De Man van Nergenshuizen MAANDAG 5 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijder tegen ijzeren mast gereden. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagmorgen om half zeven is op den Leyenbroekschenweg te Sittard de motor rijder J. uit Wehr (D.) tegen een ijzeren mast van de Limburgsche Tramweg-Mij. gereden. In zorgwekkenden toestand werd hij opgenomen en naar het Fransche klooster overgebracht, alwaar hij des mid dags is overleden. Het motorrijwiel werd totaal vernield. Auto tegen een boom. Nabij de Ginkel te Ede is een auto, be stuurd door den heer H., instrumenthande laar uit Utrecht, bij het uitwijken tegen een boom opgereden. De heer H. werd aan het hoofd en de hand gewond. Zijn zoon vloog door de voorruit en bekwam vrij ernstige verwondingen aan neus, mond en handen Na verbonden te zijn konden zij de reis vervolgen. De a-uto moest worden weg gesleept. In een ovenhuis gevallen en gedood. Zaterdagmiddag om vijf uur is de 49-ja- rige P. G. van Galen, gewoond hebbende te Vlaardingen en werkzaam aan de Zwavel- zuurfabriek van de E. N. C. K. aldaar, van de loopbaan in het ovenhuis gevallen, van een hoogte van Ongeveer zeven meter. De man was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en acht kinderen achter. Jongen doodgevallen. Op de werf der Nederl. Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam is een 19-jarige nageljongen door een dekopening op den bodem van een in aanbouw zijnd schip ge vallen, tengevolge waarvan de dood onmid dellijk intrad. Kokend water over het lichaam. Het twee-jarig zoontje van mej. K., aan het Visscherseiland te Hoorn, kreeg, door dat het hengsel van een ketel brak, ko kend water over het lijfje. Het kind is met ernstige brandwonden overdekt, naar het Stadsziekenhuis vervoerd. Verdronken. Vrijdagavond is het bijna 4-jarig zoontje van den landbouwer IJarm Kuijper te Oostopgaande (Dr.) te water geraakt en verdronken. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Een man in de vlammen omge komen. Uit St. Jacobi-Parochie wordt gemeld: Zaterdagavond, omstreeks kwart voor acht brak brand uit in d-e kapitale boer derij in lichter laaie stond. De brandwe- W. Hoogland aan de Nieuwe Bildtdijk te St. Anna-Parochie. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in een kwartier tijd de geheele boer derij in lichter laaie stond. De barndwe- ren van Oldebildtzijl, St. Anna-Parochie en Su. Jacobi-Parochie waren spoedig ter plaatse, doch aan redden viel niet meer t_ denken. Twee spuiten richtten hun stra len op het vuur, terwijl de derde naar een belendend perceel, bewoond door den heer W. van der Weyt werd gezonden om het overslaan van het vuur te voorkomen. Het vee kon bijtijds worden gered. Slechts en kele varkens kwamen in de vlammen om. Toen de brand ontdekt werd, ging de heer H. nog even naar den zolder om te ?ien, waar de brand was uitgebroken. Dit werd hem evenwel noodlottig. Hij keerde WAlSlflftvAN-VALKtMBURC'S- \n A ••iLEVERTRAMi LEEUWARDEN niet terug. Vermoedelijk is hij door den rook bevangen. Te omstreeks half twaalf Zaterdagavond toen de boerderij was uitgebrand, vond men Let verkoolde lijk van den heer H. in d gang. Hij was 49 jaar oud en laat een vrouw en vier kinderen achter. Huis en in boedel waren verzekerd. Een groote men- sohenmenigte sloeg vanaf de dijk den brand gade. Landbouwerswoning afgebrand. Te Echt (L.) zijn Vrijdagavond huis, schuur en stallingen van den landbouwer P. de Neer afgebrand. Een paard, 25 kip pen. en haksel- en dorschmachine alsmede alie akkergeieid zijn verbaud. Verzekering dekt de schade. EEN SCHANDELIJKE WEDDENSCHAP Zich