ledereen weet Niet iedereen weet VRIJDAG 16 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EER5TE BLAD - P\G LAND- EN TUINBOUW DUITSCHE LANDBOUWERS NAAR NEDERLAND. Een kamp op Ameland. Op Ameland zal dit voorjaar een groot va- cantieoord worden gesticht voor jonge Duit- sche landbouwers. Dit jaar wcrdt begonnen met plm. 600 personen, die in tenten zullen worden ondergebracht en om de twee weken wisselen, terwijl het plan bestaat deze stichting volgend jaar uit te breiden en dan een groot vacantie-gebouw te stichten. De vacantiegan- gers komen uit Westfalen. Het is de bedoeling dat zij tijdens de vacantie in de provincie Friesland excursies houden, ter bestudeering van den landbouw en de zuivelbereiding. Een geregelde autobus-dienst Holwerd Cleef (Duitschland) v.v. zal Mei a.s. worden ingelegd. DE VEETELLING 1930. Eenige maanden geleden werden door de directie van den Landbouw, onder den titel „Eenige voorloopige uitkomsten van de Land- bouwteling 1930", enkele van de globale uit komsten gepubliceerd, welke bij de tusschen 20 Mei en 20 Juni 1930 gehouden landbouw telling zijn verkregen, zonder dat een controle op de juistheid der gemeentelijke opgaven had plaats gevonden. Bedoelde controle is thans, voor zoover den veestapel betreft, beëindigd, zoudat de defini tieve totaalcijfers van de veete'lmg hierbij ter a'.gemeene kennis worden gebracht. Ter ver gelijking zijn tevens vermeld de overeenkom stige cijfers der tellingen van 1921 en 1910. De cijfers zijn gegeven resp. voor 1930, 1921 en 1910. Paarden: beneden 3 j., veulens in '30 gebo ren 17.081, in '21 105.335, in 10 38 811, an dere paarden 28.432; boven 3 jaar: hitten 32,794, andere p. 220 845, in '21 258.333, in 10 38.566; totaal 299.152, 363.668. 327.377. Rundvee: springstieren 26.453, 25.785, 23.309; melk- en kalfkoeien 1.2°8 736. 1.085.713 1.068.361; mestvee: mestkalveren 38.548, 19.597, 47.086, andere mestvee 80 879, 63432, 97.688; jong-vee boven 1 jaar 4)9.417, 371 436, 389.339, beneden 1 jaar 502 033, 496.808, 401.160; totaal 2.366.066, 2.062 771, 2.026.943. Schapen: heideschapen 15.936, 64 861, 113.933, boven 1 jaar: 20S.264, 287.971, 369.149 lammeren: 260.787. 315.379, 105.954; totaal 484.987, 668 211, 889.036. Bokken en geiten: 131.252, 272 298. 224.231. Varkens: beneden 6 weken: 171.951, 371.155, 279.473; fokzeugen: 241.954, van 6 weken 60 KG. 939 758. van 60-100 KG. 263 256, in '21 1.148.090. in '10 980.371, boven 100 K.G. 100.862; totaal: 2 017.781, 1.519 245, 1.259 844. Hoenders: in '30 geboren kuikens: 11.718 866 3.817.860, 3.058.369; oudere hoend.: 12918.538, 5.842 939, 6.709.593; tot.: 24.637.204. 9.660.799. 9.777.952. Eenden: in '30 geboren eenden: 150.915; oudere eenden 511 246 (vorige jaren niet ge teld); totaal: 662.161. Korven en kasten met bijen: 86.326, 93.637, 69.40. INTERN. PLUIMVEETENTOONSTELLING De 46ste van „Avicultura". Hedenmorgen om 11 uur is 'n den Dieren tuin te Den Haag de internationale tentoon stelling voor pluimvee, konijnen, pelsdieren, enz. geopend, georganiseerd do ar de Kon. Ned Vereeniging „Avicultura". Dit is de 46ste ten toonstelling van „Avicultura" en waarschijn lijk wel de belangrijkste door deze vereeniging in den loop der jaren tot stand gebracht. In ieder geval munt zij uit onder de inter nationale pluimveeshows die iD den laatsten tijd op het gebied van