UIT DE RIJNSTREEK De Man van Nergenshuizen DINSDAG 23 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 VOORHOUT. Geboren Pe'.rus Laurentius Maria, zoon van J. P. Vester en J. C. Hoogduijn Antonius Franciscus Maria, zoon van H. N. M. Rcozen en J. N. M. van Bakel Jacobus Johannes, zoon van C. M. Kloek en M. J. Westerhoven Cornelia Eliza beth Maria, dochter van G. A. Bel en J. M. van Schocten Margaretha Johanna Maria, dochter van J. J. Bel en J. M. Tet- teroo. Gevestigd: M. A. A. van Zeist uit Rijswijk J. M. G. de Wilde uit Leiden D. Haneveld uit Leiden E. J. A. Hen driks uit Leiden A. M. van Dijk uit Oegstgeest N. Geerlings en gezin uit Noordwijkerhout C. J. van Stralen uit Heeskerk J. L. van Hameren uit Alke made A. van den Raad uit Noordwiiker- hout. Vertrokken: C. I. N. Cortie naar Grootebroek J. H. Huizinga naar Baarle Nassau N. J. Mijnders naar Dirksland C. R. Moltzer naar Duiven W. J. Koek naar Zceterwoude G. J. M. Bots naar Oss H. Bakker naar 's-Gravenhage A. Heuzen naar Haamstede L. N. Berg naar Zoeterwoude. VEUR. Geboren: Oornelis Johannes z. van G. J. van Boheemen en C. C. Tetteroo. Ma ria Johanna d. van S. de Wit en G. C. Schijut, Maria Adriana Ttheodora d. van A. Langeveld en C. J. de Hey. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren Jacques Hugo, zoon van v. d. Oest en P. H. Hoogervorst Pie- ter, zoon van J. Pilkes en KI. v. d. Spelt Alida, dochter van J. en K. Tuinenburg. Overleden Maria Gesman wed. van D. de Groot 81 jaaar J. Roest echt- genoote van M. Jansen 68 jaar overleden te Bennebroek. Gehuwd: A. Volkers 26 jaar en C. J. Mulder 26 jaar. Gevestigd: van den Haag T. M. Hilbrands van Voorburg A. Kwinkelen- berg van Duitsohland Therese Bienert van Bussum L. Jonge jan van 's-Gra venhage D. Jonge jan van Den Bommel Adr. M. Blom echtg. van P. J. de Keijzer van Oegstgeest A. A. van Egmond van Waddinxveen M. T. v. d. Wolf van Oostdongeradeel J. Gradijk van Slie- drecht P. Folkeitsma van Vinkeveen en Waverveen Catb. A. J. Vermeij van Win schoten Helena M. Gentenaar van Bos koop D. Burggraaf en gezin van Gouda J. G. Boegheim van Boskoop H. Veuger Vertrokken: naar Woerden G. Vuig naar Den Haag T. W. Gerdes naar Zwammerdam W. v. Dam en gezin naar Zwammerdam M. E. Maagdelijn naar Leiden A. V. Croon naar Woerden C. A. van Niekerk naar Nieuwkoop G. Adema naar Oegstgeest K. Th. van Zanten naar Amsterdam M. C. A. Holk naar Reeuwijk J. H. Boer weduwe Kwa- kernaak naar Boskoop W. van Kins en gezin naar Moordrecht Kinderen Drost naar Woubrugge J. Verkade naar Aalsmeer Kinderen Van Vliet. NOORDEN. Jubileum Coöp. Boerenleenbank. Al hier heeft zich een comité gevormd om een huldeblijk aan te bieden aan het bestuur van de Coöp. Boerenleenbank ter gelegen heid van het 25-jarig bestaansjubileum^der Bank op 3 Februari a.s. Dit comité bestaat uit de heeren H. P. van der Weijden, J. L. van der Zwet, J. Pietersen, J. H. Wendel en A. van den Berghe. Kolendamp. Doordat de kachel te sterk was afgesloten, had zich in het slaapver trek van den heer A. Pieterse kolendamp ontwikkeld. Hij en zijn echtgenoote wer den onwel te bed gevonden. Dadelijk werd dr. Koert opgebeld, die erger wist te voor komen. Beide patiënten maken het, naar omstandigheden, redelijk wel. BODEGRAVEN. VOETBAL. Het was Zondag jl. voor de V. V. Bode graven wederom een bij. uitstek gunstige dag, wijl van de drie gespeelde wedstrij den er twee werden gewonnen en een ge lijk gespeeld, zoodat 5 van de 6 winstpun ten werden binnengehaald. Het eerste elf tal kwam met een 50 zege uit Voorburg terug, het tweede speelde thuis gelijk te gen de O. N. A. reserves, terwijl het derde met 20 in Nieuwerkerk zegevierde. S. 0. A.