DONDERDAG 8 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Januari 1931, medegedeeld door hei Kon. Ned Meteor. Instituut te be Bildt: Hoogste barometers!.: 776.1 te Sarna. Laagste baromelerst.: 755.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 9 Jan.: Zwakke tot matige veranderlijke meest Oostelijke tot Zuidelijke wind. Helder of licht bewolkt, later in het Noorden moge lijk toenemend. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst des nachts, overdag tempera tuur om het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR: 0.5 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.33 uur tot Vrijdagmorgen 7.40 uur UIT DE OMGEVING LISSE. Loop der bevolking. De bevolking deze gemeente bedroeg op 1 Januari 1930. 8324 zielen, t.w. 4237 mann. en 4087 vr. In den loop van het jaar is deze be volking toegenomen door geboorte met 262, t.w. 135 mann. en 127 vr. en door vestiging met 506, t.w. 243 mann. en 263 vr., zoodat de totale vermeerdering in 1930 heeft bedragen 768, t.w. 378 mann. en 390 vr. In den loop van 1930 is deze bevolking evenwel verminderd door overlijden met 57, t.w. 28 mann. en 29 vr. en door ver trek met 557, t.w. 2S6 mann. en 271 vr., zoodat de totale vermindering in 1930 heeft bedragen 614, t.w. 314 mann. en 300 vr. Het verschil in vermeerdering en ver mindering van de bevolking bedraagt op 31 December 1930 in totaal 154 personen, t.w. 64 mann. en 90 vr., zoodat de bevol king op 31 December 1930 bderoeg 8478 inwoners, t.w. 4301 mann. en 4177 vr. Het aantal gesloten huwelijken in het jaar 1930 binnen deze gemeente bedraagt 75. terwijl er 1 echtscheiding heeft plaats gehad. TER-AAR. Feestavond Patronaat. Deze week was er een feestavond georganiseerd, voor de Patronaatsjongens. De directeur Kapelaan Kraakman, opende de bijeenkomst met den chr. groet, heette allen van harte welk -m, bizonder den Pastoor, de commissieleden, en de Muziekver. Arti, die weer zoo be reidwillig was deze avond op te luisteren, door eenige nummers ten gehoore te bren gen. V eruer hoopt spr. dat allen een ge noeglijken avond mogen hebben. Eerst heeft de diiecteur een mooi verhaal gesproken over Driekoningen van van Ti chelen, dat bij de leden zeer in den smaak viel. Dan stelt Arti zich op, en brengt de vroolijke feeststemming erin, door eenige bekende nummers ten gehoore te geven, waarvoor zij een dankbaar applaus in ont vangst had te nemen. Vervolgens verschijnt de directeur met zijn filmtoestel, en na eenige handige ma noeuvres, om zoo goed mogelijk het toe stel te plaatsen voor het doek, begint hij te draaien. Werkelijk was het de moeite waard, om de verschillende films te zien. Eerst werden er een paar practische films vertoond, vooral voor deze plaats, n.l. het ontkiemen van zaad De verdere groei van een groote plantdan kregen wij een paar kluchtfilms te zren, die onophoudelijk lach salvo's in de zaal brachten. Tusschen do pauze werden de jongens getracteerd op chocolademelk met koek, bonbons, en al wat er zoo bij hoort. Dat het er verder heel gezellig aan toe ging, behoeft zeker wel geen betoog. Voor al steeg de vreugde ten top, toen de direc teur aan het verspreiden ging van loten aan de leden, die niets kosten, en toch had een ieder kans op een prijs, ja zelfs een waardevolle prijs. Vol belangstelling werden de winnaars bekend gemaakt, en een ieder kwam zijn cadeau in ontvangst nemen, met