NED. OOST-INDIE SPORT LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN WOENSDAG 14 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 Brutale insluiping. Een brutale insluiping had plaats bij een kruidenier in de Bekkerstraat te Utrecht. Des avonds, toen er veel klanten in den winkel waren, heeft iemand kans gezien het magazijn binnen te sluipen en uit een kast een geld trommel te stelen, waarin zich eenige duizenden aan papieren bevond. De dievenbende te Beverwijk. In aansluiting bij hetgeen wij reeds meld den over de arrestatie van de drie jeugdi ge leden van een dievenbende te Beverwijk, kunnen wij mededeelen, dat de veertien-ja rige J. S. heeft bekend, zich ook te hebben schuldig gemaakt aan het plegen van zes inbraken te Velsen-Noord. Voorts heeft hij bekend, een aantal inbraken te hebben ge pleegd in bet villapark „Velserbeek". Het politieonderzoek is nog in vollen gang. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN MOTORBOOT IN DEN SNEEUWSTORM VERGAAN. De acht opvarenden verdronkeri? Tijdens een hevigen sneeuwstorm is, na bij Kabelvaag op het Lofoden-eiland Svol- va-er, een motorboot met acht personen aan boord vergaan. Men vreest, dat alle acht passagiers zijn omgekomen. Sportleeraar tijdens skitocht spoorloos verdwenen. De zeven en twintig jarige sportleeraar, Erich Wiedhahn, was in December van het vorig jaar naar Leuzerheide-See in het kan ton tiraubuenden vertrokken. Den derden Januari ging hij alleen een skitocht maken, maar keerde niet terug. Hij was gekleed in sportcostuumniets wees er op, dat. hij van plan was, geruimen tijd weg te blijven. Badgasten meenen op den bewuster, mor gen schoten in de bergen gehoord te heb ben. Dezen kunnen natuurlijk van bosch wachters en jagers afkomstig geweest zijn. Daar het echter ook mogelijk is, dat Wiedhahn in handen van misdadigers ie gevallen, zal de moordinspectie van de Ber- lijnsche recherche op verzoek van de fami lie van Wiedhahn een onderzoek instellen. Hevige koude in Spanje. Een ongewoon hevige koude heerscht in geheel Spanje In 3] van de 50 provincies is de temperatuur tot beneden het vriespunt gedaald en te La Granja, de bekende zo- merbadplaats nabij Madrid, heerschte gis ternacht een temperatuur van 17 gr. C. onder nul. In Andalusië heeft de koude groote ontsteltenis teweeggebracht en in verscheiden steden, waaronder Madrid, is een groot aantal bedelaars doodgevroren. Pest in Noord-Afrika. In de Fransche Noord-Afrikaansche pro vincie Constantino is pest uitgebroken. Uitgebreide maatregelen zijn door de overheid getroffen, om uitbreiding van de epidemie te voorkomen. Een groot aantal stations in de provincie is op last van de gemeentelijke autoriteiten gesloten en rei zigers, die nog aankomen, women t*>- stoud in observatie genomen en mogen voorloopig niet verder reizen. Om de stad Constantine is een uitgebreid bewakingscordon opgesteld, zoodat prac- tisch niemand in de stad kan komen, zon der tevoren eerst aan een onderzoek on derworpen te zijn. Een Arabisch dorp moest op last van de autoriteiten door de bevolking worden ont ruimd. De huizen, waar zien pestgevallen hadden voorgedaan, werden in brand gesto ken. Influenza-epidemie te New-York. Er heeft zich in New-York een groot aantal influenza gevallen van tamelijk kwaadaardigen aard voorgedaan. De ziekte heeft den vorm eener epidemie