MAANDAG 8 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht Er is gisteren vrij veel gespeeld, 't Was ook uitstekend voetbalweer, al hebben de toeschouwers het misschien wat koud ge had. D. H. L. bleef natuurlijk in de eerste klasse E aan den kop gaan, al was de overwinning op H. B. C. niet zoo groot als redelijkerwijs verwacht kon worden. Leonidas won in Lisse met goede cijfers, zonder in het veld zooveel beter en sterker te zijn geweest. Ook S. J. O. handhaafde zich door Graaf Willem op het nippertje te kloppen. In Gouda werden de punten tusschen D. O. N. K. en G. D. A. gedeeld, zoodat de stand thans is: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. D. H. L. 8—71— 44—9 15 Leonidas 7 3 3 1 2412 9 T. Y. B. B. 6 4 2 37—22 8 S. J. C. 6 4 2 23—21 8 G. D. A. 7 3 2 2 14—15 8 D. O. N. K. 7 2 2 3 9—16 6 H. B. C. 6 2 13 11—19 5 D. E. M. 7 115 15—22 3 Gr. Willem 6 1—5 10—23 2 Lisse 6 1—5 1039 2 In de tweede klasse O handhaafde De Spartaan zich aan den kop door een flinke overwinning op Leiden. De Rotterdammers namen het zekere voor het onzekere en scoorden er geducht op los. Te ijlingen kreeg gisteren eveneens een bitteren pil te slikken. Met 41 werd van Excelsior verloren. De Duiven wonnen tenslotte eveneens, zoodat het voor de thuisclubs een goede dag werd. Van den wedstrijd Graaf FlorisBlauw Zwart vernamen we wederom niets. Men schijnt in Wassenaar in den winterslaap te zijn. De stand is in deze afdeeling thans als volgt: Spartaan 6 5 1 255 11 Teijlingen 8 4 1 3 2517 9 Excelsior 5 3 2 21—14 8 Duiven 7 3 2 2 24—20 8 Gr. Floris 6 3 12 19—16 7 Leiden 7 2—5 16—31 4 L. en Snel 6 1 5 8—26 2 BI. Zwart 5 1 4, 615 1 De uitslagen. Eerste klasse A. R. K. V. V. L.Valkenburg 30; Kim- briaMarsana 50; C'hèvremontSittard- sche Boys 10; V. V. H.Helios 05; O. V. C.—Caesar 0—4; R. K. O. N. S.—Gre- venbicht 20. Eerste klasse B. KolpingGennep 21; Venlosche Boys Mulo 41; D. E. V.Venlo 40; R. K. T. V. V.Wilhelmina 1O. Eerste klasse C. V. D. Z.'s Heerenberg 31; GrolN. E. O. 17; AchillesP. H. 31. Eerste klasse D. S. D. O.—De Meer 1—1; H. M. S.-P. V. O. 30; E. M. M.V. V. Z. 34; Limvio Wilskracht 44. Eerste klasse E. D. H, L.—H. B. C. 3—1; Donk-G. D. A. 22; Lisse—Leonidas 36; Graaf Willem S. J. C. 3-4. Tweede klasse O. ExcelsiorTeijlingen 41DuivenL. en Snel 52; SpartaanLeiden '61. LISSE-LEONIDAS 3—6. Wederom heeft Lisse aan de verwach tingen voldaan door ook van Leonidas te verliezen, maar men moet niet alleen af gaan op de nuchtere cijfers van den uit slag, die niet altijd een juist beeld geven van den wedstrijd. Lisse toch speelde gisteren een heel goeden wedstrijd, die hoop geeft voor het verdere verloop der competitie. Lisse is in dezen wedstrijd geruimen tijd overwegend sterker geweest dan Leonidas en alleen aan een niet voldoend uithoudingsvermo gen is het te wijten, dat de Lissenaren ten slotte verloren, nadat zij eenigen tijd na de rust de leiding nog hadden. Beide ploegen zijn volledig en dadelijk wordt er flink aangepakt. De Lissenaren bedreigen dadelijk het Leonidas-doel en spoedig weet W. Buschman zijn club met een goed schot de leiding te geven (1—0). Door den rechtsbuiten wordt het 10 minu ten later gelijk (11), totdat eenige minu ten voor rust Burgers erin slaagt Leonidas de leiding te bezorgen (12). De eerste helft van den wedstrijd verliep onder vrij wel voordurend