Z2ste Jaargang VRIJDAG 9 JANUARI 1931 No. 6791 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bureaux: PAPENGRACHT 32, LEIDEN RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK e fceidócbz Gou/fca/nl' l)fc ABUNNtMfcN 1SPKIJS bedraagt bij vooraitbetaling Voui Leiden 19 cent per week f2.50 pet kwartaal Bij onze Agenten 20 cent pet week f 2 60 pei kwartaal Franco pei poat f2.95 pet kwartaal Het Geïllustreerd Zondagsblad is voot de Abotines ver krijgbaar tegen betaling van 50 cent pei kwartaal, bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent, me» Geïllustreerd .7j<»ndee*hlad 3 oeht TEL. INT. ADMINISTRATIE 935, REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003. POSTBUS No. 11 II DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone advertenliën 30 cent per regel Voor Ingezonden Mededeelingen wordt bet dubbele van het tariet berekend Kleine advertentiën, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur eD verhuur, koop en verkoop f 0.50 Dit nummer bestaat uit drie bladen BUITENLAND VAN HET VATICAAN. DE PAUSELIJKE ENCYCLIEK OVER HET HUWELIJK. De leer der Kerk over dit Sacrament. Men seint aan de „Msbd." het volgend resumé van de nieuwe pauselijke encycliek over hel christelijk huwelijk. De Paus begint met de verklaring, van welk belang het is voor een goede be'eving van het christelijk huwelijk, de ware leer daar omtrent te kennen, teneinde zijn gedrag er aan te toetsen. Hij constateert echter alge- meene onwetendheid en zedelijke wanorde op dit punt. De Paus zegt in de nieuwe Encycliek tot uitgangspunt voor zijp onderrichtingen de Encycliek Arcanum Dei' van Leo XIII ge nomen te hebben, welke Encycliek voor 50 jaren is verschenen. Hij herinnert eraan dat 't door God gestich te huwelijk door Christus tot Sacrament ver heven is. Gebaseerd op de onveranderlijke leer van „Arcanum Dei" heeft de nieuwe Encycliek ten doel, dwalingen en misbruiken tegen te gaan. Na de karakteristieke eigenschappen van het huwelijk vastgesteld te hebben, con6ta teert de Paus. dat een geweidige campagne ertegen met pen, woord, romans, theater, cinema, radiophonie wordt gevoerd. Niet alle tegenstanders gaan even ver, maar de wortel der dwalingen is. dat het huwelijk als menschelijke instelling beschouwd wordt, die veranderlijk zou zijn naar helieven van de menschen. die. geliik zij zeggen, de eenige stichters ervan zouden zijn. Na een bespreking van de verschillende misbruiken tegen het huwelijk, zegt de Paus, dat de Kerk hoog Hare stem verheit bij mon de van Haar Opperhoofd en weer verkondigt, dat elk gebruik van het huwelijk, waarbij de huwelijksakl door menschen kunstmatig van haar macht om leven te wekken wordt be roofd, de wet Gods beleedigt. Met dezeTde kracht verwerpt de Paus de theorieën, die kindermoord in den schoot der rr.oeder willen verontschuldigen en andere verderfelijke theorieën ter aanvechting van de huwelijkstrouw en de onontbindbaarheid des huwelijks. Onder de middelen tegen de dwaalleer en de misbruiken geeft de Paus de verlichting van het verstand door de ware leer en als middel om het verstand niet te vertroebelen, het zich stellen in het genadelicht door het Godvruchtig ontvangen der Sacramenten. De bisschoppen, priesters en leeken en de sc-ciale actie moeten de ware leer verkondi gen, met evenveel ijver, als de vijanden de dwaalleer propageeren. Wijl ook de levensvoorwaarden de deugd- prahtijk beinvloeden. herinnert de Paus aan de leer. ontwikkeld in de Encvcliek ,,Rerum Novarum" -omtrent rechtvaardig loon voor het gezin en houdt aan de rijken den plicht voor om wel te doen. De staat heeft niet alleen te zorgen voor het stoffelijk welzijn, maar moet met de Kerk