liefhebberij-fokkerij, wetenschap, handel en techniek zijn gehouden Wat bij een bezoek terstond opvalt, is de overzichtelijke indeeling van de tentoonstel ling Op vroeger tentoonstellingen stonden de hokken en kooien zonder veel orde en rang schikking naast en op elkaar. Thans is de rotonde ruim gehouden; alleen langs de kan ten staan een aantal practische hokken en volières van de firma Hauwert te Naarden, speciaal geschikt voor stadstuinen, benevens een model-tuinhuis dat door het bestuur van „Avicultura" wordt gebruikt voor propaganda- stand tot het werven van nieuwe leden. Voorts ziet meD er een paar vergulde kooien, waarin een tweetal toornen kampong-hoenders zijn tentoongesteld, door den voorzitter, G. J. A. A. baron van Heemstra, uit Indië leegebracht. Staande in de rotonde heeft men een goed overzicht over de tentoonstelling. In de groote zaal staan de hokken met pluimvee in lange rijen; ook de galerijen zijn geheel door inzen dingen in beslag genomen. Het podium is in gericht voor verschillende demonstraties, ter wijl in het bijgebouw ook nog tal van inzendin gen zijn ondergebracht. In totaal omvat deze tentoonsteling niet minder dan 4000 inzendingen, waaronder 400 buitenlandsche, voornamelijk Engelsche. De groote deelneming van Engelsche zijde is vooral te danken aan de propaganda, welke „Avicultura" het vorig jaar op de pluimvee tentoonstelling in het „Cristal Palace" te Lon den heeft gemaakt. Duitschland is dit jaar niet uitgekomen. Dit is een gevolg van het invoerverbod van pluimvee in Duitschland, waardoor dieren, die o pde tentoonstelling waren gewe-st, niet meer in Duitschland zouden mogen worden inge voerd. De Hollandsche rassen zijn zeer goed ver tegenwoordigd met exemplaren van uitge zochte kwaliteiten. Van de belangrijke klassen noemen wij de Vlaamsche reuzenkonijnen, waarvan 75 num mers zijn ingezonden. Bijzonder valt hierbij op de kwaliteit van de witte konijnen. In Japansche krielen zijn 65 nummers, waar onder 40 stuks uit Engeland, in kleuren, wel ke hier nog nimmer zijn geëxposeerd, zooals geelzwartstaart, wit, zwartbont, zwart, bir chen, grey en black-red. Onder de 120 stuks Wyandotte krielen zijn 65 witte; onder andere 24 jonge hannen in een klasse. Van de zijde-hoenders, welke men gewoon lijk slechts in wit aantreft, zijn hier enkele patrijs-kleurige exemplaren. Verder vallen op eenige fraaie Kaapsche eenden. mnninmntnnnnunntntnnmninin"ni«nmM»mMiMn»HMn»MHn|iH"i,,,""H» dat „WAALS VERB0UWINGS-UITVERK00P" de eenige gelegenheid is, om voor het minste geld het meeste goed te ontvangen. dat onze grootste reclame er juist in gelegen is, dat de kwaliteiten veel en veel verbeterd, terwijl de prijzen enorm veel verlaagd zijn. VERLANG IN ONZE MAGAZIJNEN HET ONDERSTAANDE TE ZIEN HEEREN BORST ROKKEN HEEREN SR0EKEN JAEGER TRICOT 61 et. BEDLAKENS prima Belgisch Linnen met ajour 93 et. GRAVURES uitgebreide keuze 1.79 KINDER LEDIKANTEN wit gelakt solide 5,99 JONGENS B0RSTR. JONGENS BROEKEN gemoltouneerd 59 et. DAMES SLOB KOUSEN Extra reclame fijne Tricot @9 ei. 2 FAUTEUILS, 4 STOELEN fraaie Moquette stoffeer ing 37.59 2-persoons Extra Reclame MEISJES ONDER JURKEN JAEGER TRICOT 6tijging5ct.p maat 45 et. KAMERLAMPEN Geëtst Glas zeer modern 4.90 BALATUM VLOERZEIL LINOLEUM goedkoope Coupons CHINAMATTEN per el 14' PRIMA BL0XMAT 140 x 180 1.33 GRIJZE STOF