somtijds een luimig woordje van den directeur er bij. De prijzen bestonden uit sigarenkokers, groote en kleine portemonnaie's, scheer- doozen, zakmesjes, kortom het waren alle practische dingen. Zij werden dan ook gre tig in ontvangst genomen. Verder gaf de Muziekver. nog enkele nummers, waarna de directeur tot sluiting van dezen gezelligen feestavond overging, met een woord van dank aan allen. WASSENAAR. Pluimvee-Tentornstelüng. Woensdagavond werd in het Centraal Theater de Pluimvee-tentoonstelling geor- gar leerd door de Pluimvee-vereeniging Wassenaar geopend. Door den Voorzitter, de heer M. Rijn bende werd hiertoe een kort openingswoord gesproken. Sp.cker ving aan met de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen in het bij zonder de aanwezige beschermvrouwe Ba ronesse van Hardenbroek van Loekhorst. Hoewel het aanvankelijk niet in de be doeling heeft gelegen dit jaar wederom een tentoonstelling te organiseeren en eerst in de voorlaatste ledenvergadering daar toe werd besloten, is ondanks de vele moei ten, werkzaamheden en de daaraan mede verbonden financieele zorgen, deze tentoon stelling tot stand gekomen medé mogelijk gemaakt door de vele milde geefsters en gevers, waarvoor" hij dan ook bij deze har telijk dank betuigt., Eveens bracht hij dank aan den tentoon- stellings-secrctaris de heer A. L. Visser Sr. Sprker kan dan ook tot zijn genoegen constateercn dat deze tentoonstelling in al lé opzichten geslaagd genoemd kan wor den; de inzendingen zijn weer uitgebreider dan verleden jaar, terwijl twee groote stands voor ochtendvoer benevens een met Shell-tox-praeparaten aanwezig zijn. Nadat de Voorzitter nog op de aan deze tentoonste ling verbonden loterij had ge wezen, noodde hij de aanwezigen uit tot een rondgang ter bezichtiging, waarbij hij deze tentoonstelling voor geopend verkliarde. De tentoonstelling beneden in de groote zaal bevat het pluimvee en de watervogels. Vele prachtige dieren zijn er hier te aan schouwen en vele prijzen wer.'en .er door den keurmeester Mantel toegekend. Niet minder dan 157 nummers zijn hier aanwe zig. Verder op het tOoneel de sierduiven. Een 25-tal kooitjes zijn hier met eenige soorten sierduiven gevuld henevens 1 duif die als postduif moet worden aangemerkt. Boven in den foyer bevinden zich verder de konijnen. Deze zaal is geheel gevuld. Niet minder dan 148 stuks werden hier ingezonden van diverse soorten en grootte. Er zijn exem plaren bij dip niet minder dan 15*1, pond wegen. Deze tentoonstelling is een bezoek dan ook ten volle waard. Over de toegekende prijzen en eere-prij- zen komen wij nog nader terug. ZOETERMEER—ZEGWAART. De pluimveetentoonstelling. Zooals bekend organiseert -de pluimvee- vereeniging ,,Door Veredeling Verbete ring" op 7 8 en 9 Januari 1931 een natio nale tentoonstelling van pluimvee, konij nen enz. in het gymnastiekgebouw te Zeg- waart. Gisteravond te 7 uur had de opening der tentoons'e'ling plaats, door den heer Burgemeester onzer gemeenten, bescherm- hee» der vereeniging. Hij sprak onseveer het volgende: Het is mij zeer aangenaam de tweede nationale en 8e clubtentoonstelling te mogen openen. Het is mii daarom zoo aangenaam, omdat de vereeniging zulk een nuttig werk ver richt, hetwelk de belangstelling van alle in bezeten en-pluim veehouders verdient Daarom wek ik allen op om lid der ver- eemeing te worden. De contributie van 2 jier jaar