UIT DE OMGEVING ACADE.UIENÏEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG IS JANÜAKI I9J1 DE I EIDöCME COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 Januari 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.773.6 te la Coruna. Laagste barometerst.: 729.3 te Röst. Verwachting tot den avond van 17 Jan.: Matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt of betrok ken. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 7.6 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 4.45 uur tot Zaterdagmorgen 7.35 uur. dat hij zich overtuigd houdt, dat de verga dering beide keeren een goede keuze heeft gedaan. Hierna bracht de heer L. de Haan, dir.- adm. der Onderlinge verzekering, verslag uit van zijn beheer en de gevoerde trans acties. Hij sloot zijn kas met een batig saldo van 7.15. Door keeren Commissaris sen waren do bescheiden nagezien en ac- coord bevonden, weshalve de directeur on der dankzegging werd gedéchargeerd. Tot Commissaris dezer instelling werd bij acclamatie herbenoemd, de heer J. Th. Verkleij, te Alphen aan den Rijn, aan wien wegens afwezigheid kennis zal worden gege ven van zijn herbenoeming. Na behandeling postgewijze werd de be grooting voor het dienstjaar 1931 vastge steld op 1296.10. Het dekgeld en de contributie bleef ge lijk aan het vorig jaar. Thans kwam aan de orde: aankoop van Bokken. Hierbij werd door de deskundi gen nog eens nauwkeurig omlijnd, aan wel ke hooge eischen het mannelijk fokmate- riaal moet voldoen, inzake dezen aankoop werd het bestuur gemachtigd te handelen naar bevind van zaken. Nog kwam in bespreking het stichten van een Bloembollenakkertje ten gunste van den Bond. De voorzitter zette nog eens duidelijk uiteen de mogelijkheid dezer zaak, mits ieder zich ervoor wil interesseeren. Tegen Augustus zal per circulaire nog eens duidelijk aan een en ander worden herin nerd. - - Bij de rondvraag kvramen verschillende zaken aan de orde. De voornaamste was het heengaan der beide deskundigen, de keeren Clemens en Van Noort. Beiden heb ben vanaf de oprichting, vooral op technisch gebied buitengewoon veel voor ons gedaan. De eenige reden van hun ontslagname is hun gevorderdei leeftijd: de een bereikt dit jaar de 7 kruisjes, de ander is ze al ge passeerd. Het werk wordt voor hen te zwaar en hoe noode ook, hebben we het verzoek te eerbiedigen. De heeren willen echter dit jaar de eventueele opvolgers nog assisteeren, zoodat gehoopt mag wor den, dat alles in orde blijft. Laat ieder in eigen omgeving eens zien, wat er te be luiken valt. De voorzitter dankt nu voor de vrucht bare discussies en sluit te ruim 4 uur de vergadering op de gebruikelijke wijze. VOLKSBOND-NIEUWS. Hedenavond en Zaterdagavond van 7 tot 8 uur programma's halen voor hetv Jaarfeest van den R. K. Volksbond Als nagekomen gift is bij het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond binnen gekomen een bedrag van f 10., bestemd voor de werkloozen. Begrafenis Zr. M. Jeanne. Nadat hedenmorgen te 9 uur in de ka pel van het St. Elisabeths-zie-kenhuis een plechtige H. Mis van Requiem was opge dragen voor de zielerust van Zr. Maaria Jeanne, had op de begraafplaats aan de Zijlpoort de teraardebestelling plaats. De beaarding werd verricht door den weleerw. heer Rector R. J. Reijnen. On der de aanwezigen merkten we o.a. op den hoogeerw. heer deken A. H. M. J. Homulle, pastoor Beukers en de kape laans Nieveen v. Dijkum en Hessing, be nevens de doktoren- de