MAANDAG 15 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG- 7 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse Z.-H. SwiftKoog Zaandijk 43; D. T. V.— \Vesterkwartier 43; D. V. D.Hercules 1—5. Eerste klasse N.-H. Ons EibernestD. K. C. 34. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse B. D. O. S.H. K. C. 90 (gest.); Ons (flub- je—Na-as 02 (gest.). Vitesse—H. K. V. Voor den wedstrijd VitesseH. K. V. was de aangewezen scheidsrechter niet op gekomen. Er werd besloten onder leiding van een Vitesse-supporter te spelen. Bij de rust (de stand was toen 23) werd de wedstrijd eohter gestaakt. ATHLETIEK VELDL00PEN A. V. A. C. A. A. C. wint den vereenigingsprijs in de D.-klasse. Ter gelegenheid van haar 12-jarig be staan organiseerde de Athletiekvereemging „A. V. A. C." gisteren een tweetal veldlo pen n.l. 5 K.M. voor K. N. A. U.-leden klasse A. en C. en 21/s K.M. klasse O. voor nieuwelingen, welke zeer goed geslaagd zijn en een goede propaganda waren voor de athletiekspori. Was de deelneming iu de A. en C.-klasse niet zoo bijster groot, in de nieuwelingenklasse was deze des te grooter en bracht ruim 100 deelnemers aan den start en het is dan ook een zeer goed idee van het Avac-bestuur geweest om in deze klasse naast de persoonlijke prijzen ook een tweetal vereenigingsprijzen be schikbaar te stellen. Het parcours, dat over de drassige terreinen in de omgeving van de Sintelbaan liep, was door den re gen, die Zaterdag gevallen was, zeer zwaar, terwijl er bovendien door' de loopers nog een hindernis genomen moest worden, zoo dat de nieuwe'ingen wel een indruk heb ben kunnen krijgen, van wat een veld loop is. De uitslagen luiden als volgt: 5 K.M. klasse A.: 1. J. Zeegers (A. V. 1923) 20 min. 42.8 sec. 2. Toorenburg (Avac) 22 min. 2.4 sec. 3. Mulder (Avac) 22 min. 15 sec. 4. Bakker (S. L. T. O.). 5. Goosen (A. A. C.). 5 K.M. klasse C.1. Lodewijks (Avac) 21 min. 56.8 sec. 2 De Vos (idem). 3. Schin kel (idem). 4. Nuisker (Lynden). 5. van der Steen (Z. A. V., Wormerveer). 2'L K.M. klasse D. nieuwelingen: 1. Jan sen (Victoria, Amersfoort) 11 min. 42.2 sec. 2. van Dijk (A. S. C. „Olympio", Amster dam) 11 min. 42.7 sec. 3. Verkes (Haar om) 11 min. 44 sec. 4. van der Ploeg (A. A. C., Amsterdam). 5. de Graaf (Olympia). 6. Smittenaar (Zwaluwen, den Haag). 7. Hes- selingen (IJmuiden). 8. Scurt (Victoria, Amersfoort). 9. Peterse (A. A. C., Amster dam). 10. Punt (Kracht en Vlugheid, Slo ten). Vereenigingsprijs: 1. A. A. 0. (Amster dam). 2. Victoria (Amersfoort). SCHAKEN ZWEMMEN INTERACADEMIALE SCHAAK WEDSTRIJDEN. De interacademiale schaakwedstrijden van de Unitates en Studentenbonden, zul len dit jaar gehouden worden op 17, 18, en 19 dezer te Leiden. Er zal aan worden deelgenomen door Amsterdam, Delft, Leiden, Rotterdam en Utrecht. Om het kampioenschap van Leiden en Omstreken. De eerste ronde. De eerste uitslagen waren de volgende: le groep: VoldersDemmendal afgebro ken in iets gunstiger stand voort eerstge noemde. 2e greep: Bloem verliest aan Hins. Van Wijk verliest aan van der Valk. 3e groep: Stol verliest aan G. Bosscha, afgebroken in gunstiger stand voor eerst genoemde is de partij Van der Hoeven- van der Eist. 4e groep: Van Eisen verliest aan De Bruin, de Wolf verliest aan Rassers. 