dood gedronken aan cognac. De 24-jarige S. W. te Finsterwolde polder wedde met een tiental personen, dat hij binnen een uur een liter cognac zou opdrin ken. W. had binnen vijf minuten de flesch cognac echter al leeg gedronken. Daarna wilde hij zich per fiets naar huis bege ven en reed met snelle vaart in de rich ting van zijn woning gevolgd door de an dere jongens. Hij is echter niet zoo ver ge komen, daar hij zijn woning niet kon be reiken omdat hij tengevolge van de cognac geheel verslapt was. Hij is daarop naar huis gebracht waar hij eenigen tijd later is overleden. De jongeman was ongehuwd. Bewusteloos langs den weg gevonden. Te Zelhem is de klompenmaker Buite man bewusteloos op den weg gevonden. Het bleek, dat de man door meest eken aan hoofd en rug levensgevaarlijk verwond was. B. ie in het ziekenhuis te Doetinchem opgenomen. Het direct onder leiding van den burgemeester ingesteld onderzoek heeft nog niet tot een arrestatie geleid. Het drama te Groningen. Omtrent het liefdesdrama te Groningen, waarbij de 39-jarige monteur J. S. mejuf frouw G. W. met een revolverschot doodde en daarna de hand aan zichzelf sloeg, be richt de „Tel.1 nog het volgende sensatio- neele nieuwtje. Wij vernemen, dat Snijders op zijn lijst voor de volkstelling Vrijdag heeft inge vuld: Om vier uur dood. Mei een mes gestoken. Zaterdagavond werd te Vlaardingen de café-houder Z. door J. S., aldaar, omdat hij dezen niet meer wilde tappen en hem uit zijn café verwijderde, met een mes in de rechterborst en pols gestoken. Dokter E. verbond den gewonde. De dader werd gear resteerd en in verzekerde bewaring ge steld. Nieuwe aanklacht tegen een H.B.S.-directeur. Naar „De Nwsbr." verneemt, hebben be windvoerders in de voorloopige surséance van betaling der N.V. Handels- en Land- bouwbank een aanklacht ingediend tegen den gewezen directeur, den heer Mekking, wegens valschheid in geschrifte in de bank rekening der Chr. Hoogere Burgerschool te 's-Gravenhage en wegens verduistering van eenige tonnen gouds. Het accountantsonderzoek van de boe ken der bank en die van de Chr. H. B. S. heeft uitgewezen, dat M. groote bedragen, tezamen ongeveer 3 a 31/2 ton, heeft ge boekt, als uitgegeven voor de Chr. H. B. S., terwijl hij dat geld ten eigen bate, al thans niet ten bate van de H. B. S. heeft aangewend. Deze fraude, die over langeren tijd loopt had, wanneer M. naast directeur der bank niet tevens penningmeester der school was geweest, reeds lang moeten zijn uitge komen, waardoor wederom bet onge- wenschte van de combinatie bankier-pen ningmeester van groote instellingen is ge bleken. M. heeft bekend, zich aan de valsch heid in geschrifte te hebben schuldig ge maakt. De gelden zijn a-angewend tot dek king bij ongelukkige speculaties. Het bedrag, dat de Chr. H.B.S. ten slotte werkelijk aan de N.V. Handels- en Landbouwbank zal blijken schuldig te zijn, wordt geschat op ongeveer 3 1/2 ton. Het accountantsonderzoek duurt echter nog voort. Wat in 1930 door de Oranjesluizen ging. In het afgeloopen jaar werden in de Oranjesluizen 69.585 schepen geschut met een inhoud van 9.213.661 ton. NU WIJ WEER GETELD WORDEN. Herinnering aan het eerste experiment in 1795. Nu wij in deze dagen weer in het teeken der volkstelling staan, is het niet onaardig eens te herinneren aan het eerste officieele experiment, dat in 1795 plaats had. In haar vergadering van 29 Mei 1795 werd door de Staten-Generaal vastges:eld „een Plan" in gevolge waarvan de Ingezetenen van de gansche Republiek, tot een alge meens vergadering zouden kunnen worden opgeroepen." In de Nederlandsche Jaarboeken van October en