overwicht der thuisclub. Na de rust zat Lisse er dadelijk weer flink op, hetgeen na 15 minuten met suc ces werd beloond door een goed sphot van J. van Diest (22). Lisse hield goed vol en zelfs slaagde W. Buschman erin onge veer 5 minuten later de leiding te herove ren. (32). Dat werd Leonidas te erg. De Rotterdammers zagen in, dat het zoo mis zou loopen en zij gooiden er een schepje op. Spoedig was de stand dan ook gelijk (33) en de beslissing in den wedstrijd kwam onverwacht, toen uit een schermut seling voor doel een der Lissenaren in eigen doel trapte (34). Lisse was toen vrijwel uitgespeeld, waarvan de Rotter dammers handig profiteerden door nog tweemaal te doelpunten, zoodat de eind stand 3—6 werd. Er was vrij veel pubh'ek aanwezig. De scheidsrechter leidde uitste kend. GRAAF WILLEM I—S. J. C. I 3-4. Slechts op het kantje af hebben de zwartwitten in een middelmatigen, doch fairen wedstrijd, beide puntjes van de Grafelijke gastheeren ontfutseld. De spel- verdeeling in de voorhoede van S. J. C. liet veel te wenschen over. Om twee uur wordt op het prachtig ge legen veld een aanvang gemaakt. De gast heeren trappen af en na eenig middenspel belandt de bal al spoedig bij den S. J. C.- linksbuiten die inschiet. Den keeper werkt corner. Het spel vlot tamelijk goed aan beide zijden, een formidabel schot van Kemperman keert Holst verdienstelijk. S. J. C. zet hierna vlug een aanval op, waar uit v. d. Berg scoort (1—0). S. J. C. komt er thans goed in. Graaf Willem houdt ech ter taai vol en uit een hunner aanvallen laat Holst zich door een hoog schot van Kemperman passeeren (11). De thuisclub tracht thans het spel in handen te nemen, doch de verdediging met in laatste instan tie de keeper, onderschept de aanvallen en brengt spoedig weer evenwicht. Als het spel ongeveer een half uur oud is, herneemt S. J. C. de leiding door toedoen van v. d. Berg. Het laatste kwartier voor de rust is S. J. C. steeds iets in de meerderheid, doch hun spel is veelal te doorzichtig en rust komt met 21 voor S. J. C. Na de rust gaat het spel direct vrijwel op cn neer. De paal blijkt een hinderpaal te zijn als v. d. Berg inkogelt. Meer en meer komt S. J. C. thans opzetten, echter te veel op links: hetgeen het verdedigen voor Gr. W. véél vergemakkelijkt. Als de thuisclub zich weer los weet te werken, gaan zij met lange centers ten aanval. Ech ter zijn ze niet fortuinlijk in het schieten. Aan de andere zijde kogelt Nico een bal in, welke de keeper nog juist uit het uiter ste hoekje wee te grabbelen. S. J. C. blijft echter gevaarlijk voor deel zweven en bij een misverstand tusschen keeper en back maakt Angevare 3—1. Weer komt S. J. C. direct terug, doch het schot wordt door den keeper schitterend verwerkt. Ook Gr. W. weet enkele goede kansen te scheppen door toedoen van hun rechtsbuiten en als deze nog eens goed voorzet, verkleint Jac. Bakker den achterstand (3—2). De thuis club schijnt thans nog een klein kansje te zien en geeft zich thans ten volle. Daar dit geen direct resultaat oplevert zakken zij echter weer spcedig af. Een snel opbren gen van den bal door S. J C. en uit een voorzet van v. d. Berg kogelt N. Rietmeijer no. 4 in. Vanaf den aftrap stormt S. J. C. weer op het vijandelijk doel af, doch Vos schiet tegen de paal, waarna wordt wegge werkt. De bal is in een ommezien voor het S. J. C.