Handschoenen UIT DE RU- VRIJDAG 12 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 N00RDWIJKERH0UT. Bloembollencultuur. Tn café ,,'t Wa pen van Noord w ijkerhout", vergaderde de afd. Noordwijkcrhout van de Alg. Ver. voor Bloembollen-cultuur (B. B. C.). De voorzit ter, de heer E. Oosldam Jac.zn. opende de bijeenkomst, welke zeer druk bezocht was. Do heer L. M. van Noort las hierop de notulen en de penningmeester, de heer Jo van Dijk deed rekening en verantwoording, welke sloot met een batig saldo van 10G.04. De voorzitter bracht hierop in herinne ring dat het bestuur, zonder de leden er in te kennen, uit naam der vereeniging een cadeau aanbood ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Raadhuis en dit betaalde uit de kas der vereeniging. Het bestuur was van meening, dat dit punt niet de moeite loonde om er een aparte vergadering voor te beleggen, doch zou gaarne weten, of er ook leden waren welke bezwaar hadden tegen de gedane handelwijze van het bestuur. Een luide bij valsbetuiging was hierop het antwoord. Na gehouden stemming werden gekozen tot afgevaardigden naar de 165e algemeene vergadering te Haarlem op 15 Dec. a s. de heeren L. M. v. Noort en E. Oostdam Jac.zn. Tot plaatsvervangers de heeren P. Rey- neveld en W. Guldemond. De afd. Noordw.hout zal als voorzitter van het hoofdbestuur herkiezen de heer E. Krelage en als leden de heeren J. Valkering te Limmen en J. C. v. d. Meer te Noord- wijk. Medödeelingen werden gedaan over de in Februari a.s. te houden bloemententoon stelling te Haarlem, welke gehouden zal worden in de groote beurszaal van het Krelagehuis. De gelegenheid is er voor collectieve in zendingen van de afdeelingen en daarvoor moeten spoedig de opgaven worden ge daan. Alsnu was aan de orde: De behande ling van den Beschrijvingsbrief. Besloten werd mee te gaan met punt 7, betreffende „een extra tekst van 't orgaan" De stijging is onvermijdelijk in verband met noodzakelijke tekstuitbreiding. Niet aangenomen werden punt 8 en 9 welke geen nadere toelichting vereischen. Bij de rondvraag vestigen de Gebr. van Paridon er de aandacht op, dat het voor een vooruitgaande bloeiende gemeente als Noordwijkerhout best mogelijk zou zijn, dat de telefoon dag en nacht wordt openge steld, wat een bedrag vereischt van 300. Het bestuur zal dit overwegen. Hierna werd overgegaan tot verloting van een pracht collectie bloeiende planten geleverd door de firma's Overvelde te Noordwijk en BergSmit, alhier. NOORDWIJK. Bloembollencultuur. Onder flinke be langstelling vergaderde gisteravond Bloem bollencultuur in Hotel Royal. De voorzit ter, de heer J. C. v. d. Meer, sprak bij openig zijn vreugde uit over de groote op komst. Als spr. een terugblik wierp op het bijna voorbije jaar, moest hij getuigen dat deze periode voor de bloemisten een groo te ontnuchtering heeftgebracht en ge toond heeft, dat het bollenvak een zeer wispelturige branche is. Over het geheel genomen meende spr. dat het vak nog wel loonend is geweest. Wanneer men echter gaat splitsen: niet, daar de hyacinthen- teelt ver onder peil staat. De te lage prij zen voor deze cultures zullen echter zeker de reclame voor dit product vergemakke lijken, waardoor het gebruik zeker zal toe nemen. Verder wees spr. er op, aan de hand van de groote massa bollen; dit jaar verhandeld zijn geworden, dat men wel met eenig optimisme de toekomst kan inzien. Door de vele regens in de laatste weken verwachtte spr. ook een minder goed gewas, althans zullen zeker meerdere tuinen waterschade hebben bekomen. En kele ingekomen stukken betreffende candi dal en stelling worden voor kennisgeving