H. M. PIERROT BINNENLAND teseirén 1 LEEGVERKOOP wegens VERKOOP HUIS!! RECHTZAKEN UIT DE PERS VRIJDAG 12 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDF BLAD PAG. 5 PROV. STATENVERKIEZINGEN. Candidatenlijsten van den Vrijz.-Dem. Bond Aan de Statenverkiezingen zal door den Vrijzinnig Democratischen Bond met de volgende lijsten van «andidaten worden deelgenomen in de greep kieskringen Lei den Gouda en Ridderkerk met een lijst, luieende 1. J. Kortland te Schoonhoven (aftr.); 2. Dr. AL D. Horst te Leiden; 3. Mr. A. II v- man te Wassenaar; 4. M. Hannewijk re Strijen; 5. Ir P. F. van der Wallen le Brielle; 6. G. de Lange te Waddinxveen; 7. mevr. H. W. B. van Itallie van Embde.n t,e Leiden; 8. J. F. de Ren te Leiden; 9. 0. H. Hagedoorn te Gouda. Mr. Dr. W. J. A. M. FICK. Benoemd tct raadsheer in den Hoogen Raad. De Staatscourant van gisteren bevat het Kon. besluit, waarbij is benoemd tot raads heer in den Hoogen Raad der Nederlanden mr. dr. W. J'. A. M. Fick, thans rechter in de arrondissementsrechtbank te den Haag. Air. dr. W. J. A. M. Fick werd op V0 Maart 18S7 te Oosterhout geboren. Hij promoveerde tot doctor in de rechtsweten schappen te Utrecht op 15 Maart 1910 en in de Staatswetenschap op 22 Maart 1915. Op 25 Juni 1912 werd hij benoemd tot ambtenaar van ket Openbaar Ministerei bij de Kantongerechten in het arrondisse ment Haarlem, waar hij een 7-tal jaren werkzaam was. Op 26 Juni 1919 volgde zijn benoeming tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Breda. Op 17 Maart 1927 werd hij als rechter overgeplaatst naar de arrondissements rechtbank te 's Gravenhage. R. K. METAALBEWERKERSBOND. Meer dan 15.000 leden. Naar de „Volkskr." verneemt, heeft de R. K. Metaalbewerkersbond reeds de 15.000 oveischreden, het ledental dat hij zich door gestage propaganda dit jaar had voorgesteld te bereiken. MISPLAATST PROTEST. „Het Volk" is uitermate op de teenen getrapt., doordat bij de begrooting van Arbeid en later in de Katholieke pers aan merking is gemaakt op het feit, dab de heer Duys, die indertijd een blauwen Maandag op de Rijksverzekeringsbank ge werkt heeft, nog steeds een bedrag van ruim 3000 per jaar opstrijkt als non-ac- tiviteitstractement. Genoemd blad geeft toe, dat het uitbetalen van tractementen aan menschen die er niets voor doen ilien. een misstand is, maar zegt het heel na tuurlijk te vinden, dat de betrokkenen, zoo lang de wet niet gewijzigd is, hun onver diende guldens opstrijken. Voorts doet het „Volk" verontwaardigd omdat er alleen iets wordt gezegd van den heer Duys en niet van de heeren Joekes en Duymaev van Twist, die dezelfde voorrechten genieten. Dit protest van het socia isrisch orgaan is al heel zwak. Aloreel is het nooit te ver dedigen, dat van een misstand geprofiteerd wordteen volksvertegenwoordiger moest dat niet willen en allerminst de heer Duys. die overal en op ieder iets te vitten heeft en nooit een blad voor den mond neemt, wanneer zijn critische geest ongerechtig heid bespeurt. Een misstand erkennen be- teekent niets zoolang de moed ontbreekt, om dien misstand uit te roeien. De S. ^D. A. P. kikt echter niet over wetswijziging in dien geest al stemde zij wel in met den anti-papist Lingbeek, toen die aan de klooster ingen heb verdiende, dus recht vaardig loon, wilde onthouden. De verge lijking met anderen gaat ook niet op. Het kwaad valt nooit goed te praten, omdst het door anderen ook misdreven wordt. Van het geheele verweer blijft dus niets anders bestaan, dan de klacht over de ver ongelijking. Ook deze houdt geen steek. Dat men al'.e-sn over het geval Duys spreekt, v'oeit hier uit voort, ten eerste uit de omstandigheid, dat het algemeen bekend is; ten tweede uit het feit, dat de heer Duys zich opwerpt als een maatschap pij hervormer en ten derde vindt het zijn verklaring in het uitzonderlijke. De 'neer Duymaer van Twist kan buiten beschou wing blijven, omdat het