5e groep: Van Hoek wint van Zanen; Pels wint van Ouwerkerk; Schoppen en Akkerman hebben zich teruggetrokken, zoodat de 4e groep nu uit 5 en de 5e groep uit 6 spelers bestaat. Enkele deelnemers waren wegens ziekte of werkzaamheden verhinderd. Deze par tijen, alsmede de afgebroken partijen wor den in den loop dezer of de week daarop volgende afgespeeld. In verband met de a.s. feestdagen is de tweede ronde uitge steld tot Januari. MOTORRIJDEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ZUID-AFRIKA. Twee Zuid-Afrikaansche records verbeterd. Reuter meldt uit Kaapstad d.d. 13 dezer: Groot opzien hebben vanavond de Ne derlandsche zwemsters in Longstreet ver oorzaakt. Zij, die 's morgens zich bezig hadden gehouden met onderricht en trai ning te geven aan Zuid-Afrikaansche zwemsters, werden thans gevraagd 13 sec. voorsprong te geven in een wedstrijd tegen een ploeg zwemsters uit de Westelijke provincie, die revanche wilde nemen voor de nederlaag van Donderdag. De Neder- landsche dames vonden den voorsprong van 13 sec. wel wat. veel en mevr. Braun stelde 10 sec. voorsprong voor .De organi satoren van den wedstrijd hielden echter vast aan den voorsprong van 13 sec. Het publiek dat in grooten getale aan wezig was, protesteerde luidkeels. Daarna hebben de Nederlandscbe zwemsters toe gestemd in den voorsprong van 13 secon den. Zij konden het. echter tegen de Zuid- Afrikaansche zwemsters, die frisch in den strijd kwamen, niet bolwerken. De wed strijd werd door de Zuid-Afrikaansclie met 6 yards (5.46 M.) voorsprong gewonnen. Mej. Braun en mej. Grendel hebben daar na getracht het Zuid-Afrikaansche record rugzwemmen over 100 yards (91 M.). te verbeteren, dat met 1 min. 15.5 sec. op naam stond van mej. Ellen King. Mej. Braun werd gedisoualificeerd om dat zij zich aan de startbalk met den voet afzette. Mej. Grendel legde de baan in den Zuid- j Afrikaanscheh recordtijd af." Mej. Huybers is er in ges^agd het Zuid-Afrikaansche record 200 yards (182 M.) dames schoolslag te verbeteren. Zij legde de baan in 3 min. 0.6 sec. af. Het Zuid-Afrikaansche record, dat op naam stond van mej. Ellen King, bedroeg 3 min. 4 sec. ROEIEN NEDERLANDSCHE R0EIB0ND. De Jaarvergadering. Gisteren had in het American Hotel te Amsterdam de jaarvergadering plaats van den Nederlandschen Roeibond. De voorzitter, dr. B. J. C. te Hennepe, hield een uitvoerige inleidende rede, waaraan wij het volgende ontleenen: Spr. herdacht hierop hen, die de ver eeniging in den loop van het jaar zijn ontvallen: P. Lucassen Dirkzwager en •Ferman. De aanwezigen hoorden zijn woor den staande aan. Tot de bespreking van de organisatie komende, deelde spr. mede, dat het aan tal leden der aangesloten vereenigingen in 1930 8507 bedroeg, d.i 150 meer dan verleden jaar. Hierop besprak dr. te Hennepe uitvoe rig de verschillende wedstrijden in het afgeloopen jaar gehouden. Spr. consta teerde, dat het roeileven een tijd van bloei doormaakt, van een inzinking kan in geen enkel opzicht gesproken worden. Met de stuurmanlooze nummers wil het echter nog steeds niet recht in ons land aan den anderen kant was het sciff- roeien bemoedigend. Het jeugdroeien be sprekende merkte spr. op, dat deze tak van de roeisport in Amsterdam zeer hoog staat. Tn verband hiermede wees dr. te Hennepe op het belang van me dische sportkeuring. In het geheel zijn 172 vaardigheidsproeven afgelegd. Bij de bespreking van de internationale wed strijden oefende spr. een felle critiek uit op de in Augustus