JASSEN 1.49 EIKEN JAFEL Flinke Huiskamer- maat 10.75 GESTIKTE DEKENS 1-persoons goede kwaliteit 3q35 C0C0SL00PERS g= 50 cM. breed 371/2 70 cM. breed 571/2 Koept b-j MAilLj, het is Uw voordeel! KAARL.STRAAT 130-132-134-136 Dank zij de propaganda voor deze tentoon stelling onder Engelsche fokkers door den heer Templeton, een Haagsch liefhebber van Engelsche geboorte werden 60 showhomers in gezonden, een voor ons land zeer groot aan tal. Een viertal groote volières zijn onderschei denlijk bevolkt met meeuwduiven van den heer C de Graaf te Oegslgeest, Hollandsche krop- pers van den secretaris der Hollandsche Krop- perclub, den heer Giesbers, den Haag, goud fazanten van den heer E. Oostermann te Baarn en siervogels van den heer A. M. Bosch te den Haag. Van de demosntraties noemen wij die van den pluimveeteelt-consulent den heer van As- peren Vervenne, met een aantal hennen, afge staan door hoenderpark „Vrijland" te Was senaar met duidelijk waarneembare uiterlijke kenmerken van goeden en slechten leg. Een goede legster verliest veel van haar pigment, wat o.a. merkbaar is aan de witte beenen. Hoenders met gele beenen en mooi glanzend van uiterlijk zijn over het algemeen niet de beste legsters. Dr. Vriessendorp uit Baarn demonstreert, hoe een nieuw ras kuifhoenders langs den weg van lijnenteelt gefokt wordt, de firma van Tilburg uit Diemen (N.H.) een batterij-kunst moeder, de Rijksserum-inrichting preparaten van organen van aan verschillende ziekten gestorven kippen, duiven, enz. Buiten treft men o.a. aan een nieuwen ver plaatsbaren duivenwagen van den Rijkspost- duivendienst en een hoenderhok met een auto matisch inschakelende electrische verlichting. De bedoeling van deze verlichting is, dat de kippen in de lange winternachten door het licht eenigen tijd gewekt worden en dan gaan eten. Deze extra-voeding is in de winter maanden voor goed leggende kippen wel noodig. Uit het bovenstaande kan men reeds opma ken dat op deze tentoonstelling voor liefheb bers van pluimvee- en konijnente lt veel be langwekkends te zien is. De tentoonstelling blijft tot Zondagavond geopend. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Begrootingsvoorstellen. Met het oog op de a.s. behandeling der begrooting zijn de volgende voorstellen ingediend. De heer v. E c k (S. D. A. P.) stelt voor: 1. De Raad zich in beginsel uitsprekend voor de invoering van de medezeggenschap voor het gemeentepersoneel, besluit Bur- gemeestei en Wethouders te verzoeken een onderzoek in te stellen, op welke wijze deze medezeggenschap zou moeten wor den geregeld om hare invoering dienstbaar te maken aan de bevordering van de be langen der gemeentebedrijven en -dien sten. 2. De Raad besluit bet aantal opcenten, dat van de vermogensbelasting wordt ge heven, te brengen van 15 op 50. 3. De Raad besluit Burgemeester en Wethouders te verzoeken de wensohelijk- heid te onderzoeken om ook in I.eiden in navolging van Amsterdam in te stellen een centralen dienst voor de levensmiddelen voorziening. 4. De Raad spreekt de wcnschelijkheid uit, dat voortaan ook in Leiden op Zon dagnamiddag als regel zal worden toege staan: a. het houden van optochteu met muziek en banieren; b. het doen plaats hebben van tooneel- uitvoeringen, bioscoopvoorstellingen, mu ziekuitvoeringen en andere openbare ver makelijkheden. 