aangeno men. Talrijke slachtoffers vallen plotseling bewusteloos op straat neer zonder eenig voorafgaand ziekteverschijnsel en nadat de acute phase voorbij is, houdt de ziekte nog dagenlang aan. Doodelijke gevallen zijn tot dusver evenwel nog betrekkelijk zeld zaam. Vooral het personeel der kantoren en theaters heeft van de epidemie te lijden. De Metropolitan Opera is bijzonder zwaar getroffen. Er zijn op het oogenblik zeven harer actrices ziek, alsmede de bedrijfslei der, de dirigent en tien leden van het koor. DE DOMINICANEN VAN PISTOJA. Weer In hun oude klooster. De Dominicanen van Pistoja in Toscane hebben door toedoen van Mussolini na een langdurige ballingschap hun oude klooster weer betrokken. Terstond hebben zij de handen aan het werk geslagen, om niet al leen het klooster en de bijbehoorende kerk, maar ook het graf van den grooten schil der Benozzo Gozzoli, den voornaamsten leerling van Fra Angelico, te restaureeren. Een 101-jarlge arbeidster. De oudste arbeidster ter wereld moet rich te Parijs bevinden. Zij is 101 jaar oud en in dienst in een drukkerij. De eigenaar van de drukkerij stelde haar ouderdom vast bij de aanmelding voor de sociale verzekering. Natuurlijk waren er direct journalisten, die het oudje interviewden. Zij verklaarde, dat zij haar geheele leven te Parijs heeft geleefd. Van een tram, de metro of een autobus heeft zij nooit gebruik gemaakt Dergelijke nieuw-modische dingen dienen er slechts toe om den vreedzamen voetgan ger te overrijden, meende zij. SPROOKJESACHTIG RIJKE STAD ONTDEKT. In de oerwouden van Columbia. Twee regeeringsingenteurs van de Zuid- Amerikaansche republiek Columbia heb ben de stad Toro Vojo ontdekt, waarom trent reeds 350 jaar allerlei legenden in om loop waren. De stad werd in de zestiende eeuw ge sticht in de dichte oerwouden van Colum bia door Spaansche avonturiers, die daar naar goud gingen zoeken. Maar onder den drang der omstandig heden moesten deze gelukszoekers reeds na tien jaar de stad voor de opdringende India nenstammen ontruimen. De stad was in 1573 gesticht door den Spaanschen ontdekkingsreiziger en schat graver Don Francisco de Larraga. Deze werkte in opdracht van den onderkoning van de kolonie Nieuw-Granada. Dit uitge strekte gebied omvatte de tegenwoordige republieken Columbia, Venezuela, Panama en Ecuador. In Toro Vejo werd een ontzaglijke voor raad goud gewonnen, en op last van den on derkoning langs de Magdalena rivier naar de CAribische zee vèrscheept. Vandaar uit vervoerden Spaansche galjoenen hun kost bare vracht over den Oceaan, waar zee- roovers een veilig transport bedreigden. Voor de Spanjaarden in het land kwa men, waren de goudmijnen van Toro Vejo in het bezit van een Indianenstam. Jaren lang hebben de blanke goudzoekers de moordende hitte van de moerassen gedra gen en alle aanvallen der Indianen, die zich uit hun bezittingen verdreven zagen, wisten zij af te slaan. Maar tenslotte be haalden de vergiftigde pijlen der Indianen de overwinning en in 1587 moesten de Span jaarden het werk stilleggen. Ook na den aftocht der Spanjaarden wa ren de Indianen bang om de plaats te be treden, waar die witte duivels geleefd hadden en in dèn loop der jaren overwoe kerde het tropische woud de oude huizen en straten. Zoo kwam de stad in de scha duw te liggen van een legendarisch be staan. De telegrammen uit