NED. OOST-INDIE RECHTZAKEN SPORT VRIJDAG 2 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 RUMOERIG SYLVESTER TE BERLIJN. Tal van polilieke en niet-politieke botsingen. In den Oudejaarsnacht heeft in Berlijn een aantal ernstige hotsingen plaats ge had, waarbij twee leden van de Reiehs- banner door re vol verschoten werden ge dood, talrijke personen gewond en 383 personen in arrest gesteld. Ook de brand weer had druk werk bij het blusschen van binnenbrandjes. In het Noord-Oosten der stad vierden in twee naast elkaar gelegen woningen leden van de Reichsbanner en nationaal- socialisten Oudejaar. Bij een ontmoeting tusschen een natiunaaJ-socialist en eenige Reichsbannerleden ontstond een woorden wisseling, in verloop waarvan eerstge noemde zijn revolver trok en enkele scho ten afvuurde. Een -23-jarige kantoorbe diende kreeg een schot in het onderlijf, een bankbediende een schot in het hoofd; beiden stierven na opneming in het zieken huis: de dader is nog niet gearresteerd. In het Noorden van de stad j-aakten ver der nationaal-socialisten slaags mot leden vaa een wielerclub, waarbij vier personen werden gewond. ïn de Sackingenstrasse werden twee personen zwaar gewond en ook op andere plaatsen moest de politie herhaaldelijk aan vechtpartijen, meestal tusschen nationaal-socialisten en commu nisten, een einde maken. Ook om niet politieke motieven ontstonden herhaalde lijk botsingen. Elders in Duitscbland verliep de jaars wisseling evenmin vredig. Twee onbeken den hebben een 60 c.M. lange stalen pijp, die dichtgestopr was met stukken van een geïllustreerd communistisch blad en gevuld was met dynamiet, in het bureau der na tionaal-socialisten te Go'ha tot ontploffing gebracht, waardoor echter slechts geringe schade werd aangericht: een vrouw werd licht gewond door glassplinters. In Sturtgart ontstond tijdens een oude jaarsfeest van nationaal-socialisten een gevecht met. communisten, die de zaal waven binnengedrongen. Acht nationaal- socialisten werden gewond en één gedood; de politie arresteerde 150 personen. „Tel." AMERIKA'S AFSCHEID VAN 1930. Heels reeks roofovervallen. Het jaar 1930 is in de Ver. Staten be sloten met een golf van misdadigheid, die Dinsdagochtend kwam opzetten en tot Woensdagavond laat aanhield. De volgen de misdaden worden met betrekking tot New York gemeld: Twee jongelieden beroofden een man van veertig dollar, verwondden een politie agent ernstig, doch konden een kwartier later gearresteerd worden. Drie mannen drongen het op Broadway gelegen kantoor binnen van een makelaar in huizen, bonden de typiste vast op haar stoel en verdwenen na 1600 dollar uit de brandkast te hebben gestolen. In een restaurant in de negerwijk wer den acht bezoekers en een kellner door vier negers beroofd, van wie er twee la ter gevangen genomen konden worden. Een employé van een autobusmaat schappij kwam waggelend een politiebu reau binnen, waar hij ineenzakte. Bij on derzoek bleek, dat hij aan het hoofd en den rug door revolverschoten was ge wond, waarschijnlijk door eigenaars van een concurreerende onderneming. De politie van New Jersey organiseerde een jacht op vier mannen, die een auto hadden gestolen en zich met geweervuur verdedigden tegen de achtervolging der politie. Zij slaagden er in te ontsnappen, nadat de auto in een greppel omver was geslagen. In New Orleans hebben drie dieven twee bedienden van de Whitney Bank Trust Cy. gedood. Zij ontsnapten met me deneming van 2500 dollar. De dames, die zich tijdens den overval in de bank be vonden, vielen