UIT DE PERS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda STADSNIEUWS ZATERDAG 10 JANUARI 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 VOORZICHTIGHEID GEBODEN. Onder dit kopje schrijft de Maas bode: De „Volkskrant" bevat een waarschu wing in zake een gehoorspel Woensdag door de Vara ten beste gegeven en waaraan de redactie zich grootelijks geërgerd heeft. Het is lang niet de eerste keer, dat op deze wijze tegen het voor de microfoon brengen van dramatische scènes bezwaar wordt ingelegd. Zoowel Avro als Vara zijn in dit opzicht vaak weinig kieskeurig. Als een der stelregels voor de Katholie ke huiskamer mag dan ook wel gelden, dat voor gevallen als deze de uiterste voorzich tigheid geboden blijft. Wenschelijk is het tevens, dat deze voor zichtigheid zich ook uitstrekke" over de program-aankondigingen in onze katholieke pers. Het is een moeilijke kwestie; wij we ten het uit ervaring. En als onze officieels Katholieke Radiogids van meet af rijp en groen van de diverse omroopen heeft op genomen, zal daarvoor stellig een plausi bele reden aanwezig zijn. Toch lijkt het ons een zonderlinge fi- guur? dat fcooncelstukken, die door de re dacties onzer katholiebee dagbladen zon der pardon worden afgewezen, via de ra dio-programs weer ongehinderd onder de aandacht van den katholieken dagbladle zer worden gebracht, die daarin het kan haast niet anders een waarborg ziet, dat hij er veilig naar kan luisteren. De redactie, die zich verplicht acht, bij wijze van voorlichting zulke aankondiging te doen, licht toch wel heel onvolledig voor, wanneer zij in dusdanig geval niet tevens de bemerking maakt, dat voor den huiaelijken kring deze uitzending absoluut ongeschikt is te achten. Preventieve waarschuwing is doorgaans veel effectiever dan acMeraf-protest. ALKEMADE. Geboren: Johanna Adriana Geer- truida, d. van J. H. Straathof en M. JM. van Blokland. Maria Alida Treersia, d. van K. van Veen en C. Albers. Cornells Johannes Leonardus, z. van J. van der Meer en Th. M. Pouw. Pêtfohêlla Qui- rina, d. van Jac. Heemskerk en C. Q. Loos. - Johanna Willemijnt.je, d. van H. Buijs en C. de Vries. Johanna, d. van J. Ber- tels en M. C. van dor Meer. Nicolaas Cornelia, z. van W. van Hameren en P. G. van der Kiugt. Ondertrouwd: N. Vonderbank jm. 31 j. en J. C. Turk jd. 20 j. W. Elsgeest jm. 22 j. en H. Turk jd. 21 j. Getrouwd: H. L. Huigsloot jm. 25 j. en A. M. Klein jd, -21 j, P. J. Zwet sloot wed. 33 j. en H. Berg jd. 32 j. Overleden: Jan van Nieuwkoop 68 j. OUDEWTERING. Personalia. Tot onderwijzer aan de Bijzondere School voor Christelijk Natio naal Onderwijs is in de vacature ontstaan oor de benoeming van den heer A. Vree ken tot onderwijzer te Utrecht, benoemd de heer P. Clement, than3 onderwijzer te Bunschoten. Loop der bevolking. Geboren 217, over- lenden 45. Geboorte-Overschot 172. Vertrok ken 416 personen en gevestigd 267 perso nen. Nadeelig verschil 149 personen. To tale toename 23 zielen. Aantal zielen op' 1 Januari 1930 6014. Aantal zielen op 31 De cember 6037 zielen. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedraagt momenteel ongeveer 60. Onder di' aantal zijn niet begrepen degenen, die bij de gemeente te werk zijn gesteld of die voor de gemeente grond varen. Het totaal aantal werkloozen, dat zich dezen win ter heeft aangemeld bedraagt 100. Hinderwet. Door het gemeentebestuur is aan de Coöp. Brood bakkerij „Door sa menwerking verkregen" alhier vergunning verleend tot oprichting van een bakkerij. De bakkerij zal worden gevestigd in het perceel A 93 alwaar reeds vroeger een bakkersbedrijf uitgeoefend. W0UBRUGGE. Een rijke karpervangst. Vrijdag had de watermolenaar van den Oudendijksche polder het voorrecht in bet polderwater 700 pond karpers te vangen welke 140 opbracht. Geboren: Jacomina Johanna, d. van D. G. Uit den Boogaard en J. van der Ban. Jan, z. van A. Hendriks eti J. Oost-In- diën. Hugo Pieter, 2. van C. Rodenburg en J. van Berkel. Theresia Gerarda, d. van J. Hoogenboom en A. M. Borst. Overleden: M. Zoetemelk 75 j. wede. van H. P. S, Bleijswijk. H. O. Baak 6 j. HILLEGOM. Verkeersongeval. Gisteren reed de heer W. Beerings met een vrachtauto in de Hoofdstraat, toen de tram van de te gengestelde richting kwam. Waar uitwij ken niet meer mogelijk was, reeds B. het trottoir op. Gelukkig was dit vrij, zoodat geen persoonlijke ongelukken plaats von den. De pui van het winkelhuis „Modern" werd beschadigd, terwijl ook de auto averij bekwam. Het verkeer ondervond eenigen tijd stremming. Zilveren jubilé. Gister herdacht de heer D. van Velzen, conducteur der N. Z. H. tram het feit, dat hij voor 25 jaar bij de maatschappij in functie trad. Die dag is voor van V. tot een ware feestdag ge worden. Zoowel van de zijde der directie BRIEF UIT BRTSCH-INDIE De Jacobitische Kerk naar de hereenlglng met Rome? door dr. Joseph Panjikaran. (De schrijver van dit artikel is een der leidende priesters van het Hy- ro-Malabarisch aartsbisdom Erna- culum in Indië, en bezit zoodoende een grondige kennis van de jong ste massabeweging der Jacobieten naar de kerk. Dr. Panjikaran is in de vaste overtuiging, dat binnen de 50 jaar, de heele gemeenschap van 350.000 menschen met Rome geünieerd zal zijn). De overgang van aartsbisschop Ivan'os en zijn wijbisschop Mgr. Theophilus van de Syrisch-Jacobitische Kerk tot het Katho licisme laat de religieuze wereld van Indië nog steeds niet met rust. Den 20en September zijn nagenoeg alle monniken van de door Ivanios gestichte Congregatie eveneens tot het Katholicisme overgegaan. Daarna volgden nog een Vica ris-Generaal en verschillende vrouwelijke religieuzen. Men begrijpt deze beweging gemakkelijker als men de persoonlijkheid en den invloed kent van hem, die deze be weging in gang zette. Mgr. Ivanios is een der meest populaire geestelijken van Indië en vóór zijn over gang tot het Katholicisme werd hij door de Jacobieten reeds officieel als leider erken 1. Als doctor in de philosophie aan de uni versiteit van Madras is hij bekend bij al len, die zich voor de studie der Syrische taal en de dialecten aan de Malabarkusten interesseeren. Zijn autobiographie waar van alleen het eerste deel verscheen, had indertijd een buitengewone oplage onder de Hindoe-bevolking. Zijn groote weten schap en vooral ook zijn verstorven leven hebben hem groot aanzien verworven. Hij is ongeveer vijftig jaar en heeft een lange, kaarsrechte gestalte. Overal ondervindt hij de grootste sympathie. Achtereenvolgens was hij regent van het Jacobitiscb Semina rie en professor aan het theologisch colle ge van Calcutta. In zijn positie als leeraar kwam hij in zeer nauwe betrekking mee de wetenschappelijke belangen van zijn leerlingen. Uit deze nauwe connectie tus- schen professor en studenten ontsproot dan ook het idee van een Congregatie van Bethanië, waarvoor professor Ivanios al heel spoedig zijn positie aan de universiteit opofferde. Een ander werk van