MAANDAG 15 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 St Lodewijk—A. V. V. 4-0. Het le elftal speelde gisteren tegen St. Lodewijk I te Rotterdam. A. V. V. kwam met 5 invaders, zoodat net elftal zeer ver zwakt uitkwam. Bovendien verkeerde heb veld in zulk een droevigen toestand, dat goed spel niet mogelijk was en het meer op waterpoio leek dan op voetbal en de spelers doornat en met modder bedekt het veld verlieten. Wij kunnen gevoegelijk over den wed strijd kort zijn. Als de scheidsrechter be ginnen f.uit, pakken beide partijen zoo goed mogelijk aan, doch van goed spel is geen sprake. St. Lodewijk neemt spoedig de leiding, als de bal m den modder blijft sieken en St. Lodewijk maar voor het in trappen heeft. Voor de rust weet St. Lod. den stand tot 3op te voeren, terwijl A. V. V. hiertegenover geen enkel doel punt stellen kon. Na de rust pakt A. V. V. flink aan, doch zij hebben geen ge!uk. Wel weten zij een drietal doelpunten te maken, dooh deze worden alle door den scheidsrechter gean nuleerd wegens buitenspel, waarvan het 2e doe.punt echter geen buitenspel was. St. Lodewijk weet dan op fortuinlijke wijze er 40 van te maken en dan is spoedig het einde daar en heeft St. Lodewijk een ge flatteerde overwinning behaald. Hoe het mogelijk is, dat men een dergeüjk veld kan goedk' m, blijft ons een raadsel. Dp ige wedstrijden vonden wegens terrc. ...curing geen doorgang. Teijlingen III—Aiphensche Boys II 41. Om 12 uur laat scheidsrechter Bakker op zich wachten doch mei goedvinden van beide partijen, wordt begonnen onder lei ding van den heer P. v. Nobebn. Eenige aanvallen van beide kanten wor den ondernomen, welke niets opleveren. Goed combineerend trekken de Teijl. op het Aiphensche doel af, doch het backs tel is in goede conditie, zoodat het terrein wordt gezuiverd. Wanneer de midhalf van Teijlingen keurig aan den linksbuiten geeft, zet deze voor, een der backs mist en de linksbinnen doelpunt keurig (10). Het spel is een half uur oud, wanneer de links binnen van Teijlingen wederom in het doel schiet (20). De Alphenaren zerien nu alles op alles en het Teijlingen-doe' wordt onder schot genomen, wat dan ook ten laatste met een mooi tegenpunt wordt, be loond. Dit is Teijlingen te bar en weldra zitten zij weer voor het gastendoel en het wordt 3—1. Kort hierop is hefc rusten. Na de thee heeft Alphen het beste van het spel in handen, zoodat Teijlingen alle zeilen moet bijzetten. Ondanks dit over wicht komt het niet tot doelpunten. Lang zamerhand werkt Teijlingen zich weer wat los en hun aanvallen zijn gevaarlijk. CJit een dier aanvallen jagen zij no. 4 in de touwen. Hoe Alphen ook werkt, hun sjou wen blijft onbeloond. Zelfs een penalty wordt naast geschoten. Met 41 voor 'Teij lingen komt het einde. De Junioren-elftallen behoefden niet uit, daar de terreinen waren afgokourd. De groote Kerst-verloting welke a.s. Zaterdagavond in het K. S. A.-gebouw wordt gehouden zal om 8 uur aanvangen. Nog slechts ruim 200 loten moeten deze weck aan den man gebracht worden. A.s. Dinsdagavond zal de mooie, nuttige prijs in de etalage va-n den heer M. Ver hagen te bezichtigen zijn. Wij raden a-He liefhebbers aan om eens een kijkje to ne men, mogelijk krijgt men dan nog trek in eenige loten om dan a.s. Zaterdagavond zijn geluk eens te beproeven. Al'en, die den verkoop der loten op zich hebben ge nomen, worden beleefd verzocht om a.s. Woensdagavond de overige loten ai te dra gen bij den heer H. Hoogervorst, Hoek stra at 9. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De dag van gisteren kenmerkte zich wat de eerste klasse-wedstrijden betreft, door hooge scores. Ajax maakte VUC met 90 in. Het Gooi won met 61, Go Ahead ze gevierde met 72; in het Noorden werden door de winnende vereenigingen minstens 4 doelpunten gescoord met Veendam als topscorer in die afdeeling, maar het meest vermeldenswaard van alles is wel, dat slechts twee van de 25 eerste klas-wed strijden. niet doorgingen'. We hadden er Vrijdag- en Zaterdagmorgen heel anders over gedacht, maar gelukkig kwam er nog tijdig verbetering in het weer. Het Westen. In Afdeeling I liep Ajax een punt in op het leidende ZFC. Met 9—0 keerden de Amsterdammers van Den Haag terug. Er schijnt nog wat meer licht op dat VUO-ter- rein aanwezig te moeten zijn, wil de Haag- sche club niet aan degradatie ontkomen. Excelsior speelde zoowaar te Zaandam gelijk tegen ZFC, hetgeen een verdienste lijke prestatie van de Rotterdammers kan worden genoemd. Een derde candidaat voor de eerste plaats, DFC, leed een sma- delijken nederlaag in het Hilversumsche Sportpark tegen het Gooi, welke olub zich daarmede voorloopig uit het benauwde hoekje wist te werken. De strijd-om de eerste plaats schijnt thans wel fcusschen Ajax en ZFC te zullen gaan, waarbij wij het op de Amsterdammers houden, die op den duur een meer constant spel zullen vertoonen dan de Zaandammers. VUC had gisteren wel een heel slechten dag, ook al door het feit, dat HFC, die onderaan stond, een verdienstelijke overwinning be haalde op Stormvogels en daarmede oen plaats steeg. De stand is nu als volgt: Gesp.gew.gel. verl. v.-t. put. In de derde klasse D hielden de leiders zich goed. HVC zoowel als Olympia toch wisten zich aan den kop te handhaven, maar ook Alphia deed uitstekend werk dcoT UW op eigen terrein met 32 te slaan. Hierdoor wordt de stand nu als volgt: H.V.C. 9 7 0 2 28—21 14 Olympia 10 7 0 3 45—20 14 Vriendenschaar 9 5 1 3 2216 11 Alphia 10 4 3 3 30—27 11 Utrecht. 8 4 1 3 20—17 9 Zeist 10 4 1 5 17—27 9 U.V.V. 10 3 2 5 22—26 8 L.S.V. 9 2 2 5 16—27 6 D.O.S. 7 2 0 5 16—18 4 Voorwaarts 8 1 2 5 1522 4 In Afdeeling II gaat Feyenoord door met overwinningen te behalen. Na haar neder laag tegen Blauw Wit heeft zij geen punt meer verloren. Sparta tracht nog bij te houden en won gisteren van ADO met 31. De strijd tusschen de Rotterdamsche rivalen in deze afdeeling zal wel een maxi mum aantal toeschouwers trekken. Do staartgroep roerde zich geweldig. VSV wou met 30 van KFC, EDO sloeg Blauw Wit in het Stadion met 20, en RCH sloeg de Groote Haagsche in Den Haag met 21. Verschil in kracht tus schen uummero drie in deze afdeeling, Blauw Wit met 11 punten en ADO, die met 6 punten uit 8 wedstrijden, irie minder dan Blauw Wit, de laatste plaats bezet, is er o.i. niet. De strijd om de laatste plaats zal hier dan ook buitengewoon spannend worden. Feyenoord 9 8 0 1 329 16 Sparta 9 7 0 2 21—10 14 Blauw Wit 11 5 1 5 20—15 11 E.D.O. 8 4 0 4 15—16 8 V.S.V. 10 4 0 6 17—20 8 R.C.H. 10 4 0 6 23—27 8 K.F.C. 10 3 2 5 17-2-1 8 Hilversum 10 4 0 6 1421 8 H.V.V. 9 3 1 5 13—25 7 A.D.O. 8 3 0 5 14—19 6 De strijd in de 3e klasse A tusschen de plaatselijke vereenigingen Lügdunum en A.S.C. is op een onverwacht groote neder laag der ontvangende vereeniging uitgeloo- pen. De groenwitten maken inderdaad een slecht seizoen