KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 10 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG, 15 In gevecht met een strooper. De rijksveldwachter Starreveld uit Zaan dam zag gistermorgen onder Diemen in een weiland een hem bekend persoon, n.l. ze keren v. S, een strooper, afkomstig uit Diemen. Met het geweer in den aanslag op hem afkomend, plaatste S. zich voor hem. De man bleek niet bereid bet wapen af te geven. Integendeel, den rijksveldwachter voegde hij toe: „Ik hem wel tien jaar voor je over!" De veldwachter was echter niet van zijn stuk te brengen er ontstond.een worsteling, waarin de dienaar der wet zich als eerste doel stelde het geweer te ontla den. Dit gelukte hem, de haan ging over en de rijksveldwachter was buiten gevaar. De strooper nam daarop overhaast de vlucht, waarin de veldwachter hem niet belette, om verder noodeloos geweld te voor komen. «Tel. Jagersvreugde en jagersleed. Bij een wilde zwijnenjacht in de Staats- bosschen, onder Barneveld, had een Am- eterdamsche jachtliefhebber het geluk een zwijn te schieten, welk beest echter bleek een tam varken te zijn, dat een bewoner dier streken, na het met kachelglans te heb ben laten zwart maken en van (kunst)slag- tanden voorzien, dien morgen had losgela ten. Dat door ingewijden om de goed geslaag de grap niet weinig werd gelachen, spreekt van zelf. De eerste ijspret in 1931. Donderdag ia te Bussum voor het eerst van het jaar schaatsen gereden, o.. op de baan van de Gooische kunstschaat sen rij- ders»'iub in het Stadspark aldaar, liet ijs- vlak is verkregen doo- het regelmatig nat- spui'en van een vie'tal tennisbaan. Ta et ijs is in zeer goede t mditie. Ook vanavond zui.cn de banen, die «licht zijn, voor le den der club zijn geopend. BUITENL. BERICHTEN Halve stad weggespoeld. Uit Amman wordt gemeld: De buitenge woon zware regens der laatste dagen heb ben overstroomingen veroorzaakt, waar door de weg van Maan naar Akaba geheel werd weggespoeld en de helft der stad Okaba en veel vee en boomen in de Golf van Ababa werden gesleurd. De bewoners, door het geraas van het water gewaarschuwd, konden zich in veilig heid brengen, doch duizenden zijn dakloos en verkeeren in nood. Aardbevingsschok in Canada. Woensdagavond werd te Quebec een aardbevingssobok gevoeld, die de men- schen uit hun huizen deed snellen. Ook te Montreal en in tal v. dorpen werd de schok gevoeld. Het was de ergste sedert 1925. Hevige koude in Siberië. In geheel Siberië heerschfc op het oogen- blik een buitengewoon hevige koude. Langs den spoorweg Irkaoetsk Tsjita is de temperatuur gedaald tot vier en dertig graden onder het vriespunt. Uit Irkoetsk zelf wordt 41 graden kou de gemeld. Het slot van Salzburg in brand. Donderdag tegen acht uur brak brand uit in het slot te Salzburg. De brandweer van Salzburg was voltallig in actie, terwijl de brandweer uit de geheele omgeving om assistentie was verzocht. Het vuur vond zijn oorsprong in de bibliotheek van 't om vangrijke slot, dat toebehoort aan ex-aarts hertog Eugène en dat een der grootste be zienswaardigheden van het lands Salzburg is. Tegen middernacht kon nog niet mot zekerheid worden gezegd, of sommige dee- len van het slot gered zonden kunnen wor den. Een heel gezin door roovers vermoord. In het dorp Romanowo, bij Luck (Polen) werd gisteravond het uit zes personen be staande gezin van de familie Bonderszuk door roovers vermoord. De roovers