flauw; de mannelijke be zoekers wierpen zich op den grond om aan de rondvliegende kogels te ontsnap pen. Als de fiscus straft. De hoofdman van Al Capone's bende, Jack Cuzik, die onlangs wegens belasting ontduiking ten bedrage van 220.000 dollar werd gearresteerd, is tot 5 jaar gevangenis straf en 175.000 dollar boete veroordeeld. Gedurende de laatste drie jaar bedroeg zijn inkomen meer dan een millioen dollar. De finaneieele secretaris van Al Capone's bende, Frank Nitti, heeft bekend, voor een bedrag van 160.000 dollar belasting te heb ben ontdoken. Hij werd veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf en 10.000 dollar boete. Ralph Capone, die tot 3 jaar gevangenis straf en 10.000 dollar boete was veroordeeld is na borgstorting op vrije voeten gesteld. Goud-rush naar Nevada. Sedert eenige dagen bevinden zich dui zenden gelukzoekers op weg - naar het hartje van den staat Neva-da in de Ver- eenigde Staten, in verband met berichten, volgens welke twee broers, Charles en Ja mes Scotti, een goudader zouden hebben ontdekt. In weinige uren tijds was midden in de woestijn reeds een tentenstad met ruim 1000 bewoners ontstaan en ieder uur komen er nieuwe bij ondanks de ernstige waarschuwing der regeering zich niet door de nog geheel onbevestigde geruchten om trent goudvondsten van de wijs te laten brengen. Op het oogenblik is feitelijk de eenige, die in de tentetistad goede zaken doet, de kroeghouder, die er vrij kan opereeren, alsof voor Nevada het drankverbod niet gold Zijn broertje in drift vermoord. In het plaatsje Schelchengraben nabij Graz in Oostenrijk heeft een 22-jarige jon geman zijn 6-jarig broertje in een driftbui gruwelijk met een mes mishandeld, waar door het jongetje spoedie stierf. De dader is gevlucht. DE UITBARSTING VAN DE MER API. Vijf gehuchten ontruimd. Uit Ma gelang wordt d.d. 31 December geseind: De Merapi is thans rustig; de laharstroomen zijn dit eveneens. De op zichter van den Vulcanologischen Dienst, Kroon, die gisteren over de lahar naar Maron liep, trof daar nog een groot aan tal mensehen- en dierenlijken aan, in ver band waarmede dr. Neumann van Padang militaire hulp verzocht voor den oprui mingsarbeid. Hedenmorgen had een con ferentie plaats met den plaatselijken mi litairen commandant majoor Soetens, te Moentilan, ter bespreking van de veilig heid en het eventueel zenden van een pa trouille om Maron af te branden, aange zien de teraardebestelling van de thans gedurende tien dagen boven aarde liggen de lijken welhaast ondoenlijk is. De Resi dent verzocht heden den Regent opgave van de namen der gezindshoofden, die alles verloren hebben, en genegen zijn te emigreeren naar de Lampongens en elders, alwaar (dit zal afhangen van den omvang der steunverleening) hun een stuk grond, een huisje en gereedschappen, alsmede een tegemoetkoming in het eerste levens onderhoud wordt verstrekt. Gisterochtend is nog overgegaan tot ontruiming der vijf gehuchten, ten Noorden van Semowo, in verband met het geconstateerde feit, dat de Merapi blijkbaar weder bezig was met de vorming van een spleet, zooals die waaruit eertijds verschroeiende luchtstroo- men werden uitgestooten. Voorts werd ontruimd de streek ten Zuiden van Ba- tang, wegens de nog bestaande lahar- dreiging. De terugkeer der Javanen naar gevaarlooze streken, wordt niet langer verhinderd. Een groot deel der berghel ling zal echter permanent ontruimd blij ven, in verband waarmede besprekingen zullen worden gevoerd met den opper houtvester omtrent eventueele