NED. COST-INDIE UIT DE OMGEVING UiT DE RIJNSTREK VRIJDAG 5 DECEMBER 1930 Ernstige mishandeling te Laren. Woensdagnacht heeft op het erf van den landbouwer D. aan het Zevenend te Laren een ernstige burentwist plaats ge had. Nauwelijks had H. zich ter ruste be geven, toen hij werd opgeschrikt door ge stommel aan de deur van zijn huis. Even daarna drong zijn buurman D. de woning binnen, en begon hem met een breekijzer te mishandelen. Het gelukte H. al vechtend naar buiten te komen, waar hij op zijn hulp geroep door twee kostgangers van D. werd ontzet en hevig bloedend in nachtgewaad naar het politiebureau vluchtte. Het pioces, dat reeds geruimen tijd tus- schen H. en D. hangende is over het al of niet recht hebben van H. op een stukje grond, waarop de woning stond, schijnt de oorzaak van deze ernstige mishandeling te zijn geweest. De politie heeft het breekijzer in beslag genomen en tegen D. proces-verbaal opge maakt. Goen doodelijke slag. Het sectieonderzoek op den ö'/j-jarigen W. uit Spekho'zerheide, die tengevolge van een slag op het hoofd zou zijn over leden, welk sectieonderzoek werd verricht door de doktoren Hollman en Schmedding, uit Maastricht, heeft uitgewezen, dat de dood niet tengevolge van den slag is inge treden. Onveilig strand. Het strand te Scheveniugen is onveilig tot Wassenaarschea Slag op 8, 9, 10 en 11 Dec. a.s. van elf uur tot 14.30 uur, wegens het schieten mei geschut. BÜITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Mijnongelukken in Engeland in 1S29. De Britsche minister van mijnbouw deel- de gisteren in het B/itsche lagerhuis cij fers mede omtrent het aantal ongelukken in den Engelschen mijnbouw. Volgens deze cijfers zijn in het afgeloopen jaar loor on gelukken 985 mijnwerkers gedood en ruim 162.000 gewond. Gevaarlijk spel. De 11-jarige scholier Cramer, uit Grae- fentorra (Duitschland) was gisterenmorgen door zijn moeder, die op reis was gegaan naar Gotha, alleen thuis achtergelaten. Voor tijdverdrijf haalde de jongen het 6-jarig zoontje van zijn buurman Weida, in huis. Het 6-jarige jongetje vond nu de geladen revolver van Cramer's vader en de 11-jarige Cramer richtte het wapen up zijn speelmakker. Plotseling viel een schot, de kleine Wei- da werd boven het oog in het voorhoofd getroffen en zakte dood neer. DE PETROLEUMBRAND TE BROOKLYN. 1.000.000 dollar schade. De brand in de ops agplaatsen an de Standard Oil te Brooklyn kon gisteren ochtend tot zijn haard beperkt worden. Tevoren waren echter, zooals gemeld, nog 'n acht tanks ontploft. Ofschoon verscheiden havendepots en kolenlichter8 even vlam vatten kon toch het overslaan van het vuur op de dokken voorkomen worden. De totale schade wordt op l.OOn.OflO dol lars geschat. Roofmoordenaar. Uit het Duitsche giensplaatsje Johan- ni-sburg wordt aan de bladen gemeld dat een roofmoordenaar uit Polen over de Duitsche grens is gevlucht. Hij had met een medeplichtige een Poolschen onder wijzer uit het dorp Zachowo, die met zijn vrouw en nog een andere dame zijn salaris van 3000 zloty had afgehaald, doodgescho ten en het bedrag beroofd. Een grensambtenaar had dit bemerkt cn do roovers achtervolgd, waarbij hij een der roovers door een revolverschot had gewond. Deze werd door zijn makker eerst- op Duitsch gebied gesleept, doch daar joeg zijn makker hem een schot door het hoofd, klaarblijkelijk om zich van zijn medeplich tige te ontdoen en don geheelon buit voor zich te behouden. DE KATHOLIEKE MISSIE IN HET HOOGE NOORDEN VAN CANADA. De stichting van een school-hospitaal. Vier