te Luik gehouden wedstrijden. De organisatie was in vele opzichten onvoldoende. Met een woord van dank aan de pers beëindigde de voorzitter zijn uitvoerige rede. Den penningmeester werd décharge ver leerd voor het beheer der gelden over het afgeloopen jaar. Met algemeene stemmen werden tot nieuwe leden aangenomen: de Roeibond voor Rotterdam en Omstreken en de Roei- en Zeilvereeniging ,,Jason" te Arn hem. De Amsterdamsehe Roeibond steldp voor aan de statuten toe te voegen: „De voorzitter wordt uit het voltallig bestuur door de algemeene vergadering gekozen; de overitre functies worden door het bestuur onderling verdeeld.". Een amerdement van den Studenten-Roerbond om den voorzitter Candida at te doen stel len door het bestuur werd met 13 tegen 53 stemmen verworpen. Het voorstel van den Amsterdnmschen Roeibond werd met 33 tegen 38 stem men verworpen. Het voorstel van Njord om te komen tot oprichting van een eigen orgaan, zal door het bestuur onder de oogen wor-_ den gezien, ten spoedigste zal een plan worden ingediend. De volgende wedstrijddata werden vast- WATERSPORT DE 25000 K.M. PRESTATIERIT. Uit Bussum wordt gemeld: Toen gistermiddag te kwart voor twee „De Blauwe Prins" met den rijder G. Tim mer uit Assen zijn ronde van 250 K.M. aanving, stortregende het. Te Zwolle werd het niet droog; daarna, tot Deventer en Arnhem, klaarde het weer wat op. De achterstand bedroeg gistermorgen vroeg 2.45 uur en werd door den rijder v. Dinteren uit Arnhem om twee uur gister middag tot 1.45 uur teruggebracht. Tim mer heeft- getracht den aehterstnad nog geringer te maken en het gelukte hem de zen te brengen op een uur. Onder geweldig enthousiasme van zeer \eel toeschouwers kwam hij om zeven uur gisteravond bij Café „De Rozenboom*' aan. Een kwartier later reed Van Hamers- eld alweer weg. De wegen zijn heel goed. e machine loopt uitstekend. De rijders ijn vol goeden moed om den tooht tot een goed einde te brengen. 14 Mei: Varsity. 2930 Mei: Hollandia. 12, 13, 14 Juni: Koninklijke Nederland sche Roei- en Zeilvereeniging. 1617 Juni: Telegraafbeker. 2728 Juni: La.ga 1820 Sept.: Holland-bekerwedstrijden en Amsterdamsehe Roeibond. 27 Sept.: Lange afstand-wedstrijd voor het comité van Wherrywedstrijden. In de commissie tot het nazien van de kas werden gekozen de heeren Prins (Rotterdam) en Jongejan (Amsterdam). Bii de rondvraag werd naar aanleiding van het proefreglement voor Rociwedstrij- den voor dames door dr. Fokker, voor zitter van Hollandia eenige medische mededeelingen gedaan betroffende het trainen en het wedstrijdroeien voor dames Spr. kwam tot de conclusie, dat de Hollandsehe dames met het roeien op den goeden weg zijn. Uit de vergadering werd aangedrongen op meerdere en strengere beu rin eren. Mot ©en kort woord sloot de voor zitter, dr. te Hennepe, de vergadering KON. VERBONDEN WATERSPORT- VEREENIG INGEN. Algemeene Jaarvergadering Zaterdag hebben de Koninklijke Ver bonden Nederlandsche Watersportveree- nigingen haar jaarlijksche algemeene ver- gadring in „Krasnapolsky" te Amsterdam. In zijn openingswoord herdacht de vice- voorzitter, de heer Ernst Crone, het overlijden van den heer Lucaesen. Ver volgens werd met een kort woord van den voorzitter de Brasem-prijs, de Wil lem de Vries Lentsoh-beker en de kam pioenswimpel met medaille (12 voetsjol- len uitgereikt, resp. aan de heer C. van Staveren, die