5. De Raad besluit tot intrekking van zijn besluiten van 25 Augustus 1930, waar bij zijn vastgesteld een verordening op de heffing van een belasting onder den naam van straal belasting te Leiden en een ver ordening regelende de invordering van de straatsbelasting te Leiden. 6. De Raad besluit tot invoering van een belasting van bouwterreinen, gelegen aan bestaande krachten en pleinen of .van gronden, welke ingevolge een krachtens art. 28 der Woningwet goedgekeurd plan in de naaste toekomst zijn bestemd voor bouwterrein en zijn gelegen binnen een door Gedeputeerde Staten getrokken kring tot het invoeren van welke belasting reeds op 7 Februari 1921 door den Raad in be ginsel is beslist. 7. De Raad besluit tot wededinvoering der zakelijke belasting op het bedrijf, ge lijk die te Leiden is geheven volgens de verordening van 8 Augustus 1921, gewij zigd bij verordening van 24 April 1922 en 22 Januari 1923. Mevr. Braggaarde Does stelt voor: le. Over te gaan tot de benoeming van een gemeentelijke Commissie voor Sohool- kindervoeding en kleeding. 2e. Bij de post sohoolkindervoeding en kleeding, schoenen te verstrekken in plaats van klompen en de daarbij behoo- rende reparatie. 3e. De schoolkindervoéding ook gedu rende de vacantie te verstrekken. 4e. Een gemeentelijke Commissie te be noemen, belast met de zorg der Leidsohe blinden. Ten slotte stelt zij een motie voor: De Raad spreekt de wenschelijkheid uit dat aan het politie-personeel een vrouwe lijke functionaris wordt toegevoegd. De heer v. Stralen stelt de volgen de motie voor: De Gemeenteraad, van oordeel dat de normen welke gelden voor de ondersteu ning van uitgetrokken werkloozen te laag zijn en vooral in dezen ernstigen crisistijd dringend dienen te worden verhoogd, besluit deze normen als volgt te wijzi gen: voor gehuwden en kostwinners den steun te verhoogeu van 13.50 op 15.bene vens den kindertoeslag te verhoogen van 1.25 op 1.50 per kind. voor kostgangers den steun te verhoo gen van 9.op 10. Vervolgens stelt hij voor de bepaling in het steunreglement, dat de ondersteuning na 20 weken voor gehuwden en kostwin ners en 15 weken voor kostwinners, met 1.per week wordt verminderd, tijdelijk buiten werking te stellen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3G31. J. J. La-man, Leiden, Trompstraat 2a, kruideniers en grutterswaren. Vest. Fil.: Leiden, Tromp straat 4. 2871. D. de Rooy en Zonen, Nieuwkoop, Dorpsstraat 117, smederij. Uittr. Venn.: P. de Rooy. Nieuwkoop; De venn. onder firma, aanvangende 1 Dec. 1922 en ein digende 30 Nov. 1927 is steeds stilzwij gend verlengd. Nieuwe inschrijving: 5660. Mai- son Piët—Oh. Deligne, Leiden, Hooge- woerd 20, dames kapper en parf meiie- handel. E.: Ch. H. Deligne, Den Haag. R.-K. VROUWENBOND. De R.-K. Vrouwenbond hield gisteravond in de Kleine Stadsgehoorzaal zijn jaarver gadering. De presidpntie, mevr. MandersVermeu len, opende de vergadering met een nieuw jaarsrede, waarin zij er aan herinnerde, dat het thans voor de derde maal was, dat zij de jaarvergadering van den bond leidde en volgens de statuten is daarom voor haar de tijd aangebroken om haar bestuurs functie ter beschikking te stellen. Aan het einde van deze driejarige periode wierp zij een terugblik over dit tijdvak en zij con stateert met blijdschap, dat zij zich in de gestelde verwachtingen niet bedrogen heeft. De liefde