SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN VRIJDAG 19 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Gisterenavond vergaderde de Raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig was wethouder van der Laan. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed had geopend weiden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastge steld. Verschillende ingekomen goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. Het ambt van gemeente-opzichter. Aan de orde kwam thans de vaststelling van de instructie voor den gemeente-opzich ter, tevens technisch leider van het water leidingbedrijf. Bij artikel 12 merkte de heer van dei- Voet op, dat hij het wens ch el ijk vond om voor den tegenwoordigen titularis onthef fing te verleenen van het bekleeden van nevenbetrekkingen, omdat anders de te genwoordige bekleeder van het ambt ge meente-opzichter hiervan nadeel zoui onder vinden. De voorz. zegt, dat de meerderheid van het college van B. en W. meent, dat i"1 het ontwerp de onafhankelijkheid van den functionaris voldoende is gewaarborgd. De meerderheid werd gevormd door wethouder van der Laan en den -voorzitter. De minderheid is echter van meening, dat het den gemeente-opzichter behou dens ontheffing verboden moet zijn ne venfuncties te vervullen. Wethouder van Reisen, de minderheid van B. en W. vormende, zegt, dat hij het aanbevelenswaardig vindt om den titula ris het- bekleeden van nevenfuncties te ver bieden. Voor den tegenwoordigen titularis wil hij eveneens als de heer van der Voet en d© meerderheid van B. en W., onthef fing verleenen voor zoover betreft het kas- 8iersschap van de Boerenleenbank. Voor eventueele moeilijkheden had hij evenwel gaarne de redactiewijziging aangebracht. Na eenige discussie werd15 zonder hoof delijke stemming besloten, in het artikel 12 in te lasschen dat het hem verboden is om nevenbetrekkingen te bekleeden en art. 18, hetwelk slaat op de ontheffingen voor den tegenwoordigen titularis, den heer Vester, hierop een uitzondering te maken voor de nevenbetrekking van kassier van de Boerenleenbank. Behandeld werd een schrijven van Ged. Staten omtrent de voorgenomen wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1929, met voorstel van B. en W. van 9 December 1930 tot handhaving van genoemde wijzi ging. De voorz. zegt, dat het punt waarom het hier draait gaat over de jaarwedde van den secretaris. Bij diens benoeming hebben B. en W. geïneend dat zijn dienstjaren in de vorige gemeente medetelden en zijn jaar wedde dienovereenkomstig moest worden vastgesteld. Doordat de gemeente in een hoogere klasse is gekomen, hétgeen nog niet bekend was bij de benoeming van den secretaris, meenen Ged. Staten, dat deze dienstjaren, doorgebracht e'ders, niet mo gen meetellen. Hiertegen willen B. en W. ageeren, omdat zij zulks billijk en juist achten. Zonder hoofdelijke stemming werd over eenkomstig het voorstel van B. en W. be sloten. Eveneens werd zonder hoofdelijke stem ming besloten tot de verhooging van den pensioensgrondslag van den gemeente veldwachter A. Eggen met 135. Twee nieuwe straatnamen. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een tweetal straatnamen. B. en W. stellen voor om den nieuwen weg langs de spoorbaan te noemen „Spoorlaan" en de nieuwe straat in het Boerhaavekwartier, evenwijdig loopende met de Willem Bots- straat, „Ter Haar Romenystraat". De heer Nijssen vindt de naam Spoorlaan niet mooi genoeg en wil dezen weg.