HflRTEVELI'S JENEVER De Man van Nergenshuizen VRIJDAG 9 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Botsing tusschen auto en rr otorfiets. Donderdagmiddag heeft op het kruispunt HilversumschewegNieuwe Rijksweg te La ren een ernstig mótor-ongeval plaats ge had. De drie en twintigjarige motorrijder J. B., uit Hilversum, die met groote snelheid op den Hilversumscheweg reed, vloog zonder vaart te verminderen, tegen een vrachtwagen op, die aan den kant van den weg stond. In zorgwekkenden toestand werd B. naar het Sint Jans-Ziekenhuis vervoerd. Vol gens ooggetuigen zou de motorrijder, door het zonlicht verblind, dezen vrachtwagen niet opgemerkt hebben. Ook de vrachtwa gen, welke toebehoorde aan de N.V. Hout zaag en Bol ven hoek te Bloemendaal, is ernstig beschadigd. in Literflesschen f 3.20 in Vc Literfl. f 1.65 exclusief g'as ALOM VERKRIJGBAAR! waren bedwelmd. Gelukkig slaagde de Ge neeskundige Dienst, welke door de politie was gealarmeerd, er spoedig in de kleinen bij to brengen. Aan de gevolgen overleden. B., die werkzaam was in het Redempto ristenklooster te Wittem en door een Duit- schen wielrijder werd aangereden, is in het ziekenhuis aldaar overleden. VAN M'N BOEKENTAFEL Het Schild, Apologetisch Maandschrift, uitgave der A. V. Petrus Canisius. Het nieuwe jaar heeft het Sohild op p;<st bevonden en paraat om zijn lezers in te lichten omtrent de waarheden des Ge- loofs. Prof. J. P. Verhaar opent de rij met een voortzetting van zijn artikelen-serie over de Anthroposophische leeringen en praktij ken en behandelt in dit Januari-nummer de vraag, wat de leider van deze beweging, dr. Steiner, verstaat onder den term „gees teswetenschap". Aldus „vertaalde"' n.l. de Anthroposophenleider het woord „Anthro- posophie". Steiner onderscheidt naast ox- perimenteele en speculatieve wetenschap ©en geheel nieuwe wetenschap n.l. de gees teswetenschap. Behalve de zintuigelijke waarneming en het verstandelijk denken bezit de mensch volgens hem nog een der de vermogen, om zijn kennis te verrijken, het vermogen n.l. om door te dringen in nel gebied der geesteswereld. En wie dkt weot klaar te spelen, beoefent de „geestesweten schap". Wat Steiner bedoelt, is dus een zeke.e helderziendheid, een tweede gezicht, een vermogen om bovenzinnelijke dingen onmiddellijk te zien, zonder direct of indi rect ook maar eenigszins afhankelijk te zijn van de zintuigelijke waarneming. Steiner zelf beweerde dat vermogen in hooge mate te bezitten. Wat hij leerde had hij gezien cn wie het niet geloofde, moest maar Dia ken, dat hij het ook zoover bracht, dan kon hij het evenzeer zien. Het spreekt vanzelf, dat aan de beweringen van Steiner, waar voor hij geen enkel afdoend bewijs aangaf, niet de minste wetenschappelijke waa'de kan worden toegekend. Wat hij beweeit is overigens niet nieuw. Ook de theosopnoo kennen deze helderziendheid. Reden waar om prof. Verhaar nogmaals tot de conclusie komt, dat er geen essentieel verschil be staat tusschen ue Theosophie en de Anfchro- posophie. Het evolutie-vraagstuk is een veel om streden vraagstuk, zelfs in het Sohild vel schillen de wijze mannen van opinie. Pref. Heskes had in de afleveringen van Sep tember, October en November deze kwes tie bekeken van natuurwetenschappelijk, philusophisch en theologisch standpunt en was tot de conclusie gekomen, dat na de uitspraak van de Pauselijke Bijbelcommis sie het onvoorzichtig zou zijn aan het scheppingsverhaal een andere beieekenis te hechten dan de letterlijke, zoolang cl'j profane wetenschap geen nieuw licht over deze kwestie heeft doen_ schijnen. Naast deze opvatting van prof. Heskes plaatst thans pater P. S. van Egmond