DONDERDAG 11 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 De postbestelling te Alphen a. d. Rijn. Van den postdirecteur te Alphen a. d. Rijn was bericht ingekomen, dat de «-ers'.e postbestelling a daar op verzoek van de groot-industrieelen is vervroegd. De heer Raaphorst juicht zulks voor de groot-mdustrieelen ten zeerste toe, maar hij wijst er daarentegen op, dat de slein- industrieelen en de middenstanders .han6 gedupeerd worden omdat ook de avondbe stelling thans vervroegd is geworden en deze categorie van menschen heeft meer aan een uitgebreider pest der avonds, om dat dan het werk voor den volgenden dag overdacht kan worden. Een onderhoud hieromtrent met den postdirecteur 'everde geen resultaat op. De Kamer bes uit toch wederom te adresseer© n. Diverse mededeeiingen. Hierna komen de mededeeiingen aan de orde. Naar aanleiding van het feit, dat klach ten waren ingekomen over het niet-gelijk- tijdig bestellen van monsters bij begelei dende brieven, heeft het bureau zich ge wend tot den directeur van het postkan toor, waarbij deze geantwoord heeft, dat deze monsters bij aparte bestelling zullen worden bezorgd aan degenen, die daartoe den wensch kenbaar maakten. Postbestelling in de Weipoort Door de afd. Zoeterwoude van de Hanze was aan de Posterijen oen verzoek gericht om een betere postbestelling voor de Wei poort in te voeren door een derde bestel ling in te voeren. Aan de Kamer was ver zocht adhaesie hieraan te betuigen. Uit een ter plaatse ingesteld onderzoek is het Bureau gebleken, dat aan het verzoek niet zal kunnen worden voldaan. Wel is het mogelijk de eerste besteling iets te ver vroegen en de laatste besteding iets later te doen bezorgen. In dien geest zal geadres seerd worden. Wachten in het postkantoor te Katwijk aan Zee. De dienstregeling op het postkantoor te Katwijk aan Zee kwam vervolgens aan de orde. Er waren klacnten ingekomen over het lange wachten aldaar. De voorz. leest hierna een rapport voor van gehouden steekproeven, waaruit b ijkt, dat het langste wachten 8 minuten be droeg. De heer Dijkdrenth zeide, dat hem dit onbegrijpelijk voorkomt. Hij zegt andere ondervinding opgedaan te hebben. Op voorstel van het Bureau der Xamer wordt besloten deze zaak nogmaa's onder de aandacht van den inspecteur te bren gen. Zwendel in den naaimachinehandel. De heer O. Molkenboer deelt de verga dering hierna een en ander mede over de actie, die hier ter stede geveerd wordt terzake van den zwendel bij het afbeta lingsstelsel in den Naaimachinehandel, zulks naar aan'eiding van ingekomen klach ten omtrent één firma hier ter stede. Dit rapport zal binnen enkele dagen door ons gepubliceerd worden. Geen verbetering in den treinen loop LeidenUtrecht. De voorz. wijst er hierna op, dat er in de dagbladen een bericht heeft gestaau, dat er groote verbetering zou komen 'n den tre-.nenloop op het traject Leiden-Alphen- Utrecht. Wijl op het bureau hiervan niets bekend was heeft het bureau zich schrif telijk tot de directie gewend met verzoek om eenige nadere inlichtingen hierom trent. Een antwoord hierop werd niet ont vangen. Het bureau heeft zich daarop te lefonisch met Utrecht in verbinding ge steld en toen werd vernomen, dat ar hoogstens één enkel treintje tusschen Lei den en Alphen ingelegd zon worden. De voorz. zegt, dat als dit inderdaad juist is, hij ten sterkste pro'esteert tegen een dergelijke houding van de spoorweg directie. De heer v. Zonneveld zegt, dat deze kwestie ook in de Commissie van Vervoer een punt van