De Man van Nergenshuizen VRIJDAG 16 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Zij was aangewezen op een standpijp van de waterleiding, die hier slechts een kleine buis heeft liggen. De boerderij brandde dan ook tot den grond toe af. Zij is het eigen dom van de gemeente en gehuurd door den heer Akkerman, te.Heemstede. De landbou wers A. Meinster en diens zoon J. Th. Meinster bewoonden de boerderij. De beide gezinnen waren reeds te bed, toen de brand, die vermoedelijk door kortsluiting in de electrische geleiding is ontstaan, uitbrak. De vrouw van J. T. Meinster werd wakker van het geknetter van de vlammen; nog juist bijtijds kon haar man hun twe9 kin deren van 5 en 8 jaar, die boven sliepen, van de kamer halen. De vlammen hadden dit vertrek reeds aangetast. De vader wa6 laag verzekerd. De. zoon niet. Een klein ge deelte van den inboedel kon nog gered wor den. Een aantal 'andbouwerktuigen, welke in de schuur geborgen waren, ging mede verloren, DE NACHTELIJKE ROOFOVERVAL TE ECHT. De daders aangehouden. Dezer dagen zijn drie mannen aangehou den verdacht van den te Echt ten huize van de toen 71-jarige alleen wonende ongehuw de vrouw A. Sevriens in den nacht vaai 30 Sept. 1923 gepleegden roofoverval en dief stal. Als gevolg van enkele uitlatigen, aldus verneemt de „L.K.", door een der thans aan gehouden personen gedaan, rees het ver moeden dat zij schuldig waren aan een achttal jaren geleden in Zuid-Limburg ge- pleegden roofoverval. Mep dacht toen aan Ubach over Worms. Zondag werd te /enlo de eerste aanhou ding verricht en wel van den thaols aldaar wonende 2-jarigen schilder A. P., terwijl Maandag de aanhouding volgde van den 28- jarigen schilder J. G. R., en dien thans 24- jarigen arbeider L M., beiden* sinds gerui- men tijd wonende te Sittard. Bij hun verhoor door de politie te Maas tricht. waarheen het drietal inmiddels was overgebraoht, Week echter, dat zij niet als vermeende daders van het geval te Ubach over Worms in aanmerking konden komen en kwam a-lstoen van de zijde cler aange houdenen een aanwijzing in de richting van Echt. Toen viel de aandacht op het voor gevallene in den nacht van 30 September 1923 ten huize van Agnes Sevriens. In dien nacht waren drie kerels haar woning bin nengedrongen en terwijl een hunner haar bij de keel vasthield en dreigde indien zij om hulp riep haar te zullen dooden, zoch ten de twee amderen kasten en laden af. Een buit van slechts enkele guldens, welke in een mosterdpotje waren geborgen, viel den nachteiijken indringers toen in handen Woensdagavond is het drietal naar Echt- overgebracht en hebben zij onder geleide der marechaussees de woning van Agnes Se vriens aangewezen. De thans 79-jarige Ag nes Sevriens kende im de aangehoudenen, zooals begrijpelijk, geen hunner als de da ders van 1923 terug. Twee der daders wa ren toen nauwelijks zeventien jaar. Donderdag zijn de drie aangehoudenen op Last der Justitie naar het Huis van Be waring te Roermond overgebracht. PARTIJ DIAMANT VERMIST. Ter waarde van f 100.000.— De Amsterdamsche diamanthandelaar S., die te Antwerpen vertoeft, heeft bij de Ant- werpsche politie aangifte gedaan van de vermissing van een partij diamant ter waar de van 100.000 gulden. De handelaar !iad de partij in de safe van het hotel, waar hij logeerde, in bewaring gegeven. Den volgen den dag bleken alle 32 pakjes, waaruit de partij bestond, ledig te zijn. De partij dia mant was verzekerd. In den alcohol gestikt? Te Overschie vond de politie Woensdag middag het lijk van een ongeveer veertig jarigen man, die naar het schijnt ten gevol ge van alcohol was gestikt. Hij was nog in verschillende café's gezien en had veel sterken drank gebruikt. Bovendien schijnt hij daarna een kruik jenever gekocht te hebben. De ledige kruik werd naast hem gevon den. De man is