Bruine Groene- veld, Leesberg, Niemer, Simons en Pieck. Muziek- en Zanguitvoering. Zondagavond geven de R. K. Muziek vereniging Perosi en de R. Iv. Gem. Zangevreeniging „Pulchri Studio" in de Stadsgehoorzaal een muziek- en zanguit voering. We herinneren onze lezers hier aan nog eens gaarne, omdat wij overtuigd zijn, dat ebide verenigingen in staat zijn voor een goeden musicalen avond zorg te dragen. Eergistermiddag kreeg "de wethouder van sociale zaken, de heer Goslinga, tijdens zijn spreekuur bezoek van een werklooze, die tijdens het gesprek zich zoo opwond, dat hij eenige stoelen greep en deze naai den wethouder slingerde. De wethouder werd pijnlijk geraakt, doch kon zijn spreek uur voortzetten. De opgewonden werklooze kreeg een flauwte en is naar het politie bureau gebracht. OPROEP! Vele inwoners van Leiden zullen ge troffen zijn bij het lezen van de berichten in de dagbladen over de uitbarsting van den Merapi, een der grootste vulcanen van Midden-Ja va; bij het zien der illustraties van de verwoestingen en ellende door die natuurramp veroorzaakt. Toen in Augustus 1925 een cycloon zijn wild geweld uitbulderde tegen Borculo, toen nog geen twee jaren later na die ramp weer een zomerstorm zijn rampzalige baan getrokken had over een groot deel van het Oosten van ons land en, waar hij voorbij ging, hoeven in puin wierp, boomen ont wortelde en de vrucht van jarenlange noes ten arbeid vernielde, toen in 1926 een wa tersnood een belangrijk deel van ons land teisterdetoen heeft Nederlandsch- I n d ië op den eersten oproep krachtige hulp verleend om de schade zooveel moge lijk te herstellen, de nood te lenigen. In alle deelen van Nederlandsch-Oost-Indië werden comité's gevormd en gelden ingeza meld. Bij de Stormrampen in 1925 en 1927 en den Watersnood in 1926 werd van uit Neder l.-I n d i naar het Moederland overgemaakt respectievelijk f 250.000, 275.000 en 300.000. Zoo moeten Nederland en Indië el kaar helpen in moeilijke uren. Zoo moge ook thans Nederland ge volg geven aan de oproep van het Merapi- Comité tot geldelijken steun ter leniging van den nood van de door de uitbarsting van den Merapi getroffen bevolking Laten vele, zeer vele inwoners van Leiden terstond hun bijdrage zenden aan het Merapi-Comité: Agentschap Neder- landsche Handel-Maatschappij, Kneuter dijk 1, Den Haag, of postgiro-rekening No. 172700. L. A. MENNES. De heer L. A. Mennes alhier, die benoemd is tot markt- en havendirecteur te Rotter dam, thans in gelijke functie te Leiden, werd in 18S5 te Rotterdam geboren. Zijn la ger Onderwijs genoot hij te Rotterdam, zijn middelbaar gedeeltelijk te Leiden. De heer Mennes voelde zich aanvankelijk aangetrok ken voor de militaire loopbaan. Na met suc ces het examen voor reserve-luitenant te hebben afgelegd verwisselde hij zijn mili taire loopbaan met die van marktmeester bij de gemeente Rotterdam. Na het einde der distributie werd hij in 1920 bevorderd tot hoofd-marktmeester, in welkè functie hij bleef tot 1923, toen hij benoemd werd tot directeur van den markt-en havendienst te Leiden. In deze functie heeft hij belang rijk werk verricht, o.a. is van hem afkom stig de maatregel betreffende vaste ven- tersplaatsen in de stad, waardoor den kooplieden een rustige verkoop verzekerd was en de taak van de politie werd verge makkelijkt. Belangrijk is zijn aandeel ge weest. in de verplaatsing van de kaasmarkt destijds aan de Vischmarkt gevestigd naar het terrein van