KINADRUPPELS SPORT UIT DE PERS NED. OOSl-lNDiE LUCHTVAART DINSDAG 13 JANUARI 1931 DE LE1DSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 7 Een politieman, die zijn vak verstaat. Zaterdagavond laat kwam, naar de „Msb." meldt, een man op het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg te R'dam aangif te doen dat hij in een pand aan de Schilder- steeg van zijn horloge beroofd was. Een in specteur ging met den man naar het be wuste pand en trof daar een vrouw aan, die echter beweerde het horloge gekocht te hebben. Zij had daar zelfs een schrifte lijk bewijs van en ook de man moest een briefje hebben, waarop de koop schriftelijk was vastgesteld. De man hield echter bij hoog en bij laag vol dat het horloge hom ontstolen was. De inspecteur, die het zaakje niet ver trouwde, verzocht hem weer mee terug te gaan naar het bureau en pastte toen een truc toe, die een onverwacht succes had. Hij vroeg den man namelijk langs welken weg hij naar het politiebureau was gegaan, waarop deze na eenige aarzeling antwoord de dat hij de Baan afgeloopen was. De in specteur koos daarom den Schiedamsche Dijk, gaf zijn oogen goed de kost en zag na eenigen tijd op straat een stukje papier lig gen, dat het duplicaat van het koopcontract bleek te zijn. Toen hielp ontkennen niet langer. Nadat de man bij 't opmaken van procesverbaal ook nog getracht had een valschen naam op te geven, viel hij door den mand. Hij is toen wegens twee valsche aangiften in bewaring gesteld. Nachtelijke studentenjool te Delft. Vorige week hebben eenige studenten te Delft een ongewoon bezoek gebracht aan het nog altijd leegstaand en onafgewerkt reuzegebouw met toren van de Technische Hoogeschool in den Wippolder. 't Was 'n zeer ongewoon bezoek, meldt „de Tijd", want vooreerst forceerden zij de deur van den ingang, bovendien kwa men ze in den naoht en ten laatste gold he* bezoek den massalen toren, die als een spotbeeld door heel de Prinsenstad kijkt, als wou ie vragen: Wat doe je me? Na een levensgevaarlijke klimpartij in den toren niet groote gaten, werd een van het gezelschap, clie zeer slecht ter been was en daarom gedragen moest worden, uit een der gaten gestoken en wel een aangcklee- de Kerstboom met broek en met buis en met pet, om natuurlijk den volgenden och tend den gansehen omtrek aan het grinne- ken te krijgen. Het eind van de nachtelijke jool was ook echt studentikoos; want eën scherp loeren de diender had bemerkt, dat er onraad was in het stille gebouw en natuurlijk niet we tend, dat enkele jongelui -een onschuldige studentengrap hadden uitgehaald, maande hij het stelletje, toen'het grinnekend naar buiten kwam. aan. om halt te houden, aan welke gevaarlijke uitnoodiging de studs niet voldeden. Met vervaarlijke snelheid ging het stelletje op de vlucht. Een revol verschot, dat echter gelukkig mis was, bracht natuurlijk de nachtelijke avonturiers tot staan. Toen de agent op de hoogte was gesteld van het doel van het nocturne bezoek, brom de hij nog voort, dat hij liet stelletje naai den overkant van het gebouw van „Sanctus Virgilius" zou brengen, alias het vriende lijke politiebureau, doch de studs protes teerden ertegen, dat ze zoo maar zonder onderzoek bij „Sanctus Virgilius" werden ingedeeld, aangezien ze volgens hun bewe ring niet katholiek waren. Met een geweldigen uitbrander kwamen de torenbestormers eraf en mochten op hun kast heerlijk droomen van de nachte lijke klimpartij! BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN lHINEESCHE stoomboot vergaan 25 personen verdronken. Volgens een telegram uit Tsefoe is al daar in den nacht van Zaterdag een Ohi- neesche stoomboot met 27 personen tij dens een storm vergaan. Twee matrozen werden door een Japansche stoomboot ge red en naar Tsjifoe gebracht. SPOORWEGONGELUK IN JAPAN. 