door en mogen wel blijde zijn, dat THB er nog minder van terecht brengt. Intusschen kreeg ook UVS een geweldige klap door met 20 van de Zeemeeuwen te verliezen. Zal het weer decrescendo gaan met de b^auw-witten? De Zeemeeuwen kunnen intusschen ook nog een flink woord je mee gaan spreken in den strijd om het kampioenschap zooals thans blijkt uit de cijfers: U.V.S. 11 6 1 4 24—24 13 B.E.C. 8 5 2 1 26—14 12 Zeemeeuwen 9 5 2 2 26—11 12 A.S.C. 9 5 2 2 27—16 12 L.F.C. 8 4 2 2 13—14 10 Schoten 10 4 2 4 25—31 10 Alphen 5 3 0 2 13—li 6 Hillinen 6 3 0 3 17—11 6 Lugdunum 11 3 0 8 14—2S 6 T.H.B. 10 1 1 8 13—43 3 Het Oosten. De strijd tusschen PEO en Enschede ging niet door wegens afkeuring van het ter rein der Zwollenaren. Heracles bleef in de running en won mat 30 van Robur. Go Ahead komt weer gevaarlijk opzetten en sloeg ZAO met mot minder dan 72. Wie kampioen wordt in deze afdeeling is nog niets van te zeggen. Wageningen won van het zwakke Vitesse met 20. De AGOVV sloeg Tubantia to Hengelo met 32. P.E.C. Heracles Enschede Go Ahead Wageningen AGOVV Tubantia Rob. et Vel. Z.A.C. Vitesse 29—12 27—16 20—13 28—21 18—2-1 17—13 13—20 16—26 Z.F.C. 9 6 3 0 25—15 15 Ajax 9 6 2 1 32—8 14 D.F.C. 9 4 3 2 15—18 11 H.D.V.S. 9 3 4 2 20—19 in 't Gooi 9 3 2 4 1515 8 H.B.S. S 3 1 4 14—12 7 Stormvogels 9 1 4 2 9—14 6 Excelsior 7 2 1 4 16—18 4 H.F.C. 7 1 2 4 4—15 4 V.U.C. 8 1 2 5 12—28 4 9 1 0 8 14—37 2 Het Zuiden. Philips herstelde zich en sloeg BY V met 42. NOAD daarentegen kon het tegen de kampioenen niet bolwerken en verloor met den odd goal, zoodat Philips weer de leiding heeft. NAO behaalde weer een kleine overwinning en won met 2—1 van De Valk te Valkenswaard. De staartgroep roerde zich ook goed. Longa won met 32 van Wilheimina, MVV sloeg Eindhoven met 30. P.S.V. N.O.A.D. N.A.C. Willem II M.V.V. Eindhoven L.O.N.G.A. De Valk Wilheimina B.V.V. Quick 1 1 1 2 48—IS 17 2 30—11 15 1 23—IS 11 3 29—30 10 3 11—13 G 4 17—26 6 6 18—37 6 6 17—27 5 5 13—18 4 4 19—27 4 Het Noorden. met 41, Leeuwarden mot 40 en Achilles met 42 van resp. Friesland, MSG en GVAV. Veendam sloeg Alcides met een topscore in deze afdee ling van 61 en blijft voorloopig nog den kop houden. Velocitas speelde weer eens niet, ditmaal omdat het Frisia-terrein het tegen den regen heeft moeten afloggen. Veendam 10 8 0 2 36—12 16 Leeuwarden Velocitas Be Quick G.V.A.V. Alcides Achilles Frisia M.S.C. Friesland 10 6 1 1 37—18 30—8 20—17 26—35 20—21 16—23 14—34 De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. Het Gooi-D. F. C. 6—1; H. F. C.— Stormvogel? l0: Z. F. C.Excelsior 2—2; V. U. C.—Ajax 0—9. Tweede klaes A. Ho'l'landiaA. F. C. t0; H. R. C. Z. V. V. 24; W. F. O.Alcmaria- Victrix 23; T. O. G.We-st Frisia 1—4; Zee- burgiaD. E. C. 21. Tweede klasse B. HaarlemZand voort 40: Hercules Baarn 71; D. W. S.De Spartaan 62; B. F. 0.Bloemendaal 24. Derde klasse D. Utrecht- H. V. C. 0—2; U. V. V.— Alphia 23; OlympiaD. O. S. 42. AFDEELING II. Eerste klasse. SpartaA. D. O. 31; H. V. V.R. C. H. 12; V. S. V.K. F. 0. 3—0; Feyenooid Hilversum 2—0; Blauw WitEclo 0—2. Tweede klasse A. Quick-De Hollandiaan 31; ViosSteeds Hooger 11. Tweede klasse B. V. D. L.—D. 0. L. 2-1; S. V. V.-R. F. C. 2—3. Derde klasse A. Lugdunum—A. S. C. 15; De Zeeineeu- j wenU. V. S. 20. Vierde klasse A. Leidsche BoysS. O. A. 6—1; Bodegraven D. V. S. 6—1. Res. tweede klasse A. H. B. S. Ill—B. M. T. II 0-3; A. D. O. IIQuick II 2—5. Res. derde klasse A. Delft IIAlphen II 3—6. AFDEELING III. Eerste klasse. Go Ahead—Z. A. C. 7j2Tubantia A. G. O. V. V. 23; Robur et Velocitas Heracles 03; WageningenVitesse 2—0. AFDEELING IV. Eerste klasse. De Valk—N. A. C. 1—2; P. S. V.