aangenomen, evenzoo een schrijven van den heer Verhulst uit Leiden, waarin deze de gelegenheid bood lezingen te houden o.a. over de verhouding tusschen Rijk en Gemeente met cle nieuwe belastingwet. Voor dit onderwerp bleek wel belangstelling te bestaan en er onlspon zich een breed voerige gedachtenwisseling. Aan de hand van een genomen besluit op le laatstgehou den vergadering, een conferentie aan te vragen met den directeur van het Post kantoor, naar aanleiding van het lange wachten bij telefoongesprekken in het sei zoen met de streek, deelde de heer C. Ver- weij mede, dat uit de gehouden besprekin gen is gebleken, dat, niettegenstaande het versterkt personeel, het kantoor Noordwijk door de twee samenvallende bedrijven al hier is overbelast is geworden en door den directeur bereids zijn aangevraagd extra lijnen voor de grootere steden. Vanuit het bestuur werd thans voorgesteld een request bij den directeur-generaal der Posterijen in te dieren tot het herkrijgen van het streek- net Lisse voor Noordwijk. Wanneer dit echter niet mogelijk mocht blijken te zijn, althans aparte lijnen in beJiening voor de streek te verkrijgen. Een door. den secre taris opgesteld verzoekschrift werd aan de vergadering kenbaar gemaakt en met ap plaus aangenomen. Eon afschrift hiervan zal tevens aan het hoofdbestuur en de Ka mer van Koophandel om adhaesie worden toegezonden. In de vorige vergadering was tevens nog besproken de mogelijkheid tot het verkrijgen van een vasten ambtenaar alhier van den Plantenziekten-kundigen dienst. De heer W. S. v. d. Meer, welke enkele besprekingen in deze heeft gehou den, ontraadde ten sterkste dit plan, daar de amblenaar in den huidigen toe stand zeker naar ieders volle tevreden heid werkte. Voor diens medewerking bracht spr. gaarne een woord van lof, waar mede de geheele vergadering instemde. De bestuursverkiezing, wegens periodiek af treden van de heeren J. v. d. Wilden en A. R. Overvelde, had tot uitslag dat beiden met meerderheid van stemmen werden herkozen. Als candidaat voor het hoofdbe- Speciale Aanbieding GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART Nappa voor D^mes 9/17 met wol gdffcerd, 3.4#} 2.95, Voor Haerèn geheel gwaefd 4.9o,""JWN Nappa Hendichoene in diverse modek^uren vooijj Dames mot fraajop Bontrand^ on geheel gevoerd 1.25, 3.75, Nappa en Astrakan schoenen v. Jongens en Meisjes in ALLE MATEN. Zeer groote keuze Wollen, Tricot en gebreide Hand schoenen extra, extra voordeelig 3.15 2 95 Hand- Haarl.straat h. Donkersteeg 2-4-6 OPGERICHT 1875. stuur in de vacature P. Bakker Mzn., werd alsnog gesteld de heer J. P. de Goede te Breezand. De behandeling van den beschrij vingsbrief der 165e Algemeene Vergadering bracht bij punt 7 en 8 nogal enkele bespre kingen teweeg. Punt 7 voorstel tot statu tenwijziging en aanvulling; hiermede kan men in zijn geheel accoord gaan. In punt 8 om in beginsel te besluiten tot oprichtig van een keuringsdienst van te veld staan de tulpen, zag men voor export geen enkel nut. Bij de rondvraag zal het H. B. ver zocht worden om hier te verkrijgen, zoo als reeds in enkeJe andere landen bestaat, dat nota's verzonden kunnen worden te gen drukwerk-tarief. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren J. Braun en W. S. v. d. Meer. