UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 20 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM. Kiesvereeniging. Donderdagavond le 7 uur hield de R.K. Kiesvereeniging een ledenvergadering in hotel Flora. De be langstelling «as slechts matig. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal vond 7(KJ bedraagt en dat een alg. pro- pazandi-elub is opgericht. Dc penning- meester sluit zijn boeken met een saldo van ƒ07.65. Hierna kwam aan dc orde: verkiezing van een voorzitter. De uitslag der stemming ïs, dat mr. Sens met bijna alg. stemmen tot. voorzitter gekozen wordt. Gevraagd zijnde, of deze de "lenoemFng aanneemt, antwoordt hij bevestigend. Spr. zegt dank voor het in hem gestel de vertrouwen en hij hoopt op hartelijke wijze samen te werken voor de R.-K. Kies vereeniging. Spr. verklaart, te zijn van goeden wil, doch vertouwt dan ook op al ler medewerking, om deze Katholieke or ganisatie tc brengen tot den grootsten bloei. Voor de 8 overige bestuursleden is een lijst ingekomen bevattende de volgende namen: Joh. Bekkers, C. J. Brouwer. Adr. Goemans, C. W. Maris, G. W. J. Mathot, W. Mesman, G'. Scijsencr en Jae. v. d. Weijden. Hieraan werden nog toegevoegd: G. J. Kerkhoff, B. Mense, F. C'. van Lierop Jzn. en H. v. d. Vossen. Na diverse stemmingen werden gekozen: G. W. J. Mathot, W. Mesman, Adr. Goe mans, F. C. van Lierop Jzn., C. Seijsener, Jac. v. d. Weijden, Joh. Bekkers en C. J. Brouwer. Tot afgevaardigden naar de Centrale Vergaderingen werden benoemd de heeren F. C. van Leirop Jzn. en G. W. J. Mathot. Voor de groslijst candidaten Provinciale Staten werden gesteld: B. N. Loerakker, H. Bader. Mr. Bolsius, P. Klaver, F. C. van Lierop Jzn. en J. B. Meskers. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Gastentoonstelling. In hotel Sister mans wordt een 3-daagsche gaste nto on stel- ling gehouden, waarvoor groote belang stelling bestaat. De tentoonstelling werd geopend met. een rede, uitgesproken door het Raadslid J. O. Vermeer, lid der gas- commissie. Vervolgens werd een rondgang langs do stand gemaakt. Zooals we reeds zeiden is de expositie uiterst, leerzaam en zal zij ze- ker aan haar doel beantwoorden. TER-AAR. Landarbeideesbond „St. Deus Dedit". De R. K. Landarbeidersver. „St. Deus De dit'' hield haar jaarvergadering in het ca fé van den heer C. van Dam. De Voorzitter, de heer O. Mesman, opende de vergadering met den Ohr. groet heette vervolgens allen va.u harte welkom, is verheugd over de zoo groote opkomst, vraagt vercler aller medewerking tob het welslagen van deze vergadering. De secretaris, de heer G. Otto. las de notulen van de vorige vergadering', welke onder dank worden goedgekeurd. Tevens brengt de secretaris jaarverslag uit. en verslag over het financieele ge deelte, wat onder applaus werd aangeno men. Na voorlezing van liet Rapport van de Controle Commissie, dat de boeken en be scheiden in den juisten vorm waren, dankt dc voorz.. den secretarie-penningmeester voor zijn mooi uitgebreid jaarverslag, en ook voor het accurate beheer van de financieën. Dc mededoelingen waren zeer belang rijk, vooral met het oog op de werkzaam heden voor dezen «inter, o.a. het aanleg gen van de Algem. Begraafplaats, het aanleggen van de Waterleiding, enz. Hot bestuur zal steeds voeling houden met de uitvoerders van het werk. De jaarlijksche gratificaties aan voorz. en penningmeester werden vastgesteld als vorig jaar. De aftredende 'bestuursleden G. Mes man, J. Versluis en J. Zwanenburg «'or den met algemeene stemmen herkozen. Tot leden van de Controle-Commissie weiden benoemd dc heeren C'. van Leeu wen. Joh. v. Eijk en J. Versluis. Evenals andere jaren, wil de ver. «eer een propagandadag en -avond houden, die telkenmale „reuze" geslaagd is. Bij de rondvraag werden enkele huis houdelijke puntjes besproken waarna de voorz. den kapelaan dankte voor zijn aan wezigheid, en medewerking voor het a.s. propagandafeest. Spr. dankte de leden voor hun medewerking voor liet gezellige vergaderen, en sloot dc vergadering met 'cn Ciir. groe'.. VOORHOUT. Volksbond. Gisteravond vergaderde de R.