VRIJDAG 9 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDF BLAD - PAG. 5 BINNENLAND EEN GEDENKBOEK VOOR DE KONINGIN. Van de verseniging Locale Belangen in Ned.-lndië. De Koningin heeft gistermiddag een de putatie ontvangen van de vereeniging Lo cale Belangen in Nodeilandsch-lndië, be staande uit de hee.en rar. A. B. Cohen Stuart en W J. A. C. Bins, teneinde deze in de gelegenheid te stellen, Hare Majes teit een gebonden pracht-exemplaar aan te bieuen van het door genoemde vereeni ging ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der decentralisatie in Ned. Indië uitgegeven gedenkboek. Dit gedenkboek bevat naast tal van por tretten vele artikelen, ondei meer van den heer A. W. F Idenburg, onder wiens be wind de decentraiisatiewetgeving tot stand is gekomen, en van mr. A. B. Cohen Stuart oud-adviseui voor decentralisatie. H. M. toonde veel belangstelling voor het gedenkboek en liet zich nader voorlich ten over de werkzaamheden der vereeni ging Locale Belangen. VERKIEZINGEN VOOR DEN HAARLEMSCHEN GEMEENTERAAD. De heoren Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijsscn en J. H. M Bartcls stellen zich niet meer herkiesbaar. Naar wij vernemen, zullen de heeren mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, wethou der der gemeen.e Haailem, en H. J. M. Barte.s, lid van den Haarlemschen ge meenteraad, beiden van de R. K. Staats partij, zich bij de a.3. verkiezingen voor den Haarlemscheu Kaad, die djt jaar wor den gehouden, niet meer voor een herver kiezing beschikbaar stellen. UIT DE WAALSTEEN INDUSTRIE. De C. A. 0. door de werknemers opgezegd. Naar wij vernemen, hebben drie samen werkende arbeidersorganisaties in de Waalsteen-mdustrie van liel tot Gorin- chem aan de V ereeniging van Steenfabri kanten in genoemd gebied het loopende collectieve contract in de Waalsleen- industrie aan beneden-Waal, Maas en Linge opgezegd. In het desbetreffende schrijven deelen de organisaties mede, dat reeds 16 Novem ber jl. het contract aan de bovenrivie.en is opgezegd, in verband met de besprekin gen welke tusschen de combinatie van Waalsteenfabrika.nlen in Gelderland en de besturen dei organ i# ties worden gevoerd met het doel het extra-rood-coniraci ook in de toekomst van kracht te doen blijven en zoo mogelijk hieraan nog een breedere basis te verleenen. De arbeidersorganisaties hebben thans gelijkluidende voorstellen bij de fabrikan ten ingediend, als aan de fabrikanten van de bovenrivieren zijn toegezonden. „Hbld." DE KATOENFABRIEK TE HELMOND WEER IN WERKING. Een tijdelijke regeling inzake het spuien. Naar wij van de directe der N.V. P. E. van Vlissingen en Cos. Katoeiifabrieken te Helmond vernemen, wordt morgen het ge- heele bedrijf wederom in werking gesteld. De directie -heeft van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid op haar dateerend 5 Januari verzon Jen le'egram een op 6 Januari gedateerj schnj/en ontvan gen waarin wordt gezenl <lat het telegram is doorgegeven aan d" Minister van Wa terstaat onder >viens competentie de aan gelegenheid der waterverontreiniging in het kanaal de Zuid-Willemsvaart behoort. Minister Verschuur had daaraan toege voegd dat hij het zeer on prijs zou stellen indien de Mints.or van Waterstaat zou in-' grijpen ten einde de dreigende stopzetting van de katoenfabrieken te voorkomen. De directie deelde ons mede dat, r.u een regeling inzake het spuien tijdelijk getrof fen is, het bedrijf weer in werking wordt gesteld