„Paral lelweg" noemen. De heer van der Voet vraagt op welke gronden B. en W. de straat in het Boerhaa vekwartier „Ter Haar Romenystraat" willen noemen. De voorz. zet dit nader uiteen. De be naming is afgeleid van een der laatste predikanten der Ned. Herv. gemeente, al hier. Aangezien wij in dat kwartier al stra ten hebben vernoemd aan twee geleerden t.w. Mgr. Broerestraat- en Boerhaavestraat en een straat naar een algemeen benjind pastoor n-1. Willem Botssfcraat, wenschen zij nu een Ned. Herv. predikant te vernoe men, welke eveneens naar verkregen in lichtingen algemeen bemind en geëerd is. De heer Vester acht de benaming Sta tionsweg beter dan Spoorlaan. De heer Nijssen vestigde de aandacht op Burgemeester Griethuijzenweg. De heer Witteman zou liever zien dat de „Ter Haar Romenystraat" werd genoemd „Jan van Dommelenstraat", omdat dit een zeer gezien hoofd van school was, die on geveer twee geslachten van Voorhout on derwijs heeft gegeven. De heer Eigenbrood huldigt het ruime standpunt van B. en W. en zegt niet voor zijn partij te willen spreken. Als hij even wel nagaat wat ds. Ter Haar Romeny voor deze gemeente is geweest en die zoowel bij protestanten als bij katholieken zeer ge zien was, meent hij dat een vernoemen van een straat aan dezen man zeer juist is gezien. Wethouder van Reisen zegt van het standpunt uit te gaan geen straten te ver noemen aan personen, die nog in leven zijn, omdat- dit zeer dikwijls moeilijkheden met zich kan brengen. Nadat de voorz. nog een en ander nader had toegelicht en de leden zich nogmaals hadden uitgesproken, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel van B en W. om de verleende toeslag op het peneioen van mej. H. Die mei in te trekken. De voor2. zegt dat destijds deze toeslag is verleend tot mej. H. Diemei haar ouder domsrente zou gaan trekken. Aangezien dit thans het geval is stellen B. en W. voor de toeslag ad 114.— per jaar in te trek ken ingaande 1 Januari 1931. Hiertoe werd zonder hoofdelijke stem ming en zonder discussie besloten. Een verzoek van eenige ingelanden van den Bo'ekhorstpolder om vergunning tot het leggen van een buis onder den 's-Gra- vendamschen weg voor.loozing van water naar de langs dien weg liggende sloot, werd gerenvoyeerd naar B. en W. ter vine van advies. Zonder hoofdelijke stemming werd aan B. en W. machtiging verleend tot het aangaan van een kasgeldleening ad ten hoogste 70.000.met een rentevoet van ten hoogste 3 pet. en vooi uiterlijk een half jaar, zulks tot het doen van betalin gen voor de diverse m uitvoering zijnde werken. Bij de rondvraag vroeg de heer Vester of de spuitgast bij de brandweer geen le deren kleeding had. De voorz. antwoordt bevestigend. Het subsidieeren van particuliere werken. De heer van der Voet zegt dat de com missie belast met het nazien van de begroo ting heeft gewezen op de wijze van inning der hondenbelasting. Aangezien er zeer veel honden wederom losloopen zou spre ker de stand van zaken wel eens willen weten. Voorts heeft spr. van verschillende zijden vernomen dat de gemeente eenige werken heeft gesubsidieerd. Spr. bevreemd dit eenigszins, omdat hiervan nog niets is werken heeft gesubsidieerd. Spr. bevreemdt het- nog te meer, omdat wethouder van Reisen den vorigen winter zoo'n principieel tegenstander was van het subsidieeren van particulier werk. Spr. vraagt, waarom B. en W. hiertoe zijn overgegaan zonder den raad hierin te kennen en spreekt zich te vens uit als voorstander van de subsidiee- ring van dergelijke "particuliere werkzaam heden, ofschoon spr. zijn spijt uitspreekt, "dat leden van den raad zulks van buiten staanders te weten moeten komen. Vervol gens raadt spr. aan om eerst het plantsoen aan te brengen, alvorens men overgaat tot het aanleggen van een trottoir bij de nieuw