WOENSDAG 14 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EER5TE BLAD - PAG. 2 Herhalingsoefeningen infanterie. De opkomst van personeel van het wa pen der infanterie, bestemd om dit jaar voor herhalingsoefeningen onder de wape nen te komen, is vastgesteld als volgt: De korporaals en soldaten van de lich tingen 1926 en 1928 van het le, 2e, 3e, 4e, 6e, 8e, 9e, 10e, lie, l£e. 13e, 14e, 15e, 17e, 19e en 22ste infanterie, benevens de regi menten grenadiers en jagers, van 10 tot en mei 26 September en van het 5e, 7e, 16e, 18e, 20ste en 21ste regiment infanterie van 13 tot en met 29 Augustus. De onderofficieren komen een week eer der onder de wapens. Het bosch van Amsterdam. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verklaring van het alge meen nut der onteigening, noodig voor het aanleggen door de gemeente Amsterdam van een bosch op gronden gelegen in de gemeenten Amsterdam, Nieuwer-Amstel en Aalsmeer, tot welker aanleg de raad van Amsterdam in zijn vergadering van 28 November 1928 heeft besloten. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, desgevraagd, acht den aanleg van het ontworpen bosch op de daarvoor aan gewezen plaats voor de bevolking van de hoofdstad des Rijks zoozeer een levensbe lang, dat de totstandkoming met a-lic daartoe dienstige middelen behoort te worden bevorderd. Een nieuwe brug over den Holl. IJsel. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp inzake onteigening noodig voor het maken van een vasten brug met aansluitende weggedeelten over den ge- kanaliseerden Hollandschen IJsel, onder de gemeenten Lin^choten en IJselstein, ter vervanging van de Hoogeboomsbrug aldaar. B. en W. van Amsterdam stellen den Baad voor. aan de Stichting R. K. Open bare Leeszaal en Bibl iotb e e k voor het jaar 1931 ten behoeve van haar openbare leeszaal en bibliotheek met één filiaal een subsidie te verleenen van ten hoogste 17.830, indien ook het Rijk voor dit jaar een subsidie verleent. De strafkamer der Haagsche Rechtbank heeft in 1930 uitgesproken 3259 vonnissen tegen 2982 in 1929. In October zal een grootste missie- week te Haarlem worden georgani seerd in het gebouw der Coöp. Bloembol len- en Groentenveiling. Voor benaming van deze missieweek heeft men de keuze laten vallen op „Mittovos", beteekenend: „Ik zend U I" een naam dus geheel staand in het volle toeken der Missieactie en daarnaast tevens toepasselijK op de Haar- lemsche Missie-actie. Immers, men ri- het woord terug in den opzet „MT(s T(en) TO(onstelling V(oor) O(nze) S(paar- nestad). De vertrekdag van de Verbonds- Rome-reis is thans definitief vastge steld op Maandag 11 Mei uit Arnhem. De reis vangt omstreeks 2 uur des middags aan in de richting Keulen naar Zwitser land. Dr. W. W .v. d. M e u 1 e n, wethouder van onderwijs en lid van den gemeente raad van 's-Gravenhage voor den Vrij heidsbond, heeft besloten zich bij de ko mende verkiezingen niet meer als raadslid beschikbaar to stollen. De voltallige gemeenteraad van Bus- sum heeft gistermiddag zonder hoofdelij ke stemming met groot enthousiasme de voordracht aangenomen om voor 260.000 deel te nemen in de stichting van het Gooische natuurreserv a a t. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. OPENING DER JUBILEUM-BLOEMEN TENTOONSTELLING. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur rui de de Raadzaal zich met belangstellenden, tiitgenoodigd voor de opening van de bloe mententoonstelling ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de afdeeling Voor schotenVeur van de Algemeene Vereeni- ging voor de Bloembollencultuur. O.m. be vonden zich onder de aanwezigen: burge meester E. Vernède en echtgenoote, wet houder J. A. Mens, het bestuur van de af deeling, voorzitter en secretaris vaD de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur de heeren E. H. Krelage en H. J. Voors, voorzitter en secretaris van H. B. G. de heeren Schoneveldt en Raaphorst de heer Dix, hoofdredacteur kweekersblad; ds. C. Houtzagers, d6. H. P. Fortgens, ka pelaan N. Hoek, dr. R. Birkhoff, dr. M. van der Stoel, dr. H. de Boer; vele leden van den gemeenteraad, de heer J. M. de Ruij- ter, boekhouder kassier Boerenleenbank en velo leden van de afdeeling. De voorzitter van de jubileerende afdee ling, de heer C. Eggink Sr., opende deze bijeenkomst mot de volgende toespraak: Toespraak van den heer Eggink. Dames en Heeren. Voor de afdeeling Voorschotenfeur is het een dankbare gedachte, dat u allen gevolg gegeven hebt aan onze uitnoodigmg om tegenwoordig te zijn bij de- opening van onze Jubileumtentoonstelling. Wel zijn onze feestgedachten overscha duwd. doordat onze tweede voorzitter, de heer J. A. Gerritsen als gevolg van een ernstige operatie, aan zijn kamer gebon den is. Onze bede voor hem is, lat hij spoe dig hersteld weer zijn arbeid mag hervat ten. Thans in de eerste plaats ;ea .-oord van dank aan het gemeentebestuur «oir hun •enparig besluit om voor onze tentoonstel ling een gemeentezaal kosteloos af te staan. Wij bemerken daarin een waardee ring van het belang, dat onze bevolking heeft bij onze kweekerijen. Ook onzen dank aan het hoofdbestuur van onze Alg. Ver. voor hun tegenwoordig heid en belangstelling en aan de redactie van ons orgaan en de redactour van het Kweekersblad, die onze jubileering zoo in blij medeleven aan de vakgenooten hebben aangekondigd. Ook inzonderheid een betuiging van on ze erkentelijkheid aan onze handelsvrien den van andere afdeelingen, die hun mede werking hebben verleend om ons doel te doen slagen. Onze afdeeling heeft zich altijd gaarne op dat terrein bewogen, naar de mate van ons kunnen, daarom is uw daad van samen werking ons dubbel aangenaam. In 1891 was hier een kleine groep van bloembollenkweekers, die behoefte hadden aan voorlichting en leiding, en aansluiting zochten en vonden bij de Alg. Ver. *e Haar lem. Ik wil van deze plaats uit mijn jeugdher inneringen een woord van persoonlijken dank uitspreken en van dankbare hulde aan de nagedachtenis van den toenmaligen voorzitter, den heer J. H. Krelage, die ons jongeren den weg aanwees waarlangs we onze bedrijven moesten opbouwen: zijn woord en geschrift hebben een diepe in druk bij mij achtergelaten. Hij was de man, die onze bloemen in hun voornaamheid in bracht in de tuinen en paleizen van de vorsten van Europa en van daaruit heb ben onze bolbloemen een roem verkregen, waardoor ze door alle standen begeerd en gekocht worden, en in die wetenschap wor den we niet ontmoedigd, al verdubbelen de voorraden. Die opzet was best en als wij werkende het beste leveren, dan blijft het voor de kweekers een toonenden arbeid. Daarin zullen wij wel niet teleurgesteld worden, want onze heer Volkers levert elk jaar een nieuwe garde voor onze kwee kerijen, die wetenschappelijk toegerust is. Wij wenschen den heer Voikers dan ook toe, dat hij met zijn tuinbouwschool nog vele jaren de Bloembollenteelt van dienst zal blijven. Wat