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter onder dank deze geanimeerde vergadering, waarna nog een aantal plan ten werden verloot. TER AAR. Bijtijds gered. De heer N. H. hoorde op het Kerkpad een geplons in het water, en zag toen achter het schut niej. de K. al midden in de sloot achter haar huis lig gen. H. aarzelde niet en sprong met klee- ren en al aan te water en wist mej. de K. te redden. Geboren: Martinus Cornelis z. van Ph. Lek en Valentijn. Adrianus Petrus z: van P. J. Akerboom en v. Smorenburg. Wilhelmus z. van J. Hoogervorst en van Zaal. Joannes Maria z. van J. v. d. Jagt en Winter. Maria Margaretha Cornelis d. van J. Egberts en Hoogevorst. Overleden: W. Uittewaal 72 j. echtg. van C. M. v. d. Dobbelsteen. Gevestigd: P. Morgenrood van Haarlemmermeer. Vertrokken: P. C. v. d. Hoorn naar Hazerswoude. VOORHOUT. Bloembollencultuur. Gisteren erga- derde de afdeeling Voorhout van de Alge meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur in het café „de Bonte Koe", a hier. De voorz tiex, de heer P. van R eisen, opende de vergadering en heette Je leden welkom. Spreker hield een kort overzicht van de handel en kweekerij in het afge- loopen seizuen, terwijl hij de toekomst hieraan toetste. Vervolgens las de Secretaris, de heer C. J. Zonneveld, dc notulen van het verhan delde in de vorige vergadering, welke on veranderd werden goedgekeurd. De afgevaardigde van de vorige alge meene vergadering, de heer G. M. Prins, bracht vers ag uit van deze vergadering, waarin hij duidelijk liet uitkomen wat men in acht moest nemen met het afgeven van koopbriefjes. Hierover werden verschillen de vragen gesteld, welke naar tevreden heid werden beantwoord. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer H. J. Ves- ter, bleek, dat het batig saldo 1929 be droeg 175.99. De ontvangsten over 1930 95.18 hebben bedragen en de uitgaven 92.94, alzoa over 1930 een batig saldo van 2.24, hetwelk gevoegd werd bij het batig saldo over 1929, zoodat het totale batige sa do bedreef 178.23. Met bijna alle stemmen werden de hee ren C. J. Zonneveld, secretaris, en H. J. Vest er, penningmeester, als bestuursleden in die functie herkozen Genoemde heeren namen deze herbenoemmg aan en dankten voor het vertrouwen in hun gesteld. Intusschen had de commissie de heschei- den van den penningmeester gecontroleerd en bracht zij bij monde van den heer Spie renburg verslag uit, hetwelk leidde t-ot décharge van den penningmeester. Tot afgevaardigden voor de 164e alge meene vergadering werden benoemd de heeren G. M. Prins en P. L. van der Hulst, terwij', de heeren C. J. Zonneveld en P. van Reisen werden aangewezen tot plaatsver vangers. Aan de orde kwam de behandeling "an de beschrijvingsbrief voor genoemde al gemeene vergadering. Punt 8 van deze beschrijvingsbrief, voor stel hoofdbestuur tot het instellen van een keuringsdienst voor bloembollen (tulpen), leverde stof tot spreken. Het bestuur van de afdeeling -vilde dit voorstel afstemmen, omdat er veel bezwa ren tegen zijn en er eerder kwaad dan goed uit voort kan komen. De heeren Van der Hulst, Spierenburg, Werkhoven en van Zonneveld komen na eenige discussie tot dezelfde meening. Vergadering van den Raad der gemeente Zegwaart op 10 Dec. 111., des avonds 7 uur, ten Raadhuize. Aanwezig alle leden. Bij loting wordt als voorstemmer aangewezen de heer J. D. P. van Duyvenbode. De vergadering Worclt geopend met het voorgeschreven formulier-gebed. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Hier na wordt de agenda aan de orde ges:eld. le. Mededeelingen: Missive van H. H. Ged. Staten, meldende verdaging beslissing op besluit tot grondaankoop. Idem, vast stelling gemeenterekening, dienst 1928. Dankbetuiging harmonie-vereeniging „Kunst en Vriendschap" voor toegestane subsidie. Idem Baljuwschap Schieland. Voor kennisgeving aangenomen. De gemeenterekening. 