de Breithorn, toen hij viel. Zijn kaïneraden trachtten met een touw in de diepte af te dalen, doch dit bleek Ie kort. Eerst na geruimen tijd kon het lijk door een reddingsbrigade worden geborgen. Stuurloos op den Oceaan. De vrachtboot „Offinghani" van de Shipping Board der Vereenigde Staten, die onderweg was met een lading ter waarde van ongeveer twee en een half millioen gulden van Texas naar Antwerpen en Ham burg, is heden te Halifax aangekomen, na door Amerikaansche kustwacht-kotters 900 mijl te zijn gesleept. De vrachtboot had een gebroken schroef en weid, na zeven dagen hulpeloos midden op "den Atla.iti- schen Oceaan te hebben rondgedobberd, uooi de Amerikaansche kustwacht opge pikt. De boot zal te Halifax worden ge repareerd. DE LEIDSCHE COURANT VONDST VAN GERAAMTEN BIJ PERTH. Vergaan van een Ncderlandsch schip opgehelderd? Bij de monding van de rivier de Moore, S0 kilometer ten Noorden van Perth (Au stralië), zijn menschelijke geraamten in oude doodkisten gevonden, welke van 1618 tot 164S zijn gedateerd. Men denkt dat deze geraamten afkomstig zijn van de le den der bemanning van een Nederlandsch schip, de „Gouden Draak", dat niet 7S.000 florijnen aan boord, op deze kust schip breuk leed. De „Gouden Draak" was een handelsschip, dat van Nederland uit op Oost-lndii voer. De ondergang der 68 schipbreukelingen, clie den soJiat in veilig heid hadden gebracht, is steeds een raad sel gebleven. Belgische fabriek afgebrand. Te Buysinghen bij Iialle heeft gister avond in een fabriek van bamboe-rolluiken een hevige brand gewoed. De directeur en zijn gezin konden slechts ternauwernood aan de vlammen ontkomen. Met man en macht werd het vuur door de brandweer bestreden, dat zich over het geheele fa briekscomplex van 1200 vierkanten meter uitstrekte. Een bak met 200 liter benzine ontplofte. Tengevolge van het wegsprin gen van een steen werd een brandweer man ernstig gewond Ondanks de ijverige pogingen van de brandweer slaagde zij er niet eerder in het vuur te bedwingen dan nadat het grootste gedeelte van de fabriek was uitgebrand. De schade be draagt circa één millioen francs. Tel. DE TOESTAND. II (Slot). In ons eerste artikel kwam wel tot uUing, dat de uitkomsten van den tuinbouw veeJ te wenschen overlieten; dat het gemengde bedrijf over "t algemeen genomen nog redelijke resul taten heeft geeven. al kwamen ze dan ook niet nabij de verwachtingen; dat het bedrijf in de bouwstreken moet spreken van een rampsoedig jaar. Met groote spanning is voor dit noodlijdend bedrijf uitgezien naar regeeringssteun. Men hoopte op spoedige en daadkrachtige hulp. In beide opzichten is men teleurgesteld en wel het meest in spoedbetrachting. De boeren be grijpen niet goed en kunnen ook moeilijk be grijpen den tragen gang van wetgevendm ar beid, die tal van instanties moet doorloopen. Thans staan ze voor de noodzakelijkheid het bouwplan op te maken voor de zomergewassen er ze weten nog niets officieels omtrent steun van de suikerbietenteelt. Ze hebben in dank iien tot stand komen het compenseerend invoerrecht op suiker ten be drage van 2.40. Al hebben hunne ontvang sten tengevolge der sterk gdaalde prijzen daardoor geen noemenswaardige verhooging endergaan, zij hebben toch begrepen dat dat recht heeft behoed Voor nog grooter verliezen; zij hebben daarin gezien de welwillendheid der Regeering in het doen van een eersten stap tot steunverleening. Van het maal- en menggebod verhoopt men meer vrucht en men waardeert ter zeerste de krachtige houding van den minister bij de behandeling in de Tweede Kamer aangenomen. Alleen wordt betreurd, dat niet in sneller tem po deze aangelegenheid is afget.andeld. Was dit geschied, dan zou de oogst 1930 daarvan nog in belangrijke mate hebben kunnen profi- teeren. Ofschoon blijkens het Voorloopig 'Ver slag in de Eerste Kamer nog tal van bezwaren zijn geopperd, hoopt men toch op een gunsti ge beslissing, die groote teleurstelling zal be sparen aan den akkerbouw. Dan ligt een regeling voor steun aan de aardappelmeelindustrie ter behandeling in de Tweede Kamer. Blijkens de Memorie van Ant woord handhaaft de Minister zijn steunplan, ofschoon de voorgestelde regeling door betrok ken