po^in^en aanwenden om de moraliteit te be schermen. De Encycliek is gedateerd van den 31sten December en begint met de woorden „casti connubii". Hoewel deze beide landen wel de meest sprekende voorbeelden geven van de alom heerschende crisis, laten ook de cijfers der andere landen in dit opzicht niets aan duide lijkheid te wenschen over. Navolgend geven wij deze cijfers, hetzij van November dan wel van December, met tusschen haakjes cijteis voor eind 1929: België 36.000 |6 895. niet inbe grepen de gedeeltelijk werkloozen waarvoor de cijfers luiden 74 000 (13.176), Tsjecho-Slo- wakije 61 213 (16 248). Denemarken 44 202 (36-302) Hongarije 23.333 (15.910), Italië 534.356 (332.833), Polen 141 422 (76.818) - hierbij moeten evenals bij België nog gere kend worden 91 854 (84.060) gedeeltelijk werkloozen Roemenië 36.147 (5 181), Saar- gehied 12.110 (6 408), Zweden 43.927 (27 529): (deze cijfers zijn door enkele vakvereénig'n- gen medegedeeld) Zwitserland 18 294 (8 657) Joegoslavië 6 609 (4 739), Australië 90.379 (52.480); (zie de opmerking bij Zweden), Ca nada 21 200 (12.716); (zie Zwedenl. Canada 21.200 (12.716); (zie Zweden). Nieuw Zeeland 7 197 (5.226). Voor Japan en Palestina zijn slechts ramingen beschikbaar. Japan telde in Augustus 1930 386.391 werkloozen tegen 268 598 in September 1929, terwijl de Oclo- ber-cijfers voor Palestina luiden: 5.450 (2.300) Nederland telde volgens de tabel eind No vember 46 807 werkloozen tegen, 29 941 op 't einde van 1929, terwijl Frankrijk eind 1929 zeshonderd en in November 1930 bijna vijf duizend werkloozen had Zooal» echter in ons blad vermeld, is dit laatste cijfer in Decem ber tot ongeveer 25.000 gestegen. Volgens de longste gegevens uil Berlijn is de werkloos heid in Duitschland eveneens grooter Eind December bedroeg het aantal werkloozen Jaar 4.357.000. dus meer dan 4 millioen. RUSLAND DE VERDWAZING NABIJ. „Vader" en „moeder" worden in Rusland verboden. In het sovjet-Russische Orgaan „OganoVa publiceert de volkscommissaris Lunatschars^i een artikel over de communistiscde stad dei toekomst. In deze toekomststad mogen alleen mijnwerkers wonen en wel in barakken, ieder volwassene kan over een kamer beschikken die alleen met een tafel, twee stoelen, een rustbed en een waschtafel niag gemeubeVl worden De arbeiderskinderen worden tot aan hun 16e jaar in een staats-asyl opgevoed. In wettelijk bepaalde tijdsruim'en zal Jen ouders een bezoek aan hun kinderen worden toegestaan. Het kind mag de namen vader en moeder niet meer bezigen. Deze woorden zui len vervangen worden door t epileton vo! wassenen. Voor het bezoek aan hun kinderen worden den ouders passen verstrekt, waarop het aangegeven uur en dag waarop de vol wassene nohet kinder-asyl mag bezoe ken. Het gezin, schrijft Lunatscharski, is een bourgeois begrip het communisme zal het vervangen door het staats-asyl der toekomst. Trotzky niet naar Noorwegen. Reuter meldt uit Konstantinopel, dat er volgens een verklaring van Trotzky's dochter geen kans voor hem bestaat om naar Noor wegen te gaan. zooals hij zoo gaarne wilde. Hij had lezingen willen houden voor Noor- sche studenten, maar hij kon de noodige visa niet krijgen. VOLKENBOND 's WERELDS WERKLOOSHEID. Cijfers gepubliceerd door het Int. Arbeidsbureau. „Het jaar 1931 heeft zijn intrede gedaan onder een zwarten en dreigenden hemel van etn. praclisch gesproken, algemeene indus- trieele crisis en werkloosheid", aldus het eer ste in 1931 door het Internationaal Arbeids bureau uitgegeven bulletin, waarin tevens een interessante tabel wordt gepubliceerd van het aantal werkloozen op het einde van het jaar 1930. Volgens de jongste cijfers, die gele gen zijn tusschen begin November en eind December, bedraagt het totale aantal werk loozen ongeveer 13 milioen, doch hierbij zijn niet inbegrepen de cijfers der Ver. Sta ten en.van Rusland. Van Australië. Duitsch land, Engeland en Noorwegen zijn de cijfers bekend van December 1930: deze zijn resp. 262.911. 