Bogota, die hier werden ontvangen, bevatten nog geen bij zonderheden over de ontdekking, welke thans gedaan is. Het schijnt echter, dat de beide ingenieurs Franhy en Herrera in het bezit waren van oude kaarten en oorkon den en zoodoende is het hun op den duur gelukt, om het lang gezochte spoor te vinden. Na een moeilijken tooht van vijf da gen, hebben zij met 30 menschen de oude stad ontdekt. Sinds den aftocht van Don Francisco tot op heden heeft geen enkele blanke deze stad betreden. De ingenieurs vonden in moerassen, ka nonnen, lansen, borstkurassen, kogels, en ook keukengerij. Bij de opgravingen, die gedaan zijn, wer den allerlei steenen gebruikte voorwerpen der Indianen gevonden. Eindelijk hebben zij ook klompen alluviaal-goud gevonden en platina en petroleum-bronnen. De oude stad ligt onder een dik blader dak verscholen in het gebergte in het Zuid- Oosten vaji de provincie Choco, de meest noordelijke provincie van Columbia. Een bloedwraak. Dezer dagen heeft zich in een herberg te Lens, een bloedig drama afgespeeld, dat haar oorzaak vond in een feit, dat 4 jaar geleden in Afrika heeft plaats gehad in een streek die 39 granden in breedte verschilt met deze plaats des onheils. In het jaar 1925 ontstond er in een café in Mao aan het meer van Tschad een hoogloopende ruzie tusschen Antonis da Costa en twee broers, Manuel en Antonio Reesco. Na een hevig gevecht waarbij de scheermessen werden gehanteerd werd da Costa ver moord. Manuel Reesco de hoofdschuldige kreeg levenslang gevangenisstraf, terwijl zijn broer Antonio tot vier jaar werd ver oordeeld. Nadat hij in vrijheid was gesteld in 1930 is hij naar Frankrijk uitgeweken. De broer van den verslagene is hem toen nagereisd. Ofschoon de moordenaar nog maar 14 jaar oud was toen de aanslag ge beurde had de broeder van den verslagene een bloedige wraak gezworen tegen den moordenaar, dien hij reeds achtervolgd was tot in Lens in Noord-Frankrijk. Toen ver loor hij zijn slachtoffer geen oogenblik uit het oog. Dezer dagen volgde hij Antonio Reesco die in gezelschap was van twee vrienden naar een café. Daar de vrienden van Reesco bang waren voor ongelukken, gingen zij naar da Costa en smeekten hem om toch te willen vergeten wat vroeger ge beurd was. Maar deze liep naar Reesco toe en voor de omstanders het konden ver hinderen had hij Antonio Reesco met een scheermes den hals afgesneden. Smokkelende douane-beambten. Naar uit Boekarest gemeld wordt, heeft het Roemeensche ministerie van financien een speciale commissie gezonden naar het grensplaatjes YaJea Mihal, om een onder zoek in te stellen naar een groote sn:ok- kelaffairo, waarbij niet alleen een gedeelte der bevolking maar ook alle douane-be ambten en het stationspersoneel betrokken zijn. Alle ambtenaren werden gesuspendeerd. De commissie heeft een geldboete vastge steld van zes en dertig millioen lei, die door alle schuldigen gemeenschappelijk moet wor den betaald. Valea Mihai is een klein afgelegen gTens- plaatsje, dat op ettelijke uren afstands ligt van Grosswardein. Gifmoordenares opgehangen. De boerin Kardos uit Nagyrew, een dei tijdens het geruchtmakende gifmoordprn- ces te Szolnok (Hongarije) ter dood ver oordeelde vrouwen, is gisterochtend op het binnenplein der gevangenis aldaar opge hangen. Vrouw Kardos had haar man en haar zoon door middel van - vergif uit den v. eg