is nu de bedoeling van onze ten toonstelling: Dit, om bij het bloemenkoo- pende publiek de vraag naar langstolige tulpen te bevredigen vooral in een tijd van schaarsehte aan snijbloemen, als in de Kersttijd en Januari. Dit doel is nu be reikt, het materiaal is aanwezig en de tijd van koopen moet alleen nog wachten op de komende voorraden. Met onze hyacinthen staat het anders, met hun gewilligheid om hun bloeiv^rmo gen to vervroegen door kunstbewerking it het doel bereikt. Door de taaie volharding, met het proefnemen der kweekers en de wetenschappelijke voorlichting in woord en beeld van onze Prof. van Slogteren cn zijn laboratoria in Lisse hebben de hyacinthen een voorsprong gekregen van een maand en worden thans reeds in groot e getalen ge kocht, om als eerstelingen der bolbuemen dienst te doen. Met de tulpen gaat het in langzamer tempo en met vee! meer moeilijkheden Tot heden is de kunstbewerking met bestaande soorten geen oorzaak tot massaproductie, maar de soorten door kruising geven ons betere verwachtingen. U zult ze straks zien, nieuwe kleuren en bloemvormon ge dragen op stengels waaraan we vroeger niet dachten voor Februari on Maart. De namen, die ze dragen vertollen hun herkomstKrelage's Triumpn, Mrs. E. H. Krelage, Mr. Dix, Josine, alle prachtma teriaal. In die namen is voor het nagèslacht vast gelegd, aan wie zij dank verschuldigd zijn en ook voor het heden, voor alle kweek?" en verbruikers. In het vertrouwen, dat U bevredigd zult zijn over onze bloementuin, wil ik eerst de heer Koper van Bennebroek, onze ontwer per en arrangeur, dank en hulde brengen voor de fijn gevoelde voorjaarsgedaebten, die we m de zaal opmerken. Onze tulpen als eerstelingen na sneeuw en vorst vinden we daar uitschietend uit het boschmos tusschen dennen en hulsten in al hun schitterende schoonheid als derproducten der schepping Gods en daarom nooit genoeg bewonderd. Toespraak van den burgemeester. Na de toespraak van den heer C. Eggink Sr., sprak de burgemeester, de heer E. Ver nède, de aanwezigen toe. Spr. wenschte de afdeeling en den heer Eggink geluk met het jubileum der afdeeling en met zijn veer tigjarig voorzitterschap van de vereeni ging. Wat gij hebt gepresteerd kunnen an deren beter beoordeelen, zooals spr. heeft gelezen in vakbladen. Er is baanbrekend werk verricht met de culturen in deze gemeente vooruit te bren gen. Reeds 5 generaties zij a in den tuin bouw werkzaam geweest en thans volgen 2 generaties den heer Eggink in de liefde voor den bloem op. Deze gemeen!e is niet de belangrijkste plaats in de bloembollenstreek, maar neemt wel een eervolle plaats onder hare zu6ter- afdeelingen in. Spr. hoopt d-at deze cultuur zich mag uitbreiden, opdat nog meerdere ingezetenen er een bestaan in mogen vin den en deze tentoonstelling mag beant woorden aan den opzet. Toespraak E. H. Krelage. Hierna sprak de heer E. H. Krelage, voorzitter van het hoofdbestuur. Spr wenschte de afdeeling geluk namens het hoofdbestuur. Deze afdeeling was er één met een eigen karakter. Bij de oprichting waren 17 leden en is thans uitgebreid tot een 3 tal. Spr. brengt een woord van hulde aan de bestuursleden, die de afdeeling heb ben gediend en aan dou voorzitter voor de wijze waarop hij de leden heeft geleid. Na- dafc spr. heeft herdacht de verschillende functies, die de heer C. Eggink Sr. heeft vervuld in het hoofdbestuur en verschillen- FRUITSODA Mineraalwater met v r u c h t e nsmaak Alleen echt met