Om Honderd Duizend Dollar! SPQQR's MOSTERD DONDERDAG 22 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Oude rran wilde op een rij dende tram springen. Gistermiddag heeft op de BrieLschelaan te Rotterdam een ernstig ongeval plaats gehad, dat te wijten is aan de verregaande onvoorzichtigheid. De 72-jarige rentenier J. G. L. uit de Groepstraat, wilde op een rijdende motor wagen van lijn 2 van het nieuwe model springen. De tram was al 25 meter voorbij de halte en had een vrij groote vaart. De oude man tastte mis en geraakte met zijn rechterbeen onder de wielen, tengevolge waarvan het been brak en de rechtervoet werd afgekneld. Per auto van den G. G. D. is de onge lukkige naar het ziekenhuis aan dep Jool- singel gebracht en daar in zorgelijken toe stand opgenomen. Jongetje door een vrachtauto overreden en gedood. Gistermorgen is te Loosduinen in de Emmastraat, nabij de katholieke kerk al daar, de zesjarige J. T., wonende Burg. VValdeckstraat (C.) door een vracnlauto overreden. Het rechterachterwiel ging over het hoofd van den armen knaap, die on middellijk werd gedood. De oorzaak van het ongeval wordt toe geschreven aan onvoorzichtig spelen van het jongetje. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's Gravenhage. Naar aanleiding van het gebeurde ver zoekt de commissaris van politie aldaar in de afd. C. dengenen, die getuigen waren, onverwijld inlichtingen te willen verschaf fen aan het hoofdbureau van politie, Alexanderplein 15. Auto tegen een boom en geheel verbrijzeld. Gistermorgen heeft op den Rijksstraat weg onder de gemeente Nuland een aut> ongeval plaats gehad. Twee vrachtauto's, die uit de tegenover gestelde richting kwamen, zouden elkaar passeeren, toen op het laatste oogenbbk een luxe-auto tusschen de beide andere wagens doorschoot. Om een botstng te voorkomen reed de chauffeur van de vracht auto van de firma Goosen Swagerman uit Den Bosch, tegen de boomen. De wa gen werd zoo goed als verbrijzeld. De chauffeur werd licht gewond. Zoowel de andere vrachtauto als de luxe wagen, die oorzaak was van de botsing, zijn doorge reden. Ernstige botsing bij Oostburg. Gistermorgen is op den straatweg nabij Oostburg een ernstig auto-ongeluk ge beurd. Ten gevolge van den mist kwamen de luxe auto's, bestuurd door dr. Buskop uit Oostburg en den koopman Meyer uit Brugge, in botsing. Ernstig gewond wer den beiden overgebracht naar het zieken huis te Oostburg. De beide auto's .din zwaar beschadigd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door den trein gegre pen. Bestuurder gedood. Gistermorgen heeft op den onbewaakten overweg in de Drie- en Kruiclbergerweg te Santpoort een ernstig ongeluk plaats gehad, dat een autobestuurder het leven heeft ge kost. Vermoedelijk door den dichten mist werd door den bestuurder van eon vracht auto der eerste Haarl. Brood- en koekfa- briek te Haarlem, niet bemerkt, dat .en electrische trein naderde uit de richting Haarlem. Op den overweg gekomen werd de auto door den trein gegrepen en meegesleurd. De bestuurder, de 35-jarige gehuwde H. P., werd op slag gedood. FEUILLETON Uif het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 5) Zeker: Bookie had het niet mis wat hij zei over de reputatie van het lieve jongetje. Maar ik vind toch dat je de zaak gemakkelijker maakt, nietwaar1? Het was misschien moeilijker geweest om hem te pakken te krijgen als hij netjes en fatsoen lijk het geld in ontvangst bad genomen en met den trein mee terug was gegaan dan nu. Nu moei hij comedie spelen en weer hier naar toe komen om mee een onschul dig gezicht in zijn auto te stappen en weer naar Tydeman te rijden. Hij heeft er geen flauw idee van dat hij van het