geruimd, ten einde in het bezit der erfenis te komen. DE MERAPI. Moeilijkheden bij de ontruiming der be dreigde dessa's. Aneta seint uit-Malang: De Merapi toont rich nog voortdurend niet te vertrouwen door het uitwerpen van materiaal, dat zich thaais ophoopt in de richting van het Ba tangravijn. De z.g. ge- isoleerde desea's Belang en Klamp eau, waarin zich nog een 300-tal bewoners be vinden, zullen heden worden ontruimd en moeten permanent onbewoonbaar worden verklaard. De ontruiming der dessa's zal met eenig overleg dienen te geschieden in verband met den invloed welke de kiaji (heilige man) aldaar heeft. De kiaji is he denmorgen ontboden bij deri assistent- wedana. Voortaan zullen geen „pour parle-rs" meer gehouden worden met den kiaji. Van zijn houding zal afhangen wat met hem zal worden gedaan. De dessabestuurders zullen vervolgens de bevolking overtuigen van de noodzakelijkheid van de ontruiming der des sa's. Onder de bevolking wordt een gedeel telijke godsdienstverdwazing opgemerkt, loordat een vrouw de menigte toesprak en verklaarde, dat zij geen menschelijke va der had. maar dat de zon haar vader was. Het bestuur verwacht mtusschen, dat zoo dra de kiaji niet meer aanwezig is, zich geen moeilijkheden zullen voordoen bij de ontruiming. De assistent-resident, de heer Maurenbrech, is naar de betrokken streek vertrokken teneinde aanwezig te zijn bij de besprekingen tusschen den assistent we- dana en de bewoners der desaa's, waarbij den laatsten zal worden medegedeeld, dat alles hun zal worden vergoed. Wanneer de lahar, welke de Merapi uitwerpt, zich. zoo als het zich thans laat aanzien, inderdaad een weg baant langs de Ba tang-glijbaan, zijn beide dessa's onherroepelijk verloren. Het toeristenverkeer is wederom geheel stopgezet. Het gebied waar de lahar zich bevindt, blijft hoogst gevaarlijk, aangezien het regenwater zich e-en weg baant door de bovenlaag, waarna het in aanraking komt met de gloeiende onderlaag, wat tot resul taat heeft dat een geweldige massa stoom wordt gevormd, welke stoomvorming reecis de oorzaak was van ontploffingen waarbij het materiaal honderden meters hoog ge slingerd werd. De „Locomotief" verneemt dat het waar schijnlijk onnoodig is de vluchtelingen uit het rampgebied van den Merapi, welke door de uitbarsting permanent dakloos zijn ge worden, over te brengen van Oost-Java naar Zuid-Sumatra. Het wordt waarschijnlijk ge acht, dat aan alle dakloozen (wier aantal voorloopig geraamd kan worden op 1000 gezinnen) grond plus een huis beschikbaar gesteld kan worden in de afdeeling Mage- lang, hetgeen verre te verkiezen is boven de door de bevolking evenmin gewenschte emigratie naar vergelegen streken. Per ge zin wordt noodig geacht een oppervlakte van anderhalve bouw redelijke agelan plus 1/5 bouw voor een woonerf. Yoor 450 ge zinnen is dit beschikbaar in het distriet Kranggan in het Temanggoensche, terwijl tientallen gezinnen kunnen worden onder gebracht op de hellingen van den Merba- boe. Het bestuur maakte voorloopig geen gebruik van het aanbod van den Dienst van het Boschwezen om de dakloozen tewerk te stellen als plantcontractanten, waarbij de grond beschikbaar wordt gesteld, echter wordt dan niet het individueel bezitsrecht verleend. HOCKEY DE WEDSTRIJD HOLLAND-WEST DUITSCHLAND. Twoe proefslftaMen samengesteld. Naar wij vernomen zijn twee