1.07 1.95 V DINSDAG 23 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis op den Cool singel te Rotterdam is de zeventien-jarige J. V.. die Zaterdagmiddag op het Beursplein aldaar slipte en door een vrachtaut-o werd overre den, aan de gevolgen overleden. KOLENDAMPVERGIFTIGINGEN. Een bejaarde vrouw omgekomen. Gisteren ontdekten de buren, dat de wo ning van de gezusters v. d. Heul in de buurtschap Schuagt te Lekkerkerk geslo ten bleef. Een gewaarschuwd familielid heeft, toen hem niet werd opengedaan, zich toegang verschaft. Hij vond de beide vrou wen op den grond liggen. De oudste zus ter, een doofstomme van 60 jaar was over leden. De jongste, die eenigszins achterlijk is, leefde nog. Onmiddellijk werden de bur gemeester en de dokter gewaarschuwd. Blijkbaar is de oudste door kolendamp gestikt. De jongste kon nog niet worden verhoord. Te Nijmegen vervoegde in den nacht van Zaterdag op Zondag aan den politie post schipper Th. Adriaans, met de mede- deeling, dat aan boord van zijn in de Waal liggend schip Agnes zijn vrouw en kinde ren ernstig ziek waren. Zij hadden allen overgegeven en een vierjarig meisje was reeds overleden. Onmiddellijk werd een geneeskundige geroepen, die den dood van het kind constateerde. Kolendampvergifti ging zou de oorzaak zijn. De andere 4 kin deren zijn naar het St. Canisiusziekenhuis vervoerd, hun toestand was heden vrij goed. Naar wij van bevoegde zijde vernemen staat tha.ns vast, dat het kind van den schipper Adriaans© van den palingsohok- ker Agnes te Nijmegen, overleden is aan kolendampvergiftiging. De vier .andere kin deren, die naar het St. Canisiusziekenhuis zijn overgebracht verkeerden gistermiddag in een gunstigen toestand. Zij zullen geen ernstige gevolgen van liet kolendamponge val ondervinden. Het gerucht, dat de kin deren onwel zouden geworden zijn door het nuttigen van minder goed voedsel kan te gengesproken worden. VROUW VERBRAND TE OUD-KARSPEL Gistermorgen omstreeks negen uur heef in de Spoorstraat te Oud-Karspel een bin nenbrand gewoed, die een slachtoffer heeft geëischt. De heer W., die als transportarbeider aan de Laadplaats werkzaam is. ging naar zijn werk, na eerst voor zijn drie en zestig jarige vrouw een warme stoof te hebben klaargemaakt. Toen later een venter aa:i de deur kwam, kreeg deze op zijn geroep, geen antwoord. Tevens zag hij. dat. rook wolken. uit het huis sloegen. Na alarm te hebben gemaakt, drong men naar binnen. Het bleek, dat de woonkamer geheel in brand stond. Met een slang op de water leiding werd het vuur gebluscht, waarbij men tot de ontdekking kwam, dat de vrouw van den heer W. geheel was verbrand: De vrouw werd eenige jaren geleden door een beroerte getroffen en men veronderstelt, dat zij opnieuw een aanval van beroerte heeft gehad, waarbij zij op de stoof moet zijn gevallen en vervolgens 111 brand ge raakt. De woonkamer brandde bijna ge heel uit. Aan de gevolgen overleden. De 54-jarige mej. A. Twigt te Capelle a. d. IJssel, die Donderdag ten gevolge van het vlamvatten van een pan niet vet ernstige brandwonden kreeg, is in een zie kenhuis te Rotterdam aan de bekomen ver wondingen overleden. Doodelijk mijnongeluk. De 21-jarige sleeper A. K. te Brunssmra geraakte Zaterdag in de oudergrondsche werken van staatsmijn Hendrik bekneld tusschen een machine en een zijwand. Zwaar inwendig gekneusd werd hij naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij Zondag aan de gevolgen is over leden. Verdronken. Waarschijnlijk wegens het uitwijken voov een passeerenden auto of door verblindend licht, geraakte Zondagavond in de Ameid te Helmond te water de heer J. C. M. van Lieshout, met het ongelukkig gevolg, dat. hij verdronk. Gisterochtend werd het ongeval ontdekt. Na een korten tijd dreggen werd zijn lijk Aanvaring op de Maas. Gistermiddag is op de Maas bij Kraling- scheveer de motorboot. „Het Leven