SPORT NI VA TANDPASTA LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK KERKNIEUWS DONDERDAG 22 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 trent de grondpolitiek merkt spr. op, dat B. en W. steeds grond willen aankoopen als daarvoor een redelijke rnjs gevraagd wordt. Dc heer Schüller heeft Zuiderzicht weer aangehaald; spr. is blij, dat de ge meente dezen grond heeft verkocht Parti culiere ondernemingen kunnen snelicr vler ken dan de gemeente en thans is heel Zui- derziebt ongeveer volgebouwd. H?t is geen verstandige politiek om thans nog eens eeii onderzoek te gaan instellen naar aen zaak, waaraan de raad in overgroote meerder heid indertijd heeft meegewerkt. Reeds vroeger heeft spr. de nadeelen vin het erf pachtstelsel aangetoond. B. en W. staan daartegenover niet principieel afwijzend, doch zien er practisch geen heil in. Ook Den Haag houdt niet altijd vast aan liet erfpachtstelsel. In al die jaren, dal spr. hier zit, is nog nooit een serieuze aaüvraag in gekomen om grond in erfpacht. Ten flotte deelt spr. mede, dat de wijziging van de bouw verordening spoedig klaar zal komen. Den heer Groeneveld deelt spr. de samen stelling van de commissie voor de politie- brandweer. WETHOUDER TEPE. Wethouder T e p e begint met de behan deling van de personeelszaken. De heer v. Eek wenscht medezeggenschap, doch spr. is van oordeel, dat de medezeggenschap in publiek rechtelijke- ondernemingen nog niet voldoende burgerrecht heeft verkregen, om den raad te adviseeren zich principieel uit te spreken voor deze medezeggenschap. Verder is er de kwestie van het werklie denreglement. Er is aangedrongen op spoed, doch dat reglement zou reeds klaar zijn, als de ambtenarenwet niet ten toonee- lo was verschenen. Dat heeft vertraging gebracht. De heer Schüller, die zoo felle critiek leverde, weet heel goed, welke de oorzaken der vertraging geweest zijn. De heer Manders heeft de loonen van het ge- meentepersoneel laag genoemd. Dat is ook spr. s meening, doch in ieder geval zijn de salarissen toch zoo, dat ze niet onmensch- waardig''zijn. Men vergete niet, dat de waarde van het geld sinds 1920 gestegen is. liet is thans ook niet de meest geschikte tijd om de salarissen te herzien, nu er een algemeene malaise heerscht. De commissie ad hoc is overigens niet in staat zoo vlug te werken, daar er vele oorzaken van stag natie zijn. Omtrent het Georganiseerd Overleg is het al even gemakkelijk om iemand te beschuldigen van laksheid en onwil. Men moet stuurman zijn op het schip om de moeilijkheden te kunnen beoordee- lcn. Spr. is ook niet tevreden over de werk wijze van het G. O. en heeft getracht een andere werkwijze te krijgen. Binnenkort zal daarover praeadvies worden uitgebracht. De heer Verweij wil de salarisregelïng der ambtenaren in het G. O. brengen, doch dan kan men het bestuur van B. en W. wel heeleraaal uitschakelen, want men wil de adviezen van het G. O. zelfs bindend ver klaren. Spr. overweegt reeds de beid e re glementen voor werklieden en ambtena ren samen te voegen in één reglement. De lieer Schüller heeft beweerd, dat spr. wel t ijd heeft om geiden te verschaffen aan Katholieke instellingen om er propaganda mee te maken en alles te bestrijden wat «niet Katholiek is. Spr. zal over deze be schuldiging