doch dat ze verwacht dat binnen kort een volledige zekerheid verkregen zal worden ten einde het bedrijf in gang te kunnen houden. Voor Helmond is dit besluit, waardoor 800 menschen weer geheel of gedeeltelijk aan het werk kunnen, een verheugende tij ding. Bij de directie bestaat 't voornemen om den tijdens de stopzetting verloren werktijd in te laten halen. HET MAAS- EN WAALKANAAL. Ontzaglijke vermeerdering der scheep vaart. Er gaat thans een geregelde scheepvaart over de gekanaliseerde Maas. De stuwen houden hei water in de rivier op peil; en de verbinding met den Rijn door het Maas- fen Waalkanaal is tot stand gebracht. Dat heeft de Geld. doen informeeren naar de scheepvaart op het Maas- en Waal kanaal En ziet, de cijfers bevestigden de verwachting: er was inderdaad op het Maas- en Waalkanaal in de eersie acht maanden van 1930 een sterke toeneming der scheepvaart geconstateerd. Nu echter 1930 achter den rug is, kan men een betere vergeiijking maken met vorige jaren. In 1928 zijn er door het Maas- en Waal kanaal 4409 sche-en gegaan, in 1929 al 9613, in 1930 echter 17255. Br. tonnen in die jaren: 902.081, 1.836.691, 5.174.452. Dat gaat dus met sprongen vooruit. Let alleen maar op de twee laatste jaren: Er varen al bijna 50 schepen per dag door. Als het Juliana-kanaal geopend zal zijn, komt bet kanaal echter pas tot zijn recht. Maar voorloopig voldoet het aan de ver wachtingen. DE V.A.R.A. DAGVAARDT DEN STAAT. De V.A.R.A heeft haar rechtskundigen raadsman,, mr. M. van der Gees van Naters opgedragen den Nederlandschen Staat te dagvaarden terzake van het afbreken van de radio-uitzending op 8 October 1930, wel ke verbreking is geschied op last van de Radio-Omrcep Controle-commissie, voor welker handelingen de Staat verantwoor delijk is. Bedee'de uitzending betrof de vergadering te Lei.ten, waar de secretaris van de V.A.R.A.. dè heer G. J. Zwertbroek het woord voerde. Uit de stellingen der dagvaarding no teert de Voorw., dat het Radio Controle- reglement. afbreking verbiedt, behalve in geval er afwijking plaats vindt van het toegelaten programma of van ho'geen na overleg tot geen bezwaar aanleiding heeft gegeven, welk geval in casu niet aanwe zig was. Eischeres overweegt verder, dat de con trole der commissie en de daaruit voort vloeiende bevoegdheden slechts strekken ter voorkoming van gevaar voor de vrij heid van den Staat, de openbare orde M de goede zeden en bij de afbreking van eenig gevaar hiervoor niet in het minst sprake was. Bovendien zou, wanneer dit gevaar wel aanwezig ware geweest, aldus ontwikkelt mr v. d. Gres v. Naters zijn stellingen verder, de afbreking nog on rechtmatig zijn geweest, aangezien de tekst der redevoering niet van tevoren was op gevraagd, welke opvraging het Radio-Cón- tro'ereglement s'elt als voorwaarde voor een uitzerdverbod. Mr. v. d. Goes v. Naters vordert, dat de Haagsche rechtbank verklare, dat de af breking van de uitzending van eischeres door gedaagde, althans door zijn organen, geschied is oniechtraatig en in strijd met de wetvervolgens, dat gedaagde worde veroordeeld, aan eischeres terzake tegen kwijting te betalen een bedrag aan scha devergoeding, zoo mogelijk bij vonnis te begroeten en anders op te maken bij staat en te vereffenen volgens de wet, en tenslotte de gedaagde te veroordeelen m de kasten van het geding. Werklooze binnenschippers. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft toegezegd, dat de ge meenten Groningen en Delfzijl nog deze week vergunning zullen krijgen, binnen schippers te plaatsen bij de rijkswerkver schaffingen. Gisteren is te Delft plotseling overle den de heer B. J. Post, oud-hoofd der R.Iv. bijzondere school te Maasland. De heer Post was in de R. K. onderwijswereld vooral bekend om zijn studies op geschied- kundig gebied en zijn historieboekjes van de scholen. SPORT SCHAKEN HET SCHAAKT0URN00I TE HASTINGS. (Van onzen bijzonderen verslaggever). De partij Euwe—Thomas in de laafsle ronde was een geweigerd damegambiet, die spoedig op remise uitliep. Aangezien een half puntje voor Euwe reeds voldoende was om den eerste prijs te w innen, si reefde hij niet naar meer. En ook Thomas, had geen belang bij een winstpunt, zoodat de spelers het gauw eens waren. Capablanca daarei. tegen speelde tegen Miss Menchik geenszins op remise. Hij had een winstpunt nóodig. De ,i<vëns werden op de cl-lijn verdubbeld, de zwarte dame drong het vijandelijke kamp binnen en ver lies van een pion was nief te vermijden. De partij werd op onberispelijk technische wijze door den Cubaan gewonnen, waar mede hij zich de tweede p'aats verzekerde, h'cltan Khan maakte remise met Tv lor, en Colle verloor van Michel De Belg heeft in dit tournooi niet zijn gewone succes be haald, waarmede hij anders hier in Enge land afsnijdt. De Siciliaansche partij Yates—Winter werd door eerstgenoemde gewonnen. Reserve-meest er-tournooi: laatste ronde. Broad bent— Rellstab 0—1. Noteboom— Koltanowski 1/2—1/2. Flohr— Baratz 1—0. Alexander—Jackson 1—0. Illingworth—Nor man 1—0. In do partij NoteboomKoltanowski opende onze landgenoot met e2—e4. Voor waar een zeldzaamheid. De reden was dat wanneer hij won, zeker was van de derde plaats. De partij was een Weener opening. Koltanowski verdedigde zich zorgvuldig tegen de listen en lagen van den Noordwij- ker jongeling, en zoo werd deze partij ten slotte remise, daar geen van beiden op winst drufdc spelen. Flohr won een damegambiet van Baratz. De Prager meester is op schitterende wijze, zonder één verliespunt als overwinnaar ge ëindigd. De partij Broadbent—Rellstab duurde hei langst en er werd door beide spelers nog gestreden, toen allen reeds hun partij geëindigd hadden. Maar door te winnen verzekerde de Berlijner zich van de tweede plaats. Eindstand Meestertournooi: 1. Dr. M Euwe 7 punten. Eerste prijs. 2. J. R. Capa blanca 6 1/2 p. Tweede prijs. 3. Mir Sultan Khan 6 p. Derde prijs 4. R. P. Michel 5 p. Vierde prijs. 5. T. D. Yates 4 1/2 p. 6. Sir G. A. Thomas 4 p. 7. Winter 3 1/2 p. 8 en 9. Miss Menchik 3 p. evenals Tylor 3 p. 10. Colie met 2 1/2 punt. Eindstand Reserve-meester-tournooi1. S. Flohr 8 p. Eerste prijs. 2. L. Rellstab 6 p. Tweede prijs. 3 en 4. Noteboom en Kol tanow ski met ieder 5 1/2 p. Derde prijs ge deeld. 5. C. Alexander 5 p. 6. A. Baratz 4 1/2 p. 7. E. M.' Jackson 3 p. 8 en 9 Nui man en Broadbent 2 1/2 p. en 10. Illing- 1 worth 2 1/2 p. Voor Euwe is het een groot succes dit tournooi van Capablanca en Sultan Kahn gewonnen te hebben. De Hollandsche kam pioen heeft wederom belezen tot een der eerste grootmeesters te behóoren. Zijn spel is bij alle voorzichtigheid, toch krachtig en fijn. Slechts één partij ging voor hem ver loren en dan nog wel doordat hij te veel op winst speelde en remisevarianten ont week. Sultan Khan heeft zijn kansen op de eerste plaats vergooid, door drie ver- liespunten. Wanneer de Indiër met zwart wat voorzichtiger speelt en