Om Honderd Duizend Dollar! DINSDAG 3 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Nieuwe aardschokken in Albanië. Gisterennacht hebben te Koritsa nieuwe aardschokken plaats gehad, waardoor scha de werd veroorzaakt in de wijken, die bij de vorige schokken werden gespaard. Re gen en sneeuw verergerden nog het lijden der bevolking. De regeering heeft opnieuw een bedrag van 60.000 goudfranc gezonden voor dringende hulpverleening. RECHTERLIJKE DWALING IN AN HALT. Onschuld na 40 jaar gebleken. Veertig" jaar geleden werd te Drosa in het district Coethen een vrouw vermoord. Als verdacht van den moord werd een jon geman, Theermann genaamd, die in het testament van de vermoorde stond, gear resteerd. Hij ontkende echter en richtte de verdenking op zijn pleegvader, den her bergier Theermann te Reupzig, die daar op gearresteerd werd. De oude Theermann noemde drie getui gen, die zijn alibi zouden kunnen bewijzen, doch twee dezer getuigen, in dienst der domeinen, ontkenden op het aangegeven uur in de herberg van Theermann te zijn geweest, aangezien den beambten der do meinen het bezoek aan deze herberg ver boden is. De derde getuige verklaarde ech ter op het tijdstip van den moord te za- men met den ouden Theermann in de her berg te zijn geweest. De oude Theermann werd weer op vrije voeten gesteld en de jonge gearresteerd en veroordeeld tot le venslange tuchthuisstraf. Thans, nadat Theermann veertig jaar in het tuchthuis is opgesloten, heeft een in woner van Schönebeck bekend, indertijd den moord te Drosa te hebben gepleegd. Theermann is onmiddellijk uit het tucht huis ontslagen, doch hij is zoowel lichame lijk als geestelijk een gebroken man, die zich in de vrijheid in het geheel niet thuis- voelt cn menschenschuw is geworden. STUDENTEN-RELLETJES TE WEENEN Te Weenen is het gisteren herhaaldelijk tot vechtpartijen gekomen tusschen studen ten in verband met de verkiezingen voor den Duitschen studentenbond, die van vijf tot negen Februari worden gehouden en waarbij voor het eerst het studenbenrecht, waarom zooveel te doen is geweest, zich zal laten gelden. Nationalistische studenten toonden zich zeer verontwaardigd over oproepen, welke door socialistische studenten werden aan geplakt. De politie moest herhaaldelijk tusschen beide komen, waarbij ook van de gummi stok werd gebruik gemaakt.. Bij de technische hoogesohool sloegen de studenten houten borden van de socialis ten stuk en bestormden ook een kiosk, die kort en klbin geslagen werd. Het hout werd op een hoop gesleept en in brand gestoken. De rector van de universiteit heeft een oproep laten aanplakken, waarin hij den inhoud van de socialistische biljetten scherp veroordeelt, doch een beroep op de studen ten doet om zich niet tot ondoordachte handelingen te laten verleiden. De wraak van een modiste. Te Tourcoing heeft een 28-jarige mo diste, die haar verloofde herhaaldelijk in gezelschap van een andere jongedame had gezien, zich op haar mededingster gestort en haar met een scheermes het topje van haar neus afgehakt. Hevig bloedend werd het slachtoffer naar een ziekhuis gebracht, waar men haar voorloopig verbond, in de hoop, dat alsnog het afgekapte stukje neus zou worden gevonden. Inderdaad kwam kort daarop een heer, die van den overval getuige was geweest, met het ont brekende lichaamsdeel opdagen, waarna onmiddellijk de aanhechting werd voltrok ken. De aanvalster is naar het Huis van Be- waring te Lille overgebracht, zoodat haar j weer gecompleteerde mededingster voor- j loopig rustiger dan ooit van haar herders- j uurtjes zal kunnen genieten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 4 Februari. Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV-Uit zending. 8.008.15 Schriftlezinig. 8.159.30 Gra-mofoonpl. 10.3011.00 Ziekend-ienst. 