oogenblik af dat hij uit de auto stapte, in de gaten is gehouden. Ik geloof dat wij hem te pakken hebben en goed ook. Spike telefoneer de tien minuten geleden dat Dave op den terugweg was. Als hij door de schuur bin nenkomt, zullen de jongens wel zorgen, dat hij er langs dien weg niet weer uit komt en als hij door de voordeur komt... wel dan zullen wij hem verwelkomen Snap je Als hij komt, denk er om:.... zoo min mo gelijk lawaai en je geeft hem zoo'n opstop per dat je de operatie niet voor de tweede keer hoeft te herhalen. We dragen hem door de schuur naar buiten, stoppen zijn stoffelijke overblijfselen in een auto en Nader wordt nog gemeld, dat deze spoor wegovergang de overweg is, waar het eer ste flikkerlicht door de Spoorwegen ge plaatst is. Dit flikkerlicht waarschuwt, dat er een onbewaakte overweg is, maar houdt geen verband met het al of niet aankomen van een trein. De chauffeur, die door den mist zeer wei nig uitzicht op den weg had, moet. door den trein verrast zijn, toen zijn auto midden op de rails stond, want geen der raasten langs de baan heeft eenige schade opgeloopen, niettegenstaande de auto een eind door den trein is meeges'eurd. De trein heeft daar een snelheid van on- gveer 70 km, zoodat het begrijpelijk is, dat er van de auto niets is overgebleven. Het lijk van den chauffeur werd een 100 M. voor bij de plaats van de botsng gevonden. Het treinverkeer had ongeveer een uur vertraging; het moest gedurende dien tijd over één spoor worden geleid. Een stuitend schouwspel was het, dat een aantal passagiers uit den trein, die na de botsing stil stond, zich op de spoorbaan ging te goed doen aan koekjes, die uit de auto waren geslingerd en in groeten voor raad over de rails lagen. Een auto met kippen en konij nen aangereden. Bestuurder en vijf passagiers ongedeerd. Op den onbewaakten overweg aan den Rijksweg Raalte—Zwolle werd gisteren een vrachtauto, beladen met eenige kisten met kippen en konijnen, komende van de markt te Raalite en waarin behalve.de chauffeur, nog vijf personen hadden plaats genomen, door den so e'trein RaalteZwolle, die om 11.14 urn- uit Raalte vertrekt, gegrepen. Volgens verklaring van den chauffeur van den vrachtauto E. v. d. H. uit Wezep, had hij wegens den dikken mist den brein niet eerder gezien, dan toen derze dicht bij was. Door zijn stuur vlug om te gooien voor kwam hij, dat de vrachtauto werd overre den. Door deze manoeuvre was de auto evenwijdig met de rails gekomen. Het achtersite gedeelte van den auto werd gegrepen door den bagagewagen van den trein en wel met zoo'n kracht, dat groote stukken ijzer en hout zoowel van den baga gewagen als van den vrachtauto in het rond vlogen. Het mag als een wonder worden beschouwd, dat bij deze aanrijding geen per soonlijke ongelukken zijn voorgekomen. De trein had door dit ongeval eenige minuten vertraging. Aan de gevolgen overleden. De heer M. v. d. V., die bij een bouw werk te Tegelen, ernstig bekneld geraakte, is overleden. In het. Canisius-ziekenhuis te Nijmegen is Woensdagavond mej. S. P., die Diardag bij het aansteken van een kachel door mid del van petroleum in brand was ge/logen, aan de gevolgen van de bekomen verwon dingen overleden. Verdronken. De gehuwde arbeider J te NieuwWeer- dinge is door de duisternis te water ge raakt en verdronken. Behalve vrouw, laat hij ook twee jeugdige kinderen achter. GESTRANDE SCHEPEN. Op eigen kracht vlot gekomen. Het Engelsche vrachtschip „Asperthy", dat Woensdagmorgen onder Westkapeile is gestrand, is Woensdagmiddag om één 'uur bij hoog water op eigen kracht vlot ge komen en opgestoomd naar Antwerpen. Twee Hollandsche, een Belgische en een Duitsche sleepboot, die in de