deuzelfden aard trok heel spoedig de opmerkzaamheid Van dezen man, die zich zoo geheel in dienst van den charilas stelde. De jonge meisjes moesten ook een congregatie van Betha nië hebben en de hoofdzetel hiervan werd aan de Malabarkust gevestigd. De voort durende onoenigheden in de Jacobitische Kerk zelf, waren voor Mgr. Ivanios een reden om zijn nieuwe stichtingen zooveel mogelijk onafhankelijk hiervan te houden. Op deze wijze bewaarde hij ook alle jeug dige activiteit in hen. Hij stelde de nieuwe, rëiigieuse communiteiten rechtstreeks on der zijn eigen, eenig gezag, terwijl hij de leiding der economische zaken in handen stelde van een onafhankelijk bestuur. Kort als van particulieren mocht de jubilaris tal van blijken van belangstelling ontvangen. Bouwen. Aan de fiima J. v. d. Bosch en Zn. alhier zijn de volgende bouwwerken opgedragen: het verbouwen van café Rust oord aan de Hoofdstraat; idem dat van een schilderswerkplaats voor den heer P. Chaudron; idom van een dubbel woonhuis voor den heer Jac. Pijpers Jr.; idem van 4 Burgerwoonhuizen aan de van Telsstraat, idem van een Bloembollenschuur aan Loos- terweg II voor rekening van den heer U. v. d. Ploeg. „Hito". De Tooneelvereeniging „Hi- to" heeft in hotel Sistermans opgevoerd: Er staat geschreven", spel van den oor log in 4 bedrijven door Jaap van der Poll. De opkomst was best. Onder de bekwame leiding van den heer Paling is het stuk schitterend vetrolkt. „Alberdingk Thijm". Deze zoo gunstig bekende Rederijkersvereeniging trad in „Flora" voor een volle zaal op met „De Burgemeester van Heideheuvel", blijspel in 3 bedrijven onder regie van Gerard Nie- len. Het stuk werd vlug en correct ge speeld, terwijl décors en grimme uitnemend waren verzorgd. Geboren: z. van P. A. M. de Zwart- van Munsteren; z. van C. M. Rijnbeeb-Kok- kelkoren. Ondertrouwd: G. F. van der Puil en E. van Houten. Getrouwd: H. Th. Timmers en E. O. Walkers. Overleden: G. Mokkenstorm-Bonse- ma vr. 69 j. J. M. van Etten 5 j. Ik heb zoo heerlijk gedroomd vannacht. Ik droomde, dat ik de deur werd uitgesme ten. na zijn wijding tot bisschop trad hij in ge regelde coriespondentie met den patriarch van Antiochië over de mogelijkheid om tot de erkenning van het Pauselijk primaat te komen. Slechts één voorwaarde stelde hij aan de hereeniging tot behoud van den Syrischen ritus. Daar de patriarch intul- schen stierf, trachtte Mgr. Ivanios met Ro me in verbinding te komen. Telkens ver zocht hij weer om behoud der aloude, eer biedwaardige Liturgie. De Curie bestu deerde met de grootste zorgvuldigheid de voorstellen van den bisschop en was het er tenslotte mee eens om de aloude cere moniën der Jacobieten te behouden. Bo vendien erkent zij de formuleering van den Prelaat als juist, volgens welke .de Syro- Malabarische Kerk slechts een schismatie ke Kerk is. De theoretische moeilijkheden waren op gelost. Nu moest mèn de beslissing in de practijk om gaan zetten. Mgr. Ivanios was radeloos. Up zekeren morgen, onder de H. Mis viel hem de gedachte in, dat men alles moest verlaten om den Heer te volgen. Voor de definitieve beslissing riep hij ai zijn monniken samen en verklaarde hun in een lange redevoering, dat hij na een zwa- renen bitteren strijd met zich zelf eindelijk tot de overtuiging was gekomen, dat alleen d Katholieke Kerk de ware Kerk van cha- ritas is. Het was dus plicht, die overtui ging te voigen. Het kostte hem zeker zware offers, het zoo geliefde klooster te