-doel, waar Kemperman verdien stelijk den stand op 34 brengt. De laat ste 10 minuten begint het eigenlijk pas te spannen en beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar. Als scheidsrechter Braun einde aankondigt heeft geen van beide kans gezien wijziging in den stand te bren gen, het alzoo 43 voor S. J. C. R. K. S. V. „LEIDEN". De wedstrijd SpartaanLeiden leverde een 61 overwinning op voor Spartaan, een uitslag, die gedeeltelijk wel verwacht werd. Niettemin is het een wedstrijd ge weest die buitengewoon goed gespeeld is. Al regende het in het begin van den wed strijd doelpunten, Leiden liet den moed niet zakken. Deze moed werd dan ook be loond met een prachtig schot van F. God- dijn die daarmede den stand op 41 bracht, aldus de eer van Leiden reddend. Er was toen ongeveer twintig minuten ge speeld!Toen werd Leiden wat thuis op het niet zoo buitengewoon gunstige veld. En al wisten zij het net niet meer te vin den, de gasten hadden niet veel kans meer. Zoo kwam de rust. In de tweede helft (er werd alleen even van doel veranderd) was de wedstrijd slapper. Wel waren er eenige aanvallen bij, maar het was toch niet meer zooals voor de rust. Dat blijkt wel, daar het eind kwam met 61. Leiden II speelde 3—3 tegen S. J. C. II. S. J. C. zet direct goed op en al spoedig weten zij het Leiden-doel te vinden. Na een aardige schermutseling, waarbij Leiden aardige staaltjes van satnenspel laat zien, weet S. J. C. te scoren en de stand is 20. Dat is Leiden te machtig, zij komt ge vaarlijk opzetten wat hun dan ook een te- genpuntje geeft. Zij werken goed door en de rust komt met 2—2. Na de rust zetten beide elftallen weer flink op om het win nende puntje te maken. Leiden krijgt een strafschop te nemen, die de S. J. C.-kee- per goed houdt. Leiden blijft in de meer derheid en weet dan den stand te brengen op 32. S. J. C. zet er nu alles op om ge lijk te maken en door een verkeerd begrij pen van de Leidenachtcrhoede gelukt het hun den stand gelijk te maken (3—3). De scheidsrechter leidde naar beider genoe gen. Leiden III won haar eersten wedstrijd met 110, daar Lisse niet volledig was. De wedstrijd was natuurlijk zeer eenzijdig. De rust trad in met 6-^0. Hoewel Lisse niet voltallig was deden de spelers toch hun best. Leiden wist na de rust het net nog 5 maal te vinden. Zoo kwam het einde met i een overwinning van 110. EXCELSIOR I—TEIJLINGEN I 4—1. Het is Teijlingen niet mogen gelukken de puntjes mede te nemen. Om 2.10 uur fluit scheidsrechter Duivenstem beide elf tallen binnen de lijnen. Teijl. mist Jac. Caspers wegens ziekte waarvoor Schreuder is ingevallen. Excelsior is volledig. De eerste aanval onderneemt Excelsior, welke achter wordt geschoten. Aan den anderen kant zien wij hetzelfde. Excelsior pakt stevig aan, doch krijgt al ras een vrije schop tegen zich, welke op niéts uitloopt. Nadat Excelsior eenige malen in de bui- tenspelval is geloopen, komen zij gevaar lijk voor de Teijlingenvesté, doch Hornan redt. Het spel gaat snel van doel tot doel en zoo noteeren wij eenige flinke schoten van Ploeg en v. Nobelen, doch deze gaan rakelings over de lat. In deze periode krijgt T. nog eenige corners te nemen, wel ke op niets uitloopen. Excelsior is iets in de minderheid, daar dë Teijlingers er ge weldig opzitten. Een keurige aanval van Teijl., de rechtsbuiten zet voor en de mid- voor