SPORT Huiduitslag. LUCHTVAART UIT DE OMGEVING WOENSDAG 28 JANUARI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN RIJNSATF.RWOUDE Drukker reist 1 V» jaar op nagemaakte spoorkaartjes. Gisteren stonden te Cassel de 44-jarige spoorkaartjesdrukker Johann Landau cn diens 47-jarige vrouw terecht, die in No vember verleden jaar wegens diefstal wer den gearresteerd. Daar in de actentasch van Landau een groot aantal spoorkaartjes werd gevonden, leidde dit tot de ontdek king van een particuliere drukkerij te Cas sel. Landau gaf toe, spoorkaartjes nage maakt te hebben, doch hij beweerde, ze niet aan andere personen te hebben ver- kooht. Ongeveer anderhalf jaar heeft hij op vertoon der nagemaakte kaartjes in Duitsohland gereisd. De rechtbank veroor deelde hem tot twee jaar tuchthuis en 2u0 Mark geldboete en drie jaar eerverlies—Zijn vrouw kreeg vijftien maanden gevangenis straf. Permanente haargolf die niet permanent was. Hoe lang moet de permanente haargolf in het haar blijven? Permanent Ja, zegt een schoone Pari- sienne, wier haren helaas niet krullen. Neen, zegt de coiffeur. En dus moet de Pa- rijsche rechter beslissen. De toedracht der zaak is als volgt: De dame bovengenoemd wandelde door Parijs' straten toen haar aandacht getrokken werd door een sprekende reclame in de étalage van een coiffeurszaak. Er werden permanente golven beloofd, die permanen- ter waren, dan welke permanente golf ook van de concurrentie. Bovendien stond de Figaro-zelf voor de deur en hield een be toog ten gunste van zijn golven. „Er zijn golven en golven, aldus de man, u kunt el ders goedkooper terecht, maar dan blijft de permanente golf juist een etmaal perma nent, terwijl u bij mij wat meer betaalt, maar daarvoor ook waar voor uw geld krijgt. De dame liet zich overreden. Zij werd aan de modernste als martelwerktuigen uitziende instrumenten overgeleverd, gloeiende ijzers en kunstige kammetjes, speldjes enz. enz. werden aangesleept, en het resultaat was schilerend. Vier dagen lang ving de Parisienne de bewonderende blikken op van haar manne lijke en vrouwelijke kennissen. De ochtend van den vijfden dag begon met de pijnlijke gewaarwording, dat iedereen een beetje verbaasd naar haar lokjes keek en de spie gel vertelde des avonds de tragedie: het permanente had volle vier dagen geduurd. Den volgenden dag stormde mademoisel le naar den kapper, die zelfs Einstein aan haalde, om de betrekkelijkheid van het eeuwige te bewijzen, maar niets hielp, en nu staat Monsieur le juge voor-het moeilij ke probleem: wordt de permanente haar golf geacht p'ermanent te zijn, ja, dan wel neen Zoo niet, hoe lang moet het perma nente van duurzamen aard zijn? Luidt het antwoord echter bevestigend, dan ontstaat een nog moeilijker probleem, dat ernstige gevolgen kan hebben. VOETBAL OEFEN-CAMPAGNE VAN HET NED. ELFTAL. In den wedstrijd op 17 Februari komen in het elftal van De Zwaluwen te Brussel tegen de Roode Duivels diverse spelers uit die men als candidal en voor de natio nale ploeg beschouwen kan. Aanvang Maart komt dan Notts Fores, een Britsche tweede divisie-club, naar ons land en op den dag dat 't Nederlandsch Elftal te Am sterdam tegen België speelt vindt waar schijnlijk te Rotterdam een wedstrijd plaats van een B-elftal tegen de Boldclub- ben uit Kopenhagen. Daarna wordt te Bristol tegen de Bristol Rovers gespeeld en voor het vertrek naar Scandinavië volgt in Nederland nog een oefenwedstrijd van het Ned. elftal tegen een der sterkste Engelsche