5 dooden, talrijke gewonden. In de nabijheid van Horishima in de pro vincie Cochi heeft een ernstig spoorweg ongeluk plaats gehad, waarbij vijf men- schen om het leven zijn gekomen en 70 a SO meer of minder ernstig werden ge kwetst. Door onbekende oorzaak ontspoorden bij het passeeren van een brug, de locomotief en drie wagons, waardoor deze in de ri vier stortten. DE AARDVERSCHUIVINGSRAMP IN ECUADOR. Practisch geen hoop op redding. Uit Guayaquil wordt gemeld, dat er weinig hoop beslaat om van de bij de aard storting bedolven arbeiders nog overleven den te voorschijn te brengen. Honderden tonnen aarde en steenen zouden daarvoor eerst moeten worden opgeruimd. Aardbeving in Kiein-Azië. Een hevige aardbeving heeft de streek van Konia geteisterd; in een dorp stortten zestig huizen in. Tot dusver zijn geen men- *chenlevens te betreuren. De aardschok ken duren voort. Sneeuwstormen over Japan. Geheel Japan is geteisterd door sneeuw jacht en stormen, waardoor tal van perso nen gedood of gewond zijn, groote schade is aangericht en de verbindingen verbroken zijn. Te Tokio is het buitengewoon koud. Men vreest voor ongelukken op zee. Groote brand te München. In een ongeveer 50 M. lange loods van de rubberfabriek Metzeler en Co. te Miin- chen brak gistermorgen een brand uit, die weldra grooten omvang aannam. De loods diende als opslagplaats voor nieuwe autobanden. De brandweer bestreed het vuur met 15 slangen. De loods brandde echter geheel uit. De schade wordt op ongeveer een half millioen' mark geschat. BELGISCHE AMBTENAREN VAN CORRUPTIE BESCHUDIGD. Schandaal van grooten omvang? Bij het Belgische ministerie van Ver keerswezen bestaat een dienst, welke alle bestellingen op drukwerk en kantoorbe hoeften der diverse ministeries centrali seert. Deze dienst beschikt over een groot budget en doet jaarlijks voor bijna 1ÜU mil lioen francs bestellingen. Bij het ministerie was een klacht ingediend over onregelma tigheden bij genoemden dienst en een on derzoek had tot onmiddellijk gevolg, dat de directeur werd geschorst en talrijke dos siers in beslag werden genomen. Verschei den ambtenaren zouden corruptie hebben gepleegd. Indien alle ingediende klachten juist zijn, zou men hier met een schandaal van grooten omvang le doen hebben. „Tel." Strijd om Zuidpcol-gebieden. Nog voordat de Amerikaansche Zuidpool- vorscher zijn tocht tiaar het Zuidpoolge bied aanving, had de Britsche regeering officieel verklaard, dat de landstreken aan de Zuidpool Britsch grondgebied waren. Na den terugkeer van Byrd werd in den Amerikaanschen senaat voorgesteld de door Byrd -bezochte gebieden tot Ameri- kaanscli grondgebied te verklaren. Gisteren hield de gezant van Noorwe gen te Washington een radiorede, waarin voor Noorwegen verschillende gebieden aan de Zuidpool werden opgeëisckt op grond der nasporingen van Amundsen, zoo dat thans een strijd is ontstaan tusschen drie landen, om het bezit van Zuidpoolge bieden. Groote voorraad vergift gestolen. Terwijl een Loudensck geneesheer een patiënt bezocht, werden uit zijn voor het huis staande auto twee koffers gestolen, die een groote hoeveelheid vergift bevat ten, waaronder strychine. De hoeveelheid is groot genoeg om er eenige honderden personen mee te dooden. Een bridge-schip. Uit Philadelphia zijn Zaterdag, naar de „Times" meldt, meer dan 250 menschen met het ss.. „Republic" vertrokken voor een „bridge-kruistocht" van 16 dagen in de West-Indische wateren. Zij zullen dag en nacht, „contract" en „auction" spelen onder de leiding van een deskundige, die den tocht heeft georganiseerd. Bij wijze van afwisseling zullen eenige havens worden aangedaan. Een huwelijk van twee uur. In Odessa heeft zich de volgende droeve gebeurtenis afgespeeld. De politieleider van liet zooveelste regiment, de Communist Si- go w, kwam naar Odessa waar hij eei be kend meisje ten huwelijk vroeg. Hij stelde echter als