3.15 De ééne veiling in Ter Aar VRIJDAG 5 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE ÖLAD PAG. 7 HAZERSWOUDE (Groenendijk). Personalia. Met ingang van 1 Jan. a.s. is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. school te Hazerswoude-Groenendijk raej. A. M. Pieterse, thans onderwijzeres te Bloemenda-al. NIEUWKOOP. Vleeschkeuring. Bij Koninklijk Besluit van 20 November No. 31 is bepaald, dat de gemeentn Nieuwveen, Nieuwkoop, Ter Aar en Zevenhoven gemeenschappelijk den keuringsdienst voor vee en vleesch zullen regelen, waarbij Nieuwveen als centrum gemeente wordt aangewezen. De voordracht is geschied door den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid en het besluit is gegrond op artikel 23a en op artikel 20, derde lid der Vleeschkeu- ringswet (Staatsblad 1910 No. 524). Art. 23a zegt, dat de Kroon gemeen*'*- kunnen aanwijzen, die den keuringsdienst gezamenlijk moeten regelen. De te maken regeling is onderworpen aan de goedkeu ring van Gedeputeeerde Staten. Art. 20, 3e lid luidt als volgt: Indien de verschillende gemeenten hetzij vrijwillig, hetzij krachtens een door ons op grond van artikel 23a, eerste lid, genomen besluit den keuringsdienst gezamenlijk regelen, wordt aan een dezer gemeenten als centrale ge meente, door de overige, resp. door ons, daartoe aan te wijzen, de leiding van den gemeenschappelijken dienst en van het daaraan verbonden personeel opgedragen en is het keuringspersoneel van die ge meente bevoegd tot toepassing van de wet in de andere gemeenten, voor welke de ge zamenlijke regeling geldt. Werkloosheid. Bij den agent der In tercommunale Arbeidsbemiddeling staan thans 19 werkelooze arbeiders ingeschreven te welen6 timmerlieden, 1 metselaar, 2 opperlieden en 9 los-werklieden. Korpswedsirijd. Gisteravond hield de Bijzondere Vrijwillige Landstorm alhier een korpswedstrijd waarvan de uitslag was als volgt: Ie pr. H. Ritgering met 98 pun ten, 2e prijs R. Lauwers met 96 punten, 3e prijs G. Blom met 95 punten, 4e prijs W. v. Koert met 92 punten. De prijzen bestonden uit luxe-voorwer pen. Gevestigd: L. Roseboom en ge zin, boerenarbeiders, uit Ede. J. Oedzes, boerenarbeider, uit Opsterland. K. Lui ten, dienstbode, uit Middelburg. G. Lui ten, zonder beriep, uit Middelburg. Vertrokken: W. Bouma, boerenar beider, naar Utrecht. L. van der Sluis, dienstbode, naar Zevenhoven. J. A. Wil denburg, banketbakker, naar Alkemade. W. T. Jansen en gezin, brandstoffenhande- laar, naar Amsterdam. J. Vink, zonder beroep, naar Mijdrecht. C. H. Bakker, dienstbode, naar Zevenhoven. R. Hiem- stra, onderwijzer, naar Wymbritseradeel. W. Hoogendoorn, dienstbode, naar Wilnis. A. G. Fokker, boerenarbeider, naar Ze venhoven. SPORT ATHLETIEK R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Op 2den Kerstdag organiseert de R. K. S. V. „Wilskracht'' te Amsterdam weder om haar jaarlijksche veldloopen. Deze bestaan uit 3500 M. voor seniores en 1500 M. voor juniores. Deze veldloopen, waarvoor elk jaar groo- te belangstelling bestaat belooft dit jaar wederom een attractie te worden. Van onze zijde bevelen wij deze veldloo pen dan ook ten zeerste aan, vooral nu m het winterseizoen op athletiekgebied zoo weinig te beleven is. Inschrijvingen voor 15 December te richten aan het secretariaat P. J. Verhoef Jr. Steenstraat 1. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. Gisteren, de laatste dag der Keulsehe zesdaagsche gingen de gebroeders van Kempen enkele malen aan het hoofd.