proefelftal- ton samengesteld, welke tegen elkaar zul len uitkomen op het veld van H. D. M. te Den. Haag op Zondag 25 Januari a.s. Na afloop wordt h6t toam gekozen, dat op Zondag 1 Februari vermoedelijk te Duis burg tegen bet vertegenwoordigend hockey elftal van West Duitsehland uitkomt. De proefelftallen zijn als volgt samen gesteld A-elftal: Doel: Hardebeck (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) en A. Treating (H.O.O.). Midden: C. v. d. Hagen, De Looper en van Lierop (allen Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Kist (Haagsch Lyceum). Hubreght (H. H. O.), van der Rovaert (H. D. M.) en Jonckheer (Hilversum). B-elftal: Doel: De Jong (Bloemendaal). Achter: E. D. Tresling Ji. (HOC) en Toussaint (Deventer). Midden: Lob (HDM), Brand (MHO) en Ankerman HDM). Voor: Maas: (Haagsch Lyceum Club), Jannink (Enschede), Dupon (Haagsch Ly ceum Club), Visser 't Hoft (MHC.) en van der Haag (Haagsch Lyceum Club). ZWEMMEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ZUID-AFRIKA. Reuters bijzondere dienst meldt uit Jo hannesburg: Nederland heeft den es taf et ten wedstrijd over 200 yards gewonnen door Transvaal en Johannesburg - te slaan in den tijd van 2 min. 3.4 sec. In den iuvitatie-wedstrijd over 100 yards heeft mej. Hayward, die 5 seconden van mej. Braun vóór had gekregen, ge wonnen. Mej. Braun was van meet gestart; haar tijd was 66.8 sec. Mej. Oversloot had 2 sec. voorsprong van mej. Braun. Op verzoek van den Zuid-Afrikaanschen Zwembond wordt een z.g. testmatch geor ganiseerd tusschen een Zuid-Afrikaansche ploeg en de Nederlandsche zwemsters. Het reisplan door Zuid-Afrika luidt nu: 713 Januari te Johannesburg, 1317 Ja nuari te Pretoria, 19—20 Januari te Boe- lawajo, 2124 anuari te Salisbury, 2526 Januari te Boolawajo, 2628 Januari te Victoria Yalle, 2931 Januari te Boelawe, jo, 12 Febr. te Johannesburg, 24 Febr. te Kroonstad, 47 Febr. te Bloemfontein, 7—11 Febr. te Kimberley en 1113 Febr. te Kaapstad. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN De Nederlandsche Zwemkampioenschap- pen worden dit jaar op 25 en 26 Juli a.s. gehouden. NAT. WEDSTRIJDEN L. Z. C. De wedstrijden van de Leidsche Zwem- club zullen dit jaar gehouden worden op 4 SCHAATSENRIJDEN VOETBAL R. K. FEDERATIE De reorganisatie-commissie gereed. Wij vernemen, dat de reorganisatie-com missie van de R. K. Federatie van Voet balbonden in Nederland met haar werk zaamheden gereed is gekomen. Binnenkort zal het rapport worden ge publiceerd. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-competitie District Leiden. De uitslagen van Zondag jl. luiden: Afdeeling A. Alphensohe Boys ILisse i 3—0. Afdeeling B. A. S. C. 1—V. V. L. I 1-1. Programma voor Zondag IS Januari: Afdeeling A. Teijlingen 1-R. W. D. i; V. V. B. I- S. J. C. I (2 uur); Leiden I—Lisse I; O. V. V. IAlphensche Boys I. Af d e e 1 i n g B. S. N. A. IMeerburg I; Meerburg II Lisse II; A. S. O. ITeijlingen II; V. V. B. II—V. V. L. I Waar geen aanvangsuur vei meld is, vangen de wedstrijden aan om 12.30 uur. Boeten: Opgelegd aan V. V. L. 1 boe te, wegens niet volledig invullen van het ruilfonnulior betreffende den wedstrijd A. S. c. T_V. V. L. I De Compet/tieleider. P. J. A. DE VRIND. Afkeuring van terreinen. Een scheidsrechter meldt ons, dat in het distr. Leiden het vaak voorkomt, dat de scheidsrecht ero zich genood zaak! zien