eisclv dat het huwelijk nog den- zelfden dag zou voltrokken worden. Toen he.t jonge meisje eenigen bedenktijd vroeg antwoordde Sigow dat hij een vrouw noo- dig had voor zijn kindje uit zijn eersie hu welijk. Het huwelijk werd nog dienzeifden dag gesloten en de bruiloft werd bij de ou ders van het meisje gevierd. Na den maal tijd gingen de jonggehuwden naar hun wo ning, dat was om 5 uur. Tegen 7 uur ver klaarde Sigow aan zijn jonge vrouw: wij passen niet- bij elkaar, het is een vergissing «geweest. Verder deelde li ij aan het weenende vrouwtje mede, dat hij om S uur dienst had in de kazerne dus dat zij z'n huis moest verlaten. De jonge vrouw smeekte hem haar toch zoo niet te biameeren, want zij schaam de zich om nog bij haar ouders eïi kennis sen onder de oogen te verschijnen. Maar hei baatte niets. Sigow staat bekend om zijn vastberadenheid en verzocht haar hem niet onnoodig op te houden want als y tijge noot. moest hij de tucht handhaven. Sigow ging heen en bedacht dat hij nog plichten had tegenover zijn „voorma lige echtgenoote". Hij gaf haar 10 kopeken mee! De jonge vrouw ging daarop naar een advocaat maar deze kon haar niet helpen daar voor dergelijke gevallen in het Russi sche wetboek geen strafbepalingen zijn vast gesteld. In een persgesprek met een journalist- verklaarde Sigow, dat hij zeer verwonderd was; wat wilde men feitelijk van hem. De tranen van zijn vrouw waren niets meer dan een soort verfoeilijk idealisme* waarvan zich een Communist niets kan aan trekken. Het verzei van de ouders was slechts een opstand van de fantastische bourgeoisie waarover hij zich weinig be kommerde, maar de Controlecommissie was het niet eens met Sigow.en zij gaf hom een standje In Odessa was men zeer ver ontwaardigd, zoodat ten slotte de rech terlijke macht ingreep omdat Sigow zijn vrouw had overgehaald om betrekkingen met hem aan te knoopen, om haar te mis leiden. DP. H.MANNING'S EETLU5T-0PWEKKEMD ƒ1.30 p.fl. Neger gelyncht. Uit Maryville (Missouri) wordt gemeld: Een menigte van 2000 mannen en vrouwen heeft een neger gelyncht. Zij bonden hem op het dak van een school en staken het gebouw in brand. De neger zou een jonge onderwijzeres hebben aangerand en ver inoord. Verboden wapenvervoer? Er zijn, volgens een N.T.A.-bericht uit Colombo, 5 kisten machinegeweren door vis- schers op zee geborgen. De kisten waren naar het schijnt, afkom stig' van het ten gevolge van een ontplof fing gezonken Noorsche stoomschip „Tri color". Dit wekt het vermoeden, dat het gezon ken vaartuig een hcele wapenlading aan boord had. De overlevende leden dor bemanning wer den gisteren te Singapore verwacht, waar een onderzoek zal worden ingesteld. Een grootmoedig filanthroop. Dc reed'er S. Walter Bungimont, de oud minister en de bekende liberale staatsman, heeft een nieuw gebouw tot vergrootmg van een tehuis voor verpleegsters te Newcastle geopend, waarvoor hij 50.000 pd. st. ge schonken had. Toen hij de rede tot opening van het nieuwe gebouw hield, deelde hij mede, dat hij nog 20.000 pd. st. aan het te huis zou geven. Zijn gehoor juichte daarop luid, maar hij hield de hand op om deze vreugdeuiting te stuiten en zeide vervol gens dat hij er 25.000 pd. st. van zou maken. Arme professor. Dezer dagen kon men op een aanplak zuil in Parijs het volgende lezen: „Een oud-professor der Universiteit wil lessen geven tot voorbereiding van het baccalaureaatsexamen tegen betaling met een weinig gebruikt avondcostuum". Daar onder volgde naam en adres. De „Echo de Paris" weet niet of men hiermee moet lachen of schreien. Lachen hoogstwaarschijnlijk wel niet, want een avondcostuum kan ook voor een arm pro fessor noodig zijn in een wereld waarin nog zooveel schijn is Het weinig gebruikte avondcostuum dat verdiend moest worden door aparte lessen Z31 echter menigeen boter bevallen dan de met zijde gevoerde