INlEKirS jhpR SPORT LAND- EN TUINBOUW VRAGENBUS VRIJDAG 12 DECEMBER 1C30 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Bsc'rogcn arlicten. Het is geb'el.en, dat don laatsten tijd een man, die Duitsch s ireeht mei een Oos- tenrijksch accent, te Rolterdani er zijn werk van maakt ar is'en op te lichten voor betrekkelijk kleine geldbedragen. Aldaar heeft hij twee slach of 'ers gemaakt, en de politie waarschuwt het publiek tegen de zen man. Hij belt artisten op en geeft zich dan uit voor secretaris van een meneer, die een Dui schen naam heeft, den doctovs- ti'el voert en volgens hem bezig is in Den Haag een geluidsfilm op te nemen. Een van de artisten is, volgens zijn verhaal, ziek geworden, en den opgebelde wordt nu verzocht, deze opengevallen plaats in te nemen. Er wordt dan afgesproken elkaar in een café te ontmoeten, om de zaak na der te bespreken. Een van de benadeelde artisten heeft eenigen tijd geleden in een Oostenrijksch filmstudio gewerkt. Bij het onderhoud is hem gebleken, dat de z.g. se cretaris goed op de -hoogte is van de toe standen in de Duilsche en Oostenrijksche filmateliers, en dat hij vele menschen uit die kringen goed kent. Zoo gelukt het den man. allen argwaan te doen verdwijnen. De artist wordt uitgenoodigd des avonds het coniract Ie komen teekenen. Op het oogenblik, dat men het café zal verlaten, blijkt den opdrachtgever opeens, dat hij geen geld bij zich heeft. Do artist betaalt dan de vertering en in beide gevallen heb ben zij den man ook nog eenige guldens gegeven om, zoo het heet, een taxi te kun nen huren en te kunnen gaan telegrafee- ren. Later blijkt op hel opgegeven adres de man totaal onbekend te zijn.. De Duit- sc'ne doctor blijkt niet in Nederland te zijn en geen geluidsfilm in I>en Haag op te ne men. Sluwe oplichter aangehouden. In verband met een verzoek van den bri gade commandant der Marechaussee r.c Hoogeveen is te Amsterdam aangehouden en op transport gesteld naar Hoogeveen de 26-jarige J. F. L. van B. geboren in Borgerhout, artist en kok, eerder wonende te Amsterdam. Hij wordt er van verdacht op 10 Juli j.l. op welken datum hij wegens een ondergane gevangenisstraf uit de Rijks werkinrichting te Veenhuizen was ontslagen, de ouders van een medegevangene wonende te Am sterdam, opgelicht te hebben, door zich als reclasseeringsambtenaar uit te geven en onder vertoon van een op zegel gesteld stuk en kleinere briefjes, te beweren, dat hun zoon voorwaardelijk in vrijheid kon worden gesteld onder borgstorting van 500, waarvoor 300 direct aan hem moest worden betaald. De ouders, verheugd met een dergelijke hulp, hebben hem daarop 12 biljetten van 25.ter hand gesteld. De rest zou dan I-ter wel worden afgehaald of nagezon den. Het is intusschen slechts bij de 300 ge bleven en daarop is bedoelde persoon ver trokken. De bedoeling schijnt geweest te zijn de wijk te nemen naar Antwerpen of Zuid-Amerika. Van de invrijheidstelling van den zoon is natuuriijk niets gekomen en het geld is zoek. „Tel." Po!itie-agent geschorst. Gisteren is de agent van politie en nacht wacht K. Z. te Blokzijl in zijn ambt ge schorst tot 31 December a.s., een en ander in verband met door hem aan de pers verstrekte inlichtingen omtrent tegen hem genomen maatregelen en g-euitte bedrei gingen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN VERLOREN IN HET CANADEESCHE ROTSGEBERGTE. Na twee maanden gevonden. Begin October ondernamen drie avia- teurs Burke, Kading en Marten gehee- fcen een vliegtocht naar het Canadee- sche Rotsgebergte. Zij keerden echter met terug en ondanks nauwkeurige nasporin- geu was men er tot dusver niet in ge slaagd- de drie mannen op te sporen. De nasporingen eischten eenige nieuwe slacht offers want drie der aviateurs, die er aan deelnamen, zijn sedert