verlaten, afscheid te nemen van z'n vrienden met wie hij al zijn dagen in den dienst de» Hee- ren had doorgebracht.... Deze redevoering maakte een geweldigen indruk. Verschil lende kloosterlingen verklaarden, dat zij het schisma wilden verlaten en hun aarts bisschop volgen. Enkele dagen later ging Ivanios ook naar de Zusters, waar hij dezelfde verkla ring aflegde en waar ook vele bekeeringon volgden. Toen alles geregeld was werden Mgr. Ivanios en zijn coadjutor door don bis schop van Quilon in tegenwoordigheid van de bisschoppen van Changanaeeherry en Cottar in de Kerk opgenomen. In de vol gende dagen nam Mgr. Ivanios thans katholiek bisschop de Zusters en ©enigen tijd later ook de monniken in de ware Kerk op. Onder de bekeerde monniken was er ook een uit een zeer oude familie van Mala bar, die reeds gedurende eeuwen verschil lende bisschoppen aan de Jacobitische Kerk schonk. Zeker zou het nog voorbarig zijn om de beleekenis van deze groote be- koeringsbewegmg te schatten. Wanneer men echter de persoonlijkheid van aarts bisschop Ivanios in aanmerking neemt, is het'zeker, dat deze overgang aan de heele Jacobitische gemeente de vraag stelt of ook zij niet zullen terugkeeren tot de Ka tholieke Kerk. Is zij werkelijk de eenige erfgename van Jezus Christus, het eenige genootschap, dat zich werkelijk op Hem beroepen kan? De prelaat zelf kan geen woorden vinden, die sterk genoeg zijn om zijn geluk te uiten, dat hij eindelijk den vrede gevonden heeft, -waarnaar hij zoolang reeds zocht. „Ik ben", zoo zegt hij: „God dankbaar, dat Hij mij uitkoos, om de dwaling onzer vaderen, waarin wij reeds meer dan drie eeuwen ronddoolden, uit den weg te rui men en de afgebroken betrekkingen met den Paus van Rome weer aan te knoopen'. ALPHEN AAN DEN RIJN. De scheidende kantonrechter. De kan tonrechter, mr. A. N. L. Otten, heeft deze week na afloop der zitting van het kantonge recht alhier, door zijn benoeming van kan tonrechter te Utrecht, officieel afscheid geno men, waarbij hij eenige waardeereende woor den richtte tot den griffier, den deurwaarder en den majoor der rijksveldwacht voor de prettige samenwerking van hen ondervonden. De heer H. A. Banning, die het langst als plaatsvergangend kantonrechter fungeert, be antwoordde spreker, eveneens releveerende de prettige samenwerking. Spt hoopte dat de wenschen van mr. Otten in vervulling mochten gaan, Landstorm. Naar we vernemen zullen 9 en 10 Februari de jaarlijksohe feestavonden van de Bijz. Vrijw. Landstorm plaats vinden. GROENENDIJK. Tooneeluitvoering „Onder Ons". Don derdagavond werd in de R.K. school de eer ste uitvoering gegeven door de tooneelvereen. „Onder Ons". Opgevoerd werd „De Water duivel". tooneelspel in drie bedrijven, door Jan Grosfeit Het stuk, hetwelk zich afspeelt op een hofstede in de Maasstreek, werd door de spelers op duidelijke wijze weergegeven. Ten tweede werd opgevoerd Samson en Moot als wonderdokter", klucht in 3 bedrij ven door G. Nielen. Nadat door nog eenige voordrachten wer den gedaan, keerden de bezoekers allen zeer voldaan huiswaarts. De tweede opvoering zal plaats hebben morgen. Wij zullen hopen dat dan het bezoek hetwelk voor de eerste avond al talrijk was, nog grooter moge zijn, opdat de too neelvereen. „Onder Ons" met voldoening kan terugzien op de gegeven tooneelavonden. Kaarten zijn te verkrijgen bij den directeur en door tusschenkomst der leden en des avonds aan de zaal. NOORDEN. Jonge Volksbond. Donderdagavond heeft de Jonge Volksbond haar jaarvergadering ge houden die ook bijgewoond werd door vier bestuursleden van den „ouden" Volksbond. De „oude" voorzitter opende de bijeen komst met een woord van welkom en den cbristelijken groet. De notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld Ook bad de secretaris een prach tig jaarverslag samengesteld, waarvoor hem een dankwoord werd gebracht. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat 1930 geen voordeelig jaar was ge weest. Ontvangen was 28.85, uitgegeven 43.33, nadeelig saldo van 14.48. Nadat het nadeelig saldo was afgetrokken bleef op het spaarboekje nog een bedrag van 52.36. Ook den penningmeesteer werd dank gebracht voor zijn goed beheer. Bestuursverkiezing. Gekozen werden M. Pieterse (aftr), en J. Pieterse Jzn., tevens voorzitter en G. Vroonhof. Na nog een op wekkend woord door den voorz., om zooveel mogelijk de schoolvrije jeugd in den Jonge Volksbond te krijgen, volgde een gratis verlo ting. Hierna werd de bijeenkomst óp de ge bruikelijke wijze gesloten. NIEUWKOOP. Verkiezingen Prov. Staten. De burgemeester dezer gemeente, de heer P. A. Th. van der Weyden, heeft aan den voorzitter van den Statenkies«tring te Gouda bericht gezonden, dat hij voor een volgende verkiezing niet meer als lid van de Provin ciale Staten in aanmerking wenscht te komen Werkloozen. Het aantal personen, dat deze week aan de gemeentelijke werkver schaffing werkzaam was bedroeg 22, wnarvan 17 in het maken van een vaart en 5 op het Meije-pad. KOUDEKERK. Geboren: Reijer 2. van W. van den Dool en L. de Vries. WOERDEN. Jubileum. De heer A. Vis, alhier, hoopt morgen den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar als machinist bij de waterlei ding in dienst der gemeente trad. De officieele huldiging van den heer J. Blok, bij zijn 40-jarig jubileum als opperbrand meester, zal plaats hebben op Donderdag 15 Jan. a.s. in hotel „De Dubbele Sleutel" al hier. Ernstige aanrijding. Gistermiddag te on geveer twaalf uur had een aanrijding plaats nabij de Grovenbrug tusschen een vracht auto en een motorrijder. Naar verklaringen van den vrachtautobestuurder J. B. te Bode- dragen, die uit de richting Utrecht kwam, zou de motorrijder P. v. W., wonend te Rot terdam, uit de tegenovergestelde richting ko mend, over den weg geslingerd hebben, waar door bovengenoemde besluruder een aanrij ding niet kon voorkomen. De motorrijder werd op straat geslingerd. De doktoren Ver krek en v. d. Giessen die spoedig ter plaatse waren, constateerden, dat de man een been had gebroken Per brancard werd hij naar bet R.K. Ziekenhuis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. ZOETERWOUDE (Dorp). Volksbond. Gisteravond hield genoemde afdeeling een alg. ledenvergadering, welke tamelijk bezet was. De voorz. opende de vergadering Wiet ge bed en spréékt de aanwezigen een woord van welkom toe, bijzonder den spreker van dezen avond, den heer v. d. Akker, die een cursusavond kwam geven van het Centraal Bestuur. In een zeer boeiende en leerzame rede: „De beteekenis van ons georganiseerd-zijn in het sociale leven", zette spreker klaar en duidelijk uiteen, waarom wij ons vereénigen. Ieder onzer, zegt spr., heeft voor zich een reden, waarom hij eigenlijk in zijn organisatie is. De een, omdat hij er door de geestelijke overheid telkens op gewezen wordt, een an der, omdat aan. den bond een werkloozerikas is, welke hem iu staat stelt eenige weken in zijn