bebossching. VEROORDEELINGEN OPENBAAR MAKEN. Door het Kantongerecht te Rotterdam is een verorde ning waarbij wordt bepaald, dat door B. en W. veroordee lingen kunnen worden open baar gemaakt verklaard in strijd te zijn met de wet. Voor het kantongerecht te Rotterdam heeft terecht gestaan een slager ter zake dat hij in zijn te Rotterdam geve3tigden winkel buitenlandsch vleesch heeft voor handen gehad, terwijl hij niet onmiddel lijk boven de buitendeur van zijn winkel op duidelijk zichtbare wijze, het op schrift „Buitenlandsch vleesch" had aan gebracht. Het O.M., waargenomen door mr. H. A. J. Reumer, achtte dat op grond van de onverbindbaarheid der verordening be treffende den verkoqp van Buitenlandsch vleesch, der gemeente Rotterdam, zulks in verband met hetgeen bepaald is in are. 6 dier verordening (bij onherroepelijke ver oordeeling wordt vanwege B. en W. in een of meer plaatselijke nieuwsbladen bekend gemaakt, met vermelding van den naam en de woonplaats van den overtreder en. van het vonnis) welke laatste bepaling den aard der overtreding en de dag- teekening van het proces-verbaal, als nie tig moet worden beschouwd als zijnde in strijd met artikel 9 van het Wetboek van Strafrecht, de verdachte zal moeten wor den ontslagen van rechtsvervolging. De Kantonrechter, mr. A. J. v. Schel ven, schriftelijk uitspraak doende, over woog o.m. daarbij: dat in art. 6 der verordening betreffen de den verkoop van buitenlandsch vleesch, der gemeente Rotterdam is bepaald, dat de onherroepelijke veroordeeling door B. en W. zal worden openbaar gemaakt. dat die niet anders is te beschouwen dan een straf; dat echter art. 161 der Gemeentewet den Raad de bevoegdheid geeft op over treding zijner verordeningen te stellen hechtenis van ten hoogste 6 dagen of geld boete van ten hoogste 25 gulden alsmede verbeurdverklaring; niet echter open baarmaking van de reohterlijke uit spraak; dat buitendien de bijkomende straf ?an openbaarmaking der rechterlijke uit spraak, indien toelaatbaar blijkens art. 36 van het Wetboek van Strafrecht moet ge last worden door den Rechter, op door hem te bepalen wijze, maar kan niet aan een ander autoriteit worden opgedragen, zooals in art. 6 dier verordening is ge schied de Kantonrechter verklaarde op deze beide gronden de verordening als te zijl in strijd met de wet en niet verbindend, en ontsloeg derhalve den verdachte van alle rechtsvervolging. Sta op, het huis staat in brand. Jij eerst Piet, jij zit aan de vóórhand. VOETBAL BRUSSEL—ROTTERDAM 5-5. Rotterdam weert zich kranig. Voor de eerste maal werd op Nieuw jaarsdag te Brussel een wedstrijd ge speeld tusechen Rotterdam en een elftal van de Brusselsehe Entente. Er was voor dezen wedstrijd, die op het terrein van Anderlecht werd gespeeld, niet veel belangstelling, waaraan het slechte weer wel voor een groot deel schuld zal zijn geweest. Ongeveer 3000 personen waren aanwe zig, toen onder leiding van scheidsrech ter van Praag met de ontmoeting een aan vang werd genomen. De volgende ploegen stellen zich op: Brussel Caudron Lavigne Kluytmans Siry Smellinkx van Nieuwenhove Bové Moeschal Mettens Petit Weydisch 0 Mamssen Westdijk Formenoy Lagendaal Vente v. d. Eerde v. d. Bergh Wilson Hoogersteeger Frenck Bunt Rotterdam Het spel is nog geen minuut oud, of van Nieuwenhove geeft met een fraai van der tig meter afstand gelost schot aan Brus sel de leiding (10). De Rotte rdammmers laten zich echter door dit plotselinge succes echter niet van den wijs brengen en vallen krachtig aan. Aanvankelijk blijven hun