De Man van Nergens'nuizen VRIJDAG 12 DECEMBER 1C30 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Meisje door een auto overreden. Woensdagmiddag heeft op de Waalha ven te Rotterdam een ernstig ongeval plaats gehad. Een 5-jarig meisje A. H. W., dochter tje van een schipper van het sleepschr „Elsje" is daar aangereden door een auto, bestuurd door den 33 jarigen H. A. D., uit de Friescheetraat. De wielen gingen het kind over de borst. Een ontboden geneeheer kon niet anders dan den dood constatceren. Een tragische bijzonderheid bij dit droevig ongeval is het feil, dat de vader, die aan de overzijde van den weg iiep, zijn doch tertje riep, waarop deze plotseling, zonder uit te kijken den weg overstak, met het bekende noodlottige gevolg. Kind onder een autobus. De Doenrade bij Amstenrade heeft de autobus van J. B. uit Sittaid het kind van de weduwe D-, dat op den weg liep te spe len, overreden. Het bekwam zeer ernstige wonden. De politie heeft de autobus in be slag genomen en proces-verbaal opge maakt. Auto tegen een boom gereden. Op den rijksweg OostburgDraaibrug reed een auto tegen een boom met het ge volg, dat twee inzittenden ernstige ver wondingen opliepen. Een hunner werd naar het St. Antoniusgesticht vervoerd, terwijl de andere ernstig aan het hoofd werd gewond. De auto was grootendeels vernield. Verdronken. Woensdagavond is de zeventienjarige bakkecsleerling van Mierlo te Veghel nabij de Witte Brug door den zwaren mist mis leid te water gereden en verdronken. Don derdagmorgen werd de fiets met bakkers- mand van den vermiste gevonden. Van M. was afkomstig van Helmond. BRANDEN. Fabrieksbrand te Olst. Woensdagavond laat is brand uitgebro ken op de terreinen der asfaltfabriek te Olst. De brand liet zich aanvankelijk ern stig aanzien. De Olster brandweor kon we gens gebrek aan capaciteiten van de mo torspuit niets tegen het vuur uitrichten De hulp van de Deventer brandweer werd in geroepen. Deze tastte de vlammen, die uit een der distilleerketels hoog oplaaiden, met kracht aan. Te ongeveer kwart voor twee was het gevaar geweken. Door den gunstigen wind bleven de groo- te voorraden teer en asfalt, die nabij de fabriek waren opgeslagen, gespaard. Men vermoedt dat de brand is ontstaan, door dat een lek in de pakking van een der ke tels Woensdagavond niet voldoende was gedicht en de daardoor vervliegende gas sen in aanraking zijn gekomen met de gloeiende teer. De schade wordt op duizenden guldens geraamd. Het bedrijf vindt ongehinderd voort- gang. Brand in een rranufacturenhandel. Gisternacht is te Huissen in Over-Be- tuwe de groote manufacturenhandel van den heer Sch. geheel afgebrand. De bewo ners konden zich langs het dak redden. Oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Brand in een timmerfabriek. Gisternacht te ongeveer twee uur werd brand ontdekt in de Electrische timmer fabriek, loonzagerij en schaverij „Vios", di recteuren de heeren B. H. en C. J. de Ron de, aan de Lange Nieuwstraat- te Schie dam. De brandweer, met groot materiaal aan gerukt, had het vuur, dat zich aanvanke lijk ernstig liet aanzien, spoedig onder de knie. De inventaris dor fabriek was voor een groot deel dezer dagen reeds overge bracht naar een nieuw-betrokken perceel aan de Korte Haven, waar het bedrijf al reeds gedeeltelijk in werking was. Het vuur vond gretig voedsel in het houtafval zolders en dak kregen brandschade. Het pand zelf, eigendom van wethouder Hout man, was niet verzekerd, de inventaris wel. Do nog in het pand aanwezige machine rieën zijn intact gebleven. De oorzaak van don brand is niet bekend. Brand in een garage. Gisteravond uur werd brand ontdekt in de garage van den heer L. Schel te Venlo, gelegen naest het