het voormalige invaliden huis met als gevolg waarvan de opheffing werd bereikt van de opstoppingen, welke de wagens op de Breestraat en Vischmarkt veroorzaakten. Een groote verbetering ontwierp hij voor wat betreft de boden wagens, die tot dus verre waren ondergebracht op de Hoog- landsche Iverkgracht, door voor deze als stationn e er i ng s p la at s aan te wijzen het ter rein van de Nieuwe Kaasmarkt, waar te vens door het vestigen van een z.g. boden- huis een geheele centralisatie van den be steldienst is tot stand gekomen. Belang rijk is ook het aandeel geweest, dat hij heeft gehad in den strijd tusschen de tuinders, die te Leiden hunne groenten veilden tot oplossing van het conflict. Mede aan zijn optreden is het te danken, dat de in twee partijen gesplitste tuinders, ieder met een eigen veilingslokaal zich weer vereenigden en thans in een geheel moderne veilings- inrichting aan den Zoererwoudschenweg thans hun producten veilen. Wij vernemen nog, dat de heer Mennes pas over eenige maanden zijn functie te Rotterdam zal aanvaarden. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige oplage geplaatst. LEIDEN. DIES DER UNIVERSITEIT. De in de laatste jaren in stijgende male gebleken onmogelijkheid om bij de recto rale oratie, welke dit jaar op .9 Februari in het Groot Auditorium der Leidsche Universiteit zal worden gehouden, aan alle belangstellenden plaats te geven, beeft den Academischen Senaat ook thans genoodzaakt een regeling te trefffen, waarbij slechts zij, die voorzien zijn van een persoonlijke toegangskaart, zullen worden toegelaten. De uitnoodigingen aan hen, die daar voor in de eerste plaats in aanmerking komen, zijn verzonden. Het. spreekt van zelf dat met bij den prosecre.aris van den Senaat (Prof. Dr. N. J. Ivrom, Witte Sin gel 18) inkomende aanvragen om een toe gangskaart voor niet genoodigden, zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden, maar de geringe ruimte in het Groot Au ditorium verbiedt ten deze al te optimis tisch te zijn. Wat de studenten betreft, zijn maatre gelen getroffen, opdat de leden van de V. V. S. L., van het Leidsch Studentencorps, van de Unitas Sludiosorum Lugduno-Ba- tava en van Sanctus Augustinus bij de be sturen dier corporaties kaarten kunnen verkrijgen, voor zoover de voorraad strekt. Niet bij een dier corporaties aangeslo ten studenten kunnen op vertoon van hun mschrijvingsbewijs een toegangskaan ver krijgen bij het Bureau voor Inlichtingen der Rijksuniversiteit. Rapenburg 71. even eens voorzoover de voorraad strekt. PROF. S. G. DE VRIES. Prof. S. G. de Vries, buitengewoon hoog leeraar in de middeleeuwsche handschrift kunde, wordt 16 Juni 70 jaar en zal der halve aan het eind van dezen Academi- schen cursus het hoogleeraarsambt moeten neerleggen. Gisteravond te 11 uur ontdekte een con ducteur van dc tramtrein van Den Haag naar Leiden nabij de Lammebrug een balk op de rails. Door tijdig tè stoppen wist hij erger te voorkomen. De politie stelt een onderzoek in. Op 14 Januari stonden bij de Gem. Ar beidsbeurs ingeschreven 1569 werkzoe kenden, tegen 782 op dezelfde datum 1930. BINNENLAND. Kind in brand geraakt. Gisteravond is het 7-jarig meisje W. Werne van het schip „Mltropa", dat in den Keilehaven te Rotterdam ligt, bij het spelen in het ruim tegen een brandende kachel opgeloopen en in brand geraakt. Het kind is met zeer ernstige brandwon den naar het ziekenhuis Coolsingel over gebracht, waar liet vannacht is