pogingen vruch teloos, doch na tien minuten spelen schiet Formenoy goed voor, het leder belandt bij Manssen, die geen oogenblik talmt en den Belgischen doelverdediger het nakijken geeft. (11). De Rotterdammers zijn thans in de meerderheid. Stuk voor stuk zijn zij grooter dan hun tegenstanders. Hoe wel Rotterdam erg gehandicapt is door het missen van de Feiienoordspelers, n.b. de geheele middenlinie moest vervangen worden, valt hun spel best mee, de inval lers werken goed. In techniek zijn de Hollanders zelfs beter dan de Belgen zij hebben meen ba l controle en houden het leder laag bij den grond. Tenslotte weet Rotterdam dit verschil ook in een doel punt uit te drukken. Na 12 minuten weet Westdijk voor de tweede maal Chaudron te passeeren. (I2). De vreugde is echter van korten duur, want nog geen minuut later brengt Petit de partijen wederom op gelijken voet-. (22). De strijd gaat nu geruimen tijd ge lijk op. Beurtelings verkeeren beide doe len in gevaar. Na 26 minuten geeft La gendaal wederom aan de Rotterdammers de leiding .23. We denken reeds, dat Rotterdam met een 32 voorsprong de rust zal ingaan, als Petit 1 minuut voor het verstrijken van de eerste speelhelft van een kans profiteert en den stand op 3—3 brengt. Van den aftrap neemt Brussel het spel over, weer krijgt de Racing man een kans, Petit gebruikt deze en het is 43 voor Brussel. Met een 43 voorsprong kan Brussel de tweede helft aanvangen. Dadelijk na de hervatting zitten de Rot terdammers er goed op, herhaaldelijk zwermen zij voor het Brusselsehe doel. Een doelpunt hangt in de lucht. Ca-udron begaat een fout en Lagendaal is er als de kippen bij, profiteert handig van de fout van den Belgischen keeper en scoort 44. Het spelpeil zakt dan danig, de ont moeting wordt lang niet meer zoo interes sant als voordien. Lavigne en Kluytmans hebben er goed het oog in en onderbreken de Rotterdam- sohe aanvallen goed, in laatste instantie werkt Caudron weg. Ook aan den anderen kant blijkt de verdediging voorloopig te sterk te zijn voor het Brusselsehe aanvals- quintet. Bunt krijgt dan ook niet al te veel te doen en hij heeft er geen moeite mee. Een kwartier voor het einde komt er weer leven in het spel. Vente krijgt er zin in, hij onderneemt een fraaie soloren en zoowaar, zijn schot kan keeper Caudron niet houden en Rot terdam heeft de leiding (45). Brussel zet er dan alles op om gelijk te maken. Aan val op aanval wordt, op het Rotterd-amsche doel genomen, maar Hoogersl eeger en Frenck verdedigen goed en blijven nog meester over het veld. Met verre trappen weten zij telkens, na een aanval onderbro ken te hebben, hun terrein te zuiveren. De spanning stijgt en 5 minuten voor het ein de slaagt Petit erin Bunt te passeeren en den stand wederom gelijk te maken (55). De strijd is hiermede practisch afgeloo- pen, de vermoeidheid doet zich gelden, bovendien schijnen beide ploegen met dezen stand tevreden te zijn. Als scheidsrechter van Praag, die dezen niet. al te moeilijken wedstrijd goed floot, het einde aankondigde hebben Bmssel en Rotterdam de punten eerlijk gedeeld. Op Hemelvaartsdag zal vermoedelijk de ve- tum wed strijd worden gespeeld. KON. NED. VOETBALBOND. AMSTERDAM—ZWALUWEN. Er blijkt groote belangstelling te be staan voor de verrichtingen der tweede klasseclubs als DWS, DEC, Zeeburgia enz. Niet alleen blijkt dit uit het feit, dat gister middag in hel Stadion te Amsterdam dui zenden waren komen kijken naar hun favo rieten, maar we nemen graag, na dezen wedstrijd aan, dat het vertoonde spel