en rer lid zal niemand weerhou den. In te'egramstiil heeft de voorzitter mij eenige inlichtingen verschaft. Daaruit blükt verandering in het bestuur, terug gang en vooruitgang van ledental, mede werking van de ingezetenen en het aantal inzendingen enz. Wat de verandering in het bestuur betreft hef volgende: Zoodra ik de zaal binnentrad, dacht ik aan het over1 eden bestuurslid A. van den Haak: vanaf de oprichting maakte hij deel uit van het bestuur en nooit was het hem te veel voor de vereeniging te werken. Het kippenhok voor de verloting, werd altijd door hem gemaakt, nu moest natuurlijk een ander dit doen. Bij alle veranderingen in het bestuur zal steeds van den Haak wor den herdacht. De nieuwe bestuursleden P. Vogelaar en J. Pieterse zullen hun beste krachten geven aan de vereeniging. Het is een zeer gunstig verschijnsel dat het leden tal weer is toegenomen en veel medewer king van de ingezetenen is ondervonden. De heer B van Asperen Vervenne, keur meester. deelde mij mede, dat de kwaliteit van de inzendingen zeer goed was. doch de kwantiteit wel gehandicapt was door te houden bondstentoonstelling. De heer J. Veen te Barendreclit zeide omtrent de konijnen, dat het peil daarvan nog wel op gevoerd kon worden, en in overweging gaf, dat door een deskundige dez.e aangelegen heid met het bestuur en de leden werd be sproken. Ook den slechten tijd zal wel af breuk gedaan hebben aan de inzendingen, doch we zullen maar hopen, dat de tijds omstandigheden spoedig zullen verbeteren. Met de wensch dat velen zich als lid zullen opgeven en de tentoonstelling moge slagen, open ik de tweede nationale ten toonstelling. Voor de opening was door de keurmees ters B. van Asperen Vervenne te Den Haag en J. Veer te Barend recht hun werk ver richt. Het aantal inzenders bedraagt 202. In de practische tcntoonstellingskooien kan men de inzendingen bewonderen. Dit geldt speciaal voor liefhebbers en kenners. De uitslagen zijn als volgt: Hoenders Plymouth Rocks, gestreept, trio s jong le prijs G. Klos. Zoetermeer; Welsumers, trio's jong, le prijs A. Baars, Zoe'.ermeer. Rhode Islands Reds, trio's jong, le prijs, J. Kneppers. Zegwaart. Leghorn E. K. trio's jong, le prijs A. Hoogendoorn. Zegwaart. Columbia Wyandottes, trio's jong, le prijs P. Vogelaar, Zegwaart, Barnevelders, hanen oud, le prijs B. Rij- laarsdahm, Zoeterwoude, hennen, alsvoor. Welsummers, hennen, oud le prijs Adr. Vollebregt Jz., Zegwaart; hennen jong le prijs A. Baars, Zoetermeer. Patrijs Wyandottes, hennen, jong, le prijs Abr. Heggeest; Columbia Wyandottes, hanen, jong le prijs P. Vogelaar, Zegwaart; hennen idem alsvoor. Zilver Wyandottes, hanen, jong le prijs N. den Braber, Zegwaart; hennen idem, dezelfde. Plymouth Rocks, gestreept, hanen oud le prijs G. Klos, Zoetermeer; hennen oud le prijs Mevr. Jac. Lammers, Zeg waart; idem hanen jong ,1e prijs G. Klos, Zcetermcer; hennen jong idem dezelfde. Rhode Island Reds, hanen oud, le prijs Adr. Vollebregt. Jz., Zegwaart; hennen oud le prijs B. Rijlaarsdam, Zoeterwoude; ha nen jong, le prijs Adr. Vollebregt Jz., Zeg waart; hennen jong idem N. Th. den Bra bander, Bergschenhoek. Leghorns, enkelkam wit, hanen oud, le prijs J. C. Swart, Zegwaart; hennen, oud, dezelfde; hanen jong, leprijs N. den Bra ber, Zegwaart, hennen jong E. K., le prijs B. Rijlaarsdam, Zoeterwoude. Patrijs, hanen oud, le prijs N. den Bra ber, Zegwaart, hennen