overleden. Aardbeving geregistreerd. Hedennacht om 2.03 uur (Ureenwich-tijd) werd aan het Meteorologisch Instituut te De Bildt een zeer sterke aardbeving op- geteekend,- afstand 0200 K.M., oorsprong in Mexico. Naar uit New York wordt geseind heeft inderdaad een aardbeving Mexico City ge teisterd. Voorzoover tot nog toe bekend is, zijn er twee dooden en 6 gewonden. Vermoe delijk zal het 'aantal slachtoffers wel groo- ter zijn. Ook andere Mexicaaixsche steden hebben van de aardbeving geleden. Borne krijgt gas en electriciteit. De raad der gemeente Borne besloot heden tot stichting van een gasbedrijf, waarbij het gas wordt gekocht van de gasfabriek te Hengelo. Tevens werd' be sloten tot liet aangaan van een contract met de IJsel-centrale te Zwolle voor elec- trische stroomlevering aan de buurtschap pen Bornebroelc, Zenderen en Hertmen, waarmede een kwestie, die 6 jaar hangen de was, is opgelost. BUITENLAND. DE COMMUNISTEN IN CHINA. De provincie Sjansi bezet? KOWNO, 15 Januari. (V. D.) Het of- ficieele Tass-agentschap meldt uit Mos kou, dat het communistische leger na een strijd van 6 dagen de Chineosohe provin cie Sjansi geheel zou hebben bezet en duizenden gevangenen zou hebben ge maakt. In de provincie Sjansi zou een roode regeering worden ingesteld. Aardstortingen in Italië. ROME 15 Januari. (V.D.) In de omgè- ving van Cosensa heeft een hevige storm gewoed, gepaard gaande met regenvlagen, met het gevolg, dat op verschillende plaat sen aardstortingen plaats vonden, waar door wegen en spoorlijnen zijn geblokkeerd. Zoo zijn o.a. cle verbindinfen met Metapon- to en Sibari verbroken. Het Italiaansche vliegeskader. NEW-YORK, 15 Jan. (V. D.). - Naar uit Bahia wordt gemeld, is het Italiaansche I eskader onder leiding van generaal Balbo gestart voor Rio de Janeiro. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Er is momenteel in alles weinig te doen. De handel is slap, de prij zen zijn van bijna alle artikelen laag. de werkzaamheden bepalen zich tot het aller noodzakelijkste. Hei is de tijd van gedwon gen rust. En op dwang is men in het alge meen niet ge&teld. Integendeel. Bij ee> en keling zullen, naar we vernemen, als er geen vorst komt, de voorjaarswerkzaamhe den spoedig aanvangen In dit verband is het te hopen dat we zonder vorst blijven. Dan kan er althans nog iets worden gedaan. Katholiek Katwijk. Zondag as. te half twaalf v.ni. zal de R.K. Yereeniging Ka tholiek Katwijk" een ledenvergadering hou den D'it in verband met de te houden lote rij en tentoonstelling. Goede gewoonte. Wanneer een paartje zich in de huweiijksboot begeeft en daar voor ter secertarie komt, vergezeld door ge tuigen en familieleden, treffen ze in de trouwzaal een bus, een geldbus. Deze ge woonte is ingesled door het Armbestuur der Ned. Herv. Gemeente en door het armbe- S'tur der Geref. Gemeente. Bij dergelijke ge legenheden is men immers altijd iets vrij geviger dan gewoonlijk. Dit bleek dezer da gen toen de bussen werden geledigd voor de Ned. Herv. Kerk ie Katwijk aan den Rijn en die van Katwijk aaii Zee. Er kwam respectievelijk uit f 38.42 1/2 en' f 141.47. H00GMADE. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver- ceniging alhier hield haar jaarvergadering in café Opdam. De voorzitter de heer Theo Bosman, opende de vergadering met den christelij- lcen groet en wenschte allen een Zalig Nieuwjaar, dat, aldus spr., een jaar van werken moet worden. Zoowel voor Provin ciale Staten als Gemeenteraad moeten wij ons inspannen en samenwerken willen wij iets bereiken. Daarna werden door den secretaris den heer H. Bank, de notulen gelezen, die onveranderd met dankzegging werden goedgekeurd. De voorz., deelt clan mede, dat men reeds aan 't werken is voor de verkiezing voor de Prov. Staten.wat zijn oorzaak wond in eenige besprekingen met andere vereenigingen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat er één algemeene vergadering en vier bestuursvergaderingen waren ge houden en dat het ledental een weinig was gedaald. Door den penningmeester den heer J. P. van Leeuwen werd rekening en ver antwoording gedaan. Nadeelig saldo 1929 1.24. Aan ontvangsten 94.80, aan uit gaven 66.45 1/2, alzoo een batig saldo van 28.34 1/2. Tot commissie voor het na zien der boeken werden benoemd de hee ren P. Zwetsloot Jzn., A. Coliju en N. Lieverse, die de bescheiden in orde be vonden. Daarna werd door den afgevaardigde voor de R. K."Kamercentrale Leiden, den heer L. Lieverse verslag uitgebracht dei- vergadering, tevens van de R. K. Sta ten- Centrale Gouda door den lieer II. Bank. De voorzitter dankt© de heeren voor hun duidelijke verslagen. Vervolgens werden tot afgevaardigden gekozen voor de R. Iv. Kamercentrale Lei den de heer L. Lieverse en als plaatsver vanger de heer J. Zonneveld en voor de R. K. Staten-Centrale Gouda de heer H. E. J. Bank en pl.v. de heer J. J. Kaptijn. Daarna, had de benoeming plaats van leden van het stembureau. Aan het Bestuur werden toegevoegd de heeren G. J. Verbij, N. Lieverse en Th. Elstgeest. Het belangrijkste punt van de agenda was het bespreken en stellen van candida te n voor de Prov. Staten. Nadat de voor zitter dit duidelijk had uiteengezet en deze kwestie door de leden was besproken worden candidaat gesteld, Jonkh. van Fi- senne, Rijswijk, P. T. Veclenturf, Hazers- woude, P. de Jong, Roelofarendsveen, H. E. J. Bank, Iloogmade en J. C. van Veen Zevenhoven. De zesde plaats bleef voorloopig vacant. De contributie werd voor het jaar 1931 op 35 cent per lid vastgesteld. Nadat de voorzitter allen nog eens had aangespoord om propaganda te maken en te zorgen dat alle leden Zondag 25 Jau. a.s. kwamen stemmen, waarvoor te Hoog- made gelegenheid is in de zaal van den heer N. Opdam uit de vroegmis tot 4 uur en op den Zuidhoek bij den heer P. van Ruiten uit.de vroegmis tot 2 uur en bij den heer M. van Zaal te Woubrugge van 3 lot 4 uur, sloot hij met dankzegging voor de flinke opkomst en de zakelijke besprekin gen de vergadering met den Christelijken groet. N00RDWIJK. Koffie-film. Uitgaande van de firma v. Nelie, werd gisterenavond in het Juve naat een Koffiefilm vertoond, waarbij vele huismoeders, maar nog meer aspirant- huismoeders tegenwoordig waren, zoodat de groote zaal geheel bezet was. De heer Dop verwelkomde de dames en hield voor af een koffie- en theepraatje, waarbij hij eenige nuttige wenken over het bereiden van koffie en thee ten beste gaf. Na het zingen van eenige vroolijke coupletjes over cle v. Nelle's producten, bracht men op de rolprent een serie mooie natuuropna men, waarna de eerste acte der koffie- lilin werd vertoond. In de pauze werd aan alle dames een kop koffie geserveerd, waarna de twee volgende acten de koffie film volgden. Tot slot nog een komisch stukje. Deze avond mag door de goede stemming, welke de heeren van v. Nelle er in wisten te brengen, als goed geslaagd genoemd worden. St. Jos. Gezellen Vereen. Woensdag avond