van menig tweede klasse club even goed als vele eerste klassers, ja, dat eenige van deze vereenigingen zelfs beter spelen dan een aantal clubs, dat reeds jaren in de eerste afdeeling uitkomt. De wedstrijd tusschen een elftal van spe- SCHAKEN HET T0URN00I TE HASTINGS. (Van een bijzonderen verslaggever). Hastings, 30 Dec. In de eerste ronde van het schaaktour- nooi alhier concentreerde zich de belang stelling oin de partij CapablancaColle, welke een interessant verloop had. De Belg offerde de kwaliteit, om den vijande lijken koning met mat te dreigen. Capa- blanoa verdedigde zich echter met zijn gewone koelbloedigheid, sloeg den aanval af, om in het eindspel vervolgens gemak kelijk te winnen. Eu we en Winter bestreden elkaar lan gen tijd in een moeilijke positie, waarbij .Euwe, welke de zwarte stukken leidde, de pkmnenmeerderheid op de damevleugel had. Hij wist de zware stukken af te rui len en zijn positievoordeel in het eindspel tot winst om te zetten. De derde belangrijke partij van deze ronde, was die van Sultan Khan legen Michell. De Indiër maakte goed gebruik van de zwakte der vijandelijke konings stelling, offerde een paard, waarna de zwarte koning het mat niet meer ontgaan kon. Miss Menchik moest haar partij met Yates afbreken, terwijl Sir Thomas won van Tylor. In het reserve-meestertournooi werd de partij BaratzNote boom, in gewonnen stand voor den jeugdigen Hollander afge broken. De Prager meester Flohr won door krachtig figurenspel zijn partij. Kolta- nowski had geen geluk en wist slechts re mise te be; eiken. Ook Rellstab kon in een Siciliaansche irtij, door krachtiger! te genstand van Jackson, niet meer als re mise halen. Verder won Norman van Alexander. In de tweede ronde verloor Euwe, tot aller verbazing van Miss Menchik, hoe wel de Hollandsche kampioen eerst een heel goede stolling had. Hij speelde ech ter te veel op winst, verzuimde nog een paar remisekansen en verloor ten slotte het loopereindspel. Capablanca won wederom, nu vau de Engelscbe Champion Yates. De Cubaan behandelde de <1 e-pion-opening zeer sterk, zoodat Yates ondanks hardnekkige tegenstand (Je partij duurde 7 a S uur) verlies niet kon afwenden. Ook Sultan Khan behaalde een tweede overwinning en wel op Colle. Naa*t Capa blanca, is de Indiër sterk favoriet. De partij, welke deze twee matadoren in de derde ronde zuilen spelen belooft zeer in teressant te worden, gezien hun sterk ver- S'" lende st r 'behandeling. Waar positiespel en technische afwik keling de kracht van Capa ie, blinkt de Indiër door schitterend aanvalsspel uit. Verdere uitslagen in dit tournooi zijn: Winter remise met Tylor, terwijl Thomas verloor van Michell. Iers, uitkomend in tweede klasse clubs te Amsterdam en een Zwaluwenelftal, even eens bestaande uit spelers, uitkomend in clubs van de westelijke tweede klasse, was snel en spannend. IEr werd dikwijls vrij aardig gecombineerd, het logpassing vorm de het hoofdbestanddeel van het speltype der ploegen. Beiden hadden uiterst snelle vleugelspelers. Bliksemsnel schoten zij langs de lijnen, het ging van doel tot doel, zoodat het een aardige partij werd. Zeker, menig speler bleek over te weinig balcon trole te beschikken en het schieten was doorgaans vrij 6lecht. Maar toch zat er me nigmaal systeem in, de wil om het zoo goed mogelijk te doen was er. Daarbij kwam, dat er eenige spelers waren die uitstekend voldeden. De keepers Odyk (De Hollan- diaau) en Duivenbode (WA) gaven elkaar weinig toe, gevaarlijke schoten hebben ze uit hun doel weten te houden. Odyk