gebouwde woningen van de woning bouw vereeniging, zulks om dubbele werk zaamheden te voorkomen. De voorz. zegt dat B. en W. het innen van de hondenbelasting meermalen hebben overwogen en het nog steeds de aandacht van dat ooilege heeft. Evenwel zijn alle honden reeds betaald over dit jaar. Betref fende de werkverschaffing of beter gezegd het subsidieeren van particulier werk, verklaart de voorzitter niet anders hebben kunnen handelen, omdat het. geen uitstel kon leiden. Verschillende malen hebben B. en W. geconfereerd met de werkgevers t-.w. de heeren van der Geer, Juffermans en van den Noula-nd. Wanneer geen spoe dige beslissing genomen was, hadden deze werkgevers het werk gegund aan de laag ste inschrijvers, omdat het werk reeds aanbesteed was en zou deze productieve werkzaamheden volbracht zijn geworden door werk'ieden buiten deze gemeente. Gezien de groote werkloosheid in deze ge meente en omdat met de subsidieering beneden de raming van de begrooting was gebleven hebben B. en W. gemeend dit wel te kunnen doen. Voor zoover betreft het aanvallen van den heer van Reisen door den heer van der Voet, zegt de voorz., dat hieromtrent na lang wikken en wegen is besloten en dat de heer van Reisen hierin heeft toegestemd om verschillende redenon, die hij zeer zeker zelf naar voren zal bren gen. Hem treft echter geen verwijt- van inconsequent te zijn. Als voorz. van den Raad biedt hij zijn excuus aan, omdat hij dit punt niet- heeft medegedeeld bij het be gin der vergadering, hetgeen hij steeds gewoon is te doen, doch ditmaal heeft ver geten. De heer van der Voet zegt B. en W. geen verwijt te hebben gedaan voor hun handel wijze, doch vindt het minder aangenaam hierin niet gekend te zijn Hij juicht het streven van B. en W. zelfs toe. Wethouder van Reisen zegt nog steeds op het stand puilt te staan, dat particuliere werkverschaffing aanleiding kan geven tot principieele moeilijkheden. Deze subsidiee- ring is evenwel van geheel anderen aard als die van het vorige jaar Hier gold het een werk, wat al zoo goed als aanbesteed was en hetgeen door de subsidieering ten bate van de Voorhoutsche werkloozen is gekomen. Pogingen zijn aangewend om deze werkzaamheden zonder subsidie in deze gemeente te houden, dit is evenwel niet gelukt, omdat de werkloozen anders niet op een loon kwamen, hetwelk over eenkwam met de arbeidsprestatie. Boven dien is het aantal werklooze werklieden dit jaar veel grooter dan verleden jaar. Al deze factoren hebben mij doen besluiten voor deze subsidieering te stemmen. De heer Eigenbrood is deze aangelegen heid eveneens van andere personen te weet gekomen, doch wenscht hierover niet op in te gaan. Hij brengt hulde aan B. en W. voor hun bemoeiingen in deze en voor hun doortastendheid. Na eenige discussie, waarin de voorz. zijn dank brengt aan de werkgevers voor bereidwilligheid in deze aangelegenheid, sluit de voorzitter de vergadering. VOETBAL DE LANDEN-VOETBAL- WEDSTRIJDEN. De Roemeensche Voetbalbond heeft bij de F. I. F. A. een voorstel ingediend dat de strekking heeft in vertegenwoordigen de land8-elftallen spelers van andere na tionaliteit te laten meedoen, wanneer ze een jaar in het betreffende land wonen. Schoolwedstrijden van A. S. C. De eindstrijden in het school voetbal- tournooi van A. S. O. zullen morgenmid dag om 2 uur op de Pomona-terreinen wor den gespeeld. Scheidsrechters zijn de hee ren W. Caro en F. Boom. ZWEMMEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ZUID-AFRIKA. Wederom hartelijke ontvangsten en goede resultaten. Reuter meldt uit Pqrt-Elizabeth- De burgemeester, dé heer Scott, heeft aan een noenmaal, den