Burgerlijke Stand LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING MARKTBERICHTEN TELEGRAMMEN WOENSDAG 24 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. a BAROMETER feat, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Dec. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.7 te Hap&randa Laagste barometerst.: 753.6 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 25 Dec.: Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Wes telijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt Waarschijnlijk eenige regen. Iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 1.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.19 uur tot Donderdagmorgen 7.40 uur; van Donder dagnamiddag 4.19 uur tót Vrijdagochtend 7.41 uur; van Vrijdagnamidag 4.20 uur tot Zaterdagmorgen 7.41 uur. F. G. ROSIER. Vijftig jaar in gerreentedienst. Op 2 Januari a.s. zal de heer F. G. Ro sier, referendaris ter gemeente secretarie alhier, den dag herdenken, waarop hij voor 50 jaar in dienst der gemeente Leiden kwam. Er zal dien dag tusschen 3.30 en 5.30 uur in den Foyer der Stadsgehoorzaal gelegen heid zijn hem deswege te complimentoe- ren. GEMEENTE-BEGROOTING. Verschenen is het xAlgemeen Verslag van het verhandelde in de Secties van den Ge meenteraad bij het onderzoek van de Ont- werp-Begrooting der Gemeente Leiden voor het jaar 1931 met de Memorie van Antwoord vau Burgemeester en Wethou-* ders. En inzage van dit verslag wettigt het vermoeden, dat de behandeling der be grooting geen belangrijke gezichtspunten zal openen Wij komen nader op dit verslag terug. Een Raadsvergadering op verzoek der S.D.A.P. Naar.--wij vernemen is .d-oor de S.D.A.P. een Raadsvergadering aangevraagd1 tegen, a.s. Móatiéag ter behandeling van een voorstel van den hèer v. Stralen inzake wijziging van de uitkeeriiigen aan de werk- loozen. Men wil dus blijkbaar het praeadvies niet afwachten. Naar verluidt zal dit verzoek worden in gewilligd en zal er Maandag in den namid dag een Raadsvergadering zijn. 't Is te voorzien, dat met de vergadering van a.s. Maandag wanneer het praeadvies van B. en W. nog niet klaar zal zijn, wa; waarschijnlijk moet worden geacht, niets bereikt worden kan dan agitatie en.... onkosten voor de gemeente. Zal men dat van de zijde der S.D.A.P. heel erg vinden! Dienst voor Sociale Zaken. De Directeur van den Gemeentelijkeu Dienst voor Soc. Zaken geeft kennis aan het publiek, dat het bureau van dien Dienst de Arbeidsbeurs Zate.dag 27 December 1930 als op gewone tijden ge opend zal zijn. Missietentoonstelling in het Weeshuis. Morgenmiddag om 3 uur zal in het Wees huis aan de St. Jacobsgracht een missie tentoonstelling worden geopend ten bate der Afrikaansche Missie. Deze tentoonstel ling, die tot 11 Januari zal duren geeft te zien fraaie handwerken der meisjes en zaag- en snijwerk der jongens. Aan de ten- toonstelling is tevens een lo'.erij verbon den, waarvan de opbrengst is voor dezelf de missie. De loten kosten 10 cent per lot. De tentoonstelling is verder iederen dag geopend van 107 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Het Leidsch Politie-Muziekconcours. Uit de thans verschenen rekening en verantwoording over het gehouden muziek concours van het Leidsch Politie Muziek gezelschap blijkt, dat de uitgaven hebben bedragen 3317.77 1/2 waartegenover slechts 16C6.2S