gelijkstaande posities en eindspelen niet op geweldige wijze tot winst wilde leiden, dan zou zijn score ongetwijfeld hooger zijn geweest. Nu moest hij, die Capablanca op zulk een fraaie wijze in 'de derde ronde overwon, zich niet de derde plaats tevreden st'ellen. Capablanca heeft in dit tournooi niet op z'n *'erkst 'gespeeld. Tot nog toe had hij nug nooii een tournooipartij in Éngeland verloren Maar ziet in dezen tijd waarin alle records gebroken worden, moest ook aan dit privilege een einde komen. Overigens blonk zijn spel weer, door zijn gewone klaarheid en voorbeeldlooze techniek uit. Voor Colle is dit tournooi een debacle geworden, welke een scherpe tegenstelling vormt, met zijn overwinnig te Scarborough in den zomer van het vorig jaar. De Belgi si he meester schijnt slecht gedisponeerd geweest te zijn. Toen hij reeds eenige par tijen verloren had, ging hij, met het oog op zijn slechten tournooistand, slechts combi natiepartijen spelen, waarbij hij de positio- neele condities veel te weinig" in acht n3m. Met dal gevolg, dat als gewoonlijk, zijn nullenserie slechts grocter werd. in plaats van een einde te nemen. Bij de deel neming van drie grootmeesters als Capa, Euwe en Sultan Khan, was het te verwach ten dat dé Engelschen niet aan de spits zouden komen. Zij strijden echter met veel „Ausdauer" en zijn niet gemakkelijk te slaan. Naar wij vernemen zal Sultan Ivhan een match met Tartakow.er spelen en wel te Semmering in Oostenrijk, terwijl waar schijnlijk in den zomer een match tusschen Capablanca en Euwe in Holland zal plaats vinden. Onze landgenoot, D. Noteboom uit Noord wijk aan Zee, heeft in het reserve- meester-tournooi niet aan de verwachtin gen voldaan, en zijn succes van Hamburg niet herhaald. Zoo liet hij in zijn partij met Baratz, den tegenstander met remise ontsnappen, terwijl hij tegen Flohr een blunder maakte in een goede stelling, zoo dat hij 2 pionnen verloor. Een volgende keer zal hij het echter wel béter maken. Flohr heeft met een flinken voorsprong (n.l. 2 punten) den eerstenprijs gewonnen. De jonge meester bezit een combinatierijke st en heeft reeds verschillende successen geboekt. Hij vormt met Kasudan, de Ame rikaan, Stoltz, dei Zweed, en Noteboom, de hoop van de internationale schaakwe reld. Behalve reeds genoemde meester- en re serve-mees: er tournooi, werden er ook twee hoofdklasse- en verder le, 2e en 3e klas- tormooiei gehouden. Voor de schaakopvgediog van de En gelSche jeugd, is het ja&flijkscbe schaak- congres van Hastings dus zeer belangrijk. Vandaar dat het zich ook altijd in een groote belangstelling van Engelsche, zoo wel als van niet-Engefsche zijde raag ver heugen. Dr. Euwe tegen Capablanca. Een rratch van tien partijen. (Bijzondere correspondentie). Het jaarlijksche schaaktournooi, dat om stieeks de Keistdagen te Hastings in En geland wordt gehouden, is afgeloopen. Ditmaal waien naast de sterkste En gelsche spele; s drie sohakers van buiten gewone klasse uitgenoodigd oud-were'd- kampioen Capablanca, Sultan Khan, de veelbelovende jeugdige Britsch-Indiër en onze nationale schaakkampioen Dr. Max Euwe. Na een verrassend goed begin van Sultan Khan verloor deze onverwacht een partij tegen den als outsider beschouwden Win ter. Een dergelijke verliespartij is altijd een riskante onderneming bij een zoo be perkt aantal deelnemers. Euwe had onder- tusschen ook reeds een nul op zijn debet staan door te verliezen van de wereldkam pioene Miss