league-clubs, waarvoor reeds besprekingen met Aston Villa en Wool- wioh Arsenal gevoerd worden. Behalve deze wedstrijden zijn er nog andere plannen, doch veel hangt er van af of de spelers zich vrij kunnen maken. „Msb." ZWEMMEN Recordverbetering te Batavia. De Watergeuzen te Batavia, braken het Nederlandsch record vijf maal vijftig club- estafette, hetwelk twee minuten 26.6 sec. bedroeg, en brachten dit op twee minuten 22.2 sec. WIELRENNEN EEN NIEUWE STER AAN HET SPRINTERS-FIRMANENT. In den laatsten tijd trekt het rijden van Scheerens, een jonge Belg, zeer de aan dacht. Hij won op de Brusselsche winter- baan tot dusverre van verschillende van de sterkste rijders en nu heeft hij te Pa rijs opnieuw een groote overwinning be haald op verschillende concurrenten, in den eindstrijd o.a. gedecideerd Michard kloppende. Het algemeen klassement was: 1. Scheerens, 2 Michard, 3 Faucheaux, 4 Martinetti, 5 Gerard.n, 6 Kaufmann. SCHERMEN HET DERTIGSTE WAPENFEEST VAN DEN K. 0. 0. S. Gisteren werden de wedstrijden, geor ganiseerd door den Koninklijken Onder- Officiers Schermbond in de zaal van den Dierentuin te Den Haag voortgezet. Wasch de aangedane plaatsen mot warm water en Purolzcop cn doe er dan wat Purol op, en bij jeukende of vocht-afscheidende uitslag cn eczema bovendien nog wat Purol poeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het.noodig is. (Reclame) 167 Begonnen werd met de floret-covpswed- strijd, waarvoor 28 ploegen hadden inge schreven, doch waarvan 21 op den loopcr verschenen. Deze werden verdeeld in drie groepen, ieder van zeven equipes, uit we.'ke groepen twee equipes naar den eind strijd overgingen. De finale bestond dus uit zes teams. Een zilveren beker die in 1929 en in 1930 door de equipe van het derde halfregiment. huzaren was gewon nen, kwam ditmaal in het bezit van het eerste regiment veldartillerie uit Utreoht. De uitslag luidt: 1. eerste regiment veldartillerie uit Utrecht met den wachtmeester J. J. Destar, J. Lambermont, en wachtmeester J. Schrieven, met 11 gewonnen partijen. 2. School reserve-officieren der infanterie Kampen met 9 gewonnen partijen. 3. Twee de regiment veldartillerie uit Den Haag met 8 gewonnen partijen. 4. Derde half regiment huzaren uit Den Haag 7 gewon nen partijen. 5. Rijschool Amersfoort met 6 gewonnen partijen. 6. 21e regiment in fanterie Amersfoort met 5 gewoniieli par tijen. De met zooveel spanning tegemoet ge ziene wedstrijden in de hoofdklasse vin gen onder zeer groote belangstelling om over achten aan. Joha, die zich 's middags zoo uitstekend geweerd had, begon nu mot een nederlaag tegen Boers van 43. Vervolgens won Spronk met 14 van Overweg,waarna Leek met 42 Terweer sloeg. Toen kreeg Joha van Overweg zijn tweede nederlaag te boeken, thans met 40. Vervolgens won Spronk met 04 van Terweer, Leek met 24 van Bours en Ter- weer met 34 van Joha. Hierna trokken Leek en Spronk, die beiden nog ongeslagen waren. Spronk had spoedig een 03 voorsprong, maar zijn tegenstander gaf geen krimp en wist ten slotte na fraaien strijd met 34 te winnen Bours verloor van Overweg met 43, Joha van Spronk met 04, waarna Lock een spannende partij trok tegen Overweg, tot ten slotte Leek de beslissende touche toe bracht. Terweer won daar Van Bours met 24 waarna zich een onaangenaam ge val afspeelde. Leek, die nog ongeslagen was. stond toen tegenover Joha en werd weldra door den laatste tweemaal getoucheerd. Leek maakte gemakkelijk gelijk, doordat Joha op duidelijke wijze zijn