oud, le prijs de zelfde. hennen jong, le prijs N. den Bra- bers, Zegwaart Silver Duckwing, zwart, hen oud, le prijs G. Klos Zoetermeer, haan jong, A. Hoogendoorn, Zegwaart, hen jong, idem dezelfde. Ancona's, hennen oud, le prijs R. Vis ser, Zegwaart; haan jong le prijs N. den Braber, Zegwaart; hennen jong idem de zelfde. Minorca's zwart, haan oud le prijs A. Hoogendoorn, Zegwaart: hen oud idem dezelfde; haan jong, idem dezelfde; hen, jong. dezelfde. Lakenve'ders, haan jong B. Rijlaarsdam Zoeterwoude le prijs; hen idem, dezelfde. Hamburgers, zilverlaken, hen oud, le prijs, dezelfde; idem jong idem dezelfde. Krielen. Wit Wyandottes, trio's jong, Joh. Knep pers. Zegwaart. Zwart Java, trio's oud, le prijs Mej. M. den Braber, Zegwaart. Wit Wyandctte, hen oud, le prijs Abr. van Straa'en. Bleiswijk, haan jong idem de- zelfde; hen jong le prijs Joh. Kneppers, Zegwaart. Zwart-.Tava hen jong, le prijs M. C. Slicgen, Woerden. Watervogels: Epnden. Tndische lo-ooeenden: wit paren jong le nrij's Adr. Vol'eb-evt Jz.. Zegwaart wil eenden oud le nrüs N. den Braber. te Zegwaartwit weerden joncr le nriis de- ze'He penden jong le nriis deze'fde; PeekVurig. naren oud. le nriis C M. v. d. Graaf, "^e^waart; idem eend oud. N. den Braber, 7e"vaart; idem woerd jong. le prüs dezelfde. Rouaaneenden. naren oud. le nriis .Toh. Knenners, 7en-waart; paren iong dcelHe; ep-jpr, mK| deze'fde; woerden jong de ze1 f de. Tfalkoenen Paren. Bronskleurig, le prüs .T C Sn-art Pa en Buff, le priis Joh. v. d. Wel, Bleis- wük. Parelhoenders: Parpn. le nrüs dezelfde. Paren rjanvpn blauw le prijs dezeTde. Va7anten goud: P"ren oud en jong le prüs C. Veelenturf S'erdmven: le pr. J. Lammens Jzn., 7orrv.oorf van Ruvtene Pijnacker. Krulduiven. naren oud: le pr. J. Lam mens Tzn., Zegwaart. Lachduiven. doffer: J. Lammens Jzn., Zeowaart. Krulduiven, doffer iong: le pr. A. J. van Bnvtene, Pijnacker. Oostersohe roller, doffer jong: idem: id. duif, idem. Engelsche Dwerggkropper, doffer oud: le pr. idem. Konijnen: Vlaamsche reuzen, haaskleu- rig, voedster oud le pr. J Potters. Pijn- aackeridem wit, ram oud le pr. W. Stougee, Oud-Reijerland; idem voedster oud le pr. G. Klos, Zoetermeer; idem ram jong le pr. A. Veldhuizen Zegwaart; idem voedster le pr. N.'den Braber, Zeg waart. Chinchilla, groot, ram oud le pr. H. Uitdenbogerd, Zegwaart. Weeners, ram jong: le pr. J. Henne- ken, Zegwaart; idem voedster jong, le pr. idem. Russische brandneuzen, ram jong: le pr. C. Hoogendoorn, Oud-Beijerland. Tan-konijnen: ram oud le pr. J. C. Swart, Zegwaart; idem voedster jong, le pr. idem; idem ram jong le pr. idem; idem voedster jong, le pr. P. Boohelnuin, Schiebroek. Polen, voedster jong: le pr. N. den Braber, Zegwaart; idem voedsters met jongen groot Chinchilla, le pr. H. Uit denbogerd, Zegwaart. Uitgeloofd zijn 130 cereprijzen, waar van 15 voor peciale prijzen. Verder zijn door het Nederlandsch Merkenubreau ook nog een 13-laal eeieprijzen bechikbaar ge steld, te winnen nar de bepalingen van het reglement. De openingsavond in aan merking genomen 'was het bezoek goed to noemen. Tooneel. Dinsdag en Woensdagavond gaf de Harmonievereeniging „Kunst en Vriendschap" in „de Gouden Leeuw" een tweetal uilvoeringen. Beide uitvoeringen waren niet zoo druk bezocht, als in andere jaren. De verschillende muzieknummers werden zeer goed uitgevoerd. Merkbaar is het, dat goed wordt gestudeerd