eind October even eens verdwenen. Thans, na meer dan twee maanden van nasporingen, heeft men eindelijk Burke, Kading en Marten in de eenzaamheid van Noord-Canada teruggevonden. De beide eerstgencemden waren volkomen aan het eind van hun krachten. Hun levensmidde len waren geheel en al uitgeput, zoodat zij reeds iedere hoop op redding hadden opgegeven. Vlak bij-hen lag het lijk van Marten. Het onderzoek naar de drie andere nog altijd verdwenen vliegers wordt zoo krach tig mogelijk voortgezet. Steeds rpeer tramcngelukken te Leningrad. „Een bloedige statistieV, zoo betitelt de „Krasnaja Gazeta" haar bericht over het sterk toenemend aantal tramongelukken te Leningrad. Volgens de gegevens van ge noemd Leningradsch blad heeft de tram in de maanden van Juli tot en. met Octo ber 772 slachtoffers gemaakt. Van deze personen werden er 125 gedood, 234 zwaar gewond en 327 minder ernstig gekwetst, terwijl 66 personen door een gelukkig toe val er met onbeteekenende kneuzingen af kwamen. In dezelfde periode van het vorige jaar - bedroeg het aantal ongelukken 631, waarvan 50 met doodelijken afloop, zoo- dab het aantal doodelijke ongelukken thans meer dan verdubbeld is. De voornaamste oorzaak van de onge vallen is nog steeds het woeste rijden van de trambestuurders, a'smede de onvoor zichtigheid van passagiers en voetgangers. Vele ongelukken ontstaan, doordat de men- schen op een tram springen of deze verla ten, terwijl de wagen' in beweging is. Van do voetgange;s vallen vooral kinderen als slachtoffers. Voorts vinden herhaaldelijk botsingen tusschen trams plaats, in de ge noemde periode niet minde!1 dan 892. Genoemd blad constateert ten slotte, dat de voornaamste oorzaak van het toene mend aantal ongelukken moet worden ge zocht in de slechte arbeidsdiscipline van wagenbestuurders en conducteurs. AARDBEVING IN TURKIJE. Uit Angora wordt gemeld, dat gisteren in de omgeving van Erzindzjan de bevol king werd opgeschrikt door een hevige aardbeving. Alle verbindingen met het getroffen gebied zijn verbroken, zoodat men omtrent den omvang van de raiup en haar uitwer king in het onzekere verkeert. Nader wordt gemeld: Bij de aardbeving in Erzindzjan in het Erzeroem-district zijn een moskee, een ge- denkteeken en verscheiden huizen inge stort. Een aantal openbare gebouwen werd evena s verschillende scholen beschadigd. Men heeft eenige gewonden uit de puin- hoopen der ingestorte gebouwen weten uit te graven. De aardbeving hield vijftig se conden aan en werd door een dof onder- aardsch gerommel begeleid. Zij werd ook te Kemach waargenomen, doch heeft daar geen schade aangericht. De verbinding met de geteisterde plaats is weer hersteld. NOG EEN HYPOTHESE VOOR DE MISTRAMP. Sahara-zand de oorzaak? Naast de verschi lende verklaringen, die voor de sterfgevallen in de Maas-vallei worden gegeven, wordt in de „Vo9si3che Zeitung" nog weer een andere veronder stelling geopperd. De directeur van het meteorologisch instituut te Munster, dr. Lammert, en prof. Manetti, hoogleeraar in de scheikunde aan de Columbia-.iniver- siteit te New York, zijn beiden, onafhan kelijk van elkaar tot de conclusie gekomen, dat de mist in de Maasval ei bezwangerd was met stof, opgejaagd bij de buitenge woon hevige zandstormen, welke sinds No vember in de Sahara zijn voorgekomen. Eenige dagen daarna werden in Spanje stofzuilen waargenomen, die uit zuiver woestijnzand bleken te bestaan. Kort daar op deed zich in Zwitserland eenzelfde ver schijnsel voor. Bijna terzelfder tijd brach ten de bladen berichten omtrent een mod derregen te Parijs. Lammert trekt daaruit de conclusie, dat de groote stofgolf uit de Sahara, die zich einde der vorige week bo ven België meest bevinden, eenerzijds door de abnormaal sterke mistvorming om'aajg werd getrokken en