ongeveer 1.73 M. lang, be hoorlijk gekleed en draagt aan de rechter hand een trouwring met de letters C. en B. en den datum 28, 12, 22. Brandstichting voor da tweede maal? In de woning van A. v, G. te Geldrop, Hulst 71, die de vorige week als verdacht van brandstichting werd' gearresteerd, brak andermaal brand uit en wel in een bed op de bovenverdieping. Even voor de brand ontdekt werd, had den de echtgenoote en een stiefzoon van A. v. G., hefc perceel verlaten. Buren ver mochten ook thans den brand te blusschen, zoodat de schade slechts betrekkelijk is. Door de politie wordt een streng onder zoek ingesteld, daar ook in dit geval brand stichting vermoed wordt- Slachtoffer gezocht van den Dusseldorf- schen moordenaar. In het Algemeen Politieblad, komt de vol gende mededeeling voor: De dader der te Dusseldorf bedreven moorden heeft bekend, fcusschen 11 en 25 Augustus 1929 aldaar een meisje te hebben gewurgd en het lijk in den Rijn te hebben geworpen. De commissaris van politie centrale re cherche te Amsterdam verzoekt met spoed bericht namens de politie te Dusseldorf, of nadien in Nederland een onbekend vrou- wenlijk van het navolgend signalement is aangespoeld22 k 23 jaar, klein en gezet, frisch, rood, vol gezicht, blond pagehaar; kleeding: japon met gele moesjes, grijze stroohoed, vermoedelijk grijze of beige schoenen en kousen. Zeeleeuwen in den Haagschen Dierentuin. Den bezoekers van den Haagschen Die rentuin wacht opnieuw een zeldzame at tractie. De Directie van den Tuin heefi. na melijk gedurende één week (van Vrijdag 17 t.-m. Donderdag 22 Januari) de beschik king gekregen over twee mooi gedresseer de zeeleeuwen, welke gedurende die week in de hal van het aquarium worden onder gebracht en aldaar voor het publiek ter be zichtiging zullen worden gesteld. Jammer dat het bestuur van den Haag schen Dierentuin niet langer in de gele genheid is deze even verstandige als zeld zaam voorkomende dieren ter bezichtiging te kunnen stellen. Een reden te meer voor het publiek om hunnen gang naar den Haagschen Dierentuin deze week niet uit te stellen. Waar men van de zijde van het publiek in den Haagschen Dierentuin in den afge- loopen nazomer zoo'n buitengewone belang stelling aan den dag legde, waar het geld de bezichtiging der zoo schoon bloeiende Victorio Regia, zal ongetwijfeld, waar het deze keer iets buitengewoons op Zoölo gisch gebied betreft, de belangstelling voor zeker niet minder zijn. Onnoodig het publiek er nog op attent te maken, dat het voederen van deze dieren streng verboden is. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig tot den Wassenaarscheslag op Woensdag 21 en Donderdag 22 Januari, telkens van 9 uur tot 14 uur wegens het schieten met mitrailleurs. Het strand is onveilig tot Katwijk op Vrijdag 23 Januari van 11 uur tot 14.30 uur wegens het schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer voor het pu bliek toegankelijk ia, wanneer de roode vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aangeduid, zijn ingehaald. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN IN 1930. Een zeer gunstig jaar. Men schrijft uit Noord-Brabant aan „De Tijd": Het jaar 1930 is ten aanzien van de bosch- en heidebranden zeer aanmerkelijk gunstiger geweest dan zijn voorganger 1929. Men herinnert zich, dat het voor laatste jaar een werkelijk tragisch jaar was voor het bosch- en heidebezit. Vrij wel eiken Zondag kraaide de roode haan dan over dit, dan over dat deel van het Brabantsche land. Belangrijke bosch- en beidecomplexen vielen den vuurwolf ten offer. Hoe gunstig 1930 daartegen heeft afge stoken, heeft de heer Droest, houtvester van de Nederlandsche Heide-Maats chap- UIT DE RADiO WERELD Programma's voor Zaterdag 17 Januari. Huizen, 298 M. (Uitsl. KRO.-Uitzending). 