toch, welke zij van allen voor den bond vroeg, heeft ze persoonlijk aangevoeld, persoonlijk ondervonden. Die heeft haar gesteund in haar werk, die heeft haar goed gedaan. Die liefde ondervond zij in het bestuur, in de onderafdeelingen en hare besturen, bij de leden individueel, bij allen. Die liefde, zij beerscht tusschen hel bestuur en de besturen der onderaf deelingen, tusschen de onderafdeelingen onderling, tusschen de leden onderling. Bij zulk een liefde moet het den bond goed gaan, moet hij groeien en zijn er vele en schoone vruchten voor de toekomst te ver wachten. Die liefde heerscht in den bond, maar die liefde moet ook naar buiten doorwer ken, en dan vraag spr. aller aaudacht voor allen, die thans in kommervolle omstan digheden verkeeren; voor ben, die graag werken willen, maar door gebrek aan werk niet in staat zijn, den kost voor hun huisgezin le verdienen, voor de armen, de noodlijdenden. Gedenkt hen in deze da gen, voor zoover gij kunt. Er zijn plannen 0111 hier bulp te bieJen, waarbij de bond weder medewerken zal en op de eerste plaats zal slaan, al zal dit niet naar buiten blijken. Helpt dan daar, zooveel ge kunt! Maar helpt ook thans persoonlijk reeds, waar ge kunt, aldus spr. Onze bond heeft een roeping in de wereld te vervullen, onze taak is gewichtig en zwaar, zei ik U reeds meer malen. Ik wijs U thans op dit gedeelte van Uw taak. Steeds stelde spr. de liefde volgens het goddelijk gebod op de eerste plaats. Zij wil dit ook doen, wanneer zij ziet naar hetgeen in Jict aanstaande jaar te doen is. Er is nog veel, zeer veel te doenEr is werk in overvloed èn voor den bond, èn voor de onderafdeelingen. De liefdewerken, de geestelijke zorgen, door de onderafdee lingen tot doel gesteld nemen nooit een einde. Zij kunnen steeds vervolmaakt wor den. De onderafdeelingen kunnen steeJs geholpen worden. Zij hebben aller hulp noodig. Geeft haar steeds meer die hulp door Uwe werken, of wel door Uwe bijdra gen Zorgt, dat in 1931 de bond groeie en bloeie in zichzelf, in zijn ondeafdeelin- gen, door Uwe werken. Wanneer spr. dan voor den bond en zijn onderafdeelingen hiermede onder Gods ze gen een voorspoedig jaar heeft toege- wenscht, wenscht de president den leden, namens het bestuur en de besturen der onderafdeelingen een „Zalig Nieuwjaar". Na een hartelijk applaus, dat op dezen nieuwjaar3wensch volgde, werden de notu len voorgelezen en goedgekeurd. De Pres. deelde mede, dat er in Febr. een demonstratie zal gehouden worden van De Lever's Zeepmaatschappij. Mevr. Manders verzoekt de secr. het jaarverslag voor te lezen, en na het finan- cieele verslag van de penningm.esse ver zoekt de weleerw. heer Rector Reynen het woord. Zijneerw. noemt de jaarvergadering zoo iets als een oogstfeest. Maar gedachtig aan het woord: „De een zaait, en de ander maait", voelt spr. zich in een eenigszins beschamende positie, omdat spr. wel bij het oogstfeest tegenwoordig is maar zelf zoo weinig heeft kunnen berken in de en kele maanden, dat spr. als geest, adviseur aan den Vrouwenbond verbonden is. Van het werk, dat door den Bond en de onderafdeelingen verricht is, brengt de Rector hulde en lof. Doch als t oogstfeest voorbij is dan komt weer opnieuw de tijd van zaaien, zoo vervolgt de zeereerw. sppr., en belooft, nu hij wat op de hoogte is gekomen van de werkzaamheden, mee te gaan arbeiden