^ Ver schillende jachten leverden geen resultaat op. Het koppel Duray-Lemoine en Oinale, die nog als reserve-man aanwezig was, hebben den strijd opgegeven. De eindstand is als volgt: 1 RauschHürtgen 196 pt. Op twee ronden: 2 gebr. van Kempen 432 pt.: 3. RiegerKroschel 153 pt. Met drie ronden achterstand: 4 Pijnen burg—Frankenstein 266 pt.; 5. TietzEh- mer 159 pt. Op vijf ronden volgden: 6 Osmella Meijer. Op zes ronden: 7. Thollenbeek—Krewer 131 pt. en 8 Dumm—Damm 100 pt. Afgelegd werden in totaal 3086 K.M. BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. T. O. G. voor de competitie N. B. B. luidt: 0. Pauw (T.O.G.) 58 18 10 3.22 1. Mazurel (S.D.O.) 100 18 31 5.55 J. Fuks C. Schouten C. Pauw C. Schouten J. Fuks I. Mazurel J. Bouman W. Penseel KI. Tol R. Kantebeen 54 25 9 2.16 100 25 26 4.00 53 23 8 2.30 100 23 29 4.35 32 18 7 1.77 100 18 21 5.55 47 24 9 1.95 100 24 11 4.16 84 41 7 2.04 100 41 15 2.43 Speciale Aanbieding Nappa voor Dames o A'7 met wol gevoerd, 3.45,2.95, fc.4**/ Voor Heeren geheel gevoerd 4.95, 3.95, Nappa Handschoenen in diverse modekleuren voor Dames met fi»aien^>ontraiid O QC gevoerd Ï.25, 3»75, ïïU Nappa en Astrakan Hand schoenen v. Jadgens en,Meisjes in ALLE "WATEN vj^orljinden Zeer groote; keuze Wollen. Tricot en gebreide Hand schoenen extra, extra vooilöelig Haarl.straat h. Donkersteeg 2-4-1 OPGERICHT 1875. J. Bouman 84 41 14 2.04 R. Kantebeen 100 41 10 '2.43 KI. Tol 68 31 10 2.19 W. Penseel 100 31 12 3.22 De uitslag van den wedstrijd T. O. G.— S. D. O. voor de comp. N. B. B. B. luidt: L Mazurel (S.D.O.) 62 29 8 2.13 C. Paus (T.O.G.) 100 29 10 3.44 C. Schouten 100 24 20 4.16 J. Fuks 52 23 15 2.26 I. Mazurel 100 35 15 2.85 J. Fuks 67 34 10 1.97 C. Schouten 100 27 14 3.70 C. Pauw 84 26 11 3.23 R. Kantebeen 75 29 9 2.58 J. Bouman 100 29 17 3.44 W. Penseel 100 36 13 2.77 J. J. Mulder, res. 84 35 15 2.40 R. Kantebeen 100 35 22 2.85 J. J. Mulder, res. 82 34 12 2.41 W. Penseel 100 19 20 5.26 J. Bouman 24 18 4 1.33 LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den •e-dstrijd D. O. S. TI KL Rustoord II voor de 2e klasse L. j3. B. luidt: L. Turk (KL R.) 125 21 23 5.95 C. Hendriks (D.O.S.) 55 20 10 2.75 •J. Opdam S3 35 8 2.37 H. Rietbergen 125 35 14 3.57 H. Vrijburg 93 32 12 2.90 P. Horree 125 32 12 3.90 Th. Schrama 125 46 12 2.71 J. Rutgers 92 45 7 2.06 D. O. S. 1 en KL Rustoord pun* De uitslag van den wedstrijd Poort van Cleef IIID. O. S. III voor de 3e klasse L. B. B. luidt: P. Schouten (D.O.S.) 100 31 13 3.22 A. L. v. Iterson (P.v.Cl.) 78 31 12 2.51 L. de Koning 100 33 19 3.12 J. Blansjaar 60 32 9 1.87 W. Swaak 74 42 9 1.76 P. Roman, res. 100 43 10 2.32 A. B. 86 37 16 2.32 G. Tegelaar 100 38 12 2.63 P. v. Cleef 1 en D. O. S. 1 punt. LUCHTVAART MISS SP00NER NAAR BENEDEN GESTORT. Slechts lichte verwondingen opgeloopen. Men seint ons uit Rome dd. 4 Dec-.: De Eugelsche a via trice miss Winifred Spooner, die gisteren van Croydon startte om in gezelschap van den vlieger Edwards met haar eendekker het record Londen Kaapstad te verbeteren, vertrok heden uit Rome om den tocht voort te zetten, doch stortte bij Belmonte di Calabro in zee. De inzitlenden kwamen er wonder boven won der goed af. Miss Spooner, die slechts eeni- ge onbeduidende verwondingen aan het gezicht had gekregen, wist zich zwemmen de te redden, terwijl Edwards werd opge pikt. Ook het vliegtuig, dat op het water bleef drijven kon geborgen worden. DE RAMP VAN DE R 101. Een verklaring van Eckener. In de zitting der commissie, welke een onderzoek instelt naar de oorzaken van den ramp van de R. 101 heeft dr. Eckener er vandaag op gewezen, dat het gasverlies van de R. 101 ongeveer 3 maal zoo groot is geweest als bij de Graf Zeppelin. Hij schreef dit