Rembrandtthea* ter aan de Parade. Een lichte, verstik kende rook vulde de groote ruimte, die een afmeting heeft van circa 150 bij 30 M. Bij onderzoek bleek, dat de vuurhaard zich bevond in een der kelders van het theater, in gebruik bij den garagehouder, gevuld met pakmiddelen, auto- en fiets banden. Alles stond in lichter laaie, toen de brandweer met veel materiaal aan rukte. Door de keldergaten in de Nassau- straat werd de brand bestookt met vier slangen op de mo'orspuit, waardoor het vuur sooedig werd gedoofd. Dank zij het krach' ig optreden van de brandweer ble ven de auto's in de garage vrij van het vuur. De schade wordt door verzekering gedekt. Oorzaak onbekend. Alle ruimten onder het theater waren brandvrij ge bouwd. Brandstichting in een school. Het is de politie van Oosterbeek gelukt, de daders van de brandstichting in de openbare lagere school aldaar op te spo ren. Het zijn drie broertjes resp. 7, 8 en 10 jaar oud. Ze hebben bekend uit baldadig heid te hebben gehandeld. Het papier, de petro'eura en de lucifers hadden ze in de school gevonden. Nog een brandstichting. Naar men aan „De Tijd" bericht, is de groote landbouwschuur van R. Hofstra te Beenhuizen II totaal afgebrand. Het on heil werd met opzet aangericht. De da der kon worden gearres'.eerd. Er gingen kunstmest, hooi en landbouwmachines ver loren. Er is groote schade. EEN RUN OP DE NUTS-SPAARBANK V TE GRONINGEN. Geen reden tot ongerustheid. Vermoedelijk ten gevolge van de onre gelmatigheden bij de Spaarkas der Han dels- en Land'bouwbank te Groningen lie pen er in de laatste dagen in Groningen en omgeving s echte geruchten over den financieelen toestand van de Nutsspaar- bank te Groningen, die 50.000 inleggers heeft met een kapitaal van 27 mi lioen gulden. In het begin van deze week be gonnen enkele inleggers hun geld weg te halen en gisteren is het tot een run geko men. De menschen verdrongen zich voor het gebouw om hun gelden terug te krij gen. Aan allen zonder onderscheid, wetxl de in.eg uitbetaald, en de directie verze kerde 'dat er absoluut geen reden :s voor ongerustheid, daar de gelden so ide ziin belegd en* dat er een reserve is van meer dan 4 raillicen gulden. Zij vertrouwt dan ook, dat de inleggers de volgende week hun geld wel weer zullen terugbrengen. Ongemotiveerde angst. Nader meldt men uit Groningen aan het „Vad.": Indien de Spaarbank van het departe- DE LEIQSCHE COURANT ment Groningen van de Maatschappij tot Nut van het A gemeen ooit na 1914 weer behoefte had gehad cm haar solvabi iteit en soliditeit te bewijzen, dan heeft zij die in de laatste dagen verkregen. In verband met de krach van de Spaarbank, die een onderdeel is van de Handels en Landbouw- bank te Groningen, deden dezer dagen omtrent de Nutsspaarbank de wildste ge ruchten de ronde, met dit gevolg, Jat er Donderdagmorgen op de Nutsspaarbank een run begon, die tot vier uur in den na middag, de namiddagpauze, voortduurde en te zeven uur, de opening van de avendzit- ting, hervat werd. Teen stonden ettelijke honderden spaarders voor het geboirv, net ongeduld het oogenb'.ik verbeidend, waar op zij hun spaarpenningen in ontvangst zouden kunnen nemen. Een aantal politie agenten was aanwezig om de orde te hand haven, we ke geen ooger.b ik versroird werd. De menschen werden zoo spoedig mogelijk geholpen. Dank zij de onbeperkte liquide-middelen, waarover de spaarbank beschikt werden alle bedragen, ook de zeer groote, we'.ke anders zekeren 'ijd te voren moeten werden opgezegd, /.onder opzegging uitbetaald. Dat duurde tot acht uur ces avonds, het oogenblik van slui ting. Zij, die toen nog niet geholpen wa ren, gingen gerust naar huis. Heden zouden zij, die nog niet van hun t-ctaal