Spreekuur is vmierd Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos ZATERDAG 17 JANUARI 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. lu OPRU I MINGS WERK TE LYON. Laatste slachtoffer gevonden. Het N. T. A. meldt dat bij het oprui- uingswerk na de instortingsramp te Lyon iet lijk van het 41ste slachtoffer is gebor gen. Men gelooft dat zich thans geen lijken meer onder de puinhoopen bevinden. DE DOODENDE MIST. Eerste resultaten van het onderzoek. Het deskundigen-onderzoek inzake de oorzaken van den z.g. doodenden mist in Engis en omgeving is nog niet geëindigd. Men heeft echter bij de lijken der slacht offers een ontsteking der luchtwegen ge consulteerd, welke verlammend op de wer king van het hart gewerkt heeft. De mist heeft een irriteerde stof bevat, waarin de aard nog niet kon worden vast gelegd. Het onderzoek der deskundigen zal waarschijnlijk nog geruimen tijd moeten worden voortgezet. WAARZEGGERIJ EEN BLOEIEND BEROEP IN DE V. S. Zakenhoroscopen zeer in trek. Honderdduizend mannen en vrouwen in de Vereenigde Staten maken er hun be roep van, hun medeburgers nauwkeurig op de hoogte te houden van het verleden, he den en de toekomst. En dat dit beroep hun geen windeieren legt, blijkt uit ©en onder zoek, dat ingesteld is door hetPopulair Science Monthly Magazine. Jaailijks ko men er volgens deze enquête 125 millioen dollar terecht in de zakkeu van waarzeg gers, kaartleggers, handlezers, sterren wichelaars en andere profeten, wier advie zen juist in dezen malaisetijd op hoogen prijs worden gesteld. New York alleen reeds telt 15.000 tot 20.000 waarzeggers en -zeg- sters, die te zamen jaarlijks 25 millioen dol lar ontvangen. De vindingrijkheid dezer moderne pro feten kent geen grenzen. Een New York- 6che astrologe berekent haar klanten, al naar hun omstandigheden en haar voor spellingen, 25 tot 100 dollar per consult. Uit schriftelijke adviezen geniet zij alleen reeds maandelijks een inkomen van tienduizend dollar. Een sterrenwichelaar te Chicago heeft een honderdtal vaste klanten, allen welgestelde zakenlieden, voor wie hij maan delijks tegen een vaste vergoeding van dui zend dollar per jaar een „zakenhoroscoop" trekt. Daarvoor krijgen zijn cliënten niet eens een persoonlijke horoscoop, maar een voudig een schrijven volgens schema F bijv., zonder dat rekening wordt gehouden met de speciale belangen van den klant. Onder de velen, die tot de trouwe be zoekers van de waarzeggers behooren, be vindt zich een groot aantal bankdirecteu ren, beursmakelaars, rechters, professoren en society-dames, alsmede afgevaardigden van het Huis en senatoren. In Wallstreet zijn vele waarzegsalons even luxueus in gericht als de privé ver trekken der groote financiers, terwijl de deftige Fifth Avenue- wijk vele gelegenheden telt, waar uit thee bladeren en koffiedik de toekomst wordt gelezen. Inbraak bij Broeders der Christelijke Scholen te Parijs. De correspondent van de „Msb." te Pa rijs meldt: Terwijl broeder Barbier gisternacht de verwarming ging voorzien van de procure en in een der bureaux, waarin de fondsen van de procure zijn geborgen, een haard controleerde, ontdekte hij naast het bureau een grijze massa-, welke hij eerst voor een zak met prullen hield. Doch plotseling bewoog het voorwerp en zag de broeder tot zijn schrik de gestalte van 'n man die zich verborgen had gehou den. De inbreker wierp zich op den broe der en een hevige worsteling ontstond. Toen de aanvaller zag, dat hij het onder spit ging delven, trok hij zijn revolver en loste een schot, dat echter ketste. Op dat oogenblik kwam ook de directeur van de procure, die leven had gehoord, aan snellen en kon men zich meester maken van den inbreker, die al spoedig herkend werd als een 24-jarig bakkersknecht, die vroeger een tijdlang bediende was geweest