niet waar is, dat hij nonactiviteits-tractement geniet. Toen deze heer Kamerlid werd, was hij kaoi- tein en is als zoodanig gepensionneerd. Zijn latere bevorderingen brengen hem geen hooger uifkeering. De heeren Joekes en Oud profiteeren daarentegen wel van den misstand, maar kunnen tenminste nog zeg gen, dat zij, indien zij niet meer herkozen worden, naar hun oude positie terug wil len. De heer Duys echter heeft reeds een ander beroep, n.l. dat van advocaat geko zen en zal nimmer naar de Rijksverzeke ringsbank teruggaan. Die neemt alleen geen ontslag, wijl hij dan 3350 zou moe ten missen. „Het Volk" had wel reden ge had om iets minder van den toren te bla zen. Hongaarsche kinderactie. De secretaris van het bestuur van het R. K. Hongaarsch Kindei comité in liqui datie deelt mede, dat per 15 December a s. mej. Baretia uit 's Gravenhage voornemens is een reis te maken uaar Boedapest. Ten gerieve der pleegouders stelt zij zich be schikbaar kinderen mede te nemen naar Hongarije, of terug te brengen naar Ho - land. Volledige inlichtingen verstrekt Strenge pascontrole te verwachten. De versterking der douanen in het Grensbezirk met niet minder dan 50 be ambten wordt met ingang van 1 Januari a.s. gevolgd door uitb; aiding der grens politie. Met ingang van dien datum zul len 6 grenspolitiebeambten in Herzogenrath alsmede een zelfde aantal in Horbach- Richterich worden gestationneerd, waar voor de noodige lokalen reeds z'.jn ge huurd, welke beambten onder de directe leiciing staan van het Polizei-Prasidium te Aken. Hoewel deze beambten mede belast zijn voor de beperking der criminaliteit in de grensplaatsen, is een dei- hoofddoelen passenconbrole van buitenlanders, die zich naar Duibschland begeven, dus ook voor Nederlanders, die over de grens gaan. Bij informatie bij een der hoogere po- litie-ambtenaren in een Duitsch grens- plaatsje, deelde deze het „L. D." mede, dat ingaande 1 Januari a.s. de passencon- trole, ook voor Nederlanders, zeer zou worden verscherpt De eerste vrouwelijke doctor aan de Handelshoogeschool. Don-derdag heeft aan de Handelshooge school te Rotterdam de promotie plaats gehad van de eerste vrouwelijke doctor m de handelswetenschap in Nederland, mej. W. H. van der Goot, op het proefschrift getiteld: „De besteding vAn het inkomen" en stellingen. AIej; van der Goot, die geboren is in Pre toria, werd daarop door prof. Goudriaan toegesproken die, voordat hij haar het di ploma uitreikte er aan herinnerde, dat de Handelshoogeschool sedert haar oprich ting door 158 vrouwelijke studenten be zocht is, waarvan er 76 waien geslaagd. Afgewacht zal moeten worden of de nieu we doctor zooals gebruikelijk is, zich na de promotie zal wijden aan de wetenschap, doch indien dit het geval is, hoopt spre ker dat haar werk zal leiden oot dat, waar mede de wetenschap het best wordt ge diend. Nadat de rector-magnificus, prof. dr. P. \erkade, mej. van der Goot had geluk- gewenscht, heeft in de met bloemen ver sierde rectorskamer een receptie plaats ge had, waarvoor zepr veel belangstelling be stond. „Horecaf" tegen de lunchrooms. In een Woensdag j.l. gehouden vergade ring van de afdeeling Den Haag van „Ho recaf" is aan de orde gesteld de oprichting en exploitatie van lunchrooms in magazij nen en warenhuizen en door broodfabrie ken, welke leveranciers zijn der hotelbe- drijven. Algemeen was men van oordeel, dat men geen leverantie moest gunnen aan deze broodfabrieken. Wat de lunchrooms in wa renhuizen betreft, was men eveneens alge meen van oordeel, dat deze hun oorspron kelijk doel verre voorbij schreden. Geen enkele dezer lunchrooms zal aan de eischen der Drankwet voor de verlofslokalen vol doen. Deze lunchrooms, welke een groot-en voorsprong hebben op de restaurants, vor men, volgens de vergadering, een lang- zaam aanwassend economisch gevaar. Be sloten werd aan de Kamer van Koophan del te verzoeken, dit vraagstuk