Canadeesche religieuzen van de „Grijze Zusters van het Kruis" hebben in samenwerking met het missiepersoneel van Fort-Georges een school-hospitaal gesticht voor de Indianen van deze streek, die nog niet tot het Katholicisme zijn bekeerd. Het nieuwe gebouw is 40 meter lang en 35 meter breed en 30 meter boog. Een ge deelte is ingericht voor klaslokalen en het andere gedeelte is voor de zieken bestemd. Men verwacht dat dit liefdewerk heel veel goeds zal tot stand brengen. De missie van St. Jozef van het Fovt- Georges is gelegen aan het uiterste puntje van de baai van St. James. De missio die bediend wordt door de Oblaten van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, is een der moei lijkste en meest afgelegen missiegebieden. De niet-katholieke Indianen zijn daar nog zeer talrijk. Zij wonen samen in gr -epen van ongeveer 700 mensehen. Zij zijn nog zeer primitief: zij voeden zich uitsluitend met visch en vleesch van den zeewolf en zij kleeden zich nog in dierenhuiden. ERNSTIG MIJNONGELUK. Zes dooden, o.w. een Europeaan. Aneta seint uit Bandjermasin: De heer •Hoogendoorn, employé van de Steenkolen mijn Ta'okbajoer is met vijf mijnwerkers levend begraven onder een kolemnstortiug. Tweehonderd contractkoelies werkten een uur lang alvorens zij de zes lijken vonden. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand November j.l. zijn ter Secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Be- drijfsslachtingen 18 koeien en 26 varkens. Huisslachtingen 22 varkens en 2 koeion en 1 geit. Nooclslachtingen 8 koeien. 2 kalve ren, 7 varkens, 2 biggen, 6 schapen en 1 geit. Aan keurloon werd ontvangen een bedrag van 390. Filmvertooning. Op Dinsdag 9 De cember zal in de zaal Concordia te Rijp- wetering en op Donderdag 11 en Vrijdag 12 December a.s. zal in de St. Pancratius- zaal te Roelofarendsveen een vertooning worden gegeven van de film „Het is Vol bracht", een Passie-meditatie in 8 actcn. Bij deze film, die talrijke gunstige pers- beoordeelingen heeft gekregen, wordt te vens gebruik gemaakt van een geluids-in- stallatie. Gevestigd: H. Swijnenburg van Hil versum. K. Roos van Haarlemmermeer. A. ter Haar van Epe. A. van Beek van Leiden. H. A. M. Otten van Alkmaar. H. van der Drift en gezin van Warmond. P. G. en A. P. B. van der Meer van Haarlemmermeer. J. A. Wildenburg van Nieuwkoop. C. A. Halvemaan van Den Haag. F. H. Smith van Ommen. Vertrokken; K. van Seggelen naar Warmond. N. Th. Vink naai Nieuwer- Amstel. M. Th. van der Zwet naar Alk maar. J. C. van Hameren naar Noord- wijk. M. Q. A. van Hameren naar Noordwijk. J. N. J. van Ruiten en gezin naar Rotterdam. M. Schconderwoerd naar Wychen. J M. van Schip naar Zne- terwoude P. C. Zwetsloot naar Iiille- gom. M. Verheul naar Oegslgeest. A. Vuyk naar Nieuwer-Amstel. G. Vertuin naar Noordwijk. C. J. van der Hoorn naar Noorden. N. J. Los naar Rotter dam. B. Beuker naar Amsterdam. A. A. M. Dubben naar Woubrugge. M. C. Koek naar Zoeterwoude. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Nicolaas in de „troonzaal". Te gen Woensdagmiddag had St. Nicolaas zijn jaarlijks bezoek aan Katwijk aangekon digd. Geen wondei-, dat op den aangege ven tijd, te twee uur, de jeugd in het 'Paro chiehuis present was, vol verwachting en met kloppend hart. Aan de vreugdevolle gezichtjes was het aan ie zien dat er voor hen een groot ge beuren stond te wachten. Zij popelden van ongeduld. Dit ongeduld werd niét lang op de proef gesteld, want enkele minuten over den aangegeven tijd arriveerde de goede