in de procure. Aan de politie overgeleverd, verklaarde hij, dat hij met twee kameraden had inge broken, om zich van de aanwezige gelden meester te maken. Op de komst van den broeder hadden zijn twee helpers de vlucht kunnen nemen, doch hij had $lechts den tijd gehad zich te verbergen. De politie zoekt nu naar de twee mede plichtigen. Meteorologische studies per vuurpijl. Prof .dr. Darwin te Lyon wil op 22 Ja nuari te Monte Redort in Italië voor me teorologische doeleinden een groote vuur pijl afschieten. Aanvankelijk was het plan, de vuurpijl 10 Januari de lucht te laten in gaan, doch dit kon niet doorgaan, omdat bij de voorbereidende werkzaamheden de vuurpijl beschadigd was. KERKNIEUWS St. Pieterspenning. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, heeft van Z. H. den Paus een schrijven ontvangen, waarin de H. Vader dank zegt voor de ontvangen som groot 22.000 voor den St. Pieterspenning. Eenzelfde schrijven ontving ook Z. D. H. de Bisschop van 's-Hertogenbosch, Mgr. A. F. Diepen, voor de milde gift van 22.606. Father J. M. Thijssen. f Na een langdurige ziekte is gisteren op 42-jarigen leeftijd overleden de Zeereerw. Father J. M. Thijssen, van de St. Joseph- congregalie van Mill Hill, missionaris in Oeganda Gebruik hiertegen de Zenuwstillendo en Zenuwsterkende Mijnhardt's ZenuwtabSetten Glazen Buisje 75 cent. Bjj Apoth. en Drogisten. 467 DE VIJFDE NEDERLANDSCHE KATHOLIEKENDAG. Het officieel programma. Het officieele programma van den vijf den Nederlandschen Katholiekendag, te Amsterdam te houden op 26 en 27 Mei a.s., is als volgt saamgesteld. Naar men weet, is het algemeen onderwerp het Chris- telijk Familieleven: 1. Openingsvergadering: De Katholieke opvatting van het huwelijk als grondslag van het gezin, door prof. dr. B. Kors O.P. Secties: 1. De Stichting van het gezin: voorbereiding op het huwelijk, ioor dr. W. B. HuddlestonSlater. 2. De verhouding tusschen de echtgenooten, door dr. A. W. Ausems. II. Groote avondvergadering. A. Het ge zin als opvoedings instituut, door mevr. O. Steins BisschopHerckenrath. Secties: 1. Gezin en Kerk, door prof. dr. W. J. M. Koenraadt. 2. Gezin en Jeugdbeweging, door prof. dr. G. Lamers S.J. 3. Gezin en Christelijke Kunst, door kap. J. Waterkamp. B. De overheid en het Gezin, door mr. C. P. M. Romme. III. Algem. vergadering Woensdag in den voormiddag. A. Vrijheid en Gezag in het Gezin, door A. N. Fleskens. Sectie: Gezin en Gezinshulp, door Zr. M Elsenburg. B. Huwelijk in de Literatuur, door mevr. A. van WageningenSalomons. IV. Sluitingsvergadering. Het ideale ge zin, door prof. dr. F. J. Feron. Audiëntie.. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Maandag en Dinsdag van de volgende week geen audiëntie verleenen. 143. Ze zijn thuis gewoon geweest dat moe der het eten ronddeelde: Moeder, a.u.b. neg wat groente, een paar aardappelen, enz." Hun portie vleesch werd waar schijnlijk ook door vader of moeder ge sneden. En als ze dan hier komen, met September, de nieuwelingen, en ze mo gen dan zelf opscheppen, dan staan ze wel eens wat vreemd te kijken en heb ben zoo direct niet een idee van maat en hoeveelheid. Het wakend oog van Pater doet dan wel eens ontdekkingen: Father: „Zeg, vriendje, je weet dat je zooveel mag eten als je wil. Maar je moet niet zoo veel ineens op je bord ne men. Bedien je liever twee of drie keer". Nieuweling: Dat doe ik al. Father. Bij zoo'n antwoord staat men toch wel even raar te kijken. Wat moest ik zeg gen? ..Bedien je liever zes of negen keer?" Ik heb eens hartelijk gelachen en ge dacht: het zal wel goed komen. Vooral <le stadsjongens, die nooit zoolang buiten gewoond hebben en zooveel frissche lucht gebaat hebben, logen de eerste weken een eetlust aan dén dag waarop de bui tenjongens jaloersch zouden kunnen zijn. En ik zeg: Goddank. Menig bleekgezicht uit de stad gaat met dikke, roode wan gen op zijn eerste vacantie met een aan winst aan gewicht tusschen de 10 en 20 pond. Ja, die zoeters eten de voering uit je portemonnaie. En toch is dat gelukkig en noodig. Wat zouden we beginnen met zwakke jongelui voor de Missie? Ik wil maar zeggen dat er heel wat komt kijken, want behalve de betalende jongelui zijn er altijd heel wat studenten bij, die alle hoedanigheden hebben om goede missionarissen te worden, maar wier ouders onbemiddeld zijn En de be talende kunnen hun eigen portie wel op. Father LEFEBER, St. Bonifaeius-Missiehuis Directeur. Hoorn, postrek. 120937. Laten jongens, die plan hebben met September hier te komen, zich zoo spoe dig mogelijk opgeven. Gewoonlijk hebben zij wat extra lessen noodig van him on derwijzer. Dan kom ik zelf de zaak be spreken. LETTEREN EN KUNST JAN DUNSELMAN, t Gisternacht is in den ouderdam van 67 jaar te Amsterdam na verschillende malen gesterkt te zijn met de genademiddelen der H. Kerk overleden de bekende katholieke kerkschilder Jan Dunselman. Na een korte verbetering in de ziekte is de doodsstrijd ingetredenDe dood is gekomen "en vond dezen man bereid. Dunselman dood In dezen nobe.en mensch, schrijft Leo- nardus v. d. Broek in „De Tijd", gaat een kunstenaar heen, die zijn onloochenbare bet eekenis had in den eigen tijd van zijn opgang. Want niet het voor de eeuwen be reikte, maar de roeping, welke hij in zich voelde om het door fabriekswerk ontluis terde godshuis met het werk van zijn kun stenaarsgave te sieren, was de grootste be- teekenis van dit leven. Op zijn 18e jaar was Dunselman naar de Academie te Antwerpen gegaan. „De Ant- werp8che was toen d e Acadmie. Wij wisten zelfs niet van een te Amsterdam af I" Drie jaar werkte hij aldaar en trok toen naar Amsterdam om aan het concours mee te doen voor den z.g. prix de Rome. Het jaar te voren, toen deze prijs 't eerst in Hol land was beschikbaar gesteld, had v. d. Waay, als eenigst mededingende, den prijs gekregen. Het jaar daarop kreeg Jan Dun selman hem mèt den betrekkelijk veel ouderen, nu ook alreeds overleden schilder schrijver Jac. van Looy. Toen Anton Der Kinderen directeur der Academie werd, heeft hij Dunselman's jeugdwerk „Alexander en Philippus" een goed plaatsje in een der Academiezalen ge geven met enkele buitenlandsche studies van Dunselman: copieën van Velasquez e.a. Hij was toen 21 jaar. De studie, die Dun selman kon maken, duurde twee jaar. Het toegemeten geld was niet veel 1200 behelpen was de boodschap. Bij zijn terugkeer (de opdracht kreeg hij per brief al in Spanje) was zijn taak reeds dadelijk een kruisweg te schilderen te Leidschendam. Daarna werd Dunsel man te V o o r h ou t geroepen en vervol gens ontving hij opdracht der groote kruis wegstatie te Roelofarendsvéen. 'In middels had hij van pastoor Born de wel zéér verlangde, maar niet verwachte op dracht gekregen voor de Sint Nicolaaskerk te Amsterdam. En dit werd een levenswerk van dertig jaar Weinig zal de naam van Jan Dunselman zeggen tot hen, die niet in deze kerk ge knield hebben. Hier ligt de schoonste ar beid van zijn leven in de staties. Hier gaf zich een jong kunstenaar aan de toon vnm- al begeerenswaardige taak om niet als fa brikant, doch als jong kunstenaar met eigene kunst een tempel te sieren, welke met een heel eigen accent in het Amster- damsche stadsbeeld door architect Ble.vs was opgetrokken. Geen timmerman-make laar, maar een architect had gebouwd. Geen schablonenwerk, maar eigene schep ping werd aan de wanden gevraagd. Dunselman werkte met de nieuwe ge dachte, door Der Kinderen en anderen ook voorgestaan, dat de muur niet weggeloo- chend mocht worden, maar als muur ook in de schildering moest spreken. Thans zul len we allicht zijn staties te veel als plaat werk beschouwen, maar in de dagen van haar ontstaan hadden ze een heel eigen beteekenis. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 15 Januari 1931. Benoeming van Gemeente-ambtenaren. Zeer geachte Redactie. In uw blad van hedena-vond komt on der bet hoofd „Gemeenteraad" een voor dracht of aanbeveling voor van den ad junct-directeur van het Museum de Laken hal tot directeur van deze instelling en van den Adj. Archivaris tot Archivaris dezer gemeente. Het lijkt mij, mijnheer de redacteur, wel eene goed, dat de Kabholieken van Leiden weer eens kunnen lezen hoe er bij voordrachten tot en benoemingen van hoofd-ambtenaren rekening wordt gehou den met de belangen en wenschen van de Katholieken. Hoewel er de laatste jaren gelegenheid te over is geweest om aan ly?t hoofd van een tak van dienst een Katholiek te plaatsen en ondanks enkele Katholieke Raaadsleden (ik weet niet of ik den wet houder daarbij kan rekenen) werkelijk er voor geijverd hebben om bij eene vacature eens een katholiek kans te geven om be noemd te worden tot hoofd van een tak van dienst is uit niet geschied. Inte gendeel wij zijn wel achteruit inplaats van vooruit gegaan. Als de benoeming van de 2 bovenaan gehaalde titularissen is gevallen dan staan er aan de achttien takken van Gemeentedie sl zegge.. 0 Katholieken aan het hoofd. Nu spreek ik niet van de „mindere go den" die ook hoofdambtenaren zijn en dat zijn er verscheidene, waaronder 5 of 6 re ferendarissen. Vergis ik mij niet dan zijn er daarvan (niet van de Referendarissen) slechts enkelen katholiek. Bij de overige ambtenaren is het verhoudingscijfer al even onevenredig. Ik mag de Katholieke Raadsleden niet ten volle aansprakelijk stellen voor deze „achteruitzetting", maar het komt mij toch voor, dat zij en in het bijzonder de wethouder wel wat te gedwee den wil van de niet-katholicven in den Raad en misschien ook wel van hoofden van dienst (die zooals gezegd geen van allen Katho liek zijn) volgen. Worden de Katholieken er niet toe ge dwongen om eens krachtig te protesteeren tegen het ui.sluiten van Katholieken bij benoemingen en promotise van gemeente ambtenaren 1 Dat de Katholieke Raadsfractie er eens van doordrongen worde, dat zij met in achtneming van fatsoen verontwaardigd na.e ai' ring moet uitspaken over de onwelwillende houding welke Burge meester en Wethouders en de Raad bij benoemingen tegenover de Katholieken in Leiden aanneemt. De Katholieke Raad is dit aan zijn kiezers verplicht. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw dn. Een Kiezer. Dat Katholieken bij benoemingen wor den uitgesloten, omdat zij Katholiek zijn, is in strijd met de Grondwet, met de rechtvaardigheid, met het gezond ver stand. Een Katholiek als zoodanig VOOR DE POSTZEGEL VERZAMELAARS Onze postzegelredacteur stelt zich voor de lezers van dit blad be schikbaar tot het geven van alle mogelijke inlichtingen de Philate- lie betreffende. Jeugdige verzame laars, die inlichtingen omtrent hun collectie wenschen, kunnen deze eveneens bekomen. Alle in lichtingen gratis. NIEUWE ZEGELS. Frankrijk. Opdruk „Caisse d'Amertis- sement" en waarde op frankeerzegels in het zaaister-type: 10 c. op 40 c., rose. 25 c. op 50 c., bruin. 50 c. op fr. 1.50, violet. Duiischland. Frankeerzegel, koersee rende type, kop van Yon Hindenburg. 80 pfennig, geel. Kleuraanwijzingen bij de koerseerende dienstzogels: 10 pfennig, lila- rose, 20 pf., grijs. Bhopal. Opdruk „service" op fran keerzegel der uitgifte 1908: 1 anna, rose. 2 anna, blauw. 