November 1795 vinden wij, al dus lezen we in „De Tijd", tal van merk waardige bijzonderheden over deze eerste officieele volkstelling. In Amsterdam duur de de telling van 12 bot 16 October en ge noten de tellers een vergoeding van 1.50 per dag. Veel hinder ondervond men ten gevolge van het gerucht, dat de telling in verband zou staan met een nieuwe belas tingheffing. Niettemin achtte men de resultaten vri nauwkeurig. Amsterdam gaf een inwonerstal van 217.024, Alkmaar 5984, Delft 14.00. Dor drecht 18 014, Enkhuizen 6803, Gorcum 4969, Gouda 11.715, 's-Gravenhage 38.-133, Haarlem 21.227, Den Helder 2027. Hilver sum 3410, Hoorn 9551,. Leiden 30.955, Rot terdam 53.212, Schiedam 9111, Schevenin- gen 2833, Schoonhoven 2481, Vlaardingen 5625, Oost-Zaandam 4981 en West-Zaandam 5179. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ CARLISLE. Vier dooden en vele gewonden. De Exprcsstrein Edinburg-Londen is Za terdag ten Noorden van Carlisle veronge lukt, tengevolge van een déraillement. De locomotief en verscheidene wagons vielen van den spoordijk en werden geheel ver nield. De overige wagons kwamen dwars over de spoorbaan te staan, terwijl twee onmiddellijk op de locomotief volgende wa gons aan den anderen kant van den dijk omlaag stortten. Tot nu toe konden er 4 lijken geborgen worden. Twaalf zwaargewonden moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Alle wa-gons werden zwaar beschadigd. Er was spoedig hulp op de plaats van het ongeluk aanwezig, in den vorm van spoorwegpersoneel, arbeiders, politiebe ambten, geneesheeren en soldaten, die thans bezig met het ruimingswerk. UIT DE *ADIO-WERF.LD ogramma's voor Dinsdag 6 Januari. Huizen, 298 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzending. 8.00—9.15 Morgenconcert. 11.3012.00 Godsdienstige Causerie Pas toor Perquin. 12.011.30 Concert K. R. O.-trio. I.302.00 Gramofoonplaten. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.00—3.30 Knipcursus. 5.006.30 Gramofoonplaten. 6.30.15 Verbonds-Radio-kwartiert^je. 6.45—7.15 Schriftverbeteringscursus. 7.157.45 Mr. F. Vorstman: „Kapitalis me". 7.458.15 Gramofoonplaten. 8.15—10.45 Concert K. R. O^orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen. In de groote zaal Bui- tensocieteit, volle. M. m. v. Netty Reker (sopraan), P. J. ten Berge (bariton), M. newinkel (piano-begeleiding). 10.45 Toespraak door Pastoor Perquin. II.0012.00 Iramofoonplaten. 9.00 Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending. 8.01—9.50 Gramofoonplaten. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert A. V. R. O.-Kwintet. 12.302.00 Concert door het orkest van i.eater Tusohinsky te Amsterdam. 2.002.30 Voor de vrouw. 304.00 Knipcursus. «00—4.30 O-p.mofoonnlaten. 4.305.00 Piano-studiemuziek door E. en L. öcnmiut, 5,005.30 Radio-K. .koorzang. 5.307.00 Ccncert door de Haarlemsche Orkest Vereen. Cecile Marcelli (Fransche chansons). 7.007.30 Engelsche les. 8.008.30 Radio-Volks Universiteit. Mu- ziekeursus door C. Howeler. Medewerking van het Ned. Trio. 8.309.30 Gramofoonplaten. 9.3010.00 Concert. Omroeporkest. 10.00 Nieuwsberichten. 10.1511.00 Vervolg orkestconcerb. 