schiet keihard op het doel, doch de keeper tipt den bal over de lat. De corner levert ook niets op. Na twee vrije trappen voor Teijlingen in 't middenveld neemt Excelsior het spel in handen-, doch voort durend staaan zij buitenspel, waardoor hun aanvallen worden gebroken. De Teijlingers laten niet los en komen menigmaal ge vaarlijk voor het Excelsior-doel, maar paal of lat, of keeper redden zeer fortuinlijk. Uit een vrije trap tegen T. belandt de bal bij den midhalf van Excelsior, deze geeft aan den in buitenspel staanden linksbinnen, die op het doel afstormt en keurig in den rechter benedenhoek plaatst. (1—0). Er is dan 40 minuten gespeeld. Teijl. is niet ont moedigd en pakt flink aan, waarbij zij een corner krijgen te nemen, welke door den keeper op het nippertje wordt wegge werkt. De rust breekt aan met 10. Na de rust zit Excelsior er direct ge ducht op. Een doelpunt wordt geannuleerd wegens buitenspel, doch het is, .van korten duur, want spoedig volgt een schot van v. Lingen en het is 20. Teijlingen wordt nu minder en een druk-volgt op het T.-doel. Plotseling geeft de scheidsrechter om on bekende reden penaltyvoor Excelsior en het wordt 30. Het spel wordt er nu niet mooier op, zoodat aan beide zijden vrije trappen en waarschuwingen worden uitge deeld. De Teijlingers komen in het offen sief en maken uit een corner een keurig tegenpppt .(13)., Nog 10 minuten is er te- spelen. Excelsior wéè£ er nog een keurig doelpunt aan toe'te voegen (4—1). Kort hierop is het einde daar. De uitslag is geflatteerd doch Excelsior heeft verdiend gewonnen. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse C. O.Y.V. I—Alliance I 2—2; Lisse II— Santpoort II 12. Tweede klasse D. St. Bemardus I—H.Y.C. I 2—2; V.Y.L. I—DONK II 2-1. Derde klasse E. S.J.C. IU-R.-K. V.Z. I 4-0. Derde klasse F. Blauw Zwart IIAlph. Boys I 32; Teylingen II—Meerburg I 2—4; Leiden II S.J.C. II 3—3. Vierde klas G. S.N.A. IIS.J.C. IV 21; (gest.); Lei den III—Lisse IV 11—0; A.S.C. I—V.V.L. II 0—2. Vijfde klasse D. Alph. Boys III—St. Bernardus II 0—11; S.J.C. VA.S.C. II 36Alphensche Boys IIBlauw Zwart III 41. Junioren-competitie District Leiden. Afdeeling A. Teylingen I—R.W.D. I 2—3; V.V.B. I— Alph. Boys I (A.B. niet opgekomen)O. V. V. I—S.J.C. I 6-0. Afdeeling B. Meerburg I—Teylingen II 4—0A.S C. I —Meerburg II 4—0; S.N.A. I—V.V.B. II 3—0. 0. V. V.—Alliance 2—2. Zooals we verwachtten hadden onze jon gens een zware dobber aan Alliance die, naar wij hoorden, kampioensallures hebben. Wanneer de scheidsrechter laat beginnen is Alliance vo.ledig; O. V. V. verschijnt met 10 man. Onmiddellijk wordt er vlug spel gele verd waarbij Alliance telkens iets vlugger bij den bal is dan O. V. V., dat het schijn baar te gemoede ijk opneemt (waarvoor ze toch zoo gewaarschuwd waren). Bij O. V. V. wil het niet erg lukken. Er vordt veel te doorzichtig spel ge!«verd waar door Alliance steeds bijtijds tva,n ingrijpen. Intusschen is O. V. V. volledig. Wanneer er ongeveer een half uur gespeeld is ont staat voor het O V. V.