dit merk LIMOuADEFABRIEK TE LEIDEN 222 de commissies en daarvoor dank heeft ge bracht, deelt hij hem mede. dat hij door H. M. de Koningin is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. (Daverend applaus). De heer Krelage spelde den jubi laris de ridderorde op en wenschte hem geluk met deze onderscheiding. Nadat de heer Eggink met een enkel woord had bedankt sprak de hoer vorrorsz tuinbouwconsulent, een woord van dank voor datgene, wat de heer Eggink heeft gedaan in het belang van de jeugd. De jeugd was op de kweekerij van den heer Eggink steeds welkom en wanneer niet iedere poging met succes werd bekroond, lag dit aan de jéugd zelf. Ten slotte vertolkte de heer B Hoogwerf Kroon de gevoelens van de afdeeline en overhandigde den voorzitter een mand met bijzonder mooie bloemen. Nadat van de aanwezigen een foto was genomen, werd de tentoonstelling bezichtigd. Dit is bijna geen tentoonstelling, dit is een groot lokaal, herschapen in een schit terend aangelegden tuin met gazon, rots- planten, bloemen en nog eens bloemen, in ortelbare kleuren. Door het aanbrengen van een speciale verlichting is geen onderscheid tusschen daglicht en kunstlicht te zien, terwijl uu heer P. Kaayk zorgt voor muzikale aflei ding en in een verborgen hoekje een rus tige zitplaats voor ververschingen is aan gebracht. Wij twijfelen er niet aan of zeer velen zullen deze prachtcollectie gaan be wonderen. Stemming. Bij de stemming voor no. 1 op de Candida ten) ijst voor de Prov. Sta ten had de volgende uitslag: totaal uitge bracht 245 stemmen: Bader 217, Bolsius 3, Delft 7, Haase 1, Heemskerk 9, Loerak ker 2, van onwaarde 6. Getrouwd: J. H. van Uffelcn en A. Q. van der Krogt. C. W. Rood en-burg en F. C. K. Vlag. Ingekomen personen. A. J. C. Hoebe van Amsterdam. A. M. L. Rij ken van Amsterdam. L. Rut-tkowski van Duitschland. Vertrokken person en. Chr. Noordendorp naar Amersfoort. A. Kuij- er naar 's-Gravenhage. Gevonden. Een da-meshandschoen. V e r lo ren. Een groene ceintuur. Een grijze das. Een gouden armband. HILLEG0M. Stemming. Bij de stemming voor no. 1 op de candidatenlijst voor de Prov. Sta ten had de volgende uitslag: totaal uitge- j bracht 399 stemmen: Bader 151, Bolsius j 19, v. Delft 2, Heemskerk 1, Klaver 20, v. j Lierop 10, Loerakker 177, Meskers 3, Vee- j lenturf 2, van onwaarde 14. H00GMADE. Uitvoering Harmonie. Zondagavond gaf de Harmoniever. „De Heerlijkheid Hoogmade" haar 2de uitvoering in dit sei- zoen in de zaal van den heer N. Opdam. Daar de voorzitter, de heer P. Zwetsloot 1 Bzn„ wegens ziekte afwezig was, werd i door den secr., den heer J. v. Goozen Gzn. deze avond geopend. Spr. heette allen wel kom, inzonder den geest, adviseur. Door de Harm.-vereen. werd het Wil helmus geblazen en daarna een 8-tal num mers muziek onder leiding van den direc teur, den heer J. v. d. Kaal. Het is jammer, dat er nog zooveel plaatsen onbezet zijn in dit korps. Daarna werd opgevoerd ,,'t Hoogste Goeu", tooneelspel in drie bedrijven door L. Haver. Dit stuk, ofschoon het wel wat zwaar is, mag toch goedgeslaagd heeton; er waren er bij die goed waren en vast in hun rol; „Marietje" had haar best ge daan en was vrij op de planken. De twee voordrachten „Professor Mop per en zijn knecht" en „Hannes bij de fo tograaf" hebben d© lacktlust goed opge wekt. Voor degenen, die deze opvoering nog niet gezien hebben, bestaat op Dinsdag 20 Januari de gelegenheid, daar dan deze uitvoering zal worden gegeven ton