11.0012.00 Aansluiting van Cabaret .La Gaité" te Amsterdam. Da entry 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel door E. O.'ITenry. Ernstige straatontploffing te Londen. In één der drukste straten van Londen heeft Zaterdagmiddag een geweldige ont ploffing een groote paniek veroorzaakt. Een autobus, die een botsing wilde vermij den, reed in volle vaart tegen een elec- trisch kabelhuisje aan waarop een ontplof fing volgde De vlammen sloegen hoog op en dichte rook vulde de straat, terwijl hon derden meters in het rond stukken ijzer door de lucht vlogen. Een voorbijganger werd zwaar gewond. De ohauffeur en ver scheidene andere personen werden licht gewond. Hevige ontploffing in een badinrichting. Naar uit Lemberg gemeld wordt, heeft op Nieuwjaarsdag te Hoiodenka in een da mes-zweminrichting een hevige ontploffing plaats gehad. Tengevolge van de slechte constructie ontplofte een der ketels, juist op het moment, dat er zich een 17-tal vrouwen in de badinrichting bevond. Drie vrouwen en de stoker werden ge dood en tien andere werden zwaar gewond, waarvan zes levensgevaarlijk. Ongeluk in de bergen. Toen gisteren, naar uit Glarus wordt ge meld, een groep van 15 skiloopers in het gebied van de Glarner Alpen over een sneeuwbrug een beek wilde oversteken, is deze ingestort en is het geheele gezelschap in het bed van de beek terecht gekomen. Twaalf skiloopers konden zich redden, doch twee dames en een geneesheer uit I.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.252.50 Gramofoonplaten. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20'Lezing en berichten. 7.00 Pianospel door F. Dawson. 7.207.10 Lezingen. 8.05 Concert. 8.20 Lezing. Daarna: Vervolg concert. 9.20 Nieuwsberichten en Lezing. 10.00 Concert. II.5012.20 Concert. Johann Strauss en zijn orkest. „R a d i o - P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „La vie Parisienne" van Offenbach. Orkest en solisten. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.207.20 Gramofoonplaten. 8.259.20 Kath. Morgenwijding. 9.3510.10 Gramofoonplaten. 10.5012.10 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Concert. Orkest, H. Gurtler (tenor). 7.058.05 Driekoningen-viering in de basiliek van de St. Gereon-kerk te Keu len. 8.05 „Het spel van de H. Drie Koningen" van Felix Timmermans. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en voordracht. 4.20—4.50 Kinderuurtje. 7.209.50 Tooneeluitzending. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Concert Omroep-orkest. 8.35 (Golflengte 338.2 MConcert, ge- oigamseerd door de S. A. R. O. V. Zeesen, 1635 M. 5.4011.20 Lezingen en lessen. 11.2012.15 Gramofoonplaten. 12.151.20 Berichten. 1.203.50 Voordrachten. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507.20 Voordrachten op lessen. 7.20 Dansmuziek (Kapel Mtfrek Weber). 8.50 „Das Pensionat", komische opera Fr. v. Suppé. 9.50 Lezing. 10.30 Orkestooncert. Berlijn heeft men slechts als lijken kunnen bergen. Alpinisten door lawine verrast. Aan de Fransch-Italiaansche grens is een gezelshap van zes Fransche toeristen door een lawine verrast en bedolven. In- fwiterjgten zijp met spoed naar de j>lek des ouheils gezonden om te pogen de slacht offers. die onder een laag sneeuw van 8 tót 10 tneter 'liggen, te- bevrijden. C0RINTHE GEHEEL VERWOEST. Een hevige, zeveu seconden aanhoudende aardschok heeft enorme schade aangericht te Corinthe. Alle huizen, die bij de aardbe ving van twee jaar geleden waren blijven staan, zijn thans ingestort. De inwoners vluchtten in panischen angst naar buiten en kampeeren thans in de open lucht. Merk waardig genoeg werd ditmaal niemand ge deerd. In het naburige dorp Asso zijn de kerk en tien huizen ingestort. Voorts heeft een aardschuiving plaats gevonden nabij het kanaal van Corinthe. Ook in den Peloponesos is een aardbe ving waargenomen, en wel in de plaatsen Tripolis, Sparta en Kalamata. Ook hier zijn gelukkig geen menscbenlevens te betreu ren. De Grieksche ministerraad is gisteren bijeengekomen om maatregelen te bespre ken tot steunverleening aao de getroffe nen FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen, 