hieraan toe dat de gas- cellen van de Graf Zeppelin groote lucht dichtheid bezaten. De voorzitter van de commissie betuig de dr. Eckener den dank der commissie voor zijn medewerking bij het onderzoek. RECHTZAKEN MALVERSATIES AAN DE NATIONALE BANK TE UITHOORN. In September van dit jaar werd de ge meente Uithoorn e. o. in rep en roer ge bracht door de ontdekking van malversa ties, gepleegd door den len directeur van het bijkantoor van de tionale- Bankver- eeniging aldaar. Deze lieden over een tijds verloop van ongeveer tien jaar. Heden had de man, die gedetineerd is, zich voor de vijfde kamer der rechtbank te verant woorden, verdacht van valscliheid in ge schrifte, diefstal en verduistering. De zeer uitvoerige dagvaarding legde hem o.m. ten laste, dat hij twee kwitanties heeft ingevuld, waarbij een veehouder ver klaarde ïesp. 11.500 en 1500 van de Na tionale Bankvereeniging te hebben ont vangen. Verd. had die kwitanties van een valsche handteekening voorzien. Vervol gens was diefstal ten laste gelegd. Hij zou een groot aantal effecten, nominaal ter waarde van 16.500 en toebehoorend aan v. D. hebben weggenomen. Ten slotte zou verd. zich een bedrag van 107.643 hebben toegeëigend. De rechtbank werd gepresideerd door mr. Meckmann, het O. M. werd waargeno men door mr. De Blécourt, terwijl mr. A. Kor ver verd. yrdedigde. De belangstelling op de tribune was groot. Verd. legde een volmondige bekentenis af. Ruim een jaar na de fusie met de Rot- terdamsche Bankvereeniging was men de malversaties op het spoor gekomen, door dat handteekeningen Van verschillende cliënten van de bank zooveel op elkaar geleken. Verd. gaf toe de verschillende valsche handteekeningen zelf te hebben geplaatst. De handteekeningen van borgen liet hij door kinderen plaatsen. In verd.'s boeken kwam een groot aan tal gefingeerde rekeninghouders voor, ook op de spaarbankkaarten waren gefingeerde posten geplaatst. Verd. pleegde de malver saties wanneer zijn procuratiehouder-kas houder niet aanwezig was, deze was dan ook van de geheele geschiedenis onkundig. De valschheid in geschrifte pleegde verd. door een rekening-courant verhouding te fingeeren tusschen de Nationale Bank en verschillende personen te Uithoorn. Als eerste getuige werd gehoord de heer W. J. H. Verbon, accountant. Get. had een zeer uitvoerig rapport uitgebracht, over de verschillende knoeierijen van verd. Get. v. D. deelde mede, dat hij sedert 1923 een safe loket had gehad. Bij h.et knippen van de stukken gaf hij den sleu tel aan verd., die hem de stukken in het privé-kantoor bracht. Steeds waren hem de juiste stukken gebracht. Op 28 Juli 1930 was alles nog in orde. Kort daarop kreeg get. van den burgemeester het ver zoek ten kantore van de bank te komen. Het bleek, dat alle effecten op twee na verdwenen waren. Het bleek dat verd. de effecten gebruikt had als waarborg voor het openen van een gefingeerde bankrekening. De officier van Justitie mr. De Blécourt achtte de tenlastelegging bewezen. Er zijn hier, aldus spr., slechts enkele feiten ten laste gelegd van een lange reeks malversa ties. Er is een bedrag van ruim één ton verduisterd, het eene gat is met het ande re gestopt. Door eigen opgave en het ac countantsrapport staat dit vast. Verd. leef de ver boven zijn kracht, het is gemak kelijk mooi weer te spelen van de gelden van anderen. Spr. eischte wegens valsch heid in geschrifte, diefstal en verduiste ring een gevangenisstraf van twee jaar. De verdediger mr. A. Korver achtte hier uitsluitend verduistering aanwezig, géén diefstal of valschheid in geschrifte. Pleiter achtte den eisch van het O. M. zeer hoog. Verd. is reeds zwaar gestraft, hij heeft ja ren lang op een vulkaan geleefd. PI. ver zocht de rechtbank rekening te houden met de vele goede kwali'eiten van verd. en met de belangen van zijn huisgezin. Mr. Korver drong ten slotte met klem op cle- me"tie aan. De uitspraak werd bepaald op 18 De cember a.s. Gekraakt tusschen twee trams en nog 1000.