O.F.M een ©enigszins afwijkende meening omtrent de beteekenis van de uitspraak der B. C. Vol gens hem en wij moeten toegeven op o.i. zeer aannemelijke gronden heeft de B. C. niets willen beslissen in deze kwestie. Slechts heeft zij uitdrukkelijk vastgehou den aan het historisch karakter van iio feilen, welke de grondslagen van den chris- telijken godsdienst raken. En tot die fei ten, welke de grondslagen des geloofs ra ten heeft de B. 0. genoemd de „afzonder lijke" of „bizondeie" schepping van deo mensch, niet de „onmiddellijke" schepping van den mensch. De feiten handhaaft de B. C. dus in hun historische beteekenis, maar aan den literairen vorm kan een figuurlij ke beteekenis worden toegekend. Natuur lijk zal men ook hier met voorzichtigheid de scheidingslijn moeten hebben, doch pa ter v. Egmond aoht het ook bij den huldi gen stand van de wetenschap geen verme tele stoutheid voor. den Katholiek om te blijven zoeken naar de mogelijkheid, do vorming van het menschelijk lichaam langs den weg van evolutie te verklaren. K. Lautenschiitz gaat ook in dit num mer verder met de persoon van Era-smus ,o belichten, terwijl Zr. Hildegard O-S.B ©m meditatie houdt over het feest van 's Hae ren Openbaring aan de heidenen (Drieko ningen). Tenslotto het vervolg van de bekeerin0'ö- geschiedenis van F. Paulus en de verdere gewone rubrieken „Op den Uitkijk", V>*a- genbus en Correspondentie. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Veisen. 73) Meedoogenloos tegenover de autoban den, stopte de chauffeur plotseling en in minder dan geen tijd, stonden Billv en ik op de kade. Een oude baliekluiver, die ovei de leuning van den kaaimuur naar de dob berende collectie booten en jachten, be neden hem stond te bijken, draaide zijn hoofd om, toen hij het geluid van autoge toeter hoorde en keek nieuwsgierig naar Billy en mij, die uit het voertuig sprongen „Kunt U mij misschien zeggen, of de „Seagull" al uitgevaren is?" Hij haalde het zwartgebrande stompje steenen pijp, dat vanaf zijn mondhoek om Jaag hing, uit zijn standplaats en spuwde op den grond. Toen keek hij diepzinnig over ons heen. „De „Seagull", herhaalde hij, „dat zal ze ker de schoener zijn, die Dinsdag binnen geloopen is; heet de r:7enaar niet zoo iets ^an „Sanskattë?" Ik knikte. Hij keerde zich, terwijl hij zijn oogen et zijn hand beschaduwde, in de richting in de uitmonding der rivier en wees met i andere hand naar de zee. ..Daar gaat ie", zei hij eindelijk. Auto tegen een boom. Drie gewonden. Even voorbij het buurtschap Driewegen gem Terneuzen is gistermiddag een auto- ongeluk gebeurd. De aardappelhandelaar De Ridder uit Terneuzen kwam met zijn auto, waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting, tegen een bom terecht, waardoor de auto omsloeg en vrijwel geheel vernield werd. De heer De Ridder en twee dames, die zich in de auto bevonden, lie pen zware verwondingen op, een der da mes zelfs levensgevaarlijk. Met een passee- rende auto zijn deze drie personen naar Terneuzen overgebracht. GASVERGIFTIGING. Gelukkig goed afgeloopen. Het jonggetrouwde echtpaar J. C. V., in de Prins Mauritsstraat te Hillegersberg, meende Woensdagavond vóór het naar bed ging eenige gaslucht te bespeuren. Daar de man verkouden was, nam hij het geval niet ernstig op en stelde zijn vrouw gerust, waarna men zich ter ruste begaf. Gister morgen vroeg werd de man wakker met lichtheid in het hoofd. Hij schreef dat toe aan zijn verkoudheid en ging alleen naar beneden, als naar gewoonte zijn vrouw nog eenigen tijd achterlatend. Toen een half uur verloopen was, gedurende hetwelk de vrouw niets meer hoorde is zij nnar be neden gegaan en vond