t UIT DE RIJNSTREEK SPORT MARK i tfERlCTTi EN Advertentiën. WOENSDAG !4 JAUUARI 1931 DE LEIDCCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Januari 1931, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te L)e Bildt: Hoogste barometerst.: 770.2 te Valencia. Laagste barometerst.: 740.5 te Vardö. Verwachting tot den avond van 15 Jan.: Meest matige wind uit Westelijke rich tingen, zwaar bewolkt of betrokken. Waar schijnlijk enkele regen- of sneeuwbuien. Iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 3.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.42 uur tot Donderdagmorgen 7.37 uur. Jaarfeest St. Paschalls. Gisteravond heeft het RK. Melkverkoo- persgilde „St. Pasehalis" in de Tooneelzaal van café-restaurant „Zomerzorg" zijn jaar feest gehouden. De belangstelling was niet zoo groot als wij in vroeger jaren gewend waren, doch de uitvoering in het St. Antooiiiuspatronaat zal haar invloed hierop wel hebben doen gelden. De voorzitter van St. Pa-schalis, de heer Holst, riep te omstreeks 9 uur den aanwe zigen een hartelijk welkom toe, waarna hij eraan herinnerde, dat wegens het overlij den van den vroegeren voorzitter, den heer E. Verberg, enkele jaren geen jaarfeest was gevierd. Thans meende het bestuur de oude tra ditie weer te moeten voortzetten, om den band onder de leden weer te versterken en opnieuw flinke propaganda voor Pasehalis te kunnen maken. Deze propaganda geldt dan tevens natuurlijk de Hanze, want elk nieuw lid van St. Pasehalis bet eekent ook een nieuw lid voor de Hanze. In de Katho lieke vereeniging alleen toch worden naast de maatschappelijke ook de geestelijke be langen der leden behartigd. Zonder organi satie zou het in den tegenwoordigen tijd een moeras zijn, waaruit men niet zou kun nen wegkomen in dezen malaise-tijd. Met Gods hulp zullen we aldus spr„ ook dezen sleohten tijd wel weer te boven komen. Om daarin allen te laten dee'.en en om de organisatie zoo stevig mogelijk te ma ken vraagt spr. van allen propaganda, om het aanwerven van nieuwe leden voort te zetten. Er zijn weliswaar niet meer vele Katholieke melk handelaren niet Katholiek georganiseerd, maar ook die enkele moe ten zich komen scharen.onder de vaan van St. Pasehalis. Nadat vervolgens door alle aanwezigen het fiere Hanze-lied was gezongen werd er aan het vroolijk gedeelte van den avond be gonnen. Dat er spoedig een gezellige sfeer heerschte, Laat zich begrijpen. De Gebrs. van Well met hun muziek en de heeren Helman en Laman met hun voor drachten zorgden daarvoor naar behooren en den geheelen avond wisten zij de aanwe zigen op aangename wijze bezig te houden, zoodat het laat was voordat men er erg in had. Locaal Rijkstelefoonnet Lelden. Opgaaf nieuwe aansluitingen Dec. 1930: 3034 A. G. v. Berge Henegouwen, Hooge- woerd 169. 3030 I. Hemerik, Noordeinde 47. 3042 J. Witte, Hartsteeg 2a. 3041 O. de Bruijn en Co., Diefsteeg 11. 3038 Het Haagsche Volk, Witte Rozen straat 24. 3039 H. Compeer, Hooge Morschweg 108, Oegstgeest. 3044 Gemeente bestuur en bureau (ge meentewerken), Geverstraat 5, Oegstgeest. 3053 Mevr. J. J. van Baak-Holtz, Was- straafc 2. 3045 M. van Dam, Willem de Zwijger laan 7, Oegstgeest. 