kansen niet ver dedigde. Dit werd in het verdere verloop van den strijd nog iets duidelijker gede monstreerd, zoodat Leek tenslotte met 24 won. Nadat Joha over dit feit. door den hoofdsecondant was onderhouden, ging de technische commissie in comité- generaal, yvaarna de voorzitter mededeel de, dat besloten was, Joha voorloopig voor een jaar te schorsen en al zijn partijen als niet gedaan te beschouwen. Door dit laak bare optreden van Joha was bovendien Spronk gedupeerd, die bij een nederlaag van Leek een eersten prijs zou hebben gewonnen. De twee slotpax-tijen waren Bours Spronk 42 en TerweerOverweg 4—3, zoodat de uitslag is: 1. M. Leek, wachtmeester 3de half reg. huzaren Den Haag, met 4 gew. partijenj 2. E. Spronk, sergt. 1ste reg. onbereden art. Naarden, 3 gew. partijen3. C. Over weg, sei'g. mariniers Den Helder, 2 gew. part.; 4. P. Terweer, adjudant-onderoffi cier 6e R. V. A. Leiden, 1 gew. partij; 5. M. H. J. Bours serg. maj. R. Genietroe pen Utrecht, 0 gew. part. In de tweede afdeeling van den perso- - nee'.en sabelwedstrijd kwamen 135 scher mers uit, die ondergebracht werden in 37 poules van vijf, waarvan uit iedere poule twee overgingen naar de volgende ronde. Deze schermers werden weer onderge bracht in veertien poules van vijf en van vier. Vandaag is 't de officieele herdenking»- dag. 's Middags om twee uur vindt de jaarvergadering plaats, waarna om vier uur de feest vergadering wordt gehouden, gevolgd door de receptie. SCHAKEN De competitie van den Nederlandschen Schaakbond. Gisteravond is in Den Haag in het Na tionaal Schaakgebouw een wedstrijd voor de competitie gespeeld tusschen het der de tiental van het Haagsche Disc. Disc, en het eerste tiental van het Leidsch Schaakgenootschaj). Beide clubs waren nog ongeslagen, D. D. III had zelfs, zooals we reeds vermeld hebben, met 5 1/24 1/2 van D. D. II gewonnen. De volledige uit slag luidt: D. D. Ill—L. S. G. I 1 J. P. Hage—W. Demmendal XX 2 Dr. W. EuweW. H. Bosscha 01 3 W. C. RensenG. Bosscha 1/21/2 4 K. P. M. BeundersIr. v. Hoek 01 5 H. N. HenrichsM. M. Segaar 1—0 6 J. D. VeegensDr. C. H. Hins XX 7 7. J. Olie—W. A. A. v. Otterlo X—X 8 Dr. E. ArriasW. de Bruin 1—0 9 C. P. de BruijnP. Rassers 1/21/2 10 J. RinkelJ. G. v. Eijbergen 0—1 Totaal31 Drie partijen zullen arbitraal beslist worden. De Leid-sche club heeft minstens kans op een gejijk spel (55). Er is zelfs kans op winst 5 1/2i 1/2). Jaarvergadering Leidsche Schaakclub „Philidor". Gisterenavond hield bovengenoemde schaakclub in café Neuf alhier zijn jaar vergadering. Nadat de voorzitter; de heer P. J. v. d. Zeeuw, de vergadering te kwart over acht had geopend, las de secretaris, de heer H. I. de Nie de notulen en het jaarverslag. Uit dit laatste, dat wederom op uitnemende wijze was samengesteld, bleek, dat de club in een bloeienden toe stand verkeert. Het ledental bleef vrijwel stationuair. De penningmcestei-, de heer E. W. v. d. Burgh, bracht het financieel verslag uit, er was wederom een flink batig saldo. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, in de plaats van den heer E. v. d. Burgh, die zich niet herkiesbaar stelde, koos men den heer J. C. Verhaar, thans commissaris, in diens plaats de heer Plasmeijer. In ver band met de verhooging van contributie voor het lidmaatschap van den Ned. Schaakbond, besloot men dit lidmaatschap op te zeggen, en lid te blijven van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Een voorstel van eenige leden om den wc- keüjksehcn speelavond van Maandag te verzetten op Woensdag- of Donderdag avond is na langdurige bespreking van de agenda afgevoerd. Om half elf sloot de voorzitter de vergadering, waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. DAMMEN NEDER LA NDSCHE DAMBOND. Bestuursvergadering. Gisteren vergaderde het bestuur van den Nederlandse-hen Dambond tc Amsterdam. De voorzitter memoreert het heuglijk feit van de hereeniging der beide Amstcrdam- sche Dambonden, terwijl de secretaris me- decleeling doet van de toetreding van een achttal nieuwe vereenigingen en het tot standkomen van het district „de Rijn streek'', waartegenover de Friesche Dam bond en een ontbonden Amsterdamsche vereeniging worden afgevoerd. Omtrent den wedstrijd om het persoon lijk kampioenschap in Nederland 1931 wordt besloten dezen te houden op achter eenvolgende Zaterdagen er. Zondagen, waarbij één partij per dag gespeeld zal worden, aan te vangen in Februari na af loop der voorwedstrijden, het aantal deel nemers op 10 le bepalen, terwijl gespeeld zal worden, zoowel te Amsterdam als el ders. Hierdoor kriigt de wedstrijd een minder regelmatig verloop en verliest daardoor ook voor belangstellenden aan belangrijkheid. In verband met een defi nitieve regeling in den toekomst, welke door de bestaande reorganisatie commis sie zal wordei\ voorgesteld, worden thans nog faciliteiten verleend. Betreffende den eindstrijd van de com petitie 193031 wordt beiloten daaraan te doen deelnemen zoowei de beide Noor delijke kampioenen, als de beide Zuidelij ke. Daarna wordt de agenda vastgesteld voor de aanstaande jaarvergadering. Punten van behandeling en verdere voorstellen zullen worden opgenomen in het maandblad ..Het Damspel". Het be langrijkste punt is wel: voorstellen der reorganisatiecommissie. Een concept daar van zal vooraf om advies en behandeling aan de districtsbonden worden gezonden. Na gehouden ï-ondvraag en behandeling van eenige huishoudelijke punten wordt de vergadering gesloten. OLYMPISCHE SPELEN De Olympiade in 1932. Het comité dat belast is met de organi satie van de Olympische Spelen deelt ons mede, dat in tegenspraak met alle anders luidende berichten het Olympische Zwem bassin zal worden aangelegd in het Olym pische park te Los Angelos. De bijzondere nadruk wordt er op gelegd, dat dit bassin uitsluitend zoet-stroomend water zal be. vatten, dat uit dezelfde bron wordt toege voerd als het water voor de leiding van de stad Los Angelos. Er waren geruchten in omloop dat voor de zwemwedstrijden zout water zou gebruikt worden. Het co mité verzoekt ons deze berichten als on juist tegen te spreken. DE VLIEGER LUNDB0RG NEERGESTORT. Nobile's redder gedood. Men seint ons uit Stockholm: De bekende Zweedsche vlieger, kapitein Lundborg, die door zijn wakkere redding van generaal Nobile bekendheid heeft ver worven over de geheeJe wereld, is in de nabijheid van Lindkoeping met zijn toe stel neergestort. De machine is geheel ver nield. Lundborg zelf werd zwaar gewond. Naar nader wordt geseind, is kapitein Lundborg aan zijn bekomen verwondingen overleden. Doodelijk vliegongeval in Engeland. Te Bushy Park, in het graafschap Midd lesex, is een vliegtuig neergestort. De twee inzittenden zijn om het.leven gekomen. Ook twee Australische vliegers omgekomen Uit Melbourne wordt gemeld: Twee amateurs zijn met bun toestel op het vlieg veld van Géclon neergestort. Beiden von den hierbij den dood. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voorz, opent de vergadering met gebed. Allereerst worden de notulen van voorlaatste raadsvergadering gelezen. De heer van Tol zegt, dat hetgeen hij in die vergadering heeft gesproken goed weergegeven is, alleen heeft hij gemerkt, dat er niet in opgenomen is de zinsnede: „U, Mijnheer de Voorzitter, hebt den wethouder Weststeijn uit het Raadhuis ge gooid". Gaarne zou hij deze zin nog in de no tulen opgenomen zien. Spr. stelt voor d-ï no tulen van die vergadering aldus aan le vullen. Zijn voorstel in stemming gebracht, wordt echter met 6 tegen 1 stem verworpen, zoodat de notulen onveranderd vastgesteld worden. De notulen van de laatstgehouden vergade ring worden zonder op- of aanmerkingen on veranderd vastgesteld. De voorz. doet daarna o.m. mededeeling van de navolgende ingkomen stukken. 1. Schrijven van Ged. Staten waarbij een Raadsbesluit tot wijziging van de begrooling dienst 1930 goedgekeurd wordt. 2. SchrijVen van Ged. Staten d.d. 29/31 Dec. 1930, waarbij medegedeeld wordt, dat de be slissing op de gemeentebegrooung 1931 ver daagd wordt, 3. Schrijven van Ged. Staten d.d. 22/30 Dec. 1930, waarbij de besluiten van den Raad in zake het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Alkemade en Lei- muiden betreffende den aanleg en de exploi tatie van een drinkwaterleiding en het in het leven roepen van een stichting tot dat doel, goedgekeurd worden. 4. Wederom wordt in behandeling gebracht het schrijven van de fam. v. d. Zwan, waarin verzocht werd om de schade door de boomen rooiers aan de grafzerk toegebracht op kosten der gemeente te herstellen. De voorz. zegt, dat B. en W. de meening toegedaan zijn, dat op het college in deze zaak geen enkele verplichting rust. De waarborgsom door den aannemer van het werk gestort is reeds lang terugbetaald, zoodat op dezen geen verhaal meer is. Uit piëteit echter voor het overleden lid van den Raad M. van der Zvan, stellen B en W. echter voor de zerk op kos ten van de gemeente le herstellen. De Raad besluit hiertoe. Benoeming van een onderwijzeres. Aan de orde komt thans punt 3 der agenda benoeming van een onderwijzeres aan de o. I. school alhier. De door B. en W. in overleg met den in specteur en het hoofd der o. 1. school samen gestelde voordrachi luidt als volgt: 1. Mej. E. C. Andela, onderwijzeres te Roodkerk. 2. Mej. E. E. Vlug, onderwijzeres te 's Graven'nage. 3. Mej. M. J. E. Poots, on derwijzeres te Zandvoort. B. en W. doen niets al aan de capaciteiten van de overige leer- kiachten. No. 1 echter is een uitstekende leer kracht die reeds 4 dienstjaren heeft. De voorz. leest een schrijven voor van den inspecteur van het Lager Onderwijs in de in spectie Delft, waaruit duidelijk blijkt, dat deze het zeer op prijs zou stellen als no. 1 der voordracht benoemd werd. Thans wordt tot stemming overgegaan; uit de gehouden stemming blijkt dat 6 stemmen zijn uitgebracht op no. 1 en 1 stem op no. 2. No. 1, mej. E. C. Andela te Roodkerk is derhalve benoemd. B. en W. zijn van plan de benoeming te doen ingaan op 1 Maart a.s. Overleg zal worden gepleagd met het gemeen- tebestur van Dantumadeel of dit mogelijk is. In behandeling wordt gebracht een adres van de afd. „De Rijnstreek" te Alphen aan den Rijn van den Alg. Ned. Politiebond, waar- LEIDSCHENDAM. Volksbond. Maandag hield de R. K. Volksbond zijn jaarvergadering in het Patro naat. De R.K. Harmonie ,,St. Cecilia opende den avond met een vroolijk stukje muziek, terwijl zij verder deze vergadering met eenige mooie nummers op aangename