zwemsters aange boden, gezegd, dat haar bezoek meer dan sportieve beteekenis had. Bij den galawedstrijd te Uitenhage (in Kaapkolonie) heeft mej. Braun gemakke lijk de 300 yards vrije slag in wereldrecord tijd gewonnen, waarvoor zij een hartelijke ovatie in ontvangst had te nemen (2 min. 58.4 sec.). c Mej. Grendel haalde het Zuid-Afrikaan- sche record voor 100 yards rugslag voor dames met 0.4 sec. naar beneden. Dit re- oord stond op naam van Ellen King met een tijd van 1 min. 15.2 sec. - Mej. Huybers was niet fortuinlijk bij haar poging het record, voor de 100 yards borst-slag onder handen te nemen; zij had den starter die het sein van vertrek in het Engelsoh had gegeven,1 niet begrepen en wachtte meer dan een seconde voor zij te water ging. Toch moet haar tijd, indien men hierbij de correctie aanbrengt, onder het record zijn geweest. BILJARTEN NED. BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. C. Schouten (S.D.O.) 96 19 23 5.05 H. Rietbergen (D.O.S.) 100 19 21 5.26 I. Mazurel 100 27 14 3.70 P. Horree 74 26 11 2.84 C. Schouten 79 23 21 3.43 P. Horree 100 23 26 4.34 I. Mazurel 100 20 19 5.00 H. Rietbergen 52 19 12 2.77 R. Kantebeen 85 34 9 2.50 A. Offenberg 100 34 16 2.94 W. Penseel 55 18 10 3.05 C. Hendriks 100 18 22 5.55 R. Kantebeen 100 45 12 2.22 C. Hendriks 91 44 19 2.06 W. Penseel 75 27 12 2.77 A. Offenberg 100 27 16 3.70 De uitslag van denv edstrijd S D. O.- D. O. S. voor de cowp. N. B B. uidi A. Offenberg (D.O.S.) 100 31 14 3.22 R. Kantebeen (S.D.Q.) 77 30 16 2.56 C. Hendriks 94 25 13 3.76 W. Penseel 100 25 22 4.00 A. Offenberg 66 29 12 2.27 W. Penseel 100 29 16 3.44 C. Hendriks 100 26 15 3.84 R. Kantebeen 71 26 15 2.84 H. Rietbergen 23 14 7 1.64 I. Mazurel 10 14 24 7.14 P. Horree 100 33 26 3.03 C. Schouten 88 32 12 2.75 H. Rietbergen 100 28 15 3.57 C. Schouten 73 27 13 2.70 P. Horree 100 28 19 3.57 I. Mazurel 86 27 17 3.18 LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd L. U. T. O. I-T. O. G. I voor de 2e k). L. B. B. luidt: J. Bouman (T.O.G.). 99 37 13 2.67 H. Hessoling res. (Litfo) 125 37 18 3.37 O. Paeuw 77 32 10 2.40 B. Schouten 125 32 12 3.90 J. Fuks 85 41 9 2.07 H. v. Niekerk 125 41 18 3.04 Kl. Tol 125 53 15 2.35 L. van Keekon 123 52 8 2.36 L. U. T. O. 2 en T. O. G. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd O. G.Kr. o. t. voor de 2e klasse L. B. B. luidt: N.N. ree. (Kr.o.t.) 50 58 7 0.86 J. Slimmers (O.G.) 125 58 13 2.15 D. G. v. d. Voort 112 56 8 2.00 F. Verstraaten 125 56 11 2.23 H. P. v. Amsterdam 125 55 10 2.27 Bodm 106 54 9 1.96 G. v. d. Berg 125 54 11 2.31 J. Brugman 107 53 9 2.01 De uitslag van den wedstrijd S. D. Ill—T. O. G. II voor de 4e kl. L. B. luidt i J. J. Mulder (T.O..G) 75 44 16 W. de Kaaij (S.D.O.) 68 43 6 G. Dubbeldemon, res. 75 35 6 C. Altrof 58 34 5 2.14 1.70 W. Stormer N.N. 00 41 7 75 41 10 J. v. d. Burg 75 41 11 1.82 J. Nieuwenburg 66 40 11 1.65 T. O. G. 2 en S. D. O. 0 punten. DAMMEN Wedstrijd te Waddinxveen. Woensdag had te Waddinxveen een re vanchewedstrijd plaats tusschen de R. K. Damclub „T. O. G." en „D. E. S." uit Al phen. „T. O. G." haalde na een 142 ach terstand schitterend op, waarmede zij meer kreeg dan zij verdiende, daar Alphen met 3 invallers speelde. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: T. O. G.-D. E. S. J. v. Ardene—J. v. Oeveren 20 A. JanmaatJ. Oosterman 20 v. d. KroegL. Houweling 02 P. SteenlandK. Wolferts 11 Alb. v. ArdenneK. v. Leeuwen 20 Adr. v. ArdenneN. Stapper 20 F. Jacobi—Jac. v. Ofwegen 20 F. Luiten—W. v. Ofwegen 20 C. J. JaspersG. de Leeuw 02 Joh. Tilmans—A. v. Ofwegen 02 G .Th. Meuleman—F. Oosterman 02 M. JaspersG. Peeneman 20 F. v. d. StarreH. Hulscher 20 A. KeukensAdr. v. d. Ent 02 H. TangeW." den Daas 02 B. A. v. Rooselaar—A. S. Sampimon 0—2 Totaal 16—16 MOTORRIJDEN De 25.000 K.M.