aan inkomsten stond. Zoo was het geheele Waarborgfonds ad 1435 noodig om het nadeelig saldo te dekken, terwijl er voor rekening van het Muziek gezelschap dus nog 216 49 1/2 overblijft. Het bestuur is echter in staat geweest om in elk opzicht aan zijn verplichtingen te voldoen en het hoopt dit verlies spoe dig te boven te komen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 1701. Oranjehotel. Noord- wijk, Noordwijk-Boulevard Hotel, pen sion, café, restaurant. Bovengenoemde zaak is thans filiaal geworden van de N.V". Ho tel- Maatschappij Noordwijk aan Zee, te Noordwijk aan Zee (met ingang van 1 Dec. 1930). Nieuwe inschrijvingen: 5648. Melkinrichting „De Rhijnstroom". Leiden, Lage Ri ndijk 6. E.: W. Th. den Hollander, Voorburg. 5649. S. M. S. (f.) Alphen aan den Rijn, KERSTFEESTVIERIN G Voor het Kerstfeest van het St. Franciscus Liefdewerk te Leiden. U hebt misschien al eens gedacht; Hoe nu mijn Kerstfeest doorgebracht. De een dacht: 'k vier het Kerstfeest thuis, En 'k blijt die dagen fijn in huis. 't Is builen koud en veel te frisch, Terwijl het binnen heerlijk is. De kachel snort, het eten geurt, En alles is mooi rood gekleurd. Tt Blijf thuis, want in den Kerstmistijd, Zweert alles bij gezelligheid. Een ander zegt: Nieuwjaar erbij, Da's samen zooveel dagen vrij, Hij peinst en komt tot het besluit: We gaan die dagen heerlijk uit Alleen in huis? Ja, 'k ben daar zot! We gooien heel de boel op slot En gaan gezellig met z'n twee Bij Tante Kee op 't Kerstdiner. Met deze twee is 't beiden fout, Hoeveel ik ook van Kerstmis houd; En ik weet niet of U het weet: Uw Kerstmisfeest is niet compleet. Wanneer U ook het Kerstfeest niet In Sint Frans' Liefdewerk ziet. Daar is het Kerstfeest schoon en mooi, De Kerstboom prijkt in al zjjn tooi, Het licht, het groen en al zoo meer, Spreidt er een echte Kerstmissfeer. En tevens is er nog, o ja. Een heele mooie tombola. Het Kerstfeest van den Nieuwe Rijn Zai daarom ook Uw Kerstfeest zijn. TROUBADOUR. Raadhuisstraat 225. Hoofdz.: Amsterdam, Nw. Achtergracht 87. Drukkerij, papierwa- renfabriek. Beh. fil.M. Ch. Snel, Alphen aan den Rijn. Op 24 December 1930 stonden 1533 werk zoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschre ven tegen 715 op 24 December 1929. De alhier tot arts bevorderde semi-arts G.wan Genderen Stort is bestemd tct res.- off. van gez. 2de kl. bij den geneeskundi gen dienst der landmacht. Aan den aannemer P. G. Lemmers Te Voorhout is voor 74.900 opgedragen de bouw van zeven-en-twintig arbeiderswo ningen voor de Woningbouwvereeniging „Eensgezindheid" alhier. \^Ien zie voor iblad, pag. 7. 'erdér Stadsnieuws 2de LEIDEN. Geboren: Alida d. v. J. Brouwer en A. Siikkelorum. Alexander z. v. C. Groe- neveld en G. C. Oosterhuis. Maria d. v. P. J. A. Voorzaat en J. Krook. Gerardus z. v. W le Mairo en A. H. Arnoldus. He lena d. v. W. F. de Koning en H. Scheur water. Jeremias z. v. T. Florijn en M. Zwanenburg. Cornelia d. v. C. van Op stal en N. J. Link. Maria Marg. d. v B. J. A. Mem en C. A. Slierings. Hendrika d. v. J. A. J. van Oijen en H. J. M. Kerk hof. Cornelus z. v. J M. de Ru en E. J. Choufoer. Maria d. v. T. Overdijk en N. de vink. 