niet persoonlijk aanwezig was, P. J. J. Huybers en B. Maas. Het tuig der 12-voetsjollen. De watersportvereniging Loosdreoht stelde voor om in de reglementen van de Internationale twaalfvoets-gtandaard-jollen- klassen een wijziging aan te brengen, waardoor het gebruik van staaldraad vóór of van een staaldraadvoorlooper aan de zeilshals wordt toegelaten bij wedstrijden in Nederland; voorts om het gebruik van staaldraad voor het zeilsval toe te laten. In verband hiermede zullen de noodige stappen worden gedaan bij de Internatio nal Yacht Racing Union om deze bepa lingen ook in het internationale regle ment dor klasse te doen opnemen. Het voordeel van staaldraad boven touw is het krimpvrij zijn, terwijl ook het zeil beter kan worden bijgezet en gemakkelijker kan worden getrimd, voorts dat door deze wijzigingen de hals van achter uit de boot bediend kan worden, waarbij minder rek zal optreden, terwijl I het ongelijk verdeelde element spier- j kracht en minder groote rol zal spelen bij het behandelen van het tuig. I De positie van Nederland met zijn groote jollenvloot wettigt de kans op aanneming dezer bepalingen door de I. Y. R. U. Over dit voorstel ontspon een uitge breide bespreking. Kolonel de Visser (H. J. O.) bepleitte dat het beter zou zijn eerst deze bepalingen in het internatio naal reglement opgenomen te krijgen en daarna in Nederland in te voeren. De voorzitter deelde mede, dat zoowel de voorzittende vereeniging als de technische j commissie het met het voorstel van Loos dreoht eens waren. De meeningen bleken in de vergadering nogal verdeeld, zooda^t tot stemming werd overgegaan. Het voor stel der Haarlemsc-he Jachtclub werd ten slotte met 37 tegen 31 stemmen aan genomen. De Haarlemsc-he Jachtclub bepleitte bij monde van kolonel de Visser de vast stelling van punten ter verkrijging van een leiddraad ten dienste van vj;edstrijd- gevende vereeniging, betreffende seniores en juniores twaalfvoetsjollenzeilers(sters). De aangesloten vereenigingen zullen I daartoe na afloop van het zeilreizoen verzocht worden, aan het centraal bureav voor de watersport een opgave te doen. I w.elke van hun leden jollenzeilers(sters), seniores of juniores zijn waarna het cen traal bureau vóór het seizoen een ver- zamelstaat zal rondzenden. De afgevaardigde van de Kaag ont raadde aanneming hiervan op grond van ondervindingen in de praktijk. Ook de secretaris de heer S. baron van Heemstra achtte het samenstellen van een leiddraad uiterst bezwaarlijk. Na deze uiteenzettin gen na-m de Haarlemsche Jachtclub dit voorstel terug. Het twaalfvoetsjollen-kampioenschap. Vervolgens kwam in bespreking een voorstel van de Kaag. om de deelneming aan het twaalfvoetsj ollen-kampioenschap te henerken Het is n.l. gebleken, dat zich telkenjare mededingers aanmelden, die in deze wed strijden niet de minste kans hebben. Voor het geringe inleggeld willen deze blijkbaar gaarne eenige leerzame wedstrijden mee maken. Hierdoor wordt het aantal vóór wedstrijden verhoogd, zoodat de serieuse deelnemers evenals het wedstrijd-comité, gedwongen worden, zich gedurende meer dagen beschikbaar te stellen dan anders het geval zou zijn. In het belang van het kampioenschap dient, aldus „De Kaag", hieraan een einde te worden gemaakt. Aan het reglement voor dit kampioen schap zal het volgende daarom worden toegevoegd: De technische commissie kan