4 anna, lilabruin. Kerkelijke Staat. Uitgave 1867/8. Van alle een tesimi-waard en komen her drukken voor, die tamelijk goed gelukt zijn, zoodat het den beginner moeilijk valt, ze als zoodanig te herkennen. Vooral geldt dit voor de ongetante uitgave, 'daar deze zich alleen door de gom en gedeeltelijk ook door de kleuren van de orgineelen on derscheiden. De gom der laatsten is brok kelig, die der herdrukken is glad. Gemakke lijker is het onderscheid bij de getanden daar de orgineele precies 13 1/4, de her drukken bijna alle 12 1/2 en 12, enkele ook 13 getand zijn. Zwitserland. Opdrukken „Société des Nations" en S. d. N. Bureau International du Travail" op de 3 Rappen, violetgeel op grijsgeel, Tell Jr. Frankeerzegel met den jongen Teil, pa pier met meervoudig watermerk kruis: 5 rappen, groen op grijsgeel. Weldadigheidszegels; voor de lagere waarden met de wapens van verschillen de steden: 5 plus 5 centimes, groen en blauw (Fri- bourg). 10 plus 5 paars, geel en rood (Altdorf). 20 plus 5 karmijn, geel en groen (Schaf fhausen). 30 plus 10 Jeremias Gotthelf, be kend volksdichter (1797—1854). De 10 en 20 centimes zijn in hetzelfde formaat gedrukt als de 5 oentimes. Argentinië. Ter herinnering aan de revolutie van September j.l. zullen eenige speciale ze gels verschijnen; naar verluidt in de waar den van 5 en 12 eentavos. Aanvankelijk zou men voornemens zijn geweest een kleine twintig waarden, w.o. de 5, 10, 20, 50 peso's op de verzamelaars los te laten, doch hier is men tijdig op de dwalingen zijns weegs teruggekeerd. België. Groot rumoer is ontstaan door de on verwachte verschijning van de koerseerende 5, 25, 35, 60 centimes, 1 fr. en 1.75 fr. als tête bêche paartjes, zonder dat aanvanke lijk iemand de herkomst kon aanwijzen. Thans heeft de bekende Brusselsche han delaar V. Gisquière hierin klaarheid ge bracht. Enkele firma's benutten voor haar reclame de postzegelboekjes, o.a. „Persil Ferrand" en „Sirop Hanceau". Voor den aanmaak dezer boekjes is het noodig, dat een of meer rijen op de ongevouwen vel len, waaruit de boekjes worden samenge steld, tête-bêche worden gedrukt. Hetzelf de verschijnsel dus als bij de 7 cent Ne derland vorige uitgifte en verschillende Zwitsersche waarden. De firma's verzochten nu, ten einde bevrijd te worden van het scheuren der zegels uit de boekjes, in het genot te worden gesteld van meerdere on gevouwen vellen; hierdoor wordt de ver schijning der tête-bêche paartjes ver klaard. Ten einde alle ongewenschte spe culatie de kop in te drukken heeft het Postbestuur thans bepaald, dat de tête- bêche paartjes aan het postkantoor Brus sel verkrijgbaar worden gesteld. Er bestaat dus geen enkele reden om een hoogen prijs voor deze abnormaliteiten te betalen. Letland. Een weldadigheidsserie in de waarden 1, 2, 4, 5, 6. 10, 15, 20, 25, en 30 santimi is binnenkort te verwachten. De opbrengst is bestemd voor de tuberculose-bestrijding. Tsjecho-Slowakije. Binnenkort zijn luohtpostzegels te ver wachten in de waarden 30, 50 haleru, 2, 4, 5 en 10 kronen. San Salvador. Op 3 December zijn verschenen twee se ries herinneringszegels, ieder in een op laag van 5000 stuks voor elke waarde. De eene serie dient -ter herinnering aan den honderdsten herdenkingsdag van de ge boorte van generaal Francisco Mendez en zal de waarden 1, 3, 5 en 10 centavos om vatten. De tweede serie wordt uitgegeven ter herdenking van het feit, dat een eeuw geleden Simon Bolivar, de Bevrijder, ge storven is. Nederland. Het portzegel van 37 V, cent verschenen. Op 29 November verscheen hier het reeds langen tijd aangekondigde portzegel van 37 y3 cent, welke waarde noodig was geworden in verband met den dienst der „petits paquets". Het zegel is in de ge wone teekening, in roseroode kleur, en ook verder afgewerkt als de andere portzegel». Voor zoover valt te beoordeelen is het in éénmaal gedrukt. Rembrandtzegels. Wij brengen in herinnering, dat de Rem brandtzegels sedert 31 December van het vorige jaar niet meer voor frankeering worden gebruikt. Ethiopië. Ter gelegenheid van de kroningen van koning Hailé Sellace zou een