—Bodegraven 0—5. Bodegraven verscheen ditmaal zonder Vermolen en Friejé, voor wie Oostveeo en Rietveld invielen. Bodegraven trapt af en onmiddellijk volgt een aanval, doch de S. O. A.-verdediging verplaatst het leder naar haar voorhoede. Direct hierop zet Bode graven een geweldig offensief in, aanval op aanval wordt ondernomen en als Brou wer het leder mooi toegespeeld krijgt, passeert hij handig eenige achterspelers en schiet onhoudbaar in (0—1). Een aardige aanval van S. O. A. volgt, doch WolswijS brengt redding. Bij de talrijke aanvallen van Bodegraven belandt het leder telkens in de veilige handen van den doelman der thuisclub. S. O. A. verdedigt hardnekkig en waar Bodegraven het spel te kort. houdt, is er geen doorkomen aan. Eerst na 25 mi nuten spelen is het de Groot, die bij een snellen aanval de bal op het juiste moment van Boelen krijgt toegespeeld en kalm in schiet. (02). Het zware oneffen veld maakt goede baicontrole vrijwel onmoge lijk, doch desniettemin geeft de Bodegra- venvoorhoede den achterhoede der thuis club handen vol werk, waarvan tallooze corners het gevolg zijn, welke echter geen van alle resultaat opleveren. Nadat Riet veld nog een fraaie kans heeft gemist, gaat de rust in met 02. De thee schijnt de gastheeren goed ge daan te hebben, althans verschillende aan vallen volgen, doch de rood-zwarte backs en in laatste instantie Wo\vijk weten van geen wijken. Dan is de beurt weer aan Bodegraven, Boelen geeft een pass aan den rechtsbinnen, die schitterend inschiet 3). Dezelfde speler scoort kort daarop het vierde doelpunt, om in de laatste mi nuut den stand tot 05 op ie voeren door uit een goede voorzet van de Groot het leder in de touwen te loopen, waarmede het einde komt van dezen door Bodegraven matig gespeelden wedstrijd. Bodegraven II—0. N. A. II 2—2. De eerste aanvallen zijn voor O. N. A., doch dan verplaatst Bodegraven het spel en forceert een tweetal corners, waarvan de laatste een doelpunt oplevert. (10). Dan wordt O. N. A. sterker en de Zeeuw moet eenige malen handelend optreden. Een snelle aanval van Bodegraven eindigt met een schitterende safe van den O. N. A.-doelman, waarna O. N. A. er weer tus- schenuit trekt en een tweetal corners krijgt te nemen, die geen resultaat opleveren. O. N. A. kruipt door het oog van den naald, als bij een keurige aanval der thuis club de middenvoor handig de backs pas seert, doch bij zijn keihard schot het leder tegen de paal belandt. Een boogschot van denzelfden speler weet de doelman der gasten nog juist te houden, waarna weer de beurt aan O. N. A. is, die de Zeeuw grondig aan den tand voelt. Uit een vrije trap plaatst de rechtsbuiten van Bode graven het leder fraai voor doel en de linksbinnen kopt juist naast, terwijl kort daarop een goed schot van den midden voor der thuisclub juist over gaat. Rust gaat in met 10. Na de rust golft het spel een tijdlang op het middenveld op en neer, zonder dat een der beide doelen in gevaar komt. Dan wordt O. N. A. iets s'erker en als De Zeeuw een bal onvoldoende wegwerkt, scoort O. N. A. de gelijkmaker. Bodegra ven begint hierdoor flinker aan te pakken en een goede kans krijgt de middenvoor, welke echter door vermeend buitenspel om zeep wordt gebracht, terwijl kort daarop het O. N. A.