stelt zich beter op dan de Amsterdammer. Jam mer blijft het dat hij wat klein is. De backs waren nu niet bepaald de beste spelers der teams. Frenck (Xerxes) was vervangen door v. d. Munik (RFC), met Bakker (VOC) vormde hij in het Zwaluwenelftal een vrij goede achterhoede, alleen in snelheid scho ten zij herhaaldelijk te kort. Hun wegtrap pen is verre van fraai. In de middenlinie der Zwaluwen viel van Zeelst (RFC) op, deze speler heeft een goede opvatting van het voeden zijner voorhoede, herhaaldelijk trok hij achter zijn aanvalsquintet mee op en zorgde er voor, dat de Zwaluwen aan vallen bleven. Verdedigend echter was hij zwak, waardoor het toch al niet gemakke lijke werk der Zwaluwenachterhoede nog zwaarder werd. In de voorhoede bevielen de snelle buitenspelers ons wel. Welsch (Unitas) is een klein kwiek spelertje, hij heeft begrip van zijn taak en voorzetten kan hij ook. De Technische Commissie houde dezen speler in de gaten. Kam- meyer's spel is minder fijn, doch ook pro ductief. De Haarlemmer voldeed alleszins. Krom van Olympia is een goede doorzet ter, hierdoor wist hij eenige doelpunten te scoren. De beide Quiekspelers, Schoemaker en van Vliet vielen minder op, doch pasten volkomen in het geheel. Wat de Amsterdammers betreft, de backs Dassen (BVA) en Bijlsina (Zeebuv gia) bevielen ons minder, hun opstellen en wegtrappen is nog lang geen eersteklas- werk. De middenlinie vergat tijdens een groot deel van den wedstrijd om de voor hoede te steunen. Pas in het laatste deel van den wedstrijd zaten de beide Huis mannen van DWS er beter op, waardoor de Amsterdamscbe voorhoede grooten druk kon blijven uitoefenen op het Zwaluwen doel. Had dit drietal het eerder ingezien, zeker waren de Amsterdammers nog mei een gelijk spel uit .de ontmoeting gekomen In de voorhoede kwam het van de buiten spelers, van Es van DWS en de Vries van Zeeburgia zijn uiterst snel. De laatste ech ter moet nog leeren op tijd den bal af te geven, hij drijft te ver naar doel. Roeg van DEC is een nuttig speler, het binnentrio Remise-rreester tournooi. In de tweede ronde won Noteboom zeer spoedig van Illingworth, door een krachti ge koningsaanval. Zijn afgebroken partij uit de eerste ronde, wist hij echter slechts remise te maken. Flor won van Alexander. Jackson van Nonnan, Rellstab van Kol- tanowski. Behalve de twee meestertournooien worden er ook twee Mayor Tournaments gehouden. In het eerste spelen nog drie buitenlanders mee, in het tweede sleohts één. Hier volgt een partij uit de eerste ronde: Wit: Sultan Khan. Zwart: Michell. 1. d2—64, Pg8—f6; 2. c2—c4, e7—e6; 8. Pblc3, Lf8b44. e2—e3, 0—0; 5. Lfl— d3, c7c5; 6. Pgl—e2, Pb8—c6; 7. 0—0, .17d5; 8. a-2 a3, LbiXc3; 6. b2Xc3, b7— b6; 10. o4Xd5, e6Xd5; 11. Pe2—g3, c5—c4; 12. Ld3c2, TfS—e8; 13. f2—f3, b6—b5; 14. e3e4, Dd8—b6; 15. Kgl—hl; g7—g6; 16. Lel—g5, Pc6e717. Ddl—d2, Lc8—b7; 18. Dd2—f4, PfGd719. e4—e5, TaS—cS, 20. Df4h4, Pe7—c6; 21. f3—f4, Pc6Xd4; 22. c3Xd4, Db6Xd4; 23. Pg3—f5; g6 X f5; 24. hc2Xfö. Pd7—f8, 25. hg5—f6. Zwart geeft op. Capablanca verliest. De uitslagen van de derde ronde luiden: Eerste afdeeling: Mej. Menchik remise met Tylor, Yates verliest van dr. Euwe, Winter remise met Michell, Thomas slaat Colle, Sultan Khan slaat Capablanca. Tweede afdeeling: Alexander slaat Noteboom, Norman re mise met Flohr, Illingwerth verliest van Broadbent, Baratz—Rellstab afgebroken, KoltanofskiJackson afgebroken, Broad- went remise met Baratz. De vierde ronde. Reeds thans, nu er slechts 4 ronden ge speeld zijn, is het als