3047 Mevr. B. Drost-v. Nierop, Juliana- laan 13, Oegstgeest. 3049 Centrale Graalhuis, Hooigracht 31. 3052 J. M. Vos, Julianalaan 22, Oegst geest. 3050 fa. C. Janssen en Co., Walhuisje Aalmarkt. 3046 H. A. Braakman, Cobetstraat 48. 3055 J. v. Rijn, Janvossensteeg 67. 3058 M. Bresson, Jan v. Goyenkade 12. 3057 P. Slegtenhorst, Steenstraat 25. 3054 H. J. de Bolster, Noordeinde 22. 3051 J. Rodenburg, Aalmarkt 5. 3061 J. C. Witmans, Wethouder Boon straat 10, Oegstgeest. 3069 N.V. Twentsche Bank, Breestr. SI. Inschrijving voor den dienstplicht. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de in dit biad voorkomende openbare kennisgeving betreffende een waarschuwing van den Burgemeester aan de mannelijke ingezetenen dezer gemeente, geboren in 1912, die zich nog niet ter in schrijving voor den dienstplicht hebben aangegeven, om dit alsnog to doen op 15 Januari a.s. tusscben des voormiddags 10 uur en des namiddags 3 uur op de Afd. Mi litaire Zaken, Breestraat No. 119, hoek Wolsteeg alhier. Wie in deze nalatig blijft, maakt zich strafschuldig. Ambtstaanvaarding proi. dr. J. L. Baas Becking. Prof. dr. J. L. Baas Becking, benoemd tot hoogleeraar in de plantkunde aan de universiteit alhier, als opvolger van prof. dr. Janse, zal zijn ambt aanvaarden Woens dag 28 dezer, des middags om 2 uur. met het houden van een rede in het Groot Auditorium der Universiteit. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5635. C. van der Post en Co. Zoelerwoude, Hooge Rijndijk 108, beurtschippersbedrijf met motorboot. Wijz. zaakadr. thans: Leiden, Hoogewoerd 100. 556. Naamlooze Vennootschap Wernink's Betonmaatschappij. Leiden, Hoog© Morsch- weg 114. Oph. Bijk. te Roermond, dd. No vember 1929. 4123. De Alphensche Zaadhandel. Al phen aan den Rijn, Raadhuisstraat 243. Bovengenoemde handelszaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: „De Alphensche Zaadhandel" F. de Vries en Zoon (B.P.). Venn F. de Vries on E. de Vries, Alphen aan dea Rijn» 5513. Rusthuis „ZonnewccldeLeiden, Rijnsburgerweg 171. Wijz. adr. thans: Oegstgeest, Oranjepark 382. Ponsioen en Co. Alphen aan den Rrn, v. Boetselaerstr. 38d. Elect ro-technisch bu reau. Bovengenoemde handelszaak is om- gezét in een vennootschap onder firma on der den naam: Firma Ponsioen en Zoon. 380. Ponsioen en Zoon, Alphen aan den Rijn, v. Mandersloostraat 40. Lood en zink werken Bovengenoemde handelszaak is om gezet in een vennootschap omie» firma on der den naam: Firma Fonsijen en Zoon. Nieuwe insch'ijving: 5659. „De Halte". Leiden, Hoogewoe*-d 100. Sigaren magazijn. E.L. Zandvliet, Leiden. De Directeur van het postkantoor alhier deelt mede, dat op Maandag 12 Januari I 1931 eene brievenbus is geplaatst tegen het pand No. 151 aan de Heerenstraat. MUZIEK. Alexandra Trianti. Op het vierde abonnementsconcert van de Goncertdirectie dr. G. de Koos te Lei den op Vrijdag 23 Januari a.s. om 20 uur in de Stadsgehoorzaal kl. zaal zal de be roemde Grieksche zangeres Alexandra Trianti een lieder-avond geven. Dien avond zal de zangeres liederen van Scarlatti, Ro sa, Durante, Schumann, Franck, Ravel, Roussel, alsmede eenige Grieksche Volks liederen ten