bespreking heeft uitgemaakt, 't Is inderdaad niet le verwonderen, dat er particuliere concurrentie komt van auco- bus-maatschappijen en als deze eenmaal rendeeren dan k'aagt de spoorwegdiiecrie steen en been, maar zij vergeet, dat zij er zelf oorzaak van is. Spr. meent Inderdaad, dat een ernstig protest hier op zijn plaats is. De Kamer besloot dan ook zich tot de Spoorwegdirectie te wenden. Het Ambachtsonderwijs. De voorz. deelt verder mede, dat het e.g. stopwetje voor het Ambachtsonder wijs is ingetrokken. Daardoor zullen de ambachtscholen, ook die hier ter «lede, weer gelden voor uitbouw kunnen verkrij gen en de ambachtsschool hier ter stede is reeds in dien geest, werkzaam. Verschillende besluiten. Besloten wordt aan den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat een brief e zen den om aan te dringen op spoedige aan brenging van verbeteringen in den Rijks straatweg Haagsche SchouwSassenhcim en tevens te wi len mededeelen hoe het nieuwe tracée er uit zal zien. Naar aanleiding van de aangevraagde concessie der Leidsche Autoboxen Garage om een dienst te maken LeidenUtrecht v.v„ deelt de voorz. mede, dat het oureau der Kamer getracht heeft uitstel in deze zaak te krijgen, omdat mede overwogen moet'worden, in hoeverre de belangen der andere autobus-maatschappijen op dit traject door deze nieuwe autobuslijn met geschaad, worden. Hierna werd de vergadering eenige oogenblikken geschorst. Na de pauze kwam ter sprake het con tact met de Kamers van Koophandel in Zuid Holland, Noord-Holland cn Utrecht inzake door vaarthoogte en doorvaart/wijdte van bruggen. Besloten werd het (reeds door ons ver- me de) concept-schrijven aan den Provin cialen Waterstaat te verzenden. Hierna bracht de voorz. in besprexing een ontwerpschrijven aan den Minister van Waterstaat, inzake de tollen op het Goudsche Rijpad. Besloten werd aan den Minister *e ver zoeken de opheffing van deze tollen te be spoedigen. Reorganisatie van den belasting dienst. Naar aanleiding van een schrijven van het ljd der Kamer, jhr. Roëll, besloot de Kamer een adres te zenden aan den Mi nister van Financiën inzake de werking van art. 91 der Wet op de Inkomstenbe lasting en de reorganisatie van den Be lastingdienst. Eesloten werd volgend schrijven te ver zenden. In verband met enkele opmerkingen in het Voorloopig Vers'ag der Tweede Ka mer over de Begrooting van Financiën voor 1931 en het. daaiop door Uwe Excel lentie in de Memorie van Antwoord ge geven bescheid, veroorlooft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland zich, Uwe Excellentie het volgende mede te dee'en. Allereerst deelt de Kamer de meening van die leden der Tweede Kamer, welke van oordeel zijn, dat de verhooging van den aanslag met 25 pet. krachtens arts oj der wet op de Inkomstenbelasting, remmend werkt op de neiging om in beroep re ko men ook van personen, die eerlijk overtuigd zijn dat hun een re hooge aanslag is op gelegd. Uwe Excellentie antwoordt daar op dat hem geen concrete geva len bekend zijn, waaruit zou kunnen blijken, 'at 'vmige voorziening noodig is. Naar de meening der Kamer kan deze onbekendheid slechts het gevolg zijn van het feit, dat door de betrokken ambtenaren nimmer naar deze aangelegenheid een serieus en volkomen objectief onderzcek is ingesteld. De Kamer zou het daarom zeer op prijs stellen, indien een dergelijk onderzoek als nog zou kunnen plaats hebben. Vervolgens veroorlooft de Kamer zich Uwe Exce lentie mede te deelen, Jat de in overweging genomen reorganisatie