ongemetiveerden angst ger.ezen zijn, op dezefde CQU-ante wijze als Donder dag, hun spaarge'den terug kunnen ont vangen. Dan zal de run waarschijnlijk ge ëindigd zijn en onze Nutsspaarbank met ongeschokt vertrouwen te voorschijn ko- man uit een vervelende periode, welke schade zal toebrengen aan de menschen, die het oor geleend hebben aan dwaze geruchten. OPLEVING VAN DEN SMOKKEL HANDEL. Ongehoorde brutaliteit der smokkelaars. De smokkelhandel langs de Hollandsch- Duitsche grens bij Kerkrsde, in koffie, ta bak en sigaretten, neemt steeds grooier afmetingen aan, ondanks het beambten- korps belangrijk is versterkt. Gedurende den nacht trachten de smok kelaars hun slag te slaan. Herhaaldelijk overschrijden ze dan met kleine kwan- tums smokkelwaar, gekocht in de winkels langs de grens, die veelal den geheclen nacht geopend zijn, en brengen dan de smokkelwaar op een bepaalde plaats. De smokkelaars komen uit alle deelen van Dri'schland en vertrekken, gepakt en ge zakt van een station, dat, naar ze meenen, buiten de bewaking der beambten ligt. De in beslag genomen smokkelwaar op de stations Alsdorf, Merkstcin, Wilhelm schacht enz. wijst er op, dat de grensbe ambten actief zijn. De brutaliteit der smokkelaars wordt steeds grocter. Een smokkelaar uit Hagen (Westfalen) werd op het station Wilhclmschacht ont last van 20 K G. koffie, 10 K.G. tabak, 8 pond cacao en 3500 sigaretten. Alles was in Holland gekocht. Enkele dagen vroeger werden van denzelfden smokkelaar, op hetzelfde station, in beslag genomen 30 K.G. kolfie, 20 pond tabak, 5 pond cacao en 7500 sigaretten. In Kellersberg, vlak bij de grens, werd gearresteerd de smokkelaar E., die met een auto er van door was gega-an. De auto, waarin zich 15000 sigaretten bevonden, werd in beslag genomen. De vier helpers werden eveneens gearres'.eerd. Drie bekende beroeps-smokkelaars uit Magerau werden bij de Kerkraadsche grens aangehouden, toen ze 170 K.G. koffie, uit Holland gesmokkeld, hadden inge voerd. UIT DE RAD10-WEREI Programma's voor Zaterdag 13 December. Huizen, 1875 M. KRO-U i t z e n d i n g. 8.009.15 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.0012.15 Politieberichten. 12.151.15 Concert KRO-trio. I.-152.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Vragenhaliuurtje. 3.C04.15 Kinderuurtje. 4.30ö.OO Gramofoonpl. 6.006.15 Sportpraatje. 6.156.35 Journalistiek Weekoverzicht. 6.356.45 Gramofoonpl. 6.457.15 Esperanto-cursus. 7.15—7.45 Prof. D. Franses: „Kerkvaders en de gesel: ieder is van hun tijd." 7.45—8.00 Politieberichten. 8.C0—9.00 Een bal omstreeks 1900. 9.C09.15 Vaz Dias. 9.15—9.35 Zeeuwsche Duo Marijke en Janneke. 9.35—9.45 Gramofoonpl. 9.4510C0 Zeeuwsche Duo. 10.0010.20 Concert KRO.-Salon-orkest. 10.20—10.30 Gramofoonpl. 10.30—llaOO Mr. Wood and his Boys. II.0011.45 Brabantsche Humor. 11.45—12.00 Vroolijke Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. A. V.R.O.-uit zending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VRPO. 10.15 Jon Sternhcim „Liederen van Huys- vlyt" van A. v. Collem. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Concert BAB A-scxtet. 12.00 Concert VARA-orkest en gramo foonpl. I.45 VAR A-kin deruurtje. 8.15 Populaire kunstbeschouwingen door Otto van Tusschenbroek. 2.45 Paedagogisch concert. 4.15 Radiocursus Duitsch door P. Bol. 5.C0 T. Landré, „Ons huis een tehuis". 5.30 Mr. M. J. A. Maltzer: „Het Speel tuinwerk". Jongensmuziekkorps „Het Zui den", Zaandam. 6.10 Kinderuurtje. 6.55 Concert VAR A-Mandoline ensemble. 7.15 Mevr. Suze Groeneweg: „De Onder- wijsbegrooting in de Tweede Kamer". 7.20 Bcstuursmeaedeelingen. 7.40 Vervolg Mandolineconcert. 8.C0 Bij de Pomp. 8.15 Concert VARA orkest. 8.45 Accordeonmuziek. Hug. Charmon. 