nabijhe:d van het schip lagen om eventueel hulp te bie den, behoefden geen assistentie te verlee- nen. klaar is Keeswas het cynische slot van hel nobele krijgsplan. Runty Mott gromde, nu even boosaardig als zijn metgezel. Ik zie de opschriften met vette let ters in de kranten. „Jongeman bezwijkt voor de verleiding" of iets dergelijks. Neen, er is niet het minste gevaar bij dit grapje, we hebben nog nooit zoo iets bij de hand gehad dat zoo weinig riskant was.... Hij brak opeens af. Een zacht gefluit kwam van de voorkant van het huis. Stil, waarschuwde Runty Mott: hij komt door de steeg binnen. Het was stil in huis, maar er was iets zwoels en drukkends in die stilte. Dave Henderson stond nog steeds tegen den muur gedrukt en bracht de hand aan het voorhoofd. Toen hij haar weg nam was zij nat van het zweét. Er was een blinde woede, een tijgerachtige lust tot vernielen in hem opgekomen: maar, merkwaardig, zijn hersens werkten koel en helder, snel en toch rustig. De woorden die hij had op gevangen beteekenden.moord! Moord op hemZoo onbewogen en zakelijk die woorden geklonken hadden, zoo bloedig- ernstig waren ze bedoeldde persoon van Baldy Vickers was door borg voorBaldy was een galeiboef vooi wien moorden een bedrijf was en die voor een honderd-dollar biljet bereid was iedereen op bestelling uit den weg te ruimen. Dave bukte en trok met de uiterste be hoedzaamheid zijn schoenen weer aan. Op hetzelfde moment kwam van de achter zijde van het huis een zwak krakend geluid. Hij begreep direct -wat het wasze forceer den de deur van de schuur om hem hier te vervolgen Dave's gezicht stond strak, als uit mar mer gehouwen. Het spel was verloren Vijf sleepbooten ter plaatse. Voor het vlotbrengen van bet Enge'sche s.s. „Pendeen" zijn de voorbereidende maat regelen getroffen. De sleepbooten „Diente" en „Vlaanderen", die sinds Woensdagmor gen te IJmuiden bij het gestrande schip zijn, zullen nog geassisteerd worden oor de sleepbooten „Friesland" en „Utrecht", die van Vlaardingen komen en de „Gronin gen", welke uit Nieuwediep is ontboden. Vlot gesleept. Het Engelsche stoomschip „Pendcven", dat Woensdagmorgen dicht bij de Noorder- pier te IJmuiden aan den grond geraakte, is des middags vlot gesleept. Het «chip heeft ligplaats genomen aan de Oos'zijde van het Koepelfort. Gisteren werd de veis naar Amsterdam voortgezet, waar het schip gelost zal worden en de noodige re paraties zullen worden verricht. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Drie werkpaarden verbrand. Gistermorgen is te Veendam de boerde rij, eigendom van den heer R. Dijkhuis, geheel afgebrand. Het voorste gedeelte werd bewoond door den veehandelaar D. de Levy. Bij den brand zijn drie werkpaarden omgekomen. De oorzaak is onbekend. Ver zekering dekt de schade. GESTOORDE BRUILOFT. De gasten door kolendampvergiftiging onwel geworden. Te Waalwijk zijn de bruiloftsgasten ten huize van den heer Van Hervoirt allen on gesteld geworden. Aanvankelijk werd ge dacht aan vergiftiging ontstaan door het eten van busgroenten. Later is de genees heer tot de conclusie gekomen, dat de gas ten allen door kolendampvergiftiging ..iek waren geworden. Hoewel vele gasten zeer ziek zijn, is le vensgevaar niet aanwezig. Diefachtige dienstbode. Mevr. W. te Hillegersberg had reeds anderhalf jaar een Duitsche dienstbode in betrekking, mej. R. Z. Dezer dagen kwam plotseling bij het meisje op, dat zij wel weer eens naar huis terug wilde, doch slechts voor eenige dagen. Haar moeder was jarig en de verjaardag van een Harer zusters was nabij. Mevr. W. wilde haar d't niet onthouden, doch reisgeld onibrak. Mevr. gaf haar dit, benevens nog een maand salaris vooruit. Als