'Johannes Joseph z. v. O. at Groot en C. J. Colpa. Janny Ali d. v. P. H. van Benten en J. C. van den Eshof. Hendrikus z. v. J. Nieuwland en J. van Gulik. Marijke d. v. H. P. de Buwmees- ter en E. A. Verpaalen. Dirk z. v. D. T. Nederlof en S. F. Lange veld. Maria Lena d. v. A. van Duuren en M. van de Pompe. Arie z. v. P. van Tongeren en S. Springer. Gustaaf Maria z. v. H. B. Stipdonk en G. M. Pouw. Antonia d. v. C. H. van Dijk en C. J. Duijm. Cornelis z. v. C. Scheurwater en G. Visser.Geer tje d. v. P. M. van der Voort en G. van Esmond. Johanna d. v. O. w de Ko ning en A. O. van Woudenberg. Arie z. v. T. de Graaf eii A. E. Spronkers. Jo hanna Marg. d. v. T. J. Kettenis en J. M. Lubach Adriaan Marlinus z. v. A. J. Wijsman en A. C. M. de Groot. Gerrot z. v. J. van der Linden en P. A. van Loon. Hendrik Johannes z. v. A. B- Sienerr en M. Bon. Johanna d. v. F. van den Berg en H. Moraal. Johannes Jac. Alb. z. v. A. van Dijk en C. T. de Boer. Maria Ger- ritdina d. v. G. J. E. Poortman en M. G. Minnee. Petronella G. A. d. v. J. J. Postma en M. J. E. Overpelt. Nicolaas z. v. B. J. van Egmond en J. Dool. Hen ri Rudolf z. v. H. R. Goudsmit en J. N. Andreae. AARDBEIEN-CULTUUR IN DEN WINTER. Een geslaagde proef. Ir. H. W. L. Brückman, bedrijfsingenieur conservator, heeft in den tuin van het la boratorium voor Electrotechniek te Delft een prcef genomen met het kweeken van aardbeien in een elec-trisch verwarmde en -verlichte kas. Op 1 November jl. werden 100 aardbeien- planten op de gewone wijze geplaatst on- dor z.g. plat glas. Het ïesultaat was be paald verrassend. Reeds op 1 December d.a.v. stonden de planten in bloei en be gonnen de vruchten zich te zetten. Ir. Riemens, directeur van het tuio- bouw-proef station, te Naaldwijk heeft kennis genomen van deze proef. De hoeveelheid stroom die tot 1 Januari a.s. verbruikt wordt bedraagt circa. 1500 K.W.U. Het zal bij gebruik van goedkoo- pen stroom mcgelijk zijn een loonende cul tuur te verkrijgen. Gisterochtend werden eenige mooie van deze electrisch gekweekte vruchten, aan geboden aan H. M. de Koningin. NOORDWIJK. UITVAART PASTOOR TH. P. C. SARTER Op deze sombere, droeve vigilie van Kerstmis heeft Noordwijk zijn ouden grij zen herder, Pastoor Th. P. C. Sarter, naar het graf gedragen. Mocht de overledene dan in zijn lang en moeizaam leven van de zijde der parochianen 'niet die dank baarheid hebben ondervonden, welke hij zoo overvloedig verdiend had zooals de Deken in zijn indrukwekkende lijkrede dui delijk liet merken thans bij zijn uitvaart toonden de parochianen door in groot ge tal aanwezig te zijn, dat zij hun oude her ders weten te eeren. Gisteravond waren de Metten gezon gen, waarbij agens was de zeereerw. heer J. de Vlieger, pastoor te Haarlem, diaken de zeereerw. beer J. Niehus, pastoor te Aerdenhout en sub-diaken de weleerw. heer kapelaan M. van Rijn. Bij de Lauden hedenmorgen was agens pastoor Niehus, dial.cn kapelaan v. Rijn en sub-diaken rector S. Braakman uit Den Haag. De Plechtige Mis van Requiem werd op gedragen door den hoogeerw. heer J. H. W. Boisboom, deken van Noordwijk, met de zelfde assistentie als bij de Lauden. In 't Priesterkoor hadden o.a. plaats ge nomen de hoogeerw. heer Mgr. H. J. M. Taskin, pastoor Wydvliet, pastoor H. F. Heytveldt van Voorhout, pastoor J. J. A. M. Krook van Hillegom, rector Reynen uit Leiden, rector Wagenaar, rector A. Roo- zen uit Voorhout, rector Hesp, oud-kape laan der parochie, kapelaan De Groot uit Vlaardinpen, kapelaan Alkemadc uit Naald wijk en de kapelaans