geeft Strijd", kapitein J. H. Hilgers, uit Woerden, aangevaren door de motorboot van den rijksbakenmeester E. Kruithof te Rotter dam. Vermoedelijk heeft, de motorboot van den rijksbakenmeester, die achter een sleep om voer, de andere boot niet opgemerkt en is er met den kop opgeloopen, met het gevolg, dat de boot zelf over den kop sloeg. De lieer Kruithof kon nog juist bijtijds op de andere boot overspringen, doch de 16-jarige knecht J. de Regt uit Rotterdam geraakte te water; hij kon door handrei king worden gered. Do boot, is gezonken. De „Het Leven geeft Strijd" kreeg geen schade. INBRAKEN. Inbraken te Beverwijk. Zaterdagnacht is te Beverwijk eeVi serie van drie inbraken gepleegd. In de eerste plaats ueeft men zich toe gang pogen te verschaffen tot de villa van dr. L. B. in de Vondëllaan. De inbreker werd hier blijkbaar gestoord, hij heeft al thans zijn pogingen gestaakt. Vervolgens werd de villa van den heer P. M. in den Akèrèndamlaan met een be zoek vereerd. Door het verbrijzelen van een ruit werden de bewoner-s op het onge- wenschte bezoek attent gemaakt. De heer M. lóste eenige schoten uit 'zijn revolver om den inbreker schrik aan te jagen. Deze had zich reeds bijna door het raani naar binnen weten te werken, doch het geknal der schot-èn deed hem ijlings op de vlucht slaan. De derde inbraak geschiedde in het kan toor van de N.V. Hoeiuatiniex in de Lelie straat. De oogst nas hier echter al heel bescheiden en bestond slechts uit een klei ne hoeveelheid sigaren en sigaretten^ Hoe wel de inbreker alles doorzocht hééft, koa hij ge n geld vinden. Rijks- en gemeente politie hebben een uitgebreid onderzoek in gesteld. Aanslag te Bosschenhoofd. Na afloop van een kinderuitvoering van I de harmonie „Bosschehoofd Vooruit", Vrij- I dagavond te Bosschehoofd, onder de ge- meen te Hoeven, heeft W*. K. uit Zegge, deD tooneelspeler B. S. op straat opgewacht, i met wien hij even te voren in de kleedka- Irner van de tooneelzaal van café v. d. Bosch ruzie had gezocht, en een viertal revolverschoten op hem gelost. Een dezer I schoten trof S. aan de borst, waardoor deze gelukkig echter slechts licht werd gewond. Toegeschoten belangstellenden hebben K. den revolver afgenomen, waarna zoowel de revolverheld als de getroffene zich per rij- I wiel naar hun respectievelijke woningen begaven. In den loop van den nacht is K. even wel weer op stap gegaan en is hij zelf van het geval aangifte gaan doen bij'den rijks veldwachter v. d. Vijver, die hem in ver zekerde bewaring stelde. Na een uitgebreid onderzoek naar het gebeifrde door Hen veldwachter v, Me- rode. in samenwerking met den rijksveld- wachter v. d. Vijver, is K. voor den bur gemeester van IJi,even geleid, die hem na J verhoor te Hoeven deed insluiten. Maan- 1 dagmorgen is K. naar het. huis van bewa- j ring te Breda overgebracht. De getuigen, i o.w. de getroffene, en diens schoonvader M. I -Sc! en J.. die hielp bij het afnemen van het schietwapen, wei-den Maandagnaniid- dag door het parket te Breda voor oen spoedeischend verhoor opgeroepen, in ver- j hoor genomen. De getroffene heeft zich onder medische j behandeling gesteld. „De Tijd". NEW YORKS BENDE AAN HET WERK. Twintig moorden sedert 1 October. Gisteren zijn te New York opnieuw eenige moorden door bendeleden gepleegd. 