je tegenw.) »rdig een goede dienstbode hebt, weet je nie1- wat. je moet doen. Zoo ook mevr. W. Zij gaf uaaj nog een koffer en esn actetasch mede, en zoo ging de dienstbode Z. naar haar moe derland. Gisteren kreeg mevr. W den na volgenden brief. „Tasch met paspoort in den trein laten liggen. Kan niet meer iaar Holland terug, en neemt maar een andere dienstbode". Nu blijkt dat mevr. niet «1- leen een maand salaris, acte-tasch en kof fer kwijt is, doch >ok verschillende andere artikelen ziin spoorloos verdwenen. Aangifte bij de politie is gedaan, die een verder onderzoek instelt. BU1TENL. BERICHTEN ONGELUKKEN HET LAWINE-ONGELUK IN DE BEIERSCHE ALPEN. Zeven lijken geborgen. Naar het W.B. uit Benedikten-Beuern meldt, arriveerden eerst tegen half tien Dinsdagavond de reddingsbrigades uit Penzberg en Bad Toelz op de plaats van j zelfs al bracht hij het leven er af, dat wist hij. Hij zou worden „gezocht" wegens dief stal van 100.000 dollar. Als hij aan de han den van Baldy Vickers en zijn bende ont kwam zou de justitie haar vangarmen naar hem uitslrekken. Maar wat het erg ste was, hij zou een vluchteling zijn met leege handen, opgejaagd als een schurfli- gen hond, die alles gewaagd had voor een been en dat been bij zijn vlucht verlo ren had Als hij maar terug kon, naar het achterhuis en het geld tphalen! Maar daar kwamen al voetstappen nader! Een roode golf van woesten toorn sloeg weer in hem omhoog. SkarvanBookie Skarvan 1 Het was Skarvan, niet Baldv Vickers, niet dat miserabele, roodharige, smerige gedrocht daarbinnen, op wien hij op dit ogenblik zijn blinde woede had wil len koelen. Het was Skarvan. de gemeene Judas niet die anderen waren het die, zichzelf buiten schot houdend, den moord op hem had beraamd, in koel en kalm overleg zonder een spoor van gewe tenswroeging Als hij, Dave, het leven er zou afbrengen wèl, dan zou Bookie Skar van boeten.. oog om oog, tand om tand, leven om leven. Het was alsof deze wraak gedachte voor Dave een prikkel te meer was om te trachten zijn leven te redden Zijn hersens werkten met koorschige snel heid. De voetstappen hadden de deur die naar de gang voerde nog niet bereikt. Zijn schoenen had hij nu aan plotseling viel zijn blik op de leege zwarte tasch naast hem, die hij, terwijl hij zijn schoenen aantrok, naast zich had neergezet. Een raa-dselachtige, glimlach speelde om ziin stijf op elka-ar geklemde lippen. Er flit ste hem iets door den geester was maar één mogelijkheid om te ontsnappen de auto voor de deur! Ongetwijfeld zouden (JIT DE RADIO WEEEL1) Programma's voor Vrijdag 23 Januari. Huizen, 298 M. (Algemeen programma). 8.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.30 Gramofoonpl. 12.302.00 Concert. H. Hermann (viool), T. v. d. Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (vioolJ mevr. v. d. HorstBleekrode (piano). 2.003.15 Gramofoonpl. 3.154.45 Concert. Mevr. MulderBelser (alt-mezzo), J. Wittpen (fluit), M. van 't Woud (cello). G. Hengeveld (piano). 5.005.30 Cursus handenarbeid. 5.306.30 Orgelconcert Cor Zee, Zaandam. 6.307.00 Radio-dokter. 7.007.30 Engelsche les bzginners. 7.30—8.00 J. Herwig: „Volkstuinen". 8.0010.45 Concert. Chr. Radio-orkest o. 1. v. G. Stam. Sol. mevr. Cante van Amerongen (sopraan), J. Stromenbergh (bas). Causerie door Prof. Dr. J. Waterink. 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M, 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Voordracht Jo Sternheim. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Concert VARA.-septet-o 1. v. Is. Eyl. 12.302.30 Concert Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 2.303.00 School-uitzending. 3.004.00 Concert AVRO-k>vintet. o. 1. v. Fr. Lupgens. 