smoking, die nog niet betaald is Ten slotte staat dit vast, dat er ook in het rijke Frankrijk nog menschen zijn die armoede moeten lijden en dat zijn dan nog vaak menschèn van wie inen het nooit ge dacht zou hebben. Een hond haalt een dokter. Eenigen tijd geleden werd een Duitsche herdershond door een auto overreden en bleef met gebroken poot liggen. Daar het ongeluk toevallig vlak bij een ziekenhuis gebeurde, bracht men het daarheen. Een jonge chirurg zette dc gekwetste poot en zorgde dat de ongewone 'patiënt een goede verpleging kreeg. Eenige weken later was de zaak in orde en de hond werd weer vrijgelaten. Maanden gingen voorbij, de dokter, die het beest behandeld had, dacht nauwelijks meer aan' het voorval, toen hij enkele da gen geleden bij het verlaten van het zie kenhuis zijn vroegeren patiënt weer terug zag. Blijkbaar wachtte hij op iemand. Het d:er herkende zijn weldoener direct, sprong luid blaffend tegen hem op en trachtte op alle manieren de aandacht van den chi rurg op zich te trekken. De dokter vervolg de zijn weg, de hond liep een eind in tegen overgestelde richting, keek om, keerde te- rug, sprong weer tegen den man op en liep weer een eind in de andere Achting voort. Het was duidelijk, de hond wilde dal de dokter hem zou volgen. Nieuwsgierig volgde de chirurg het beest en werd dooi den hond naar 'n zijstraat gebracht, waar midden op den weg een andere hond lag meteen gebroken poot! Blijkbaar had zijn kameraad hem aan zijn eigen ongeluk herinnerd en hij wendde zich nu tot den eenigen mensch van wien hij hulp ver wachtte. Het geval klinkt haast ongelooflijk, maar wordt door betrouwbare getuigen beves tigd. VOETBAL DE TECHNISCHE COMMISSIE. Met twee leden uitgebreid. Ingevolge een voorstel van dc Techni sche Commissie om dit instituut met twee leden uit te breiden zijn tot leden van de T. C. benoemd de heeren K. J. J. Lotsy en A. W. Verlegh. Dc T. C'. zal uit haar midden een com missie van drie leden aanwijzen, welke belast is met de samenstelling van het Ne- derlandsche elftal en van eventueel andere Bondselftallen. „Sportkr." Bestuursvergadering K. N. V. B. Het bestuur van den K. X. V. B. heeft Zaterdag jl. vergaderd. Van den Duitschen Voetbalbond was een schrijven ontvangen met het verzoek er mede accoord te wil len gaan, dat na den wedstrijd Nederland- Duitschland op 26 April, voortaan in een tijdsverloop van 4 jaren twee wedstrijden tusschen Duitschland en Nederland zul len worden gespeeld. Het bestuur ging met dit verzoek accoord. Van den Noorschcn Voetbalbond was een uitnoodiging ontvangen om in ver band met de toer naar Denemarken in Juni van dit jaar tegen het verlegenwoox-- digend elftal van den Noorschcn Voetbal bond te komen spelen met de toezegging om in 1932 in Holland te komen. Het be stuur heeft deze uitnoodiging aangeuomen. „Sportkr." WATERPOLO WINTERCOMPETITIE H. Z. B. L. Z. C. I—Z. I. A. N. I 0—1. Bovenstaande wedstrijd werd gisteren avond gespeeld. De L Z. C. was zonder Elsinga, v. Hclvert, de la Court en Van Ingen Schenau, dus met 4 invallers; Z. I. A. N. verscheen met twee reserve's. Het zoo verzwakte L. Z. C.-teani werd groolendels tot verdedigen gedwongen, maar deed dit op zoo enthousiaste wijze, dat zonder een vergissing van den keeper, een gelijk spel waarschijnlijk zou geweest zijn. Bij het uitgooien n.l. plaatste Fleer- kamp een keer per abuis op de hand van den Haagschen midvoor, die de zoo vrien delijk aangebeden kans dankbaar accep teerde. Overigens is het Fleerkamp geweest, die op grandioze wijze zijn doel voor doorbo ring beschermde. Hij was overal waar de bal kwam en ook zijn ingrijpen bij pogin gen' tot inzwemmen was wel overlegd. Het eenige doelpunt kwam voor de rust. De voorhoede van de Leidenaars was maar zelden gevaarlijk, hoewel de Reede den keeper voor eenige moeilijkheden plaatste. De wedstrijd