2. Voorloopige vaststelling gemeentere kening 1929. De commissie, belast met het nazien der rekening adviseert tot voorloopige vast stelling. De cijfers luiden voor den gewonen dienstontvangsten 72.588.57 1/2, uitgaven J 68.535.47 1/2, batig saldo 4053.10; voor den kapitaaldienst zijn de om vangsten 54.902.73 1/2, uitgaven 53.491.31; batig saldo 1411.41 1/2. 3. Vaststelling opcenten gemeentefonds- belas ting en gemeentebegrooting, dienst 1931. De voorzitter vraagt of een der leden al gemeene beschouwingen wenscht te houden. Geen der leden wenscht dit. De heer v. Duyvehbode vraagt het woord over enkele posten, der begroeting. De voorzitter memoreert het 12 1 /2-jarig secretarisschap van den heer C. P. Blaauw- hof. Hij brengt een woord van dank uit, De raadsleden feliciteeren den heer Blauw hof. De wegen in Npt dorp. De heer van Duysenbcde informeert over de pest onderhoud Jan wegen. Spr. wil een post laten staan, en deze post te schrappen bij overname door Ged. Staten, van den Zcgwaaibschenweg, dié 1 Januari 1931 in onuerhoud door Ged. Staten wordt overge nomen. Spr. denkt, dat al wordt de Zeg- waartseheweg overgenomen, do weggelden mee.en worden genandhaafd. Spr. wil de verordening laten bestaan. De heer Smits bespieekt naar aanleiding hiervan de onderhoudskosten van de klei ne steentjes. De voorz. deelt,3a| voorstel van B. en W. mede om de Dorpsstraat te vernieuwen, in den geest van Lage Einde. Volgens spr. kan de bestaande toesand niet voortduren. De heer v. Straalen vraagt of B. en W. ook rekening willen houden met den slech ten tcestand. De heer Lamens wenscht iets te zeggen naar aanleiding van de vernieuwing. Spr. wil eerst de k.eine steentjes ophalen. De heer v. Well juicht het voorstel toe. De heer v. Duy\enbode dringt nog eens aan op handhaving post weggeld, opdat zich weer niet hetzelfde geval voordoet als enke.e jaren geleden aan de Stationsstraat. De voorz. brengt even naar voren de on derhoudskosten van pl.m. 4000 M., terwijl bij overname een bedrag van 1SOO.— aan Ged. Stalen meet worden uitgekeerd. Na'rondvraag blijft de post gehandhaafd. Bang voor een „gasooriog". De heer v. Duyvenbode zegt bij den post subsidie Landstorm ^mmissie hierop geen aanmeikirg te makg\. In t algemeen wil hij wel iets zeggen. Spr. memoreert de dcodende mist. Hij herinnen zich een mis sive van den Minister van Defensie, waarbij werd aangedrongen op gasvrije kelders. Spr. deelt hierop vert het oog op een toe- kcmstigen luchtoorlog. Hij vraagt of er iets in die richting $&aan ia. Spr. zou gaar ne inlichtingen hieflöve-r hebben. De voorzitter deeife meae een dergelijke missive niet te hebben ontvangen. Besloten wordt de Gew. Landstorm-com missie een subsidie fan 25 toe te kennen. Bij het punt Brandkranen stelt de heer Van Straalen voor tot uitbieiding over te gaan, met het ocg op eventueel brandge vaar, juist op die plaalsen, waar de water voorraad, vooral in den winter onvoldoen de is. De voorz. zegt toe'dat B. en W. de zaak nader zullen bespreken en t. z. t. een voor stel aan den Raad .-zullen doen. De heer Smits stelt bij de desbetreffen- den post de vraag, of de verordening op de herkeuring van ingevoerd vleesch niet kan vervallen, daar de ontvangsten hooger zijn dan de uitgaven. De voorzitter wil nog afwachten, daar deze post steeds een nadeelig saldo ople verde. Bij de.post onderhoud klokken en uur werken, vraagt de heer Lamens aan wien de toren van de Ned. Herv. Kerk in eigen dom toebehoort. De voorz. zegt, dat de kerkgemeente in deze maar een onderzoek moet instellen. Dezelfde spr. heeft tot zijn spijt opgemerkt dat de kosten urinoir niet verhoogd zijn. De voorz. antwoorddat men geen ge schilde plaats heeft. De heer Lamens: Leidsche Wallen. De heer v. Duyvenbode stelt voor een urinoir te plaatsen op den hoek van de Stationsstraat. De voorz. zegt onderzoek toe. Subsidie R. K. Bewaarschool. De heer Lamens zegt, dat Zegwaart geen bewaarschool heeft. De wet verplicht zulks niet. Hij stelt voor deze post van de be grooting af te voeren. Spr. zegt verder, dat subsidie aan die inrichting lijnrecht is togen zijn beginselen. Hij wil niet onaangenaam zijn. Het geld komt aan de R. K. Kerk. Het gaat niet tegen personen, doch tegen het hiërachische Rome. Het voorstel-La- mens wordt verworpen. De heer Chardon vraagt of de heer La mens bewijzen wil, dat de gelden in de kas van de kerk worden gestort- De heer Lamens: Onlogisch. De heer v. Duyvenbode vindt het jam mer, dat ieder jaar weer opnieuw op deze wijze deze zaak wordt besproken. Het heeft geen zin. De heer Chardon merkt op, dat toen er vrceger twee bewaarscholen waren de heer Lamens wel voor subsidie stemde. Wanneer de heer Lamens tegenstemt schakelt hij een deel der burgerij uit. Als men een neu traal standpunt inneemt, aldus spr., moet men tegen alle subsidies zijn. Dat stand punt is z. i. niet zuiver. Consequentie hier in leidt tot zelfvernietiging en dat mag niet. De heer Lamens stelt voor bij de post uitgaven volksfeesten, deze van de begroo ting af te voeren. Spr. betoogt, dat de commissie voor de kinderfeesten in nauw verband staat met de Oranje-vereeniging. Spr. wil wel kinderfeesten op de scholen bij heugelijke gebeurtenissen het Koninklijk Huis betreffende, doch niet in samen- of medewerking met de Oranje-Vereeniging. De heer v. Duyvenbode geeft vorigen spreker in overweging, dat hij geen be zwaar heeft tegen den post, doch tegen de wijze waarop deze wordt besteed. De heer Lamens wil, dat B. en W. toezien op de sam er stel ling van de Commissie. De heer v. Duyvenbode reageert hierop. De heer Lamens deelt niet het stand punt van enkele leden over de wijze van feestvieren, georganiseerd door de Oranje- vereeniging. Spr. is tegen de wijze waarop het Oranjefeest wordt gevierd. De heer v. Well wil een bedrag uittrek ken voor werkloozen, en werkverschaffing. Hierbij wordt hij ondersleund door den heer Smits. Met algemeene stemmen wordt een post voor werkverschaffing aan werkloozen uil getrokken. De verordening opcenten gemeentefonds- belasting wprdt z. h. st. aangenomen. Den raadsleden is een concept-verordening thufs gezonden. 4. Vasts'.elling raadsbesluit bouwverbod en bebouwingsverordening. Volgens missive van Ged. Staten is de beslissing op besluit tot grondaankoop ver daagd. Ged. Staten zullen een exemplaar der verordening worden toegezonden. 5. Wijziging begrooting 1930. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Rondvraag. De heer v. Duyvenbode vraagt aandacht op de bedelarij en wenscht polit.e toezicht. De voorzitter zegt medewerking toe. De heer Lamens wi„st op den tcestand van den Rokkeveenschen weg. Spr. vindt het een gemeentebelang dezen weg in orde te maken. Verder maakt spr. aanmerking op de wijze van demping van de slooten aan genoemden weg. Deze acht hij in strijd met algemeene reinheid en gezond heid. De voorz. zegt medewerking en onder zoek toe. De heer van Straalen heeft gezien, dat me? Pijnacker het kantoor van de Wa terleiding wenscht te verbouwen. De ver bouwing zal te eng en te beperkt blijven. Spreker wijst op de ruimte bij den u ««•Ho ren en zag gaarne dat woonhuis directeur en kantoor aldaar werden geplaatst en wijst hierbij op verschillende voordeelen. De heer v. Duyvenbode onderschrijft de meening van vorigen spreker. De voorz. antwoordt hierop, dat dit on derwerp hier