vluchtten, met medeneming van alle kostbaarbeden. Een fortuin terug. Mevrouw Shelton Armour, die in 1927 bijna haar geheele "persoonlijk vermogen had opgeofferd om de schuldeischers van haar echtgenoot John Ogden Armoer in 1916 na Rockefeller nog de rijkste man ter wereld te kunne betalen, heeft 8 1/4 mil lioen dollar teruggekregeen voor 40 aandee- len die in 1927 als volkomen waardeloos door de schuldeischers niet waren aanvaard De aandeelen betroffen de Universal Oil Products Cy. een n.v. die de patenerechten van den heer P. O. Dubb exploiteerde (het „kraken" van petroleum). De Standard Oi) Mij. van California heeft met de Shel Corp. deze rechten voor 221/2 millioen dollars gekocht waarvan mevrouw Armoers aan deel 8 1/4 millioen bedroeg; Zij is nu weer een der rijke vrouwen van Amerika. Wijlen haar echtgenoot de stichter van de Armour Packing Cy. te Cnicago verloor in de crisis van 1921'22 een millioen dol lar per dag en dat 130 dagen achtereen. Toen was zijn vermogen uitgeput en ver trok hij naar Londen waar hij in 1927 in vrij behoeftige omstandigheden overleed. HET AANTAL H. COMMUNIËN IN HET BISDOM HAARLEM. Van 1900 tot 1930 gestegen met twintig millioen. Dat de oproep van Paus Pius X z.g. suc ces heeft gehad in het Haariemsche Bisdom, wordt bewezen door het geven van de cijfers betreffende het aantal H. Communiën, welke in den loop der ja ren zijn uitgereikt, aldus lezen wij in „St. Bavo". Dat dit getal vanaf 1900 tof 1930 geste gen is met 20 millioen zegt toch wel iets. Ziehier de cijfers, waaraan we.niets meer liebben toe te voegen. 1885: 2.425 131 in deze 15 jaar een 1900 3.045.039 vooruitgang van nog géén milioen. En nu: 1905: 3.427.285 1900: 3.313.959 1907: 3.802.392 1908: niet volledig opgegeven. 1909 5.121.515 1910: 6.553.855 8 Aug. 1910. Decreet 1911: 6.813.250 „Quam singulari" over 1912: 9.447.614 de Kinder-Communie. 1913: 11.460.303 1915: 14.676.846 1916: 15.437.804 1917: 15.592.488 1918: 16.081.623 1919: 17.365 741 een kleine teruggang 19-20: 17.157.456 in de 1921: 17.233.115 na-oorlogsjaren 1922: 18.012.147 1923: 18.716.851 1924: 19.663.405 1925: 21.539.701 Int. Euch. Congres A'dam Juli 1924. 1926: 21.938.483 1927: 22.578.658 1928: 23.034.628 1929 23.719.302 1930 23.795.085 HET EUCHARISTISCH CONGRES TE DUBLIN. Gebed voor het wolslagen. Het eeu-en-dertigBte Internationaal Eucharistisch Congres zal gehouden wor den van den 22en tot den 20en Juni van het volgend jaar 1932 te Dublin op Ierland. Reeds nu worden de katholieken uitge- noodigd voor het welslagen van dat Con gres te bidden. En dat is juist gezien. Zonder het gebed slaagt geen enkele zaak. En waar het hier gaat om de glorie van Jesus in Zijn verheven Altaarsacrament, moet het hoog ste welslagen bereikt worden. „St. Bavo" drukt het onderstaande ge bed af dat met aflaten verrijkt is: O Jesus, wij gelooven, dat Gij waarlijk wezenlijk en zelfstandig in het Allerhei ligst Sacrament tegenwoordig zijt. Eiken dag offert Gij Uzelven opnieuw in het aanbiddellijk Misoffer tot onze heiliging en verlossing. In de H. Communie geeft Gij Uzelf tot voedsel onzer zielen. Door Uw duurzame tegenwoordigheid zijt Gij voor ons de onfeilbare bron van troost en kracht in dit dal van tranen. O, gewaardig U te zegenen en met vol ledig succes te bekronen het a.s. Eucha ristisch Congres. Moge het versterken in de geesten en harten van ons volk de ken nis van en de liefde voor Uw goddelijk Altaarsacrament. Moge