wijze opluisterde. Hierna opende de voorz. met gebed en heette allen van harte welkom op de eerste vergade ring in 1931. Het afgeloopen jaar zal voor ve len een teleurstelling geweest zijn en ofschoon 1931 verre van rooskleurig begint, hoopt hij, dat allen in 1931 voor rampen mogen gespaard blijven. Laat ons, aldus spr., de hoofden koel en de harten warm houden en eendrachtig sa menwerken, opdat het jaar voor allen zoo gun stig mogelijk mogen zijn. Hij wenschte allen leden en hunnen gezin nen en dierbaren een gelukkig en voorspoedig j&ar toe. Hij vertrouwt, dat het ook voor de vereeniging een voorspoedig |aar moge zijn en de vergaderingen steeds druk bezocht zul len zijn en allen met het bestuur medewerken om de vereeniging en de katholieke zaak steeds le helpen steunen en opbouwen. De notulen worden gelezen en onveranderd ender dank goedgekeurd. Enkele mededelingen, o.a. inzake de verhoo ging steun werkloozen worden voor kennis geving aangenomen. Bij de bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren Jac. de Heij, P. Berg man en P. Hulst worden genoemde heeren bij acclamatie herkozen. De voorz. feliciteert de heeren met hun her- genoeming en hoopt dat zij steeds met denzelf den ijver zullen blijven voortwerken. Als bestuurslid van Herwonnen Levenskracht wegens overlijden van dan heer Hinkenkem- per wordt bij acclamatie gekozen de heer H, Meester. De secretaris, de heer v. d. Heijden, brengt een keurig en breedvoerig jaarverslag uit van den bond en de onderafdeelingen, waarvoor hii dank van den voorz. en een verdiend ap plaus heeft te accepleeren, evenals de pen ningmeester van het Moederfonds, de heer v. d Togt, die een mooi overzicht der financiën geeft. Wij krijgen dan een mooi verslag door den voorz. van de Centrale Raadsvergadering, ter- v ijl de penningmeester van den Bond, dè lieer in voor te houden cursussen in moderne op sporingskunst, zelfverdediging enz. een «ubsi- die wordt gevraagd van 10 per jaar. De voorz. leest dit adres voor. Tegelijkertijd werd ongeveer een schrijven ontvangen van den Commissaris der Koningin, van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van de Landelijke Vergaderingen van Com missarissen van Politie. In deze brieven wordt het nut van dergelijke cursussen duidelijk uit een gezet. De voorz. leest deze brieven voor, en zegt dat B. en W. voorstellen het gevraagde subsi die te verleenen. Na voorlezing van de brieven behoeft het voorstel geen verdere verdediging aldus de voorz. De heer van Tol ziet het nut van dergelijke cursussen in, hij vindt echter dat de Staat deze voldoende moet subsidieeren. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt met 6 tegen 1 stem aangenomen. De voorz. doet daarna mededeeling van den stand der kas en boeken van den gemeente ontvanger naar aanleiding van de op 15 Jan. ingekomen maandstaat. Op verzoek van Ged. Staten wordt de reke ning van den gemeentedienst 1928 gewijzigd, het batig slot van den gewonen dienst moet J 40 lager gesteld worden en het batig slot van den kapit. dienst 40 hooger. De Raad besluit deze wijzigingen in de re kening aan te barengen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1930 tot een bedrag van 228.50 en tot wijziging van de begrooting 1931 tot een be drag van 60. De heer van Tol komt bij de rondvraag nog maals terug op het heffen van rechten bij hout- verkoopingen. Hij zou gaarne willen vernemen ol een schipper die uit zijn schuit verkoopt ook het recht verschuldigd is. De