8.009.15 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje Past. Per- quin. 12.001.30 Concert KRO-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.302.30 Gramofoonpl. -.20—3.00 Vragcnha]fuurtje v. tl. Jeugd. 3.004.15 Kinderuurtje. 5.006.00 Gramofoonpl. 6.006.25 Esperanto-Nieuw sberichten. 6-156.35 Journalistiek Weekoverzicht door P. de Waart. 6.356.45 Gramofoonpl. 6.457.15 Esperanto-t ursus. 7-157.45 Jos. Hendriks „Adverteeren en Etaleeren". 7.4510.45 Concert KRO-Salonorkest o. I. v. M. van 't Woud. Het Zeeuwsche Duo Ma rijke en Janneke. Ca. 9.00 Vaz Dias. 10.4512.00 Vroolijke Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. (Uitsl. VARA-Uitzending). 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Joh. Jong (orgel) o-a. Uitzend, voor arbeiders in de continu-bedrijven. 12.00 Politieber. 12.20 VAR A-septet en Gra-mof. 2.45 Paedagogisch Concert. 4.15 Cursus Duitsch. 4.45 Gramofoonpl. 4.50 Radio-Volks-Universiteit. 5.30 Gramofoonpl. 5.25 Kwartier Inst. v. Arb. Ontw. 5.40 Gramofoonpl. 5.45 Ons huis een tehuis, T. Landre 6.15 Gramofoonpl. 6.20 S. D. A. P. Kwartiertje. 6.45 Gramofoonpl. 6.40 Am. de Jong. Literair halfuurtje. 7.25 Gramofoonpl. 7.45 Politieber. 8.00 Bij de Pomp. 8.15 Concert VARA-orkest. 9.00 Bestuursmededeelingen A. de Vries, voorzitter VARA. 9.10 Vervolg Concert. 9.55 VARA-varia en Voetbalnieuws. 10.05 Siotconcert II.05 Vaz Dias. 11.15 Gramofoonpl. pij, dezer dagen medegedeeld in een door talrijke gemeente- en politie-autoriteiten bijgewoonde vergadering van den Provin cialen Noord-Brabantschen Brandweer- bond. Blijkens de door de Nederlandsche Heidemaatschappij en het Staatsboschbe- heer samengestelde statistieken, aldus lichtte de heer Drost toe, bedroeg de brand schade aan bosch en heide in 1921—1928 ongeveer 230.000 tot 300.000 per jaar. In het jaar 1929 echter werden niet minder- dan 1700 H.A. bosch en 6300 H.A. heide een prooi der vlammen inet een totale schade van 640.000. De cijfers voor 1930 zijn nog niet zuiver vastgesteld, doch met zeker heid kan woiden gezegd, dat de schade niet alleen zeer belangrijk beneden die van 1929 zal blijven, doch ook beneden het ge middelde der jaren 19211928. Deze gunstige gang van zaken mag ze ker aanleiding tot dankbaarheid geven. Natuurlijk zal tot het verblijdende contrast met 1929 ook in niet geringe mate zijn bij gedragen door den natten zomer. Alleen daaraan echter is de belangrijke verbete ring niet te danken. Het komt ons voor, dat de schitterend georganiseerde actie van den Prov. Noord-Brabantschen Brandweer- bond zéér goede resultaten heeft afgewor pen. In tal van centraal gelegen plaatsen van de bosch- en heideoentra heeft deze bond propagandistische vergaderingen ge houden. Onder den invloed van :hét ramp jaar 1929 was men het op die vergaderin gen steeds er over eens, dat met. kracht te gen den vuurwolf in bosch en heide diende opgetreden. Er dreigde groot verlies aan bosch- en heidebezit en aan prachtige plek- je-s Brabanbsch natuurschoon. De practische resultaten dezer propa ganda waren de speciale boschbrandweren, GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN DOOR KOLENGAS VERQIFTIGO? Dood in een badcel aangetroffen. Dezer dagen berichtten wij, dat in e-en badcel aan de Gem. Reiniging aan dc New- tonscraat te 's-Gravenhage J. C. B. dood was aangetroffen. Aanvankelijk meende men de oorzaek toe te moeten schrijven aan een natuurlijk gebrek van den overle dene, doch een onderzoek van dr. Noorder- hok Hegt vara den Gem. Gezondheidsdienst wees uit, dat een vergiftiging door kool man oxy de niet geheel uit gesloten moest wordne geacht. Een en ander is aanleiding geweest tot een gerechtelijk onderzoek, waarbij in het stoffelijk overschot koolmo- noyde is aangetroffen. Het schijnt wel meer voor te komen, dat badgeysers koolmono- xyde ontwikkelen en dat