De Man van Nergenshïsizen VRIJDAG 5 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDF. BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto te water. Gisteravond reed een auto, waarin vier Haarlemmers waren gezeten, in de Haar lemmermeer, ten gevolge van den mist te water. Eenige jongens, die in de nabijheid ston den, begaven zich te water en slaagden er in de kap open te snijden, waardoor de in zittenden op den wal gebracht konden worden. Allen waren licht gewond en zijn door een dokter, die per auto juist passeerde, in een nabijgelegen café verbonden. De auto kwam uit Hoofddorp en was op weg naar Haarlem. De bestuurder reel den dijk van de Ringvaart op met de be doeling dezen te volgen. Waar&thijnl'jk is hij door den mist de kcers kwijt geraakt. Hij reed met volle vaart rechtuit inplaats van linksaf te slaan, met het gevolg, dat zijn wagen in het diepe vaarwater terecht kwam en vrijwel geheel onder het water verdween. Kolendampvergiftiging. Gistermorgen is te Delft do 50-jarige schipper P. A., in de roef van zijn vaar tuig, dat in de Westsiageigracht ligt, dood gevonden. Hij was gestikt tengevolge van den kolendamp. Loodgieter van een dak gevallen. Gistermorgen ;s de 65-jarige loodgieter G., wenende in de Bilderdijkstraat te 's-Gravenhagct, bij werkzaamheden in het Slop van Willem Klein, aldaar van het dak gevallen. De man is bijna onmiddellijk aan de gevolgen van dezen val overleden. Vreeselijke dood. In de wasscherij van de mijn Laura bij Kerkrade werd een gehuwd mijnwerker door de transmissie gegrepen, enkele ma len rondgeslingerd en gedood. Noodlottige kanotocht Een drietal jongemannen uit Aagtekerke was gisteren naar den marktdag in Mid delburg gekomen en in een eenigszins vroo- lijke stemming geraakt. Het drietal zou gisteravond met een kano de terugreis aanvaarden. Dit op zichzelf al ongewone reizen is hun vermoedelijk door hun jolige stemming noodlottig geworden, ten minste de kano sloeg om een eindje buiten Mid delburg met als gevolg dat éen der jonge mannen, de 24-jarige Louws, verdronk. Zijn liik is door de politie opgehaald. „Tel." Te Hillcgersberg raakte Dinsdag het 4-jarig dodhtertje van de familie R. in de Rotte. De moeder sprong, radeloos van angst, het kind na. De vrouw, die evenmin kon zwemmen, trachtte zich en haar kind boven water te houden, doch haar krachten raakten spoedig uitgeput. Moeder en kind zonken langzaam weg. Op den oever stonden wel eenige men- schen, doch ook deze konden niet zwem men. Juist op tijd kwam de meikslijter J. Moerman, wonende Linker Rottekade, voor bij. Onmiddellijk sprong hij te water en na tweemaal duiken mocht hij het genoe gen smaken moeder en kind bewusteloos aan wal te brengen Dr. van Dijk wist spoe dig de levensgeesten van de drenkelingen op te wekken Dank het heldhaftig optre den van den redder, zijn twee menschen- levens gered. DE INBRAAK TE JAARSVELD. De brandkast gevonden. Gisterenmorgen werd in een stil laantje van de buitenplaats van mevrouw van Eeten te Jaarsveld door een opzichter oen brandkast gevonden, waarvan de aclrer- zijde geheel was opengescheurd. Deze op- zichtef waarschuwde o'en rijksve'dwach- ter, die de brandkast terstond herkende als behoorende aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk, staande in de consistorie te Jaarsveld. Door verschillende personen, die de buitenplaats hadden gepasseerd, werd medegedeeld, dat hun opgevallen was dat Woensdag de kast al in het land had gelegen, doch zij hadden niet precies kun nen