-doel een schermut seling, de inksbinnen schiet in en door dat Ouwerkerk het uitzicht wordt belem merd vliegt de bal in de touwen (01). O. V. V. blijft even laks spelen, 'erwijl de ballen zeer onvoldoende geplaatst wor den; succes is daardoor natuurlijk >nmo- ge ijk. Het spel gaat op en neer, maar de Alliance-aanvallen zijn veel gevaarlij ker dan die van O. V. V. De Aliance- doe'.verdediger brengt redding, door een hard ingeschoten bal keurig te stoppen. Vlak hierop is het rusien en is de stand 10 voor Alliance. Na de rust heeft O. V. V. niet alleen haar ploeg maar tevens haar speelwijze veranderd. Hierdoor zijn de rollen geheel omgedraaid. O. V. V. speelt nu een goed combinatiespel en Alliance wordt geheel teruggedrongen. Toch komt het succes aan den anderen kant, wanneer Alliance ge vaarlijk doorbreekt en een der backs weifelt in te grijpen kogelt de midvoor onhoud baar in (02). O. V. V. begint in te zien dat het zoo niet verder gaat en er ont staat een waar bombardement op net Alliance-doel. Het duurt dan ook niet lang of v. Woerkom kogelt onhoudbaar in '1—2). Alliance zet er alles op om te houden wat ze heeft en verdedigt met man en macht. Toch zit de gelijkmaker spoedig in de touwen als v. Brugge een goed toegespeel- den bal onhoudbaar inknalt (2—2). Beide ploegen zetten alles op alles om het win nende doelpunt te maken. Meermalen door staan beide doelen gevaarlijke momenten, waarin vooral het keurige werk van ïeide doe verdedigers opvalt. Langzaam ver strijkt de tijd en hoe dichter het einde na dert, des te vinniger worden de doe'en beschoten echter zonder succes. Het ein de komt dan met een gelijk spel waarmee beide ploegen tevreden mogen zijn. 't Was een zeer prettige en in de beste verstand houding gespeelde wedstrijd. De scheids rechter was goed zonder meer. De Junioren wonnen tenslotte met groo- te cijfers (60) van de ditos van S. J. C. Heel goed jongens, nu maar volhouden. Volgende week speelt O. V. V. tegen Santpoort II in Santpoort. Degene die het elftal wenschen te vergezel'en kunnen zich hiervoor opgeven bij Hofmann in Oegstgeest- en H. Simonis, Haarlemmer straat. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Het is gisteren voor de spelers van „St.- Be'rnardus" een drukke en spannende dag geweest, daar al de elftallen zich in een wedstrijd moesten wikkelen. 'Op eigen terrein te 12.30 Junioren V.V.B. I tegen een dito elftal der „Alphensche Boys", en daar onze jongens den vorigen Zondag 'n vergeef sche reis moesten maken naar Alphen wer den zij ook nu weer teleurgesteld daar de bezoekers om onbekende redenen niet op kwamen. Te circa 2 uur arriveerden op het terrein het eerste elftal van H. V. G. uit Hoek van Holland om een wedstrijd te spelen tegen „St. Bernardus II" Voor dezen wedstrijd was ondanks het triestige weer veel be langstelling. Er is nog maar nauwelijks begonnen of de bezoekers weten door een vlug, mooi samenspel den V.V.B.-keeper te verrassen. Hierdoor zijn de V.V.B.'ers wel eenigszins onthutst, maar ook zij laten het er niet bij zitten, en al spoedig wordt den keeper der bezoekers op de proef gesteld. Doelpunten blijven echter nog uit, totdat onverwachts een voor den keeper onhoud baar schot een der backsspelers aan V. V. B. den 'gelijkmaker bezorgt. Nadien zijn beide doelen geregeld in gevaar, totdat bij een schermutseling voor het H. V. C.-doel een der spelers den keeper den bal toe speelt wat hem echter noodlottig wordt, want de bal verdwijnt in het doel (21). De vreugde is echter maar van korten duur, want na eenige gevaarlijke aanvallen der H.V.C.'ers we-en zij den achterstand spoe dig in te halen, zoodat de rust ingaat met gelijken stand (2—2). Na de rusi wordt het spel wat forscher, met gevolg dat de strafschoten dan ook niei uitblijven, maar tot doelpunten komt het niet. Eenige minuten voor het einde wordt door den scheidsrechter aan H. V. C. een penalty toegekend, Hoewel deze zeer goed werd genomen, wist de V.V.B.