een inschrijving weigeren indien naar haar oordeel uit de resultaten door den inschrijver behaald in open wedstrijden, niet blijkt, dat hij redelijke kans heeft op het behalen van den titel. Ook dit voorstel ondervond bestrij ding. De heer Hesterman (Westend) diende tenslotte na overleg met het be stuur van de Kaag een gewijzigd voor stel in houdende dat slechts inschrijvin gen van jollen zeilers zullen worden aan- - genomen middels het bestuur hunner I vereeniging met dien verstande, dat i slechts zij ingeschreven kunnen worden, die blijkens het, gepresteerde op wedstrij den een redelijke kans hebben op het behalen van den kampioenstitel. Met algemeene stemmen werd dit aangenomen De Bergummermeerklasse. I Het voorstel der voorzittende veiee- nigingen om tot de invoering te geraken van een nieuwe nationale klasse, n.l. de Bergumermeerklasse, lokte eenige besprc- i kingen uit. I De commissie, door het verbond voor i het het bestudeeren van dit plan inge- I steld, bestaande uit de heeren Van Kampen en ir. Loeff. deelde bij monde van oerstgenoemden mede. dat nog geen definitief rapport kon worden uit-geb acht Er kan wel eenheid in deze nieuwe klasse, waarvan alleen in Friesland reeds j 90 scheepjes geklasseerd zijn, gebracht worden. Omtrent de romp is vrijwel over- eerstemming doch de commissie achtte het raadzaam nm het tuig vrij te laten, j onder den norm van 12 M2., zeilopper- vjak. Er zal nader overleg gepleegd worden met de Noord Nederlandsche Watersport bond, waarna de voorzittende vereeni ging volmacht werd gegeven om deze klasse tot een nationale klasse te ver heffen. Een en ander eisohte spoed, omdat vele amateurs een dergelijk scheep je in de wintermaanden zelf zullen wil len maken. Wedstrijddata. Vervolgens werden de navolgende data voor wedstrijden vastgesteld: 23 Mei: openingstocht van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging. 9—10 Mei: Nachtwedstrijden van de K. N. Z. en R. V. en wedstrijden van de Haarlemsche Jachtclub. 1617 Mei: Kampioenswedstrijden. 23—25 Mei: Wedstrijden te Loosdrecht. 31 MeiHollandia-wedstrijden. 1213 Juni: Wedstrijden van de Kon. Mar. Jachtclub te Vlissingen. 14 Juni: Wedstrijden van Aegir. 24 Juni: Begin One Ton Cup-wedstrij den. 12 Juli: Wedstrijden van Braassemer- meer en Kralingen. 1721 Juli: Kaagweek. 2 Aug.: Wedstrijden van Rood-Wit- Rood. 1516 Aug.: Wedstrijden van de Rot- terdamsehe Zeilvereeniging. 1920 Aug.: Wedstrijden van „Sneek". 2223 Aug.: Wedstrijden van Z. Z. V. 3031 Aug.: Wedstrijden van de K. N. Z. en R. V. 56 Sept.: Wedstrijden van de Haar lemsche Jachtclub. 1213 Sept.: Noordzee-wedstrijd van de Kon. Mar. Jachtclub. 27 Sept.: wedstrijden van Z. Z. V. De begrooting van inkomsten en uitga ven, sluitende met een eindcijfer van f 6615.werd na eenige discussie aan genomen. Vervolgens werd de K. N. Z. en R. V. uit Amsterdam met een meerderheid van 69 stemmen tegen „De Maas" 4 s-tom men als voorzittende vereeniging her kozen. terwijl de Zeilraad in den bestaan- den vorm werd gecontinueerd. Na een vrij langdurige rondvraag W. Schouten brak o.m. nog een lans voor een wijze om aan een, Nederland verte- genwoordigenden, zesraeter te komen sloot de voorzitter de vergadering met een woord van opwekking om zoo sterk mogelijk propaganda te maken voor de watersport. SCHAATSENRIJDEN NEDERL. SCHAATSENRIJDERS NAAR HET BUITENLAND. Deelneming