— boete toe. De Haaidemsche Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den CO-jarigen koopman J. M. L. uit Haarlem, die op 21 Juli j.l. met zijn auto tusschen twee tramtreinen bij de Amsterdamsche Poort te Haarlem bekneld geraakte, ten gevolge waarvan de 22 jarige mede-inzit tende P. V. zwaar werd gewond en aan de gevolgen overleed. De uitspraak luidde 10C0 boete of 10 dagen hechtenis. De eisch was één maand voorwaardelijke Gevange nisstraf. Het hoofdbestuur van den L.T.B. licht zijn adres toe De Kath. tuinders van Ter Aar en om streken waren gisterenmiddag door het hoofdbestuur van den L. T. B. bijeenge- roepen to-t een bespreking van de bekende veilingkwestie: de samensme'ting der drie j bestaande veilingen tot één. Deze bijeenkomst werd gehouden in het mooie Patronaatsgebouw te Langeraar. Ruim 200 tuinders hadden aan den oproep gehoor gegeven. Het hoofdbestuur was vertegenwoordigd door den geestel. adviseur, rector J. P. J. Kok en door de heeren Groen en de Kok. Ook waren aanwezig de pastoor en kape- 1 laan van Langeraar en de pastoor van Nieuwveen. i Rector Kok, die deze vergadering leidde, opende met gebed en gaf daarna in korte trekken een overzicht van de reeds gevoerde besprekingen. Wanneer binnenkort in Amerika rooken ook verboden zal zijn. Wat er zooal besproken is. Ver'eden week had in d^Parklaan te Haar em een vergadering plaats gehad van j de gecombineerde besturen der drie vei- 1 lingen. Die heeren hadden moeilijkheden en hadden om een onderhoud verzocht. Op die vergadering werden heel wat misver standen uit den weg geruimd en het H. B. besloot teen. ook zulk een vergadeiing te beleggen voor de Kath. tuinders van Ter Aar, om eens rustig en kalm een en j ander te bespreken en om uiteen te zet ten het standpunt, dat het hoofdbestuur heeft ingenomen in de veilingkweslie, j daarbij het oog gericht houdend op de materieele en geestelijke belangen der Kath. tuinders van Ter Aar. Het bekende advies is op de vo'gende wijze t-ot stand gekomen. In de eerste da gen van October werd om een onderhoud verzocht door een commissie, die de be langen van Ter Aar wilde behartigen. Ge vraagd werd: wat de oplossing zou zijn voor het curieuse verschijnsel te Langer aar, waar op kiemen afstand drie veilingen staan. I Door spr. is toen geantwoord, dat eenigc I jaren terug voor de samenvoeging der twee Kath. vereenigingen hetzelfde advies is gevraagd, en toen geadviseerd is, beide I vereenigingen te liquideeren en één nieu we vereeniging met een nieuw bestuur te vormen. De heeren van de commissie vroegen het advies ook voor een niet Kath. ver eeniging. Door spr. is toen een heel ruim standpunt ingenomen. De bestaande vei lingen liquideeren. Er komt een nieuwe veiling, waarvan het bestuur zal estaan uit evenveel Kath. als niet-Katholicken. Wie een brief kreeg en wie niet. De heeren waren met dit advies buiten gewoon dankbaar. Aangezien spr., als geestelijk adviseur, deze aangelegenheid j eerst wilde bespreken met het hoofdbe- stuur, werd tcegezegd. dat een 'fficicel j schrijven met het advies van het hoofd- bestuur gezonden zou worden. Aan den heer Jonker, als secretaris der neutrale 1 commissie, werd de officieele brief gezon- j den. De andere heeren en de geest, advi seur ontvingen een afschrift. Eenige weken later heeft de commissie I weer een onderhoud mei spr. gehad. De I heer Lemkes verklaarde, dat er vele moei- I lijkheden waren gerezen, omdat van Prot. I zijde bezwaren waren gemaakt tegen het stichten van de veiling op den >asis van twee vereenigingen. 