- keeper den bal over te stompen. Spoedig hiena kwam het einde met een gelijk spel. (2-2). Het tweede elftal op bezoek te Alphen bij de „Alphensche Boys" 3 wisten op een zeer slecht bespeelbaar terrein toch een ze genrijke overwinning te behalen van 110. Tweede-elftallers als jullie zoo door gaan dan is ongetwijfeld een kans naar het kam pioenschap der afdeeling nog niet geheel verkeken. Het tweede elftal der junioren moesten zich tevreden stellen met een ne derlaag van 30 van het junioren-elftal „S. N. A." te Stompwijk Een volgende keer be ter, junioren, houdt den moed er maar in. Teijlingen II—Meerburg I 24. In een vlug gespeelden wedstrijd bleef Meerburg de meerdere over Teijlingen II. Met rust stond Meerburg voor met 30. Na de thee heeft Teijlingen wat meer ge daan en wist tweemaal te doelpunten en Meerburg eenmaal. Scheidsrechter Bou- kairt bleef weg, doch met goedvinden van beide partijen floot de oud-arbiter P. v. d. Lans,. Teijlingen I Jun.—R. W. D. I Jun. 23. In een prettig gespeelden wedstrijd bleef R. W. D. de meerdere over Teijlingen. Daar een en ander niet in de haak schijnt te zijn, zal deze wedstrijd wel overgespeeld mccten worden! De kleine Junioren hebben onze voor spelling waar gemaakt en verloren met 40 van de Meerburgers. Het was voor Teijlingen een onfortuinlijke dag. R.-K. Sportvereeniging V.V.L. V.V.L. I speelde op eigen terrein tegen Donk II uit Gouda. Als de scheidsrechter beginnen blaast, stellen beide ploegen zich op, V.V.L. met een invaller. Reeds dadelijk blijkt, dat beide ploegen elkaar weinig in kracht zullen ontloopên, want er ontspint zich een vrijwel gelijkop- gaanden strijd, hoewel de aanvallen van V.V.L. zeer slordig worden afgewerkt; de aanvallen van Donk daarentegen zijn veel gevaarlijker. Beide keepers weren zich echter geducht, zoodat doelpunten voorloo- pig uitblijven. Bij een der aanvallen van Donk wordt do bal tegen de hand van den linksback geschoten en de scheidsrechter wijst naai de witte stip en Donk benut de kans (01). Hoewel beide ploegen flink aanpakken, komt er voor de rust geen ver andering meer in den stand. Na de rust begint V.V.L. met goeden moed om den achterstand in te halen. Een vlugge aanval wordt opgezet en de bal verdwijnt onhoudbaar in het Donk-doel. (11). V. V. L. is in deze periode iets sterker en bij een nieuwen V.V.L.-aanval veroorzaakt een Donk-speler een vrijen trap op ongeveer 20 M. van het doel. De midvoor plaatst zich achter den bal en met een prachtig schot geeft hij zijn club de leiding (21). Donk zakt dan iets af en hoewel beide doelen nog meermalen in ge vaar verkeeren, laten de keepers zich niet meer verschalken, zoodat het einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd komt met een kleine overwinning voor V.V.L. Donk bezit een fair spelend elftal, dat wij gaarne weer eens zullen ontmoeten. Ook het tweede elftal wist zich te hand haven en behaalde een 20 overwinning te Zoeterwoude op A.S.C. I. S. N. A. 2—S. J. C. 4 2-1 (gestaakt). Als op den aangegeven tijd de scheids rechter niet aanwezig is, wordt met bei der goedvinden onder leiding van een eerste-elftal-speler begonnen. S.J.C. is met 10 man. S.N.A. wint den toss en S.J.C. trapt af. Al direct is te zien dat S.N.A. nog niet gewonnen heeft, daar S.J.C. voorloo- pig sterker is. Het S.N.A.