69) „Dat geloof ik ook, Edelachtbare. Wat er ook van zij, het was zelfs op dat uur niet moeilijk te vinden, waar die Eerwaar de heer woonde. Ik ging naar zijn kamers en ondanks het late uur het liep tegen middernacht kwam hij naar beneden en opende zelf de deur. Hij liet mij in zijn zitkamerIk vertelde hem, dat het een zaak op leven en dood was, mijnheer. en daarna vertelde ik hem de geheele ge schiedenis van het begin tot het einde. Na tuurlijk had ik den brief voor mijnheer Horsfall en eenige brieven van mijzelf in mijn zak, om hem te overtuigen, maar on danks dat was ik half bevreesd, dat hij geen geloof zou hechten aan hetgeen ik zei. Maar hij geloofde mij wel, Edelachtbare. Hij keek mij bedaard aan, stelde mij een paar vragen en toen scheen hij overtuigd, dat ik de waarheid sprak. „Blijft U maar zoolang hier. Ik zal even iets gaan halen en mij behoorlijk aankleeden, dan ga ik on- middelijk met U mede". Ik wachtte onge veer tien minuten, Edelachtbare en toen gingen wij samen op weg. Toen wij onge veer halverwege de straat waren, hield hij stil en klopte op een van de deuren. „Wij zullen dokter Robbins medenemen", zei hij tot mij. „Hij is een groote sterke man en bovendien is hij gewoon, om met moordenaars om te gaan." Een plotseling gelach weerklonk door de zaal, waarmede zoowel de rechter, en Fa ther Merill als de dokter in kwestie onom wonden instemden. „Stepney schijnt een vroolijke buurt te zijn", merkte de rechter op. „Ga voort, mijn heer Milford." „Dokter Robbins was toevallig thuis en gekleed, Edelachtbare. De Eerwaarde heer vertelde hem, wat er aan de hand was en onmiddellijk was hij bereid mede te gaan. De klokken sloegen juist half twee, toen wij voor het bedoelde huis kwamen. Het is een soort steegje vlak bij de rivier, Edel achtbare, en 't was er op dat uur zoo stil als op 'n kerkhofgeen mensch te zien De dokter tikte met zijn wandelstok op de leur. Toen er geen antwoord kwam, han teerde hij den stok met eenigszins meer kracht en snelheid en werkelijk, na eenigen tijd hoorden wij aan het slot morrelen. Eindelijk ging de deur langzaam open en stak de man, dien ik gevolgd was, zijn hoofd door de opening. Hij scheen nog half dronken te zijn, Edelachtbare, en hij brab belde eenige vloeken, die ik hier maar niet zal herhalen. De dokter nam echter niet veel notitie van zijn complimenten. Hij duwde de deur wijd open en greep hen bij zijn schouder. „Hoor eens, man", zei hi op scherpen toon. „Ik ben dokter en kom je logeergast bezoeken. Als je het mij las tig wilt maken, zal ik er direct de politie bij halen." Dat hielp direct, mijneer Zoo- Ira de kerel hoorde van de politie, schrok hij geweldig. Toen begon hij te janken, dat hij niets kwaads gedaan had en dat hij niets wist van den man, die bij hem lo geerde. „Er is niemand, die je iets verwijt", zei de dokter, „al wat je te doen hebt is, ons bij hem te brengen en vlug ook." Toen ging hij ons voor in de gang en bracht ons in een klein soort kamertje, waar een walge lijke lucht hing. Het was er stikdonker, maar de dokter had een klein zaklan taarntje bij zich, dat hij in alle richtingen liet schijnen. Toen zagen wij in een hoek op een hoop lom en een man ligecn, die bij het zien van het licht allerakeligst be gon te kreunen. De dokter ging naar hem :oé en bleef ongeveer een minuut zonder te >reken over hem heen gebogen, om hem te onderzoeken. Toen nam hij een notitie boekje en schreef iets op een der bladzij den. „Breng dit bij mij thuis", zeide hij te- Ten mij en kom er zoo spor 'ig mogelijk mede terug, Father Merill en ik zullen jiier zoolang