partijen niet doeltreffend en onvoldiende wordt geacht, welke meening trouwens in het Voorloopig Verslag in ruime mate tot uiting kwam. Verder heeft de Regeering besloten tot steun aan de suikerbietenteelt en deze zal, naar ver luidt, bestaan in een teeltpremie, omdat elke andere vorm van steunverleening op welhaast onoverkomelijke bezwaren zal stuiten. Wel zal men, blijkens een bericht in de pers, er op moe ten rekenen ,dat de steun zich za moeten be perken tot een iets geringer hoeveelheid bie ten dan in de afgeloopen jaren gemiddeld aan de fabrieken is geleverd. De Minister van Defensie heeft tot groote tevredenheid der veehouders he besluit ge nomen om het Nederlandsche leger uitsluitend Nederlandsch vleesch te verstrekken. Men ziet daarin het dienen van een juist beg'nsel. vooral noodig in moeilijke tijden. Naar de mogelijkheid van verlaging van spoorvrachten, waaron bij de begrooting van Waterstaat met zoo'n groote kracht werd aan gestuurd, wordt een commissoriaal onderzoek ingesteld. De Tweede Kamer nam een motie aan, waarin de wenschelijkheid van opheffing der crisisopcenten was neergelegd. Of de Regee ring daarmee zal rekening houden, weet nie- mand en trouwens zal deze maatregel geen redding kunnen brengen in den noodtoestand, alleen dien 'n weinig kunnen verlichten. De landbouwuitvoerwet werd van toepas sing verklaard op enkele producten van de zuivelindustrie, van den akkerbouw en op Ook de afschaffing van den vleeschaccijns schijnt niet in het voornemen der Regeering te liggen. Alles samen genomen is nog weinig van het urgentieprogramma der drie Centrale Land bouworganisaties, aangeboden aan de Regee ring in Juni 1930. in vervulling gegaan, ter wijl men over verdere voorstellen der Com- missie-Lovink in het duister verkeert. Dr. Oortwijn Botjes schrijft in een goed gedocumenteerd artikel, dat de groep akker bouwers tengevolge van de crisis een verlies lijdt van meer dan 100 millioen gulden per jaar. Aan de hand van andere becijferingen kan men bij de huidige prijzen niet anders rekenen dan met een verlies van minstens J 150 per H.A. Begrijpt men nu, ook in niet- landbouwkringen, hoe hard de nood nijpt en hoe radeloos men wordt bij de steeds grooter wordende moeilijkheden? Zoo terecht heeft prof. Minderhoud er dezer dagen op gewe zen, dat men, ondanks den noodlottigen toe stand, nog zoo betrekkelijk weinig hoort van faillissement, omdat de boerenstand zich daar voor schaamt en in nood zoo lang mogelijk geholpen wordt met credieten van familie leden. Ook met den voorgestelden regeeringssteun ziet het er met het akkerbouwbedrijf nog zeer ongunstig uit. De groote bedreiging van Rus land vooral werpt nu reeds harfe zwarte scha duwen vooruit. Al hoort men in Duitschland thans meer aangename klanken van de indus trie, die zich gaat verzetten tegen de steeds hooger wordende bescherming van den land bouw; van den Duitschen Minister van Land bouw en Voedselvoorziening, die de Duitsche zuivelbereiding er op wees, dat staatssteun slechts in tijden van nood op zijn plaats is, doch dat inderdaad slechts eigen kracht tot gced resultaat kan voeren; van bemoeilij king van onzen export zal nog heel lang sprake zijn. En daarmee dreigt de crisis zich te zullen uitbreiden tot andere takken van het bedrijf, die tot heden zich nog vrijwel heb ben kunnen redden Het pessimisme grijpt dan ook steeds verder door in ons boerenvolk. Mogen spoedige en krachtdadige regeerings- maatregelen opnieuw doen opleven de hoop, de trouwe levensgezellin van den land- en tuinbouwer. „Tijd". N00RDWIJKERH0UT. Liefdadigheidsuitvceringen. Maandag en Dinsdagavond had in het patronaat St. Victor een uitvoering plaats door de too- neelclub „Oud en Jong", ten bate der ar men. De zaal was flink bezet, wat den zeereerw. heer Pastoor reden gaf op te merken dat in zijn parochie men veel over had voor de kerk in 't algemeen maar voor de armen in 't bizonder. Ook uit na burige parochies waren vele kijkers geko men. 