-doel ternauwernood aan door boring ontsnapt. Bij een aanval van O. N. A. verdwijnt de bal over het hoofd van De Zeeuw in het net. (12). Direct daarop krijgt de linksbinnen van Bodegraven de FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 60) Een minuut later werd Billy door een agent binnengeleid, waarna de coiffeur en de agent vertrokken. Ik hoorde het 6lot omdraaien. Billy keek het vertrek met een uitdruk king van aangename verrassing rond. „ZooZoom'u jongen. Ik verwachtte je in een donkere kerkercel te vinden. Wat beteekent al die luxe?" riep hij, mij lachend de hand schuddend. „Wij trachten het de preventieve gevan genen op verzoek zoo aangenaam mogelijk te maken", reciteerde ik. „Het spijt mij, dat ik je geen glaasje whisky kan aanbie den, maar zij hebben hier beste chocolade als ik je daarmede kan dienen Billy ging op den hoek van de tafel zit ten en stak zijn handen in zijn zakken. „Wel, wel, dat is me een ongelukkig zaak je zeg?" sprak hij. Toen keek hij naar de deur. „Ik veronderstel, dat er veel belang stelling voor zal zijn." „Dat verwacht ik ook", zei ik, „maar dat hindert niet. Ik zal het er in ieder geval op aan sturen, dat die geschiedenis gron dig wordt onderzocht. En aangezien North- cote dood is, beschouw ik ons avontuur en ook onze afspraak als geëindigd", zei ik met volle overtuiging. Hij knikte. „Natuurlijk. De eenige weg is, alles naar waarheid op te biechten. Je zult een advocaat of een verdediger, of hoe noe men ze zoo iemand, moeten nemen om de zaak wettelijk te behandelen. Ik geloof, dat ik er maar een moest gaan halen, vindt je niet V' „Ik heb Lammersfield geschreven", zei ik, „en hem gevraagd bij mij te komen. Ik zal wachten en hooren, wat hij te zeggen heeft, alvorens ik verder stappen doe." Billy gaf een klap op zijn knie. „Alle machtig riep hij, „dat is een handige maatregel. Niemand minder dan den mi nister achter je te hebben. Zou je denken, dat hij wil komen?" „Dat denk ik wel, Billy", zei ik met het behaaglijk gevoel van zekerheid. „Heb je al iets nieuws betreffende de fei ten gehoord?" vroeg hij. „Wie, voor den duivel, zou dat Prado gelapt hebben en hoe kwam de politie er toe, jou op te sporen „Ik geloof, dat het De Costa is", ant woordde ik, „maar het zal niet lang du ren, of wij zullen wel meer hooren. Ik moet oin elf uur voor den rechter van instructie verschijnen.' Billy keek op zijn horloge. „Om elf uur?" zei hij. „Dan zal ik moeten èaan. Ik heb je meisje beloofd, haar te komen afhalen en samen naar de gerechtszitting te gaan." „Mercia riep ik. „Weet zij het al?" „Ja", zei Billy. „Ik heb het haar verteld, toen zij vanmorgen opbelde. Was dat niet goed gedaan?" Ik haalde mijn schouders op. „Ja, zeker", zei ik. „Zij zou het in elk geval tegen den mid dag gehoord hebben. De kranten zullen het kans van den dag doch schiet jammerlijk in de handen van den doelman. Eerst in de laatste minuut wordt Bodegraven een vrije trap toegekend, waaruit Wolswijk met een schuiver den gelijkmaker scoort, zoodat het einde komt met 22. Nieuwerkerk III—Bodegraven III 