0.a. ontdekte men het lijk van een zeke ren Michael Tremandano, een berucht bendelid. Een laag boven Long Island vlie gend aviateur zag tuschen het kreupelhout van een particulieren tuin een blijkbaar verongelukten auto staan, waarin een man lag. Bij nader onderzoek bleek, dat men met een moord had te doen. Het lijk van Tremendano was letterlijk met kogels doorzeefd. Aangenomen wordt, dat hij betrokken is geweest bij den op 8 dezer gepleegden moord op Luciano, bijgenaamd „Hang wang", zoodat men blijkbaar met een wraakoefening heeft te doen. Vermoedelijk is hij door zijn tegenstanders meegelokt of meegevoerd, „om een autoritje" te ma ken", zooals de technische term in de Ame- rikaansche onderwereld luidt. Voorts is de vrouw van een ander bende lid, Eugenio Esposito geh'eeten, door een onbekend gebleven persooij, die haar per auto passeerde, met revolverschoten ge dood. Esposito zelf wordt vermist. Sinds 1 October zijn er door benden twintig moorden gepleegd. Vechtpartij tusschen drie mannen. Op heetera'aad betrapt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag waren enkele rechercheurs, speciaal belast met het toezicht op het gebouw van de voormalige ambachtsschool te Arnhem, daar er veel geld aanwezig was voor een dubbele uitkeering aan de werkeloozen. Tqpn de rechercheurs met de in hun bezit zijnde sleutels omstreek» 12 uur de deur wilden openen, ging dit niet. In het ge bouw hoorden zij gestommel. Dadelijk is toen de buurt afgezet. Even later zag de stalwacht van de Willemskazerne, die ach ter het gebouw ligt, drie mannen Over de binnenplaats rennen en over hel hek op het Willemspiein klimmen. De daar aanwezige politie wist twee personen te grijpen. Het bleken twee Rotterdammers te zijn. In het gebouw van de voormalige am bachtsschool vond men een collectie inbre kerswerktuigen en twee fietsen, die er ook niet thuis behoorden. De gelden wareu nog op hun plaats. De aangehoudenen zijn oe: beschikking van de justitie gesteld. De derde verdachte wordt nog gezocht. Valsch alarm. om in te breken. In den nacht, van Zaterdag op Zondag werd de spoorwegwachter aan de Wüste- laan, te Zand voort, telefonisch gewaar schuwd, dat een vrouw in de nabijheid door een electrische trein was overreden. On middellijk toog hij met een collega op on derzoek uit, doch voor alle zekerheid sloot hij het wachthuis goed af. Het onderzoek leverde geen resultaat op, zoodat aangenomen wordt, dat men hier met een valsche-aangifte te doen heeft, waarschijnlijk om een inbraak in het wacht huis te kunnen plegen. Inbrekers in de omgeving van Nijmegen. Den laatsten tijd blijken er weer o>er de grens inbrekers naar Nijmegen te trek ken. Gedurende de laatste nachten zijn er in de omgeving van Nijmegen opnieuw tal van diefstallen gepleegd door onbekende daders. Aan den Goersbeekschen weg werd een kiosk opengebroken en in de omgeving werd uit de tuinen weggehaald wat los en vast staat. Vooral hebben de heeren het gemunt op het waschgoed, dat in de volks tuintjes te drogen hangt en Zondagnacht moet er- ingebroken zijn in een der villa's in de buitenwijken waar een bedrag van 700 gulden wordt vermist. Uit. de omge ving komen verschillende - berichten van j diefstallen op het veld en uit de stallen. De i heeren blijken het vooral gemunt te hebben op de hoenderhokken en op de te velde in gekuilde aardappelen. Meestal verdwijnt alles over de grens. Zondagnacht ontstond op den Zomer weg I te Haarlem twist tusschen den 26-jarig'oi v. L., den 32-jarigen L. en den 46-jarigei T., allen aldaar, waarbij L. men een hooi vork in liet linkerbeen werd gestoken. Nadat hij uoor ri lid van den G. L>. behandeld was. werd tri.» per auto van Ma thot naar bet St. Elizabeth's Gasthuis overgebracht. De vermoedelijke dader fc. is aangehou den en naar het bureau van politie over gebracht. v. L. kon door het bloedverlies eer-.i niet verhoord worden, doch verklaa.de la ter niet te weten of hij aan zijn been gest - ken was en ook op welke wijze de -wo den, die niet van ernstigen aard waren, toegediend waren. Niettemin werd er proces-ver baal opge maakt. Met een pot warme thee geworpen. In een perceel m de Willem Ill-straat te Loosduinen ontstond een twist tusschen A. v. B. eenerzijds en mej. Th. en B. de B. anderzijds. Door één van beide partijen werd geworpen met een pot warme thee, welke zoo ongelukkig terecht kwam, dat een kindje van ruim één jaar, dat in de ka mer was, ernstige