't Allereerst werd opgevoerd het too- neelspel: „Mea Culpa". Er werd meesteu- tijds zeer mooi spel gegeven. Enkele scènes van ontroerende intrige werden welbegre pen vertolkt. We behoeven geen namen te noemen, doch anders zouden misschien Ernst Bulau en Clemens Pretorius daar voor 't eerst in aanmerking komen. In de pauze werd een half varken ver loot, wat een zeer geanimeerde stemming bracht en een flinke opbrengst. Een elftal prijswinners werd een franco portie toe gezegd. Na de pauze werd nog gespeeld de klucht: „Baas Jansen en de Brand van Rome", een klucht in één bedrijf. Er wercl danig gelachen om de domheid van den baas en de grappen der studenten. Hierna was 't programma afgewerkt en gingen al len vergenoegd, huistoe. Feestavond Middenstand. Woensdag avond hield de R. K. Middenstandsvereeni- ging „St. Joseph" haar jaarlijksche feest bij eenkomst in café de Zwaan. De opkomst der leden met hunne dames was zeer goed. Voorzitter H. de Klerk opende de bijeen komst op de gebruikelijke wijze en heette allen hartelijk welkom, inzonderheid Ka pelaan J. de Ruyter, de geest, adviseur en allen wenschte hij een genoeglijken avond. Door de voordrachten van den heer C. Westgeest van Noordwijk, geaccompag neerd door den heer J. Coiel, was de stem ming er al dadelijk in. Verschillende refrei nen werden uit volle borst meegezongen. De geest, adviseur wenschte in een kort woord allen nog geluk met de groei van de vereeniging. Het ledental is reeds 63, eu uit deze macht van middenstanders kan, bij kalm beleid en inschikkelijkheid een sterke kracht uitgaan ter verbetering van aller belangen. De feestpret ging intusschen weer voort, terwijl ook Pater Ponsioen en Kapelaan J. van Stralen de feestavond kwamen bij wonen. Tot laat in den avond bleven allen gezellig bijeen. Nog werd een groote verloting gehouden om prachtige prijzen, welke verloting bui tengewoon in de smaak viel en mede door de activiteit van afslager de Winter een flink bedrag voor de kas opleverde. Tot laat in den avond bleven allen ge zellig bijeen en na een dankwoord van deu voorzitter werd door hem deze prettige avond, gesloten. HILLEGOM. Verkeersongeval. Gistermiddag is al hier een ernstig verkeersongeluk gebeurd aan de Haarlemmerstraat. Vermoedelijk door de stoom der tram misleid reden twee auto's tegen elkaar op. Beide be kwamen groote materieele schade. Wat erger is, dat de chauffeur der Coöp. Ver. Ond. Belang zoo ernstig werd gewond, dat hij met gebroken been naar de Ma- riastichting moest worden vervoerd. Concert. Gisteravond werd in Hotel Sistermans een liederen- en piano-avond gegeven door de dames Annie Jonkheer en Rie Tuyl Schuitenmaker alhier, resp. piano en zang. Het stemde tot groote verheugenis, dat de zaal zeer goed bezet was, zoodat Hille-gom zich op muzikaal gebied herziet. Zoowel de piano-stukken der groote meesters als de schitterende zang oogstte een verdiend applaus. Geen wonder, dat de beide dames met bloemen worden gehuldigd: die hulde was aller minst verdiend. De muzieklief hebbers hebben genoten. DERDE BLAD PAG. 10 LEI MUI DEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Vrijdag a.s. des namiddags te TYi uur in openbare veigadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Plannen verbreeding weg in 't Oos ten. 4. Wijziging begrooting dienst 1930 en 1931. 4. Aanvrage om subsidie van de Ai'd. „De Rijnstreek'' van den Algem. Politie bond. 6. Straatverlichting Geerdijk. NOOTDORP. Volksbond. Dinsdag 1.1. vergaderde de R.K. Vo.ksbond in het V ereenigingsgebouw. De opkomst was als gewoonlijk slecht. De voorz., de heer Lindeman, opende deze ver gadering met den Christelijke groet, en heette de aanwezige leden van harte wel kom. Spr. bracht ook een welkomstgroet aan den kapelaan en aan den distrioisbe- stuurder, den heer v d. Akker. Hierna gaf spr. het woord aan den see-r., die de notulen las der vorigen vergadering, welke onver anderd werden goedgekeurd. Nu was het woord aan den penningmeester; deze deed het financieel jaarverslag hooren, en gaf rekening en verantwoording over het door hem gehouden beheer. Uit dit verslag bleek, dat de R.K. Volksbond thans 82 le den tel't, waarvan 34 leden nog niet, geor ganiseerd waren. De voorz. bedankte na mens alle leden den secr. en penningmees ter voor hun keurig uitgewerkte notulen en verslag. Voor de commissie tot nazien der boeken werden benoemd de heeren M. Bol- leboom en Ant. Rol vink. Hierna gaf de voorz. het woord aan den heer van den Akker, en jammer moet het genoemd worden, dat zoo weinigen aanwe zig waren, want voor zulk een mooie, nut tige en leerzame uiteenzetting over de R.K. organisatie, moesten zeker ale leden aan wezig zijn. De Voorz. bedankte den he,er v. d. Akker voor zijn mooie rede en gaf te kennen, dat de R.K. Volksbond te Nootdorp nog veel tot stand kan brengen, wanneer allen met vereende krachten zouden mede werken. De aftredende bestuursleden wer den, zonder dat er gestemd werd, herko zen. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, waarna de voorz. de vergadering sloot. Kïesvereeniging. Dezer dagen hield de R.K. Kies vereeniging haar jaarvergade ring in het Vereenigingsgebouw. Deze ver gadering was goed bezocht, terwijl alle be stuursleden aanwezig wa-ren. De Zeer'eer waarde Heer A. G. Rbee, pastoor alhier, was verhinderd deze vergadering bij te wonen. Daarom nam de voorz. de leiding, en opende de vergadering met den Christe lijke n groet, en heette a.lle aanwezige leden van harte welkom. Daarna verzocht spr. aan den secr. den lieer L. J. v. d. Sanden de notulen der vorige vergadering voor te leasn, welke met één kleine opmerking werden goedgekeurd. Hierna volgde het fi nancieel verslag van d,n penningmeester, den heer Th. G. Boonekamp. De heeren L. v. d. Meer en A. Oudshoorn zagen deze boeken in, die op een schitterende wijze in orde werden bevonden. Nu volgde de be stuursverkiezing. De aftredende heeren wa ren L. J. v. d. Zanden, B. v. Sohie en Q. A. de Vreède; allen waren terstond herkies baar. Dat de leden over hun bestuur te vreden waren, bleek hieruit, dat a-lle aftre- denden werden herkozen. Aan de orde was nu het punt der agenda-, bespreking R.K. Raadsfractie. De voorz. deed voorlezing van het nieuwe reglement, hetwelk door ieder aandachtig werd aange boord en goedgekeurd. Aan de rondvraag gekomen werden ver schillende vragen gestold, terwijl de voorz. en de overige bestuursleden deze goed wis ten te beantwoorden. Hierna sloot de voorz. de vergadering. Nu volgde nog een verma kelijke film voorstelling,waarv oor de Wel eerwaarde Heer Kapelaan had gezorgd; deze was echter verhinderd de vergadering bij te wonen. Deze film viel bij allen goed in den smaak. Het bestuur had ook nog voor een prachtige collectie prijzen gezorgd, welke gratis werden verloot tusschen de a-c-ten der film, en daarna aan de gelukkige winnaars werdén uitgereikt. Hiermee was het einde der vergadering gekomen, en keerden allen heel tevreden huiswaarts. OUDEWETERING. Uitvoering. Dinsdagavond gaf de R- K. Tooneelvereeniging „St. Theodulfus' haar Vastenavond-uitvoering in hotel Van den Bosch. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, de heer W. Adenxa, het onverwachte overlijden van het wer kend lid der vereeniging, de heer Th. van Wieringen, wiens nagedachtenis ongetwijs- feld ook bij de donateurs nog lang in her innering zal blijven. Dan traden de spelers voor het voetlicht met het kluchtspel in drie bedrijven „Samson en Moot als Won derdokters". Dit stuk is een echt Vasten avondspel en werd zeer goed vertolkt. Meermalen werd de lachlust der toeschou wers opgewekt door de handigheid van Samson en Moot aan den eenen kant en de goedgeloovigheid van de patiënten aan den anderen kant. Het hartelijk applaus aan het einde van het stuk was dan ook zeer wel verdiend. Na de pauze kregen we een opvoering van een blijspel getiteld „Jochem Uilenspiegel", hetwelk werd op gevoerd door de adspirant-leden der ver eeniging. Hierbij bleek, dat de regisseur zijn leerlingen terdege had onderwezen, want het stukje werd buitengewoon vlot en in goeden stijl gespeeld. Alles bijeen genomen was het wederom een geslaagde avond, en vooral het spel van de nieuwe lingen belooft nog veel voor de toekomst. De grimeering was door den heer Fransséii goed verzorgd, terwijl de heer Deghert voor lustige piano-muziek zorg droeg. W0UBRUGGE. Personalia. De heer S. E. van Berkum, volontair ter secretarie alhier, is met in gang van 16 Februari a.s. benoemd tot klerk 2de klasse ter gemeente-sccreUuiO van Alphen aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10