het ver van ons verdrijven den vervloekten geest van we reldsgezindheid met a<l zijn onheilen, die hem vergezellen. Moge zijn weldoende in vloed zich uitstrekken over ons geliefd land en over de geheele wereld. Ontvlam, o Jesus, aller harten met lief de voor de H. Mis en Uw Sacramenteele tegenwoordigheid. Geef, dat de veelvuldige en dagelijksche H. Communie worde beoefend in alle lan den der wereld. Geef, dat de heerschappij van Uw heilig Hart over de maatschappij overal moge worden gevestigd. Heilig Hart van Jesus, zegen het Con gres. O. L. Vrouw van het H. Sacrament, bid voor ons. H. Joseph, Patroon van de Katholieke Kerk, bid voor ons. H. Pa schalie Baylon, Patroon van de Eucharistische Congressen, bid voor ons. H. Patrick. H. Laurentiua O'Toole, en alle Gij Heiligen van Ierland, bidt voor ons. PASTOOR G. GROOTHUIS, f Na een kortstondig ziekbed is Vrijdag avond te Enschede, voozien van de laatste H.H. Sacramenten, op een en tachtigjari gen leeftijd overleden, pastoor G. Groot huis, herder der Parochie van den H. Ja cobus den Meerdere aldaar. Pastoor Groothuis werd in 1849 geboren en in 1876 priester gewijd. Als kapelaan was hij achtereenvolgens werkzaam te Walhuis, Saasveld en Rossuni, als pastoor te Berger Compascuum, Lonneker en se dert 1901 te Enschede. VERLOSSER DER WERELD, RED RUSLAND. Men schrijft ons: In het Orgaan van het Apostolaat des Gebeds, „De Heraut van het H. Hart", schrijft Pater van Ginneken in een arti kel over Rusland: Er is een geweldigo witte macht noodig. om de roede schande te overwinnen. Laten wij dit woord opne men in een beteekenis die de zeereerw schrijver wel niet bedoeld heeft, maar die er toch op toepasselijk is. Tc Bedoel hier de stichting van een in ternationaal Cistercienser-oollege, om mannen te vormen, die bereid zijn bij de eerste gelegenheid gereed te staan om een vreedzamen-aanval op Rusland te begin- ZaJ Nederland hierbij op den aohter- grond blijven? Nederland, dat vooraan staat bij iedere beweging op Katholiek gebied? Neen, zeker niet! Temeer daar als Pro motor van deze poging optreedt een Ne derlander, nl. Mgr. Fr. Janssens, Generaal der Cistercienser-orde. Reeds aan den eersten oproep met Kerstmis in de geheeie Katholieke pers, zijn er verschillende adhaesiebetuigingen ingekomen. We vragen meer: Gebed en daad. Een gebed voor Rusland. Katholieke jongemannen deinst ge te rug voor een daad? Ginds in Rusland is een geweldige witte macht noodig, mil- lioenen sterven er daar, die ook geschapen zijn voor het eeuwig geluk, voor wie Chris tus zijn leven heeft opgeofferd, voor hea, zoowel als voor U. Kunt of durft ge U niet geven, helpt dan mode door gebed, propa ganda en aalmoes do stichting van het Internationaal Cistercienser-college voor de bekeering van Rusland. Voor inlichtingen kan men zich wen den tot het Cistercienser-college voor de be keering van Rusland. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het Cisfercienser Klooster, O. L. Vr. van Cnsenoord" te Nieuwkuik (N.B.) Giro nummer 157942. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag geen audiën tie verleenen. 