Sint, begeleid door zijn trouwe helpers Pie- ter en Sabbas. Pastoor Schiphorst verwelkomde St. Ni colaas, die dan in de „Troonzaal" plaats nam. De pas opgerichte vereeniging „Ka tholiek Katwijk" had gezorgd voor eenigo variatie en zoo was het mogelijk dat, ter wijl de kinderen per klas bij de Sint wer den binnengelaten, de in dp groote .zaal verblijvenden werden vergast op eenige prachtige kinderfilms terwijl tevens ver snaperingen werden aangeboden. In de „Troonzaal" werden de kinderen allen door St. Nicolaas toegesproken en werden hun versnaperingen en bewijzen van verdien sten op de school uitgereikt. Er zullen er wel enkele bij geweest zijn die in angstige spanning waren, doch St. Nicolaas bleek nog altijd dezelfde goede Sint te zijn. Wel gemoed en gerustgesteld, sommigen met een zachte vermaning, gingen zij weer naar hun plaats terug. Na deze „audiëntie" kwam de Sint in de groote zaal en sprak de kinderen toe, spoorde ze aan tot vlijt en trouw en tijdig kerkbezoek. Wat dit laatste betreft richtte de goede Sint zich ook tot de aanwezige ouders die de kin deren in deze zoo goed tot voorbeeld zijn. Verschillende liederen werden nog ter eere van St. Nicolaas gezongen en St. Nicolaas deed de toezegging om, wanneer de kin dertjes vlijtig en gehoorzaam blijven, het volgend jaar terug te zullen komen. Nog dezer dagen zal hij bij hen een per soonlijk bezoek aan huis brengen, over de daken en hij hoopte dat niemand in aanmerking zou komen voor een „gard". Het was voor de jeugd een prachtige mid dag, die hij hen nog vele dagen het onder werp van het gesprek zal uitmaken. Tuinbouw. Met de bloemkool is het thans afgeloopen. Dit product is dit jaar geheel binnengekomen wat wel als iets bui tengewoons kan worden aangemerkt. Voor al nu het reeds December is. De prijzen bleven voor de late bloemkool tot het ein de zeer goed. Het is alleen de fijne peen, waar hetzelfde van kan worden gezegd. Ook dit artikel blijft nog steeds graag met goede prijzen. Minder goed is het met de bewaarkool, roede en gele. Alleen extra kwaliteit brengt een redelijke prijs op. Ook voor uien is nog geen aftrek. De massa wordt bewaard op de zolders of in de ren nen, in de hoop op betere prijzen. De totale omzet komt dit van vorig jaar zeer nabij. LEIMUIDEN.' IJsclub, Woensdagavond hield de ijs- club Werkverschaffing „Leimuiden" haar ledenvergadering in het café van den heer J. Sneeboer. Te ruim half acht opende de voorzitter I de heer Visser, de vergadering met. een DE LEIDSCHE COURANT DE PRACTISCHE HUISVROUW bemerkte vlug, dat moji vajf Xlsalon Stijfsel minder moet gebruikt wlaf) van andere stijfsel, waardoor het «trijkegf nbg gemakke lijker wordt en het afted zcff nog mooier. En DE ZUINIG* HlVSV^jJlJW berekende daarna»niet mjrfev vlug, dat Osalon Stijfsel, zoo gejj^^ffkt, niet alleen de beste, maar bovep<tH1?n ook nog do voor- deeligste stijfselis. 466 woord van welkom tot de aanwezigen. De notulen der vorige vergadering wor den door den secretaris, den heer J. W. de Ren, voorgelezen en na een kleine opmer king van den voorz., goedgekeurd. Vervolgens doet de penningm. rekening en verantwoording van het door hem ge voerde beheer. Het blijkt dat de rekening over het afgeloopen dienstjaar aan ont vangsten heeft bedragen 155.21 en de uit- gaven 15.50. Batig 6lot alzoo 139.71. De heeren van den Broek en Witvliet worden met het onderzoek van de reke ning belast. Bij monde van den heer v. d. Broek wordt verklaard, dat alles in de vol- maakste orde werd aangetroffen. De ver