weinig zeggen en de heer Schüller slechts herinneren aan hetgeen diens p.g. v. Eek gezegd heeft omtrent de -uitlating van den beer Parmentier. Wie be schuldig! moet dat ook bewijzen. Zulk een beschuldiging treft uitsluitend dengene, die haar uitspreekt. (Dit scherpe verwijt aan den socialisti- schen spreker maakte in het rustige en sympathieke betoog van den wethouder klaarblijkelijk indruk op heel de vergade ring. Red.). Spr. gaat dan over tot de onderwijskwes ties. De heer Romijn heeft gewezen op het verschil tusschen de uitgaven voor bijzon der en openbaar onderwijs. Doch dat is heel begrijpelijk. Het "bijzonder onderwijs gaat vooruit, het openbaar onderwijs ach teruit. B. en W. zien nauwlettend toe, dat zoo zuinig mogelijk gebouwd wordt bij het bijzonder onderwijs. Meer kunnen B. en W. niet doen, als aan de wettelijke eischen is voldaan. Dat de openbare scholen er niet zoo modern uit zien is ook begrijpelijk. Zij zijn zooveel eerder gebouwd dan vele bij zondere scholen. De heer Koole heeft en kele opmerkingen gemaatk omtrent den toestand van enkele openbare schoolgebou wen. Spr. erkent dit als juist, doch B. en W. moesten de ontwikkeling der gebeur tenissen eerst afwachten alvorens tot ver betering over te gaan. Thans is daarmee een begin gemaakt. De beer Groeneveld heeft enkele min of meer pikante opmer kingen gemaakt, doch de kwestie van de omzetting van scholen voor eind-onderwiis in opleidingsscholen stelt hij te eenvoudig voor. Dat gaat maar niet zoo eent-wee-drie. De kwestie van de oprichting van nieuwe opleidingsscholen voor gymnasium en H. B. S. is reeds in een vergevorderd stadium. De heer Groeneveld wil ook weder invoering van de schoolbioscoop, doch tegenwoordig heeft men zeer goede projectie-lantaars, die volgens spr. betere resultaten opleve ren. Het zwemonderricht heeft evenals de schoolbioscoop het nadeel, dat het 't school onderricht bedenkelijk in de war stuurt. Het praeadvies van het zwemonderricht is reeds in behandeling en verkeert in een vergevorderd stadium. Nog voor het zwem- seizoen komt deze zaak in behandeling. Daarna wordt de vergadering geschorst tot Donderdagmiddag 2 uur. WATERPOLO HAAGSCHE ZWEMBOND. De wintercompetitie. Voor de wintercompetitie van den Haag- schen Zwem bond heeft Z. I. A. N. I gis teravond in De Regentes H. Z. en P. C. I geslagen met 42, zoodat Z. I. A. N. nu met vier punten voorsprong op L. Z. C. ongeslagen bovenaan staat. WATERSPORT PROEFTOCHT MET „MISS ENG LAND". Kaye Don haalt 85 mijl. In de schemering heeft Kay Don op het Lough Neagh Dinsdagavond een proeftocht gehouden met de race boot „Mis England", die zooals bekend is, na het doodelijk om geval dat wijlen sir Henry Segrave op Lake Windermere trof, van den meerbodem was gelicht, om gerepareerd te worden en op nieuw dienst te doen. Segrave had toen evenwel reeds het we reldrecord op een unrsnelhied van 97.7 miji gebracht. Kaye Don slaagde er thans slechts im een uur-snelheid van 85 mijl te behalen, doch hij was met deze prestatie zeer tevre den en de coureur is dan ook van meening, dat hij met kans op succes het record op de wedstrijden te Buenos Aires zal kunnen verbeteren. Er zuiden nog verdere proeven met de „Miss England" worden gehouden. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. IA. D. O. I voor de 2e kl. L. B. B. luidt: pnt. brt. h.s. gem. R. A. A. Bijleveld (A D.O.) 150 13 30 9.61 I. Mazurel (S.D.O.) 74 13 17 5.69 A. v. Rijsdam (J. Schouten L. Slootjes W. Penseel 80 30 13 2.66 125 30 16 4.16 63 23 15 2.73 125 24 24 5.20 VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's morgens en 's-avonds met i 7ó ets.perlA tube, 25 da p: }A tube. C. Randeraat S9 51 9 1.74 R. Kantebeen 125 ^51 11 2.45 S. D. O. 2 punten; A. D. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. IIde Kroon I voor de 3e kl. L. B. B. luidt Kl. de Mol (de Kr.) 100 31 20 3 22 N. N. (res.) 75 31 15 2.41 L. Blonk A. J. Kantebeen M. Zuiderduin N. N. (res.) 100 59 7 1.69 77 59 7 1.30 100 51 8 1.96 76 50 12 1.52 C. J. Kroon 85 44 9 1.93 D. Nieuwenburg 100 44 16 2.27 S. D. O. 0 punten; de Kroon 2 punten. De uitslag van den wedstrijd A. D. O. II—S. D. O. III voor de 4e kl. L. B. B. luidt: W. v. d. Kaay (S.D.O.) 75 46 7 1.63 J. Sohuurmans (A.D.O.) 70 46 13 1.52 C. L. Altorf J. B. N. N. J. Wortman 75 38 8 1.97 67 38 6 1.76 64 51 6 1.25 75 51 9 1.47 J. Nieuwenburg 59 38 8 1.55 G. Beuk 75 39 12 1.92 A. D. O. 1 puntjt S. D. O. 1 punt.. De uitslag van den wedstrijd de Kroon II—'t Gr. Laken II voor de 4e kl. L. B. B. luidt: F. Franken ('t Gr. L.) 65 39 8 1.66 M. v. d. Oever (de Kr.) 75 39 7 1.92 A. Crama (res.) O. v. d. Wiel 16 37 4 0.43 75 37 10 2.02 M. Binnendijk 62 44 10 1.40 J. de Vreugd (res.) 75 44 9 1.70 P. Lagas 58 46 5 1.26 C. v. Reijs 75 47 7 1.59 de Kroon 2 punten; 't Gr. Laken 0 punten. De uitslag van den wedstrijd P. van Cleef' IVP. v. Cleef III voor de 4e kl. L. B. B. luidt: P. Roman (P.v.Cl. III) 75 44 8 1.70 A. v. Eigen (P.v.Cl. IV) 60 44 8 1.36 H. de' Roo 75 19 IS 3.94 A. Nieuwenhoven (res.) 19 18 4 1.05 L. A. v. Iterson W. F. Ka-paan (res.) 75 35 8 2.14 64 34 10 1.88 J. de Roo 75 29 16 2.58 J. Zwart 34 28 7 2.21 P. v. Cleef III 2 punten; P. v. Cleef IV 0 punten. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Touristvereen. „Swift". Hedenavond wedstrijd over 1 K.M. op home-trainers, om de door den heer P. T. de Jong uitgeloofde medaille. De wedstrijden hebben plaats op weg fietsen met een versnelling van 96. Aanvang 8 uur in het clublokaal. MOESKOPS GAAT WEER RIJDEN. Sedert Piet's s'lechtc gezondheids* oe- stand, tengevolge van de twee operatie's hem in het ziekenhuis noopte het bed te Geen w0/. ^oarWybe,-tf Een das veiwen» Uw hals. Neem WyberL Hel beste afweermiddel legen verkoudheid en besmeiöng. In oriirln. dooi"" i 2i. -li en bS cu honden, verzekerde hij aan 'n corr. van ,4'Anbo", dat hij nooit meer zon rijden. Hij verlangde alleen ruaar naar verdien de rust in Nederland en naar 't rustige leven van heereboer. Aan jonge, eerzuchtige men- schen liet hij de sportieve gevechten na en de lange vermoeiende reizen. Maar Moeskops heeft zijn krachten weer voelen opleven. Een krachtig bloed is weer door zijn aderen en vezels gaan bruisen, zóó krachtig zelfs, dat het zalige niets-doen van een man, die aan de betere hand is, hem niet. kon verleiden. Een kameraad is hem gaan opzoeken en heeft hem gezegd: „Kom Piet, begin weer met je oud beroep van renner." Het antwoord bevestigde de eerste ver klaringen aangaande dat onderwerp. Ja ik meen recht op rust te hebben, maar dat werd zacht