om het terrein vlak voor een voetbalwed strijd af te keuren, hetwelk niet zoo aan genaam is voot de bezoekende vereeni- ging. Zijns inziens kunnen dat de terrein consuls voorkomen. Zondag jl. kwam Lenig eu Snel II uit Den Haag ook weer te vergeefs near <1pu Groenedijk nl. als gast van S.t. Re.na dus. Het terrein was absoluut on bes eelbaai en de scheidsrechter keurde het af. Hij hoopt, dat de terreinconsuls uit het bovengenoemde "istriet hier goede nota van nemen, want het is een zwaie taak voor den scheidsrechter een bezoekende club teleur te stellen. cZN NIEUW WERELDRECORD. Thunberg verbetert zijn 500 meter tot 42.6 sec. Thunberg is gisteren te St Moritz op nieuw er in geslaagd het wereldrecord over 500 M. hardrijden te verbeteren, zij het ook met een minimaal verschil van slechts 0.2 seconde. Hij had 20 Januari 1929 te Da- vos het. wereldrecord gebracht op 42.8 sec. en is thans er in geslaagd te St Moritz de 500 meter in 42.6 seconde te rijdon. Hij won natuurlijk den eersten prijs in den eindwedstrijd, waaraan slechts vier schaat senrijders deelnamen: de twee Finnen Thunberg en Blomquist en twee Oostenrij kers Riedl en Moser. Thunberg was num mer één in 42.6 sec., Blomquisi tweede in 45 seconden, Riedl derde in 45.6 seconde en Moser vierde in 46.8 sec. Des middags werd gereden over 5000 M.. welken wedstrijd Blomquist wou in 8 min. 44.2 sec. De Fin, die had aangekon digd, dat hij een poging zou doen om het wereldrecord te verbeteren, bleef dus aan merkelijk boven het record, dat sedert ver loden jaar op naam van Ballangrud staat met 8 min. 21.6 sec. Tweede was Thunberg in 8 min. 47.8 sec.; derde Riedl in 9 min. 3.2 sec. en vierde Moser in 9 min. 9.3 sec. Buiten mededinging reed nog de Hongaar dr. Kauser, die den afstand- aflegde in 9 min. 10 sec en daardoor het Hongaarsohe record verbeterde. BOKSEN Een wedstrijd tusschen Schmeling— Strlbling. Naar gemeld wordt heeft de vader van Young Stribling te New-York een con tract geteekend voor eeu wedstrijd tegen Max Schmeling in Madison Square Gar den. Een datum is nog niet genoemd. De wedstrijd zal vermoedelijk niet in Madison Square Garden worden gehouden, doch in de arena van Jersey-City in de nabijheid van New-York. Stribling is bereid in ge val van een overwinning op Schmeling nog in September uit te komen legen den Italiaan Camera. SCHERMEN Leidsche Politie Sportverecniging. Voor de Leidsche schermcompetitie trekt moreren (Donderdag) de le equipe van de L. P. S. V. twee wedstrijden op sabel tegen Alphen I en Emtegeës. De wedstrijden worden getrokken in de zaal van het politiebureau en vangen om 8 uur des namiddags aan. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd P. v. Oleef IFlora voor de le klasse L. B. B. luidt: pnt. brt. h.s. gem. H. v. d. Voort# (Flora) 124 15 41 8.26 B. de Roo (P.v.Cl.) 150 16 33 9.37 C. van Dam, res. 99 26 22 3.80 B. Tegelaar 150 27 31 5.51 P. H. v. d. Voort 128 33 16 3.87 G. M. Tegelaar 150 34 26 4.41 Jer. Koelewijn 150 40 15 3.75 W. F. K. 145 39 24 3.72 P. van Cleef 2 en Flora 0 punten. De uitslag van den wedstrijd L. U. T. O. IS. D. O. I voor do 2e kl. L. B. B. luidt: I. Mazurel (S.D.O.) 125 27 16 4.62 H. Hesseling, res, (Luto) 60 27 10 2.44 C. Schouten 125 17 37 7.35 B. Schouten 55 17 12 3.23 W. Penseel 124 30 19 4.13 H. Niekerk 125 30 19 4.16 R, Kantebeen 125 33 20 3.78 L. van Keeken 58 32 9 1.81 S. D. O. 2 en Luto 0 punten. De uitslag van den wedstrijd Kr.o.t. 