-riL De rijders aan den 25.000 K.M. rit op het New Imperialmotorrij.wiel „De Blauwe Prins" zijn druk bezig hun achterstand in te loopen. Gisteravond nadat de 53e ron de was verreden bedroeg de achterstand nog maar 50 minuten. Op advies van den geneesheer moet Timmer een of twee da gen rust nemen, in zijn plaats is nu om 18.54 vertrokken de Erjgelsche motorrijder mr. Sammy Jones, die technisch leider van den tocht is. Na de 53e ronde was afgelegd 13.477 K.M. DE OLYMPISCHE SPELEN LOS ANGELES. Finland heeft besloten het aautal deelnemers aan de Olympische Spelen van 1932 met het oog op de hooge kosten zoo veel mogelijk te beperken. Alleen in de athletiek en wel op speerwerpen, meer kampen en de loopnummers van de 1500 meter af zullen, voor elk nummer drie ath- leten worden afgevaardigd. Voor de ove rige sporten zullen alleen spelers worden afgevaardigd, die goede kans hebben op succes. De ploeg zal worden samengesteld aan de hand van de prestaties, die het volgend jaar zal opleveren. De training is opgedragen aan Vaino Lathinen. Het Olympisch Comité van Tsjecho- Slowakije besloot 33 deelnemers naar Los Angeles te zenden, als volgt verdeeld: liohte athletiek 4, zware athletiek 7, en een reserve, sabelschermen 6, boksen 3, roeien (skiff) 1, wielrijden 2 en zwemmen 2. De turners gaven tot nu toe geen blijk van belangstelling. Naar de Olympisohe win- terwedstrijden in Lake Placid worden 13 deelnemers gezonden, in hoofdzaak voor ski-loopen. Italië maakt veel werk van de voorbe reiding der deelnemers, speciaal wat de athletiek betreft. Thans zijn reeds 48 per sonen voor de training aangewezen. Zes Italiaansche vliegtuigen nog op Majorca. De zes watervliegtuigen, welke deel uit maken van het eskader van 12 stuks en eergisteren door den storm werden genood zaakt een noodlanding op het eiland Ma jorca to maken, kondon gisteren voor de voortzetting van de vlucht naar Zuid-Ame- rika wegens den hovigen Noordwesten wind niet starten. Zelfs de scheepvaart van de Balearen naar het oontinent ondervond vertraging door dep storm. Indien het weer gunstig is, zullen de zes toestellen he den direct naar Kenitra vertrekken. O. G. 1 en Kr.o.t. 1 punt. Ex-bankdirecteur tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen den acht-en-dertig-jarigen gewezen directeur van het bijkantoor der Natio nale Bank, later Rotterdamsche Bank, te Uithoorn, J. v. Z. Verd. stond terecht terzake valschheid in geschrifte, diefstal en verduistering. Do Rechtbank veroordeelde hem tol een gevangenisstraf van drie jaar. Het O. M. had twee jaar geëischfc. De Rechtbank overwoog in haar vonnis, dat verd. jarenlang misbruik van vertrou wen heeft gemaakt en op koelbloedige wijze zijn werkgevers heeft benadeeld. De Rechtbank wilde er echter rekening mede houden, dat verd. nooit eerder werd veroordeeld. VERDUISTERING DOOR EEN GEMEENTE-ONTVANGER. Reprimande van den Procu reur-Generaal bij het Haag- sche Gerechtshof a'an het Papendrechtsche gemeente bestuur. Voor het Haagsch Gerechtshof stond in hooger beroep terecht de 47-jarige gewezen gemeente-ontvanger van Papendrecht, C. A., die door de Arr. Rechtbank te Dord recht, terzake van het voortgezet misdrijf van verduistering gepleegd gédurende do jaren 19201930, was veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Verdachte die evenals in eerste instan tie een volledige bekentenis aflegde, werd bijgestaan door dr. J. A. de Jager uit Dordrecht. Er waren in deze zaak geen getuigen