in studie te nemen. De Zaterdag na Kerstmis. De directie van de Nederlandsche Spoor wegen heeft beslist, dat op Zaterdag 27 December a.s. de groote en kleine werk plaatsen, evenals de hoofdgebouwen zul'.en worden gesloten, waarvoor het personeel een halve dag verlof in rekening zal war den gebracht. Het verzcek, om de arbeidscontractant en het verzuim te vergoeden, wees de Directie met het oog op de consequenties, af. Pachtverlaging. Het kerkbestuur van Asselt heeft be sloten over 1930 aan alle pachters een kor ting van 20 pet. op hunne pachtsommen te verleenen. Oud-Zouaaf overleden. Te Wychen is op 85-jarigen leeftijd over leden de laatste der 5 Wychensche oud- I zouaven, de heer M. A. v. Lokven. Zeer groote koopjes PORSELEIN 24 dlg„ van 27.50 nu 19.95 MAA3SMANSSTEEG 7 /TELEFOON 630 loss. ENGILSCH 12 pers., v. 65.00 Inu 38.73 PORSELEIN MOOI Wtf ECOil ZEER MODERN 15 dig. van 6.75 10 dig. vat 7.50 15 dig. nu 2.95 nu 2.' nu 9.23 evenals alle andere artikelen BENEDEN INKOOPSPRIJS. - Koopt In onze VERDUISTERING. Het tekort bij den stucadoorsbond. Gister s'.ond voor de arrondissements rechtbank te Haarlem terecht de 40-jarige voormalige secretaris-penningmeester van den Alg. Ned. Stucadoorsbond te Haarlem. Hoewel het tekort op de rekening ongeveer 50.CCO beloopt, was eeh verduistering van 700 ten laste gelegd. Er was zeer veel be- j langs elling. Als getuige werd gehoord een 38-jarige vrouw te 's-Gravenhage met wie verdachte relaties had onderhouden en aan wie hij een groot deel van het geld had uitgege ven. Deze getuige verklaarde, dat zij zes jaar ge'-eden verdachte leerde kennen. Vijf jaar geleden begon zij een zaak op den i Kruisweg te Haarlem, die misliep. Verd. betaalde voor haar verschilende rekenin- 1 gen. Verdachte betaalde steeds voor haar verschillende kos'en en is ook met haar i naar Duitschland geweest. Toen de zaken van getuige failliet gingen, opende zij te Amsterdam een kapperswinkel, en weer betr-alde verdachte voor haar de huur van het huis, de installatie van de zaak en meer onkosten. Nadat ook de zaak in Amster- I dam was misgeloopen, vestigde getuige, i weer op Ros'en van verdachte, een pen- j sion te s-Gravenhage. Maar ook hier had zij geen voorspoed. Op voorspraak van ge- j tuige leende verdachte in dien tijd van een heeft hij'nooit iets ter jig gezien. Getuige verklaarde in totaal j 10 a 12.000 van verdach'. e te hebben ontvangen om zaken te drijven. Verdachte zeide op deze verkla ringen geen aanmerkingen te hebben. De accountant te Buèsum ve.klaarde, de verduistering in de boeken te hebben ge constateerd en op 27 November 1929 te hebben vastgesteld, dat er een tekort was van ongeveer 50.000.Enkele andere ge tuigen werden nog gehoord, uit wier ver klaringen bleek, dat |e eerste getuige de zaken zoo had weten in te kleeden, dat zij wettelijk nooit verplicht zou kunnen worden, aan verdachte eenig geld terug te betalen. Verdachte bekende de verduisteringen, en zei dat bij de ontdbfêjjring ervan het ver vreemde bedrag ongavèer 10 a 12.000 meest zijn. Het U. M. herinnerde er aan, dat eerst op verzoek van het bestuur van den bond geen vervolging tegen verdachte was inge steld, doch toen de justitie ter oore kwam, dat verdachte een dribbel leven leidde, werd een nieuw .onderzöëk gelast. Hel O.M. kan niet aannemen, dat-overdachte de naive- ling is, waarvoor hij zich uitgeeft. Hij heeft het geld willens en wetens weggenomen. Zijn vrienden en meiqbestuurders hebben hem niet gewaarschuwd, hoewel zij wisten, dat hij gelden uit de kas wegnam. Spr. eisohte wegens verdpisjpring een gevange nisstraf voor den tijdfyan een jaar en drie maanden met aftrek "van preventieve hech tenis. - De verdediger, mr. es. Mobach te 's-Gra venhage pleitte clm^qntie en vroeg een straf gelijk aan de preventieve hechtenis. Uitspraak 23 Dec. Doodelijke aanrijding te Haarlem. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Donderdagmiddag terecht de zeven-en- twintig-jarige vrachtrijder P. M. J. te Heemstede, die op 30 Augustus, des avonds omstreeks half tien met zijn motor op de Leidschevaart, nabij de Kwakel te Haar lem reed en- aan wiens schuld het te wij ten zou zijn, dat de ijsco-venter Abraham Brant werd aangereden, tengevoLge waar van deze. aan een gecompliceerde sckedol- breuk overieed. In- een café te Heemstede had verdach te twee glazen bier gedronken* daarna is hij naar huis gegaan aan de Zaiidvoortsche laan. Hij haalde daar zijn motor en reed naar Haarlem. De officier van justitie achtte schuld aanwezig. Verdachte heeft roekeloos ge reden en hij kon het ijscowagentje zien. Spreker vroeg ee^^evangenisstraf van drie weken. De verdediger, mr»ï. A. AI. A. van Lo be n Seis, achtte gesP^schuld aanwezig en concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 23 December a.s. Dood door schuld. Een journalist te Gees, die onlangs iemand met zijn auto-beeft overreden, ten gevolge waarvan de o««plukkige later over leden is, heeft de rechtbank te Middelburg wegens docd door schuld tct6m. hechte nis veroordeeld, en hem tevens gedurende een jaar de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen ontzegd. Politieagent afgesproken. Het Amsterdamsche; Gerechtshof sprak den politieagent B. A. ft., verdacht van mis handeling, vrij. R. zon op Hartjesdag ge durende een charge bij den overweg bij het Muiderpoortstation 'een vrouw met een gummistok hebben geslagen De rechtbank had hem op 16 April-tot 40.— boete sufcs. 20 dagen hechtenis veroordeeld, ter wijl de advocaat-generaal bevestiging van het. vonnis geëischt had-. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Nu de bollen bijna allen geplant zijn, bij de meeste Kweekers onder het winierdek liggen, van de tuinbouwpro ducten weinig meer te veld staat, en de handel in bijna alle producten traag is, ligt het voor de hand dat hiermede ook eenige werkloosheid is ingetreden. Ook de min'er goede ui'komsten op tuinbouwge bied dragen hie. toe bij. En waar andere jaren in den winter nogal werk gevonden werd met dienspitten doch dit om de min der rooskleurige vooruitzichten ook bij meerderen zal worden nagelaten, ver wacht men een grootere workeloos'ieid dan andere jaren. Uitkijken en op de kleintjes passen dus. Tuinbouwproducten staan nog laag in prijs. Voor roode kool is in de extra-kwaliteit iets meer vraag. Bij velen is de voorraad opgeborgen in den hoop op be er aanstaand voorjaar. In het alge meen is hiervoor eenige vrees. WOUBRUGGE. Workvonchafflng. De werkloozen, die zich voor te werkstelling bij de Gemeente ALKEMADE. Geboren: Grietje d. van D. Nasveld en J. M. van der Meij. Catharina Alida d. van G. A. Vaheman en M. H. Turk. Alaria Johanna Apolonia d. van W. Hol- scher en A. H. Hoogenbom. Theodorus Adrianus z. van P. Dongelmans en A. van den erg. Wilhelmus Petrus z. van H C. Hoogenlpoom en C. W. van der Meer. Antonius Johannes z. van dezelfden. Antonius Maria d. van J. van der Meer en J. C Bakker. Maria Engelina d. van H. A. van Velzen en M. J. van Ruiten. Anna An t opia d. van J. Th. van der Meer en C. AI. van den Haak. Overleden: Jacobus Schrama 79 j. Gerardus Hendricus de Jong 7 maanden. LISSE. Personalia. Tot hoofd van de Ned. Herv. school (vacature- G. J. Wansink), alhier, is benoemd de heer J. Dekker, uit Rotterdam. Dienstplicht In de maand Januari a.s. moeten de jongemannen, geboren in 1912, zich opgeven voor den diens-plicht Hiervoor wordt in het bijzonder de ge'e- genheid gegeven op 7, 8 en 9 Januari e.k. en we", resp. voor de letters A. Lm. G.; H. t.m. M. en N Lm. Z., van des voormid dags 9 uur tct des namiddags 1 uur, ter gemeentesecretarie. R0EL0FARENDSVEEN. Mariacongregatie. Donderdagavond vond de viering plaats van het 30 jarig be staan der Alaria-Congregatie. De feeste lijkheden waren voorafgegaan door een triduum gegeven door den