anderzijds, evenals alle sterke verontreinigingen der lucht dit doen de mistvorming in de hand werkte. Door deze vermenging van woesrijnstof en mist verklaart hij ook het brandend gevoel, dat de bevolking van het Maasgebied ;n de keel heeft waargenomen. Ook tijdens den zwaren mist van 1902 en 1911 heeft- men in de nabijheid van Luik stofkorrels in den mist waargenomen. In 1925 was het Sauerland het- toon eel van een soortge'ijke mistepidemie a's zich thans in het- Maasdal heeft voorgedaan. Toen constateerde men een volgenden voortdrijvenden walm, welke de zon ver duisterde en het geheele gebied tusschen Drolshagen en Wippenfurth bestreek. Men- schen en vee werden ziek, waarbij zich verstikkingsverschijnselen voordeden; twee mannen st'erven. Ook toen verkeerde men in onzekerheid omtren* de oorzaak, doch verondersteld wordt, dat hier eveneens de oorzaak was te zoeken in een atmisferi- schen neerslag, die door van buiten aan gevoerde stofdeeen verontreinigd was. DE DRANKWET IN AMERIKA. 68.173 arrestaties In een jaar. Uit het jaarverslag van de Federal Pro hibition Commissioner b ijkt, dat voor de toepassing van de drankwet in Amerika in het afgelcopen jaar 68.173 pe.sonen werden gearresteerd, 8.633 voertuigen in beslag genomen en 64 schepen met een waarde van 687.000 dollars werden aangehouden. Vervolgingen werden ingesteld tegen 72.672 personen, 54.084 gevallen eindigden met een veroor Jee ing. 22.405 personen kregen gevangenisstraf. Het totaal bedrag aan betaalde boeten bedroeg 4.790.000 dollars. Verduistering op groote schaa'. Naar het „Berliner Tageblatt" uit Schwerin meldt, werden de vroegere uit gever en tegenwoordige advocaat, Wil helm Vos (Schwerin) en de koopman, August Stargard, wegens verduistering op groote schaal door den rechter van in structie gehoord en naar de gevangenis van Schwerin vervoerd. De gearresteerden werden er *'an be schuldigd, zich uit het onde: steunings- fonds van de vereeniging „Nothi fe E.V.'' te Schwerin wederrechtelijk gelden ten be drage van 100.000 mark te hebben toege ëigend. De vereeniging, die ongeveer 9000 leden telt, had, naai geschat wordt, 200.000 mark in kas. De verduisteringen der beide voorzitters werden zeer handig verborgen gehouden, zoodat het nog wel eenigen tijd zal duren voordat de zaak zal zijn opgehel lerd. De armste gedeelten der bevolking wor den door deze verduisteringen nog het zwaarste benadeeld. BIJ DEN DOOD VAN EEN GROOT MISSIONARIS. Uit Tokio wordt gemeld: De ZeerEerw. Pater Drouart de Lezy, van de Congregatie voor de Vreemde Mis siën te Parijs is begraven te midden van zijn melaatsehen waarvoor hij zich meer dan 12 jaar had opgeofferd. Volgens het verlangen van den overledene werd het lijk van Pere Lucien Drouart Directeur van het Tehuis voor Melaatschen te Mo- yama, in de provincie Shizuska (Japan) bijgezet op het kerkhof der arme melaat schen die hij zooveel lange jaren had ver zorgd. Bij zijn dood zond de keizerin-moeder een telegram van deelneming, burgerlijke en kerkelijke autoriteiten waren bij de begra^ fenis tegenwoordig om den grooten doode te ceren. Bij de uitvaart, die werd gecelebreerd door Mgr. Jean Cambon, Aartsbischop van Tokio, was ook aanwezig de Pauselijke De- legaat Mgr. Giardini en tal van vertegen woordigers van Missiecongregaties alsmede een m~ssa katholieken. Alvorens de absoute werd verricht sprak Pater Candau, Overs:e van het Groot Se minarie enkele woorden van troost en be moediging tot de melaatschen die den over ledene beweenden, dien ze altijd als hun vader beschouwd hadden. Op het kerkhof hield de Aartsbisschop van Tokio een toespraak. Nog werd het woord gevoerd namens den minister van binnenlandsche zaken door een officieelen afgevaardigde, door den Gouverneur van Shizuoka, den voorzitter van