4.00 Orgelspel Johan Jong. 4.30 Knutselwerken voor kinderen. 5.15 Concert VAR A-orkest o 1. v. H. de Groot en voordr. Jo. Sternheim 7.00 Actueel nieuws door het N.V.V. 7-15 Gramofoonpl. 7.20 Voordracht W. H. Vliegen. 7.45 Politieber. 8.00 Catechisatie. 8.30 Gramofoonpl. 9.00 Dr. H. Wolf: „Frans Werfel als lyri cus". 9.30 Gramofoonpl. 10.00 Persberichten. 1015 Declamitie door mevr. E. Sanders Herzberg. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonpl. Spoor's 2w ItV/rUheK a a s het ongeluk, terwijl de expedities uit Lang- gries en München toen nog onderweg wa ren. De buitengewone groote lawine was over een breedte van 60 meter 150 meter naar beneden gestort. Haar diepte bedroeg drie meter. Het bergingswerk stond onder le1' c'ing van den geredden luitenant Remold. Het werk werd door de ongunstige weerk omst andig! eden zeer bemoeilijkt. Tegen 10 uur slaagde men er in een be dolven politie-agent zwaar gewond te voor schijn te halen. Nader seinde Wolff gisterochtend uit München: Volgens een hier ontvangen bericht zijn de reddingsmanschappen er gistermorgen om vijf uur in geslaagd, de lijken van de zeven door de sneeuwlawine aan den Be nedikten wand bedolven politiemannen te bergen. De reddingsexpedities van Bad Toelz, Penzberg, Langgries, Benedikt-Beuern en München, tezamen 180 man, stonden onder leiding van den gerodden Oberleu. nant Remold- en Oberleutnant von Hengel; een deel der reddingsmanschappen is reeds ver trokken. De zwaar gewonde politieman is gis termorgen naar het ziekenhuis te Benedikl Beuern vervoerd. De lijken der zeven omgekomen politie mannen zulen naar Lenggries worden go bracht. daar een paar van Baldy Vickers' man netjes op wacht staan ze zouden hem den doortocht probeeren te beletten, maar als het lukte, dan was er nog een moge lijkheid om de 100 000 dollar te redden of ten minste om ze uit de klauwen van Boo kie Skar\an te houden 1 Wéér lachte hij grimmig. Ze zouden na tuurlijk denken, dat hij het geld in de tasch had en hij moest ze in dien waan laten. Het was een geweldig waagstuk, maar hii moest doen alsof hij argeloos in hun strik liep, alsof hij er geen flauw vermoeden van had dat daar binnen in zijn kamer een paar sluipmoordenaars op bem zaten te wachten. Maar het was de eenige weg.... als hij met de tasch bij zich uit het huis kon glippen, zou geen van de mannen er ook maar een moment aan twijfelen dat het geld er nog in zat! Hij sloop geluidloos voort in de richting van de deur van zijn kamer. Dat was lo gisch. Ze zouden verwachten dat hij geluid loos en verstolen naar zijn kamer zou slui pen met het oog op Tooler boven 1 Achter hem werd nu de deur die uit het achterhuis in de gang voerde, heel voorzichtig geopend; zoo voorzichtig dat hij het niet zou hebben gehoord als hii niet zoo gespannen naar ieder geluid had geluisterd, als hij niet op dit moment ge wacht had. Hij was op dit oogenblik juist bij het deurkozijn van zijn kamer aange land hij richtte zich uit zijn kruiphouding op, zijn hand tastte naar de deurkruk. Hii stond met zijn gezicht gericht naar het interieur van de kamer op den drempel en duwde de deur open zoo ver als zijn uit gestrekte arm het toeliet. Ze hadden ge zegd, dat hij aanleg had om de brutaalste schurk uit de Vereenigde Staten te wor den.... hij zou ze niet teleurstellen! Da ven try, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12,50 Orgelspel door L. H. Warner. I.50 Gramofoonpl. 2.45 Uitz.'voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsber. 7.00 Concert. 7.20 Lezingen. 8.05 Vaudeville. 9.20 Berichten en lezing. 10.25 Concert. S. de Konshena (sopraan). Orkest. II.2012.