directeur, den weleer-w. heer H. van Kan. Op den dag zelf der feestviering was een H. Mis met alge- meene II. Communie voor de leden en des avonds een plechtig lof, waaronder op dracht der nieuwe leden, met preek en Te Deum tot sluiting van dit triduum. Na. het lof v. had in de Paneratiuszaal do feesfeliiko herdenking vkn djt jublïë plasfts. De av(ond werd geopend met, een welkomstlied. Onder leiding van mej. Wa genaar werden door eenige dames enkele reidansen uitgevoerd, die.' een dankbaar applaus uitlokten. Vervolgens werden en kele voordrachten ten bcs'.e gegeven, tel kens afgewjsseld met reidansen. Na de pauze werd een toonee'stukje op gevoerd getiteld „Kwikstaart albedil". Dit stukje werd zeer goed gespeeld en wekte danig de lachlust der aanwezigen op. Tot slot kregn we nog een voordracht van een twetal dariies, die ook zeer in den smaak viel. Het bestuur der Congregatie kan dan ook met voldoening op dezen avond terug zien en na een slotwoord van den eerw. heer directeur werd deze feestavond geslo ten. RIJNSBURG. Tuinbouw. Op het gebied van den handel in tuinbouwproducten valt er wei nig te vermelden, omreden er weinig han del is. Dat zijn we trouwens om dezen tijd eerigszins gewoon. Voor beste kwaliteit gele kool wordt van 9.1012.60 betaald, roode gaat iets hooger van 8.5013.20. Met uien gaat het nog even slecht. Beste kwaliteit gaat van 1.70—2.60 per 100 K G. Groote kwantums zijn hiervoor ech ter niet te plaatsen. Fijna peen blij.'t nog graag en brengt van 6.60—8.50 per 100 G.G. op. Voor grove pijn is geen vraag. Met de bloemkool is het afgelcopen. Knol selderij komt thans in grooter kwantums én gaat voor 5.505.75 per 100 stuks. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer meente vergadert op Dinsdag a.s.' 's voor middags half tien. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffingen voorschriften Bouwveror dening. 3. Vasstelling Retributie-Kohieren, 4. Onderhandsche aanbesteding stalen ra men en centrale verwarming voor school Bloemcamplaan. 5. Verkoop woning Ha venplein aan J. N. Henkes. 6. Overplaat sing onderwijzeres U.L.O. school naar Openbare Lagere school Nr. 1. 7. Benoe ming onderwijzei(es) Openbare U.L.O. school. 8. Benoeming leden Commissie tot wering van Schoolverzuim. 9. Benoeming lid Plaatselijke Schoolcommissie. 10. Be noeming voorzitter Werkloosheidscommis sie. 11. Benoeming leden georganiseerd overleg. 12. Verlenging termijn van ontrui ming onbewoonbaarverklaarde woningen. *3. Renteberekening depot Kasgelden be drijven. 14. Ongevallenverzekering Brand weer. 15. Aanleg voetpaden langs verschil lende wegen. 16. Procedure onteigening voor aanleg Johan de Wittstraat en ver breeJing Zijdeweg. 17. Verzoeken uitbrei ding kabelnet voor stroomlevering in de omgeving der Maa'drift. 18. Wijziging Be- VERGADERINGEN VAN DEN PARTIJRAAD. Het is een vaste gewoonte, aldus de T ij d, dat de groote vergaderingen van de Katholieke Staatspartij in Utrecht worden gehouden. Dat was vrceger het geval met de Algemeene Bondsvergaderingen, en de Partijraad heeft de traditie voortgezet. Utrecht is nu eenmaal de meest-centraal gelegen stad in Nederland. Van daar ver trekken in den namiddag treinen in aller lei richtingen, zoodat de leden Zaterdag avond nog thuis kunnen komen. Met een spoorboekje in de hand kan de voorzitter dan ook op de minuut af het einde der ver gadering vaststellen, en, zoo noodig, den spreektijd rantsoeneeren. Het klopt altijd precies. - Intussohen zou men de vraag kunnen stellen, of deze centralisatie van de partij leiding in Utrecht geen schaduwzijden heeft. Dat andere groote partijen het ver- keersvoordeel van Utrecht's centrale lig ging niet zouden inzien, is niet aan te ne men. En toch houden zij als regel hun ver gaderingen elders, zelfs in de uithoeken des lands. Terwijl de jongst© vergadering van den Katholieken Partijraad te Utrecht bijeen was, hielden de