bijzondere serie verschijnen, welke in Frankrijk zou worden gedrukt. De zegels waren evenwel niet op tijcl gereed en dus maakte men van den nood een deugd en voorzag onderstaan de waarden der koerseerende serie van een opdruk, die ons meldt, dat Ras Tafari ge kroond is tot koning der koningen. Te melden zijn: 1/8, 1/4, 1/2, 1, 2, 8 mehaleks, 1, 2, 3 en 4 thaelrs. De opdruk is in blauw, rood en violet aangebracht. Nieuwe luchtvaartpostzegels van Canada. Sinds 1 Januari j.l. worden door New foundland nieuwe luchtpostzégels uitgege ven. De 15 cents postzegel is bruin en toont het ouderwetsch hondenspan, welke de postslee door de sneeuw trekt; de 50 cents postzegel is groen en draagt, een af beelding van St. John's haven met een oude zeilschoener. Op de voorgrond van iedere afbeelding staat een vliegtuig, wel ke de luchtvaart voorstelt. De machine op de 15 cents postzegel, welke het locale ver keer voorstelt, heeft remkettingen om lan ding in de sneeuw mogelijk te maken. De d-ollarpostzegel toont de voornaamste Trans atlantische vluchten. zal zeker even goed iedere functie, welke dan ook, waarnemen, als een ander, alleen een onredelijk, een absoluut onge- j grond anti-papisme kan hieraan doen twijfelen! Hierover zijn wij het allen eens. Ook zijn wij het er over eens, dat het hier bedoelde bekrompen antipapisme he laas nog wel aanhangers vindt overal, ook daar, waar men het vaak niet veron derstelt. Maar men moet tóch voorzichtig zijn met besehuldigingen! Voorzichtig zijn ook met beschuldigingen in deze aan een Ka tholieken wethouder en een Katholieke Raadsfractie i En men moet voorzichtig zijn met het aanvoeren van „bewijzen" voor de achter uitzetting van Katholieken als zoodanig. I Zoo is o.i. alleszins sympathiek de voor dracht voor Directeur Lakenhal en voor Archivaris, welke nu door B. en W. worden i gedaan. En wij zouden niet graag hebben I gezien voordrachten, waarop Katholieke I candidaten zouden hebben gestaan, met voorbijgaan van den Adjunct-directeur en den Adjunct-archivaris. Zooals wij eenigen tijd geleden hebben betreurd, dat bij de benoeming van een hoofd van Gemeente dienst de waarnemende functionaris werd gepasseerd, terwijl wij daarvoor geen ern stige redenen konden ontdekken, zoo zou den wij dat ook nu, in de beide aan de or de zijnde gevallen, betreuren. Wij hopen en vertrouwen dan ook dat de Katholieke Raadsfractie con amore haar steun aan deze beide voordrachten zal geven, den Adjunct-directeur van de Lakenhal zal be noemen tot Directeur en den Adjunct-ar chivaris tot Archivaris. Intusschen kan niet worden tegengespro ken het door den inzender wederom ge signaleerde feit, dat het aantal Katholieke ambtenaren in Leiden relatief zeer gering is. Re d. te Katwijk a/Zee Voorstraat 4 b/d Boulevard 's MAANDAGS VAN 10—I en 's WOENSDAGS VAN 10-3 UUR UIT DE OMGEVING KATWIJK. Gemeenteraad. Aan de reeds gepu bliceerde agenda voor de Gemeenteraads zitting van Maandag a.s. moet als punt 14a nog worden toegevoegd: behandeling van de verschillende begrootingen, bedrijven, grondbedrijf, vleesohkeuringsdienst en ge- meentebegrooting, dienst 1931. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot Dr. C. J. van Gruting is door het gemeentebestuur van Hengelo (O.) be noemd tot leeraar in de wiskunde aan de Gemeentelijke H. B. S. te Hengelo Aanbesteding. De uitslag van de aan besteding van 3 arbeiderswoningen voor rekening van den heer Jac. P. Rietveld was als volgt: Jac. Remmerswaal 7450. met granietwerk J Iblh.A. Haasnoot en J. P. Bekker 7330.met graniet- werk 7455.C. Aanhane 6439.— met granietwerk 6589.—, allen te Katwijk aan den Rijn. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. De huizen zullen wor den gebouwd in de Nieuwsteeg te Katwijk aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10