bate van de afbouw van onze nieuwe parochie kerk. De vereen, verwacht, dan een zaal vol publiek. De collecte, die werd gehouden ten bate van de kas bracht 7.80 op. De muziek tusschen de bedrijven werd uitgevoerd door mej. Opdam, terwijl de grime in han den was van den heer Piet v. d. Pijl, die er prachtwerk van gemaakt had. KATWIJK. Stemming. Bij de stemming vour no. 1 op de candidatenlijst voor de Prov. Sta ten had de volgende uitslag: totaal uitge bracht 147 stommen: Bader 126, Bolsius 8, v. Delft 2, Haase 1, v. Leeuwen 1, Loe rakker 2, de Ruijtor 2, van onwra-de 5. LISSE. Stemming. Bij de stemming voor no. 1 op de candidatenlijst voor de Prov. Sta ten had de volgende uitslag: totaal uitge bracht 395 stemmen: Bader 225, Bolsius 18, v. Delft 5, Haase 8, v. Lierop 1, Loerakker 131, Meskers 2, Veelentuif 1, van onwaar de 4. 0EGSTGEEST. .Stemming. Bij de stemming voor no. 1 op de candidatenlijst voor de Prov. Sta ten had de volgende uitslag: totaal uitge bracht 175 stemmenBader 162, Bolsius 11, v. Delft 1, v. Lierop 1. N00RDWIJK. Stemming. Bij de stemming voor no. 1 op de candidatenlijst voor de Prov. Sta ten had de volgende uitslag: totaal uitge bracht 231 stemmen: Bader 76, Bolsius 12, de Bruin 1, v. Delft 11, Groenewegen 4, Haase 2, Heemskerk 9, Klaver 1, v. Leeu wen 1, Loerakker 56, Meskers 1, Paarde- kooper 1, de Ruijter 53, Veelenturf 1, van onwaarde 2. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- meentevergadert Vrijdagmorgen te 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mede- deolingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Be noeming commissies, enz. 5. Aanschaffing 2 registratuurkaston. 6. Aankoop grond van de gemeente Amsterdam voor te bouwen trans-foimatorstation in het Lange veld. 7. Voorste] inzake centrale verwarming open bare school. 8. a. Bebouwing Hoogeweg. b. Beroep N.V. Mij. „Erica" tegen afwijzende beschikking op verzoek om bouwvergun ning. 9. Conversie geldleening. 10. Rekening 1929 en begrooting 1931. N00RDWIJKERH0UT. Stemming. Bij de stemming voor no. 1 op de candidatenlijst voor de Prov. Sta ten had de volgende uitslag: totaal uitge bracht 441 sternen: Bader 349, Bolsius 9, v. Delft, 2, Groenewegen 1, Klaver 1, v. Lierop 1, Loerakker 72, Meskers 2, de Ruijter 2, Veelenturf 2, van onwaarde 2. Ziekenhuisfonds. Ten huize van den heer Deutekom werd de jaarvergadering gehouden van het R. K. Ziekenhuisfonds „St. Damianus", parochie St. Victor al hier. De voorzitter opende de vergadering en verzocht voorlezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Daarna verslag penningmeester. Het ledental steeg van 15n tot 160 huisgezinnen. Aan inkom sten werd geboekt 1331.92 en aan uitga ven 1065.89, zoodat het boekjaar sloot met een saldo van 225.73; met 't saldo vo rig jaar makende de som van 1019.49. De boeken en bescheiden werden in de beste orde bevonden, zoodat het bestuur dank bracht aan den penningm. voor 't accurate beheer. De voorzitter sprak den wensch uit, dat 't nieuw begonnen jaar zich zou mogen kenmerken door niet al te groote uitgaven en dat de leden voor ziekenhuis- verpleging mogen verschoond blijven. RIJNSATERWOUDE. Biljarten. Op Donderdagavond 15 Ja nuari 8 uur zal de bekende biljartmeester Professor van Delft een biljart seance ge ven in Café de Boer alhier. Er zal kader gespeeld worden met een voorgift van 400 caramboles op de 500. STOM PW IJK. Geboren: Theodora Johanna Her- mine Maria, d. van J. H. Groenewegen