3.977 000. 2.306 963 en 27 157. Niel alleen bij de vier genoemde landen, doch over de geheele linie staat Duitschland aan de spits van deze sombere cijfers. Eind 1929 bedroeg het aantal werkloozen in Duitschland en Engeland resp. 2.362.000 en 1 309.504. In 1930 is dus het aantal werkloozen in Duitsch land mei 1.600.000 en in Engeland met bijna één millioen toegenomen. JAPAN JAPAN EN DE ECONOMISCHE CRISIS „Het ergste voorbij". In een zitting van het kabinet heeft de Japansche minister van financiën een ver klaring afgelegd over den economischen toe stand in Japan. De minister verklaarde van meening te zijn dal Japan den ergsten tijd van de economi- 1 sche crisis voorbij is. j In de Japansche pers wordt deze uitlating van den minister zeer sceptisch opgenomen, l De bladen zijn van meening. dal de economi sche crisis in Japan zich niet herstellen kan. zoolang de Japansche uitvoerhandel lijdt on der den toestand in Amerika en de JapaDSche uitvoer naar China niet geregeld is. DE OFSTAND IN FORMOSA. Thans geheel onderd.ukt. Volgens een bericht uit Tokio, is de op stand op het eiland Formosa thans geheel onderdrukt. De verliezen der Japansche troepen bij het onderdrukken van den opstand worden op 150 a 200 man geraamd. Ongeveer 500 opstandelingen zijn gevan gen genomen en zullen voor een krijgsraad terecht staan. De staat van beleg, die over het eiland was afgekondigd, is thans weer opgeheven. AMERIKA DRASTISCH VONNIS TEGEN EX-PRESIDENT LEGUIA. Enorme restitutie geëischt. De voormalige president der Peruaansche republiek, Augusto B. Leguia, die bij de jongste revolutie in Peru ten val werd ge bracht, is met zijn drie zoons veroordeeld tot het terugstorten in de staalsschatkist van een bedrag van vijf en twintig millioen soles. (Een soles is ongeveer gelijk aan 75 cent. Red.) Deze veroordeeling had plaats als resultaat van het onderzoek, dat door de nieuwe regee ring is ingesteld naar de handelingen van Le guia, tijdens zijn presidentschap. BEROOVING VAN EEN OUDEN MAN. Op 27 October 1930 is een 72-jarige man, die in de Metropool te 's Gravenhage ver bleef en aldaar in kennis was gekomen met drie mannen, die in hetzelfde logement ver blijf hielden, in de St. Jacobstraat te s Gra venhage door dezen onverhoeds aangevallen een van zijn spaarduitjes, wik hij in een zakje bij zich droeg, beroofd. Verdacht van deze laffe aanrading en be- rooving, hadden zich gisteren voor de Haag- sche Rechtbank te verantwoorden de 22-ja- rige zeeman J. D.. de 25-jarige losse werkman H W G.f en de 28-jarige voerman E. C. G. Deze laatste is reeds zesmaal wegens mis drijven veroordeeld. Als getuige kwam voor het hekje de 72- jarige gewezen koopman C. J. Berens, die mededeelde, dat hij op den bewusten datum in de Metropool koffie had gedronken, waar voor hij 6 cent betaalde. Hij haalde daarbij het zakje, waarin zijn geheele bezit zich be vond, zijnde volgens, "hem f 585, te voor schijn Even later is hij met de mannen naar buiten gegaan en heeft eenigen tijd met hen op een bankje gezeten. In de St. Tacobslraat voelde get. dat hij plotseling van achteren werd vastgegrepen en dat hem een hand in den mond werd gestoken, waardoor hij veel pijn ondervond. Als een der ver. lacht, zegt de president, mr. Kuhn, verontwaardigd, dat het allesbe halve om te lachen is. Geta vertelt verder, hoe hij van zijn geld werd beroofd. De verdachten leggen een