gadering besiuit daarna de rekening goed te keuren. Op voorstel van het bestuur worden daarna de loonen van de werklieden vast gesteld op 0.35 per uur. Vervolgens komt aan de orde verkiezing van een nieuw bestuurslid ontstaan door het overlijden van den heer P. Th', van Graas. De voorzitter herdenkt het overleden be stuurslid als een werkzaam lid vrn d? Werkverschaffing, nooit was hem iel s te veel om te 'doen. Tot nieuw bestuurslid wordt gekozen de heer J. Braam, die zich zijn benoemlne Taat welgevallen. Daarna volgt de gratis-verloting waar aan alle leden deelnemen. Bij de rondvraag verzoekt de heer Ver meulen het bestuur om bij ijs de wakken op de poel onder Bilderdam te willen af zetten. Het bestuur zegt hiervoor in den ver volge te zullen zorgen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter onder dank voor de goede op komst de vergadering. Wij deelen nog mede, dat de vereeniging momenteel 86 leden telt. Geboren: Cornelia Maria d. van J. J. Straathof en Ermina P. Straathof. Cor nells z. van H. G. van der Zwaan en Mar tina M. v. Es. Alida Margaretha d. van A. N. Straathof en Maria J. Janmaat. Overleden: Bernardus Rekelhof 73 j. wonende te Nieuwceon ech'tgen. van H. Schraven. LIÖSE. Pluimvee- en konijnensportver. Gis teravond vergaderde de pluimvee- en ko nijnensportver. „Lisse en Omstr." in het gebouw „De Kleine Vereeniging". De voorz., de heer W. F. Daudey, open- de deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Velen zullen zeggen: eindelijk een vergadering. De oorzaak van het uitstel ligt wel hierin, dat het bestuur nogal tegenspoed gehad heeft door het bedanken van den secr.- penningmeester. Aan de orde was daarna bespreking te houden tentoonstelling op 26 en 27 Dec. a.s. in het gebouw „1930" van de Coöp. Veilingver. van het H. B. G. De inschrijvingen zijn van dien aard, dat we een schitterende tentoonstelling verwach ten. De voorz. hoopt dat er verschillende personen nog iet-s bij zullen dragen voor diverse eereprijzen. Bij het opbouwen der kooien verwacht de voorzitter wederom de medewerking der leden. Staande de verga dering gaven verschillenden zich op, waar voor de voorzitter hun dank bracht. De heer de Graaf, uit Oegstgeest, heeft een bedrag van 25.geschonken aan de kas. Vervolgens werden de inschrijvingsbiljetten aan het bestuur overhandigd. Gekomen aan de rondvraag werden er door verschillende personen vragen gericht betreffende de tentoonstelling welke vragen door den voor zitter voldoende werden beantwoord. De gehouden verloting bracht op 13.98. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze vergadering. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is aan de veiling geen drukte. Integendeel. En ook in den handel in het algemeen is niet veel leven te be speuren. Er is geen vraag voor export voor producten als gele en roode koel. De prijs varieert van 7.50 tot 10.80 voor goede kwaliteit. Afwijkende soort brengt weinig op. Ook in uien wordt nog weinig gedaan. Kleine partijtjes vinden koopers voor 1.90 tot 2.40 per 100 K.G. Van bloemkool is geen aanbod meer en waspeen waarvoor goede vraag is, gaat voornamelijk in den particulieren handel. De prijs varieert van 7.50 tot 9.40 per 100 K.G. Oogcnschijn- lijk een beste prijs. Men neme echter in aanmerking, dat aan dit product zeer veel arbeidsloon verbonden is, zoodat er bij eenige daling van den prijs geen winst meer aan de teelt zit. Bloemenhandel. Behalve Scarlet due werden ook reeds Witte due max aange voerd. De eerste gingen voor J 3.204.60, Witte