Vera Menchik, die onder haar mannelijke genooten echter zich steeds met een bescheiden plaatsje moet tevi eden" stel len. En ook de Cubaan kreeg een verlies partij, hij verloor van den Britsch-Ind'cr, een zeldzaam feit vóór den altijd zoo safe spelenden Capablanca. De laats-te, een im pulsieve jonge speler, scheen door tegen slag van de wijs te zijn gebracht, hij ver loor nog meer heele en halve punten. Zoo kwam het dat Euwe bij den aanvang r!er laatste ronden de leiding had met een halve punt voorsprong op zijn naasten con current. Door een fraaie zege op Khan en het feit, dat Capablanca remise maakte tegen Michell kreeg onze landgenoot eer punt voorsprong op Capablanca, met neg een partij voor de boeg. Door remise te spelen was Euwe dus zeker van den eersben prijs, waarin hij slaagde. Euwe werd winnaar met zeven punten, Capablanca twee met 6 y, punt en Sultan Khan drie met 6 punten. De ande ren volgden met groot verschil. Ik rroet naar school Een telefoontje waarschuwde ons Woens dagavond, dat dr. Euwe gistermorgen met den Hoektrein ongeveer half negen aan het C. S. te Amsterdam zou aankomen. Na de hartelijke begroeting van de naas te familieleden een persfotograaf „nam" den overwinnaar van Hastings met en zon der zijn beide dochtertjes zagen we kans Euwe nog even te interviewen. „Ik heb niet veel tijd, ik moet naar school....", klonk het weinig bemoe ligend antwoórd, „een paar minuten kan echter nog wel!" dit laatste met een blik op de klok. „Uw indrukken van Hastings!" vrue- i gen we. „Drie spelers vormden ex klasse op zich zelf", luidde het antwoord, „Capablanca, Sultan Khan en ik. Vooral het spel van den Britsch-Indiër moet voor velen een openbaring zijn geweest. Hij mist echter nog routine voor een dergelijk tournooi en dat heeft hem parten gespeeld". Ziet u in hem een toekomstige wereld kampioen?" „Dat is altijd moeilijk te zeggen', ant woordde dr. Euwe, „capaciteiten heeft hij genoeg en voor het overige: afwachten". Een tweekamp tegen Capablanca. „Hebt u nog speciale plannen?" „Ja, een tweekamp tegen Capablanca. Deze is thans definitief tot stand gekomen. De data voor deze match zijn reeds vast gesteld, n.l. van 12 Juli tot 1 Augustus a.s. Er zullen in totaal tien partijen worden speeld, niervan vinden er zeven te Amster dam, twee te Den Haag, en één te Rotter dam, plaats. Voor deze tweekamp zal Ca pablanca wel niet meer in een match uit komen, zijn verdere plannen zijn mij niet bekend. En dit zijn mijn plannen!" Na zijn tweekampen tegen Aljechin on Bogoljubow komt onze schaakkampioen dus nu tegen Capablanca. Drie der sterk ste spelers ter wereld, wel een bewijs, dut Euwe een zeer vooraanstaande plaats in het weieldschaakwedstrijdleven inneemt. De paar minuten waren om, we namen afscheid van den schaakreus, ande.e bezig heden riepen hem. De stationsklok stond op slag van negen, dr. Euwe moest naar school ATHLET1EK KON. NEDERLANDSCHE A1HLET1EK UNIE. De wedstrijden voor het a.s. seizoen. Naar wij vernemen zijn thans de volgen de data vastgesteld voor de belangrijkste athletiek-evenementen voor het a.s. sei zoen. 5 Juli: West DuitschlandNederland dames. 19 Juli: Eventueel BelgiëNederland. 25 en 26 Juli: Voorwedstrijden Nedcr- landsche kampioenschappen dames en hee ren. 2 Augustus: Prins Hendrikbekerwedstrij den. 8 en 9 Augustus: Nederlandsche kam pioenschappen hecren. 16 Augustus: Nederlandsche kampioen schappen dames. 23 Augustus: West DuitschlandNeder land heeren. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat zoowel de datum voor den damesweustrijd tusschen \jVest-Duitsehland en de datum voor den heerenwedstrijd nog niet defini tief is, aangezien deze data door de K.N.A. U. zijn voorgesteld, doch nog geen goed keuring is ontvangen uit West-Duitsch- land. Zeer waarschijnlijk zullen Nederlandsche athleten worden gezonden naar de athle- tiekkampioensehappen, welke op 3 en 4 Juli a.s. te Stamford Bridge (Engeland) plaats vinden. SCHAATSENRIJDEN Sonja Henie trekt zich terug. Naar gemeld wordt heeft de bekende schaatsenrijdster uit Noorwegen, Sonja Henie, wereldkampioene schoonrijden voor dames, het besluit genomen zich uit de actieve schaatsenrijderssport terug *,e trekken. Naar verluidt zou zij zich voorb aan aan de tennisport wijden. BOKSEN Max Schmeling is zijn titel van wereld kampioen kwijt. De Commissie van den Staat New York heeft zijn bedreiging tegen Mex Schmeling dus tot een feit gemaakt en hem den ti-.el van wereldkampioen ontnomen. Joe Jacobs, de promotor van Max Schmeling, die mo menteel in de Vereenigde Staten vertoeft, legde nogmaals een verklaring af, dat Max Schmeling zoo maar niet tegen Jack Shar key kon uitkomen, doch dat het volgens zijn inzicht noodzakelijk was, dat ecis-t een voorwedstrijd zou plaats vinden tus schen Sharkey en Stribling. Indien St si bling niet tegen Shaikey wilde uitkomen, dan zou Schmeling natuurlijk tegen Shar key vechten. Dit standpunt echter weed doür de New Yorksche Bokscommissie af gewezen en zoo ontnam zij Schmeling den titel. Bovendien "werd hij door de Commissie geschorst. Direct daarop kondigde Joe Jacobs aan, dat Schmeiing bereid was tegen Stribling uit te komen in de maand Juni te Chi cago. Een som van een half millioen dollar was er voor beschikbaar gesteld. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat Chicago niet ressorteert onder de reglementen van de New Yorsche Bokscommissie, doch dat de National Boxing Union het hier te var- te. 1 en heeft. Voorts is van invloed geweest het feit dat de foutslag te New York is afgeschaft, iets wat te Chicago niet het geval is. Schmeling voelt zich daar mis schien wel veiliger. Thans dient te worden afgewacht wat de National Boxing Asso ciation van plan is te deen. Young Stribling heeft naar aanleiding van een en ander verklaard, dat het grooie publiek in de V. S. Schmeling blijft be schouwen als de wereldkampioen. Hij neemt aan, dat Schmeling met hem zal bok sen om het wereldkampioenschap in Juni a.s. te Chicago. Aan te nemen is, dat als Sharkey zonder tegenstander blijft, do New Yorksche Boks commissie deze tot wereldkampioen zal 'uit roepen. Nadere telegr mmeu melden, dat Stribling geweigerd heeft Sharkey te New York te ontmoeten om de zelfde redenen als van Schmeling. ZWEMMEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ZU ID-AFRIICA. Reuter's bijzondere dienst meldt uit Jo- hannesbuig: In een' plcegen-wedstrijd over 200 yard (182 M.) wonnen de Nederlandsche dames in 2 min. 5 sec. Een pleeg Transvaalsche zwemsters en een ploeg zwemsters uit Jo hannesburg, waarvan de laatste 6 sec. voorgift kiegen, dongen mede. Mej. Braun won de 200 yard's vrije slag in 2 min. 32.4 sec. Mej. Overslcot kreeg in dezen zwemwedstrijd 4 sec. voorgift. De Transvaalsche zwemster mej. Wughton zwom van meet af. WIELRENNEN DE ZESDE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Twee Nederlanders rijden rr.ee. Hedenavond 10 