— B. V. V. 42; M. V". V.Emdhoven 30; WilheiminaL. O. N. G. A. 2—3; N. O. A. D.Willem II 0—1. AFDEELING V. Eerste klasse. Be QuickFriesland 41; Veendam •Alcides 61; LeeuwardenM. S. C. 40; G. V. A. V.Achilles 34. LugdunumA. S. C. 1—5. Dab deze ontmoeting voor Lugdunum een zoo noodlottig einde na de rust zou nemen, had men allerminst verwacht. In den aanvang was het Pamona-elftul niet bepaald schitterend, maar toch tac- tischer en handiger in hun spel, en Ra makers op 't buitenlijntje bezorgde Jos- son veel last. Vermondt was de nuttige ontwerper van vele goede voorzetten, die keeper Breen nogal eens hoofdbre kens hebben gekost. Van der Laan, die wederom in de gelederen van Lugdunum was opgenomen, heeft menigen lastigen schuiver langs Breen heen willen jagen. Is het wonder, dat Lugdunum door dezo voortdurende, maar tevens te veel in-* spannenden strijd de eerste goal in de A. S. C.-touwen liet verdwijnen. Een aan winst was de nieuwbakken spil, een spe ler uit „Oosterbeek". Zijn plaatsen naar de vleugelspelers was verdienstelijk. Lan- desbergen in de middenlinie heeft tot het bittere einde toe een te waardeeren spel vertoont. Tot vijfmaal toe heeft keper Van der Berg moeten visschen. Hij kon er niets aan doen. Was A S. C. een weinig minder voor d8 rust, na de hervatting wae er een kentering gekomen, waardoor geleidelijk de score ontrustbarend begon toe te ne men. Goethar.t, Oskam en Van Goor zorg den hiervoor. Te veel energie hadden de groenwitten misbruikt, wat danig merkbaar was, vooral toen Oskam het derde doelpunt scoorde. De fut wae er uit en ze gaven zich gewonnen. Het spel werd hierdoor veel gunstiger voor A. S. C. en Oskam was de midvoor, die door zijn goedé spelverdeeling zijn club de over winning bezorgde. Ontkend behoeft niet te worden dat A. S. C. soms fortuinlijk aan een doelpunt kwam. Een verhouding van b.v. 35 was o.i. juister geweest. Op een modderig en zwaar terrein begon deze plaatselijke ontmoeting. Alras was het De Roo, die nauwelijks door kee- sohuiver inzond, die nauwelijks door kee per Breen was te verwerken. Herhaalde lijk is het Ramakers, die met zijn ver rassende snelheid Josson passeert, on danks dat deze in goeden vorm speelde. Waaneer echter 't gevaar 't grootst is, grijpt Lef randt bijtijds in. Vermondt geeft mooie voorzetten, doch Van der Laan is iets te langzaam. Het meest productieve l spel vertoont Lugdunum. A. S. O. is twij felend in zijn combinatie-systeem, waar- j door de achterhoede zonder veel moeite kan ingrijpen. Bij een bezoek van de Lugdunum- voorhoede is het Josson, die op een bril- lante wijze den bal ontfutselt; Van Goor zal den bal verder koppen, doet dit ech ter op foutieve wijze en de rechtsbinnen Roman krijgt de kans en schiet onver-: 'hoeds- in. 10. Lefrandt verdwijnt van 't tooneel en Stephanus is plaatsvervanger. A. S. C. 'blijft nog uit vorm, wat blijkt wanneer Oskam voor open doel verschijnt en op twee meter afstand naast schiet. Van de.T Laan kanjert gevaarlijk tegen den lat. Van Goor, vol activiteit, is degene, die voor de rust den gelijkmaker scoort. 11. De hervatting geeft een ander beeld. Direct is A. S. C. in den aanval, een corner ont-staat, doelworsteling, en Goet- hart heeft succes. 