gezegd, schuchter zelfs, alsof hij er spijt van had. De vriend hield aaai, trachtte hem van zijn plannen af te brengen en zei tenslotte: En als iik je nu contracten voorleg, die je maar te teekenen hebt, wat zul je dan doen 1 Moeskops aarzeldeDan met een bree- den glimlach op, zijn gezicht, tee kende hij met vaste ha-nd t contract om iai Mei op de wielerbaan van Perigueux te rijden. En daaruit kim je nu eens zien, dat de stellige beweringen van renners, dat ze zich terugtrekken, even onoprecht zijn. als die van verliefde menschen. Dat vinden we niet spijtig, integendeel het zal ons iai de gelegenheid stellen Piet nog als kampioen toe te juichen. DAMMEN Clubkampioenschap „D. E. S." Alphen. De stand der kampioen wed strijden ge houden door de Alphensche Damvereeni- ging ,,D. E. S." na de 7e ronde is als volgt: Eerste klasse. gesp. gew. rem. verl. pnt. H. Zweerus 6 6 12 J. v. Oeveren 7 4 12 9 J. Oosterman 7 3 2 2 8 H. van Leeuwen 6 3 12 7 W. v. Ofwegen 7 3 13 7 J. van Ofwegen 6 2 2 2 6 H. Wolf erts 7 1 2 4 4 N. Stapper 4 112 3 M. v. Wieringen 5 1 13*3 L. Houweling 7 1 15 3 Uit bovenstaande overzicht blijkt dus o.m., dat H. Zweerus van de 3 te spelen wedstrijden nog slechts 2 punten moet be halen om het kampioenschap te veroveren, waarvoor .wij hem ongetwijfeld een goede kans geven. Dc stand der 2d.e klasse luidt: Tweede klasse. gesp. gew. rem. verl. pnt. G. Peeneman 10 7 1 15 G. de Leeuw 9 5 3 1 13 A. v. Ofwegen 7 6 1 12 F. Oosterman 8 4 3 1 11 J. van Stigt 8 4 13 9 H. Hulschsr 10 3 3 4 9 N. de Jong 9 4 14 9 A. S. Sampimon 7 3 2 2 8 W. den Daas 8 3 2 3 S P. Jansen 6 3 12 7 H. van Egmond 6 2 2 2 6 Adr. v. d. Ent 8 1 16 3 S. Noor lander 7 1 6 2 W. Musch 10 10 In deze klas zit nog spanning genoeg, waarbij de eerste 5 of 6 candidaten nog wel fel tegenover elkaar zullen komen te staan, en al heeft A. v. Ofwegen de minste verliespunten, onder zijn tegenstan ders schuilen nog zeer goede spelers. De nog te spelen wedstrijden voor deze spe lers zijn: A. van Ofwegen tegen C. de Leeuw, P. JansenA. S. Sampimon, F. Oosterman, J. van Sigt en S. Noorlander. G. de Leeuw tegen A. van Ofwegen, G. Peeneman, N. de Jong en S. Noorlander. II. van Egmond tegen P. Jansen, W. den Daas, A. S. Sampimon, J. van Stigt, Adr. v. d. Ent, N. de Jong en Noorlander; P. Jansen tegen A. van Ofwegen, v. Egmond, Peeneman, Sampimon. de Jong, Noorlander en Museh; Peeneman tegen de Leeuw. Jansen en Noorlander. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. Aan den Nieuwen Corn- mandeursweg kwam van twee richiingen een auto, en wel van Katwijk aan den Rijn en van Katwijk aan Zee. Ongeveer op de plaats waar zij elkaar zouden moeten pas- seeren, stond de groentenhandelaar O. v. d. G. met zijn groen ben wagen. De van rechts komende auto, die v. d. G. achterop reed, had moeten wachten tot de andere gepasseerd was, doch meende nog wel voorbij te kunnen, met het gevolg, dat d6 groentenwagen werd aangereden en alle groenten over den weg rolde. v. d. G. kwam er goed af. De chauffeur reed door, Joch het nummer der auto is bij de politie op gegeven, die wel zal zorgen er recht ge daan wordt. R0EL0FARENDSVEEN. Mariavereeniging. Maandag- en Dins dagavond hield de Mariavereeniging haar eerste jaarlijksche uitvoering in de Pancra- tiuszaal. Werden we andere