-K- Volksbond, afd. Voorhout, in het café „De Bonte Koe alhier. De voorzitter opende de vergadering mot gebed en heel te dc aanwezigen, in het bij zonder don Geest. Adv., welkom. In zijn openigswoord gaf de voorzitter de reden op, waarom niet in liet Patronaatsgebouw «erd vergaderd. Spr. hoopte op spoedige vergrooting van dit gebouw en dat bij eventueele verbouw rekening zal worden gehouden met de wensehen van den Volks bond. Hierna las de secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vast gesteld. Daarop volgden verschillende inededcc- lingen, o.a. dat de collecte voor de steen zetters een bedrag van 70 had opge bracht en dat de onderafd. toonee! in Fe bruari een uitvoering zou geven voor Her wonnen Levenskracht. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, terwijl en kele andere daarentegen nogmaals door 't bestuur ondfer de oogen zullen worden ge nomen, o.a. een circulaire inzake het op richten van een sanatorimncomité tot het bouwen van een nieuw sanatorium. Intusschen was de spreker van dezen avond, dc heer A. J. M. Angenent, gearri veerd en werd door den voorzitter welkom geheetcn. Hierop installeerde de heer Angenent als districtsbestuurder 5 nieuwe leden, waarbij hij een kort en zakelijk betoog hield, waarom men lid moest worden van de organisatie. Spreker legde uit, dat niet alleen persoonlijk belang moest gelden, doch ook het algemeen maatschappelijk belang moet hier voor oogen worden ge steld. Ten slotte feliciteerde spreker de nieuwe leden en de afdeeling met dc aan winst van dit ledental. Vervolgens werd door den heer A. Augustinus verslag uitgebracht van *tp on langs gehouden centrale vergadering, welk verslag dc goedkeuring van de vergadering kon wegdragen. Hierop verleende de voorzitter het woord aan den heer Angenent, die zou spreken over de beteekenis van ons georganiseerd zijn in hot algemeen. De heer Angenent ving aan met uiteen te zetten, waarom hij dit onderwerp had ge kozen. De meeste menschen gaan zich eerst dan organiseeren, wanneer zij hierin hun persoonlijk voordeel zien. Dit is niet juist gezien, men moet zich niet alleen voor in dividueels belangen organiseeren, docli ook donken om de maatschappelijke belangen en plichten, welke men tegenover zijn me- demensehen heeft. Spreker haalde verschillende voorbeelden aan van het bereiken van verschillende maatschappelijke en sociale belangen, ter wijl men steeds paraat is om deze belan gen nog meer te verwezenlijken. Hierbij wees spreker op de werkloosheid, volks huisvesting en dergelijke sociale aangele genheden, «relke nog lang niet bevredigend zijn opgelost voor den arbeidersstand. WASSENAAR. Personalia. Met ingang van 1 Januari is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den heer N. de Bruijn, als tijdelijk op zichter. De heer de Bruijn, die thans 77 jaar is, kwam op 1 Mei 1001 als opzichter bij de gemeente in dienst. Na zijn pensioo neering in 1918 is hij in tijdelijken dienst werkzaam gebleven. Tot onderwijzer aan de Chr. IJ. L. O.- school aan den Heerenweg is benoemd de heer J- P. Verheide te Vüssingen. Geboren: Franciscus Petrus z. van \V. M. Lagerberg en S. de Haas Pieter Jozef z. van J. A. van Tilburg en A. G. van Agthoven Antonius Hubertus z. van H. F. Wasserman en H. G. Martens. Onder tro u dJ. M. Smit en W. C'. L. Voorduin Iv. Koenrades cn S. Veloo B. C. Ledeboer en P. J. M. Stevens 0. A. Kortekaas en M. P. van Leeuwen. Overleden: Johannes Mutters 72 j.. echtg. van M. C. Brouwer. ZOETMEER—ZEGWAART. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver eeniging „Eensgezindheid" hield een al gemeene vergadering in de zaal van den heer Van Well. Dc voorzitter, de heer J. Grimbergen, opende de vergadering. Onder de aanwe zigen bevonden zich ook de eerw. H.H. Geestelijken der Parochie. De rede van den voorzitter met als onderwerp „De ge sollieden is der R. Iv. Staatspartij" was bui tengewoon leerzaam en oogstte groote bij val. Voorts werd voorlezing gedaan van notulen en verslag uitgebracht van de ver gaderingen van Kamercentrale-Leiden en Statenkioskring Gouda. Door een der aan wezigen werd inlichtingen gevraagd be treffende liet Burgerlijk Armbestuur, ter wijl voorts enkele besprekingen werden gehouden over de stemmingen voor de Gemeenteraadsverkiezingen in 1931. NIEUWVEEN. Personalia. Tot waarnemend ambte naar van den Burgerlijken Stand, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer M. v. d. Ent-Braai, is benoemd de hoer J. Roovers, gemeente-secretaris al hier. Dure „rotjes". Vrijdag j.l. werd door het Kantongerecht te Alphen a. <1. Rijn veroordeeld tot 8 boete, subsidiair '1 da gen hechtenis, een zekere H. uit onze ge meente. De veroordeelde werd beschuldigd een „bom" voor een juist passeerende auto te hebben geworpen. H. gaat met de uit spraak niet acc.oord on heeft hooger be roep aangeteekend. Geboren: Dirk, z. van H. Janmaat en J. M. Bakker. Overleden: Chr. R. J. Molhelm, 59 j. B. Rekelhof 73 j. KOUDEKERK. Na het ongeval. De toestand van den heer C. M. Oppelaar, die Maandagavond j.l. een ernstig ongeval overkwam, is, naar men verneemt, bevredigend. Overleden: A. M. Francken 65 echtgenoot© van G. van Doornik. A. Vev- bree i mnd., d. van J. Verbree en J. Uithol. KORENBOND ~DE RIJNSTREEK". ,,'n Prachtavond 1" In dat één© woord \zou men eenvoudig alles kunnen samen vatten, «'at er van de bijeenkomst, welke bovengenoemde Bond. Donderdagavond 1.1. hield, te zeggen valt. Waar men echter van een verslag nu eenmaal meer bijzonderheden verlangt, be gin ik met- te vermelden, dat toen de praeses pastoor Rtiytor de bijeenkomst, met den christelgjsèn groet, opende alle aangesloten koren, drie van Zoeter,voude, drie van Hazerswoude, 't koor van Hoog- made en last- not- least dat- van Jteeuwijk (hulde aan deze mannen, die zelfs niet te gen den verren afstand opzien, om in 't. be lang van een goeden kerkzang hunne ken nis te verrijken), bijna voltallig tegenwoor dig waren, benevens eênige gasten van Katwijk, in 't patronaatsgebouw aan den Hoogen Rijndijk. Na een welkom, waarbij de zeereenv. president gelegenheid vond den heer Jan sen van Hoogmade to feliciteeren met de onderscheiding hern door Z. H. den Paus geschonken tor gelegenheid van zijn veer tig-jarig jubilé als koorzanger, deelde zijn cerw. mede, dat 't bestuur besloten had, dat deze avond nu eens niet de verschil lende koren zich zouden doen hop ren, maai den heer Hattink uit den Haag «-as uit- genoodigd eene demonstratie re geven met zijne z.g. Gregoriaausche gramofoonolaton in 't klooster der Eerw. Paters te Ven ray en bij de eerwaarde Paters Benedictijnen te So lesmes opgenomen, waarbij dan de bij onzen Korenbonden welbekende Br. Marcolinus telkens' eenige verklaring zou geven. De leden, een genotvollen en leer- zamen avond toewenschend, gaf hij daar na 't woord aan den eerw. Br. Marcolinus. Deze begon met de waarschuwing, dat de zangers nu bij het hooren van deze platen niet moesten beginnen bij zich zelf te zeggen, dat kunnen «ij toch zoo niet; want dat ook in de betreffende kloosters lang niet allen z.g. muzikaal waren, maar eenvoudig doodgewone menschen, al zijn zc dan ook krachtens hun religieuzen staat meer met de praktijk van het Grego- riaansch vertrouwd. Om dan tot zulk een uitvoering te kun nen komen moesten de zangers trachten zich in die zangen in te leven, liturgisch te leeren voelen en «'.ees hij daarbij op 'fc pas uitgegeven boek van Dom v. Gennep O. S. B.: .,'t Handboek voor den Grego- riaanschen Koorzanger". 