voorz. verzoekt den heer van Tol zijn vraag duidelijker le stellen. De heer van Tol stelt zijn vraag duidelijker en zegt dat er niets onbehoorlijks of onduidelijks in zijn vraag zit. De voorz. zegt, dat ook door deze schipper het recht verschuldigd is, aangezien ze toch altijd van de haven gebruik maken. De Raad kan zich mei de toepassing van deze heffing .door B. en W. volkomen ver eenigen. De heer van Tol vraagt hoe het staat met de waterleiding. De voorz. deelt mede, dat Woensdag reeds de aanbesteding van het leg gen der buizen in den Lage Waardsche Pol der zal plaats nebben. Het overige wacht nog op de goedkeuring van het bestek door Ged. Staten. In verband met de werkloosheid en ook in verband met het leggen der buizen door de bermen der wegen dringt de heer van Tol op spoed aan. De heer van der Knijff zegt, dat door het Bestuur van de Stichting hard aan de zaak gewerkt wordt. Voorts informeert de heer van Tol naar de verlichting in het Zuideinde van het dorp De voorz. deelt mede, dat de Lichtfabrieken thans spoed met de zaak gaan maken. Hedenavond brand reeds een groot gedeelte der lantaarns. De heer Bik vraagt of al een opgave ii ont vangen van de kosten van verlichting van het Molenpad. De voorz. antwoordt dat dit nog niet ontvangen is. Op een vraag van den heer Disseldorp hoe het staat met de overneming van het Molen pad, antwoordt de voorz. dat binnenkort de eigenaren zullen worden uitgenoodigd om hier over te onderhandelen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergadering. de Heij, een duidelijk en keurig overzicht geeft der financiën; ook brengt hij verslag uit der Spaarkas, waaruit wij o.m. aanstipten, dat in 1930 was ingelegd 10131.79 y, en terug betaald J 7584.82)5, de total* inleg is momen teel 20072.06)^; hij heeft een hartelijk dank- woerd van den voorz. en een welverdiend ap plaus voor zijn vele en accurate werk in ont vangst te nemen. De voorz. heet den zeereerw. heer pastoor eu den geestel. adviseur kapelaan Pronk, die inlusschen ter vergadering zijn gekomen, har telijk welkom. De heer van Tol brengst verslag uit van „Hulp in Nood", waarvoor hij dank en applaus heeft te accepteeren. Tot kasverificateurs van den Bond „Moeder fonds" en „Hulp in Nood" worden benoemd resp. de heeren van Zwieten en v. d. Tempel, H van Heiningen en H. Meester en de heer Langeveld. De rondvraag brengt eenige interessante vragen, welke naar genoegen worden beant woord. De voorz. dankt dan allen voor de opkomst en de aangename besprekingen, in het bijzon der dankt hij ook de Harmonie voor hare me dewerking en de zeereerw. beer pastoor en kap. Pronk voor hun aanwezigheid en sluit dan met een opwekkend woord de vergadering met gebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gevonden voorwerpen. Bij de voorma lige Kwakel is komen aandrijven een zoo goed als nieuwe grenen balk van ongeveer 14 M. lengte. Inlichtingen bij de politie. VOORSCHOTEN. Gevonden. Een pet. Verloren. Een handbeschermer van rijwiel. Geboren: Jacoba Margaretha d. v. M. den Hollander en M. J. van Bohecmen. Overleden: S. van ter Tooien geb. van Sintmaartensdijk 59 j. G'. Meijer geb. van der Wiel 53 j. Ondertrouwd: II. P. van Ek 23 j. en A. Borst 21 j. Ingekomen: A. Borst van Leider dorp. C. N. Woutersen van Zwolle C. Bossehieter van Amsterdam. Vertrokken: H. Noordcrvliet en gein naar Wassenaar. A. C. Hoogeu- doorn naar Nigtevecht. A. C. E. Holwer- da naar Leiden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7