den Alge- meenert Raad, de directeur van het cen trale instituut voor liefdadige doeleinden, door de burgemeester van Koyama en door een Protestantschen dominee. Pater Drouart de Lezy werd geboren te Duinkerken in 1849: hij kwam in 1878 naar Japan. Hij was achtereenvolgens Pastoer van het Seminarie van Tokio, mis sionaris op het eiland Sado, waar hij de eerste missiepost stichtte. Hij was overal en altijd een zeer werk zaam medewerker aan het «Apostolaat van de Pers. Van zijn hand verschenen tal van arti kelen en verschillende brochuren en Apolo getische geschriften, waarvan „de Bronnen der Waarheid" een hoofdwerk is voor heel veel Japaneezen. Later was hij nog werk zaam als missionaris te Sekigruchie, in Nygata,, Sandai, en Kofu en Tokio. Toen hij 70 jaar oud was en een welver diende rust mocht gaan genieten na zoo veel jaren van onafgebroken zwaren mis- siearbeid, aanvaardde hij met blijdschap de directie van het Leprozenhuis te Koya ma waar hij meer dan 12 jaar een ongeken de jeugdige activiteit aan den dag legde. Daags voor zijn dood gaf hij nog een nieuw plan op voor de uitbreiding van zijn ziekeninrichting. In Augustus j.l. werd hij zelf ook aan getast door de vreeselijke ziekte die zijn dood werd. De Mikado had hem reeds vroeger de Orde van verdienste geschonken. „Spookschip" in het Kanaal. Volgens berichten van het Kanaal eiland Jersey is onlangs door een visschers- boot de Fransche tweemaster „Combre- nol" de haven van St. Hélier binnenge sleept. De visschers hadden do boot ter hoogte van kaap la Rocque waargenomen en zich verbaasd over de vreemde wijze, waarop de tweemaster zich bewoog. Of schoon de zeilen waren bijgezet en de hulp motor liep, was de koers van het schip on regelmatig. De visschers begaven zich ten slote aan boord, maar konden in het geheele schip geen levende z.el ontdekken. Wel vond men in de kajuit een brandende kaars en op de gedekte tafel een ontbijt, bestaande uit sardines, brood en boter. Jot dusver heeft men er geen flauw ver moeden van, welk lot de bemanning heeft getroffen en waarom zij het in uitsleken- aen staat verkeerenue schip heeft verla ten. De bijgeloovige visschersbevolking van Jersey is er natuurlijk vast van over tuigd met een spookschip te doen te heb ben en ouden van dagen herinneren zich het geval van de „Marie Céleste", een ze.d- schip, dat in November 1872 uit de haven van New York vertrok, om eenige weken later onbeheerd midden op den Atlanti- schen Oceaan te werden aangetroffen. Merkwaardigerwijze was ook toen de tafel in de kajuit ge ekt; twee koppen thee wa ren zelfs nog lauw-warm. De bemanning was echter verdwenen en nimmer heeft men er een spoor van kunnen ontdekken. De Internationale der Godloochenaars. Dezer dagen werd in de pers een be richt gepubliceerd dat de „Internationale I der godloochenaarsdie door de Sovjet- j regeering geweldig ges.eund wordt, voor- I nemens was om haar zetel te verplaatsen van Moscou naar Berlijn. Volgens nadere berichten zou de Russische receering van plan zijn om met deze internationale nau we relaties te onderhouden door een vaste vertegenwoordiger aan te stellen, terwijl zij bovendien den bond van godloochenaars financieel zou blijven steunen. In den Rijksdag heeft men thans aan de Rijksregeering de vraag gesteld of zij ken- nis genomen heeft van deze plannen en wat zij denkt te doen om een dergelijke organi satie die van een vreemde mogendheid af hankelijk is van haar grondgebied te we ren, omdat het optreden van die vereeni ging uit den aard der zaak de overgroots meerderheid van het Duitsche voik moet kwetsen. Het bericht betreffende de over- plaatsing van den ze'.el der godloochenaars internalionale is weliswaar nog niet beves tigd, maar wij mogen veilig aannemen, dat de rijksregeering, wanneer