9.C0 VARA-Varia. 9.05 Concert VARA-orkest. 10.00 Herdenking dr. L. L- Zamenhof. 10 20 Concert VARA-orkest. 10.50 Orgelspel Johan Jong. II.00 Vaz Dias. 11.10 Accordeonmuziek. 11.30 Gramofoonpl. en Ooms Keesje's speeldoos. 12.00 Sluiting. D a v e d I r y, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 1.202.20 Orkestconcert. 3.E0 Concert. 5.05 Orgelspel van R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Sportnieuws. 7.05 Concert Brahms, pianokwartet Nr. 3. (vervolg). 7.20 Lezingen. Oplichter gearresteerd. De beruchte oplichter P. F. v. G„ wiens aanhouding door den hoofdcommissaris van politie te s-Gravenhage was verzocht, ter zake dat hij een bedrag van 6000 zou hebben verduisterd, is gistermiddag ge arresteerd. De heer v. d. Dolder, hoofdin specteur te Heerlen en de brigadier Ter- maat, die op Duitsch gebied waren, keer den gistermiddag per frein van Herzogen- DERDE BLAD B.AG. 9 7.50 Populair-concert. Orkest Koninkl. Lijfwacht en solisten. 9.20 Nieuwsber. en lezing. 9.55 Baudeville. 11.0512.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r i s1725 AL 9.20 Concert. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 5.05 Concert. 9.C5 „La Tempête sur les cfites" van A. Birabeau. 9.30 Concert Cello-soli, zang en strijk kwartet. Langenberg, 473 M. 6 207.20 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.231.50 Orkestconcert. 4.004.20 GramofoonpL 4.355.33 Concert. 7.05 Vroolijke avond. 9.35—10.C0 Lezing. Daarna'; tot 1120 Dansmuziek. 11.20—12.20 Dansmuziek. (Gramofoonpl.). h a I ii n d b o r g. 1153 M. 12.0512.35 Gramofoonpl. 2.20 Kindcruurtje. 2.504.50 Orkestconcert en zang. 7.20—8.20 Orkestconcert. 8 459 05 Liederen- voordracht. 9.05—9.20 „Famiiien Hansen" van Jens Locher. 8.3510.05 Liederen en piano soli. 10.0511.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Z e e s e n, 1G35 M. 5.401.20 Lezingen, lessen en berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen en voordrachten. 3.50—4.50 Concert, 4.50 Lezingen en berichten. 7.20 Gramofoonpl. 7.35 Operette „Das Modell" van Held. 10 05 Berichten en daarna tot 11.50 dans muziek. HET VATICAANSCH RADIO-STATION. Naar de „Osservatore" meldt, zal het nu niet lang meer duren, of het Vaticaan- sche radio-station zal worden geopend. Om de radiote!efonische verbindingen mogelijk te maken, werd een speciaal ,,Du- plex"-toestel aangeschaft, waardoor men niet alleen met ieder radiotelefonisch sta tion kan spieken, maar tevens direct ant woord kan ontvangen. Het Vaticaansche radiostation zal uit zenden op korte golflengte. De uitzendin gen kunnen dus door alle geperfectionneer- de stations worden opgevangen. Naar de „Osservatore" meldt, zal het aantal gesprekken, dat gevoerd zal wor den, niet bizonder groot zijn. Pater Gianfranceschi, de directeur van het Vatioaansche radiostation, zal daar om allen tijd hebben, om zich met den di recteur van de Vaticaansche sterrewacht aan wetenschappelijk onderzoek te wijden. Ook door de pauselijke academie van wetenschappen zullen proeven met het nieuwe station genomen worden, hoofdza kelijk, om een verklaring te vinden voor do geheimzinnige echo, waardoor de golven van den zender na enkele minuten weer terugkeeien. Ook de radiostoringen zullen bestudeerd worden, ten einde te verklaren, in hoever re deze samenhangen met atmosferische sbroomingen en met de zonnevlekken. rath naar Heerlen terug. In denzelfden trein stapte ook de bewuste Van G. De hoofdinspecteur herkende in hem den op lichter, die reeds lang door de politie werd gezccht. Aanstonds toen de trein op Ne- derlanosch gebied kwam begaven de po litiemannen zich naar Van G. en arres teerden hem. Zij leidden hem voor den commissaris van po itie te