van den belastingdienst bij haar de vraag he^ft doen ontstaan, of deze reorgan-'satie wel zal medewerken om het contact tussch-n de belastingambtenaren en het publiek tot zijn recht te doen kemen. Dit contact acht de Kamer van zeer groot belang, daar de belastingen tegen woordig zoo hoog zijn en er velen ziin, die ongetwijfeld naar een hooger inkomen betalen dan zij hebben genoten. Het feit, dat er ook zijn die nog steeds kans zien om de belasting te ontduiken moge aanleiding geven om scherp ..oe te zien, zulks mag echter geen reden zijn oui anderen en dat juist hen die het mir.st :n staat zijn een behoor ijk verweer te vee- ren, in nog hooger mate dan thans het gevaar te doen loopen, te hoog te worden aangeslagen. Mocht het contact worden verzwakt, doordat b.v. inspecties voor de directe le- lastingen zouden worden opgeheven, dan is naar de meening der Kamer te vree zen, dat nog meer dan than6 de aanslag naar eenmaal algemeen aanvaarde normen wordt opgemaakt, zoodat degere die ntinder succes in zaken heeft en minder goed kan bewijzen, dat de algemcene regel niet op hem van toepassing is, daarvan de dupe wordt. Mocht de voorgenomen reorganisatie inderdaad tot het gevreesde gevolg enden dan zal tevens het gevaar voortspruitende uit de bepaling van het in den aanhef ge noemde art. 91 der wet op de Inkomsten belasting, zich in dubbe e mate dnen ge- voe'en. De Kamer veroorlooft zich dientonge- vo'ge Uwe Exce'entie met verschuldigdcn eerbied te verzoeken, het gevraagde ander- zoek naar de werking van art. 91 te willen doen instellen en haar te willen me ledee- len of er aan eiding bestaat, te vrcezen, dat het platte'and op de geschets e w.jzo de dupe van de reorganisatie wordt. De telefoontarieven. Tenslotte werd nog besloten een schrij ven te richten aan den Minister van Wa terstaat om aan be'anghebber'de >rgan:- saties te vragen hoe de prcef inzake de telefoontarieven voldaan heeft. Hierna ging de Kamer in besloten zit ting. ST. JOSEPH'S-GEZELLEN» VEREENIGING. Senioren en Commissarissen-cursus. Voor den tweeden cursusavond was we derom groote belangstelling. Kap. v. d. Ven opende ook deze vergadering met ge bed en een woord van welkom, waarna hij 't woord gaf aan den cuisus-leider pater Biesta O.P., die ditmaal sprak over de Ideëele zijde van ons werk. Heb ik u de vorige maal gesproken over de practische zijde van ons werk, thans dan over den ideëelen kant. Elk bestuur is gegrondvest op gezag en gij, senioren en commissarissen, hebt dit vast te houden, want met uw praeses is uw macht en gezag staande op godsdiensti- gen grondslag. Het is niet altijd gemak kelijk om uw taak op te vatten als enkel dienen, maar waar onze H. Vader de Paus zichzelf Dienaar der dienaren noen:t, daar om durf ik zeggen: uw werk is dienen. Het gezag van uw praeses, gegrondvest op de liefde, is ook dienen en gij vormt met hem de familieraad der Gez.-Ver. Dat die nen vraagt offers op eiken dag en elke plaats. Mijne vrienden, nw werk is opvoeden, en opvoeden is offeren, dus nw werk is offer werk. Maar willen wij opvoeden, dan moe ten we zelf eerst iets zijn. Christus zelf begon met iets te zijn en dan te onder wijzen, dus niet omgekeerd. Laat ons be denken, dat het opvoeden in onze vereeni- ging niet zit in een mooi gebouw of keu rige meubels, maar in de goede gesteld heid van het bestuur. Daarom ook begrijpt ge, dat ge over de keuze van uw commissarissen niet moet heenstappen; zoo de ouders zijn, zoo is het huisgezin; zoo de commissarissen zijn, zoo is