hield mr. W. Sprenger een lezing voor bovengenoemde verceniging met als onderwerp: Inrichting rechterlijke markt. Spreker gaf een heldere uiteenzetting van bovengenoemd onderwerp, en haalde daar bij verschillende praetische voorbeelden aan. Na de lezing was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Enkele vragen, door de leden gesteld, werden door den geachte spreker naar genoegen beant woord. Bij het einde bracht de weleerw. heer G. Heemskerk, vice-praeses der St. Jos. Gezellen Vereen., den spreker dank voor dezen nuttigen en leerzaonen avond. WOUBRUGGE. Geboren: Dirk z. van H. Slingerland en F. W. H. van der Starren. Overleden: Jan Kroon Jbzn. echtgenoot van A. van Diggele 57 j. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen geneeskunde de hee ren P. J. Gaillard (A lplien a. d. R ij n) en E. L. Nauta (Oegstgeest). Arts-examen le gedeelte de heeren F. J. van Hellemondt (Delft), .J. Sutorius (Voorburg), J. C. Schraagen (Den Haag); Arts-examen le gedeelte: de heer J. II. Sehuurkauip (Den Haag); Aanv. doet. examen Ind. Recht: mr. F. J. Gerbens (Amsterdam). Bevorderd zijn tot arts mej. I. L. Ha roen (Leiden) en de heer ."oden-huis (Apeldoorn). LAATSTE BERICHTEN Zeldzaam ongeluk. Gistermiddag tegen 5 uur wilde de heer P. Pruis, bouwkundig© te Santpoort, met zijn auto den bewaakten overweg in de Middenduin- en Kruisweg passeeren. Doze overweg wordt bediend vanuit het op eeni- gen afstand gelegen baanwachtershuisje en juist toen de auto raidden op den spoorbaan was, gingen de afsluitboomen naar bene den. Tegelijkertijd naderde een electrische trein uit dc richting Haarlem. De heer Pruis sprong uit de auto, wcike eenige oogonblikken daarna door den trein ge heel werd vernield. Van de zijde der Ne- derlandsche Spoorwegen zal een onderzoek worden ingesteld. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK IN MAROKKO. Het aantal doodeji nog niet bekend. PARIJS 16 Jan. (V.D.) Laat in don nacht werd uit Rabat het bericht ontvangen, dat gisteravond in de nabijheid van de stad Marokko woderom een ernstig autobus- ongeluk heeft plaats gehad. Een autobus, die den regelmatigen dienst tusschen Marokko-stad en Quarsasat on derhoudt, stortte in de nabijheid van laatst genoemde plaats in een afgrond van bijna 200 M. diepte. Naar gemeld wordt, zou de autobus op het oogenblik, dat het ongeluk plaats vond, geheel bezet zijn geweest. Het aantal dooden en gewonden is nog niet be kend. DE EUR0PEESCHE COMMISSIE BIJEEN. Briands Europeesche Unie. GENèVE 16 Januari. (V.D.) Hedenmorgen is de zitting der Europeesche Commissie van den V. B. geopend. Du voorzitter Briand heette de aanwezigen welkom en sprak de hoop uit, dat het nieuwe jaar den volkeren en staten minder zorgen-en las ten zal brengen dan het afgeloopen jaar. Nooit in de jaren na den oorlog heeft de economische nood met zoo zwaren druk op de Europeesche volken gelegen als thans. De volken zijn zich de'groote gevaren van het, oogenblik bewust en meer dan ooit wenscht de publieke opinie de verwezen lijking van het denkbeold eener Europee sche Unie. De economische crisis heeft alle Europeesche staten aangetast en be- hcerscht direct het sociale en politieke lot der volken. De verantwoordelijkheid der Europeesche staatslieden is buitengewoon groot. De wil tot het handhaven der Euro peesche beschaviug moet voor de Europee sche commissie bij haar werkzaamheden richtsnoer zijn. Briand stelde tenslotte voor, het woord te