't Programma volgde de indeeling van het „Kerkelijk Jaar", om ons zooveel mo gelijk het verschil in stemming dier ver schillende tijden te doen gevoelen. Het verlangen naar den Verlosser, de vreugde van het Kerstfeest, het droeve lijdens mysterie, de jubel van Paschen en de heer-, 'ijkheid van Pinkster; benevens ten slotte het troostend vertrouwen van 't Requiem. Wat nu te zeggen van cleze gezangen Het feit, dat ze zoo velen drie uren lang in ademlooze stilte wisten te boeien door hun intense schoonheid zegt m.i. genoeg. Waar zal men een zang vinden, éénstem mig, zonder eenige begeleiding, welke zulks vermag Wat de platen betyeft, klonken die van Venra-y iets harder dan van Sólesmes: ter wijl ook de voordracht markanter, meer geaccentueerd was. Ook viel het op, dat- bij dc pausa major langer gerust «'erd dan bij Solegmes, wat zelfs 'n enkele maal, b.v. in het Graduale „Christus factus est", bij „Mortem, mortem ■Iutem", eenigszins storend werkte op het zinsverband. Misschien een gevolg van het groot aantal zangers? Men kan echter niet anders dan bewondering hebben voor eene leiding, die tachtig mannen zoo exact gelijk doet zingen tot zelfs in do kleinste nuances. Solesmes klonk meer beheerscht, zonder ook maar iets, dat naar monotoon zweefde, cn juist daardoor naar veler mee- ning iets natuurlijker. Wonderen van uitdrukking waren liet „Tene.brac facta sunt" en het „Alleluja, apis revoluta est", xt «'elk den hoorders ondanks zichzelf een applaus ontlokte. De meest practisehc platen leek mij dc laatste welke hot Ado re te" en het „Salve Regina" te hooren gaven. Hoe vaak hoo ren we vooral het eerste in onze kerken niet aframmelen, alsof 't, men vergeve mij de uitdrukking, een straatdeun ware, ge schreven ongeveer in vierkwarts maat, met liefst een sterke duw op de eindlettergre pen, zooda-t b.v. s u bjieit en conteraplans verhaspeld «'orden tot subjicit en con- temp 1 a n s. Sleur T.' c;i we toch beden ken, dat de God onzer altaren dezelfde is of we een eenvoudig Lof of een Paaschmis zingen. 't Was reeds laat, toen Br. Marcolinus besloot met een kort. dankwoord voor de betoonde attentie, verklarend, dat, zoo gebodene de liefde voor den zang onzer Moeder der H. Kerk nog meer had opge wekt, zoowel de heer Hattink als hij zelf zich ruimschoots beloond zouden achten. Daarna vond de president gelegenheid' in een pittig slotwoord do heeren zangers te wijzen op de eenheid, welke in de voor gedragen zangen heerscht, een eenheid, welke slechts verkregen kan «-orden, wan neer de zangers hun heilige taak in ware gebedsslemming verrichten en er op de koren volmaakte eendracht heerscht. Zan gers moeten onder elkaar als broeders le ven, in volmaakte eenheid naar het hoogst bereikbare streven, allen een om en onder hunnen directeur. Zangers, die om allerlei onbenulligheden zich gepiqueerd of voor bijgegaan voelen, behooren niet op een koor. „Die moeten ef af" verzekerde zijn- ccrv'. met nadruk. 'n Verslaggever heeft nu eenmaal de min der aangename taak ook op onvolkomen heden tc moeten wijzén en als zoodanig zou ik «:illcn opmerken, dat, waar wij vooral in ons klimaat toch al geen over vloed van mooie, klare stemmen hebben, zangers zich niet alleen behooren te ont houden van zelf overmatig te rooken, maar ook het langdurig verblijf in eene van rook overvulde zaal hun in. 