aan de Europeesche en de wereld-kampioenschappen. De Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond zal zijn rijders laten deelnemen aan op van 28 Fobr. te Stockholm te houden Euro peesche kampioenschappen en aan de op 21 en 22 Februari te Helsingfors te houden wereldkampioenschappen. Do rijders v. d. Scheer en Heiden zullen aan beide evenementen deel nemen, en aan de Europeesche kampioenschappen bovendien Boot, Blaisse Jr. en Zonder- Tevoren gaan een groep rijders in Scan dinavië trainen en een groep jongeren te Engelberg (Zwitserland). SCHERMEN Nationaal kampioenschap op floret. Gisteren werden in de scherm zaal ..Bouil- let" te den Haag schermwedstrijden ge houden, georganiseerd door den Haag- schen Schermbond om het nationaal kam pioenschap personeel op floret voor heeren en dames. De uitslagen luiden: Heeren: 1. F. A. Mosman, Amsterdam met 4 gewonnen partijen na barrage met J. Olman, Amsterdam. 2. J. Olman, Amster dam. 3. F. Fraterman te Den Haag, mot 3 gewonnen partijen. 4. Ch. Kncek te Am sterdam met 2 gewonnen partijen. 5. N. Nedervelt te Den Haag met- 1 gewonnen partij, 24 ontvangen en 22 gegeven treffers. 6. P. Lugtenburg te Den Haag met 1 ge wonnen partij, met 24 ontvangen en 18 ge geven treffers. Dames: 1. Mej. J. J. de Boer te Amster dam, met. 5 gewonnen partijen. 2. A. Tee ring, Amsterda met 4 gewonnen partijen. 3. D. Roos Amsterdam, met 3 gewonnen partijen. 4. Mevr. E. van Geuns te Amster dam met 1 gewonnen partij. 5. Mej. C. Gerritsen te Zeist met i gewonnen partij. 6. Mej. A. Admiraal te Amsterdam met 1 gewonnen partij. WIELRENNEN EEN RONDE VAN NEDERLAND? Naar het „Rott. N.blad" verneemt moe ten er plannen in voorbereiding zijn om in den geest van de Tour de France, een Ron de van Nederland in het leven te roepen, welke ieder jaar over ongeveer 1800 K.M. zou worden verreden, met start en finish te Amsterdam. De ronde zou internationaal worden. Leldsche Ren- en Touristvereen. „Swift". De gehouden wedstrijden voor afge- i vaardigden om het kampioenschap van I Nederland over 1 K.M. welke in Rotterdam 1 den 2den Kerstdag verreden wordt, had tot resultaat: A. Klasse: W. Graaf mant. 39.4 sec, Th. Wurzer 41.6 sec., J. Riethoven j 42.2 sec., E. SLadek 45.6 sec., J. van Wezel en W. Severijnen 47.4 sec., D. Ramp 47.6 sec. I B-klasse: C. Paats 52.6 sec.; Keizer 56.2 sec., W. Roelandse 1 min. 6 sec.; O. van Es 1 min. 7.4 sec, J. v. List 1 min. 11 sec. Er werd inplaats van 1 K.M. 1.5 K.M. go- reden. Dinsdagavond 8 uur oefenen de renners voor de 5 K.M. in het clublokaal. BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. D. O. S. voor de comp. N. B. B. luidt: A. Offenberg (D.O.S.) 98 34 16 2.SS C. Paauw (T.O.G.) 100 34 14 2.94 C. Hendriks 100 34 14 2.94 J. Fuks 97 33 17 2.93 A. Offenberg 100 23 18 4.31 J. Fuks 43 22 8 1.95 C. Hendriks 89 35 11 2.54 C. Paauw 100 35 20 2.85 H. Rietbergen 83 33 15 2.66 J. Bouman 100 33 12 3.03 P. Horree 82 39 11 2.10 Kl. Tol 100 39 11 2.56 H. Rietbergen 100 34 18 2.94 Kl. Tol 61 31 10 1.84 P. Horree 69 31 10 2.22 J. Bouman 100 31 8 3.22 LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslagen van den wedstrijd KL Rust oord IHollandia I voor de le kl. L. B. B. luidt: J. C. v. d. Berg (HolL) 150 19 39 7.89 J. v. d. Hulst (Kl.R.) 144 18 50 8.00 P. M. v. d. Berg 150 30 4.16 134 35 24 3.82 74 31 16 2.38 150 31 17 4.83 85 44 10 1.93 150 44 18 3.40 G. Rietbroek B. van Beelen Jac. J. v. d. Meer J. Remmerswaal P. van Ruiten Kl. Rustoord 1 en Hollandia 1 punt. De uitslag van den wedstrijd P. v. Oleef ID. O. S. I voor de le kl. L. B. B. luidt: A. Verstraaten (D.O.S.) 106 21 22 6.