't Gr. Laken I voor de 2e kl. L. B. B. luidt: J. Bruinincks, 't Gr.L. 125 13 36 9.61 J. Westerbeke (Kr.o.t.) 56 39 9 4.30 F. Franken, res. 35 28 4 1.25 D. G. v. d. Voort 125 29 18 4.31 P. Meijere 60 39 10 1.53 H. P. v. Amsterdam 125 40 12 3.12 H. Barendse 61 33 8 1.84 G. v. d. Berg 125 34 20 3.87 Kr.o.t. 2 en 't Gr. L. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd de Kroon IHollandia II voor de 3de klasse L. B. B. luidt: W. Haasnoot( Hoil.) 85 28 12 3.03 Kl. de Mol, (de Kr.). 100 28 18 3.57 G. Guijt 48 29 8 1.65 L. Blonk 100 29 22 3.44 D. Kleen 69 41 13 1.68 M. Zuiderduin 100 42 10 2.38 8. B. 41 51 5 0.80 C. Kroon 100 51 13 1.96 de Kroon 2 en Holl. 0 punten. DE VERMISTE „TRADE WIND" In zee gestort? Een radio-station te New-York ving een bericht op van het stoomschip „President Garfield", inhoudende, dat volgens een draadlooze melding van de Azoren aldaar het gerucht loopt als zou de „Trade Wind" op 32 K.M. van Kaap Mosteiros (van het Azoren-eiland Sao Miguel) in zee gestort zijn. Aan de in die omgeving varende sche pen werd verzocht, nasporingen te doen en het station op de Azoren op de hoogte te houden. MILITAIRE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Vijf dooden. Gisteren zijn in Engeland twee militaire vliegtuigen verongelukt, waarbij 5 inzitten den den dood hebben gevonden. Het eerste ongeluk had plaats met een bombardeervliegtuig, dat bij het maken van een noodlanding over den kop sloeg en geheel vernield werd. De vier inzittenden konden slechts als lijken worden geborgen. Het tweede ongeluk had plaats bij een vlucht van het 29ste eskader boven North Weald, in het graafschap Essex, en werd veroorzaak! doordien 2 vliegtuigen op ge ringe hoogte dicht naast elkaar vlogen. Op een gegeven oogenblik raakte de vleugel van het eene vliegtuig de stuurin richting van het andere, dat daarop neer stortte en zich vlak naast 't officierscasi no in den grond boorde. De inzittende, een vliegerofficier, werd op slag gedood. Uitgesproken: E. J. Choufour, kamerverhuurder te Lei den; cur. mr. J. Hellenberg Hubar. INGEZONDEN STUKKEN Tijdschriften en boeken voor „Endegeest" en „Voorgeest". Gedurende de lange winteravonden eu de vele regenachtige Zondagen houden vcl$ patiënten van „Endegeest" en „Voorgeest." zich gaarne bezig met het lezen van tijd schriften en boeken; zitten plaatjes te kij ken of luisteren naar hetgeen wordt voor gelezen. Hoewel de inrichting op eenige tijd schriften geabonneerd is en ook een biblio theek bezit is er steeds vraag naar meer lectuur, vooral naar tijdschriften met korte verhalen, alsmede naar boeken met kin derverhalen en prentenboeken. Daarom ben ik zoo vrij een beroep te doen op de lezers en lezeressen, met het verzoek of zij uitgelezen tijdschriften en niet meer gebruikte boeken, vooral kinder en prentenboeken voor onze patiënten wil len afslaan. Na ontvangen bericht willen wij deze gaarne aan het opgegeven adro» afhalen. Waarschijnlijk zijn er ook wel eenige hulpvaardige dames of heeren, die losse tijdschriften of enkele boeken willen ver zamelen, hetgeen het afhalen zeer zou ver gemakkelijken. Den gevers en hulpvaardige» bij voorbaat hartelijk dank. De Geneesheer-Directeur, Dr. F. J. STUURMAN.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7