geven aan den voorzitter van de Euro peesche commissie voor verlaging dei- douanerechten, den heer H. Oolijn, om een rapport uit te brengen over de kwestie van de verlaging der Europeesche douane-rech ten en om vervolgens de belangrijke kwes tie van de Europeesche landbouwcreJieten aan de orde te stellen. Rede dr. Curtius. Na Briand voerde dc Duitsche rijksmi nister van buitenlandsche zaken dr. Cur tius het woord. Hij wees er op, dat het standpunt der Duitsche regeering t.o.v. het denkbeeld eener Europeesche Unie en van een Europeesche samenwerking reeds uit voerig is neergelegd in de verklaring der Duitsche regeering van het voorjaar 1930. Sedert dien is de positie der Duitsche re- geering niet gewijzigd. Duitschland wenscht een vredespolitiek, samenwerking tusschen de volken en gelijkberechtigde behandeling van alle samenwerkenden. Een reusachtige goudklomp. LONDEN 10 Januari. (V.D.) Uit Calgoor- lië in Wes-t-Australië wffbdt gemeld, dat al daar een reusachtige goud-nuggett is gevon den, wegende 78 pond. en ter waarde van ongeveer 5.500 pond sterling d.i. ƒ66.000. LEIDEN, 16 Januari. Vee. Aanvoer: run deren 537, kalveren 100, schapen 1172, stie ren 12: 190-375, kalf- en melkkoeien 127: 240 405u varekoeien 145: 185—350, vette ossen 238: 220—430, sch. a. d. h. 60—95 ct. Handel matig vlug en stug. Vette kalveren 9: J 45 120, sch. a. d. h. 951.20, nuchtere kal veren, 91: 12—20, vette schapen 570: 25— 40, weide schapen 422: 20—34, handel matig Mestvarkens 760: 1544, per K.G. 1. gew. Londesche varkens 40: 4044 ct. zouters 40: 4245 ct. handel matig. Biggen 63: 511, paarden 11: 90—200, bokken en geilen 4. 16 Januari. Kaas. Aanvoer 41 par tijen kaas. le s. Goudsche kaas per 50 K.G. J 3843, 2e s. 3437, le s. Leidsche kaas 3639, 2e s. 3335, handel matig. Ge wogen 25 partijen, 987 stuks, 7986 K.G. Goud sche kaas 35 part. Leidsche kaas 6. LEEUWARDEN, 16 Januari. Vee. Aan voer 135 enterstieren 80—200, 67 twenter- stieren ƒ200420, 288 vette koeien 200— 370, ƒ0.70—0.92 per K.G. 390 melk- en kalf- koeien 200—390, 103 pinken 70—140, 48 vette kalveren ƒ45—115, 207 nuchtere kal veren 7—15, 188 vette schapen ƒ27—40, 30 weideschapen 24—33, 603 lammeren 22— 30, 1352 vette varkens ƒ40100,zouters 0.440.46, 0.380.49, 70 nagere varkens 24—40, 306 kleine biggen 9—15. 29 bok ken en geiten, 22 paarden. Totaal 3838 stuks, directie van den Landbouw, onder den titel 16 Januari. Boter. Mijnboter 1.42, 140. 1.24, veilingsprijs 1.291.22, aan voer 13/3, 24/6, 0/12, commisnoteering 152. 16 Januari. Eieren. Aanvoer 35.000 K.G. kipeieren 57,5 ct. per st. handelsprijs 1.001.05 per 100, eendeieren 250 K.G., 7 7,5 ct. per st. handelsprijs 0.80—0.85 p. 100. 16 Januari. Kaas. Sleutelkaas 0.29 0.42, nagelkaas 0.22—0.29, Goudakaas 0.22 0.58, edammerkaas 0.210.69, aanvoer 30.400 K.G. STOMPWIJK, 15 Januari. Eieren. Aan voer 2564 eieren. Heneieren 5.856.85, kip eieren 6.557.65, eendeieren 7.10. WOUBRUGGE, 14 Jan. Eieren. Aanvoer 2061 stuks. Kipeieren 67.40, eendeieren ƒ6.30, boter 1.42—1.70 per K.G. ZEVENHOVEN, 1 Januari Vrije veiling. Aanvoer eieren 3187. Prijs kipeieeren 5.75 7.00, eendeieren 5.856.40, Kaas 0.34 per pond. Handel vlug. BOSKOOP, 16 Januari. Bloemenveiling. Rozen: Columbia 1.001.90, Butterfly 1.00 -1.60, Wilh. Kordes 1.10—1.50, Rosalandia 1.001.80, Polyantharozen ƒ0.300.50, As paragus 38 ct. Anjers 710 ct. per stuk. Prunus triloba 69 ct. per stuk.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3