zij van derge- lijl.e plannen verneemt, de noodige stappen zal doen om de overkomst van deze onge- wenschte gasten naar Berlijn te verhinde- ren. VOETBAL Oxford—Cambridge 1—1. Op het terrein van Che'.sea is gisteren voor ongeveer 5000 toeschouwers de jaar- lijksche wedstrijd tusschen de studenten- elftallen gespeeld. Brant, die ook spil speelt voor Mill wall, doelpuntte voor de lichtblauwen uit een ingooi na een half uur, maar kort na de rust maakte Jones voor Oxford gelijk, dat daarna overwegend s'.erker bleef, maar niet meer kon doelpun ten. Van de 53 wedstrijden heeft Oxford er nu 23 gewonnen, Cambridge één minder en 8 zijn er in gelijk spel geëindigd. ZWEMMEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ZUID-AFRIKA. Twee Zuid-Afrikaansche records verbeterd. Reuter meldt uit Kaapstad: De Nederlandsche zwemsters hebben twee Zuid-Afrikaansche records verbeterd. Mej. Braun sloeg de Zuid-Afrikaansche zwemster mej. Joce Coopers op de 200 yards (182 meter vrije slag) in 2 min. 26 sec. Zij verbeterde daarmede het Zuid-Afrikaansoh© record met vijf seconden. Mej. Huybers sic eg mej. Ellinkings op de 100 yards (91 meter) schoolslag in 1 min. 22.6 sec. en verbeterde het Zuid-Afrikaan sche record met 1 8 sec. De Nederlandsche zwemsters hebben ge zamenlijk nog gezwommen tegen een ploeg Zuid-Afrikaansche zwemsters uit de Wes telijke provincie. De Zuid-Afrikaansche da mes kregen 12 seconden voorsprong. De afstand werd in '28 min. 6.4 sec. afgelegd. De verbijsterende snelheid, die mej. Braun ont wikkelde schonk den Nederlandschcn zwemsters, hoewel op het kantje af, de overwinning. NIEUW WERELDRECORD OVER 500 M. SCHOOLSLAG. Louis van Parijs heeft gisteravond te Gent het wereldrecord 500 M. schoolslag verbeterd door dezen afstand af te leggen in 7 min. 37.8 sec. Het oude record stond met 7 min. 40.2 sec. op naam van Rade- maoher. DAMMEN Damkampioenschap van Alphen a. d. Rijn. Na een zwaren en spannenden kamp mocht het den nog jeugdigen Alphenaar, den heer H. Zweerus, gelukken het dam kampioenschap van Alphen aan den Rijn te veroveren. Een uit-dagings-match tus schen den uitdager, genoemde H. Zweerus en den kampicen van Alphen Blauw, werd gespeeld in 6 partijen en had het vol gende verloop. C. Blauw—K. Zweerus 0—2 02, 20, 02, 11 02. Einduitslag aldus Blauw 3 punten en Zweerus 9 punten. Kampioenschap Darr.vorg. „D. E. S." (Alphen aan den Rijn). De uitslag der eerste ronde luidt als volgt: J. van Ceveren wint van Stapper, Zweerus wint van W. van Cfwegen, J. Oos- ferman remise met J. van Ofwogen, Wol- ferts wint van Van Leeuwen. 2e klas. Tot heden slechts 1 wedstrijd gespeeld, v. d. Ent verliest van Peeneman. BILJARTEN U. T. O. I voor de 2e kl. L. B. B. luidt N.N. (Luto) 125 48 15 '2.60 J. Westerbeke (Kr.o.t.) 111 47 14 2.36 B. Schou'en 75 35 7 2.14 D. G. v. d. Voort 125 35 17 3.57 H. van Niekerk 125 55 9 2.27 H. P. v. Amsterdam 122 54 20 2.25 L. van Keeken 125 45 19 2.77 G. v. d. Berg 121 44 17 2.75 L. U. T. O. 2 en Kr. o t. 0 punten. A. v. Rijsdam J. Opdam J. Schuurman, res. H. Vrijburg 70 46 8 125 46 11 LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd Kr. o. t.L. De uitslag van den wedstrrd Klein Rust oord ITA. D. O I voor de 2e klasse L. B. B. luidt: R. A A. Bide veld 125 33 32 3.78 (A.D.O.). L. Turk (KI. R.) 77 82 18 2.40 125 26 18 4.80 85 25 8 2.60 T. O. G. I voor de 2e kl. L. B. B. luidt: C. Paauw (T.O G.) 125 39 13 3.20 C. Hendriks (D.O.S.) 96 38 13 2.52 J. Fuks 90 47 15 1.91 H. Rietbergen 125 47 12 2.65 J. Bouman 114 42 10 2.71 P. Horree 125 43 11 2.90 KI. Tol 125 71 12 1.76 J. Rutgers 115 70 8 1.64 in Li^rfle^Schen f 3.SO in Literfl. f I.S5 ^exéjjwtef gias ALJMfT" VERKRIJGBAAR! LETTEREN EN KUNST De wonderdoktoor. Wegens het succes dat de voorstelling van dit Blijspel door