gehoor© brengen. Hans Schouwman zal de zangeres aan den vleugel begeleiden. Geboren: Maria, d. van H. J. ^"an Leeuwen en J. Massaar. Lena Bertha, d. van A. P. de Jong en E. W. Schrama Franciscus Jozef, z. van P. J. v. Nobelen en M. G. H. Berbiers. Cornelia Theresia, d. van T.Overmeer en P. M. Janson. Arie Gerardus, z. van G. J. Gijzenij en J. Hensen. Henny Hetty, d. van A. van Rijs en S. Hegt. Leendert, z. van P. C. N. Hoogstraten en G. C. van Leeuwen. laak, z. van L. de Vries en H. Cohen. Jansje, d. van W. Bolstier en J. Loman. Marts. Francs. Theods., z. van T. T. A. W. de Haas en M. C. v. d. Velden. Johannes Gerardus, z. van G. A. Driessen en M. A. den Elzen. Jan, z. van J. Bult en M. W. v. d. Wagt. Trijntje Cornelia, d. van M. C. Slootmaker en F. W. van Maanen. Phi- lippus, z. van P. Pouw en F. Eggens. Johannes, z. van H. v. Eijgen en M. Devi- I lee. Helena Maria, d. van L. W. v. d. j Hoorn en E. Ouwehand. Catharina Petr., d. van P. R. Penders en M. Balvert. Johs. Corns. Stephs., z. van P. van Es en P. A. v. Galen. Jacoba Johanna, d. van P. Willemse en C. P. Franke. Lemke, d. I van C. Houweling en T. Dekker. Geertrui Elisabeth, d. van J. J. Sierat en J. Las- schuijt. Johannes, z. van W. F. v. Put ten en C. Rijsbergen. Hillegonda Gatha- j rina, d. van J. Siera en E. Bonte. Jacobus, z. 'van J. Siera en H. Labordus. Johs. Serva-s. Francs., z. van L. J. Koek en 0. M. Tuithof. Jacobus, z. van D. Marks en H. Heimans. Jan Willem Fredk., z. van j J. de Roode en M. B. Staal. Johanna, d. I van B. Chaudron en N. Ververs. Meche- j lina Cornelia, d. van H. Renee en M. He merik. I Gehuwd: J. J. Marck jm. en S. van Erkbl wede. C. Korpershoek jm. en A. j Fuchs jd. H. Naber jm. en M. J. Noor- I deloos jd. M. Pijnnaken jm. en A. de Roode jd. C. van Heiningen jm. en G. Springer jd. Overleden: A. H. Fukkink-de Raad vr. 49 j. C. van der Wiel-Smit vr. 64 j. W. van Mil zn. 7 mnd. C. M. Brede- rode dr. 13 j. H. M. Th. Timp dr. 2 j. E. Bekooij-Ligtvoet wed. 79 j. J. van Hooven wed. 82 j. A. M. Hcmerik- Schreuder vr. 65 j. E. M. Erdt-sieck-Bol- derdijk wed. 80 j. M. Bakker-Voskuil yr. 54 j. J. Gorree wed. 83 j. 0. J. van Leeuwen m. 58 j. C. van Dijk m. 80 j. A. C. van Vliet-Daene wed. 95 j. E. M. du Saar ongeh. vr. 68 j. S. W. Zwaan- Hendriks wed. 84 j. I. M. M. van aen Berg-Verbrugge vr. 67 j. J. P. Voort- huyzen zn. 28 j. J. Pauw m. 32 j. In Leiden gevestigd. M. J. Adiwinata, J. van Goijenkade 8 L. G. H. BaasBecking en failie, leeraar, Rijnsb.weg 43 H. J. van den Berg, ver pleger, Haarl.str. 246a A. C. M. van Beukering en familie, aannemer, Leven daal 43 J. Boef. kapper, Groenoord- straat 28 J. A. van DurenBoers, Ho- gerbeetsstraat 6 H. A. Blom, onderwij zer, H. Rijndijk 59 M. Bouman, ver pleegster Rijnsb.weg 10 A. J. M. Brui nes, dienstbode, Noordeinde 24 L. Brusse en familie, onderwijzer, Morschweg 45 M. J. Denis, verpleegster, Rijnsb.weg 10 St. Dragten, off. van Gez„ Oegstgees- terlaan 20 A. A. van der Dusson, Jan v. Goijenkade 1 A. M. Eilering, dienstbo de, H. Rijndijk 166 W. J. Peperzak van Empel, Driftstraat 34 C. van Essel, Beestenmarkt 24a N. Fuohs, dienstbode VERSTREKT T -B-al credieten Sb Dirkspoort 2 