Ó4 B. de Roo (P.v.Cl.) 150 21 23 7.14 Th. Roest 94 22 12 4.27 B. Tegelaar 150 22 48 6.81 H. Slewe 140 22 38 6.36 G. M. Tegelaar 150 23 35 6.52 A. Offenberg 87 43 15 2.02 W. F. K. 150 43 17 3.48 P. v. Oleef 2 en D. O. S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. I O. G. voor de 2e klasse L. B. B. luidt: AUTOMOBILISME INTERNATIONALE RIJBEWIJZEN. Naar aanleiding van verschillende mede- deedngen in de pers meldt de Kon. Ned. Automobiel Club ons het volgende: De internationale rijbewijzen zullen in derdaad van model veranderen en er zullen in plaats van één document door de be voegde vereenigingen twee documenten af gegeven worden, één voor den automobiel en één voor den bestuurder. Détails hier omtrent zullen, wanneer de voorbereiden de maatregelen zijn afgeloopen, nog bekend gemaakt worden. Wel kan nu gezegd wor den, dat het model internationaal rijbewijs dat tot nu toe afgegeven is, door bijna alle landen, waaronder ook Duitschland, nog tot 24 October 1931 erkend zal blijven, zoo dat de automobilisten geen last aan de grens zullen ondervinden en de omwisse ling van het oud-model tegen een nieuw- moclel internationale rijbewijs geleidelijk zal kunnen geschieden. Wat de triptieken en de carnets de pas sages en douanen betreft, hierin is geen crke'e wijziging gekomen en deze docu menten moeten dus nog op dezelfde wijze gebruikt worden. J. Slimers (O.G.). 113 33 18 3.42 I. Mazurel (S.D.O.) 125 34 22 3.67 F. Verstraaten 95 48 16 1.97 C. Schouten 125 .49 16 2.65 L. Boom 72 35 13 2.05 W. Penseel 125 36 14 3.47 J. Brugman 70 34 10 2.C'j R. Kaniebeen 125 35 19 3.57 S. D. O. 2 en O. G. O punten. De uitslag van den wedstrijd D. O. s iu Hollandia II voor de 3e Jd. L. B. B. luidt: W. Haasnoot (Holl.) 70 32 11 2.18 P. Schouten (D.O.S.) 100 33 16 3.03 G. G.yt 100 38 13 2.63 L. K. 60 37 7 1.62 D. Kleen 92 50 9 1.84 W. Swaak 100 50 7 2.00 I. B. 68 52 5 1.30 A. B. 100 52 11 1.92 D.O.S. 2 en Hollandia 0 punten. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. It' D. O. S. IV voor de 4e kl X. B. B. luidt: C. P. Fasel (D.O.S.) 75 25 13 3.00 X.N. (S.D.O.) 54 25 9 2.16 S. v. d. Water 65 40 6 1.62 W. Ranselaar 75 40 8 1.87 J. Falloux 64 46 9 1.39 N.N. 75 46 11 1.63 Chr. v. Stralen 75 44 8 1.70 P. Poelijoe 67 43 7 1.55 S. D. O. 1 en D. O. S. 1 punt. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. IV D. O. B. voor de 4e kl. L. B. B. luidt: Jac. Blom (D.O.B.) 75 46 6 1.63 0. P. Fasel (D.O.S.) 59 46 9 1.28 J. v. d. Star 70 42 13 1.66 S. v. d. Water 75 42 7 1.78 Witteman res. 43 45 6 0.97 J. Falloux 75 46 6 1.63 P. Zoet melk 50 42 11 1.19 A. Kruit, res. 75 43 8 1.74 D. O. 8. 2 en D. O. B. 0 punten. Jan Dommering te Aken. De Nederlandsche biljartkampioen Jan Donunering speelde Zaterdag en Zondag te. Aken een tweetal partijen elk van 500 caramboles, groot biljart cadre tegen den bekenden Duitschen biljartspeler Förster. Dor- was zeer goed op stoot en won beide pai tijen. Hij speelde de 1000 ca ram boles in 45 beurten uit met een gemiddel de var ..22. Förster maakte 697 caram boles met. een gemiddelde van 15.49.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7