het gezelschap van het Rott. Hofstad Toonee-1 Dir. Cor van der Lugt Melsert te Leiden beleefde, heeft de directie besloten nog eene vertooning (dit maal een populaire) in den Schouwburg al hier te komen geven en wel op Dinsdag 16 December a,s. De hoofdrollen worden vervuld door Joh. Elsensohn, Anton Rcemer, Herm. Schwab, Ed. Palmers, Mar Dresselhuys en Jul. Roos Regie: Herman Schwab. O Randeraat 108 57 19 1.89 Th. Schrama 125 57 18 2.19 KI. Rustoord 1 en A. D. O. 1 punt. D. O. S. 1 en T. O. G. 1 punt. ALLERLEI. Schade door nachtvorst. Hoewel de nachtvorsten zich lang hebben laten wach ten, is op het veld tamelijk veel andijvie, kroten, enz. waardeloos geworden. De oor zaak, dat de prijzen ver beneden die der productie kwamen, zal wel groot endeets hiervan de oorzaak zijn. Momenteel loopen de groenten-prijzen heel snel omhoog. Knolvoet. Er komt in dezen Herfst op tal van plaatsen in ons land heel veel „knolvoet" voor in de verschi lende kool- hoeken. Het is daarom aan te bevelen, om het land eenigen tijd rust te gunnen al thans daar geen kool op te verbouwen. Het bouwen van kassen. Hoewel niet zooveel kassen en warenhuizen aange bouwd worden als voorheen, zijn deze week toch nog tal van zulke inrichtingen aan besteed. Men koopt het glas goedkoop, iets, dat op het bouwen wel invloed uit oefent. Het verdere materiaal, zooals hout, komt op denzelfden prijs wat „red wood" en Amerikaansche grenzen aangaat. De ijzerprijzen zijn lager dan het vorig jaar. Boorr.bsspuitingen. In de wintermaan den worden tal van vruchtboomen bespo ten, het is er ook de beste tijd voor. Ech ter zorge men, dat men steeds eerste klas vruchtbocmcarbolineum in voorraad heeft, daar anders het werk waardeloos is. Thans wordt carbolineum aangeboden heel laag in prijs, doch dat geen waarborgen voor deugdelijkheid heeft. Degene, die omtrent deze zaak informatie wenscht, kan deze bij den Planten-ziektenkundigsn Dienst te Wageningen gratis bekomen. Nieuwe teelten. In deze week werden weder tal van warenhuizen in heb .zaad" gewerkt. Reeds is er veel s a en bloem kool uitgezaaid. Het verdient wel opmer king, dat dit jaar weinig spinazie wordt uitgezaaid. De slechte afloop der teelt in het vorig jaar zal hieraan niet vreemd zijn. Radijs. Hcewel er nog radijs wordt aangeboden, heeft men dit goed onder het glas al uitgezaaid. Men zal met deze groen ten in het a.s. voorjaar vroeg kunnen uit komen. Vraag: Ik ben voor 30.per maand verhuurd, er werd per halve maand uitbe taald zonder ergens over te spreken. Nu hebben ze mij de betrekking opgezegd met 14 dagen. Mag dit? Antwoord: Ja. Vraag: Ik heb een dagvaarding thuis gekiegen, maar nu is de geboortedatum niet goed. Ik ben geboren op 12 Maart en er staat op de dagvaarding 12 September. Is nu zoon dagvaarding geldig, of tot wien moet ik mij wenden? Antwoord: U kunt zich ter terecht zitting altijd beroepen op een fout in de dagvaarding, maar of u in dit geval eenig succes zult hebben, betwijfelen wij ten sterkste. Vraag: Wat voor verplichting en aan sprakelijkheid heeft een lid eener Coöp. Bakkerij? Kunt u ook mededeelen hoe het met de Coöp. Bakkerij te Heemstede en Bodegraven is afgeloopen en höeveel geld ieder lid heeft bij moeten passen? Antwoord: De aansprakelijkheid der leien oener coöperatieve vereeniging hangt af van de statuten. In den regel zijn de le den bij gerechtelijke of buitengerechtelijke vereffening voor gelijke deelen aanspra kelijk voor een eventueel tekort. Deze aan sprakelijkheid kan echter door de statuten worden uitgebreid, maar kan ook geheel worden uitgesloten. In dit laatste geval moet de vereeniging worden aangeJuid met de letters U. A. Hoe het met genoemde coöperaties is af geloopen, is ons niet bekend.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10