wachten." „Wat deed die beschonken man inmid dels V' vroeg de rechter. ..Hij stond in een hoek in zichzelf te mompelen, Edelachtbareniemand lette op hem." „En ging U na-ar het huis van den dokter >m een en ander te halen?" „Ja, Edelachtbare, 'k was binnen een uur terug. Fat her Merill liet mij binnen en ik zag, dat hij en de dok: er eenige kaarsen hadden aangestoken en den rommel zooveel mogelijk hadden opgeruimd. De patiënt kreunde niet meer, maar hij scheen er toch slecht aan toe te zijn. De dokter ging hem onmiddellijk behandelen en ik bemerkte, lat hij iets zeer ernstigs ontdekte." „Was de patiënt bij kennis „Niet gèheel en alT. geloof ik, Edelacht I bare. Hij praatte in een soort gebroken Engelsch, maar zoover ik heL kon ve.staan, leek het allemaal wartaal, meer kreunend dan sprekend. De dokter gaf hem iets in uit een fleschje, dat ik medegebracht had en dat scheen hem te kalraeeren. In iedei geval hield hij op met leven te maken. De dokter ging door met hem te wasschen en te verbinden en deed alles, wat hij noodig oordeelde. Toen hij klaar was, ging hij naar Father Merill tóe. „Hij heeft het. lee- lijk te pakken", sprak hij. „Waarschijnlijk zal hij echter nog tot bewustzijn komen, voor hij sterft." „Hoe laat was dat vroeg de rechter. „Ongeveer kwart voor drieën, zou ik denken, Edelachtbaie. Het werd tenminste eenigen tijd daarna pas een beetje lioht. Wij bleven alle drie bij hem. Wij durfden het vertrek niet te verlaten, want do dok ter zij, dat hij ieder oogenblik wakker kon worden en als wij hem iets te vragen had den, zou dat de eenige en laatste gelegen heid zijn. Terwijl wij wachten verhaalde ik den dokter de geheele geschiedenis, juist zooals ik het Father Merill had ge daan". „En waar was de eigenaar van het huis '.'.c 'erende dien tijd?" „Hij lag in de aangrenzende kamer te s'apen. Terwijl ik weg was. hadden zij hem daar heen gebracht. Ik geloof, dat ■hij te dronken was om zich ergens iets van aan te trekken." „Hij schijnt evenwel een zeer gemoede lijk karakter te hebben", zei de rechter. ,.('a verder". „Het zal ongeveer negen uur geweest zijn, toen de patiënt plotseling zacht kreundo en zijn oogen opende. De dokter was met één stap bij hem. Hij had een of ander medicijn in een glas klaar staan; hij sloeg zijn arm om den patiënt heen en lichtte hem een weinig op, waarna hij hem het drankje liet innemen. Het scheen hem bijna onmiddellijk goecl te doen, want hij keek rustig de kamei roud, en scheen volkomen tot bewustzijn terug- ekeerd. „Ik ben de dokter", sprak mijnheer Rob- .:s, terwijl hij niet een doek het voor hoofd van den lijder afveegde, „en dit is Father Merill; U had toch om een pries ter gevraagd, niet waar?" „Ja, ja", zei de man en toen kwam er een listige, vrees-: ïtiae uitdrukking in ijn oogen. De geestelijke ging naar hem toe n .ak vriendelijk en zachi tegen hem. Hij maakte het hem duidelijk, dat hij moest sterven, en vroeg hem of hij nog wensclite 'e biechten. De man richtte zich naar em o^ Edelertbs-e, en hield zich aan jas van den Eerwaarden heer vast.. „Moet ik sterven? Moet ik sterven? ..eet u dat zeker?" Father Merill boog zijn h fd bevestigend en de man liet zich omlaag glijden. Zoo lag hij zonder 'en gedurende een minuut en deed iets als hard hijgen en aan zijn goed plukken. Toen boe h Father Merill ovei hem een en nam zijn beide handen m dc is dood hij zeer duide- „en een onschuldi: word gearres teerd onder be3chnh': -hein vermoord te ..ebben Dit scheen de zaak te be dien, Edel:, tbare. De patiënt gaf een 1 fte zich in zijn lompen op. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5