Vrijzinnig-Democraten hun jaarlijksche Bondsvergadering in Hengelo. Het weekblad der partij, „De Vrijzinnig- Democraat", zegt ervan, dat het houden den dezer vergadering in een andere stad dan gewoonlijk, goed bevallen is. Na het vrijzinnig-democratisch orgaan te hebben geciteerd vervolgd dan de T ij d: Ons wil het voorkomen, dat het houden van de Partijraadsvergaderingen telkens in een andere stad, al brengt dit bezwaren mede, aan een opgewekt partijleven zou ten gcede komen. Ook de Sociaal-Democra ten, die met hun congressen van de eene stad naar de andere trekken, verstaan in hocge mate de kunst cm de plaatselijke af- deelingen politiek te doen medeleven. De kiezers willen hun leiders .wel eens Liefdadigheid. Op Zondag 14 Dec. zal de Zeercerw. Heer C. J. Terwisscha le Utrecht, leider van het Nationaal Secre tariaat voor R.-K. Ziekenverpleging, in de St. Willibrordusparochi© in alle H. Missen een liefdadigheidspredikatie houden ge volgd door collecte met open schaal ten bate van het Wit-Gele- Kruis, Vereeniging voor Ziekenverpleging, alhier. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. De Raad. der gemeente kwam in open bare vergadering., bijeen opder voorzitter schap van den Burgemeester Boddens Ho- sang. Aanwezig alle leden. Na opening op de gebruikelijke wijze, werden de notulon vastgesteld. De overnarre van den weg door de Provincie. De voorz. deelde daarna mede, dat de Provincie met ingang van 1 Januari a.s. de weg met de daarin gelegen kunstwerken in eigendom en beheer van de gemeanle overneemt. Dit.kan als een belangrijke mijl paal in de geschiedenis van Woubrugge worden beschouwd. Hierdoor vervalt de opbrengst van de bruggelden op de brug, liggende over de Woud watering, te schat ten op 800 per jaar. Voorts moet nu 600 per K.M. worden betaald aan de Provincie voor onderhoud. Daar staat te genover dat het Rijk en de Provincie ieder een bedrag van 17.777 aan de gemeente uitkeeren ter bestrijding dezer kosten, ter wijl de gemeente Leiderdorp 100 per K.M. bijdraagt voor het weggedeelte in haar gemeente gelegen. De heer Tondu zeide, dat hem deze me- dedeeling inderdaad heeft getroffen en brengt hulde aan het beleid van het Col lege van B. en W. Zonder h. st. besloot de Raad de heffing van bruggelden op Je brug, liggende over de Woudwatering, met in gang van 1 Januari 1931 op te heffen. Van het bestuur van het Departement van het Nut van 't Algemeen te Rjjnzaterwoti de was een verzoek ingekomen, inhoudende een aanvrage om subsidie, groot zoo mo gelijk 40, voor tegemoetkoming in de kos ten van een cursus in de electrotechniek. B. en W. zagen het nuttige van dezen cur sus wel in, doch vonden het bedrag wel wat hoog. Weth. Boot zeide, dat hij wel wat anders is gaan staan tegenover deze subsidie-aanvrage, omdat het Nut er fi nancieel zeer goed voor staat en dezen cursus heeft opgericht om haar gemaakten winst'weg te werken. Het wilde de heer Tondu voorkumen, dat dit een persoonlijke veronderstelling is van e-en bepaald per soon. De heer Van Ruiten informeerde naar het door de cursisten te betalen cur susgeld en de heer Noordam vroeg wie heir de meest belanghebbende 's, de cursist of de gemeente, met het oog op de ge- meentmonteurs. Nadat de voorz. de spre kers had beantwoord, stelde B. en W. voor 20 subsidie te geven, welk voorstel z. h. st. werd aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Rui ten, wanneer de werkzaamheden aan de nieuwe begraafplaats een aanvang zuilen nemen en of er werkloozen voor dit werk in de gemeente zijn. De voorz. antwoordde, dat de volgende week met het weik za! worden begonnen en dat een regeling met le Bondsbesturen is getroffen. Alvorens de voorz. cieze laatste ve-.gade ring in dit jaar sloot, sprak deze zijn danl uit voor de aangename wijze van samen we: ken en de opbouwende ciiliek. Hiern sluiting.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5