de vereeniging. Gij moet u toonen daar, waar uw plicht u roept en in alles meeleven; laat niet alles aan uw praeses over en houdt hem van alles op de hoog te. Weet te spreken en te zwijgen, weet te zien en te hooren en verdedigt uw mee ning gerust, maar als anderen beter weten, weet dan te buigen. Ik heb reeds gezegd, dat Christus de beste Opvoeder is geweest en denk er dan eens aan, hoe Christus na een vermoeien- den dag de kinderen bij zich liet komen. Hier Teert Christus ons de opofferende liefde; is dat bij u ook zoo? Zoo ook ko men we wel eens te staan tusschen leden, die onze woorden niet begrijpen, doch dan ook kalm blijven en een betere gelegenheid afwachten. Opvallend uit Christus leven is, dat Hij nooit boos is geworden op lasti ge Apostelen, die meenden dat Hij een koninkrijk op aarde kwam stichten. Zulke Apostelen zijn ook in onze vereeniging te vinden, maar dan gelijk Christus kalm blij ven en de waarheid oprecht blijven voor staan. De moeilijkste taak hebben wel zij, die voor onze jongemannen moeten zorgen, want tusschen hen zitten vele „soorten". Maar tegenover de moeilijken meet gij uw gemoedelijkheid bewaren; de bolster is dikwijls hard, maar de vrucht is dikwijls goed. Maar dan ook offeren, want in elke vereeniging zijn apostelen en martelaren. Ook meet gij uw aandacht besteden aan hen, die met minder talenten begaafd zijn. Het vertrouwen moet gij winnen met al lerlei kleine zaken en door uw „altijd be reid zijn" voor elk lid. Nu zult ge misschien zeggen: ja, t klinkt mooi, maar in de praktijk komt er zoo weinig van terecht. Maar dan zeg ik u: ook in de praktijk zal 't mooi zijn. Onze vereeniging bestaat niet uit hout of steen, maar uit de tempels van den H. Geest, uit de zielen van onze leden. Cm onze plicht te doen moeien we ons zeiven geven *n daarom ook laat uw leven beïnvloeden dot r Hem, Die zoo'n opvcoler bij uitstek is geweest. Bij de Godslamp meet gij uw aracht putten en bedenkt de bloesem van de lente is de bloem van den zomer en de vrucht van tien herfst. Zoo bezien, mijne vrienden, heeft uw werk een heerlijke idei ele zijde en zult gij er niet weinig toe bijd.agen het eerzame handwerk te doen groeien in uw veieeriigiilg. Op deze begeesterende rede volgde een langdurig applaus. Na de pauze volgde de gedachtenwi&se- ling. De eerste vraag was: Is 't niet uitvoer baar ons „Kolpingsblad" eens per week te doen verschijnen? De inleider antwoord de hierop, dat deze wensch leeds onder de oogen is gezien en geeft de verzekering dat ons orgaan uitstekend in orde is, maar lezen is niet „even inkijken". Gevraagd werd het nu behandelde in druk te doen ve.schijnen, waarop pater Bicsta antwoordde, dat dit geschieden zal. Op de vraag, meer propaganda in de an dere Bisdommen te ontplooien, werd door den inleider veel belangrijks meegedeeld; het Centraal Bestuur blijft steeds paraat. Omtrent het jaarboekje werden eenige wenschen naar voren gebracht en door den inleider afdoende beantwoord. Tevens wees een der commissarissen op het in de Leidsche Gez.-Ver. ingevoerde kaart-iegle- ment. Aan het einde der vergadering sprak vice-praeses v. d. Ven een woord van dank tot pater Biesta en spoorde de commissa rissen aan het nu besprokene in daden om te zetten. Deze laatste, uitmuntend geslaagde ver gadering, werd daarna met gebed gesloten. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. In de gisteren gehouden vereenigJe vergadering van het Hoogheomraadscnap van Rijnland heeft de Dijkgraaf cemge woorden gewijd aan ten onlangs verloden hoofdingeland voor het 6e district J. M. D. Graaf van LynJen, te Lisse, die dit ambt sinds 1897 vervulde. Verder werd mo- dedeeling gedaan van het door den hoofd- ingeland-p>aats\ervanger voor het 3e dis trict, Joh. Verkuyl te Heemstede genomen ontslag a s zoodanig. Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer E. J. Speelman re Sas- senhelm, tot lid der commissie voor het gaarderboek .werd herbenoemd de heer J. A. Duinisveld te Zoetermeer. Besloten werd tot het toekennen van een vermindering van pacht over iet jaar 1930 aan de huurders van de Oegstgeester- landen, welke in 1929 bij openbare verpach ting, vóór het uitbreken van de algemeene malaise zeer hoog waren verhuurd. Verder werd o.a. besloten tot het aan stel en van een tweeden kadastralen tce- kenaar en tot het veranderen van de lei ding in den dienstkring Spaamdam, waar in de tegenwoordige werkbaas C. J. van Beijeren als opzichter zal worden benoemd. Ten slotte werd de begrooting voor het jaar 1931 met een eindcijfer in uitgaaf en ontvangst van 1.366.393.95 goedgekeurd. Onder de uitgaven is o.a. 400.000.— op genomen als eerste uitgave voor de nieuwe werken tot bemaling en waterinlaring ten W. van Gouda, aan het te graven vrrbni dingBkanaal tusschen IJsel en Gouwe. Gouden doctoraat. Den 17den December hoopt dr. J. Brow ne, te Den Haag,den dag te herdenken waarop hij voor 50 jaar aan de universiteit alhier promoveerde tot doctor in de me dicijnen. R. K. Kiesvereeniglng. Wij herinneren aan de vergadering van de R. K. Kiesvereeniging, hedenavond om 8.30 uur in het gebouw der Zitavereeni- ging, Pieterskerkkoorsteeg. Dioc. Vereen, van R.-K. Bij*. Onderwijzers. In de Burchtzaal van hotel „Den Burcht" vergaderde gisteravond om half zeven de afd. Leiden der diocesane ver eeniging van R.-K. bijzondeie onderwijzers. Om ongeveer kwart voor zeven werd de vergadering geopend met gebod door den geest. adv. drop. Pr. Heskes, waarna de voorzitter de heer H. G. de Boer, de voor uitgang der vereeniigng op stoffelijk ter rein en enkele feiten van activiteit memo reerde. Hierna las de secretaris, de heer N. Vreeburg, do notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens wordt medegedeeld, dat de ver eeniging weer met 9 leden is toegenomen en het aantal thans 166 bedraagt. Bij de ingekomen mededeeiingen is o.a. een circulaire van het hoofdbestuur inzake actie tot aanwerving van nieuwe leden. Hierna werd door den heer Paardekooper een verslag uitgebracht van de laatstge houden federatievergadering te Utrecht. De actio ter aanwerving van nieuwe leden lok te besprekingen uit De heer van Hete- ren meende, dat huisbezoek door telkens twee leden het meeste resultaat zou ople veren. waartegen de heer Paardekooper aanvoerde, dat het hoofd der school zijn ongeorganiseerde onderwijzers hierop moet wijzen. Besloten wordt aan de ongeorgani seerde onderwijzers een schrijven te zen den en individueel die onderwijzers te be werken, waartoe staande de vergadering twee leden zich bereid verklaren. Hierna was het woord aan den heer H. G. de Boer, voorzitter der vereeniging, die zou spreken over de beroepskeuze en de school. Spr. noemt dit onderwerp een actueel onderwerp. Prof. Hijmans noemde deze eeuw de eeuw der psychologie, zooals o.a. blijkt uit de psychologie der reclame. Reeds vroeger gaven de onderwijzers adviezen bij de beroepskeuze der kinderen volgens een bepaalde leiddraad, die in een tweetal boeken zijn vastgesteld. Hugo Miinsterberg van de Harvard-Uni