02. Voor rust wogen partijen tegen elkander op, doch geen van beide wist te doelpun ten. Na de hervatting was Bodegraven sterker en vrij spoedig scoorde van 't Hoog om kort daarna met een tweede doelpunt de overwinnig tot een feit te maken. Burgerwacht vendel Nieuwerbrug. Het vendel Nieuwerbru# van de Bodegraaf- sche Burgerwacht meld in „Het Grauwe Paard" een propagandavergadering. Zeer vele Nieuwerbruggers hadden aan de uitnoo- diging gehoor gegeven. Als sprekers traden op de heer W. J. Snijders, kapitein, toege voegd aan den inspecteur der Burgerwach ten te 's-Gravenhage en de heer Boddens Hosang, burgemeester van Woubrugge. Het Bodegraafsche muziekgezelschap verleende zijn welwillende medewerking, alsook een dubel kwartet van leden der Chr. Zang- vereeniging „Excelsior". De voorzitter, de heer A. v. Baren, open de en heette allen welkom, bijzonder de beide sprekers, de leden van het muziekge zelschap en de zangers en zangeressen, alsook het volledig bestuur van de Bodegr. Burgerwacht. De burgemeester, de heer v. Dobben de Bruin, had bericht van verhin dering gezonden. Gezamenlijk werd het Wien Neerlandsch bloed gezongen en na muziek en zang kwam kapt". Snijders aan het woord. Spreker schetste de taak van de burgerwacht en van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Het revo lutiegevaar is lang niet denkbeeldig en volgens deskundigen zou in 1931 de revolu tie uitbreken. Het gevaar bestaat uit eer stens het toenemende Socialisme en Com munisme en in de hedendaagschen econo- mischen toestand. Zeer uitvoerig ging spreker deze geva ren na, vooral het Communisme beginnen de bij Marx, die begonnen is de klassen strijd te prediken. Duidelijk zette hij uit een, wat in de eerste, tweede en derde in ternationale was besloten. De eerste wil geweld gebruiken om het bewind in han den te geven van het proletariaat; de twee de wilde, na mislukking van geweld, langs wettelijken weg en de derde, door de com munisten hun tweede genaamd weder ge weld. In schrille kleuren schildert spr. den toestand in Rusland, de verschrikkelijke verdrukking die het volk moet lijden en de onrust waarin zij leven. Daarbij gebrek aan voedsel en kleeding, maar vooral de gods dienstvervolging. Alle godsdienst is verbo den, met al de gevolgen daaraau verbon den. Spreker spoorde aan trouwe leden te zijn en te blijven van de Burgerwacht, om wanneer het er op aan komt de revolutie het hoofd te komen bieden. Na eenige muziek- en zangnummers sprak burgemeester Boddens Hosang over het Socialisme als zusje van het Communis me, waarvoor wij even beducht moeten zijn daar beide hetzelfde doel nastreven. Uit voerig ging spreker na de verschillende uit latingen van de hoofdpersonen der S.D.A. P., waaruit hij hun revolutie-doel bewees. Na deze rede kwam kapt. Snijders nog even op 't podium en op diens voorstel werd een resolutie aangenomen (aangezien het zenden van een telegram, zooals gewoonte is, aan H. M. de Koningin, te laat was) om aan burgemeester v. Dobben de Bruyn als hoofd van de Bodegraafsche Burger wacht gehoorzaamheid en trouw te betui gen en bij eerste oproep aan zijn bevelen gehoor te geven. Esn luid applaus getuigde, dat allen hiermede instemden. Na nog wat muziek en zang werd gezrv menliik „Wilhelmus" gezongen en sloct de voorzitter na en hartelijk dankwoord, aan allen de