11.0012.00 Concert. 12.0012.30 Gramofoonipl. 12.30—2.00 Geneert ter gelegenheid va<n het 2-jariig bestaan van het NCRV Dames koor. 2-002.30 Gnaimofoonpl. 2.303.00 Lezen va Christ. Lectuur. 3.004.30 Concert. 4.304.45 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00—7.00 H. Pilon: „Het kalkvraagistnk". 7.007.30 Onderwijsfonds voor de binnen vaart. 7.308.00 Dr. G. Esselink: „Ons bestaan een worsteding oan het leven." 8.00—10.00 Uitzending eener Kweek school-Demonstratie van het Leger des Heils, vanuit de N.Z. Kapel te Amsterdom. 10.00 Vaz Dias. 10—11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 187S M. 8.00 Gra-mofoonpl. 9.25 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Orgelspel. 10.30 P. J. Ka-rs: „Onze Keuken". 11.00 Gra-mofoonpl. 11.05 Mev. N.L. HeybroekdJAneona: „De Lichamelijke verzorgiin,# va-n den kleu ter". 11.35 Graanofoonpd. 12.00 Politieber. 12.15 Concert V A RA-septet. 2.15 Vrouwenuurt-je. 3.05 Gramofoonpl. 3.10 K. de Boer: „Eerlijke Handels- methoden'. 3.25 Gra-mofoonpl. 3.30 „Maak het zelf", Celine Scbaake Verkozen. 4.20 Piano-recital Joh. Jong. 4.50 Kinderuurtje. 6.15 Concert VARA Maododiine-Ensem- ble. 7.00 Prof. Dr. J. M. de Weve: „Zien de Dieiren de wereld in dezelfde kleuren als de mensch". 7.30 Politieber. 7.45 Vervolg Concert MandoLkie-Ensem- ble. 8.15 Uitz. vanuit Den Helder. 9.30 Hoorspel „S.O.S. Rao Rao Foyn De Krassin redt de Itaiia. Van Friedr. Wolff. Bewerk. M. Sluy-ser. Het Groot Volkstooneel o.l.v. Herman Bouber, Willem van Ga-pellen, Ben Groeneveld. 10.30 Slot-uit zending uit Den Helder. 11.00 Va-z Dias. 11.10 Gramofoonpl. D a v e n t r y, 1554,4 M. 10.35 Morgen wijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. Stoutmoedige bandietenstreek te Luik. In de rue des Guillemins, een der druk ste straten van Luik, drongen drie bandie ten omstreeks half zes 's avonds in een wisselkantoor, bedreigden den directeur, die alleen was, met een revolver, bonden hem vast op een st-oel, lieten de blinden neer en plunderden vervolgens de laden. Zij wisten met hun buit, 70.000 francs be dragend, het wisselkantoor te verlaten, maar iemand, die de kreten van den di recteur had gehoord en de drie kerels in de richting van het Guillemins station zag verdwijnen begon, op zijn beurt, luid te schreeuwen. De bandieten zetten het op een draf, weldra door verscheidene perso nen achternagezet. Een der schelmen vuur de herhaaldelijk, gelukkig zonder iemand te treffen, maar werd ten slotte door de politie gevat. Het was een 28-jarige kerel uit Esch aan de Sauer (Luxemburg). Men vond een bedrag van 8000 fres. in zijn be zit. Een tweede bandiet werd kort daarop gearresteerd aan het Longdozstation en bleek drager te zijn van een som van 62.000 fres. De derde schelm is nog niet gevat. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding. Te Gulpen heeft een onbekende auto, welke met snelle vaart over den weg reed, den 73-jarige K. aangereden. Zeer ernstig gewond werd de ongelukkige door de ma rechaussee van Vaals in bowusteloozen toestand gevonden. Gistermorgen is hij op last van den dokter naar het ziekenhuis „Calvariënberg" te Maastricht overge bracht. Auto geheel vernield. Zondagnacht kreeg de heer R. uit Val kenburg te Oud-Valkenburg een ongeval met zijn auto, waarbij hij zeer ernstig werd verwond en zulke hevige inwendige kneu zingen opliep, dat hij in zorgwekkenden toestand op last van dr. Kettler moest wor den overgebracht naar hel Ziekenhuis Cal variënberg te Maastricht. De auto werd geheel vernield. Aan de gevolgen overleden. In het Groote Gasthuis te Haarlem is overleden de heer P. D. uit Santpoort, 76 jaar oud, die de vorige week bij een auto ongeluk zwaar gewond werd. Bloedvergiftiging. Bij het elfjarig zoontje van D uit Stand- daardbuiten