1 Verleden week zijn de besturen der 3 veilingen en mr. Hugenholtz weer bij spr. geweest en heeft laatstgenoemde gevraagd, of niet prijs kon worden gegeven, dat de veiling zou worden opgebouwd op vereeni gingen. Met spr. was echter niets meer te be ginnen, vooral teen hij bemerkte, dat na de vriendschappelijke besprekingen de j commissie intusschen stemming maakte voor een geheel andere richting. Wat de vereenigingen betreft, waarop de vei'ing zou komen te rusten, spr. heeft er nadrukkelijk op gewezen, dat dit geen Ohr. vereeniging behoeft te zijn, als liet maar een vereeniging is, die rechtsper soonlijkheid bezit. Het heeft spr. onaangenaam getroffen, dat de commissie plotseling is gaan doen, alsof wij niet bestaan. Bovendien heeft de heer Lemkes in de conferentie 'uet Ged. Staten gezegd (volgens het verslag in de krant), dat het advies van het hoofdbe stuur van den L. T. B. nooit bij de neu trale commissie is gekomen, maar bij „Sr. Phocas". Spr. verklaart nogmaals, dat de officiee'e brief aan den heer Jonker is ge zonden. „St. Phocas" is er door spr. hee- lemaal buitengehouden. De vergadering moet nu zelf maar uitmaken: óf spr. is een leugenaar, óf de heer Lemkes heeft iets gezegd wat bezijden de waarheid is. Het doel van deze vergadering is, om uiteen te zetten dat de vorm die wij wen- schen in aller belang de beste vorm ie. De tuinders als „piassen". Gepropageerd wordt, dat een N. V. de beste vorm is, doch spr. acht deze de on gelukkigste die men uit kan kiezen. De tuinders 'kunnen misschien aandeeltjes ne men van 5.doch anderen, be'angheb- bende buitenstaand a.s, zullen er groote kapitalen insteken en dan kunnen de tuin ders piassen worden Bij het geven van een oplossing, had het H. B. aan twee zaken te denken: 1. de ééne veiling is een groot belang; 2. als geest, adviseur had spr. ook aan hei ideële te denken. Dit laatste laat spr. niet los, want deed hij dit en liep de zaak mis, dan had u 't recht de steenen uit de straat te halen en te zeggen: is dat nu een geest- adviseur. Wanneer iemand zegt: de afd. van den L. T. B. doet niets, dan antwoordt spr., dat do veilingbes turen zich inlaten met zaken, die in de afd. thuis behooren. Rector Kok verleende hierna het woord aan het hoofdbestuurslid, den heer Groen, om het advies nader uiteen te zetten. De veiling zal steunen op plaat selijke vereenigingen. De heer Groen zeide, niet uit te zu len weiden over het belang van ééne veiling, omdat ieder daarvan overtuigd is. Het doel: de ééne veiling, staan wij allen voor, maar er is kwestie gekomen over den vorm. Dat is een belangrijk iets, met het oog ook op de Katholieke organisatie. Komend tot advies, dat aan den L. T. B. gevraagd is, constateert spr. wel eenig misverstand. Er was gesproken over de vraag: hoe moeten do niet-Kath. menschen zich organiseeren. Een misverstand is mis schien gelegd doordat de nadruk gelegd is op de 1 a n d e 1 ij k e organisaties. Be doeld is echter een veiling op hier en in de Kwakel bestaande tuinbouwvereenigrn- gen. Voorop dient gesteld, dat veilen slechis een middel is om het algemeene doel van den tuinbouw te bereiken. Wanneer men de belangen van den tuinbouw in zijn ge heel ziet, dan is een middel een voor naam middel het bevorderen van den afzet door veilen. Maar