bekentenis af. Alleen beweert G„ dat het bedrag niet 585 doch 335 was, waarop mr. Kulin opmerkte, dat verdachten maar onder elkander moes ten uitmaken, of de verdeeling eerlijk ge gaan was. Mr Polman, het O. M. waarnemend, zeide, dat het hier gepleegde feit, de gewelddadige berooving van een ouden man, zóó beneden alle critiek is, en zoo treurig, dat hij er maar weinig van te zeggen weet. Deze misdaad behoort ernstig de kop 'ingedrukt te worden. Spr. requireerde voor verd. D., die nog niet gevonnist is, 2 jaar en 6 maanden en voor de beide anderen 3 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. Mr. Toxopeus-Pott, voor D. optredend, zegt dat de ten lastelegging niet juist is. Aan dezen verd. is geen medeplichtigheid ten laste ge legd, waarom pl. vrijspraak verzoekt. Mr. Bon, voor den 2den verd. optredend, vraagt bij veroordeeling aftrek van de pre ventieve hechtenis. De pleiter voor den der den verdachte, mr. De Brauw, de levensom standigheden van dezen naar vor«»n brengend verzocht bij het vonnis daarmede rekening te willen houden. Na repliek va»1 den officier heeft de recht bank uitspraak op 22 Januari bepaald. Nasleep van het Zuidelijk bioscoopconflict. Het gerechtshof te Amsterdam heeft giste ren arrest gewezen in de appèl-zaken van de bioscoop-directeuren de heeren A. P. du Mee te Amsteerdam en B. C. Hartman te Haarlem contra den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Beide heeren, leden van dien bond, zijn ten tijde van het bioscoopconflict in het Zuiden, door het bondsbestuur beboet ieder voor een bedrag van f 5000. omdat zij. luidens het boe- tebesluit. gepoogd hadden de actie in het Zuiden te ondermijnen en daardoor de waar digheid van den Nederlandschen Bioscoop bond aan te tasten. Tegen dit boetebesluit hebben zij bij den rechter een civiele actie aanhangig gemaakt waarbij zij oa. stelden, dat het boetebesluit, hetwelk zij onrechtmatig en onredelijk ach ten, door het hoofdbestuur van den bond niet te {Joeder trouw zou zijn genomen, weshalve zij wegens wanpraeslalie den bond voor scha devergoeding-willen aanspreken. In eerste instantie heeft de rechtbank bij voorloopig vonnis den Nederlandschen Bios coop-Bond in het gelijk gesteld en thans heeft het gerechtshof dit vonnis bekrachtigd, waar bij het in zijn arrest o.a. overwoog, dat het boete-besluit niet ir strijd met de redelijkheid geacht moet worden, omdat het hoofdbestuur van den Nderlandschen Bioscoopbond in het optreden van beide leden terecht heeft kun nen zien een aantasting van de waardigheid van den bond. wiens positie tijdens de actie in het Zuiden door dat optreden verzwakt had kunnen worden. Het gerechtshof heeft de zaak ter verdere berechting naar de rechtbank, die nog een eindvonnis moet geven, verwezen. Voor de beide bioscoopdirecteuren was als pleiter opgetreden de heer mr. C. P. M. Romme, terwijl voor den Nederlandschen Bioscoopbond de heer mr. Chr. J. F. Karsten gepleit heeft. De inbreker in de boekenkist. Gisteren hebben voor de Rechtbank te 's Gra venhage terecht gestaan de 22-jarige expedi teur G .F. van D. en de 28-jarige koopman J van W., ter zake van diefstal in vereeniging Verd. v. D. heelt op 10 October 1.1. in een pakhuis van de firma H. aan de Leeghwater- kade te Den Haag, een kist afgeleverd. In deze kist had de tweede verdachte v. W. zich verstopt met het oogmerk, na sluiting van het pand daaruit te voorschijn te komen, om de brankast in het kantoor te (orceeren, zijnde dit voornemen niet tot uitvoering omdat verd werd gestoord en toen op de vlucht ging. Beide verdachten hebben een volledige be kentenis afgelegd. Na verhoor van de getuigen, nam de offi cier van justitie requisitoir, waarin