om 't volgend jaar 't bewustzijn te hebben mede gewerkt te hebben aan hetgeen zal zijn tot stand gebracht. De Pres. dankt Rector Reynen voor het gesprokene en veronderstelt dat, gezien de korte leertijd de Rector na een jaar werken wel „cum laude" zal slagen. Afwisselend werden mi de jaarverslagen der verschillende Onderafdeelingen voor gelezen, waarop de Presidente telkens met een hartelijk en toepasselijk woord dank bracht voor het werk door deze Onderaf deelingen veiricht. Ter afwisseling verschenen de heeren Mank en van Üyen op 't tooneel, die met hun kwinkslagen en vroolijke nummertjes de aanwezigen vermaakten. Aan het eind der jaarverslagen gekomen vroeg Mej. Th. Elshof het woord, om dank te brengen aan Mevr. Manders voor haar energieke leiding, 't Lijkt zoo eenvoudig zegt spr. maar 't is zoo moeilijk ieder vrij te laten en toch de touwtjes in handen te houden. Dank brengt spr. aan Pres. en bestuur en uit tevens den wensch, dat Gods zegen op 't werk van den Bond moge blijven rusten, opdat aan 't eind van 1931 elke Katholieke vronw van Leiden lid van den Vrouwenbond moge zijn. De Pres. dankte Mej. Elshof voor haar sympathieke woorden die door een krach tig applaus gevolgd werden. Hierna had de Bestuursverkiezing plaats. Mevr. Manders. en Mevr. Melief werden herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de candidate van het Be stuur Zr. Peperzak. Tot slot volgde nog een nummertje van de heeren Mank en van Oyen, waarna de vergadering met den Chr. groet ge-sloten werd. Op de Kalvermarkt is gistermiddag de 6-jarige W. v. d. M.. tegen een rijdende auto opgeloopen. Hij brak een sleutelbeen, en is in het Acad. Ziekenhuis opgenomen. Gemeentelijke Aankondigirgen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter aleemeere kennis, dr" door hen aan de NV. Petroleum-Mi .ui schappij „The Texas Company" en rechtve krijgenden vergunning is verleend tot In- oprichten van een ondergondsche bewaar plaats voor benzine met bovengrondse] aftappomp, op het perceel aan de van 01 denbarneveltstraat. kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie P. No. 1187. A. VAN DE BANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRTJEN, Secretaris. Agenda LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Jos. Gezel- lenver., 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Jan. a.s. waargeno men door apotheek C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. 14e JAARVERGADERING R. K. PROV. BOND. VAN GEITENFOKVEREEN. IN Z.-H. Gister hield deze Bond in „Zomerzorg" zijn 14e jaarvergadering. De belangstelling was groot: behalve Hazerswoude-Rijndijk (waar de zeereerw. heer Pastoor J. J. Mes werd begraven) waren alle Zuid-Holiand- sche afdeelingen vertegenwoordigd. Mede was aanwezig de weleerw. heer A. Verhaar, Kapelaan te Hillegom,Bondsadviseur en Kapelaan Van Scliaik, G. A. der afd. Oegst- geest, alsmede de heer L. de Haan van Ter Aar, directeur-administrateur der Ond. Vejjz. „De Geit" en.de heer J. B. Borst, leider van het fokstation te Hoogmade. De heer W. Mesman, wnd. voorzitter, opent te ruim 11 uur de vergadering met den chr. groet en heet allen hartelijk wel kom. Waar het de eerste algemeene verga dering; is in 1931 brengt hij allen persoonlijk en zakelijk zijn beste wenschen en hoopt, dat het nieuwe jaar voor den Bond mede een gunstig jaar moge