waarschijnlijk aan te nemen, dat Mir Sultan Kahn de eerste plaats zal bezetten van het t-ournooi, in plaats van Capablanca. Mir Sultan Kahn versloeg gisteren C A. Thomas, terwijl Ca pablanca slechts remise speelde met Dr. Euwe. De stand der partijen luidt thans als volgt: Mir Sultan Kahn 4; Capablanca R. P. Mitchell en Dr. M. Euwe ieder 2.5 p. De vierde ronde had het volgende re sultaat: Mir Sultan Kahn slaat Thomas; F. D. Yates slaat T. H. Tylor; R. P. Mit- ehel slaat mej. v. Menchik; Capablanca Dr. M. Euwe, remise. Eerste reserve-af deelingNoteboom slaat Norman; Alexander slaat Broadbent Flohr slaat E. M. Jackson; Kohanowski Baratz, remise. In de gisteren tot de derde ronde be- hoorende partij tusschen Rellstab en Ba ratz, dien Woensddg werd afgebroken, werd eerstgenoemde winnaar. Rellstab slaat Illingworth. heeft hc-el wat kansen verknoeid door slecht schieten. Mat de wedstrijdbetreft, voor de rust scoorde eerst van Vliet, daarna Welsch voor de Zwaluwen. Hierna maakte van Es er 2—1 van. Welsch bracht nog voor de rust den stand op 31. Na de pauze bracht Krom door goed doorzetten den stand op 4—1. Nadat een tijdlang de strijd vrijwel gelijk is opgegaan komen de Amsterdammers in de meerder heid. Keeper Odyk verdedigt zijn doel met vel bravoure, de paal redt ook eenmaal. Voorts verknoeien de binnenspelers tal van kansen door hoog over te schieten of naast te knallen. Ook Keeper Duivenbode wordt nog eenige malen op de proef gesteld. Na goed aangeven van O. Huisman weet Roeg in moeilijke positie het leder schitterend in te schieten (42). Een minuut later loopt Krom door op een ver naar voren gespeel den bal en over Duivenbode heen is d« stand 52. Amsterdam heeft dan nog het beste van het spel, hun zwoegen wordt beloond als de Vries vanaf de lijn goed voorzet en Roeg inkopt (53). Met dezen stand kwam het einde. Scheids rechter Hauber was slap in zijn beslissin gen, ook de buitenspelregels is zijn sterkste zijde niet. Treurige toestand van een voetbalveld te Pijnacker. Dit seizoen speelt de voetbalvereeniging Pijnacker voor het eerst met twee elftallen in de competitie van den Haagschen Voet balbond (3e klasse). Het terrein van Pijn acker blijkt echter al bijzonder slecht te zijn. Vrijwel de meeste Haagsche clubs die te Pijnacker moeten spelen komen met talrijke klachten terug. In het Off. Orgaan van de Gymnastiek- en Sportvereeniging Sparta, afdeeling Voetbal (S. V. C.) lezen we dienaangaande het volgende, geschre ven door oud-scheidsrechter J. M. van der Moolen: „Het derde elftal van de S. V. C. ging naar Pijnacker om aldaar te spelen tegen Pijnacker. 2. Op een stukje land dat iedere beschrijving tart, hetwelk nog geen 40 Meter breed was en de grenslijnen op pl.m. 10 centimeter van een diepe sloot liepen, en waarvan de oppervlakte be stond uit een dunne brei van klei en zaagsel, moesten onze spelers hun kansen op de eerste plaats trachten te verdedi gen. Van voetbal was geen sprake, men kon in dezen varken spoel niet eens loo- pen, zoodat in een minimum van tijd alle spelers overdekt waren met bagger. Voeg hierbij een tegenpartij die zich van dit alles niets aantrok en gelijk een troep big gen door de bagger vloog, dan laat het zich wel indenken met hoeveel pleizier on ze 3e elftallers deze ontmoeting hebben gespeeld. Dank zij het meer dan schittc rend optreden van scheidsrechter van Westering, kwamen de spelers van beide partijen er zonder ongelukken af. Alle respect voor de heeren van de terrein

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10