-doel wordt met de grootste moeite schoon gehouden. Na ongeveer 10 minuten een felle S.J.C.-aan- val. De rechtshalf van S.N.A. wordt zoo in het nauw gedreven, dat hij in eigen doel trapt (01). Dit is S.N.A. te bar en zij zet ten keurige aanvallen op. Als de rechtsbui ten en rechtsbinnen fraai combineerend op het doel afgaan, schiet laatstgenoemde in eens in (11). Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is het S.N.A. dat steeds in den aanval is, doch tot doelpunten bren gen zij het niet. De scheidsrechter ziet dan tot tweemaal toe een penalty voor S.N.A. niet. Doch als ongeveer nog een kwartier te spelen is, maakt S.J.C. wederom hands en nu geeft de scheidsrechter zeer te recht een strafschop. Dit wilde echter S. J.C. niet en zij verlieten als protest het veld. De scheidsrechter liet toch de penalty nemen en zoo werd het 21. Het wordt toch werkelijk tijd, dat zulke dingen niet meer voerkomen in onze beweging. Onze Junioren wisten in een forse wedstrijd de puntjes thuis te houden en zij zouden V.V.B. II met een 30 nederlaag huiswaarts. R. K. S. V. „A. S. C." Zoeterwoude (dorp). Ons eerste elftal heeft het gisteren niet tot een overwinning weten te brengen te gen V. V. L. uit Voorschoten. Hoewel A. S. C. in het veld bijna den geheelen wedstrijd de meerdere was van haar te genstanders, wisten zij hun overwicht niet in doelpunten uir te drukken. Even voor de rust kreeg V. V. L. de leiding, toen de A. S. C.-beeper uit een tam schot den bal uit zijn handen liet va'len. Het tweede doelpunt van V. V. L. was al niet veel be ter, daar een A. S. C.-spe'er in eigen doel kogelde. Alzoo verloor A. S. C. dezen wed strijd onfortuinlijk. De fout zit bij A. S. C. in het binnentrio. Hoewel de buitenspe lers herhaa'delijk goede voorzetten ga^en, wisten de overice voorhoedesoe'ers daar van geen gebruik te maken. Ook de mid- denlinie, die wat afnemen van den bal be treft, goed was, moet aan het plaatsen van den bal wat meer zorg besteden, dat zou het spel der voorhoede ten goede ko men. Het achtertrio was het beste deel der ploeg met den linksback als uitblinker. Het tweede e'ftal deed beter werk en kwam met een 63 overwinning uit Noord- wijk terug. Heowel de stand al vlug 2—0 was voor S. J. C. haalde A. S. C. op. Met rust was de stand 3—2 vcfor A. S. C. Na de rust doelpuntte A. S. C. nog 3 maal, waartegen S. J. C. maar 'eenmaal het refc wist te vinden. A. S. C. speelde evenals vorige week tetren Meerburg met 10 man. Dat ze toch beide wedstrijden gewonnen hebben, bewijst dat het goed eaat met ons tweede. Jongens komen jullie volgende keer a'lemaal eens op, wie weet wat er nog gebeuren kan. De Junioren speelden te?en de jongste Meerburgers. Hier behaalden onze junio ren een 4—0 overwinning, 't Was jammie- voor Meerburg dat- ze geen tegenountje konden maken. Ze hebben tot het einde toe daoner volgehouden. Na den wedstrijd der junioren is er bij de kleedlokalen e^n portemonnaie gevon den. waarschijnlijk van een der junioren. Deze is terug te bekomen bij G. P. Vlas veld, Miening, Zoeterwoude.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5