vergadering. Het Bodegraafsch muziekgezelschap had geheel belangloos dezen avond door keu rige muziek opgeluisterd. Wat zij ten ge- hoore brachten was schitterend. Jammer, dat zij zoo zelden voor het publiek willen uitkomen. De burgerwacht staat bij hen zeker in een goed blaadje, daar zij nu in ^korten tijd reeds tweemaal daarbij zijn uitgekomen. Het hartelijk dankwoox-d van den voorzit- uitgillen, tot ze er paars en blauw van worden. Het eenige wat ik wensch is, dat Mercia's naam er buiten gehouden wordt." „Zij zou toch in elk geval bij de rechts zitting gekomen zijn", zei Billy, „daarom dacht ik. dat het beter was haar de gehee- le geschiedenis maar direct te vertellen. Dat zal haar heel wat verdriet bespare". Ik stak mijn hand toe. „Billy", zei ik, „je bent een kraan van een kerel." Hij schudde mijn hand hartelijk en sprong van de tafel op. „Geen complimentjes onder kamei'aden, m'n jongen", riep hij vroolijk lachend. Hij liep naar de deur en tikte er met zijn knokkels op. Alsof hij op een electri- schen dcuropenen had gedrukt, zoo onmid dellijk werd de deur door den buitenstaan- den agent omsloten. Billy wuifde nog een maal met zijn hand en weg was hij. Dè volgende twintig minuten hield ik mij bezig, met nauwkeurig het gehcele avon tuur, met datums en omstandigheden, in mijn geheugen te prenten, vanaf het eer ste oogenblik van mijn noodlottige ont moeting met Prado op de kade, tot gister avond toe. Ik was besloten, aan Lammers field de volle waarheid te openbaren en ik hoopte in staat te zijn mijn geschiedenis zoo kort en duidelijk mogelijk te kunnen uiteenzetten. Ik was juist met deze beslissing klaar, toen inspecteur Neil terugkwam „De rechter van instructie is juist ge komen", sprak hij. „Zij zullen uw zaak het eerst behandelen." Ik stond van mijn stoel op. „Ik ben ge reed, mijnheer de inspecteur", zei ik vrien delijk. Mijn vermoeden, dat mijn arrestatie al bekend zou zijn, bleek juist, zoodra ik de gerechtszaal binnentrad. Niettegenstaande UIT DE RADIO-WERELT Programma's voor Woensdag 24 Dec. Huizen. 1875 M. (Uitsl. NCRV-Uitzending). 8.15—9.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumconcert. 12.00—12.30 Politieber. 12.302.00' Concert. 2.002.45 Concert 2.45—3.00 Gramofoonpl. 3.00—4 00 Deel II Concert. 4.005.00 Jeugdcursus Handenarbeid. 5.00—6.00 Orgelconcert J. F. Rootlieb. 6.007.00 Concert Chr. Meisjeskoor „Het Harpje". 7.00—7.30 A. J. Herwig: „Kerstbloemen en planten en Kerstversiering". 7.308.00 Politieber. 8.009.30 Concert. 9.3010.20 Kerstklokkenbespeling door J. Vincent. 10.20—10.30 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend VARA-Uitzending). 8.00 Gramofoonpl. 9.15 Orgelspel Johan Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel Joh. Jong. 10.30 P. J. Kers: „Onze keuken". 11.00 Dr. K. W. Arntzenius: „Voeding en Voedingsstoornissen bij het kleine kind." 11.30 Concert VARA-sextet. 11.55 Gramofoonpl. 12.00 Concert.VARA-sextet-. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Cursus: „Maak het zelf" door C. SchaakV erkozen. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Kindervertelling van oom Frans. 5.00 Vragenhalfuurtje voor kinderen. 6.00 Concert VARA-orkest. 6.30 Mandolinecursus Joh. B. Kok. 7.00 Vervolg Concert. 7.20 W. H. Vliegen: „Oorsprong, geschie denis en hedeudaagsche stand der Socialis tische Beweging." 