21. Oskam is thans de gevaarlijke man in de voorhoede, ter wijl Brouwer, met een ausdauer bezield, voordurend de voorhoede het leder voor de voeten ligt. Oskam maakt een_ pracht goaltje. 3—1. Lugdirnum geeft zich ge wonnen. A. S. C. speelt er frisoh en lutsig op los en scoort door tussehen- komet van Goethart 4—1. terwijl Van Goor als laatste surprise het vijfde doel punt keeper Van der Borg aanbiedt. 51. Het begon reeds te schemeren, toen de goed leidende scheidsrechter Mork het einde van dezen belangrijken strijd blies. ZEEMEEUWEN I—U. V. S. I 2—0. De geruchten dat Zeemeeuwen een ruwe ploeg is, bleken in dezen wedstrijd in strijd met de waarheid te zijn. De zeemenschen speelden een forsche. doch faire partij, waar U. V. S. de handen meer dan vol aan had. Het begin was geheel voor U. V. S. en verschillende gevaarlijke aanvallen werden ondernomen. Toen Peter keurig voorzette kopte Boom hard tegen de lat, terwijl een volgend moent de Zeemeeuwen-keeper een schot van Beekman ternauwernood kon keoren. Na een kwartier raakte Zeemeeu wen wat ingespeeld en vanaf dat moment ging de strijd gelijk op. De Zeemeeuwen zyn voor het doel doortastender. Kramp in het blauw-witte doel was echter in uit stekenden vorm en bijgestaan door Graaf- mans en Burgy wist hij dan ook scoren te voorkomen. Rust 00. Na de thee was Zeemeeuwen het eerst in den aanval en Kramp kreeg direct gele genheid zijn talenten te toonen door een hard schot van den midvoor, vallende op den doellijn te stoppen. De U. V. S.-aanval- lén, hoewel goed van opzet, misten de af- werking, waardoor menige kans verloren ging. Toen er een kwartier gespeeld was kwam het eerste doelpunt toen uit een voorzet van links langs Kramn geschoten werd. U. V. S. pakte toen weer wat beter aan en een geweldig schot van Peter kon de Zeemeeuwen-doelman maar net corner werken. Nadat Arbcuw een zeker schijnend doel punt had voorkomen, kwam tien minuten voor tijd het tweede doelpunt der thuis club, toen de linksbinnen na een doelwor- ste'ing onhoudbaar inschoot. Wel hield U. V. S. tot het einde goed vol, doch de Zee meeuwen met de overwinning in 't zicht, hielden stand en met 20 kwam het einde. Scheidsrechter- Fa-asen kweet zich behoor lijk van zijn niet moeilijke taak. U.V.V.—Alphia 2—3. Op een zwaar bespeelbaar veld heeft "Alphia een fel bevochte overwinning we- ten te behalen. De bezoekers komen eerst in don aanval, doch de U.V.V.-verdediging houdt aanvankelijk stand. Na 10 minuten moet evenwel de U.V.V.-keeper voor een schot van de Alphia-rechtsbinnen zwich ten. Hei spel van U.V.V. is technisch iets beter, doch de voorhoede houdt het spel te kort, waardoor de verdediging aan de overzijde steeds tijdig kan ingrijpen. Het 1 volgende doelpunt van Alphia komt dan i uit con voorzet van rechts, die door haar j linksbuiten wordt benut. Dan komt U.V.V. j aan de beurt. Bij een Utrech-tschen aanval I wordt het leder tegen de paal geschoten, waarop de doorloopencle rechtsbinnen het terugspringende leder in doel schiet (12). Rus. breekt dan ongewijzigd aan. In de tweede kelit komt U.V.V. sterk in den aanval en slechts met zeer veel moei te weet de Alphia-verdediging zich te handhaven. Als.Alphia enkele goede kan sen, heeft gemist gaat het spel meer gelijk op. U.V.V. tracht den achterstand in te haien, maar de bezoekers verderligen zich hardnekkig, om de voorsprong te behou