ze, tol haa» groo- ten schrik, haar man languit op den grond liggen, terwijl er een hevige gaslucnt in de kamer hing. In haar verbijs.ering vloog ze gillend de straat op, waarn6 buren, van het geval, vernomen hebbend, de politie op belden. Opzichters van ien téchnischén dienst en een dokter iwiron spoedig aanwe zig. Deuren en ramen werden nu openge gooid en pogingen aamr-;»\on 1 om den man tot bewustzijn te bre gen, wat eerst na een uur werken, met behulp vail con zuur stofapparaat. ge! riste. De toestand van den man is bevredigdJ. Gebleken is, Jat geen lekkage in de lei ding de schuld van deze gasvergiftiging is geweest, maar do spaarbrander van een gasfornuis. De klerro hoeveelheid gas, die voortdurend kon uitsroomen. heeft zich kunnen ophoopen tot ten gc.vaarlijbe hoe veelheid, met bovengenoemd, gelukkig nog goed afgeloopen gevolg. Vijf kinderen bijtijds gered. Donderdagnacht werd aan de bezetting van het politie-posthuis in de Borgerstraat te Amsterdam hulp gevraagd voor een ge val van gasbedwelming in een huis aan de Ten Kateslraat. Het gas bleek te zijn ont snapt door dat een kat al Bpelende een gasslang had losgewerkt. Toen de vrouw des huizes de gaslucht waarnam ontdekte zij tot haar ontst.elling, dat haar vijf kin deren door het uitgestroomde gas reeds Met een afschuwelijk gevoel van inzin king, volgde ik de lijn van zijn vinger. On geveer een kilometer ver voer een mooi vaartuig, naar mij» schatting ter grootte van honderd vijftig ton, onder begunsu ging van een flinke westerbrios, ze* waarts. „Ja, dat is ie", zei de oude man. „Om één uur is ie uitgevaren. De eigenaar kwam met hetzelfde merk auto als U, heeren." „Was hij. alleen?" vroeg ik met een zwakke hoop, dat wij ons vergist mochten hebben. De oude man schudde zijn hoofd. „Hij had een jonge dame bij zich, maar zij scheen ziek te zijn, want ik zag, dat hij haar in de boot droeg." Ik kreeg een gevoel of ik in brand stond, doch nog voor ik aan mijn gevoelens lucht kon geven, viel Billy in. „Is er hier een vlugloopende boot in de haven?" riep hij. „Wij hebben een belang rijken brief voor den eigenaar van die boot; de huurprijs komt er niet op aan als wij hem maar kunnen achterhalen voor hij in volle zee is." De baliekluiver zette zijn scheeve pet nog scheever, en krabde achter zijn oor, met een bedaardheid,- om gek van te wor den. „Er is geen zeilboot in Burnham die 'm in kan halen", zei hij langzaam. ,.Het eeni ge vaartuig, dat het zou kunnen, is die pe- troleummotorboot, die vanmorgen is bin nen geloopen." Hij wees op een rank vaartuigje, dat op korten afstand in de haven lag te dobbe ren. „Wie is dq eigenaar?' vroeg ik haastig. „Ja, dat weet ik eigenlijk niet", ant woordde hii lijmerig, 't Is een flinke jongen mijnheer. Ik heb hooren zeggen, dat hij uit Kinderverlamming. Een 5-jarig zoontje yan den heer v. d. W. in de Carolina straat te IJ muiden is ten gevolge van kinderverlamming overleden. Te Beerta (Gron.j doet zich eveneens een geval van kinderverlamming voor. DE HOOGE WATERSTAND. De Elftweg ondergeloopen. De Beersche Overlaat werkte gistermor gen met een diepte van ruim 10 c M. De Elft.,egde groote verkeersweg tusschen Den Bosch en Grave, is ondergeloopen. Auto's en andere voertuigen moeten door het wa ter rijden. INBRAKEN. Onveilig Maastricht. Ofschoon dezer dagen te Maastricht een aantal inbrekers werd ingerekend, dat nog al heel wat op zijn kerfstok had, is de vei ligheid er nog niet op vooruitgegaan. In het Bassin heeft men zich thans door verwijdering eener ruit toegang welen te verschaffen tot den winkel van den heer W. Scb., waar een aantal goederen werd ont vreemd. Vuurgevecht met