als geheel was snel, enthou siast-, maar slordig en ondoordacht. De stand in afd. I is thans: g'sp. gew. gel. ver1], v.t. put. Z. I. A. N. I 5 4 1 - 18—5 9 L. Z. C. 1 5 3 1 1 17—7 7 H.Z. en P.C. I 5 2 3 13—15 4 Maas I 3 1—2 5—10 2 S. V. H. I 4 4 4—19 WINTERSPORT Een nieuw succes voor Loopuyt. Gisteren zijn te Toggenburg de jaarlijx- sche wedstrijden van Oost-Zwitserland ge- houden, waaraan niet minder dan 120 pcr- sonen deelnamen. In den springwedstrijd behaalde onze landgenoot Loopuyt van de universiteit te Zurich <1 on tweeden prijs, j Uit de 120 deelnemers wist hij zich no. 11 te plaatsen. Onze landgenoot Luyniers nam le 13e plaats in. EEN NIEUWE UITBARSTING. De Marapi werpt weer lahar uit. Zondagnamiddag is dc vulkaan Merapi in midden-Java weer begonnen te werken. De lahar stroomde met een snelheid van 30 mijl p" uur naar beueden in dezelfde rich ting als de oude laharstroom. Hierdoor werd wederom groote ongerustheid in dc nabijheid veroorzaakt. Tot dusver zijn nog geen menschenlevens verloren gegaan, doch de betrokken autoriteiten maken zich be zorgd over de inwoners van een klein dorp nabij de gevaarzóne, die blindelings ge hoorzamen aan een z.g. kiaji (heiligen man), die hardnekkig weigert hot dorp te verlaten. De autoriteiten overwegen een gedwongen ontruiming. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. Swift." Hedenavond houdt „Swift" scleetie-wed- slrijden op de home-trainers, voor het aan wijzen van de 4de renner, welke mede zal rijden met de 3 finalisten uit de kampioen schappen te Rotterdam, ?den Kerstdag gehouden. De drie finalisten waren W. Graafmans welke kampioen werd, C'. Koene uit Half weg en C. Heijboer uit Rotterdam. Deze 3 met de 4de renner die hedenavond wordt aangewezen, zullen zich onderling meten op het jaarfeest op 31 Januari a.s. in „Concordia". Plaats van samenkomst clublokaal des avonds te 8 uur. Australische vliegers gevonden. Naar uit Melbourne wordt gemeld, zijn dc beide vliegers Pittendrough en Hamre, die sedert 21 dagen werden vermist en reeds vrijwel als verloren werden be schouwd, door een militair vlieger te mid den van de dichtbegroeide streek der North Macdonnall-baai (Zuid-Australië) gevo-nden. De officier was niet in staat een daling te vericluen. doch hij liet levensmiddelen neervallen. Dc vermiste vliegers hadden hun ondergoed in den vorm van een T. op een open plek in het bosch uitgespreid, hetgeen tot hun ontdekking leidde. Intus- schen is een hulpexpeditie uit Melbourne ertrokken, ten einde hen in veiligheid te brengen. Drie weken geleden stegen zij van Alice Springs op, ten einde zich naar Ubilla, 500 K.M. naar het Westen, te begeven. De streek, waar zij met hun machine zijn neer gekomen, is een der meest dorre van Au stralië. SOCIALISME EN CHRISTENDOM. E. Brouwer bezorgde een vertaling van het boekje van dén geestelijken voorganger van het religieuze socialisme in West-Euro pa, Leonhard Ragaz: „Van Christus tot Marx, van Marx tot Christus Henriette.Ro land Holst schreef de inleiding tot dat werk. Zij constateert, dal het socialisme ver lor enis zonder gcostelijke vernieuwing „en waarachtige geestelijke vernieuwing kan enkel iu religieuze vernieuwing gegrond vest worden." en geeft verder haar eigen meening en die van den schrijver o.m. als volgt weer: „Het gaat er om. dat beide, socialisme en christendom, de eenzijdigheid in hun inzetting geheel moeten overwinnen, die gemaakt heeft, dat zij in den regel langs elkaar heen zijn gegaan, en niet zelden ook vijandig tegenover elkaar stonden. Het christendom moet begrijpen, dat de geest van zijn stichter enkel dan het so cialisme telkens opnieuw bevruchten, verdiepen en verzuiveren kan, zoo het de beteekenis van heb Godsrijk als een rijk waar óók de stof geheiligd en het stoffe lijk bestaan met vreugde en heerlijkheid vervuld zal worden, erkent. Het