ontstond bloedvergiftiging in een wonde aan den arm. Het kind is aan de gevolgen overleden. HOOG WATER. De Beersche Maas overstroomd. Door den snellen was van de Maas is de Beersche Overlaat Zondagmiddag in wer king getreden. Bij Grave was Zondag nog een was van 15 c.M. Het vermoeden was, dat te Elft- weg, da-t is de verbinding tusschen Grave en Den Bosch, in den grooten weg Nijme gen—Den Bosch spoedig zou overstroomd worden. Do val van de Maas werd gisterochtend reeds tot Sambeek geconstateerd. Men ver wachtte nog heden val bij Grave, temeer daar de Maas te Maastricht in twee dagen meer dan 50 c.M. gevallen is. Deskundigen verwachten, dat de Elft- weg niet zal overstroomen. Van den Rijn wordt val gemeld. De Waal voor Nijmegen had gisteren nog 6 c.M. was, maar van den Rijn tot en met Wezel werd gemiddeld 15 c.M. val ge meld. Oplichting. Gistermiddag is ter beschikking van de justitie te Leeuwarden gesteld een agent van een levensverzekeringmaatschappij te Amsterdam wegens oplach ting. De agent, wonende te Franeker, zond aan de maat schappij door hem zelf gemaakte overlij- densaotes op en bewoog haar hiermee tot uibkeering van de sommen, waarvoor de ais overleden opgegeven pers oen waren ver zekerd. Voort® wordt hij verdacht een ver klaring van erfrecht te hebben opgemaakt., om bij deze maatschappij een uitkeering te bevorderen. De overval te Nieuwe Niedorp. De burgemeester der gemeente Nieuwe Niedorp deelt mede, dat het bedrag van één duizend gulden verhoogd wordit tot vijf tienhonderd gulden, uit te keeren aan hem of haar, die aanwijzing geeft aangaande de daders ran den overval op den heer H. Schoorl, kassier der Boerenleenbank te Nieuwe Niedorp, in den nacht van 23 op 24 Jan„ welke tot. gevolg zal hebben het geheel of gedeeltelijk tot klaarheid brengen van het. gepleegde feit. Bij gedeeltelijke klaarheid stelt de burgemeester het dan uit te keeren bedrag vast. FEUILLETON Uit het Amerikaanscb van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 15) Hallo Kellyriep Dave Henderson, ter wijl hij het café doorliep, blij om je weer te zien, ouwe jongen. Hij gaf Kelly geen kans om iets te zeg gen, nam haastig Kelly's hand en drukte die stevig en ging in één adem voort: je kent me toch zeker nog wel; Dave Hen derson? Ben met vacantie geweest en nu ben ik platzak. Hij sprak op vertrouwelijken dronke- manstoon luid, zoodat iedereen hem ver staan kon. Zeg kan ik je een minuut ai- leen spreken eindigde hij zijn tirade. Een van de gasten in het café lachte. Dave Henderson draaide zich kwaadaardig om, maar Kelly kwam onmiddellijk tus- schenbeide. De caféhouder keek hem verbaasd en ontstemd aan. Ja, ik ken je nog wel, zei hij kort, maar ik had niet verwacht, dat je zóó zou komen binnenvallen, Dave Hij stak de hand naar den deurknop van het kantoortje uit en ging voort: we kunnen dan wel even met elkaar pra ten i Dave volgde zijn ouden vriend en Kelly Incident op de griffie van het Haagsche Gerechtshof. De griffie van het Haagsche Gerechtshof is gisterochtend in iep en roer gebracht door een gedetineerde, die voor hef- vervul len van een formaliteit door tweo veld wachters vanuit het Huis van Bewaring daarheen was gebraoho. Het wa3 een ze kere G., die door de rechtbank te Rotter dam en in hooger beroep door het Hof tot 6 jaar gevangenisstraf was veroordeeld we gens aanranding en ve-kiachting van een vrouw, en die thans aLcand van cassatie kwam doen. Nadat de bureeichcf, de heer Kiepe, den man, die niet bij de uitspraak ter zit ting tegenwoordig was geweest, van die uitspraak en zijn veroordeeüug in kennis had gesteld, liet de heer du Jong, oüder wien de werkzaamheden betreffende de strafzaken ressort e eren, hem de akte van afstand der cassatie teekenen. Nadat dit was geschied, vloog de man, vóór