der parochie E. L. J. M. Meyoders en G. Heemskerk. Bij de Metten gisteravond waren bo vendien aanwezig pastoor Thomann van Lisse en kapelaan Kuiper, eveneens uit Lisse. Na de H. Mis hield do Deken de lijkrede. Rond de baar van dezen priester de oud ste priester van ons bisdom waren spr. de woorden van den Psalmist voor den geest gekomen: „c]e dagen onzer jaren zijn zever:tig, voor degenen die krachtig zijn tachiig en al wat daarboven gaat is afslo ving en smart". Jarenlang was deze priester de krachtige man, die al zijn krachten schonk voor de eer van God en het heil der zielen. Met voorliefde sprak de overledene over zijn kapelaansjaren en over zijn eerste pastoor plaats, Nieuw-Vennep, dat hij zoo graag zijn Vennepje noemde. Maar de meésten ónzer hebben hem al leen gekend als pastoor van Noordwijk. Hij kwam hier nog in zijn vollen kracht, doch op een leeftijd, dat menigeen er naar ver langt het wat «gemakkelijker te krijgen. Toen pastoor Saner naar Noordwijk kwam kreeg hij den specialen opdracht te zorgen voor het bijzonder onderwijs, dat hier in diep-treurigen toestand verkeerde. Tot in de verre toekomst zullen de ruime jongens- en meisjesscholen, de naam van pastoor Sarter in herinnering brengen. Hij kwam hier in een tijd, dat de aard van Noordwijk zich ging wijzigen door het opkomen der badpla-ats, waardoor ook ieder jaar de gevaren van de parochianen toenamen. Op bedekte wijze wordt er naar gestreefd Noordwijk te maken tot, wat men npemt, een moderne badplaats, doch wat eigenlijk een heidensche badplaats is. En daarom is het te verklaren, dat pastoor Sar;er veel gegromd heeft op de lichtzin nigheid, en de lichtvaardigheid der ouders. De overledene was niet tegen alles wat modern was, mits het goed was. Zoo ver rezen hier achtereenvolgens sociale organi saties voor patroons en arbeiders. Zoo heeft hij'hier geleefd en vele klem mende, vooral de financ. zorgen gedragen. Naast die zorgen kwam een kwaal, die on geneeslijk bleek, het langzaam verminde ren van zijn gezichtsvermogen. Het gerucht ging, dat de pastoor zich zou ves'igen in het St. Jeroensgesticht, door hemzelf gebouwd. Hij vierde zijn gouden feest met grooten luister, maar eerst moest met aandrang gebedeld worden om aan hem, die vijftig jaar priester was geweest en zeventien jaar pastoor, die oud, blind en arm was, een onderdak te geven in het ge sticht. Het is toch wel erg, dat voor iemand, die zoo lange jaren voor anderen gewerkt heeft, gebeteld moet worden om hem te geven, waar hij reeds lang recht op had. De laatste jaren van zijn leven heeft hij gedragen het zware kruis van „de afslo- ving en de smart"'. Men zegt wel eens, dat iemand op zijn dood zit te wachten, en zoo is 't ook de laatste jaren met pastoor Sauter geweest. Jaar aan jaar heeft hij ge dragen het zware kruis van den ganschen dag alleen te zitten en niets te kunnen doen. Wel hebben de eerw. Zusters hem liefderijk verzorgd. Zijn trouwe vriend, de zelf hoogbejaarde pastoor Wydvliet was voor hem wat de jonge Tobias was voor zijn blinden vader: het licht zijner oogen. Langzaam is deze sterke man gesloopt, maar bij dat zware kruis en lijden kwam zelden een klacht over zijn lippen. Hij is thans heengegaan. Zoo dikwijls heeft zijn welsprekend woord door deze kerk geklon ken, maar laat het leven van dien ouden, afgeleefden, blinden herder u