inbrekers. Gisternacht hebben drie mDrencrs uit de omgeving van Nijmegen getracht hun sl°g te slaan in de stoomzuivtlfabriek te W.vchen. Zij werden verrast door twee veldwach ters, die een vuurgevecht met de inbiekers aangingen. De inbrekers namen 'e vlucht. Een van hen, de 18 jarige 1. L uit Lent kon door de politie worden gepakt. Op oen afstand van slechts eenige meters loste hij nog een schot op de toiirieirannen. Ge- li kkig ketste de rev Men is do da ders op het spoor Inbraak te Apeldoorn. Gisternacht is ingebroken bij de N.V. Apeldoornsche Textielindustrie Maatschap pij gevestigd in de Fabriekstraat te Apel doorn. De indringers hebben zich toegang verschaft door inklimming. Er is een geld- trommel inhoudende 500 medegenomen, zoomede voor een waarde van ongeveer 500 aan coupons. Drie postzegelkassen zijn opengebroken, doch hieruit is niets ontvreemd. De brandkast is, naar gebleken is, met een valschen sleutel geopend. DE WERKL00ZENRELLETJES TE AMSTERDAM. In de middaguren is het gisteren weer onrustig geweest op den Dam. In groote troepen schoolden zij daar samen op het Woodford is Als U hem wilt spreken, kunt U hem wel in het hotel vinden." Hij wees ons met zijn vinger, waar gemeld gebouw zich bevond, doch onmiddellijk uitte hij een kreet van verrassing. „Kijk, daar komt hij aan bij dien lantaarnpaal Ik keek op en mijn hart begon te bon zen. In den breedgeschouderden man met zijn vriendelijk gelaat, had ik een ouden kennis herl.end. Het was mijn vriend Cum- ming, de romanschrijver, de man, dien ik in hotel „de Bul" had ontmoet, toen ik op Ashton logeerde. Zonder mij den tijd te gunnen Billy een verklaring te geven, liep ik vlug naar hem toe. Hij herkende mij onmiddellijk en stak mij joviaal zijn hand toe. „Hoe maakt U het?" zei hij glimlachend „Ik hoop, dat U Barham Bridge toen ge vonden beeft." Ik strekie mij uit in mijn volle lengte en beek hem recht in zijn oogen. „Mijnheer Gumming", zei ik, „U heeft mij toen een goeden dienst bewezen. Wil U mij nu nog eens van dienst zijn in een zeer belangrijke en ernstige aangelegen beid Hij keek mij aan, alsof hij zioh wilde ver gewissen, dat het werkelijk ernst was. Mijn gelaatsuitdrukking moet op dat punt bij hem allen twijfel hebben weggenomen. „Wat is er te doen?" vroeg hij rustig.. Ik keerde mij om en wees naar de „Sea gull". „Het meisje, dat ik liefheb is daar aan boord", zei ik heesch. „Zij is door lord Sangatte bewusteloos gemaakt en aan boord gedragen. Er is maar een kans, om hem te achterha'en en dat is uw motorboot maar wij zijn met z'n drieën en „U schertst toch zeker?" riep hij. Ik schudde mijn hoofd, en glimlachte bitter. UIT DE RADIO-WERELC Programma's voor Zaterdag 10 Januari. Huizen, 298 M. Uitsl. K.R.O.-uitzending. 8 00—9.15 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje pastoor Perquin. 12.011.30 Concert KRO-Sextet. I.302.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Jeugdhalfuurtje. 3.004.15 Kinderuurtje. 5.00—6.00 Gramofoonpl. 6.006.15 Sportoauserie S. P. J. Bor sten. 6.15—6.35 Journ. Weekoverz. P. de Waart. 6.35—6.45 Gramofoonpl. 6.457.15 Esperanto. 7.157.45 Prof. dr. D. Franses O. F. M. „Kerkvaders en de geschiedenis van hun tijd". 7.4511.00 Concert KRO-Salon-orkest o. 1. v. M. van 't Woud. G. den Boer (Accor deon). II.0012 00 Gramofoonpl. 9.00 Vaz Diae. Hilversum, 1875 M. (Uitsl. YARA-Uitzending). 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Uitz. voor arbeiders in de Con tinubedrijven. G. E. den Boer (accordeon- virtuoos). 12 00 Politieberichten. 12.20 Concert. VARA-Septet. Gramo- foon platen. 2.00 Gramofoonpl. 2.15 Radio-Volksuniversiteit. 