due max brachten ƒ5.10 op. Fran- sche anjers gingen voor 1.101.40 per '00, Spaansche peper per mand 3.20--3.60. Rozen brachten per bos van 20 stuks op: Golden Ophelia 1.30—1.40, Hadley MO— 1.50, Rosalandia 1.201.40, Columbia 1.10—1.30, Butterfly 1.20—1.40, Cbr.vsan- then per bos ƒ0.20—0.50, Groote Chr;,san- then per stuk 0.160.18, Roode en Rose Ceboutanjers 1.802.10. TER AAR. De vechtpartij. De 18-jarige J. L. v. S., die deze week in arrest ge r. urnen werd als gevo'g van de vechtpartij, is gisteren door de politie weer op vrije voeten ge steld. SASSENHEIM. Kiesvereeniging „De Eenheid" In de K. S. A. hield bovengenoemde vereeni ging een goed bezochte jaarvergadering. De vergadering werd- door den voorzitter, den heer H. Bader, geopend met den chr. groet. Het was om meer dan één reden, aldus de voorztiter, dat we ter vergaoering zijn opgeroepen. Immers belangrijke ver kiezingen staan ons te wachten, waarbij als naar gewoonte weer veel van de kie zers zal gevraagd worden. Bij dit al'es uit spr. den wensch, dat, al mochten de ge moederen ook al eens oplaaien, de zoo hoog noodige „eenheid" moge bewaaid blijven. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van de Kamer-Centrale Leiden, waar in werd medegedeeld, dat in brochurevorm de prae-adviezen „Gemeentepolitiek', uit gesproken op de jongste Partijraad verga der ing, bij den secretaris van de Centrale 40 ct. verkrijgbaar zijn. Besloten werd enkele dezer te bestellen. In hetzelfde sohrijven werd er aan herinnerd, dat in gevolge de kieswet men kan stemmen bij volmacht, mits daartoe voor 31 Dec. ken nis wordt gegeven ten Gemeentehuize. Het jaarverslag van den secietaiis wijst een ledental aan van ruim 600. Het leden tal was dit jaar weer achteruitgaande, het- welir door den secr. werd betreurd. De penningmeester mocht zich in een batig saldo, groot 195.55 verheugen, welk gevoelen door de vergadering werd ge deeld. De ontvangsten hadden bediagen 407.14, de uitgaven 211.59. De penningmeester sprak aan het einde van zijn vei slag den wensch uit, dat ieder in eigen kring propaganda zal maken voor uitbreiding van het ledental. Spr. ken maar niet begrijpen, dat de Katholieken tot het lidmaatschap van de kiesve eeni- ging moeben worden aangezet. Hierna was de heer Rozema aan 't woord als afgevaardigde naar Kamer- en Staven- Centrale. Het betoog van dezen afgevaar digden bezat een komische tenJenz. Voor onze leaen was het meest van belang, dat voor de laatstgehouden Kamer-Centrale de heer Gouverneur als voorzitter dezer Cen trale heeft bedankt. De voorzitter betreur de dit heengaan en sprak van deze plaats woorden van dank voor de wijze, waarop de heer Gouverneur zich steeds van zijn taak heeft gekweten. De bestuursverkiezing eischte weinig tijd, omdat de aftredenden heeren A. J. Verkley en C. Berg, bij acclamatie werden herbenoemd. Aan de orde was nu can-clidaatstelling voor leden van de Provinciale Staten Me degedeeld werd, dat door ons district een lijst van 6 candidaten zal worden inge diend. Er bestaat een goede kans, dal van deze 6 er drie officieel worden gekozen. Over de volgorde der lijst zal 3 maal go- sbemd worden t.w. op 13 Jan., 27 Jan., en 11 Febr. 1931. Door de vergadering weiden gesteld de volgende heeren: H. Bader (z't- tend) te Sassenheim, B. N. Loerakker (zit tend) te Hillegc-m, mr. E. Bolsius (zittend) te Leiden, van Leeuwen uit Wassenaar en G. Bulten uit Voorhout. Punt 9 der agenda, inleiding Gemeente raadsverkiezing, stond in het teeken van gedachtenwisseling over het beleid der kath. gemeenteraadsleden. Verschillende heeren namen aan deze besprekingen deel, en menig harde noot werd er gekraak!