leeren. met geduld en onderwerping 'de beproevingen te dragen. Hierna had de absoute plaats, waarna het lijk van den pastoor de kerk werd uit gedragen om een laatste rustplaats te vin den op het kerkhof aan den Gooweg. LAATSTE BERICHTEN AUTO TE WATER. Twee licht gewonden. Gisteravond is te den Hulst een luxe auto, waarin gezeten waren de heeren J. Ph. Backx, burgemeester van Nieuwleu- sen, D. L. Uitenbogaard, notaris J. Schro der, kassier der Boerenleenbank en W. Nijboer, directeur dier bank, allen wonen de te Nieuwleusen en de chauffeur van den garagehouder Smit uit Zwolle, welke auto toebehoorde aan den heer Uitenbo gaard en bestuurd werd door burgemees ter Backx, tengevolge van de mist in de Dedemsvaart gereden. De auto verdween bijna geheel onder de oppervlakte van het water, zoodat de inzittenden in ernstig levensgevaar verkeerden De chauffeur die achterin was gezeten, slaagde er echter door het inslaan der ruiten in naar buiten te klimmen, waarna hij ook de anderen wist te bevrijden. Met behuln van omwo nenden. die waren toegesneld werden de drenkelingen op het droge gebracht. Twee der inzittenden de heer Schroder en de chauffeur werden licht gewond. De auto is te ongeveer 1 uur des nachts op het droge gebraoht. De heeren Ui ten boogaard en Backx werden per auto naar huis vervoerd Eerstgenoemde en de chauffeur werden door omwonenden van droge klceren voor zien. De anderen keerden te voet huis waarts. De auto was verzekerd. BRAND IN EEN STOOMGEMAAL. Hedenmorgen omstreeks tien uur is brand uitgebroken in het stoomgemaal van het Hoogheemraadschap Rijnland te Spaarndam (Gem. Haarlem). De plaatse lijke brandweer was spoedig aanwezig doch zij kon tegen bet vuur weinig uitrichtten waarom assistentie gevraagd werd van do Haarlemsche brandweer. Spaarndam ligt op ongeveer 5 K.M. afstand van Haarlem, zoodat toen do brandweerspuit uit Haarlem arriveerde, het stoomgemaal benevens eeni ge omringende loodsen in lichte laaie ston den. Um half twaalf hedenmorgen duurde de brand nog steeds voort. Omtrent de oorzaak wordt medegedeeld, dat een houten zoldering, waar een kachel pijp doorheen liep, tengevolge van het op stoken van den kachel in brand is geraakt. Brand te Nijmegen. In den afgeloopen nacht is te Nijmegen brand uitgebroken in den winkel van mandwerken van den heer P. J. B. in de Stikke Hezolstraat. De brandweer werd direct gealarmeerd en slaagde erin den brand te beperken tot den winkel en hot magazijn welke totaal uitbrandden. Oor zaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Minister Deckers op reis. De Minister van Defensie is voornemens zich 12 Jan. e.k. in te suhepen aan boord van H. M. torpedoboot jager Witte de With, welk schip onder commando staat van luit. ter zeo le klasse Heijdt. De Mi nister zai een gedeelte van de uitreis van genoemde bodem naar Oost-lndië meema ken, teneinde voor langeren tijd meer van nabij het leven aan boord van het oorlogs schip gade te slaan. Het schip zal van 16 —20 Jan. te Lissabon ve» blijven. De reis gaat verder via Tunis naar Napels. Van daar keert de Minister per trein naar Ne derland terug. BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen City: Goedgekeurd voor volwassenen. zijn vier mannen te water geraakt en ver dronken. Uit het binnenland worden nog drie on gevallen met doodelijken afloop gemeld. Een groot