A. M. Godee, verpleegster, Rijnsb.weg 10 W. J. de Graag, winkel bediende, Os- en Paardenlaan 43 J. de Groot, a-ss. in huish., Janvossensteeg 26 J. W. de Groot, Lijsterstraat 1 F. W. Heijl, verpleegster, Witte Singel 27 F. Hieszmaijer, timmerman, Morschweg 9a E. van der Hoeven, leerl. verpl., Rijnsb. weg 10 W. J. van der Horst, bakker, O. Rijn 158 A. F. P. Hulsewé, Rapenburg 4 Ch. M. A. Insje, radio-monteur, Dui- venbodestraat 16a E. A. Juta, Rijnsb. weg 10 L. G. Berkhuizenvan Resteren Hooigracht 38 A. WijrobekKukurzka, Witte Singel 50 E. W. 0. Bakhuis Ro- zeboomLooman, Lijsterstraat 24 H. J. Martosoehardjo en familie, leeraar, Witte Rozenstraat 44 M. Mie te, Roodborst- straat 4 A. Onderwater, Hoogl. Kerkgr. 37 H. Pecqueur, cand. Ind. Ambt. Bees tenmarkt 24a M. van der Ploeg, dienstb. Haarl.str. 220 L. Pfefferkorn, dienstbo de, Maredijk 173 J. H. T. du Pon, Oude Singel 140 A. A. Prins, leeraar Engclsch Meezenstraat 3 J. Prussers en familie, rijksveldwachter, Gasstraat 34 M. W. Quartier, Hooigracht 21 J. H. de Rooij, werkman, Janvossensteeg 59 F. Rosin dienstbode, Plantsoen 107 P. E. J. Rijsbergen, H. Kerkgracht 32 A. van der Schaaf, dierenarts, Nachtegaallaan 2 A. J. Schuerleer, Rapenburg 18 M. D. Segijn, arb. Rijkstelegraaf, Maresingel 1 P. J. SimmermanSchiltman, Rijnsb. weg 112 H. HieszmaijerSteinmayr, Morschweg 0a J. D. van der Vis, Rijns burgerweg 109 J. A. Visser, Rapenburg 131 W. M. H. van Zeijl, kleermaker, Hoogewoerd 28 J. Zwaan, dienstbode, Watersteeg 2a. Uit Leiden vertrokken: L. Beng Tiok naar Den Haag de Mou- cheronstraat 112. H. A. van Beuningen, naar Zeist Huize de Brink. H. Blok naar Schiedam Schie 116. A. A. J. Blokhuizen naar Epe, Glorielaan 21a. J. S. Boer naar Amsterdam Wilhelminalaan Gasthuis. W. J. de Bruin naar Haarlem Duiven voordestraat 94. Ohr. 0. Gorts naar Was senaar Backershaegsnlaan. G. Eiberbout naar Deventer, Driebergeerstraat 1. J. H. Erades naar Noord wijk Hotel Hof v. Hol land. Th. M. Gerritsen naar Ter Aar Langeraar St. Antoniusgesticht. D. de Geus naar Zelhem, Winkelshoek. A. L. oos naar Et-ten en Leur Markt 24a. H. A. M. Jansen naar Eindhoven, Standaert Roos- tenlaan 108. I. Jaspcrse naar Deventer, Pik,eurbaan. C. M. de Jong naar Rotter dam, Groenenhillendijk 184. J. C. Kamer ling naar Breda, Nachtegaalstraat 7. r— A. Kelderman naar Deventer, Groot Brugge- 6traat 60. G. J. Koekkoek naar Den Haag W. de ZwijgersLaan 79. A. Koning naar Blokzijl Brouwerstraat. F. Laurier naar Amsterdam, Barndesteeg 15 huis. A. Lee mans naar Oxford, 17 Kineton Road. F. Lösch naar Neustadt, M. A. G. van der Lubbe naar Amsterdam. Elandstraat 34. M. J. van der PlasMarks naar Breda, R.K Gasthuis Alles v. Alle. W. Mart is naar Den Haag, Dunklerstraat 48. H. Ni- kelowski naar Vemlo Hotel Am. H. F. G. van Gijen naar Haarlem H. Mullersstraa-t 84. A. Rietstra naar Dussen A 54. H. Smits naar Haarlem Ged. Oude Gracht 35. P. Stoeken naar Amsterdam J. v. Galen- straat 121 II. A. P. Vinkest-eijn naar Gra ve Blindeninst. St. Henricus. A. H F. van Weelderen naar Wassenaar Victorialaan 4. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „On derzoekingen over het bestaan van een filtreerbare en onzichtbare vorm van de typhusbacil" de heer B. J. Emanuels gebo ren te Paramaribo. ALPHEN AAN DEN RIJN. Raadsvacature. Naar we vernemen heeft- thans ook de heer A. Vermijt, die was aangewezen voor raadslid in de va^ cat-ure ontstaan wegens bedanken van den heer W. J. den Hertog, als zoodanig be dankt.. Als zijn opvolger is aangewezen de heer W. A. Lam. C. J. van Leeuwen, t Gistermiddag 3 uur is op pl.m. 55-jarigen leeftijd overle den de heer C. J. van Leeuwen, procura tiehouder bij de firma N. Samson, alhier. De heer van Leeuwen is 12 jaar bij ge noemde firma in dienst geweest, en was bij het geheele personeel een zeer geziene persoonlijkheid. In een sloot gereden. Gisteravond is langs den Steekterweg een wielrijder mis leid door de duisternis, in een sloot te water geleden. Op zijn hulpgeroep kwam zekere V. toesnellen, aan wion het gelukte hem uit zijn gevaarlijke positie te bevrij den. De postduivententoonstelllng. Voor de alhier op Vrijdag en Zaterdag a.s. in de zaal van den heer P. Grossot te houden postduivententoonstelling, georganiseerd door de P. V. „de Blauwband" en „De Ge vleugelde Vrienden", bestaat, naar we vernemen, veel belangstelling, daar thans reeds 200 inschrijvingen binnen kwamen. ZEVENHOVEN. Collecte. De gehouden collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft opgebracht de groote som van 1.62 BOSKOOP. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 31 December 1929, 7440. Vermeerdering gedurende het jaar 1930 door geboorte, met 101 m. en 92 vr.. Vermindering door overlijden met 20 m. en 30 vr. Vermeerde ring door vestiging met 299 m. en 232 vr. Vermindering wegens vertrek met 202 m. en 185 vr. Zoodat de bevolking op 31 Dec. 1930 was toegenomen met 178 m. en 103 vr., totaal 281 personen. Het aantal inwoners bedroeg op 31 Dec. 1930: 7721. Er werden gedurende het jaar 58 huwelijken gesloten. Gedurende het afgeloopen jaar wer den ter secretarie in deze gemeente uib1 gereikt 152 nieuwe buifcenlandsche pas poorten, terwijl er 117 werden verlengd. Het aantal afgegeven bouwvergunnin gen bedroeg 58 WOERDEN. Opening landbou mishoudschool. Maandagavond had de opening plaats van de Landbouwhuishoudschool in de Pa-n- nenbakkerijen. Er was een groot aantal genoodigden, waaronder werden opge merkt Burgemeester en Wethouders van Woerden, eenige raadsleden, de heer Huis man, secretaris van het Hoofdbestuur van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, het bestuur van de afdeeling Woer den van de Holl. Mij. van Landbouw, mcj. Smits namens de inspectrice van het Nij verheidsonderwijs enz. Na bezichtiging van het gebouw werd het eerst het woord gevoerd door de heer G. van Eijk. voorzitter van de H. M. van Landbouw, die meedeelde, dat de nieuwe cursus zal beginnen met 26 deelnemers on der leiding van mevrouw van 't Hart Weenink. De heer D. Wesselink, secretaris v. d. afdeeling bracht dank voor de vele steun, die ondervonden is bij de moeilijke werkzaamheden o.a. aan het Rijk, het ge meentebestuur, de inspectie van Nijver heidsonderwijs e. a. Hierna werd het woord gevoerd door den edelachtb. heer Burgemeester, mej. Smits, de heer Huisman, en de heer