Heerlen, op wiens last Van G. heden naar 's-Gvaven- hage zal worden getransporteerd. „Tel." FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 51) „Dat is zijn geluk", zei ik norsch. „Billy knikte. „Dat is het zeker", zei hij. „Als zij tot een andere beslissing zouden zijn gekomen, geloof ik, dat ik ze allen zou hebben doodgeschoten. Ik had mijn ge weer bij mij. Toen 't echter anders afliep, oordeelde ik het beter, om de executie maar uit te stellen." „Dat zal misschien geen lang uitstel zijn", verklaarde ik. „Wij moeten Mercia daar vanavond nog vandaan halen, het gaat, hoe het gaat." „Ja", beaamde Billy zacht. „Ik geloof, dat de tijd is gekomen, dat wij moeten in grijpen. Zeg, heb jij nog nieuws?" Zonder veel woorden te verspillen, ver haalde ik hem mijn gesprek met Mercia en tevens van hel geheimzinnige telegram, dat Maurice had ontvangen. „Allemachtig!" zei hij, terwijl hij mij aandachtig gade sloeg, „dat brengt iets meer licht in de zaak. Verbeeld je, dat Northcote, die vervloekte schurk van een Prado is. Ik heb altijd gehoord, dat hij een Rngelschman was, maar ik heb het nooit eloofd. ..Geen wonder, dat je zoo onpopu lair bent, oude jongen" „Ik wou, dat ik maar wist, hoe hij ont snapt is en wat die helsche „Bond" is, die op zijn leven loert", zei ik. Billy glimlachte. „Een man als Prado", zei hij ironisch, „is hoogstwaarschijnlijk niet thuis, wanneer het volk van plan is, zijn paleis in de lucht te laten vliegen. Ik zou het niets vreemd vinden, als hij het zelf had gedaan en van de gelegenheid ge bruik gemaakt, om van vaderland te ver anderen. Wat de „Bond" betreft nu, je weet even goed als ik, hoe het er in die vulcanische kleine Zuid-Amerikaansche staatjes toegaat. Prado behoorde waar schijnlijk tot een of ander geheim genoot schap, dat hem hielp Solano te vermoor den en den presidentzetel te beklimmen en toen hij baas was, beschuldigde hij hen. Zij moeten wel ernstige redenen hebben, dat zij hem over den gebeelen aardbol achter na jagen." „Nu, ernstige redenen of piet, ik haal Mercia vanavond uit dat huis. Ik zal niet rusten alvorens zij veilig en wel bij Tre- gaitock is." „Je kan op mij rekenen", zei Billy een voudig. „Hoe zullen wij het aanleggen Ik dacht even na. „Wij zullen het voor beeld van Maurice volgen", zei ik. „Jij gaat terug naar Woodford en zendt mij tegen vijf uur een telegram, dat ik onmiddellijk naar Londen moet komen. Dat is een ge zonde reden tot vertrek. Ik zal hun zeg gen, dat ik met de auto ga en dan Lom ik en ontmoet je in „De Ploeg". Billy knikte. „Je hebt gelijk", zei hij. „Ik zal zien of de auto in orde is. Toen schokschouderde hij lachend. „Wij moeten eens een gezellig avondje hebben", voegde hij er bij, terwijl hij zich verkneukeld de handen wreef. ,,'t Zijn zaken en geen pretjes, Billy en wij moeten niet vechten, als wij Mercia zonder dat mee kunnen krijgen." „Daar bestaat bedroefd weinig kans voor", merkte Billy op. „Ik zie dien gift menger haar al heel vriendelijk aan je presenteeren en jullie zijn zegen geven. En jij?" „Hij kan zelf kiezen", antwoordde ik. Er volgde een korte stilte. „En wat doen wij verder als wij in Londen komen?" vroeg Billy. Ik haalde mijn schouders op. „Het ia niet goed, van te voren plannen te maken. De mensch wikt en mijnheer Guarez be schikt. Het eenige, wat ik voornemens ben is, dat ik dit avontuur niet opgeef, voor de drie weken om zijn. Zij hebben mij nu kwaad gemaakt en bovendien heb ik mijn woord aan Northcote gegeven." Billy knikte. „En Milford is er ook nog." „Milford was er", zei ik. „En dat is een reden te meer, om in Park-Lane te blij ven. Die geschiedenis moeten wij tot klaar heid brengen, hoe het ook gaat." Toen zweeg ik. „Ik zou ook