socialis me kan zich enkel behoeden voor ontaar ding, enkel aan het gevaar ontkomen, van besmet te worden door «le gifstoffen der kapitalistisch-imperialistischc wereld, waartegen het strijdt maar temidden waarvan het leeft, zoo het telkens op nieuw zich van zijn tegenstelling tot die wereld bewust wordt. Daar toe is het noodig. «.lat- het de oneindige waarde van eiken mensch, dc heilig heid van <1 e ziel, dat is het hoogero beginsel in den mensch, erkent. (Spati eering van ons) Die erkenning is funda menteel in het christendom; met haar hangt het geloof rechtstreeks samen in de verlossing der raenschhoid, met haar ook het geloof in de kracht der liefde als de sterkste van alle machten wier over winning zeker is. Daarom kam enkel het christendom de bron zijn, waar het soei alisme telken-s nieuwe kracht uit drinkt. Uit de wetenschap, hoe onontbeerlijk zij ook is om de samenleving nieuw te orde nen, kan die kracht niet stroomen, zij kan dit enkel uit het geloof." Tenslotte stelt Henriette Roland Holst als haar gevoelen en dat van den schrijver vast, dat een onvoorwaardelijk geloof aan het socialisme beteekent „een geloof dat niet berust op het aan nemen van de economische noodzakelijk heid, noch van de macht van den men- sehelijkem wil, hetzij dien van eenlingen of klassen, maar gefundeerd is in de over tuiging, dal een goddelijke kracht zich openbaart in den ménsch en werkt in de geschiedenis, een overtuiging zoo diep en zoo vast, dat zij door niets aan het wankelen kan worden gebracht. WAAR IS DE „TRADE WIND"? Het ergste gevreesd. Zooals men zich zal herinneren, vertrok ken mevrouw Beryl Hart, „dc roodhartigc weduwe" en luitenant MacLaren, een week geleden met hun toestel „Trade Wind" van New York, ten einde te trachten met tus3chenJamdingen op de Bermuda-eilanden en op de Azoren den Atlantischen Oce aan over te steken. Reeds onmiddellijk, nadat zij do Ameri kaansche kust achter zich hadden gelaten, bleek de olieleiding niet behoorlijk te wer ken, zoodat zij zich gedwongen zagen naar Hampton Roads terug te lceeen, ten einde het defect te laten herstellen. Daarna werd de vlucht naar dc Bermuda-eilanden zonder verdere incidenten volbracht. Maar ook het vertrek van dc Bermuda- eilanden naar de Azoren kon niet volgens program plaats vinden, daar de sextant de fect bleek te zijn. Ook op deze reparatie moest eerst worden gewacht, waarna me vrouw Hart en MacLaren den start voor het gevaarlijkste traject, dat. naar de Hor- ta op de Azoren, een afstand van bijna 3300 K.M. waagden. Vandaar wilden zij don tocht naar Parijs, een afstand van ruim 2400 K.M., zonder verdere tusschenlandin gen volbrengen. Na hun vertrek van dc Bermuda-eilan den heeft men echter niets meer van de „Trade Wind" vernomen. Geen enkel schip heeft liet toestel gesignaleerd en daar liet vlicgsehip thans reeds een paar etmalen over tijd is. bestaat er nauwelijks hoop, dat luitenant MacLaren en zijn gezellin nog in leven zullen zijn. De mogelijkheid is natuur lijk niet uitgesloten, dat zij na een gedwon gen daling op zee opgepikt zijn door dc een of andere boot, die niet van een toestel voor drandlooze telegrafie is voorzien, doch de kans hierop moet toch uiterst gering worden geacht. Waardoor de ramp. waaraan de ..Trade Wind" dus blijkbaar te gronde is gegaan, veroorzaakt is. kan natuurlijk niet worden beoordeeld, alvorens eventueel wrakstuk ken van dc machine worden gevonden. Het is echter mogelijk, dat het vliegtuig te zwaar geladen is geweest. Bij hun vertrek van de Bermuda-eilanden vcerd«n vlie gers namelijk niet slechts 1350 lóer ber*w«e en 90 liter olie, maar tevens 100 K.G vracht mee. De vracht had men inee.genon*»% ten einde het bewijs te leveren, A d« c<r-%V ting van een trans-AtlatiMso vr V vliegdienst mogelijk was.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7