het is geen doe1. Het algemeen welzijn wordt nagestreefd door de standsorganisaties, waarvan de kerkelijke overheid eischt, dat ieder lid zal worden. En dan moeten we opkomen tegen het feit, dat veilingbesturen zich gaan bezig houden met alle mogelijke tuinbouwbelangen. Dan is dat geen vei- lingvereen. meer, maar een neutrale tuin bouworganisatie. Daarom is het advies gegeven: maak een veiling op de basis van de bestaande vereenigingen, maar bovendien is dit ad vies gegeven op praktische gronden, om dat het II. B. de wijze van veiling als in het advies gegeven, als de beste beschouwt. Spr. bestreed de vorming van N.V. De veiling moet de eigen veiling der tuinders blijven, en geen object van geldbelegging. Een voorbeeld van een groote veiling. De veiling-vorm, door den L. T. B. voor gestaan, komt in Noord-IIolland tamelijk veel, vooral bij groote veilingen, voor. Spr. geeft als voorbeeld de Noorderuiarkt- bond te Noord-Scharwoudo e.o. Dc 1500 leden van doze veiling (omzet 5.000.000) zijn ondergebracht in 10 plaatselijke ver eenigingen, waarvan 4 afdeolingen van den L. T. B. en 6 neutrale tuinbouwveieeuigiu- gen. Elke tuinder heeft het volste recht zich aan te sluiten bij de vereeniging, wel ke hij wenscht. Uit het lidmaatschap van een der tien plaatselijke vereeniging volgt, dat hij ook lid is der veiling. De veiling bestaat dus uit 10 vereenigin gen, die in het veilingbestuur leden benoe men in verhouding tot het aantal leden, dat iedere vereeniging telt. De algemeens vergadering is saamge- steld uit afgevaardigden van de plaatse lijke vereenigingen, die een afgevaardigde aanwijzen per 25 leden. Elke vereeniging brengt echter zooveel stemmen uit als zij leden telt. Vragen wij ons af: is dat inderdaad de beste vorm'! In de plaatselijke vereen, blijft men volkomen vrij de belangen van den tuinbouw te bespreken. Spr. kan ver zekeren, dat er in den Noordermarktbond absolute harmonie bestaat, juist omdat het niet meer om principes gaat. We zitten er niet als Kath., maar als veilingbestuurders. Hier in Langeaar is nog al onecnigheid en het H. B. verwacht, dat deze veel zal verminderen, als het advies zou worden op gevolgd. Spr. betreurt het, dat geen gelegenheid is gegeven om dit advies op de vergadering in het gemeentehuis duidelijk weer te ge ven. Over de kwestie van de credietverlee- ning zal het H. B. een onderhoud aanvra gen niet Ged. Staten. Dat de ééne veiling een N.V. zou moeten zijn, of anders geen provinciale steun, acht spr. een ongemoti veerde eisch. Weet wel, dat elke cre- dietverleening gebaseerd zal zijn op de tuinders individueol, zoodat het lid maatschap eener veieeniging er niets mee te maken heeft. Laten wij de zaak niet vertroebelen niet te zeggen: als 't geen N.V. wordt, dan geen stoun. Daaruver is 't laatste woord nog niet gesproken. Gedachtenwisseling. Hierna werd gelegenheid gegeven tot ge.iachtenwisseling. De heer G. Hölscher herinnerde aan de pogingen van 4 jaar geleden om de twee kath. vereenigingen tot elkaar te bren gen. Was het advies er toen geweest, dan was do eenheid wellicht bereikt. Rector Kok antwoordde, dat het ad vies vier jaar geleden gegeven, slechts een advies aan een particulier persoon was. De heer L e v a r t h merkt op, dal de onderhandelingen verleden jaar zijn afge stuit op de liquidoerings-bedragen. Spr. sprak ook over een „renteloos voorschot" van God. Staten. De heer Groen antwoordde, dat hij betwijfelt of een „renteloos voorschot" wordt gegeven. Laat men geen illusies scheppen. Ged. Staten van N.-Holland stel-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7