zijn. Hij merkt op, dat het weeldetijdperk, dat achter ons ligt misschien niet bevorderlijk is geweelt voor de werkmanskoe, doch hef schijnt, dat voor haar een betere tijd staat aan te breken. Hij spoort allen aan, hun schouders er on der te zetten, om ervan te maken wat re delijkerwijze mogelijk is. Spr. memoreert, met deelneming het ovei- lijden van den Bondsvoorzitter, den heer J. H. M. Balvers, die voor het Dag. Bestuur een goed vriend, voor den bond een onver moeid werker is geweest en hoopt, dat men zich aan zijn voorbeeld zal spiegelen. Dit ter dankbare herinnering aan den over ledene. De Bondssecretaris leest nu de notulen der vorige vergadering, die onveranderd, onder dankzegging voor de correcte weer gave werden goeugekeurd en geteekend. Hierop volgde het jaarverslag. Dit stond door het overlijden van den voorzitter, door dat van den voorzitter van Ter Aar en om andere redenen in mineur, al werden ook de lichtpunten naar voren gebracht. Het verslag werd goedgekeurd en den secre taris dank gebracht voor het schitterende overzicht van het wel en wee van den Bond in het afgeloopen jaar. Vervolgens las de Bondssecretaris een uitgebreid en leerzaam verslag der Alg. vergadering der Ned. Commissie voor de Geitenfokkerij. Ingekomen was een voorstel der afd. Voorhout, verzoekende waar noodig zich te wenden tot de Gemeentebesturen om een verordening, waardoor het houden van niet- gecontroleerd mannelijk fokmateriaal wordt verboden. Na bespreking zal met de strek king van bet voorstel rekening worden ge houden. Daarna werd door den Centrale-Commis sie rapport uitgebracht inzake het finan- tieel beleid van den Bondspenningmeester. De commissie verklaarde bij monde van den heer C. van Haastregt, dat alles was nagezien en alles perfect in orde bleek, weshalve de penningmeester onder dank werd gedechargeerd. Vervolgens bracht de penningm. verslag uit van het afgeloopen boekjaar en lichtte verschillende posien duidelijk toe. Hij wees erop, dat de Bond in aantal geitefi en in leden niet is achteruitgegaan, /hetgeen hoopvol stemt. Het was inmiddels rond half 2 geworden en er werd een half uur gepauzeerd. Na heropening werd- aan de orde gesteld verkiezing van een 'Bondvoorzitter. Op de vergadering van het Hoofdbestuur was de heer W. Mesman met alg. st. candidaat ge steld. Bij dit punt nam de Bondssecretaris een oogenblik het presidium. Spr. schetste de verdiensten van dezen candidaat vanaf de oprichting van den Bond en belichtte diens leiding als uitnemend en onbaatzuch tig. De heer Mesman werd dan ook met al gemeene stemmen tot voorzitter benoemd. De secretaris hield hierna een welgemeen de toespraak tot den gekozene, die met een eenvoudig en tactisch dankwoord de verantwoordelijke positie wilde bekleeden, steun en medewerking vragend aan allen. Bij de vervulling van de functie van Bondscommissaris was een schrijven inge komen van de afd. Zoeterwoude, aanbeve lend de heer A. P. Westhoff aldaar. De heer Westhoff werd na ampele bespreking met alg. st. benoemd en aanvaardde de benoe- ming. Waar de heer Mesman als Bondsvoorzit ter was benoemd, moest de vacature van 2en voorzitter worden vervuld. Als zooda nig werd gekozen de heer C. van Velzen te Voorhout. De voorzitter feliciteerde de gekozenen, maar meer nog den Bond, om-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2