en gere peteerd. De opgevoerde tooneelstukjes had den veel succes. De vereeniging kan op goedgeslaagde avonden terugzien. De weg blijvers hadden ongelijk. ZEGWAART. Personalia. Onze plaatsgenoot, do heer A. Boon Sz., slaagde te 's Gravenhage voor het diploma boekhouden der vereeni ging van leeraren. VOORHOUT. Gevonden voorwerpen. Bij de politie alhier is als gevonden aangegeven een achterlicht, een stel achterbumpers en een nummerplaat gemerkt H 56070, van een auto. Inlichtingen zijn te bekomen bij de politie alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. B. en W. van Rotter dam hebben aanbesteed het afbouwen van het complex gebouwen voor de Rijksserum- inrichting op een terrein van Oud-Mathe- nesse nabij de Barkasstraat. Laagste ïn- schrijfster was de firma Gesman en Zoete- meijer te Alphen aan den Bijn voor 302.870. Uitvoering „Sursum Corda". Gister avond gaf het kinderkoor van de zangver- eeniging „Sursum Corda" onuer leiding van haren directeur, den heer J. v. Beek, te Woerden, in de goed gevulde Xutszaal haar derde openbaie uitvoering, weike we derom veel succes oogstte en alleszins ge slaagd mag worden genoemd. Na het ope ningswoord van den voorzitter, den heer v. d. Laken, die levens in gebed voor ging, werd direct een aanvang gemaakt met ue afwerking van het goed verzorgde en uit een 11-tal nummers bestaand programma. Uver het geheel werd door het koor zeer beschaafd en zuiver gezongen, hetwelk bovendien wel bleek uit het telkens neer daverend applaus na ïedei nummer, zoo dat verschillende nummers 2 keer werden gezongen. Het hoofdnummer of de clou van den avond was evenwel „Prins Lente van H. van Tussenbroek, waarbij vooraf de jongejuffrouw Kerkhoven, die zich ook ver leden jaar reeds zoo veidienstelijk maakte, thans ook weer haar niet gemakkelijke taak met haar prachtig zuiver sopraanstemme tje het publiek met bewondering wist te vervullen. Ook dit nummer werd herhaald. Ook de 2 speelliedjes „Op het IJs" en „Bruids vaart in de Sneeuw" werden zeer goed en aardig uitgevoerd. Aan het eind van den avond was de heer J. Zonneveld dan ook zeer zeker aller tolk, toen deze in welge kozen bewoordingen dank bracht allereerst aan den bekwamen dirigent, den heer van Beek, daarnaast den pianist, den heer de Jong van Gouda en tenslotte het koor, waaronder talrijke goede stemmcen blijxea te schuilen. De heer Zonneveld eindigde ten slotte met dankgebed. Tooneol. De witte filmvereeniging heeft ons weer een tweetal mooie film avonden te genieten gegeven met de film- veituoning „Mijn neef uit Canada". Het vrij talrijk publiek, gedurende beide avon den aanwezig, was dan ook over hetgeen te zien werd gegeven weer zeer tevreden. Personalia. Onze plaatsgenoot A. H. van Berkum slaagde te Utieeht voor het examen kantoor-stenograaf, systeem „Groo te', 130 lettergrepen per minuut, afgeno men door de Ned. Vereen, van Leeraren in de stenografie „Groote" en machineschrij- ln den val geloopen. Gisieren pas seerden een tweetal schepen de Alphcn- sohe brug, welker gezagvcerdeis weiger den het bruggegeld te voldoen. Zij hadden evenwel buiten den waard gerekend, want toen de betaling-weigeraars de 's-Mcle- naarsbrug wilden passeeren, werd hun door den brugwachter de doorvaart gewei gerd. Er zat nu voor de schippers niets anders op, dan naar Alphen terug te va ren om aan hun verplichtingen te voldoen. BODEGRAVEN. Vrouwenbond