brandwonden opliep. Zondagmorgen omstreeks 9 uur is on der sluis 15 bij den mond van 't Kanaal naar We s sein uit de Zuid Willemsvaart bet lijk opgehaald van den sedert 23 November 1.1. vermisten 49-jarigen J. van G. van Ne der weert. Het stoffelijk overschot is naar het lijken- huisje in Weert overgebracht. Twee wagons van den D-trein München— i Amsterdam ontspoord. Gisteravond kwart voor acht is op het stationsemplacement te Zevenaar, vermoe delijk door verkeerden wisselstand, de D trein MünchenAmsterdam ontspoord. Het restauratierijtuig liep op verkeerd spoor, waardoor het volgende D-vijtuig ont spoorde en daarbij tamelijke averij be kwam. Beide hoofdsporen zijn versperd. Het verkeer wordt over het goederen emplacement omgelegd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Brandstichting. Te A'Ssen is in arrest gesteld J. van t H. afkomstig uit. Rotterdam, thans ver pleegde te Veenhuizen, verdacht van opzet telijke brandstichting in een schuur bij 1 Hoeve 5, aldaar, tengevolge waarvan die schuur is afgebrand en een schade va ongeveer vier duizend gulden is aangerich Geen misdaad. Li verband met het verdrinkmgsgeval te Laag-Soeren (Gld.) waarbij oud-burge meester van Broek in Waterland de heer j van W. om het leven is gekomen en waar- j bij hel vermoeden van misdaad werd ge- 1 opperd, heeft een politioneel onderzoek thans uitgewezen, dat van misdaad geen sprake is. Alle feiten wijzen er op, dat het hier eeu ongeval betreft. LunCuL. i>£KlCHTËN ONGELUKKEN SCHOONMAAK MET DROEVIG GEVOLG. Zeven verpleegden overleden. Uit Jitscüm (Bohemen) wordt gemeld: In het tehuis voor hulpbehoevende ouden van dagen te Jitschin is het gisteren bij de chemische reiniging tot een betreurens waardig ongeluk gekomen, waarvan de oor zaak nog niet kon worden vastgesteld. Na het reinigen met blauwzuur, waarmede men de vorige week Vrijdag was begonnen, werd het gesticht dertig uren achtereen gelucht. Nadat dc verpleegden weer hun intrek hadden genomen in cle gereinigde kamer», werden verscheiden hunner plotseling on wel. De arts van het gesticht, verleende de eerste hulp, doch binnen 3n luttel aantal uren stierven zeven oudjes, allen in den leeftijd van 74 tot 88 jaar. Dertien anderen werden naar het districtskrankzinuigen- gesticht overgebracht, doch verkeeren bui ten levensgevaar. Bij het aanbesteden van het reiiiigingé- werk in het gesticht werd van de uitvoe rende firma geëischt, dat zij voor het le ven der verpleegden en het persdbeel zou instaan. De firma nam deze voorwaarden aan. Een officieel onderzoek is begonnen. Aardbeving op Formosa. Naar gemeld wordt, heeft een hevige aardbeving op Formosa een paniek onuer de bevolking te weeg gebracht. Een aan tal huizen werd verwoest. Nadere bijzon derheden ontbraken nog. Talrijke diphtheritis-gevallen te Birmingham. De „Daily Herald" meldt, dat in Bir mingham vijftig personen door diphtheritis aangetast in het ziekenhuis zijn opgeno men. In de laatste twee maanden zijn m Birmingham 18 kinderen aan diphtheritis overleden, hetgeen evenveel is als in de voorafgaande vier jaren. BENZOLLOCOMOTIEF IN DE MIJN ANNA II GEVONDEN. Sporen van brand niet gevonden. Door het mijndistrict Aken wordt mede gedeeld. dat men bij tiet opruimingswerk üi de mijn Anna II na de berging der laat ste doodeu de benzollocomotief van boven heeft vrijgemaakt. Men kan nu reeds zeg gen. dat er geen brand van de locomotief heeft plaats gehad. Een nauwkeurig on derzoek der locomotief kan echter eerst plaats vinden, wanneer deze geheel is vrij gemaakt. Dit zal echter pas in de eerste week van Januari het geval zijn. Ontzettend familie-drama in Tjecho- Slowakije. lu een dorp nabij Pressburg heeft een man, die al sedert maanden geen werk had kunnen vinden, zichzelf, zijn vrouw en zeven kinderen door vergiftiging van het leven beroofd. Hij had zich cyaankali weten te