dat iemand er op bedacht kon zijn, naar het afgeschoten gedeelte der griffie onder het uiten van verschillende vloeken, begon hij met een aantal zware boeken, die daar op een tafel lagen, naar de in het vertrek aanwezige personen te gooien. Toevallig was ook de brigadier-titulair J. A. Heinhuis, die gisteren zijn 25-jarig ju bileum vierde even op de griffie. Hij wist den opgewonden man, vóórdat deze eenig onheil had kunnen aanrichten de boeken hadden geen van alle doel getroffen te grijpen en met de inmiddels toegesohoten veldwachters, die de G. hadden begeleid, dezen onschadelijk te maken, echter niet dan nadat een felle worsteling was ont staan. De man werd tenslotte geboeid naar het Huis van Bewaring teruggebracht. Van verduistering beschuldigd van 11.500. Naar V. D. verneemt, hebben veertig le den van de afdeeling Amsterdam van den Nederl Kappers-bond bij de justitie een klacht ingediend tegen den vroegeren pen ningmeester van deze afdeeling. De betrok kene wordt er van beschuldigd een bedrag van totaal 1.500, deel uitmakend ra-n de financiën der afdeeling te hebben verduis terd. Het gepleegde feit is reeds zeer geruiimen tijd geleden komen vast te sitaan en deswe ge heeft de penningmeester in December 1929 zijn ontslag gekregen. Er is toen een vergadering gehouden, waarop, in overleg met het bestuur, werd besloten het gebeur de niet ter kennis van de justitie te bren gen. In de afgeloopen week zijn echter veer tig leden der afdeeling, in weerwil van dit besluit, er alsnog toe o-vergegaan deze zaak bij de justitie aanhangig te maken, o.m. op grond hiervan, dat zij den gewezen penning meester de gepleegde verduistering temeer aanrekenden, omdat hij een behoorlijk sa laris genoot. Voordien is ook reeds een anonieme k-lach-t bij de justitie ingediend. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Twee kinderen gedood bij een rodel- ongeluk. Nabij Gledorf kwam een rodelslede met 4 kinderen in botsing met een vrachtwagen, die beladen was met wintersportbeoefe naars. Twee kinderen werden op slag ge dood, het derde kreeg een ernstigen sche delbreuk en het vierde 'n hersenschudding. Noord-Engeland door hevigen sneeuw storm geteisterd. Een sneeuwstorm, die twaalf uur lang woedde, heeft in Noord-Engeland het ver keer langs de wegen geheel stopgezet. In de omgeving van Glasgow konden talrijke autobussen gistermiddag niet verder, zoo dat de passagiers in de bussen den nacht moesten doorbrengen. Het telegraaf- en telefoonverkeer is bijna overal in het Noor den gestoord en vele treinen zijn er slechts met de grootste moeite in geslaagd, hun bestemming te bereiken. Ten gevolge van den storm zijn in de Noordelijke districten talrijke schapen omgekomen. sloot de deur van het kantoortje achter hen. Je bent dronken! zei hij op verwijten den toon. De Henderson schudde het hoofd. Neen, antwoordde hij bedaard, ik doe maar alsof; ik word geschaduwd. Zie je me voor zoo'n dwaas aan John? Heb je me ooit dronken gezien Ze zitten me ach terna, dat is alles. En ik moest mijn geld bij je halen en m'n vervolgers om den tuin leiden. Goede hemelriep Kelly Dave, ik Laten we niet noodeloos tijd verspil len, John, weerde Dave afhet zou niet verstandig zijn als ik hier te lang bleef. Heb je mijn geld klaar liggen. Kelly knikte. Ja, zei hij. Het ligt klaar. Ik had je den heelen middag al verwacht. De caféhouder ging naar een brandkast in den hoek van - het kantoortje, nam er een lange enveloppe uit en overhandigde die aan Dave. Daar zit je geld in, Dave, vijf jaar sa mengestelde interest. Het is iets meer dan de 4000 dollar en ik heb het geld maar zoo groot mogelijk gelaten, dan was het "niet zoo'n vracht papier. Het is precies 4015 dollar. Je bent een beste kerel, John, zei Dave Henderson zacht. Hij opende de