143. Driekoningen, de Openbaring des Hoe ren aan de Heidenen, het feest der Mis sie en der Missionarissen, ja, ons aller feest, wier voorvaderen toch ook tot de Heidenen behoorden. Wij zijn zoo geluk kig dat eeuwen terug reeds de ééne, «rare God aan ons geopenbaard werd, dat sind?' eeuwen d© eenige, eeuwige Waarheid aan ons bekend gemaakt werd, dat de genademiddelen der Kerk ons in de schoot geworpen werden en ons hiel pen ter zaligheid. En we doen wel eens alsof dat alles heel gewoon is, ons toe komt, zien er niet een buitengewone be voorrechting in boven die raillioenen hei denen, menschen zooals wij met onsterfe lijke zielen als de onze, die altijd nog maar wachten wachten, wachten. Wach ten op wie? Wachten op wat? Op wie? Op ons. Op u. Op wat? Op onze hulp, onze medewer king. Op de dag dat het ook voor hen Kerstmis zal worden, Driekoningen, dat ook aan hen de Heer zal geopenbaard worden, dat ook zij z.ullen genieten van de wonderlijke genademiddelen, die wij gebruiken alle dagen, vaak op een alle- daagsohe manier. ,.Wie zal hun brood geven, als er nie mand is om het hun te breken?" Werk voor de Missionarissen. Wij kun nen toch niet allen naar Afrika of Indië trekken. Werk voor de Missionarisen. Zeker. Maar zendt ze eens, als zij er niet zijn, als er tekort zijn. Er meer opleiden. Ze ker, maar leidt ze eens op zonder midde len. Werk voor de Missionarissen. Zeker, maar niet zonder u. Denkt niet dat Hij. Die gezegd heeft: „Gaat en onderwijst alle volkeren", alleen maar aan de Twaalf en hun opvolgers gedacht heeft. De twaalf zelf stelden reeds mannen aan om voor de stoffelijke zaken te zorgen, opdat zij zich beter aan het geestelijke zouden kunnen geven, om de giften te verdoelen, opdat zij meer direct zich met de zielen zouden kunnen bezig houden. Heidenbekeering. Werk voor den Mis sionaris. Maar niet zonder u. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, Postrek. 120937. Father LEFEBER, KATWIJK. Verbandcursus. Naar wij vernemen zal er door de afdeeling „Katwijk" van het „Groene Kruis" een Verbandcursus worden georganiseerd. De cursus, die gehouden wordt in bet Ziekenhuis, zal onder leiding staan van dr. W. Hueting, alhier en toe gankelijk zijn voor dames boven de 16 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. De „Rooversbrug". De herstelwerk zaamheden aan de „Rooversbrug" zijn ge ëindigd, zoodat gisteren de brug weer voor het verkeer kon worden geopend. Hierdoor is deze lastige verkeersbelemmering weer opgeheven. LISSE. Collecte. Burgemeester, en Wethou ders dezer gemeente hebben aan de \er- eenigrng „het Vaderland Getrouw", vergun ning verleend om in het jaar 1931 een ol- lecte ten bate dier veieeniging langs de huizen der ingezetenen dezer gemeente te houden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer wordt met. den dag grooter en tevens de ver scheidenheid. De prijzen zijn voor sommi ge soorten matig, andere redelijk. Er is ge lukkig eenige vraag voor export. Betaald werd per dozijn: Fred. Moore 0550.58, Rose La Reine 0.600.63, Due de Berlin 0.300.32, Couronne d'or 0.750.80, iSal- vator Rose 0.400.50, Pelikaan 0.90— 0.95, Vermilloen Brillant 0.350.40, Gele Prins 0.700.80, La Reine 0.40—0.50, Prisperity 0.60—0.70, El Toreador met bol 4.704.90 p. 100, Hyacinthen per lóó: wit 8l8l)—10.