gedagvaard. De procureur-generaal mr. A. Brants, re quisitoir nemend., wijst op de volledige be kentenis van dezen verd., die daarna po litie en justitie de grootst mogelijke mede werking verleende bij het achterhalen dor feiten. De procureur-generaal sprak er zijn af keuring over uit, dab oen gemeente-bestuur, een ambtenaar die een verantwoordelijke betrekking bekleedt, en de gelden der ge meente onder zijn beheer heeft, slechts een salaris van 25 per week toekent, waar van hij met een gezin met 8 kinderen moest rondkomen en het voorstel van den burge meester om dit onvoldoende salaris eenigszins te verhoogen, van de hand wees. Volgens spr. is deze verd. tot deze daad gedreven. Zoo ooit, vindt spr. hier aanleiding zoo clement mogelijk te zijn en requireerde een voorwaardelijke straf van drie maanden met 1 jaar proeftijd. De verdediger, dr. J. A. de Jager, uit Dordrecht, 9loot zich, na een korte toe lichting te hebben gegeven, met een woord van dank aan het O. M. bij dit milde re quisitoir aan. Uitspraak 31 December a.s. Dood door schuld. De rechtbank te Breda heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den steenfabrikant M. J. H. uit EttenLeur, die op Zondag 14 September ]L met zijn auto op den Bredaschen weg te Princen- hage tegen een motorfiets is gebotst, met het gevolg, dat de bestuurder ervan A. R. K. zoodanig werd gewond, dat hij kort daarna in het ziekenhuis is overleden. Het vonnis luidde twee maanden gevangenis straf en ontzegging van het recht een mo torrijtuig te besturen gedurende 1 jaar. De eisch was 6 maanden hechtenis. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND J. P. COEN (bhuisr.) vertr. 18 Dee. van Colombo. JOHAN DE WITT (uitr.) arr. 18 Dec. te Southampton. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE (bhuisr.) arr. 17 Dec. voorin. 10 uur te Ge nua cn zette nam. 9 uur de reis voort. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) arr. 16 Dec. te Sabang. SEMBILAN (thuisr.) vertr. 16 Dec. van Port Said. TALISSE (uitr.) vertr. 17 Dec. van Genua KON. H0LL. LLOYD. AMSTELLAND (thuisr.) pass. 18 Dec. Finisterre. DREG'HTERLAND (uitr.) pass. 16 Dec. St. Vincent. FLANDRIA (uitr.) vertr. 17 Dec. van Las Palmas. IR MG AR D vertr. 18 Dec. van Amster dam naar Antwerpen. KON. NED. ST00MB. MIJ. BRIELLE arr. 17 Dec. van Delfzijl te Hamburg. CERES vertr. 17 Dcc. van Bourgas naar MARS, Alexandrië naar Malta, pass. 17 Dec. op 100 mijl van Malta. OBERON vertr. 17 Dec. van Hamburg naar Amsterdam. ORESTES vertr. 17 Dec. van Samos n. Vourla. POLLUX vertr. 17 Dec. van Salonica n. Ca va l la. STELLA arr. 17 Dec. van Rotterdam te Algiers. TIBERIUS (thuisr.) pass. 17 Dec. te Flo re s. VENUS arr. 17 Dec. van Palermo te Al giers. VESTA arr. 18 Deo. van Rotterdam te Antwerpen. HOLLAND—AFRI KA-LIJN. KLIPi< ONiEiN arr. 17 Dec. van Am sterdam te Antwerpen. RIJPERKEKK (bhuisr.) arr. 17 Dec. te East London. HOLLAND—A MER IK A-L UN. arr. 17 Dec. van Phila delphia te Baltimore. EDAM, Rotterdam naar New Orleans, arr. 16 Dec. tc Tampico. VOLENDAM, New York naar Rotter dam, vertr. 18 Dec. voorm. van Plymouth. HUTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN vertr. 17 Dec. van Batavia naar Rotterdam. iXL'RA- O ERA (thuisr.) pass. 17 Dec. nam. 2 uur Ouessant. (thuisr.) pass. 17 Dec. Po- KOTA AGOENG arr. 16 Dec. van Ba tavia te Soerabaja. SITOEBONDO (uitr.) pass. 17 Dec. ie Cuessant. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. ALKAID vertr. 18 Dec. van B. Aires. ALCYONE (uitr.) 17 Dec. 290 mijl Zuid. van St. Vincent. ALPHERAT (thuisr.) vertr. 17 Dec. van Santos.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11