enveloppe, hield de vijftien dollar apart en stak Kelly het biljet van tien toe. Stak de groote bankbiljetten in zijn zak. Zeg John, fluisterde hij, wissel me die tien dollar ven, wil je? Zorg dat ze bin nen zien wat je doetik wil dat ze weten, dat ik nog wat heb. Kelly's wenkbrauwen werden bezorgd op getrokken en hij keek Dave veelbeteeke- nend aan. Is daar binnen soms een voor jou?, vroeg hij, terwijl hij naar de deur ging. Ja, antwoordde Dave met een grimmig lachje. Let een® op dien vent met die brui ne pet op, misschien ken je hem. Kelly was in een paar minuten terug en gaf Dave de tien dollars. Ken je de man? vroeg Dave. Ja, was 't antwoord. Hij is een stille Speen noemen ze hem. De caféhouder schudde bezorgd het hoofd terwijl hij sprak en legde plotseling beide handen op Dave's schouders. Dave, wat ben je van plan te gaan doen vroeg hij ernstig. Dave Henderson lachte kort en op bit teren toon antwoordde hij: Wil je dat weten Ja Goed, dan zal ik je in vertrou wen nemen. Ik ben van plan om met een vriend van me af te rekenen Dave Henderson voelde hoe de handen vaster om zijn schouders drukten. Wat heeft het voor zin, Dave vermaan de John Kelly vriendelijk. Hetstaat na tuurlijk in verband met die geschiedenis van Tydeman. Je hebt nu toch vier duizend dollars; waarom begin je niet opnieuw? Dat andere brengt toch maar narigheid. Och John, je weet zooveel niet en hoe minder je weet, hoe beter het is. Laat mij m'n gang maar gaan. Misschien zie je me weer, misschien ook niet. Ze zullen natuur lijk hier komen om inlichtingen. Je kunt ze zeggen, dat je me aangeraden hebt een nieuw leven te beginnen en je kunt ze ook vertellen, dat ik er geen flauwe notie van heb waar die honderd duizend dollar zijn. Ze zullen je niet gelooven ze gelooven mij ook niet, maar enfin. Ik ga nu eens kennis maken met dien meneer Speen. Blijf jij nog even hier en kom me dan achterna zooge naamd om me weg te jagen. Hij drukte John Kelly hartelijk de hand, keerde zich om en zwaaide de gelag kamer weer binnen. Met de tien dollars in zijn hand en tel kens omkijkend, liep Dave Henderson in de richting van de deur tot vlak bij den man met de bruine pet. Kelly is een beste kerel beste kerel, lalde hij met een dikke tong tegen den ander oude vriend van me. Laat je nooit in de steek. Lust je een borrel? Graag! verklaarde de man met de brui ne pet gretig. Dave bestelde den drank en toen hij, ter wijl hij doorpraatte, de whiskey inschonk, zag hij in den spiegel achter den toonbank dat Kelly uit het kantoortje kwam. En toen hij zijn glas optilde, pakte Kelly's hand het van achteren beet en zette het weer op de toonbank neer. Je hebt me beloofd, dat je weg zou gaan en met drinken op zou houden, je hebt meer dan genoeg gehad, zei Kelly beris pend. Hoepel nou maar op Hij wendde zich naar den „stille" en ging voort: Ja, en jij er bij! Vooruit; je moest beter we ten Die man heeft immers al veel te veel gehad. Heb je niet anders te doen dan in café's rond te lummelen Ik ken je, en als je niet oppast lap ik je er bij! Vooruit! Dave Henderson droop zonder protest af. Buiten voegde de man met de bruine pet zich weer bij hem. Kelly is kwaad. Beste jongen anders zal wel weer bijdraaien. Ga mee ergens anders wat drinken. Best, accepteerde de man met de bruine pet. grif. Dave nam de leiding en begon een rond gang door allerhande café's, doelbewust in I.20 Orkestco noert. 2.20 Concert. 2.45 Schoolurt/z. 3.50 Concert-Orkest. 5.05 Orgelspel door R'. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Ooneert. 7.20 Lezingen. 9.20 Berichten. 9.35 Vervo-lg Concert. 10.40 Lezing en Berichten. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 „La Damnation. de Fanist" van H. BerLi-oz. Kaar, orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3511.15 GramofocmpL II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestcomcert. 