zulks gevaarlijk kan worden als er geen directe afvoer is, blijkt uit dit geval. Er schijnt hies sprake te zijn, aldus de „Tel." van een ongelukkige samenloop van omstandigheden In genoem de badcel is een zgn. indirecte afvoer, een ventilatieluikje, dat openstond, maar dat niettemin onvoldoende gewerkt schijnt te hebben, hetgeen men toeschrijft aan den mist, die op den dag van het ongeval, Maan dag j.L in de stad hing. De badcellen aan de Newtonstraat zijn, in verband met een en ander, buiten dienst gesteld De Gezond heidsdienst zal, in verband met het gebeur de, krachtig op voorschriften in zake de in richting der badkamers aandringen. Men verzoekt ons het publiek er op te wijzen, dat het gewenscht is voor een behoorlijke luchtververscbing in badkamers zorg te dra- ge. Het beste is een directe afvoerbuis. Waar die niet aanwezig is, verdient het aanbeveling zich een bad met open ramen te getroosten. In de moderne huizen zijn echter vele tussohenkamers als badkamers ingericht. Hier is een groote ventilatieope ning een eerste vereisqjite, doch nog beter is het, dat een directe afvoerbuis wordt aan gebracht. Verdronken. Woensdagavond werd in het politiebureau te Zwolle kennis gegeven van de vermis sing van den ongeveer 28-ja.rigen v. G., oud sten zoon van de weduwe van G. uit de Rogeenstraat. Donderdagmiddag te halfdrie vond een schipper het lijk van den vermisten jonge man, drijvend in de Stadsgracht nabij de D'izerpoortersbrug. Omtrent de oorzaak van dit ongeval is nog niets bekend. Uit het raam gevallen. Woensdagavond is de 17-jarige v. H., een loopjongen der firma Bouman van Bergen, in de Kerkstraat, te Den Bosch, uit het raam van een magazijn gevallen. Hij kwam op zijn hoofd terecht en kreeg een hersenschudding. In b e w u s tel o o zen Hb es t a rid is de jongen naar het ziekenhuis overgebracht. Gister morgen was hij nog steeds niet bij kennis. Aan de gevolgen overleden. Eenige weken geleden reed een auto ten gevolge van den mist in de Ringvaart van de Haarlemmermeer. De inzittenden, een viertal jongelui uit Haarlem, werden ge red. Thans echter is een hunner, de heer Z., overleden. Boerderijbrand te Sloten. Gisteravond omstreeks negen uur brak brand uit in de boerderij „Oog in 't Zeil", aan den Lutkemeerweg bij Osdorp in Slo ten. Daar geen telefoon in de buurt is, moest te Halfweg via den Rijkstelefoon de Am- sterdamsche brandweer gewaarschuwd wor den, want dit landelijk gebied behoort nog onder Amsterdam. Toen de eerste motorspuit op de plaats des onheils kwam, stond de geheele boerde rij, benevens een schuur en eenige hooi schelven in lichte Laaie.-Vrijwel machteloos stond de brandweer tegenover deze vuur zee, want in de slooten stond geen water. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 79) Maurice, die in zijn volle lengte in de slijk lag krabbelde langzaam op. Het meng sel van pijn en woede, dat op zijn gelaat tot uitdrukking kwam, zou grappig zijn ge weest, als het niet zoo afstootend ware. Zijn aandoeningen deden hem over al zijn leden sidderen, doch vóór hij zich daarvan eenigszins had kunnen herstellen, werd hij plotseling aangesproken door den verte genwoordiger van de „Daily Wire", die zijn uitwerping met een soort bezwijmelende betoovering had gadegeslagen. Ik kan mij voorstellen, dat een opge drongen interview onder dergelijke om standigheden geen bijzonder opbeurende zaak is, maar zijn boosheid mocht toch niet als verontschuldiging dienen, voor den stroom van vervloekingen, welke hij op zijn belangstellenden ondervrager deed neerkomen. Deze stond voor een oogenblik te verwonderd, om te antwoorden, dóch toen Maurice een oogenblik ophield om op adem te bomen, nam hij zijn kans waar, om den modderheld met journalistische vragen te bestormen en wel met zoo'n vuur en volharding, als alleen