hij zeide, dat de rapporten omtrent beide verdachten, althans wat v D. betreft niet ongunstig wa ren. Spr. vond daarin aanleiding den verd. nog een kans te geven en requireerde tegen ieder van hen 1 jaar gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd. De verdediger, mr. Bokma, sloot zich met dank aan het O .M. bij dit milde requisitoir Uitspraak 22 Januari. Dielstal van een koffer met dokters instrumenten. Voor de 4e Kamer van het Haagsch Ge rechtshof stonden in hooger beroep terecht de Italianen P. S., 31 jaar, mechanicien en G. L.. 31 jaar, litho-techniker, beiden gedetineerd in het Huis van Bewaring te 's Gravenhage, die op 11 November j.l. dooi de rechtbank aldaar veroordeld zijn ieder tot 1 jaar ge vangenisstraf wegens diefstal in vereeniging van een koffer, inhoudende geneeskundige instrumenten, op 13 Augustus j 1. uit een dok ters-auto. welke voor een kliniek op den Ge dempte Burgwal te 's Gravenhage stond. De eerste verdachte was in hooger beroep gekomen, omdat hij de opgelegde straf te zwaar vond; L. verklaarde niet medeplich tig te zijn aan den diefstal. Als tolk trad op mej. Chr. v. Veen. Verde- ger voor S. was mr. L. Weijl te Leiden en voor L. mr. W. F. Caymans té 's Gravenhage. De procureur-generaal achtte het door de rechtbank gewezen vonnis juist. Spr. vraagt bevestiging van het vonnis. Mr. L. Weijl verd. S. verdedigend, verzocht in verband met de reeds ondergane hechtenis onmiddellijk ontslag uit die hechtenis. Mr. Gaymans verzocht voor L. eveneens een stral gelijk aan de reeds ondergane hech tenis subs, handhaving van den eisch van den Officier van Justitie met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Na repliek van den proc.-generaal en van de verdedigers weigerde het Hof het verzoek om invrijheidstelling. ALPHEN AAN DEN RIJN. Pluimveetentoonstelling. Gistermorgen werd in het hotel „De Vergulde Wagen" de 5e 3-daagsche ten toonstelling, te houden door de Pluimvee- en konijnenfokveevereeniging „Alphen aan den Rijn", met medewerking van de Ras- en Pelskonijnenfokvereenieing „Ons Be lang" door den burgemees', er officieel ge opend. Deze complimenteerde allereerst de vereeniging met haar le lustrum en her dacht hoe de le tentoonstelling als 't ware in een schuur de oude jamfabriek op de Stationsstraat was gehouden in tegen stelling van thans, nu deze mag prijken in zoon prachtige zaal. Spr. sprak boven dien zijn vreugde uit, dat uit het aantal inzendingen blijkt, dat de kwaliteit en kwantiteit steeds stijgende is, hieraan den wensch voegende dat men in de pluimvee niet alleen tracht de sport te dienen, doch hiervan hel nut inziet, en dit terdege tracht te onderscheiden. De pluimveehouders zijn toch feitelijk houders van als het ware „een kleine koe", terwijl toch het eenigste wat momenteel in onzen tijd nog goed gaat, is de pluimveeteelt. Spr. overhandigde als slot namens het gemeentebestuur aan den voor zitter een medaille met den wensch, dat ook deze tentoonstelling alleszins zal mo gen slagen tot nut en verhef.ing van cle verdere ontwikkeling der pluimveeteelt. De heer J. J. Bonte bracht hierna namens het VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Resurr.é van de nieuwe pauselijke ency cliek over het huwelijk, Cijfers over de werklooshei:! in diverse landen. De Occaanvlucht van het Ita'iaansche luchteskader onder generaal Ba bo heeft vijf slachtoffers geëischt. (Luchtvaart). BINNENLAND. De katoenfabriek te Helmond weer in werking. (Biiin. 