verschaffen en heeft dit door het eten gemengd. Toen men het gezin vond wa ren de vrouw en twee kinderen al over leden; de toestand van de anderen is ho peloos. Vreeselijk drama te Kopenhagen. Een vreeselijk drama heeft zich afge speeld in een arbeiderswijk van Kopenha gen. In een aanval V&n waanzin vermoord de een 35-jarige vrouw haar zuster en ren de toen met een mes, dat zij des ochtends sjbeciaal had gekocht, de straat op, ieder een. die haar tegenkwam bedreigende. Een jongen werd aan de handen gewond en moest een oor missen, terwijl de vrouw een man aanviel, wien zij vier vingerè afsneed. Ten slotte slaagde iemand er in de vrouw neer te slaan, waarna zij naar een zieken huis kon worden overgebracht. Daar deelde zij mede. dat zij haar zuster had gedood, omdat zij verschijnselen van krankzinnig heid bij haar had geconstateerd en haar verder lijden wilde besparen, hetgeen met de waarheid, schijnt overeen te stemmen. De moeder moest door de politie van het vreeselijke drama op de hoogte worden gesteld. „Tel." 1 Vrouw te Sterkrade vermoord. Te Sterkrade-Buschhausen werd gister ochtend op een weide het lijk van de 24-ja- rige gehuwde vrouw Anna Podehl uit Buschhausen gevonden. Men denkt hier met een moord te doen te hebben, daar in den hals striemen werden geconstateerd, die op worging wijzen, alsmede verwondin gen aan den arm. Verder bleek nog, dat het slachtoffer gisteravond in gezelsch ip van een man een eindje was gaan loopen. Ook zou zij aan een danspartijtje hebben deelgenomen. Door het praten van het vierjarig zoon tje der vermoorde vrouw, viél de verden king op een man, dien het kind onder den naam van „Oom Emil" kende. Het is de politie gelukt, dezen „Oom Emil", die de werklooze Emil Kohle uit Hamborn bleek te zijn, te arresteeren. Hij werd, daar hij van moord wordt verdacht, in de gevange nis te Oberhausen opgesloten. Het mistige Londen. Gisterenmorgen was Londen weer ge huld in een dichten mist, zoodat op de druk ke verkeerspunten de lantaarns brandden. Het verkeer moest, voor zoover het nice stopgezet moest worden, zijn tempo belang rijk vertragen, en groote oponthouden wa ren dan ook het gevolg. De locale spoorwegdienst kon, dank zij de geheel automatische signaal-inrichting, zonder groote vertraging den treinenloop handhaven. De mist was verspreid over een groot deel van het land n.l. langs de Oost en Zuid-Oostkust, hoewel in Southampton hel der weer en zonneschijn gemeld wordt. De vliegvelden Croydon en Lympne za ten dicht van den mist. Tengevolge van den dikken mist hebben verschillende verkeersongelukken plaats gehad, waardoor zeven personen om het le ven gekomen en 20 gewond zijn. Te Londen kwam een volbezette auto bus ui botsing met twee andere auto's, waarbij 12 personen gewond werden, ge deeltelijk ernstig. Tot een ernstige verkeersopstopping kwam het in de buurt van Croydon. Daar was de weg zoo glad, dat er een botsing ontstond, waarbij ip het geheel negen auto's betrokken waren. Ook het spoorweg- en het scheepvaart verkeer ondervonden ernstige belemmerin gen. jeugdige arbeiders. Kardinaal Piffl. de Aartbisschop van W eenen heeft in een herderlijk schrijven een beroep gedaan op de publieke opinie in j verband met de werkeloosheid onder de I jeugd. „Ofschoon er tegen Kerstmis ge- woonlijk eenige drukte heerscht, schijnt de werkeloosheid in de laatste weken weer Onze prima Slob^u^eif warm, lang e/keurjfc passend Yoor Dames ea^Kindi 2.37,/.65y!f/lL Prima Slohrfousan voor Heeren Jn)5, 2.45, Haarl.straat h. Oonkersteeg 2-4-6 sterk te zijn toegenomen. Jammer genoeg hebben de jeugdige arbeiders vaak geen voldoende gelegenheid om zich in hun vrijen tijd verder te bekwamen en daardoor de kansen te verhoogen om aa.n een betrekkiug te koinen. Men moet er voor zorgen dat deze jeugdige arbeiders niet moedeloos worden. De ouders van deze jongens zijn dikwijls