7.45 VRO (Uitzending naar aanleiding v. h. „Zonnewendefcest"). 8.45 Kerstvertelling: „Sci'ooge en Mar- ley" van Ch. Dickens, Tooneelbew. Eduard Vetei'man. 10.15 Concert VARA-orkest. 11 00 Vaz Dias. 11.15 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M 10.35 Morgenwijding. 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Orkestconcert. 2.202.50 Liederen-voordracht Sophie Wyss (sopraan). 3.50 Orkestconcert. ter was hier zeker op zijn plaats. Oók het dubbelkwartet gaf heel aardige nummers, goed gezongen, ten gehoore. BOSKOOP. Aanbcs-toding Woningbouw. Bij de al hier gehouden aanbesteding van 15 wonin gen voor de R. K. Woningbouwvereeniging St. Joseph en Ptrimoniums Woningstich ting alhier, architect N. I. V. A. J. H. van Osnabrugge aldaar werd ingeschreven als volgt: Voor 15 woningen voor Pati-imonium: W. Kranenburg en Zoon, Boskoop 48000 Gebrs. Kwakkenbcs, Nieuwkoop 45554. A. C. Kraan, Hekendorp 45300.Jb. Sekeris, Waddinxveen 44960.R. Ver- weij, Haastrecht 44903.C. A. van der Wiel, Hazerswoude 43023.Adr. Voor- douw. Zwammerdam 43C00.C. Ver- weij, Boskoop 41245.Gebrs. van Wijk Alphen 42100.Groen en Bregman Benthuizen 41419.P. Reehorst, Wad dinxveen 39792.—; Jb. Loef, Boskoop 39500.— J. van Noordt, Benthuizen 39980.J. Bontenbal, Zevenhuizen 39543.S. Mulder, Bodegraven 38700; Joh. Meijer, Boskoop 385C0.J. van der Wilden, Boskoop f 38025.M. Oppelaar, Boskoop 37990.—. het vroege morgenuur was de zaal stamp vol. Het eenige bekende gezicht, toen ik naar een soorl houten schapenhok liop, dat inspecteur Neil mij aanwees, was dat van Maurice Furnivall, die opzettelijk mijn blik vermeed, toen ik strak naar hem keek. Hij zat midden in de zaal tusschen het volk in. De pers was ook in actie en toen ik in het hokje der beklaagden plaats nam, ging er een gezoem van fluisterende aan- en op merkingen door de zaal. Dit werd echter onmiddellijk afgebroken door een krakend „Stilte", van een ernstig uitziend heer, een klei'k van den rechter, vermoed ik. De rechter vond ik nog al sympathiek van uiterlijk. Hij ge'.eek eenigszins op Lord Lammersfield. Esn aangename verschijning met pittige oogen, naar mijn schatting een zestiger. Hij droeg een gouden pince-nez, waar hij overheen keek, als hij niet las, het geen de pittigheid van zijn oogen nog scherper deed uitkomen. Ik maakte een beleefde buiging naar hem en hij beant- wordde mijn compliment, met een vluggen blik, die mijn geheele persoonlijkheid in zich scheen op te nemen. De behandeling welke volgde was, wat de kranten zouden noemen, kort en zake lijk. Het eerst van allen trad inspecteur Neil in het geiuigenhokje en gaf een korte dui delijke beschrijving van mijn arrestatie't bleek, dat een ander inspecteur met dit doel naar Woodford was gezonden, zoodat mijn thuiskomst per auto in Park-Lane een dramatisch onverwachte geweest was. Op hem volgde inspecteur Curtis, die on middellijk aan den rechter een uitstel van de zaak verzocht tot den volgenden dag. De rechter keek hem over zijn pince-nez doordringend aan. „Misschien wil U wel zoo goed zijn, de 5.05 Orgelspel door R. New. 535 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en berichten. 700 Pianospel door R. Paul. 7.50 Conceit. 8.50 Kerstliederen. Koor en orkest. 9 20 Berichten. 9.40 Concert. Sopraan en orkest. 10.50 and afterwards". Hoor-scène. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s'\ 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Orgerlspel door Mme. Bracquemond. 9.50 Concert. 11.05 „Oratorio de Noël" van Saint - Saëns. 11.50 Vervolg. Orgelspel. Langenberg. 473 M. 6.20—7.20 Gi'amofoonpl. 9.35—10.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcerfc. 2.354 05 Kerstconcert. Orkest, koor, de clamatie en liederen bij de luit. 4.205.35 „Chris! kinds Erdenreise". Sprookjes-opera van G. Kneip. 5.355.55 Orgelconcert door Prof. H. Bachem. 5.55—6.10 Klokgelui. 6.106.30 Concert. Mannen-, knapen- en bazuinenkor". 8.2010.20 Concert. Viool, piano en kwartet. Kalundborg, 1153 M. 11.2012.50 Orkestconcert. 12.50—2 20 Orkestconcert en piano-soli. 3.504.40 Kerkdienst. 5.205-40 Kerstliederen. 7.208.35 Kerstconcert. Vocaal kwartet en solisten. Orgel-soli. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert georganiseerd door de Kath. Belg. Radio-Vereen. Zeeseo, 1635 M. 5.4011.20 Voordrachten, lessen, berieh ten, 11.20 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Voordrachten. 3.50 Orkest concert. 4.50 Christkinds Erdenreise. Sprookjes van G us tav Kneip. 5.35 Orgelconcert. 5.55 Kerstklokkengelui. 6.05 „Es kumpt ein schif geladen". Kerst voordracht. 6.50 Orkestconcert. •8.20 Kerstconcert. Orkest en solisten. 9.20 Concert. 10.05 Blaasmuziek en Kerstlegenden. 10.5011.50 Vocaal Kerstconcert. Voor 15 woningen voor St. Joseph: W. Kranenburg en Zn., Boskoop 48300.— Gebrs. Kwakke^.bos, Nieuwkoop ;f 45585. C. A. v. d. Wiel, Hazerswoude 42878. A. Voordouw, Zwammerdam 43000.W. van Beijeren, Alphen 42500.Gebrs. van Wijk, Alphen 42500.J. Deeren- berg, Alphen 41964.—; A. van Dam, Alphen 41917.C. Verweij, Boskoop 41645.— Gebrs. van Bodegraven, Bos koop 39819.Joh. van de Vliet, Bos koop 38700.A. van Loon, Boskoop 37120.—. De gunning werd aangehouden. De bijziende: Pardon, woont hier pro fessor Muller. gronden hiervoor aan te voeren", sprak hij streng. Ik zag, dat dit den inspecteur niet aan genaam aandeed, doch hij was doorkneed genoeg, om het niet te laten meiben. Hij begon kort en duidelijk het politierapport voor te lezen. Om te beginnen, deelde hij den rechter mede, dat het lijk van den vermoorde in Baxter's Rent, herkend was, als zonder eenigen twijfel te zijn, dat van Stuart Northcote. Ten tweede, was er vol doende bewijs, dat ik eenigen tijd met den verslagene in Hotel Milan had doorge bracht. Op het bal van Lord Sangatte had ik gefungeerd als Stuart Northcote en Zijn Edelachtbare geliefde in aanmerking te nemen, dat ik het bal vroegtijdig in op gewonden stemming had verlaten. Ik was eerst een paar uur na middernacht in Park Lane thuisgekomen met bloed aan mijn kleederen. De zaak vertoonde nog verschil lende geheimzinnigheden, maar hij hand haafde zijn gevoelen, dat het voorgaande voldoende zou zijn, om een dag uitstel met preventieve hechtenis le rechtvaardigen. De rechter hoorde hem, zonder in de re de te vallen, aan en wendde zich toen tot mij. „Wenscht U de getuigen een kruisverhoor te doen ondergaan?" vroeg hij. Ik schudde mijn hoofd. „Ik zal door een advocaat vertegenwoordigd worden, als ik wederom moet verschijnen", antwoordde ik. „Ik zal hem moeten betalen, dus veron derstel ik, dat hij zich niet onbetuigd zal laten." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10