aantal personen is min of meer ernstig gewond. Intusschen is de mist opgetrokken. Onlusten in Birma. LONDEN, 24 December. (V. D.) Uit Ran goon wordt gemold, dat op eenige plaatsen in Birma ernstige onlusten zijn ontstaan, doordat een bende van ongeveer 300 per sonen naar twee dorpjes trok. den bur gemeester onthoofde en verschillende hui zen plunderde. Verschillende inwoners zou den gedood zijn en 5 kanonnen zouden ge stolen zijn. Nadere bijzonderheden om trent de oorzaak der onlusten ontbreken. Gratie op Kerstmis. DRESDEN, 24 December. (V. D.) Het Saksische ministerie van Justitie heeft ter gelegenheid van het Kerstfeest aan 185 parsonen gratie verleend. In de meeste gévallen werden gevangenen in vrijheid gesteld, in veie andere gevallen werden straffen verzacht door verandering of ver mindering van den straftijd. Bij het rodelen door het ijs gezakt en verdronken. WARTF.NBERG (Ne-uraark), 23 Deo. (V. D.) Tijdens het rodelen geraakten een 8-jarig knaapje en een even oud vriendin netje op een dunne plek in het ijs van een vijver en verdwenen in de diepte. De moe der van het knaapje, die het ongeluk ge beuren zag en te hulp wilde snellen ge- 1 raakte echter buiten bewustzijn, zoodat de kinderen verdronken. WEDEROM EEN FINSCHEN STOOMBOOT VERGAAN. Vijf dooden. HELSINGFORS, 23 Dec. (V. D.) Het Finsche stoomschip „Viri" uit He'singfors was voor den lichttoren Filsand bij Osei gestrand. Ten einde het schip door het overboord gooien van lading vlot te krij gen, werden door een bergingsschip onge veer 30 menschen uit Uesel aan boord ge bracht, zoodat zich. met inbegrip van de 21 manlijke en 2 vrouwe ijke opvarenden ongeveer 50 personen aan boord bevonden. Een hevige storm stak op, zoodat het bergiDgsvaartuig het stoomschip niet meer kon naderen. Talrijke reddingsbooten van het scheepssta'ion Filsand moesten hun hulppogingen wegens het slechte weer op geven. Toen zijn 14 man van do „Viri" overgegaan in een reddingsboot. Deze is evenwel gekapseisd toen zij langszij de bergingsstoomer kwam en mén juist de scheepskas wilde overladen. Negen perso nen, voorzien van zwemvesten, werden ge red, terwijl een vrouw en vier mannen, die geen zwemgordels dioegen zijn omgekomen. Het zijn allen Finnen. Eerst Dinsdagmor gen kon de res der bemanning van de „Viri" door een Estlandseh passagiersschip worden opgenomen. ZEVEN SLACHTOFFERS VAN DEN MIST. LONDEN, 23 December (V. D.) Tijdens den dichten mist in den afgeloopen nacht (Niet Officieel), «te STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 24 December 193& 3e Klasse. 3e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 20760 25.000. 6089. 17718 elk 100. Prijzen van f45. ic J45 171 314 640 7?0 1629 1865 2105 2521 2578 3096 3313 3.384 3563 3oo5 3692 3737 4050 4209 4293 4 296 4325 4376 4740 4950 5099 5274 5854 5956 6020 6028 6138 6313 6635 6772 7208 7855 7899 jm 8086 S161 8298 8473 8732 8832 9049 9530 "06 9776 98,7 '0105 10144 10215 10300 1056' 10699 11522 11730 11953 1'237 12423 12518 12979 13023 1345S 13605 1.3823 139\3 14381 14337 14983 15167 15188 15545 15865 15979 6117 1620.3 16425 16472 16478 16789 17039 17516 '09 9 18392 '8503 18671 19963 19909 20104 20241 Verbtierinc: 3e Klasse. 