—idem rood en rose 7.80— 9.voor lste soort. VOORSCHOTEN. DE BLOEMENTENTOONSTELLING. Veertig jaren Bloembollencultuur. De volgende week is het feest vooi de bloemisten in Voorschoten. De afd. Voor- schoten-Veur van de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur bestaat dan 40 jaar, tex wijl de heer O. Eggink Sr. al dien tijd onafge broken haar voorzitter is geweest. Vooral dit laatste is van zulk een bet 3©- kenis, dat het volkomen een feestelijk her denken wettigt en het spreekt haast van zelf, dat dit gepaard gaat met een Blue- menfeeBt. Wanneer ik hier schrijf van Voorschoten, zal men licht vragen, maar Vcur dan, be hoort dat or niet bij? Gezien de naam dei Afd., volkomen juist, echter bestaat daar geen bloembollenteelt meer, er zijn nog drie leden, die hoegenaamd geen bollen meer telen. Bij de oprichting was dit echter anders, toen woonde een groot aantal ie- den in Veur, zoodat de vergaderingen om beurten daar en in Voorschoten gehouden worileu. Doch de groenteteelt en het cui- tuurziek in de Lelies, welke daar voorna melijk geteelt wedden, hebben het hunne er toe bijgedragen, dat in de laatste. 17 ja ren Veur in dit opzicht niet meer meetelt. Dat de Afdeeling dit feest viert met het houden van een vroegbroei-tentoonstell-ng, houd wel verband met bet feit, dat de heer Eggink een van de eerste was, iie naast het kweeken, ook bet vervroegen d.w.z. het in de winter in bloei brengen van Bloembollen, ter hand heeft genomen. Te genwoordig gevoelen wij daar de beteeke- n.b niet meer zoo van, nu in de bloemen wereld de winter van de zomer haast Qiet meer te onderscheiden is. Voor 40 jaren was dit anders en waren de bloemenwinku- liers wat big, met het uitzicht, dat de heer Eggink opende tot het verkrijgen van bloeiende Tulpen en Hyacinthen. Het broeien nam dan ook spoedig, zoowel tier als in 't buitenland geweldig toe, het kwam de bollenteelt ten goede, doordat de vraag ook voor dit doel steeds grooter werd, waardoor dit werk van hem van groote beteekenis geweest is voor het geheele vak. Echter kwam toen tevens de behoefte naar voren, aan soorten voor dit doel geschikt, want vele zijn buiten mooi voor perkbo- planting, maar laten zich, wat men noomt niet forcceren. Ook in dit opzicht heeft de jubilaris ver dienstelijk werk verricht en verschillende van die soorten naar voren gebracht, die nu nog in den handel een eerste plaats in nemen. Evenwel, mede door de concurrentie van andere soorten bloemen, bleef de behu?fte bestaan aan langstelige tulpen; wel be stonden er de Darwintulpen, maar alge meen was men van gedachte, dat deze zich niet lieten forceeren. Toch werd dit in het beurijf van den heer Eggink, toen reeds Gebrs. Eggink, beproefd, waartoe in twee winters met minder dan 800 soorten wer den geprobeerd, er bleken echter maar on- kele voor de vroegbroei van half Januari tot half Februari in aanmerking te komen. Maar ook door anderen in het vak werd niet stil gezeten, met name niet door hen, die door kruisingen (Hybridisatie) nieuwe variëteiten naar voren brachten. Werd dit vaak reeds toegepast uit liefhebberij, cf voor mooier vurm en kleur, de behoefte aan langstelige tulpen deed de firma E. H. Rr<- lage te Haarlem en in die firma, de toen malige bedrijfschef, de beer J. F. Oh. Dix, besluiten, een doelbewuste kruising tot stand te brengen tussehen de Due van Thol- soorten en de Darwintulpen. Het doel kan men zich licht indenken: het was om <le broei-eigenschappen van de Due van TLol, die reeds half December kan bloeien, te vereenigen met de eigenschappen van de I Darwintulpen: hun mooie kleuren en lange stelen. Deze kruising voor een 25-tal jaren tot stand gebracht, ia volkomen geslaagd, er kwam een nieuw ras tulpen naar voren, ge naamd Mendeltulpen, welke met tuuoie stelen en prachtige kleuren in de maand Januari in bloei gebracht kunnen worden. Wat heeft dit