zelf zonder werk en ze verdienen te weinig of ze trekken te weinig werkloozensteuu om hunne kinderen nauwelijks in het leven te houden. Daarom doe ik een dringend beroep op alle katholieken om, indien het eenigszins mogelijk is, aan de jonge arbei ders die werkloos zijn, middageten te wil len verschaffen, ofwel in eigen huis ofwel in de een of andere gaarkeuken. Het kan misschien ook goed gevonden worden om deze of gene eens eenige kleedingstukken te verschaffen. De steun van de regeering is absoluut onvoldoende om den nood t.e lenigen. Hier moet dus de christelijke naas tenliefde ingrijpen". Naar aanleiding van dit herderlijk schrij ven heeft zich een Comité gevormd onder leiding van de besturen der meest vooraan staande katholieke vereenigingen. Op de eerste vergadering van dit Comtié werden de volgende besluiten genomen: Er moeten verzamelplaatsen opgericht, worden, een algemeene centrale bij de bond van liefda dige instellingen, en dan nog eenige onder- afdeelingen bij de voornaamste jeugdorga nisaties: Misschien ook nog bij de Bp- dactie van de Katholieke Dagbladen. Bij deze centrale posten moeten alle gel delijke giften worden afgedragen, terwijl daar ook de aanbiedingen moeten gedaan worden voor het verschaffen van een mid dagmaaltijd. Kleedingstukken kunnen be zorgd worden bij de Parochiale Comité's. Om het werk van het verschaffen van een warmen maaltijd in eens goed aan te pak ken heeft de Bond van liefdadige vereeni gingen 10.000 Schilling ter beschikking ge steld die onder de jeugdorganisaties ver deeld moeten worden. De katholieke jeugdvereenigingen zullen hunne clubhuizen open houden, zoodat de werklooze jeugdige arbeiders daar hun tijd kunnen doorbrengen onder toezicht van een katholiek onderwijzer. De verschillen de Parochiale vereenigingen hebben een verzoek ontvangen om voor vuur en licht te zorgen of geld te geven. Aan de brand stoffen handelaars heeft men gevraagd om steenkolen of andere brandstoffen. Voor diegene die nergens onderdak vinden om een middagmaal te krijgen wordt gezorgd dat zij in de een of andere inrichting een warmen maaltijd kunnen gebruiken. Heel deze actie strekt zich niet alleen uit over de stad Weenen maar over geheel het bisdom en in alle plaatsen waar de nood hoog gestegen is, dus ook in alle fa brieksplaatsen. „Afgezante voor elegance De vijfde Kamer van de Parijsche civiele rechtbank heeft dezer dagen de eisch van een Parrsche schoonheidskoningin als wet tig erkend. Mad. Brillant die verleden jaar tot schoonheidskoningin van Parijs genro cameerd was, had een klacht, ingediend te gen het betreffende feestcomité. Zij eischte schadeloosstelling der kosten en vergoeding voor den tijd, dien zij verloren heeft door haar talrijke reizen in Frank rijk en het buitonland, waar zij als „afge zante' voor Parijsche elegance en Parii sche chic propaganda maakte. Na een heerschappij van drie maanden deed zij afstand van haar waardigheid en eischte een schadeloosstelling van 5000. Het aangeklaagde comité bracht hier bc zwaar tegen in en beweerde, dat de ver plichtingen van de koningin van Parijs als een eereambt beschouwd moesten worden en dat Mad. Brillant voldoende schadeloos gesteld was voor haar diensten door ver schillende ter harer eer georganiseerde feesten, door het schenken van kleeren en andere voorrechten. Maar de aanklaagster bracht hier weer tegen in, dat dit alles niet in vergelijking kon komen met het verlies aan tijd en de mogelijkheden om op andere manieren geld te verdienen. Zij verklaarde daarbij dat zij als model in een Parijsche modesalon een gemiddeld salaris van 2400 frs. per maand had, een salaris dat zij 3 maanden achter een had moeten missen. Het gerecht ver- daagde de beslissende uitspraak, maai wees haar een voorloopige schadeloosstri ling toe van 1000 frs.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5