2e lijst: 2842 m.Is. 2846; 12530 rn.lz. 12560; 13694 m./z. 13634. LEIDEN, 24 Dec. Vee. Aangevoerd: 155 rundei en, 55 kalveren, 452 schapen, 339 varkens, 305 biggen, 9 paarden, 2 veulens, 2 bokken en geiten. Prijzen: 01 kalf- en melkkceien f 200400, handel stug; 34 varekceien 180—370, handel matig; 54 vette ossen en koeien f 230140, schoon aan de haak 6095 cent, handel stug; 9 vette kalveren 60105, schoon aan de haak 100—120; 46 schapen 12—20 en 275 weideschapen 26—33, handel traag; 339 metsvarkens 1434, handel traag; 305 biggen 5—9, handel traag; 9 paarden 85—215. Kaas. Aangevoerd 20 partijen waar van 17 partijen Goudsche en 3 Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goud sche kaas 34—36, 2e soort 3133 en 2e soort Leidsche kaas ƒ.3334 per kg. Aan de Stadswaag gewogen 7 partijen, 297 stuks, 2327 kg. GOUDA, 24 Dcc. Vee. Aanvoer 1790 st., waarvan 109 slachtvarkens, vette 2224 cent, Londensche 21—23 cent, zouters 22 22.5 cent per pond (levend met 2 pet. kor ting); 594 magere varkens 2535; 156 biggen 8—12; 18 nuchtere kalveren 12 18. 7 schapen. Handel matig. Kaas. Aanvoer 141 partijen, le kwal. met rijksmerk 3640 cent, idem 2de kwal. 3335 cent. Handel traag. Eioren. Aanvoer 162 partijen eieren. Kippeneieren 5.006.30, eendeneieren 5.50—6.00. Handel vlug. Bot or. Aanvoer 594 ponden. Goeboter 8090 cent en weiboter 70SO cent- p^er pond. Handel vlug. LEEUWARDEN, 24 Dec. Vee. Aange voerd: 5 enterstieren 200—340, 13 twon- terstieren 340440, 55 vette koeien 210 385, 72—98 cent per kg.; 178 melk- en kalfkoeien 200300; 10 vette kalveren 45—110; 50 Graskalveren 70—130; 74 nuchtere kalveren 917; 78 vette scha pen 27—40; 20 weideschapen 24—30; 204 Lammeren 2229; 230 vette varkens 40110, 4248 cent per kg.; Zouters 44 46 cent per kg.; 22 magere varkens 24 40; 117 kleine biggen 915; 4 bokken en geiten. 14 paarden. Totaal 1124 stuks. Boter. Mijnboter 1.311 301.28, veilingprijs f 1.19—1.16. Aanvoer 14/6. Commissienoteering 1.58. Eieron. Kippeneieren 21000 kg. 57.5 cent per stuk, handelsprijs 0.951.10 per kg.; eendeneiren 200 kg. 77.5 cent per stuk, handelsprijs 8085 cent per kg. I Kaas. Nagelkaas 30 cent. Edammer kaas 4249 cent. Aanvoer 10091 kg. WOERDEN, 24 Dec. Kaas. Aanvoer 111 partijen. Met rijksmerk le kwal. 3840 I cent. 2e kwal. 34—37 cent. Handel matig. BOSKOOP, 24 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 50 80 cent, Golden Ophelia 0.60—1.20, Mar cel Rouyer 1.00—1.80, Hadley 1.00—1.70 Glaudius Pernet 1.40—2.90, Columbia 0.6O—1.70, Buterfly f 0.90—1.50, Mac. Keiler 1.001.50, Wilh. Kordes 1.50— 2.50, Rosalandia 1.00—1.80. Kilham 0.80 —1.20, Florex 1.10—1.70, Winnet 1.50- 2.00, Phoebe 1.50, Polyantharo?en 90 cent. Diversen: Chrysanten, tros, 2836 cent per bos, Asparagus 22—43 cent, Se ringen 7—10 cent per tak, Beshulst 72 cent per kg. VOORSCHOTEN, 23 Dec. Veiling V. P. V. Kippeneieren 7.10—7.90, kuikeneieren 6.20—7.00, eendeneieren f 7.007.10, per 100 stuks, konijnne 2.30—2.55 en eenden 95 cent per stuk. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 7.10—8.20, kuikereieren 7.10—7.80, per 100 stuks; kippen 1.10—1.50, hanen 1.00 —1.40, jonge hennen 1.00—1.25 en konij nen f 1.20—3.60 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Dec. Groen- tenveiling. Peen per 100 kg. 1.302.70, uien per 100 kg. 1.70—2.10, gclekool per 100 f 7.009.20, roodekool per 100 13.00 —17.70. Aanvoer: 220 kisten peen, 15500 kg. uien, 3400 gelekool, 4200 roodekool.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3