't algemeen ontra den moet worden. -Gok in deze behoort een Koren bond .ziin.ieclen: m.i. op te voe den. Maar ondanks d%t-:'l In,-prachtavond ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor wie lachen gezond is. Dc Witte Film Vereeniging geeft op Woensdag 7 Januari a.s. in dc St. Joscphzaal alhier de eerste film avond in het vereenigingsjaar. Er wordt ver toond een speciaal vastenavond-programma niet als hoofdnummer „Mijn neef uit Canada' een komische film, waarin de bekende film komiek Legolo de hoofdrol heeft en waarvan gezegd wordt: voor wie veel lachen gevaar lijk is, die blijve thuis. Voor wie veel lachen gezond is, die verzuime niet dezen avond bij te wonen. Ook dezen keer zal tegen inlevering van de advertentie in dit blad een belangrijke reductie op den toegangsprijs worden verleend Daar deze film slechts eenmaal vertoond wordt, is het gewenscht tijdig toegangskaarten te bestellen bij boekhandel Veltman. De avond wordt opgeluisterd door muziek door middel van een geluidsinstallatie. Bekneld. Een knecht van den expediteur C. geraakte gisteren met zijn hand zoodanig be kneld, dat heelkundige hulp van den genees heer moest worden ingeroepen. Gevonden voorwerpenEen parapluie, een pakje inhoudende een japon, enz., een porte- monnaie, een belastingplaatje, een bruinlede- ren handtasch. Ingekomen: van 's Gravenhage: T. M. Hilbrands, Emmalaan 5c Voorburg: A. Kwinkelenberg. kapper, Julianastraat 64 Duitscbland: Th. Bienert, dienstbode, Nesse 5 Bussum: L, Jongejan, H. de Grootstraat 92 's Gravenhage: D. Jongejan, dienstbode, Ju lianastraat 86 den Bommel: A. M. Bom, etchtg. van P. J. Keijzer, Bloemhofstraat 13 Oegstgeest: A. A. v. Egraond, monteur, Oost-Kanaalweg 3 Waddinxveen: M. T. v. d Wolf, boomkweeker, Groeneweg S Oost- dongeradeel: J. Grasdijk, commies ter secre tarie, Hooftstraat 135 Mijdrecht: P. Fol- kertsma, landarbeider, Rietveldschepad 10 Vinkeveen en Waverveen: C. A. J. Vermeij, Rietveldschepad 10 Linschoten: H. M. Gen tenaar, dienstbode, Rietveldschepad 5a Boskoop: D. Burggraaf en gezin, schilder, Ot- weg 13 Gouda: J. G .Boegheim. sckeepm. kn„ Steekterweg 91 Boskoop: H. Veuger, dienstbode, Julianastraat 29 Vertrokken: naar Woerden: G. Vlug 's Gravenhage: T. W. Gerdes Zwammerdam: W, van Dam en gezin Zwammerdam: M. E. Maagdelijn Leiden: A, C, Croon Woerden: C. A. van Niekerk Nieuwkoop: G. Adema Oegstgeest: K. Th. van Zanten Amsterdam: M. C. A. Tolk Reeuwijk: J. H Boer wed. van T. Kwakernaak Boskoop: W. van Kins en gezin Moordrecht: kinderen Drost Woubrugge: J. Verkade Aalsmeer: kinderen van Vliet. AARLANDERVEEN. Roodvonk. Ook hier zijn enkele gevallen van de besmettelijke ziekte: roodvonk, gecon stateerd. Een kil morgenbad. Vrijdagmorgen vroeg geraakte het personeel van den heer M. v. d. Voort, dat zich per auto op weg naar Lisse begaf, op den Geerdijk onder Nieuwveen te water. Maar zeer gelukkig wisten de zes inzittenden zich uit hun benarde positie te bevrijden. Een kil morgenbad. BOSKOOP. Een tweede Vereenigingsgebouw. Naar hel L. D. verneemt, bestaan er zeer ernstige plan nen om over te gaan tot stichting van een groot vereenigingsgebouw. Het initiatief gaat uit van de heeren W. M. de Vos en D. Nijhof alhier. De plaats waar het zal verrijzen is gele gen aan de Zuidkade binnen den kom der gemeente en behoort in eigendom toe aan den heer Nijhof. Het terrein beslaat een oppervlakte van 1750 M2. De ontwerpers hebben gedacht aan een ge bouw van 53 bij 15 M. aan de Zuidkade, een concerttuin van 60 bij 7 M., een goed geouti- leerde