den. Er zal pl.m. nog 15 minuten te spelen zijn, als de midvoor van Alphia het leder te pakken krijgt en handig de beide U.V1V. backs passeert, waarna hij het leder langs den uitgeloopen keeper in doel schiet (1—3). De bezoekers blijken nu eenigszins te verslappen. U.V.V. maakt hiervan bruik om alles op alles te zetten. Een der Alnhia-backs wordt zoodanig in het nauw gedreven dat hij den bal in eigen doel plaatst (2—3). De spanning neemt thans in niet geringe mate toe, doch vermoeid heid krijgt bij de spelers de overhand Wel iswaar doelpunt Alphia nog eenmaal, doch wegens buitenspel wordt dit doelpunt gean nuleerd. Het einde breekt aldus onveran derd aan. AFSCHEID VAN IR. J. W. KIPS. In een der zalen van Hotel De Twee Steden heeft gistermiddag de Nederland - sche voetbalwereld officieel afscheid geno men van den oud-voorzitter Ir. J. W. Kips. Tal van officials, zoowel eere- als bondsbestuursleden, afgevaardigden van Vereenigingen en Bonden waren te zauicn gekomen om den heer Kips te huldigen voor het vele werk dat hij in het belang van het voetbalspel en den K. N. V. B. heeft gedaan. Nadat de heer Kips, vergezeld van zijn echfcgenoote en kinderen had plaats geno men opende de voorzitter van den K. N. V. B., dr. van Prooye de feestelijke, bijeen komst met een kort woord van welkom, waarna hij den heer L. J. J. Lobach ver zocht de gevoelens te vertolken van het comité, dat dezen af scheidsmiddag had georganiseerd. De heer Lobach wees er op, dat de ver eenigingen soms eigenaardige begrippen toonden over het werk van het bondsbe- stuur, maar daarnaast toch een vast ver trouwen hadden in het oordeel en de op vattingen van den voorzitter. De vele aan wezigen op deze afscheidsreceptie waren gekomen om te getuigen van de groote waardeering voor het werk van den heer Kips, een waardeering welke zij het best tot uiting meenden te zien gebracht in eon geschenk, dat helaas nog niet gereed was, maar waarvan spreker een afbeelding over handigde nl. een antieke notenhouten por- celeinkast, met eenige antieke bordjes en vaasjes benevens een Perzisch tapijt. Mr. Kalina bracht namens de Vereeni- ging va-n 2e, 3e en 4e klassers hulde aan het werk van ir. Kips en bood vervol gens namens de Noordelijke eevste klassers en het comité bloemen aan mevr. Kips aan. Daarna werden nog het woord gevoerd door de heeren Nauta namens den Ned. Indisohen Voetbalbond, J. D. van Benne- kom namens den Rotterdamschen Voetbal bond, Graafland, rijksinspecteur v. d. Li chamelijke Opvoeding, Schuitemaker na mens de Vereenigin-g van Oostelijke eerste klassers. Grootmeyer namens de W. E. K., ir. H. Deni-s als aanvoerder van het Ned. elftal, en ten slotte de heer Staal namens het personeel van het Bondsbureau. De heer Kips heeft op prettige wijze dank gezegd van deze waardige hulde, hem ge bracht en hij gaf de verzekering dat de dertig jaren in den Bond doorgebracht voor hem de mooiste van zijn leven waren. Hij wekte de aanwezigen op om samen te erken voor de belangen van den Bond en eindigde,-na hartelijk dank te hebben gezegd aan allen die hem dezen dag tot een onvergeetlijken hebben gemaakt, met een herinnering aan de woorden onlangs op dezelfde plaats gesproken door mr. Droogleever Fort.uyn, thans Burgemeester van R-otterdam, bij zijn afscheid van de Haagsche burgerij: werkt- samen, maar laat de politiek in den parapluiebalc achter. De aanwezigen kregen daarna gelegen heid