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Concert. Orkest en alt. 4.205.20 Solisten-concert. 7.05 Vroolijke avond. 9.20 Berichten. Daarna tot 11.20: Dansmu- Brussel, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Zang en piano. 9.35 Lichte muziek. „Radio Paris", 1725 M. 8.05 Gramofoonl. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Causerie met muzik. illustratie. 9.05 Concert. Orkest en soliste. 9.50 Concert. Orkest en solisten. Kalundborg, 1153 M. 1.201.20 Orkestconcert. 2.204.02 Orkestconcert. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.209.20 Orkestconcert. 9.35—11.35 Dansmuziek. Zee sen, 1635 M. 5.4011.20 Voordrachten, lezingen. 1.2012.15 Gramofoonpl. 12.15—1.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lessen, lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507.20 Voordracht. 7.20 Vroolijke avond. 9.20 Berichten. Daarna avondconcert. Italiaansche patrouilles door lawine verrast. Uit Bardonecchit (aan de Fransch-lta- liaansche grens) wordt aan de bladen ge meld, dat twee grens-palmailles van de milizia doora een lawine zijn verrast. Er zouden een doode en vijf gewonden zijn. Groote brand in een chemische fabriek. Uit Harburg-Wilhelmsburg wordt ge meld: Gisternacht is een groot fabrieksge bouw van de chemische fabriek van Guen- ther Brauer Co. door het vuur geheel vernield. Een groote voorraad opgeslagen goede ren werd een prooi der vlammen. De aan gerichte schade is groot, doch wordt door verzekering gedekt. Het vuur brak tegen half één uit ten gevolge van nog onbekende oorzaak. Het greep zeer snel om zich heen. De gehee.e brandweer van Harburg-Wilhelmsburg,twee motorwagens van de brandweer uit Har burg en de vrijwillige brandweer namen aan het blusschingswerk deel. Tengevolge van den hevigen vonkenre gen dreigde een in de nabijheid ge'egen gebouw van een textielfabriek in brand ie vliegen doch de brandweer wist zuiks- ie voorkomen. Het blusschingswerk werd door uitstroomende zwavelgassen ten zeerste bemoeilijkt. Tegen 5 uur gistermorgen was men het vuur meester. Met één oogopslag had hij do situatie binnen overzien. Een forsche, korte, opge blazen gestalte hurkte op den vloer tegen den muur, niet ver van de deur. Een dikke, gevaarlijk uitziende, met leer overtrokken stok had hij in de hand van Runty Mott was niets te bekennen. Eén ondeelbaar oogenblik bleef Dave Hen^lcrsoon zóó staan niet lang genoeg om den gehurkten boosdoener gelegenheid te geven om van zijn verbazing te bekomen. O God stootte Dave uit in gocd-ge- simuleerden schrik achteruitspringend trok hij de kamerdeur dicht en glipte naar de voordeur. Er kwam een rauwe schreeuw uit de ka mer, gevolgd door een schel fluitsignaal en het geluid van rennende voeten door do gang. Dave «-ukte de voordeur open en sloeg haar met een smak achter zich dicht. Een gestalte dook plotseling op de stoep op. Dave's linkervuist schoot uit met het heele gewicht van zijn sterk lichaam er achter en kwam met een geweldige plof terecht tegen een onderkaak.. De gedaante, die zoo opeens was opgedoemd, kromp in een en liet Dave den weg vrij. De auto stond geen meter van de stoep af en Dave wrong zich in allerijl op de chauffeursplaats. Maar nu was het alsof er een pandemonium was losgelaten. Bo ven, op de tweede verdieping werd haastig en met een ruk een venster opengescho ven en kwam Tooler's hoofd te voorschijn; beneden vloog de voordeur wijd open en met de roodharige schavuit aan de spits kwamen vier man de stoep afstormen. En boven het gekrijsch van vloekende en tie rende kerels uit klonk een schril en door dringend gefluit van Runty Mott, dat er gens verderop in de straat werd beant woord. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5