kinderspeeltuin van 10 bij 15 M. naast hel gebouw, en een overdekte auto- en een rijwielparkeerplaats e.d. van 7 bij 25 M. Tooneelclub „St. Genesius". Woensdag 17 Dec. j.l., des avonds te 7.30 uur, hield de Too- neeivereeniging „St. Genesius", onderafdeeling van de St. Josephgezellenvereen, een leden vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De voorz. opende de vergadering met de Kolpingsgroet, en deelde mede, dat kapelaan Franssen, wegens ongesteldheid verhinderd was de vergadering bij te wonen. Hierna heette de voorz. alle aanwezigen hartelijk welkom, en dankte hen voor hun medewerking voor de zoo uitstekend geslaagde uitvoering van het cri mineel tooneelspel „Schuldig", hetwelk eenige weken geleden werd opgevoerd. In 't bijzon der bracht spreker dank aan den regisseur, den heer Robben, die op een zoo voortreffe lijke wijze dit stuk had geleid. De notulen der vorige vergadering werden cnveranderd goedgekeurd. Hierna werd aan de orde gesteld het voorste! om het leden aantal te verhoogen. Besloten werd contri- bueerende adspirant-leden aan te nemen, welke na een gehouden examen als medewerkende leden kunnen worden aangenomen, indien de vereeniging hieraan tekort zou komen. Verder deelde de voorz. mede, dat reeds een nieuw stuk voor de eerstvolgende uitvoe ring was uitgezocht, getiteld „De drievoudige wijsheid van vader Wang", chineesch drama in vier tafereelen naar het Fransch van Henri Ghéon door Fr. C. Bager. O. F. M. Dit stuk werd door den regisseur voor gelezen en viel zeer in den smaak der leden. Bij de rondvraag verzocht de regisseur den leden, vooral zooveel mogelijk de repetities bij te wonen, waarna de voorz. met den Kolpings groet deze goed geslaagde vergadering sloot. ZEVENHOVEN. Film. Door P. Sluis' Ochtendvoeder le Wormerveer wordt in Jan. a.s. in het R.K. Bondsgebouw een film vertoond, betrekking hebbende op zijn fabrikaat. Datum en uur zal per advertentie in dit blad nog nader worden aangekondigd. Afslag. De eieren, melk, boter en kaas is belangrijk in prijs gedaald, Alsof wij den zomer tegen gaan in plaats van den winter. HAZERSWOUDE. Arbeidsbeurs. Bij de arbeidsbeurs alhier zijn als werkloos ingeschreven: 4 timmerlie den, 4 metselaars, 4 opperlieden, 10 losse w erklieden, 1 stoker, J' schipper, 1 carosserie- bouwer, 1 kellner, 1 betonwerker, 1 bakkers knecht en 1 fabrieksarbeider. Inlichtingen aan werkgevers worden gaarne verstrekt. AulobuS'dienst. De autobus-dienst van C. van Gorzel via BenthuizenLeiden is met in gang van 22 December a.s. overgegaan aan den heer C. J. Vreeburg, alhier. Gevonden voorwerpen. een rijwielplaatje, Verloren een duitsche pas en een handtaschje Inlichtingen ter secretarie. Geboren: Lena d. van W, Martens en L. van Noort. Jannigje d. van G. Chaig- neau en K. van Bruggen. Overleden: Dirkje Hardeman 69 j. ge huwd met J. Pelis. Gevestigd: H. Bakker, boerenknecht, van Haskerland A, Verstoep, timmerman, van Nieuwerkerk a. d. IJssel H. van der Bruggen en gezin van Soerabaja J. C. Huisman, dienstbode, van Zegveld G. A. Huisman, boerenknecht, van Zegveld N. T. Diepeveen, dienstbode, vn Waarder. Vertrokken: A. W. van der Kleijn, tand arts naar Utrecht N. de Bruijn naar Bar- woutswaarder J. van den Hooren, naar Zegveld A. van der Wind naar N.O. Indië G. H. van Randeraad naar Woerden J. Plomj, naar Amsterdam S. E. W. Huisman, naar Zegveld W. A. C, van Zevenhoven naar Woerden M. van Zanten naar Haarlem NIEUWKOOP, Veroordeeld. Door den politie-rechter te Utrecht werd de koopman S. alhier, veroor deeld tot 40 boete of 40 dagen hechtenis wegens vernieling van een winkelruit, terwijl mede in het vonnis werd bepaald, dat de aan gerichte schade, zijnde 40, moest worden betaald. Past op je rijwiel. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van diefstal van een zoo goed als nieuw hearenrijwiel. Bedoeld rijwiel was even voor het café van Biersma neergezet en bleek bij terugkomst verdwenen. Dat bet ge vaarlijk is rijwielen onbeheerd te laten staan blijkt wel doordat ongeveer een week geleden eveneens een rijwiel voor een café was weg gehaald zonder achterlating van een visite kaartje. Dorpstoren. Men is thans van gemeente wege bezig rondom onzen ouden dorpstoren klimop te planten, teneinde hel onooglijke grijze ondergedeelte na verloop der jaren door het groene klimop te doen vervangen. Overtredi^i Drankwet. Tegen den winke lier V. alhier is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het schenken van alcohol houdenden drank anderen dan sterken drank, zonder daartoe een z.g. vergunning of verlof te hebben. Meije-pad. Naar wij vernemen bestaat er veel kans, dat het bekende Meije-pad tusschen het Zuideinde van ons dorp en de Meije en dat eigendom is van de R.K. Kerkbesturen van Nieuwkoop en de Meije binnenkort in beheer en onderhoud overgaat aan de gemeente. Het gevolg hiervan zal allicht zijn, dal het pad een algeheele verbetering zal ondergaan, wat dringend noodig en gewenscht is. NOORDEN. Volksbond. Donderdagavond was er ver gadering voor de leden van den Volksbond, waarbij tegenwoordig was de heer Steinmetz als hoofdhesturder. De voorz., de heer P. de Jong, opende de vergadering, heette allen welkom, vooral den heer Steinmetz. De opkomst was vrij goed. Het woord werd gegeven aan den heer Steinmetz, die besprak de beteekenis van ons georgani seerd zijn. Spr. zette duidelijk alles uiteen van af de vroeger eeuwen tot op heden. Hij be sprak de gilde-bonden, die later vervallen zijn, totdat paus Leo XIII de „Rerum Novarum" de wereld inzond. Alle bisschoppen dringen er sterk op aan. dat allen zich zullen organisee ren in vak- en standsorganisatie. Verder werd nog gesproken over ziekte-wet en uitkeering. Het was een leerzame avond: de thuisblij vers hebben veel gemist. Hierna sloot de voorz. met een woord van dank aan den heer Steinmetz de vergadering". De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 0.70. WOERDEN. Mishandeling. Zekere O. alhier, die eeni- gen tijd geleden een voorbijganger op de Steen- kuilen aanviel en mishandelde, stond Vrijdag terecht voor den Utrechtschen politierechter, die hem veroordeelde tot twee maanden ge vangenisstraf. Aanrijding. Donderdag had een aanrijding plaats even over de Snellebrug. Een melkwa gen, bestuurd door M-, die in de richting van het station reed, werd in de flank aangereden door een luxe auto, komend uit de riebtin Utrecht. Het paard kon gelukkig in bedwang gehouden worden door den bestuurder. De wagen bekwam aanmerkelijke schade, Ü2 chauffeur reed door, maar kon worden opge spoord, daar het nummer van de auto bekend was. Proces-verbaal is opgemaakt. Vernielzucht. Door eenige personen werd deze week, na afloop van een feesthal, balda digheid verricht in de Voorstraat. Een zeil doek bij den winkel van den heer S. werd vrnield, Nadat aangifte bij de politie volgde, hebben de betrokken personen de schade ver goed. De opperbrandmeester. De heer N. Blok J.W.z. zal op 1 Jan. a.s. zijn veertigjarig jubi leum vieren als opperbrandmeester. Na 40- jarige plichtsgetrouwe vervulling van deze functie neemt de heer Blok afscheid en hoopt deze taak aan een ander over te dragen. Voetbal. V-E.P. I. speelt morgen op eigen terrein een competitie wedstrijd tegen H.M.S. II. Aanvang 2 uur. Om 12 uur heeft een wed strijd plaats van het tweede elftal tegen M. S.V. III.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10