-. De gemoedelijkheid bleef echter bewaard, en de voorzitter was na afloop de sprekers dankbaar voor de goede toon, welke »teeJs werd gebruikt. Bij de rondvraag weid de noodzakelijkheid van een goede propagan- daclub besproken met als resultaat, dat goede krachben tot het voeren van de pro paganda zullen worden aangezocht. Hier na volgde sluiting en verloting van een 30-tal aardige prijsjes. Gasbedrijf. Aan de a.s. „Ga-svevlo- ting" (Zaterdagavond 6 December om half 8 in „Het Bruine Paard") zullen deelne men 438 van de 1C01 gas verbruikers, n.l. 278 van de gasverbruikers, welke gas be trekken over een gewonen gasmeter cn 160 van de 513 gasverbruikers, welke gas betrekken over een penninggasmeter. Vorig jaar namen deel 397 van de 945 gasverbruikers n.l. 24-S van de 450 gewone gasverbruikers en 149 van de 495 penning- gasverbruikers. Polder. Het- machinaal gemaal van den Berg en Daalpolder is reeds in '.ver hing. Dit gemaal wordt niet electrisch go- dreven, doch door een ruwe oliemotor. Werkloozen. Aan de Gein. Arbeids beurs staan in totaal 63 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 33 gehuwden en 30 ongehuwden, resp. 10 bouwvakarbeiders en 53 landarbeiders. VOORSCHOTEN. Gevonden. 1 paar kindcan.'. 1 paar handschoenen, een sleutel, een sier- stuk van auto, een portemonnaic met in houd. Verloren. Een rijwielbelastin gmerk, een handschoen, een sigarenkoker met 23, een pak kousen, een rijksdaalder, een portemonnaic met 1.55. Geboren: Gijsbertus Johannes Wil helmus z. v. G. G. van Bemmelen en G. G. Lamboo. Ondertrouwd: C. Mechelse 27 j'. en W. C. M. de Ruijter 24 j. Gevestigd: J. "W. van der 'Geer van Leiden. Mej. A. Q. van der Krogt van Stompwijk. N. A. Korswagen en gezin, van Leiden. C. Hogenes van Wasse naar. Vertrokken: A. Hoeervorst naar Waddinxveen. M. C. KuijstenPeiger naar Utrecht. M. J. A. Koot naar Den Haag. P. Wassenaar naar Haarlem. J. W. J. Peters naar Zeist. H. Schellin gerhout naar Rijnsaterwoude. J. M. den Hollander naar Alphen aan den Rijn. B. W. Stomps en echtgenoote naar Heem stede. C. D. H. Bovet naar Wijk en Aalburg. TWEEDE öLAD PAG. 6 VOORHOUT. Gladheid wegen. Gistermorgen reed een vrachtauto van de N.B. Bloembollen en Zaadhandel v.h. T. v. Nieuwkerk te 's-Gravenzande op den Jacoba van Beieren- weg, alhier. De chauffeur wilde vanaf den Jacoba van Beierenweg de Teylingerlaan opdraaien, doch door de gladheid van de- zenweg slipte de auto en kwam precies tusschen de twee leuningen van de op die bocht liggende brug terecht. Met ver eende krachten werd de auto wederom in het rechte spoor gebracht en kon men den weg vervolgen. Wonder boven wonder zijn er geen persoonlijke ongelukken geschied en is de materieele schade nihil. Het verkeer werd eenigen tijd belemmerd. Men zij ge waarschuwd en neme de bochten op de bi- tuumwegen langzaam. WARMOND. Stand werkloosheid. Het aantal inge schreven werkloozen in deze Gemeente bedraagt op het oog'enblik 20. De werkloo- zencommissie heeft besloten iecicren Don derdagavond voor -de aangelegenheid „werkverschaffing"-zitting te houden ten Raadhuize. Geboren: Petrus Hendricus, z. van H. v. Dam en M. J. A. v. d. Burg. Nico laas, z. van Ch. Komen en M. de Koning. Berendina, d. van M. H. Jansen en A. H. C. v. d. Gevel. Overleden: A. Marsman 84 j., echtge noote van P. Goddijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gerreen.eraad. De Raad vergadert Maandagavond te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot toekenning van subsidie over 1930 aan de vereeniging tot bestrijding van tubercu lose alhier en afwijzing van het verzoek om extra-subsidie over 1929. 2. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot het aan leggen van een wegiichaam van zand met koolaschafdekking vanaf de straat bij de Chr. school voor U. L. O. tot de Gaslaan. 3. Voorstel van B. en W. tot aankoop van den Molenvliet en perceelen grond na-bij dien Vliet, met het doorvaart recht- d.ior den vliet, van den Polder Kerk en Zanen en van Gebrs. C. P. en P. J. van Schie. Personalia. De heer G. F. Crone al hier is benoemd tot lid der examenc >m- missie voor het vakexamen van surnume rair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. Geslaagd te Utrecht voor het examen apothekers-assistente mej. N. G. C. Hooge- veen alhier. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Agenda van de open bare vergadering van den Raad der ge meente Bodegraven op Woensdag 10 De cember namiddags 2 uur. 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Herstemming over voorstel van der Marei tob afschaffing der opoen- ten op de ongebouwde eigendommen der grondbelasting; bij verwerping behandeling voorstel-P. Batelaan. 5. Voorstel tot het aangaan eener geldleening ter conversie van de leeningen voof den woningbouw. 6. Voorstel tot verkoop bouwterrein aan de Nieuwe Markt. 7. Benoeming gemeen tegeneesheer en lexerancier van geneesmid delen. 8. Benoeming leden Raadscommissies 9. Voorstel, tot benoeming eener commissie voor het raadhuisvraagstuk. 10. Voorstel tot wijziging der begrooting 1930. 11 Vaststel ling regeling schoolgeld Ambraehtsteeken- school. 12. Voorstel tot verhuur van grond aan de tuberculosevereeniging vöor inrich ting tentenkamp. Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbemidde ling alhier staan als werkloos ingeschre ven: 1 carrosseriebouwer, 4 opperlieden, 5 timmerlieden, 1 kellner, 5 losse werklieden, 1 schipper, 1 stoker, 4 metselaars, 1 fa brieksarbeider en 1 betonarbcidler. Aan werkgevers worden gaarne inlichtingen ver strekt. Geboren. Petronella Johanna d. van H. Oostveen en A. de Lange. O v e r 1 e de n: Johannes de Vries 44 j. gehuwd met J. Verbeek. Getrouwd: J. Beunder 26 j. en C. A. Poot 25 j. Gevestigd: A! C. Kruisman, zonder beroep van Waarder. J. M. Voordouw, dienstbode, van Zwammerdam. J. Hel sloot en gezin, arbeider, van Kamerik. J. Pais, dienstbode, van Baarn. H. van Kempen, dienstbode, van Linsciluoten. M. Piket, wed. van P. de Bruin, aonder be roep, van Zwammerdam. II. de Bruin, zonder beroep, van Zwammerdam. G. v. Kempen, dienstbode, van Snelrewnard. Vertrokken: M. van Dijk, dienst bode, naar Waarder. H. Sijtsma Zee man naar Den Haag. X. J. Grujndmann, bakkersknecht, naar Hillegom. J. Koops, boerenknecht, naar Rietveld. ZEVENHOVEN De blaJriet-campagne. De bladriet- canipagne nadert zijn einde. In tegenstel ling met het vorige jaar, toen wellicht als gevolg van de inundatie de oogst >vervbe- dig was, zijn dit jaar beduidend minder ruigtbossen gesneden. Dit. is zoowel voor den eigenaar als den werkman een scha depost- en moet waarschijnlijk worden toe geschreven aan de enorme hoevee.heid muizen, die in het rietland gevonden wor den. De handel in ruigtbossen is, mede door de algemeene malaise, waaraan aluurlijk ook de bollenhandel niet- ontkom!, vrij stug. 1930 behoort daarom tot de «slechte ruigtjareiL

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6