2.45 Paedagogisoh concert, m. m. v. de Holl. Kamermuziekvereen. o. 1. v. P. Tig- gers. 4.15 Cursus Duitsch. 4.45 I. v. A. O.-kwartiertje. P. Voogd bespreekt: „Waar en hoe werkt het In stituut?" 5.45 Ons huis een tehuis (T. Landré). 6.15 S. D. A. P.-kwartiertje. K. R. van Staal: „De nood van de kleine sigaren makers". 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15 Gramofoonpl. 7.45 Politieberichten. 8.00 „Bij de Pomp". Teun de Klepper man. 8.15 Concert. VARA-orkest. The Four Se re naders (accordeon). 9.00 Bestuursmededeelingen. 9.10 Vervolg concert. 10.00 VARA-Varia. 1010 Vervolg concert H. v. Oss (zang) A. de Ridder (piano). The Four Serena des. miJdenplein en de trottoirs bij den ingang van den Nieuwendijk. De poli:ie was thans eenigszins van tactiek veranderd. De groo te detachementen agenten vertoonden zich gisteren niet. Er waren slechts weinig uni formen op den Dam te zien en deze bleven zooveel mogelijk bezijden. Wel waren er echter veel rechercheurs op de been, die onophoudelijk over den Dam en door de omgeving patrouilleerden. Later in den middag werden de samenscho lingen van dien aard, dat de politie hei noodig oordeelde te gaan jagen. Door eeni ge ruiters en voet agenten werden flinke charges uitgevoerd. De herriemakers sto ven naar alle kanten uiteen, de politie zet te de achtervolging ook in de zijstraten een flink eind voort. Wie niet hard ge noeg wilde loopen, kreeg geduchte slagen met sabel of gummistok. Een der werkloo- zen werd aan het hoofd verwond door een sabelhouw. De wonde bleek niet zeer ern stig te zijn, want de getroffene is op eigen gelegenheid stilletjes afgedropen. Na deze bedrijven werd het op den Dam weer veel rustiger. Doch nu dreigde er on raad op den N.Z. Voorburgwal. Do bericht geving in de bladen was den heeren niet erg naar den zin geweest. Nadat zij al ver „O, dat is kosielijk!" riep hij, doch toen hij mijn verwrongen gelaat zag, voegde hij er beleefd bij: „Pardon, zoo meende ik het niet, natuurlijk niet. Maar U moet weten, dat ik jarenlang dingen heb geschreven over oni voeringen, moorden en dergelijken en dit is het eerste werkelijke avontuur waarin ik ooil gewikkeld ben geweest." „U wilt ons dus aan boord nemen?" riep ik. „U aan boord nemenecho'de hij. „Mijn hemel, graag zelfs, ik zou voor de geheele were'd zoo'n kans niet willen missen." Billy kwam naar ons toe en was juist die', t genoeg bij ons, om de laatste opmer king van Cumming te hooren. Hij klopte hem heel familiaar op zijn schouder. „Ik weet niet, wie je bent, mijnheertje, maar dat hoor ik wel, je bent een man en dat soort is zeldzaam tegenwoordig, geef mij de vijf!" Cumming, die onmiddellijk met Billy in eenomen was, lachte om zi,ti ongegeneerde hartelijke ontboezeming en schudde hem vriendelijk de hand. Het volgende oogen- blik liepen wij alle drie op een drafje naai de trap, die naar het water voerde. Wilton kwam uit de auto en de chauf feur voegde zich bij hem; beiden liepen in allerhaast naar ons toe. „Is er plaats voor mij ook. kapitein?" vroeg de chauffeur nieuwsgierig. „En de auto dan vroeg ik, terwijl Cumming in een roeibootje stapte en haas- lig de riemen onder de zitbanken uit haalde. „De auto is goed bezorgd", lachte hij vriendelijk, „ik heb dien ouden zeerob vijf shil'ing gegeven om er op te passen." „Kom, dan maar", zei ik, „hoe meer zie len. hoe meer vreugde", en zonder tijd te 11.00 Persberichten. 11.15 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. Daventfy, 1554.4 M 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. I.20—2.20 Orkestconcert. 3.30 Verslag van de voetbalmatch Ars©- nal—Aston Villa. 4.30 Concert. 5.05 Orgelspel door R. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Berichten. 