uur zal het startschot vallen voor den zes_cn zesdaagschen wie. lerwedstrijd te Dortmund. Een gebeurte nis, die als een hoogtepunt beschouwd wordt m de wielersport in Westfalen. En de toeschouweis zullen weer bij drommen naar de Westphalenhalle tiekken om gedu rende zes dagen en zes nachten getuige le zijn van alles wat sport (en sensatie!) is. De inwoners van W'esttalen zijn kalme persoonlijkiieden, doch bij een zesdaagsche leggen zij deze eigenschap wel eens neer. Gewoonlijk is het veld nogal sterk be/et en ueze traditie is ook ditmaal weer vol gehouden. Als er geen veranderingen meer inkomen, zuilen hedenavond de volgen-ie veertien koppels de lange ïeis aanvangen. Piet van KempenStubecke, Pijnenb irg Schön, TonaniSchenk, GobelDina'e, RauschHurtgen, Ahmer—Tietz, Preuss— Resiger, BroccardoBlanchonnet, Char- lier—iJeneef, GuerraLinari, Manthej Maczinsky, Krüger—Funda, Kremer—Da- merow, KilianPutzfeld. De winnaars van het vorige jaar, Rausch Hurtgen, zijn dus weer van de partij, ho- venuien wonnen zij dit jaar de zesdaagschen van Berlijn en Keulen. Gobel—Dinale, w in naars van den zesdaagsche te Dortmund in 19_9, CharlierUeneei, winnaars van Brus sel, koppels, die ieder voor zioh gce-en strijd zullen geven. Bovendien de twee Holiandsch-Duitsche koppels, terwijl Guer- ra—Linari zeer zexer gevaarlijke outsiders zulen blijken te zijn. het ziet er naar uit, dat liet een tweekamp wordt tusschen RauschHurtgen en CharlierDeneef, doch we hebben er een vemiuctlen van, uat de Hollanders voor een veriassing zullen zorg dragen. Van Kempen is sterk genoeg, veel hangt in deze van zijn koppe.gonoot af. Pijnenburg houdt steeds stevig vol, met Schön vormt hij een uitstotend koppel, dat reeds eenige overwinningen op hun naam wis„ te brci.gen. Strijd zal er te Dortmund genoeg geie- verd. worden. Wie winnen zal, zal wei tot op het laatste moment onze ter blijven. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd KI. R. I— D. O. S. 1 voor de le kl. L B. B. luidt: pnt. bit. hs. gcm. A. Verstraaten 101 17 24 5.95 (D. O. S.) J. v. d. Hulst (Kl.R.) 150 17 30 8.82 Th. Roest 68 23 19 2.95 G. Riet broek 150 23 24 6.52 H. Slewe Jac. J. v. d. Meer A. Offenberg 109 49 12 2.22 P. van Ruiten 150 49 12 3.06 Kl. Rustoord 2 en D. O. S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd A. D. O. I- D. O. S. 11 voor de ie kl. L. B. B. luidt: C. Hendriks (D.O.S.) 41 13 12 3.15 R. A. Bijleveld (A.D.O.) 125 13 50 9.61 H. Rietbergen 87 35 11 2.48 A. van Rijsdam 125 35 28 3.88 P. Horree 100 33 18 3.33 L. Slootjes 125 33 14 3.78 J. Rutgers 125 41 12 3.04 C. Randeraat 124 40 21 3.10 A. D. O. 2 en D. O. 8. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D. O. Sè III-P. v. Cleef II voor de 3< e klasse i L. B. B. luidt: A. L. v. Iterson (P.v.Cl.) 100 36 11 2.77 P. Schouten (D.O.S.) 92 35 10 2.62 L. A. v. Iterson, res. 66 42 8 1.57 B. Peter, res. 100 42 20 2.38 H. Koet 98 40 16 2.45 W. Swaak 100 40 15 2.50 G. Tegelaar 100 42 9 2.33 N.N. 72 41 9 1.75 D. O. S. 1 en P. v. Cl. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd L. U. T. O. IVD. O. S. IV voor de 4e kl esse L. B. B. luidt: C. P. Fasel (D.O.S.) 75 40 8 1.87 J. Contant (Luto) 74 39 12 1.89 S. v. d. Water 75 31 11 2.41 P. Turken 38 30 5 1.23 J. Chrispijn, res. 75 35 12 2.14 G. Stapper 38 34 5 1.11 Chr. v. Stralen 52 38 7 1.36 A. J. Lagerv.eij, res. 75 38 6 1.97 D. O. 8. 2 en L. U. T. 0 punten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5