4.205.2ó Orkestooncert, 7.05«.10 Orkest-concert. 8.35 Concert-Orkest M. v. Basilides (alt). Daarna Berichten en tot 11.20 Orkestoon.- cert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconioert. 2.504.50 Orkestoooncert en voordracht. 3.207.35 „Faimilliiën Hansen" van Jon» Looher. 7.357.55 Viool-reciltai door O. Fessel. 7.558.30 „Finderup Lade". Hoorspel van H. Tandrup. 8.309.30 Orkestooncert. 9.4510.20 Kamermuziek. Rlaizers-Eusem- ble. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel 508.5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Gramofoonpl 6.05 Dansmuziek. 7.20 Gramofoonpl. 7.60 Gra-mofoonpl. 8.50 Militaire muziek. 8.40 Liederen. 8.50 Militainre muziek. 9.20 Vervolg Militaire muziek. 9.50 Dansmuziek. 338,2 M.: 5.20 Orgeloon-cert. 6.05 Concert georganiseerd door de SAROV. 7.20 Gramofoonpl. 7.35 Declamatie. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Muzikaal Intermezizo. 8.50 Concert-Orkest en viool. Zeesen, 1635 M. 5.4011.20 Voordichten. 11,2012.15 Gramofoonpl. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Voordrachten. 3.504.50 Concert. 4.507.15 Voordrachten en lezingen. 7.2ó „In den Bergen". Solisten, koor en orkest. Leiddiag Hams Adolf Winter. 8.05 Dialoog. 8.30 Sie'bzig Minuten Fasohmg. 9.40 Berichten en daarna Populaire Mu ziek. Aanslag op een trein. Naar het W. B. uit Weenen meldt, heb ben onbekenden in den nacht van Vrijdag op Zaterdag tusschen Hekawinkl en Neu- lengbach een aanslag gepleegd op den snel trein uit Passau. Zij hadden een oud stuk rail aan een der rails bevestigd, waardoor de locomotief gedeeltelijk ontspoorde. Een jaar geleden werd bijna op dezelfde plaats een dergelijke aanslag gepleegd. Men vermoedt, dat de aanslag gemunt was op eenige geldzendingen, die zich in den trein bevonden. Inval in opiumkitten in Newark. Ongeveer vijftig federale ambtenaren van den dienst, die controle uitoefent op de verdoovende middelen, hebben invallen gedaan in zestien opiumkitten in de Cbi- neesche wijk van Newark (New Jersey). Zij hebben 163 Chineezen gearresteerd en voor een waarde van 500 dollar aan verdoovende middelen in beslag genomen, zonder er echter in te slagen den leider van de smokkelbende te arresteeren, dien zij op het spoor meenden te zijn. een richting, die hem steeds nader bracht tot de straat en het huis, waar Nioolo Capriano woonde. Hij had ontdekt, dat in het zelfde blok waar de Italiaan woonde een kroeg was en het was niet onwaar schijnlijk, dat dit schoone établissement ook een achteruitgang naar het slop had, al was het dan zonder den aanbouw, die zich aan Nicolo's woning bevond. Dat café nu, was Dave's einddoel, maar hij had geen haast. Hij moest eerst nog iets weten, namelijk of Speen alleen was of dat hij hulptroepen achter de hand had, bij voorbeeld schavuiten van Bookie Skarvan's en Baldy Vickers waarvan Dave tot zijn verbazing nog niets gezien had. Bij de café-bezoeken die nu volgden, dronk Dave zonder zijn hand om zijn glas. Zij werden vertrouwelijk. Hij vertel de aan Speen, wat Speen allang wist, dat hij, Dave Henderson, was, en juist uit de gevangenis ontslagen. Speen, die voorgaf dat zijn naam Monaham luidde, liet door schemeren, dat, als Dave Henderson soms een karweitje op te knappen had, hij er wel voor te vinden was assistentie te verleenen. Ze bereikten het café in het huizenblok waar de oude Nicolo woonde. Arm in arm zwaaiden zij naar binnen en Dave Hender son monsterde onmiddellijk waarin hij zioh bevond. Het was een ongunstige ge legenheid en de mannen die aan de toon bank lummelden en aan de kleine tafel tjes zaten, boezemden hem niet bijster veel vertrouwen in. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6