maar bij mannen van die letterkundige loopbaan wordt aangetroffen. Ik oordeelde deze samenspraak niet oor baar, noch voor Mercia, noch voor het kamermeisje en ik stapte juist op den drempel, om de déur te sluiten, toen een stem, die ik maar al te goed herkende zich plotseling in de samenspraak mengde. „Als jelui niet onmiddellijk je mooie praatjes staakt en niet dadelijk vertrekt, zal ik de politie halen. Zulke heeren moes ten zich schamen, om dergelijke taal uit te braken in een buurt als Park-Lane." Het was Milford de geduchte Mil- ford. Zélfs al had ik de stem niet herkend, dan nog zou ik geweten hebben wie zoo op hun fatsoen werkte. Op het hooien van die berisping brak de uitwisseling van com plimenten plotseling af. Maurice, die blijk baar tot besef kwam hoe een droevig fi guur hij sloeg, keek met woesten blik om zich heen, of hij een middel kon vinden, om de plaat te poetsen en zoodoende aan de compromiteerende blikken van het steeds aangroeiende getal toeschouwers te ontkomen. Er stond een eind verder op de straat een taxi; de chauffeur was dien kant opgereden, om getuige te zijn van het relletje. Maurice liep er op een draf heen, gaf den chauffeur eenige korte aanwijzin gen, sprong er in en sloeg het portier ach ter zich dicht. Een oogenblik later reed hij den hoek om en was uit het gezicht. Ik keek naar Milford en zag nog juist, dat hij door de keukendeur van het sous- terrain naar binnen ging. Ik sloot dus de deur en wendde mij tot het kamermeisje, dat den wijk ha-d genomen, achter den pa- raplustandaard. „Ellen", zei ik, „Milïord is door de on derdeur binnen gekomen. Wil je even naar hem toe gaan en zeggen, dat hij direct bij mij moet komen „Ja, mijnheer", hijgde zij en veniet haar schuilplaats om haastig door de hall naar beneden te vluchten. Billy haalde diep adem. ,J)at noem ik eerst leven", riep hij met een tevreden lach. n Leuke terugkomst van Milford zoo, vindt je niet?" „Ik heb nog nooit iemand gezien met zoo'n dramtisch talent", zei ik. Nauwelijks had ik die woorden gespro ken of de deur van de hall ging open en miju onvergetelijke verdediger stond voor ons. Ik liep naar hem toe en stak hem mijn hand toe. „Milford", zei ik. „Van bedankspeeches afsteken, heb ik geen slag, maar...." toen wachtte ik even „ik ben je zeer dank baar." Hij nam mijn hand aan, met een soort beweging alsof hij daarvoor zijn veront- schuldiging aanbood. „Geen dank, mijnheer. Ik ben maar al te blij, dat ik in dit opzicht eenigszins van dienst heb kunnen zijn. En mag ik te vens mijn oprechte vreugde uitdrukken, dat mijnheer Northcote U als zijn erfgenaam heeft aangewezen. Ik veronderstel, dat dit oorzaak is, dat mijnheer Fürnivall Hij wees veelbeteekenend met zijn duim in de richting van de straat Milford knikte ernstig. „Slecht gezelschap, mijnheer, zeer slecht gezelschap; ik heb mijnheer Nortcote zoo dikwijls voor hem gewaarschuwd". „Milford", zei ik, „ik weet met, hoe het op 't oogenblik met de huishouding staat, maar zou je denken, als wij Harrod opbel den, dat je tegen acht uur een dinertje voor drie personen in orde kan hebben Miss Solano en mijnheer Logan hebben de geheele avontuurlijke geschiedenis met mij doorgemaakt en wij zouden gaarne ons succes feestelijk willen vieren." Een glimlachje van professioneelen trots verscheen op het gelaat van Milford. Zeer zeker, mijnheer", antwoordde hij met een buiging. „Ik zal zorgen, dat klok slag acht uur alles tipijtop in orde is, daar- kunt U op rekenen." „Jij slaat natuurlijk hier je tenten op, Billy," zei ik, toen Milford weg was. „Graag zei Billy. „Zou je denkeu, dat ik ie. nu je een inkomen van vijftig dui zend pond hebt, zal laten schieten Ik zal een taxi nemen en mijn rommeltje bij mijn hospita gaan halen, dan kan ik juist nog voor het eten terug zijn." „Afgesproken, Billy", zei