graag een spaak in het wiel van Sangatte willen steken, als ik kon", voegde ik er peinzend bij. „Nu, wij zullen maar niet somber wor den", zei Billy glimlachend. „Ik geloof, dat het 't beste zal zijn, dat ik mijn ka merhuur opzeg en mijn kamp in Park-Lane op sla." „Ja, natuurlijk", zei ik. „Je bent toch niet van plan mij te verlaten, voor alles is afgeloo. en? Wie zou ik liever bij mij hebben als bruidsjonker, dan mijn besten vriend „Zeer veel eer voor- mij", antwoordde Billy. „Toch geloof ik, dat ik meer aan leg heb voor doodgraver." Toen hij zich tot die opvroolijkendc waardi'heid promoveerde zag ik plotse ling sir George en miss York in onze na bijheid aankomen. „Dat is dan zoo afgesproken, Billy", zei ik haast. „Jij houdt de auto gereed en zindt mij het telegram en dan kom ik te gen zeven uur in „De Ploeg". Hij knikte en wij stapten verder, voor de andere twee ons bereikten. „Wij zijn gestuurd, om U terug te ha len", riep miss York ons toe. „Heeren zijn in onze kringen vrij schaarsch, dus U moet niet egoistisch zijn." „York heeft zich kranig gehouden, niet waar", zei sir George, „prachtig was dat laatste schot van hem „Buitengewoon mooi", zei ik met ge maakte opgewondenheid, terwijl Billy zich wijselijk met een goedkeurend glimlachje vergenoegde. Wij slenterden met z'n vieren terug naar de vijf stoelen onder de boomen, waar York aan tante Alary en Lady Baradell eenige interessante bijzonderheden over den loop van den wedstrijd mededeelde. „U blijft toch bij ons lunchen, mijnheer Logan?" vroeg de hartelijke gastvrouw. „Wij dekken de tafel bij deze gelegenheid altijd voor een onbepaald aantal gas. en." „Dat klinkt werkelijk verbazend hoop vol", zei ik lachend, toen Billy gaarne van de ui'.noodiging gebruik maakte, met de woorden: „Ik heb een speciale voorliefde voor dergelijke lunchen. Niets wekt meer den eetlust op dan het gadeslaan van menschelijke inspanning." „Wat een uitstekende eetlust zal U dan wel moeten hebben, mijnheer Northco.e". zei miss Vane hierop met een ondeugend lachje. Lady Baradell lachte ook, maar droog jes. „Een uitstekende eetlust", herhaalde zij, „maar getemperd door een strengen geest van zelfbeheersching. Daarom is hij zoo welvarend", voegde zij er kwijnend aan toe. Terwijl zij nog sprak, klonk de gong en be'aven allen zich naar de eetzaal. Een cricketlunch wijkt zoo weinig van eefi andere lunch af, dat ik mij onthouden zal van een beschrijving alleen dien ik te zeggen, dat ik, op verzoek van tante Mary, mij aan het hoofd van de tafel plaatste en zoo goed en kwaad het ging, 'de hon neurs waarnam. Na afloop verspreidden zich de gasten. Om clen schijn te vermijden te familiaar mot Billy te zijn, liet ik hem bij Lady Ba radell en de andere damesx terwijl ik met sir George in den tuin ging wandelen. Bil ly, die gaarne met dames babbelt, scheen met mijn regeling zeer tevreden en het was reeds half vier toen hij opstond en afscheid nam. „Komt U nog ee"s terug, mijnheer Lo gan vroeg tante Mary welgemeend. „Mijn neef komt morgen weer terug en het zal hem verheugen, met U kennis te mogen ma kern" „Daar verlang ik ook ten zeerste naar", zei Billy niet minder hartelijk. „Ik heb zoo veel van hem gehoord", voegde hij er aan toe. Met hartelijk handschudden nam hij van iedereen persoonlijk afscheid en onder het heengaan fuifde hij nog wel driemaal met zijn hand in de richting van de achterblij- venden. „Een alleraardigste man", zei tante Ma ry" „Wat zou hij hier in dit stille hoekje van r'e wereld zoeken?" „Hij is van plna een buitengoed te koo- pen", verklaarde miss York. „Hij zegt, dat hij het zwerven moe is en gaarne een eigen haard wilde stichten." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9