jaren altijd op 'n tooneelvoorstelling van de leden ver gast, deze keer had het bestuur, gedachtig het spreekwoord „Verandering van spijs doet eten" een film laten komen, om zoo doende de leden, weldoeners en genoo- digden een paar genoeglijken avonden te bereiden. De zaal was dan ook goed bezet. De geestelijk adviseur de weleerw. heer H. van Kan heette allen van harte welkom en wenschte allen een prettigen avond. Als hoofdfilm werd gegeven: 600.000 francs per maand, een stuk, dat meermalen een har telijk gelach uitlokte. Toen dit ten einde was, was de avond reeds zoover gevorderd, dat er gelegenheid tot pauseeren gegeven werd. De pauze werd benut om de kas der vereeniging wat te spekken. Er was n.l. door het bestuur der Mariavereeniging een verloting op touw gezet met 5 mooie prij zen, waarvan de hoofdprijs een likeurstel vormde. Om de leden der vereeniging niet af te schrikken werd er speciaal bij ver kondigd dat dit stel uitsluitend diende voor alcoholvrije likeuren. Nadat alle lo ten vlot waren verkocht en de prijzen aan de winnaars uitgereikt, volgde het tweede deel van den avond, dat gevuld werd met kleinere film vertooningen, zooals „Een-twee drie-plak, „Een groote bokswedstrijd" en andere. Na een kort maar krachtig slot woord gingen allen voldaan huiswaarts. De Mariavereeniging kan met voldoening op beide avonden terugzien. VOORHOUT. Toeslagfonds Bloembollenbedrijf. De tweede uitbetaling van het Tu£slag- fonds voor het Bloembollenbedrijf ui het contractjaar 1930—1931 werd voor de vol gende plaatsen vastgesteld Op Vrijdag 30 Januari a.s. te Lisse van bYi—7Yi uur in het gebouw van den R. K. Volksbond; te Hillegom van 5 Y- 7 Yi uur in het ge bouw van den R. K. Volksbond; te Sassenheim van 5 Y:7Y> uur in het gebouw van de K.S.A.; te Noord wijk van 6—7 uur in het Juve naat. Op Z a t e r d a-g 31 Januari a.s. te Overveen om 2.30 uur precies in de St. Aloysiusschool; te He^nstede om 3.30 uur precies in hei gebouw van den R. K. Volksbond; te Bennebroek om 5 uur precies in het gebouw van den R. K. Volksbond; te Noordwijkerhout van 33% uur ten huize Nieuwe Duinstraat F. 24; te Voorhout van 55 Y< uur in hel Pa tronaat. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Vrijdag, 23 Januari 193.1. des namiddags om 2 uur, ter behandeling van 1 de navolgende punten: 1. Notulen. 2. Inge komen stukken en mededeelingen. 3. V oor- I stel van B. en W., tot herbenoeming van de leden der Commissie tot wering van school verzuim. 4. Voorstel van B .en W. cot iu- trekking der subsidie van de Schietver- eeniging „Wilhelmina". 5. Voorstel van B. I en W., tot het instellen van beroep bij H. M. de Koningin, t.a.v. het weigeringsbesluit van Ged. Staten, wijziging gemeente-begroo ting 1929. 6. Voorstel van B. en W., bot het opnieuw vaststellen van de verordeningen tot heffing en invordering van schoolgel den. 7. Verzoek van P. Hulsebosch e.a. tot het leggen van een buis in den 's-Graven- damsohenweg. 