ik lachend. „En wil je meteen even aan Lady Tregattock telegrafeeren V' Wij stonden in dezelfde kamer, waar tien dagen geleden, een kogel bijna een einde aan mijn avonturen had gemaakt. „Mercia", zei ik, „mijn eigen dierbare Mercia", en ik nam haar hand en trok ze op tot mijn schouders. Toen keek ik omlaag in haar opgeheven gelaat. Ik denk, dat zij raadde waar ik over dacht, want zij keek met een lichte siddering naar het gordijn. „Achfluisterde zij, „als ik je toch eens geraakt had l" Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. I.2 02.20 Orkestccnoert. 2.55 Verslag van de Rugby-matoh Enge land—Wales. 4.35 Concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Berichten. 7.00 Sportber. 7.05 Concert. 7.20 Lezingen. 7.50 Vaudeville. 9.20 Berichten. 9.40 „The Sceep". Detective-verhaal. 10.05 Concert. II.0512.20 Dansmuziek. Langenbe rg, 473 M. 6.367.35 Orkestconcert. 9.3510.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkesbconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.05 Vroolijke avond. 9.20 Berichten. Daarna tob 12.20: Dans muziek. Kalundborg, 1153 M. 12.0512.35 Gramofoonpl. 2.20 Kinderuurtje. 2.504.50 Concert. Orkest en piano. 7.058.05 Orkestconoert, zang en voor dracht. 8.209.20 Cabaret. Brussel, 508.5 M. 5.20 Gx-amofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. 10.35 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 9.20 Concert. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Concert. 9.05 Gramofoonpl. 9.20 „La Vie du Poête" van G. Char- pentier. 200 medewerkenden. Z e e s e n, 1635 M. 3.401.20 Voordrachten, lessen, berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Orkestconcert. 4.507.15 Voordrachten en lessen. 7.20 Dansmuziek. 8.20 Berichten. 9.20 Berichten. Daarna tot 11.50 Dans muziek. die in meerdere omgevingen werden opge richt. Zij werden actief als ergens brand ie uitgebroken, preventief door controle speciaal des Zondags. Daarnaast werd het middel gebruikt, om het publiek op aller lei wijze tot voorzichtigheid te manen als men met rookgerei in de omgeving van bosch en heide kwam. Spandoeken met pakkende opschriften spande men over de wegen. In de bladen werden aansporingen in dienzelfden geest geplaatst. Verschil lende gemeentebesturen riepen speciale strafverordeningen in het leven. Dit alles tezamen heeft ertoe geleid, dat 1930 zulk een gunstig jaar onder dit op zicht was. Er is zeker aanleiding te er- bennen, dat de gevoerde actie niet zonder succes is gebleven. De duiker, zoo juist boven komend: „Gauw, gauw, het regent afschuwelijk. Ik wordt doornat." „Dan zou het tenminste dit voordeel ge had hebben", zei ik knipoogend, „dat San gatte z'n mooie gezicht niet beschadigd zou zijn geweest." Dan boog ik mij naar haar toe en kuste haar op haar frissche, fleu rige lippen. „Mercia", zei ik. „Ik begrijp dat je over het geld van Prado denkt. Ik -weet, dat hij het van je vaders vrienden en volgelin gen had afgeperst en uitgezogen en dat je liever zou sterven, dan eeuig voordeel trek ken van de oorzaak van hun lijden." „Ja, ja", fluisterde zij. „Ik wist, dat jo het zou begrijpen." „Lieveling", zei ik teeder, „wij zullen dat geld als een gemeenschappelijk kapitaal beschouwen van jou, Billy en mij. God weet hoeveel ellende en lijden Prado heeft veroorzaakt maar daarginds in Bolivia is 't goed genoeg om zelfs zijn werk onge daan te maken. Het was Manuel Solano, die San Luca redde, en het zal de dochter van Solano zijn, die het wederom tot bloei zal brengen." Met een lichten vreugdekreet greep Mer cia mijn hand en bracht die, voor ik het kon verhinderen, aan haar lippen. Er waren minsten* vijf minuten noodig, alvorens ik de voldoening smaakte, op deze incorrecte handelwijze revanche te hebben genomen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9