2de blad). Nadere bijzonderheden omtrent den m.oordaans ag te B cem.endaal. De dader gearresteerd. (1ste blad.) De loop der bevolking in hot afgeloopen jaar. bestuur woorden van dank tot den burge meester, de afgevaardigden van de omlig gende pluimveevereenigingen voor hun te genwoordigheid en ten slotte aan de jury hoewel niet aanwezig voor hun we derom niet gemakkelijk gehad hebbende taak, waarvan zij zich echter volgens spr. goed heeft gekweten. De heer J. A. Affourtit van de zusterver- eeniging uit Aarlanderveen bracht ook de gelukwenschen aan 't bestuur over ter ge» legeuhéid van haar eerste lustrum en sprak den wensch uit dat do bestaande samen werking steeds meer en meer bestendigd zal blijven. Nadat vervolgens d.e koffie was aaneebo den, werden de burgem. en de genoo- digden op de tentoonstelling rondgeleid. Deze die thans ondergebracht is in de prachtige ruime cn brcede zaal van „De Vergulde Wagen" komt, thans pas feitelijk goed tot haar recht, waar bovendien wel toe medewerkt dc goede verlichting en de gratis door de fa. Lemkes en Zn. alhier aangebrachte versiering. Uit alles blijkt, dat het bestuur cle exposi.ies weer mot cle meeste zorg heeft aangebracht en onge steld. Bovendien bevinden zich dit jaar voor het eerst op deze tentoonstelling een inzending kauwen, kalkoenen cn knobbel ganzen, benevens- een Shellstand, welke fir ma met haar artikel Shellox voor schade lijk ongedierte te bes'rijden, tracht de aan dacht van de bezoekers op zich te vesti gen. Hei pluimvee heelt men boven in de zaal ondergebracht, tei'wijl de konijnen en ganzen beneden irr de .Sociëteitzaal ver blijven. Het aantal inzendingen bedraagt dit jaar 247. en dat hier prachtexemplaren onder zijn, blijkt wel uit het feil, dat onze plaatsgenoot-de heer G. Soetetnan met zijn inzendingen niet minder dan 10 ee'ste prij zen benevens talrijke eere- en andere prij zen wist te bemachtigen. De keurmeesiers bestonden dit jaar uit de heeren J. H. v. d. Broeke voor hoenders en sierduiven, J. H. Lindemans postduiven en G. J. Blok voor konijnen. Hieronder laten we een overzicht vol gen van de voornaamste bekroningen t.w.: De bekroningen. Afd. Hoenders, kl. 25. Holl Hoen, Goud pel. Ie pr. P. Bervoels, 2e pr. kl. 35 Orping tons zw. P. v. cl. Lijn. le id.; kl. 70 Wil Wyandohes. 3e pr. D. de Vries. Kd. 03 Pa trijs Leghorn. 2e pr. D. Hoogenbrug. 2e pr. G. Soetemail. K. 98. VV. Leghorn, le en 2e pr. G. Soeteman. Kl. 100. Wit Leghorn, le pr. G. Soeteman. 2e en Ce pr. J. A. Affour tit. Kl. 102. zw. leghorn le pr. C. P. de Jong. Kl. 103 id. J. v. d. IJssel. Kl. 127. An- dalusiers, bl. ie pr. S Gorree. kl. 133 Rode Islands Reds. 3e pr. E. B. Vis. KI. 134 id. le pr. P. van 't Wout- 2e pr. E B. Vis, 3o pr. A. v. d. Panne. Kir 135 3e pr. J. v. d. IJssel. Kl. 130 2e pr. E. B. Vis. 3e pr. A. v. d. Panne. Kl. 147 Twentsche grijzen le pr. S. Gorree. Kl. 154 Sussex. 3o pr. E. B. Vis. Kl. Wel summers 2e pr. T. v. Leeuwen Pzu. Kl. 174 Barnevelders le pr. A. v. d. Bosch. Kl. 175 id. 2e pr. A. v. d. Bosch, 3e pr. id. le pr. H. Broekhuizen. Kl. 170 id. £e pr. Jhr. G. J. Stop. 2e pr. A. v. cl. Bosch, le pr. G. Soeteman. Kl. 177 Rijnlanders le pr. G. Soeteman. Kl. 178 le pr. id. 2e pr. id. Kl. 180 id. le en 2e pr. id. Kl. 184 Barne velders le pr. id. 2o pr. H. Broekhuizen. Kl. 180 Orpington zw. le pr. P. v. d. Lijn. Kl. 195 Silver pencilled Wyandotte» le pr. P. v. d. Lijn. Kl. 190 Leghorn wit. le pr. G. Soe'.eman. Kl. 197 zw. 2e pr. J. v. d. IJssel. KI. 201 bl. Andalusiers 2e pr. S. Gorree. Kl. 202 Rode Islands Reds 2e pr. P. v. 't Wout. Kl. 204 Twensche grijzen le pr. S. Gorree. Kl. 209 Welsummers, le pr. G. Soeteman. Kl. 210 Rijnlanders le pr. G. Soeteman. Kl. 210 N. H. Blauwen 2o pr. J. Koopmaris Jr. Kl. 215 Barnevelders 2e pr. L. Gesman, -3e pr. J. A. Affourtit. Kl. 223 w. Leghorn 2e

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 1