versity was op aandrang van de Bell-Tcle- phone-Co. ce eerste, die begon een studie te maken van de beroepskeuze. Hij stelde vast dat er een vergelijking moest worden gemaakt tusschen de kwaliteiten, die een beroep eischt, en de kwaliteiten, die iemand heeft, die dat beroep wil paan uitoefenen. Dit gaf practisch goede resultaten, waar na het onderzoek werd uitgestrekt tot schee-skapiteins en electrische trambe stuurders. Pjorkowski stelde toen vast, dat men moest uitgaan van een algemeen verstan delijke aanleg en speciale begaafdheden. Een algemeen verstandelijke aanleg vraagt' een spoedige en juis'.e aanpassing aan be paalde omstandigheden. Spr. ging de me thode na die gebruikt wordt om dil te on derzoeken, waarbij voor iecleren leeftijd be paalde vragen zijn vastgesteld. Wat het bepaalde beroep betreft, moet, aldus spr., ter varts'e'ling der kwalleiten daarvan een uitgebreid onderzoek plaats hebben. Zoo heeft men voor een groot aantal beroepen de kwalitei.en vastgesteld, zoo als door prof. van Ginneken in concentri sche cirkels is afgebeeld, waarin dan het beroepssilhouet wordt geteekend. Hierbij demonstreerde sir. een aantal proeven, die voor verschillende karakter- kwaliteiten worden genomen waarbij spr. de aanwezigen met verschillend materiaal voor deze proeven liet kennis maken. Spr. gr. f *ten slo te als zijn mccning te keuren, dat op deze wijze ook op de lagere school het intelligentieonderzoek zou kun nen plaats hebben, waarbij de hcor De Boer dé hoop uitsnrak dat hij belangctel- lin., hiervoor zou hebben gewekt. Na een dankwoord van den wrn. voor- zi ter, den heer Burcksen, beantwoordde de heer de Boer eenige vraeen naar aan leiding van zijn-lezing ges old. Hierna werd de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geslo ten. Vrijzinnig Christelijk Federatiehuis. Gistermiddag is het inwendig geheel ver bouwd pand aan het Gerecht no. 10 offi cieel als Vrijzinnig Christelijk Federatie huis geopend. Het gebouw is het eigendom van de Stichting Vrijzinnig Christelijk Federatio- huis en tot de totstandkoming hebben mee gewerkt: de Vrijzinnig Hervormde Gemeen te, de Lutheische, de Remonstrantsche en de Doopsgezinde Gemeenten, de Protestan ten Bond, Vrijzinnig Christelijke Studenten Bond en de Vrijzinnig Christelijke Jonge- renbond. Er bevinden zich vier flinke vergader lokalen in het gebouw en een achttal slaan- en zitkamers. De V.C.S.B. en de V.C.J.B. hebben een eigen verenigingslokaal in het gebouw. De groote vergaderzaal biedt ruimte aan ongeveer 130 bezoekers. Tot directrice van het Huis is aangesteld mevr. de wed. T. M. KeilerDe Re-gt. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 2941. Coöp. Boerenleen bank te Hazerswoude-Koudekerk, Hazers- woude, Rijndijk A. 108. Overl. lid Raad v. Toez.: A. de Jong, Hazerswoude. Uittr. lid Raad van Toez.: M. Heijker, Hazers woude. N. Leden Raad van Toezicht: W. Lommerse, Hazerswoude en N. P. Kaptein, Hazerswoude. Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting passage Maredijk. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat in verband met de uitvoering van rioleerings- werkzaamheden, de Maredijk, gelegen tus schen de Aloëlaan e£ den /Rijnsburgersin- gel, met ingang van/ 15/ D*:ember a.s. tol nadere aankondiging ^o* alle rijverkeer zal zijn afgesloten én d<ftf dit verkeer za-1 worden geleid over/het Schuttersveld. A. VAN DE ANDfe BAKJHJYZEN, i' JJttfgemeesler. VAN S TRI JEN, Se^éfaris. Leiden, 11 Decembei>/l930. f' Agenda LEIDEN. Donderdag. R. K. Kiesvereeniging „Huize Maria" Lange Pieterskerkkoor steeg 15, 8.30 uur. Dinsdag, R. K. Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden, Gebouw Zita-Ver eeniging, Pieterskerkkoorsteeg, 8.15 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van MaandagS tot en met Zondag 14 Dec. a.s. waargenomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594. ST. AG NES-CONG REG AT IE. Parochie 0. L. Vr. Heir.elvaart. Op voorschrift van Z. D. H. den Bis schop is in de maand Januari in do Paro chiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart een Meisjes-Congregatie opgericht onder be scherming van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvan gen en de H. Agnes, Maagd en Martelares. Directeur is de Hoogeerw. Heer Deken A. H. M. J. Homulle. Als voorbereiding voor de Plechtige Op dracht op a.s. Zondag 14 December, is gis teravond een triduum geopend onder lei ding van den Zeerecrw. Pater H. van der Hulst S.J. De volgende oefeningen worden gehouden heden- en morgenavond om kwart over 8 uur, juist gesteld op een tiid, dat ieder in de gelpgenheid is, deze ocfe ningen bij te wonen. De Congreganisten waren schitterend opgekomen, maar wii hopen, dat nog meer Parochianen mogen komen luisteren en vooral de meisjes tus schen 13 en 25 jaar, die nog geen lid zijn opdat ook zij gevolg zullen geven aan het bevel van Z. D. H. den Bisséhop en tot de Congregatie toetreden. Vooral in dezen tijd immers is het van 't grootste belang, dat de Katholieke meisjes door lid te zijn van een Congregatie hun godsdienstig le ven op hooger peil brengen en zoo een kern vormen van echt godsvruchtige meis jes, die weerstand bieden aan de invloed»?u van de moderne wereld. Dografenis van een Chineesch student. Onder groote belangstelling werd gis termiddag op de begraafplaats Jaffa te Delft ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den bij het ongeluk op den Oosi- singel aldaar om het leven gekomen Chi- neeschen student uit Leiden, Liem Kie !u. Voorafgegaan door een rijtuig met tal- looze kransen en bloemstukken reed de lijkwagen het kerkhof cp. Een twintigtal vrienden droeg vervolgens de baar naar het graf, dat onder bloemen bedolven werd. Namens do Ckineesehe vrienden sprak de heer Li Wing Tok en uit naam van de Indonesische vrienden de heer Nazir Pa- montjak. Vervolgens sprak de voorzitter der Chi- neesche ereeniging uit Leiden, de heer Lie Giok Tjoan. De heer F O. Sie dankte namens de fa milie voor de bewezen eer en de belang stelling en bracht daarbij in herinnering het groote gemis voor den vader, die zijn ©enigen zoon heeft verloren. De begrafenis werd bi.gewoond door vertegenwoordigers uit Leiden, Delft en Rotterdam. Ongeveer 100 C'hineesche en Indonesische studenten bewezen aan hun collega de laatste eer. Aan de R. K. Universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal examen 'u de godgeleerdheid (dogmatisch-historische sectie) de weleerw. pater J. J. Sloots, O.F. M. (cum laude). Op 10 December stonden 1345 werkzoe kenden bij de Arbeidsbeurs inge?^' *",n tegen 651 op 10 December 1929. 1 De Commissaris van Politie te Leiden I brengt in herinnering de Verordening, re- geiende het toezicht op in Leiden vertoe- I vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, I dai een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan bennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. I Deze bepaling geldt nl*t alleen voor dieneij-e»»on»el, doek ook enz.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2