Kals- beek, wethouder van onderwijs. De rij van spreker werd gesloten door de heer Bos nia, landbouwieeraar en de heer H. Brunt, lid van den gemeenteraad. Jubileum. Bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als machinist bij de wa terleiding is de heer A. Vis, alhier, Zater dag te zijnen huize gecomplimenteerd door B. en W., waarbij als geschenk een cou vert werd overhandigd Verder bekwam de jubilaris verschillende cadeaux en bloem stukken, terwijl Maandagavond een sere nade werd gebracht door „Excelsior". Z0ETERW0UDE. Stemming. Bij de stemming voor no. 1 op de candidatenlijst voor de Prov. Sta ten werden uitgebracht 414 stemmen, ver deeld als volgt: Bader 345, Bolsius 18, de Bruin 3, v. Dolft 25, Groencwegen 5, Heems kerk 1, v. Leeuwen 2, Loerakker 3, Paar- dekooper 5, de Ruijter 1, Veelenturf 4, van onwaarde 2. LAATSTE BERICHTEN WIELRENNEN DE ZESDAAGSGHE TE DORTMUND Gisteravond 11 uur was in den Zesdaag- schen Wielerwedstrijd te Dortmund, in to taal 2373.600 Km. afgelegd. De stand tegen middernacht was: 1. Pijnenburg—Schön 152 punten, 2. op twee ronden: GoebelDinale 203 punten) op drie ronden: 3. GuerraDinari 139 pun ten, op vier ronden: 4. KrügerFunda 101 punten, op vijf ronden: 5. ManthevVTac- zinsky 95 punten; 6. Rausch—Hurtgen 75 punten. Op zes ronden: 7. Piet van Kem penStübecke 79 punten, 8. Broccardo Marcillac 46 punten. Op acht ronden: 9. Preuss—Resiger 89 punten. 10. Toani— Sohenk 60 punten. Op 9 ronden: 11. Ehmer Tietz 64 punten. Op 10 ronden: 12. Ki- lianPutzfeld 60 punten. Op 15 ronden: 13. BremerDamerow 40 punten. BIOSCOPEN. City: Niet afgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BINNENLAND. Een getuige, die er in vloog. Dinsdagmiddag werd op het Kantonge recht to Goor behandeld een strafzaak in zake overtreding der Jachtwet contra D. Otten wonende te Ambt-Deldcn. Als getuige k décharge in deze zaak werd gehoord een zekere J. Kruders uit Kerspel-Goor gemeente Markelo. Uit het verhoor bleek den rechter, dat dit niet volgens de waarheid was. Genoemde K. werd daarna een tijdje naar de marechaus see-kazerne overgebracht, waarna hij op nieuw voor den kantonrechter werd ge leid en hem andermaal een >erhoor werd afgenomen. De jachtzaak werd hierna uit gesteld terwijl tegen bedoelde K. proces verbaal werd opgemaakt als verdacht van meineed. Voorzitterschap R.-K. Werkgovers- Vereeniging. Mr. M. P. L. Sieenberghe ait Goirle, die zijn benoeming als vovirzitier van de Alg. R.-K. Werkgeversvereniging nog in beraad had gehouden, heeft d«ze functie thans de finitief aanvaard. Gisteren is to Den Haag overleden de heer A. A. Swolfs, oud-gemeonte-secre- taris van Heemstede, in don ouderdom van 59 jaar. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige oplage geplaatst. LEIDEN. Het bestuur der Geref. School Vereeni ging alhier heeft hedenmiddag te 3 uur in Patrimonium aanbesteed: Hot uitbreidon van het schoolgebouw aan de Stadhou derslaan met één leslokaal. Van de 20 inschrijvers waren hoogste: Gebrs. -P. en H. Swinkels te Voorschoten met 9125, laagste inschrijver was C. M. Deerenberg te Alphen aan den Rijn mei 5090.De gunning ie aangehouden. VOORSCHOTEN, 13 Jan. Vrije