persoonlijk van het echtpaar Kip-s af scheid te nemen. Delft II—Alphen II 3—6. Onder leiding van scheidsrechter Hons- beek trapt Delft af. Er ontwikkeld zich dadelijk een vlug spel. Nadat de Delft-ach terhoede een aanval van Alphen Tipp.n af geslagen, gaat de voorhoede der thuisclub ten aanval. De rechtsbuiten zet goed voor en de midvoor schiet onhoudbaar in. Niet ontmoedigd speelt Alphen verder en wan neer de midhalf Leek den bal naar den linksbuiten plaatst, zét deze goed voor het is Jansen, die met een prachtschot den stand gelijk maakt. Alphen valt weer aan en de rechtsback van Delft kan slechts ten koste van een hoekschop redden. De cor ner wordt keurig door Mulder hoog voor doel geplaatst en even fraai door van Wil gen in het Delftsche doel geplaatst. I pl\en neemt het spel geheel in handen.* Spoedig dan ook weet van Wilgen uit een (Alphen). voorzet van rechts de voorsprong voor Al phen t-e vergrooten (l3). Dan komt Delft er wat beier in, en gaat zij haar geluk aan de overzijde beproeven, waar haar rechts binnen door de Alpheu-verdedieing glipt en den actherstand van zijn clug verkleind (23). De vreugde blijkt van korte duur, want als de Delftkeeper een schot van den linksbui 1 en van Alphen verkeert beoor deelt is het 2—4. •Moedig strijdt de thuisclub verder en het gelukt nu weer haar linksbuiten den ach terstand te verkleinen (34). Even voor rust weet Alphen echter uit een voorzet van links door van Wilgen de voorsprong weer te vergrooten (31—5). In de tweede helft neemt Delft aanvanke lijk het spel eenigen tijd in handen. 20 mi nuten voor het einde krijgt Alphen een strafschop te nemen, die door Mulder hard tegen de paal wordt geschoten. Allengs worden de bezoekers weer sterker en vijf minuten voor het einde vergroot van Wilgen uil een voorzet van de Greef nogmaals den voorsprong, waarna spoedig het einde komt. DE GRAZER A K. IN ONS LAND. De Grazer A. K., amateur-kampioen va-n Oostenrijk, maakt op het einde van dit en in den aanvang van het nieuwe jaar een teer naar West-Duit-schla-nd en Nederland. Na vier wedstrijden in Rijnland te hebben gespeeld, komen de Grazers na-ar ons land en spelen op 4 Januari waarschijnlijk fce Roermond tegen het officieele Zuidelijke elftal en vervolgen-s op 6 Januari des a-vonde op het terrein van V. U. O. te 's-Gravenhage tegen een sterk Zwaluwen- elftal. Deze Oostenrijksche amateurs moeten wel uitstekende voetballers zijn. In het voorjaar speelden zij nog zes wedstrijden in Noord-Afrika, die zij alle wonnen met een totaal-doelgemiddelde van 226. Bo vendien speelden zij vele wedstrijden te gen stei'ke prof. elftallen, die zij vaak wis ten te slaan o.a. wonnen zij onlangs no-g te Weenen mei 40 van Vienna, met 30 van Hertha en met 3—1 van W. A. C. Van de hier te lande bekende WTacker-ploeg verlo ren zij enkele weken geleden met 32. Men kan deze Oostenrijksche amateurs dan ook als voor onze beste ploegen moei lijk te overwinnen tegenstanders beschou- LEIDSCHE VOETBALBOND. Bestuursvacature. Door het bedanken van den heer B. A. Devilé als bestuurslid van den L. V. B. moet er een verkiezing plaats vinden. Ca-ndidaatstellingen kunnen worden in gezonden uiterlijk Maandag 29 Dec. a.s. Het L. V. B.-bestuur, van oordeel, dat het wenschelijk is. dat iemand uit Alphen aan den Rijn zitting in het Bestuur heeft, stelt als candidaat den heer W. Dijkman

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6