en C. S. Dobbe. Quirinus Arnoldus Maria, z. van Th. C. Ammerlaan en P. J. Onder water. Aaltje, d. van W. Donkersteeg en J. H. G. van Vliet. Gehuwd: J. Vlooswijk en O. B. v. d. Helm. VEUR. Geboren: Franciscus Jozef Adrianus Gerardus, z. van G. de Regt en B. W. van Rossum. Hendrikt, d. van G. van Oos ten en J. Goedhardt. Johannes Martinus Adrianus, z. van W. Schalkwijk en C. A. Gemeentelijke Aankondigingen Overleden: B. J. Hinkenkemper 44 j. VOORHOUT. Vogelschieten. Gisteren heeft de Schietvereeniging „St. Hubertus" haren jaarlijkschen vogelschietdag gehouden. In den voormiddag werd het eerste schot ge lost door den Burgemeester, eere-voorzit- ter der vereeniging, waarna de eerste vo gel werd verschoten. Van deze vogel werd de eerste prijs, de romp, behaald door A. Eggen; den twee den prijs, kop, door A. Eggen; den derden prijs, rechter vleugel, door J. L. Nijssen; den vierden prijs, de linker-vleugel, door P. L. van der Hulst, den vijfden prijs, de staart, werd overgebracht op de volgende vogel, terwijl den zesden prijs, de vlag, I werd behaald door J. Verdegaal. De prijzen j bestonden uit huishoudelijke artikelen, j Hierna werd het schuttersmaal genuttigd. Des namiddags omstreeks 2 uur begon men met het verschieten van een tweede vogel, waarvarj de prijzen bestonden uit geld. Wegens het late uur moest men de romp van deze vogel verloten, omdat deze prijs wegens de invallende duisternis niet meer verschoten kon worden. De winnaars j van de prijzen dezer vogel zijn ons jam- i merlijk niet bekend. 1 Door 22 schutters werd aan dezen wed strijd deelgenomen, terwijl er meer dan 500 schoten op de twee vogels werden ge lost. Geheel voldaan keerden de schutters des avonds huiswaarts. WSSENAAR. Stemming. Bij de stemming voor no. 1 op de candidatenlijst vocu de Prov. Sta ten had de volgende uitslag: totaal uitge bracht 314 stemmen: Bader 184, Bolsius 14, de Bruin 1, v. Delft 15, Heemskerk 1, v. Leeuwen 77„ Loerakker 15, Paardekoo- per 1, de Ruijter 1, vaD onwaarde 5. Indische Dienst. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd als rechterlijk ambtenaar mr. E Brunsveld van Huiten, alhier. Directe Belastingen. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën is de ontvanger der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen de heer H. J. Koning, verplaatst van het le kan toor alhier naar het 2e kantoor te Rot terdam. DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving. "Waarschuwing. De Burgemeester van Leiden herinnert bij dezen hen, die in dit jaar 19 jaar oud worden (alzoo de geborenen in 1912) en die krachtons de Dienstplichtwet (wet van 4 Februari 1922, Staatsblad No. 43) binnen deze gemeente voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven, voor zoover zij zich nog niet ter inschrijving nebben aangegeven, aan hun verplichting om de aangifte alsnog te doen, waarboe meer be- paa.d gelegenheid bestaat ter Gemeente secretarie alhier (afdeeling Militaire Za ken) Breestraat no. 119, hoek Wolsteeg, op 16 Januari a.s. van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur. Hij vestigt er tevens de aandacht op dat, indien de m te schrijven persoon verhin derd is zelf aangifte te doen, zijn wettige vertegenwoordiger daartoe verplicht is. De aangilte kan ook geschieden door tusschen- koinst van een daartoe schriftelijk gemach tigde. Ten slotte brengt hij ter kennis van be langhebbenden, dat aegene, die verplicht is voor de aangifte ter inschrijving zorg te dragen, bij nalatigheid in dezen zal wor den gestraft met hechtenis van ton hoog ste veertien dagen of geldboete van ^en hoogste honderd vijftig gulden en, indien de aangifte opzettelijk wordt nagelaten, met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 14 Januari 1931. Artikel 75, 1e lid, der Lager Onderwijswet 1920. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter openbare kennis, dat de Raad dier gemeente in zijne op 12 dezer gehouden veigadenng besloten heeft: A. medewerking te verleenen aan: I. het bestuur van de vereeniging voor Christelijk Onderwijs voor het inrichten van de speelplaats bij de school voor g. 1. o. aan de Pasteurstraat tot terrein voor licha melijke oerenmg; II. het besiuur van do Eerste Leidsche Schoolvereeniging tot de aanschaffing van leeimiddelen ten behoeve van de school voor g. 1. o. aan het Noordeinde 1; B. tot vaststelling van twee begrotings staten, model D, groot resp. 2500.en 750.—, tenemde hun Oohege in staat te stellen de onderscheidenlijk voor de sub I en II bedoelde doeleiuden benoodigde gelden te zijner tijd aan de betrokken schoolbesturen te kunnen afdragen. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden af, kan ieder ingezetene en elk schoolbestuur, voor zooveel het hem be treft, van deze besluiten bij Gedeputeerde Staten dezer provincie in beroep komen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STR1JEN, Secretaris. Leiden, 14 Januari 1931. PAARDENFOKKERIJ. De Burgemeester van Leiden brengt tor kennis van de in deze gemeente gevestigde eigenaren of houders van tweejarige of oudere hengsten, dat zij, ingevolge artikel 23 der Paardenwet 1918, verplicht zijn hier van ten Stadhuize aangifte te doen binnen een maand nadat de hengst twee jaar is geworden of in hun bezit is gekomen, als mede vóór 1 Februari van elk jaar. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 14 Januari 1931. Agenda LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Donderdag, R. K. Vrouwenbond, leden vergadering, Kleine Stadszaal te 8 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Jos. Gezel- lenver., 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Jan. a,s. waargeno men door apotheek C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. HET PSYCHOPATHEN ASYL. De ontvluchtingen duren voort. Zaterdagavond is door de politie te Den Haag aangehouden J. v. d. V., die 's-mid- dags ontvlucht was uit het Psychopathen gesticht alhier. Hij werd op transport ge steld naar Leiden, alwaar hij aan de politie is overgegeven. Dat we van deze ontsnapping aiet eer der mededeeling konden d-»en is ge'egen in het feit, dat de directie van het Psvchopa then-asyl den laatsen tijd angstvaliig publi catie ervan in de pers tegenhoud.'. Een onjuist standpunt o.i., w ijl maar al te dikwijls blijkt welke gevaarlijke mdivi duen telkens en telkens weer op le maat schappij worden losgelaten. Feu «aais^hu wing aan de bevolking om op haar h^ede te zijn, telkens wanneer psyenopatbèn zijn ontvlucht, lijkt ons dan ook ten teerste pe wenscht en wij van enzen kant zullen alles doen om van dergelijke ontvluchtingen melding te maken, in he< be'anp der bevol king. (Men zie tevens in dit nummer onder de rubriek „Binnenland": Gevaarlijke Pey- chopathen). Bij Kon. Besl. van 7 Jan. no. 32 is de Sta tuten-goed keuring verkregen voor „De Ver- •enigde Zangers" (Mannenkoor) alhier.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2