7.00 Sportberichten. 7.05 Piano-soli door F. Dawson. 7.20 Lezingen. 7.50 Concert. Solisten. 9.20 Berichten en lezing. 10.05 „Humour Esque". Woorden en muziek van L. Henry. Solisten en koor. 10.45—12.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M- 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Tooneeluitzending. 9.50 Tziganenmuziek. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Orkest concert. 4.205.20 Orkestconcert, soliste. 6.006.20 Gramofoonpl. 7.05 Vroolijke avond. 9.20 Berichten. Daarna tot 11.20: I>an8- mnziek. 11.2012.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.) Kaluodborg. 1153 M. 12.0512.35 Gramofoonpl. 2.20 Kinderuurtje. 2.504.50 Orkestconcert en zang. 7.208.20 Dansmuziek. 8.208.40 Liedeien-voordraoht. 8.408.55 „Familien Hansen" van Jene Looher. 9.4010.05 Trio-concert. 10.0511.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Gramfooonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert, georg. door „La Meuse" en „L'Antenne". Hierna berichten. Z e e s e n. 1635 dl. 5.401.20 Voordrachten, lessen, lezingen 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Orkestconcert. 4.507.15 Voordrachten en lessen. 7.20 Vroolijke avond. Kapel L. Eyseldt. 8.30 Cabaret. M. m. v. solisten. 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmuziek. 8cheideue malen hun misnoegen daarover op een weinig vriendelijke manier, aan de verslaggevers, die zij op straat zagen, had den toegeschreeuwd, besloten zij gistermid dag te gaan demonstreeren voor de kran- tenbureaux. Ook dit was de politie tijdig bekend en tot overmaat van ramp voor de beloogers, bleken op hei laatste oogenblik toch maar weinig kameraden voor de demonstratie te voelen. Toen dus op den N.Z. Voorburg wal een handjevol werkloozen verscheen, troffen zij de politie wel voorbereid aan. Daarop besloten zij maar weer verder te trekken naar de Keizersgracht, waar de bureaux van „Het Volk" zijn gevestigd. Toen zij echter onderweg den politie auto zaren, welke agenten naar de Keizers gracht vervoerde, kregen ze er al meieen cenoeg van, zoodat geen betooger op de Keizersgracht is aangekomen. De man, die des morgens bij de relle tjes in de Kinkerstraat werd gewond, kon, na in het Tesselschadeziekenhuis verbon den te zijn, weer naar huis gaan. verliezen, klauterde wij alle vijf in de boot. 'n Vijf en twintig riemslagen brachten ons bij de motorboot, waarin wij vlug over stapten. Cumming hurkte onmiddellijk bij den motor neer en begon aan de hefboomen en knopjes te werken, terwijl de overigen een goed plaatsje zochten, zooveel mogelijk zorgdragend haar het gewenschte even- wichl te doen behouden. „Wil ik maar aan het stuurrad plaats nemen?" vroeg de chauffeur. „Ik heb dat soort werk al meer bij de hand gehad aan de Fransche kust." Cumming knikte toestemmend en toen de chauffeur het stuurrad vrijmaakte, zette hij den motor aan. Het volgend oogenblik schoven wij vlug tusschen de voor ankor l'ggende vaartuigen door naar het minden van de riviermonding. Wij waren spoedig een eind op weg, dank zij het uitstekend werken van den motor. Cumming stond nu op en nam het stuur rad over. .,Het bootje loopt gemakkelijk twintig knoopen", verklaarde hij, met een glim- lachtje van voldoening. Wij zullen bij hem zijn, voor hij de zandbanken voorbij is.'' Toen zweeg hij. „Prasien of langszij varen en op dek springen „Kunt U er zoo vlak langs komen vroeg ik. „O ja, met gemak', aniv*)ordde hij. „Het eenige wat ik vragen wilde is, durven jul lie aan boord te gaan 1" „Sommigen van ons zeker wel", lachte Billy stoutmoedig. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9