8. Rondvraag. De adelaar die tegen een vliegtuig opbotste. Naar aanleiding van het vliegongeluk bij Lahore, veroorzaakt doordat een ade laar tegen een militair vliegtuig opvloog, een stut vernielde en het toestel deed val len, waardoor twee man omkwamen, schrijft een luehtvaartdeskundige in een Engel sch blad. „Dit is niet het eerste geval geweest, waarin adelaars een vliegtuig hebben doen verongelukken. Eenige maanden geleden heeft zich een geval bij Athene voorge daan, in de bergen achter de stad. waar zich vele adelaars ophouden. De vogels schijnen bijzonder strijdlustig te zijn, en toen werd ook een militair vliegtuig aan gevallen. „Dikwijls hebben in den eersten tijd van het vliegwezen adelaars vliegtuigen aangevallen, en een van de Fransche pio niers onder de vliegers werd op een goe den dag aangevallen toen hij over de Py reneeën vloog. Hij verdreef het dier door zijn revolver af te schieten. „Men heeft militaire vliegers herhaal delijk gewaarschuwd, wanneer zij boven streken vlogen waar adelaars voorkomen". SASSENHEIM. Gevonden. Een alpaca beursje. Een bruine handschoen. Een zwarte vulpenhou der merk „Universal". Een rozenkrans. Een klaviersleutel. Nadere inlichtingen worden door de politie verstrekt. WASSENAAR. Brand in vleeschwarenfabriek. Omstreeks 2 uur gistermiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de vleeschwarenfabriek van de firma van den Berg en Gerzon aan de Maaldrift. De brand bleek ontstaan in de vetafdeeling, waar een groote hoeveelheid vet had vlam gevat. Daar het vuur zich aan andere af- deelingen dreigde mede te deelen, besteed de het personeel de eerste zorg aan het in- veiligheid brengen van een 70-tal varkens. Deze werden een weide ingezonden. De brandweer vatte het vuur onmiddellijk met de autospuit aan en had het spoedig be dwongen. De schade op pl.m. 5000.— ge raamd, wordt door verzekering gedekt. Personalia. Tot havenmeester is door B. en W. benoemd in de plaats van den keei P. van der Ham, aan wien met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag is toegekend, de heer P. J. Groen alhier. Onderwijs. Aan den heer J. A. Veelo, hoofd der bijz. school aan den Zijde reg, is een ziekteverlof van 3 maanden toege staan. Als waarnemend hoofd zal in dien tijd optreden de heer G. J. Vreeswijk te Oegstgeest. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O L. school aan de Waalsd;órperlaan is be noemd mej. B. S. Anbolt te Rijswijk. BODEGRAVEN. Kiesvereeniging. De R. K. Kies ver eeniging Zwammerdam hield in het pa tronaat haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer N. v. Rossum. Het verslag van den penningmeester gaf aan, dat er 115.29 ontvangen was. terwijl de uitgaven ƒ49.11 bedroegen; er bleef dus nog een bedrag van 66.18 in kas. De aftredende bestuursleden n.l. de heeren v. Rossum, Hoeks en J. Walraven werden allen herkozen en namen de be noeming aan; de heer N. v. Rossum werd tot voorzitter benoemd. Uit een keurig verslag vernamen we nog een en ander over de 2 vergaderingen die in den Sta- tenkieskring Gouda gehouden waren. Het punt belastingverlaging voor de ge-m. Zwammerdam had veel belangstelling. De voorzitter deelde mede, dat de stemming voor de groslijst Prov. Staten op 25 Jan. is vastgesteld. Candidaten zijn de heeren v. Fisenne, dr. Hoffman, v. Kempen, Dec- renberg. Loerakker en Veelenturf. Ver volgens had de verloting van 4 kistjes si garen plaats. Bij de rondvraag informeert de heer Driessen of er één leerkracht aan de openbare school meer dan wettelijk voor geschreven aanwezig is, een der raadsle den zal daarnaar een onderzoek instellen. Door