relaas nu te maken met het jubileum en de tentoonstelling, zal men licht vragen. Wel dit: dat de tentoonstel ling, die volgende week staat gehouden to worden, voornamelijk zal bestaan uit Jeze tulpen, waarvan de meeste zich nog in '...in den der kweekers bevinden, maar die toch binnen afzienbaren tijd, evenals de andere tulpen door het publiek zullen gekocht worden. Dat ook de heer Eggink, die zijn levtn lang gestieefd heeft tot verkrijging van steeds beter broeisoorten, in samenwerking met zijn zoons, deze tulpen, toen ze in vei ling kwamen, heeft aangekocht, behoeft zeker geen beloog en tot de populariteit van dit ras hebben ze door het broeien er van ontzettend veel bijgedragen. Zoo mag de grijze voorzitter deze ten toonstelling zien, als een kroon op zijn werk, terwijl het voor hen, die door expo sitie, of op andere wijze tot haar we'sla- gen medewerken een uiting is van dank baarheid, voor al datgene, wat hij niet al leen in onze afdeeling en do Alg. Ver. die hij in vele functies diende, maar voor hot geheele vak gedaan heeft. VOORHOUT. Filmavond. Donderdagavond had van wege do R. K. Landbouwwinterschool, al hier, in de Bisschoppelijke Nijverheids school een film vertooning plaats van het bloembollenbeJrijf in het algemeen, we'ko film uitgaat van de directie van de veilings- voreeniging „de Hobabo". De directeur der Landbouwschool, ir. G. J. Heijmeijer, opende dezen avond met eeu kort welkomstspeechje tot de genoodigden en de leerlingen der landbouwschool en nij verheidsschool en leidde den heer W. van der Laan in, die de film nader zou toe'ioh- ten en een en ander van het bloembollen- bedrijf zou mededeelen. Hierna gaf de beer Van der Laan een korte uiteenzetting van de totstandkomiug der film en gaf in grove trekken een kort overzicht van de behandeling van de bloembollen. Vervolgens ging men over tot het vertoonen van de film. Deze film gaf ons te zien bet toebereiden van het land om de bloembollen te planton, de verzor ging van de bollen na het planten door het dekken»- en verwarming onder den grond, het losdekken, het ziekzoeken, de verscuil- ljr.de groeistadiums van de bloembollen en eindelijk de kleurrijke bollenvelden. Ma de bloeiperiode zag men de bloemen van de plajiten verdwijnen en kwam men ten slotte aan het rooien der bollen. Hierna kreeg men de schuurbehaiideling te zien Als annex aan het bloembollenbeargf werd ons ook een beeld gegeven van de bloembul- lenhandel door de vertooning van verschil lende groene veilingen, het veilen, de drukte, welke zulk een veiling met zich brengt, werd ons getoond door eonige op name tijdens en voor de veilingen in het HobaJiogebuuw. Vervolgens weru het labo ratorium voor bloembollenonderzoek, hel koken der narcissen, het kruisen der bol len enz. enz. op het doek vertoond. De film gaf e>en heel gued beeld \an het bloembollenbedrijf en wat daarmede samenhangt. Na atloop ging men na een dankwoord van den directeur der Landbouw winter- school geneel voldaan huiswaarts. WARMOND. „SL Mathlas". Wij vestigen de aan dacht der lezers op de eerste winteruit- voering der R. K. Aluziek-, Tooneel-, Zang- vereeniging „St. Mathiaa" op Zondag 11 en Maandag 12 Januari des 's avonds acht uur in hotel „de Zon". Na een door de af deeling Harmonie uit te voeren concert zal de afdeeling Tooneel het bekende kluchtspel: „De wijze Dwaas" in 2 bedrij ven opvoeren. Rijkspostspaarbank. Gedurende de af- geloopen maand werd op de Rijkspostspaar bank alhier ingelegd een bedrag van ƒ3110.35, terwijl werd teruggehaald een bedrag van 2118.35. Er werden 3 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven. Het laatst afgegeven boekje had tot nummer 3723. Bevolking. Gedurende de maand. De cember hebben zich in deze Gemeente ge vestigd en zijn geboren 32 personen, ter wijl zijn vertrokken en overledon 40 per sonen. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 1931: 3022. Aanvulling. In ons verslag over de feestavond van de R. K. Hanze is ver zuimd mede 1e deelen, dat aan mej. L. Papot, die met haar ensemble don avnud heeft opgeluisterd met muziek, door den heer Slager als voorzitter der Hanze na afloop een prachtige fruitmand is overhan digd. Keuring vee en vleesch. Gedurende de afgeloopeu maand worden ter Secreta- rie aangegeven voor slachting 12 koeien, 36 varkens bedrijfsslachting en 16 varkens haisslachting. In totaal werd over 1530 aan keurloon ontvangen een bedrag van 2200.75. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd; A. Th. Hendrik, Overste St. Joannesgesticht, St. Joannesgesticht, van Voorschoten. A. de'Werdt wed. A. Eerden, onderwijzeres, St, Joannesgesticht, van Vorschoten. A. de Werdt wed. A. Pais, zonder beroep, St. Joseprge6ticht, van s-Gravenhage. F. Schmal, slager, Rijn kade 1, van Erinelo. Chr. Sfcrooken, zon der beroep, Mart ba-stichting, van Hille- gersberg. J. N. Redegeld, kruidenier, Heerenweg 21 van Hazerswoude. W. A. Rijswijk, zonder beroep, Mauritsstraat 25, van Uithoorn. H. H. O. Verduijn, zon der beroep, Bloemhofstraat. 24, van Amster dam. K. Liedorp, zonder beroep, Prin senlaan 11 van Rotterdam. J. P. van der zon, vechoudersknecht, Hoorn 79 van Ha zerswoude. H. J. den Hartog, dienstbode Uostkanaalweg 1, van Ter Aar G. Ver boom, broodbakkersknecht, ruggestraafc 11, van Ter Aar. M. van Zwietcn, gouver- neroents'eearts, Gaslaan 19 van Bonkoe- leu (N.O.I.). J. Visser, landarbeider, Gnephoeb 82, van R eeu wijk. J. Buijs, buitengew.opz. R.W., Pr. Hendrikstraat 5, van Woerden. N. Pfeifle, zonder beroep, Wilbelminastraat 24, van Zwolle. W. de Kleuver, echtgen. van H. v. d. Horst, zon der beroep, Raadhuisstraat 247, van Utrecht. J. van Leeuwen, zonder beroep, Z. Nassaustr. 10, van Vlissingen. M. Winkel, zonder beroep, Steekterweg 112, van Uegstgeest. W. van Bossum, zonder beroep, Hoiiaan 14, van Oegstgecst. V e r t r o b k en: H. Spelt, zonder beroep Steekterweg 24, naar Bodegraven. C. Donker en gezin, zonder beroep, Hooft- straat 155 naar Curasao. J. Nagtegaal, zonder beroep, Gouwsluischew. 21, naar Alkmaar. E. Alblas, zonder beroep, Hoorn 14 naar s-Gravenhage. C. W. Tuinman, zonder beroep, Raadhuisstraat 52, naar 's-Gravenhage. W. Bonte, zon der beroep, Van Reedestraat 1, naar Over sell ie. -- D. A. M. Beumor, zonder beroep, Lindenhovest. 33, naar Oegslgeest. H. C. Kronenburg, zonder beroep, Kortsteek- terweg 55 naar Bodegraven. W. M. H. v. Zeijl, kleermaker, Gouwsl.weg. 29, naar Leidon. G. Bruijues, zonder beroep, Westkanaalweg 8 naar Haarlemmermeer. I. Verwoerd, machinebankwerker, Wil- helminastr. 25c, naar Rotterdam. A. J. van Weeron, zonder beroep, Hoorn 96, naar Sassenheim. A. L. van Gols, fabrieks arbeider, Bloemstraat 12, naar Ter Aar. E» L. E. Hendriks, hulp in de huish., Hoorn 17, naar Wassenaar. G. Clemens, zonder beroep, Mart ha-stichting, naar Schiedam.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 15