onderhoud te voorzien. Weer een ander om een jaarlijks terugkeerende feestdag, om de spaarkas, verzekeringen en te veel om op te noemen. Nu zijn al deze redenen op zichzelf niet verkeerd, aldus spr., doch de ware reden is het niet, waarom wij als Katholiek zoo hecht aaneengesloten zijn. waarom wij ons in onzen bond zoo echt onder kameraden voelen. Neen de reden waarom wij vereeoigd zijn, moet steeds ons duidelijk voor den geest staan, n l. verbetering 'van de maatschappij, door ons zeiven en ook onze naasten, door recht en vrede meer welvaart, stoffelijk en geestelijk, te verschaffen. Spr. stelt als grondslag, het gezin, hoe daar de ouders het geluk van hun kindereD ter harte moet gaan en ook boe de kinderen steeds er op bedacht zullen zijn alles te doen, wat ook de ouders gelukkig kan maken. Het gezin, de oercel Voor de maatschappij, het begin waaruit per slot de heele maatschappij is opgebouwd. Zoo ook moet de geest zijn van ons alien in onze or ganisatie, door eigen verbetering onzen bond verbeteren en daardoor indirect mede werken aan de verbetering van de geheele maat schappij Laten we niet. zegt spr., leven, naar liberale beginselen. Hoe vaak wordt niet de leuze geuit: „ieder voor zich en God voor allen". Ook in ónze kringen h.<ort men vaak dit liefdeloos en harteloos spreekwoord be zigen. Gelukkig onbewust, want als we de beteekenis er van overdenken en zien wat dit woord voor den liberaal zegt die werkelijk zichzelf omhoog tracht te weiken ten koste van anderen en hem dan laat liggen, en er zich mee afmaakt: God zorgt voor allen, dan komen we toch tot de overtuiging, dat zoo iets bij ons niet thuishoort. Laten we steeds de deugd van naastenliefde beoefenen, opdat we naast de zorg voor ons <i|deiiik welzijn, voor onze stoffelijke belangen, ook het eeuwig geluk van ons zeiven en dat van onze naasten niet uit het oog verliezen. Dan zal onze organisatie voor ons land van groote beteekenis zijn, en ook op sociaal gebied de rijkste vruchten dragen. Na een woord van dank van den voorz. aan den geachten spreker, voor zijn zeer schoone uiteenzetting, werd er door enkele aanwezigen een klacht naar voren gebracht, welke voornamelijk hierop neer komt, dat de werkverschaffing en de steun welke de ge meente hier verleend, niet naar ieders ge noegen geregeld is. Er werd zelfs gezegd, dat LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dr.: De Jager, Jans- sens, Muyzer, en Veldhuy2en. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- eD Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag II Jan. a.s. waargetto- men door de apothekenG. H Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. van Drie-ssum. Mare 76, tel. 406. bet bestuur van den bond in overleg met een deel van den Raad had geregeld, welk loon aan werkloozen zou worden uitbetaald. Dit is echler in strijd met de waarheid; er is wel gevraagd om verschil te maken tusschen ge- organiseerden en ongeorganiseerden, maar niet met de bedoeling om beneden het loon van 3.50 per dag te gaan. Wel daarboven. De geestelijke adviseur zette daarna nog eenige verkeerde meeningen recht, vooral wat betreft de oomerking als zou de betere werkgelegenheid hier te danken zijn aan com munistisch# werking van het eenige com- munistje wat hier in de gemeente woont. Een en ander was reeds op 30 December ge regeld door B en W. Diegenen, voor wie het laatsle uit dit ver slag niet geheel duidelijk is, kunnen we den raad geven, bezoekt voortaan zelf de verga dering. Voor de aanwezigen is het thans dui delijk. Met een hartelijk woord van dank voor de duidelijke mededeeling van den geestelijken adviseur en de zakelijke besprekingen, welke gehouden zijn. sloof de Voorz. met den cbr. groet de vergadering. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op ƒ1.88. STEMMING PROVINCIALE STATEN. De candidaatstelling. Aan dê leden der R. K. Kiesvereeniging te Leiden is deze week een oproepings- kaart toegezonden tot stemming voof de aanwijzing van No. 1 op de officieele enn- didatenlijst voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten van Zuid-Hol 'land in den Statenkieskiing Leiden. En liet is den ledert der R.-K. Kiesvereeniging zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt. Uit vijf verschillende plaatsen kaïi men morgen kiezeu voor het uitbrengen van zijn stern. Dicht bij iedere parochiekerk is een stemlokaal ingericht, waar vatlaf 10 uur zitting wordt gehouden, zoodat ieder een bijna zonder moeite zijn stemplicht kan vervullen. Wij spreken hier van plicht, wel geen wettelijke, maar dan toch een moreele plicht, die in zich nog sterker dringt, als een plicht van bet geweten, om den in vloed, die allen te samen en dus ook ieder voor zie! verplicht zijn uit te oefenen als Katholieken in de maatschappelijke samen leving. Daartoe is deze stemming de eerste stap. Niet alleen bij een uiteindelijke verkie zing voor Tweede Kamer of Provinciale Staten treedt die plicht naar voren* maar vanaf het eerste oogenblik, waarop wij in staat zijn hen naar voren te schuiven, die later in Staten, Kamer of Senaat onze be ginselen zullen verdedigen en onze belan gen zullen voorstaan. Zulk een oogenblik is de dag van mor gen, een oogenblik, dat wij niet achteloos aan ons mogen laten voorbijgaan. Voor onze eigen belangen mag deze daad, de vervulling onzer stemplicht met reden van ons worden gevergd. Op de oproepingskaar ten en bovendien in een advertentie in dit nummer zijn de plaatsen en uren van stemming bekend ge maakt. Ook hier zullen wij deze nog eens herhalen, opdat niemand zich op onwe tendheid zal kunnen beroepen. St. Panoratiuspatronaat, Maria. Gijzen- steeg van 1012 1/2 uur. Romanuszaal, Mare, van 101 uur. Bewaarschool, Haagweg 14, van 101 uur. School Heerensingel 27, ingang Lusthof laan. van 10—1 uur. Gebouw Ned. R.-K. Volksbond, Steen schuur 15, van 104 uur. Ten slotte mogen wij nog even in herin nering brengen, dat het bestuur der R.-K. Kiesvereeniging den heer H. Bader, zittend lid der Provinciale Staten, als No. 1 advi seert. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9—10 uur H. Mis met predikatie 1010.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15— 11.30 uur ontspanning. Afd. I 6.006.30 uur Lof, 6.307.30 uur ontspanning, Afd. II III en IV, ë.308.30 uur ontspanning Afd. I. Maandag 5.306.30 Spaarbank en biblio theek. 8.00—9.30 Uur Handteekenen. Dinsdag 5.45—6.30 Vlecht- en kartonna gewerk; 7.30—8.45 Lijn, projectie- en ma- chineteeken; 8.45—9.00 Recreatie. Woensdag 4.30—5.45 uur Vlecht en Kar- tonagewerk; 6.457.30 Zang; 7.30S.OO Lof. van 8.00—8.30 uur recreatie afd. I, II, IIT; afd. I tot 9 uur. Donderdag 7.308.45 uur Bouwkundig teekenen, Sloyd, 8.459 00 Recreatie. Vrijdag 8.30—9.00 uur Debatingclub, 9.00 —9.30 Recreatie. Zaterdag 6.00—7.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.00—10.00 Recreatie, afd. I.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2