pastoor Hert wordt medegedeeld, dat plaats en tijd van stemming voor de groslijst van den kansel zal worden be kend gemaakt. De heer de Koning vroeg, of de steunregeling aan werkloozen op dezelfde wijze geschiedt als elders. Hier naar zal een onderzoek worden ingesteld. De heer Stolwijk uit Oud Reeuwijk vroeg of er voor hen ook gelegenheid zou zijn, om voor de groslijst te stem men. Hiervoor zou gezorgd worden. Hierop sluit de voorzitter de vergade ring op de gebruikelijke wijze. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer B. Rietveld, leerling van de „Han delsavondschool" te Alphen a. d. Rijn slaagde te Amsterdam voor het „Mêr- curius"-diploma Handelscorrespondentie. De Vijfjaarlijksche. Dinsdagavond werd aan de leden van de vijfjaarlijksche een feestavond aangeboden. Aan belang stelling heeft het niet ontbroken. Reeds een kwartier voor den aanvang waren alle plaatsen bezet. Opgevoerd werd de voor deze gelegenheid gemaakte revue „Hij is goed" en hij was ook goed. De aankleeding van tooneel, de costuums en vooral de tekst. Er is dan ook hartelijk gelachen om de vele snedige en rake ge zegden, die vooral betrekking hadden op onzen dorpstoestand met zijn vele lasti ge verordeningen. De aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld een lekkere taart of banketletter te winnen, waarvan er verscheiden waren om te worden ver loot. Na afloop werd nog een gezellig dansje gemaakt. 144. „Als u soms niet weet waarheen te gaan, kom dan maar weer eens bij ons kijken. We zullen u met alle liefde ont vangen". Aldus o.a. schreef een vader die met zijn twee kinderen ergens tusschen Am- I sterdam en Den Helder zit te rentenie ren. Ja, ik was er al meer geweest en had er een goed aandenken aan. Het duurde dan ook niet lang of ik zat weer gezellig aan de kruidkaas, die ze daar zoo lek ker hebben. Ach, ik word wel eens opwijze afgescheept, maar or zijn toch ook weer goede vrienden, die hun uiterste best doen om me te vertroetelen, die er echt plei'zier in hebben om mij eens goed te doen. Dat zijn van die echte dienaren Gods, die meeleven met onze zorgen en streven, wier Roomsche Geloof niet al leen een naam is maar een bron van edel moedige werkdadigheid. Ik ben deze week ook nog de gast ge weest van de Missiena-aikring St. Rosa te Zaandam en heb daar mogen luisteren naar de vurige inleiding van den Géeste- lijken Adviseur en der welbespraakte I voorzitster. Ik heb eigenlijk nagelaten te 1 zeggen dat wij ook hier in Hoorn erg goed stevige alben en kasuifels kunnen I gebruiken, maar misschien leest eene of andere dier ijveraarsters dit stukje wel en zal zij er goede nota van nemen. Ik ben, volgens de krant, ook onlangs nog „opgpmerkt" (gesignaleerd) op de tentoonstelling der Missiei'iaikring in Westerblokker. Ik vermoed dat er dezer dagen wel een deputatie dier dames zal komen met een cadeau voor dit Missie huis. ons aandeel uit het tentoongestelde. Welkom Father LEFEBER, St. Bonifacius-Missiehuis Directeur. Hoorn, postrek. 120937. Jongens, die plan hebben in Sept. hier te komen studeex-en, doen wijs met zich nu reeds aan te geven, omdar, er gewoonlijk wat extra lessen, door hun on derwijzer, noodig zijn. Ik kom dan zelf de zaak regelen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10