niet thuis hoort, doch gaat met. de meernng van den heer Van S.raa ien accoord. De heer v. Duyvenbode zegt, dat het de mcening van den geheelen raad is, hier het centrum van de waterleiding en hebben verzocht den voorz. deze meening te be hartigen in het bestuur van de waterlei ding De heeren v. Well en Smits sluiten zich hierbij aan. De voorz. antwoordt, dat hij deze kwestie gaarne ter bevoegder plaatse ter sprake zal brengen. Om 11 uur wordt de vergadering geslo ten. Besloten wordt dat de afgevaardigden hier tegen zouden stemmen. Het voorstel van de afdeeling Schoten- Velzen, inzake de betalingen, wenschte de voorzitter te steunen door adhaesie te be tuigen. De heer Spierenburg voelde veel voor dit voorstel, doch beweerde dat doorvoe ring hiervan heel moeilijk zal zijn. Spreker zou de afgevaardigden er op willen laten aandringen, dat het hoofdbestuur in deze stappen doet tot wetswijziging, omdat het hier betreft een wettelijke regeling. Hiertoe werd na eenige discussie oeslo- ten. Met algemeene stemmen werd de heer E. II. Krelage te Haarlem, opnieuw ean- didaat gesteld als voorzitter van de i'ge- meer.e vereeniging. Tot leden van het hoofdbestuur stelde de afdeeling Voorhout candidaat den heer C. J. van der Meer, te Noordwijk in de vacature-de Graaf en de heer Volkering in de vacature^Bakker. Na discussie werd besloten adhaesie te betuigen aan het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden, ge richt aan den Minister van Waterstaat, inzake verlaging van de telefoontarieven, meer speciaal voor het gesprekkenfanef. Op voorstel van den heer Spierenburg werd besloten aan de H. IJ. S. M. te Utrecht, een adres te richten om een trein te laten stoppen tusschen cle treinen, wel ke alhier stoppen des avondds om 8 en 11.30 uur, terwijl tevens zal worden verzocht om een betere wachtgelegenheid. Hierop sloot de voorzitter de vergade ring, waarna men overging tot het verlo ten van eenige planten. Z0ETERMEER. Wagen gekantold. Donderdag kwam het paard van den veehouder T., gespannen voor een met gevulde melkbussen beladen wagen, door de gladheid van de Vlaming straat te vallen. Ook cle wagen kantelde. Een groote hoeveelheid melk ging verloren. ALPHEN AAN DEN RIJN. Werkloosheid. Werkloozen ingeschre ven op 7 Dec. 1930:- 1 autogeen lasscher, 27 betonwerkers, 1 boomkweeker, 2 chauf feurs, 59 fabrieksarbeiders, 1 kan oorbe- diende, 3 klinkers, 57 losse arbeiders, 1 machinebankwerker. 1 machinedraaier, 10 metselaars, 11 opperlieden, 10 scheepma kers, 2 scheepstimmerlieden, - 7 schilders, 1 schilder-uitvoerder, S schippers, 1 siga renmaker, 18 timmerlieden, 2 tuinders, 4 ijzerwerkers, 1 zeilmaker en 1 meubel maker. NIEUWVEEN. M. v. d. Ent Braat. t Donderdagmorgen overleed plotseling in zijn woning, de heer M. van der Ent Braat, in den ouderdom van 76 jaar. In leven was de heer Braat ambtenaar van den Burg. Stand in onze gemeente. Bovendien was hij ruim vijf en twintig jaar voorzitter van de werkliedenvereeniging „Eigen Hulp". De overledene stond algemeen bekend als een plichtsgetrouw man, die ondanks zijn hoogen leeftijd, op sociaal gebied veel pres teerde in onze gemeente. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). IJssport. Gisteravond hield de ver eeniging „IJsspori de jaarvergadering in het café ,,'t Witte Huis" onder leidiug van den voorzitter, den heer A. C. H-sndrikse, die met een pittig welkomstwoord de ver ga-dering opende, waarna door den secre taris, den heer Alb. van Klaveren, de no tulen werden gelezen, welke onder dank zegging werden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester, den heer C. de Graaf, was zeer optimis tisch gesteld, omdat hij voojr het eerst, na afbetaling van alie schu'den, een saldo had kunnen boeken van 140.43. De boe ken en bescheiden werden door den beer F. den Hertog en B. de Jeu nagezien en in orde bevonden. De voorz. dankte den penningmeester voor zijn gehouden oe! eer en sprak den wenscht uit, dat hij nog vele jaren zijn functie zal mogen vervullen. Als periodiek aftredend bestuurslid werd de heer A. O. H-endrikse, en als baan-com- missarissen werden de heeren J. P. van der Stoel en N. van Diemen bij acclamatie her kozen. De voorzitter dankte de vergade ring voor het vertrouwen wederom ;n hem gesteld en fe icitcerde de heeren baan commissarissen met hunne herbenoeming. Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer de Bruin besloten, om in 't "er- volg een kas- of controlecommissie le be noemen, welke vooraf de bceken en be scheiden kan nazien; voor het jaar 1931 werden bencèmd de heeren J. P. de Bruin 'én H. Komoier. Op voorstel van den heer W. Tijssen werd besloten voor het ophalen van con tributie een bode aan te stellen, vanuit de vergadering werd genoemd de heer Dee genaars, waarmede het bestuur zich in verbinding zal stel en. Verschillende plannen en voorstellen be treffende IJss-nort werden be3ornken, waarmede het bestuur rekening zal hou den. De heer J. P. v. d. Stoel, voorzitter van de zustervereeniging „IJsclub", schet- jte de activiteit van den Zuid-Hollandschen Ijsbond, de daaraan verbonden verzeke ring der leden te-gen ongeva len en ein digde met een aansporing, om allen ook lid te worden van de vereeniging „IJs club". Op de vraag van den heer G. de Koning of er op de terreinen we'ke door de ge meente Leiderdorp zijn gekocht, een ijs baan gemaakt zou kunnen worden, ant woordde de voorzitter, dat dit punt s'-eeds de vol'e belangstelling heeft van het be stuur. Naar aanleiding van deze vraag gaf de heer v. d. Stoel aan het bestuur in over weging dit punt met den burgemeester van Lei'erdorp te bespreken. Met e»3n woord van dank tot de aanwe zige 'eden en met den wens^h, dat de 'er- eeniging ook dit jaar daadwerke'ijk zal kunnen optreden, sloot de voorzitter deze vergadering. De verloting van enkele lekkernijen en sigaren bezorgde 12 personen een verras sing. Z0ETE3W0UDE. Fraudu'euse huisslachf'ng. Meldden wij pas een geval van frauduleuss huis- s'acht-ing, thans is weer een procesverbaal opgemaakt voor een gelijke wetsovertre ding. De gemeente-politie met den huip- keurmeester de H. heeft n.l. beslag gelegd op een tweetal hammen van een krul- straat die reeds geruimen tijd geleden ge slacht was zonder dat daarvoor de ver schuldigde cijns was betaald. De ham metjes, het eenigste restant van hetgeen eens varken was, zijn uit den schoors'een gehaald en naar Leiden vervoerd. De be trokken 'andbouwer W. krijgt in ruil een procesverbaal. Bemaling Oost- en Westbroekpoi Ier. Door de inge'anden va-n den Oost- en West broekpolder is besloten om voor de polder bemaling een motor aan te koopen. ^.'orle- den jaar was de bestaande molen omge bouwd volgens het systeem Dekker, waar mede verscheidene duizenden guldens ge moeid waren, doch bii den jongsten storm is die mo'en dermate vernield dat een nieuwe insta'latie meest aangebracht wor den. Aangezien het systeem Dekker niet voldeed in de practijk heeft her bestuur eerst getracht om een e'ectrische bemaling te verkrijgen, doch de Sted. Fabrieken van Gas en E'.ectriciteit te Leiden snelden dergelijke voorwaarden, dat een elec'rrische bemaling niet toegepast kan worden van wege de hooge kosten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6