veiling. Kippeneieren 6.107.20 per 100 stuks, kippen J 0.701.10, en konijnen 2.90 3.00 per stuk. WO ER EN, 14 Jan. Kaas. Aanvoer 134 pax-tijon. Met rijksmerk le kwak 371U cent, 2e kwal. 3436 cent. Handel vlug. BOSKOOP, 14 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuka: Columbia 1.00—1.40, Butterfly 0.90—1.80, Wilh. Kordes 0.70—1.20, Rosalandia 1.50 1.90, Kilham 1.00—1.60, Florex 1.40— 1.70, Aug. Noach 70 cent, Prunus triloba 57 cent per tak. AMSTERDAM ,14 Jan. Vee. Aanvoer 245 vette kalveren le kwal. 9095 cent, 2e kwal. 6090 cent, 3e kwal. 7278 cent, 26 nuchtere kalveren 1016, 440 var kens Vleesch varkens (90110 kg.) 5567 cent, zware 5355 cent, vette 5253 cent. NIEUW VENNIP, 14 Jan. Eierenvelling E .N. V, Aanvoer 10600 eieren. 10180 kip peneieren 5.907.80 en 420 eendeneieren 6.506.80 per 100 stuks; kippen 1.75 konijnen 1.001.50 per stuk; handel vlug, eieren grooter aanvoer en hoogci prijzen. VEUR, 13 Jan. Eierenvelling. Aange voerd: 11917 kippeneieren 5.25—7.10, 29 Eendeneieren 7.05—7.60 per 100 stuks, 15 kippen 1.—1.S5, 4 eenden 1.50—1.65, 22 konijnen 0.402.85, 17 duiven 0.230.32 per stuk. SASSENHEIM. EEN TWEETAL INBRAKEN. In Hotel „Het Bruine Paard" en bij een sigarenwinkelier. Hedennacht is alhier op een tweetal plaatsen ingebroken, in het Hotel „Het Bruine Paard" en bij den sigarenwinke lier, den heer Franken. In het hotel zijn de dieven binnengeko men door van het erf van den expediteur Nicola een ladder te nemen en daarmede over de schutting te klimmen. Door het uitsnijden van een ruit kwamen de dieven binnen. Zij doorzochten het hotel van on der tot boven en namen een geldkistje, in houdende 300.mede. De dief of dieven sloegen daarna hun slag bij den heer Franken. Voor dit doel gebruikten zij eveneens een trapje, dat bij den expediteur Nicola op het erf stond. In het keukenraam werd een ruitje uitge sneden en de pennen uit het raam verwij derd. Het geheele huis werd doorzocht, alle kasten en een bureau opengebroken en de inhoud op den grond geworpen. Uit de winkel werd 165 aan kasgeld gestolen en wat doosjes sigaretten. In de kamer van de moeder van den heer Franken von den de dieven een portemonnaie met een inhoud van ongeveer 25 ct.; het geld staken zij in den zak, de portemonnaie werd bene den teruggevonden. In de keuken aten de dieven een schaaltje rookvleesch leeg! De politie heeft onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld; met den poli tiehond is gespeurd, vingerafdrukken zijn genomen, doch van de daders geen spoor. Hiermede berichten wij U de geboorte van een levenlooze Dochter. F. W. DONKERS. J. DONKERSWoltebs. Leiden, 12 Januari 1931. Haarlemmerstraat 253. Heden overleed zacht en kalm, geheel onver wachts, gesterkt door bet H. Sacrament des Oliesols onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, MARTINUS HENDRIKUS VAN OORP Weduwnaar van ADRIAN A ZANDVLIET in den ouderdom van 79 jaren. Uit aller naam A. VAN DORP. Sassemieim, 13Jan. 1931 Toylingorlaan 51. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Vrjjdag 16 Jan. a.s. te 9 uur in de Pancratius- kerk te Sassenheim, de begrafenis.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3