Zaterdagmiddag gaf op uitnoodiging van de ft. K. Viouwcn- Dond de firma Sluis een kindei middag. De belangtelling was zeer gr iet De kinderen werd per film vertoond de berei ding van de Sluis-koek en bicuits, terwijl ze verschillende keeien getracteerd wer den op Sluis koekjes. Een goorhclaat, Je bekende Ali Libi, zorgde voor aardige ittracties. De kinderen gingen voldaan narr huis, terwijl ze een doosje koekjes mee naar huis kregen. Wij raden alle R. K. Vrouwenbonden aan de Sluis kinderfilm eens aon le vra gen en de Sluis biscuits te gebruiken. A s. Zondag 11 Jan. geeft de -R. K. Vrouwenbond een uitvoering'n.l. „De tan te uit Amerika", gevolgd door de klucht „De wonderbare lijm". Zondagmiddag is de generale repetitie van den R. K. Vrou wenbond. Kiesvereenigingg. Hedenavond ver gadert de R. K. Kiesvereeniging in het Patronaat, ZEVENHOVEN. Pluimvee. Alhier had in het R. K. Rondsgebouw voor een volle zaal de aan gekondigde filmvertooning van P. Sluis' Ochtendvoer enz. te Weesperkarspel plaats. De Voorz. der Eierenveiling „De Leghorn", de heer J. J. J. Könst, opende met 'n kort woord deze vergadering, waarna hij het woord gaf aan Sluis' vertegenwoordiger, die een korte inleiding gaf en daarna dc film vertoonde. Aan het einde bracht de Burgemeester dank aan den vertegenwoordiger. De hec- ren v. Stein en J. Vock Lz. luisterden het geheel met harmonicamuziek enz. op. Geboren: Maria Grietina, d. van W. d. Walvaart en G. G. Laurense. (N e t o f f i c i e e I). 45Ee STAATSLOTERIJ. Trekking van I'onderüng 8 Januari 1930. 4e Klasse. 4e Lijst. Hooge Prijzen: 15719 1000. 3179, 8667, 17455 100. Prijzen van 65.—. 11 45! 947 1.344 1496 1536 1851 2264 2512 3288 3430 3873 4113 4156 44S5 -1535 4651 4812 5166 5451 5678 5708 6121 o580 7162 8055 8341 8358 8746 8827 8872 8952 8990 9127 9933 10039 10131 10282 10405 KM6S 11344 11348 11616 11652 12228 12421 12415 12603 12811 12870 12958 13160 13291 13467 13589 14135 14157 14454 14592 14614 14808 14958 15214 152o5 15372 15816 16108 16227 17007 17128 17273 173S4 17521 17916 17978 1812S 18259 18369 18405 19622 13731 18741 1S753 19005 |9|09 19412 104?» 19508 19533 19657 19762 19991 20036 20211 20479 2056S LAATSTE BERICHTEN MOORDAANSLAG TE BL0EMENDAAL. Een vrouw door haar man gestoken. Gisteravond omstreeks half 12 heeft te Bloeomnclual een moordaanslag plaats ge had. De 46-jarige C. uit Leiden was naar Bloeinendaal gekomen, om zijn vrouw, V. genaamd eji eveneens uit Leiden afkom stig, van wie hij gescheiden leeft, op te zoeken. Op genoemd t ijdstip trof hij haar op den Bloeinendnals-chcn weg en na een korte woordenwisseling heeft hij de vrouw met een mes eenige steken in den rug toe gebracht, De vrouw werd ernstig gewond en is naar het ziekenhuis te Haarlem over gebracht. Do dader is gevlucht en tot he denmiddag was bij nog niet door de polilie gevonden. HET KERSTVLIEGTUIG AANGEKOMEN. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomeu, dat het 3ste postvliegtuig, de P.H.A.F.O., heden te 5.48 uur uit Medan is vertrokken en te 12.07 uur te I'alembang is geland. Vandaar vertrok het toestel te 13 uur en arriveerde te 15.58 uur te Batavia. Om 16.23 uur word doorgevlogen naar Bandoeng, waar de P.H. A.F.O. te 17.03 uur landde. Annie v. Ees moet rust nemen. Naar wij vernemen zal mevr. Annie v. d. Lugt Melsert-v. Ees op medisch advies wegens vermueidheid eenige weken rust moeben nemen. De vexdeie vertooni.igen van „Meneer Lamburthier" en van de „Privé Secretaresse'' worden daarom waar schijnlijk tot liet eiude dezer maand uitge steld. TELEGRAMMEN VREDE IN CHINA. Onderhandelende generaa's. LONDEN, 8 Januari (V.D.) Te Hong kong heeft op het oogenblik een conferen tie plaats tusschen de verschillende Chi- neesehe generaals, waarbij vredesonderhan delingen worden gevoerd tusschen de Ivwangsi-generaals en de generaals van Kwantceng. Echter is een der voornaam ste leiders der Kwangsi-generaals door ue Fransche autoriteiten aan de grens van Tonkin bij Xankwan aangehouden. De Fransche autoriteiten willen den Chinee- sohen generaal geen doorreisvergunning ver'eenen, zoolang de Naukingregeering niet heeft voldaan aan de Fransche eisch tot be taling van 20. 000 pond sterling als scha devergoeding voor de plundering van het Fransche consulaat tc Loengtsjau in het vorige jaar. Vliegongeluk in Texas. NEW YORK 3 Januari. (V.D.) Tc Marshall in den staat Texas kwamen twee passagiersvliegtuigen vun de luchtlijn Dal lasNew Urleans, die in tegengestelde richting vlogen, met elkaar in botsing en stortten naar beneden. Drie passagiórs wer den gedood. Brandstichting cp Cubaansche suikerplantage. NEW YORK 8 Januari. (V.D.) Uit Ha vanna wordt gemeld, dat gisteren tenge volge van brandstichtingen, die door de systematische wijze, waarop zij plaats vcn- den, het vermoeden wekten, dat het ini tiatief ertoe was genomen door een com plot van een groep samenwerkende pcej- nen, in de provincie Matanzas op Cuba in totaal 4500 ton suike.ruit op liet veld werd vernield. De regeering van president Ma- 'chado is in het bezit van u'lvoerig docu menten-materiaal, waaruil blijkt, dat de deelnemers aan het complot wilien trach ten, voordat op 15 Januari a.s. dc oogst be gint, al het te velde staande suikerriet te vernielen. De militaire autoriteiten zijn gewaarschuwd en hebben maatregelen ge nomen. Alle suikerrietplantages staan on der strenge militaire bewaking en tegen de brandstichters wordt zonder pardon opge treden. MARKTBERICHTEN ZOETERMEER-ZEGWAART, 7 Januari. Eierenveiling. Aangevoerd 5060 stuks eieren. Kippeneieren f 5.507.40 per 100 stuks. GOUDA. 8 Jan. Vee. Aangevoerd 33JS stuks, waarvan 48S slachtvaikens, vette 23 23>$oent, Londenscbe 2021 cent, zouters 2222y3 cent p. pond, levend met 2 pet. korting; 1209 magare varkens f2540 p. stuk, 581 biggen, f 814 p. stuk, 6 runderen f 200325 p. stuk, 56 nucht. kalv. f 8—16 p. stuk, 5 schapen f 25—30, 10 bokken en gei ten f26. Handel vette v. matig, Lor.den- solie matig, zouters matig, magere varkens matig, biggen matig, runderen vlug, grask. vlug, schapen vlug, bokken en geiten matig. Kaas. Aangevoerd 211 part. le kw. met rijksm. 2640, 2e kw. met rijksin 32— 35. Handel matig. Eieren. Aanvoer 305 part. Kijipen- eieien f 6—6.50 per 100 stuks. Handel \Iug. Boter. Aanvoer 1088. Gocboler 85 95, weiboter 7585 p. p. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Jan. Groenten- veiling. l'ecn f 1.20—3.—, Uien f 1.20 -1,90 per 100 K.U., Gele kool f 7.3010.20, ftoode kool f8.9014.10 per 1U0. Aanvoer: 220 kis ten peen, 7200 K.G. uien, 4000 Gele kool, 1700 ftoode kool. VOORSLHü i EN, 8 Jau. Veiling V. P.V Kippeneieren 6.00—6.70 kuiker.ejerci 5.306.90 ©o ooodeneieren 5.80«.30 per .100 Kuk»; ki»nijc.««u 0.401 J* per

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3