onderscheiden wat het was en daarom geen aandacht er aan geschonken. De in braak heeft >dus in den nacht van Dins dag op Woensdag of reeds een nacht, vroe ger plaats gehad De brandkast is van oud model en 1 meter hoog en 65 centimeter breed. Opmerkelijk is. dat een paar maanden ge'eden dezelfde brandkast reeds een be zoek van inbrekers had gehad. Toen was een bedrag van 25 gulden verdwenen. Aan gezien de inbraak toen geschiedde enke'e dagen voor de te houden landbouwtentoon stelling meende men, dat de dieven het op de financiën dezer tentoonstelling had den gemunt. De inbraak werd niet opge helderd. Ook thans is een bedrag van on geveer 25 gulden vermist. De kast is over een afstand van een paar honderd meter naar de stille plaats vervoerd, waar het openbreken in den maanlichten nacht ongestoord kon plaats hebben. De heer H. M. Oldenhof burge meester van Jaarsveld, Lopik en Willinge Langerak, heeft met den veldwachter di rect het onderzoek ter hand genomen; tot op heden van de daders geen spoor. Voor 800 aan ringen ontvreemd. Gisteren is een diefstal gepleegd bij een horlogemaker-juwelier te Zwijndrecht, meldt de „Msb." Doordat de eigenaar der zaak wat talm de met van de achter den winkel gelegen kamer naar den winkel te gaan, zag de dief kans om zijn slag te slaan. Hij nam een etalage-plankje mede, waarop zich voor een 800 aan gouden en fantasie- ringen bevond en waarmee hij verdween. Op den Onderdijkschen Rijweg zag een 12-jarige jongen eenigen tijd later hoe iemand een plankje wegwierp en zich daarna uit de voeten maakte. De :ongen nam het plankje op en bracht het naar het politiebureau waar aanstonds bleek, dat dit van den diefstal afkomstig was. Dc ringen waren natuurlijk verdwenen. Het signa'ement, dat de jongen van den dader kon opgeven luidt als volgt: onge veer 25 jaar, breed in de schouders, lang 1.75 M. 1.80 M., vol bleek gelaat, zonder snor, hij droeg een lange donkerbruine harige jas met band en split in den rug, een grijze vilten hoed met breeden hand, waarvan de rand van voren naar beneden en van achter naar boven was omges'agen. Verder droeg hij zwarte schoenen, lichve s'obkousen en vermoedelijk een blauwe broek. De inspecteur van politie van Zwijn drecht verzoekt inlichtingen. Kerkdiefstal. Eenige dagen geleden ontdekte ds. N. tc Tilburg, dat was ingebroken in de kerk der Ned. Herv. Gemeente aan de Zomer straat. Uit een kast, waarin de collecte gelden worden bewaard, was een bedrag van 20 ontvreemd. Van dezen diefstal werd echter geen aangifte gedaan. Een paar dagen later hebben nu de on- genoodé gasten hun bezoek herhaald. De politie stelde thans een onderzoek in en ontdekte in een gang naast de kerk voetsporen, die leidden tot de arrestatie van zekeren W. K., 21 jaar, uit de Cura- $aostraat, een bekende van de poli: ie, die reeds eenige jaren in een Rijksopvoedings gesticht heeft doorgebracht. K. ontkent. Een Amerikaansche oplichter. Bij Mevr. Z te Hillegersberg huurde ongeveer een maand geleden een vreem deling, van vermoedelijk Amerikaansche nationaliteit, ©en kamer. Hij was mijn ingenieur en verwachtte per 1 December 1.1. een aanzienlijk bedrag aan geld. Op dien datum zou hij dan ook de verschul digde kamerhuur betalen. Dit tijdstip ging evenwel voorbij, zonder dat de man geld ontving. Hij vroeg daarop de familie Z. 100.ter leen om te kunnen telegrafce- ren naar The Bcston 'Bank te Boston. In tegenwoordigheid van mevr. Z. werd het telegram opgesield en de man seinde aan de Bank: onmiddellijk 12.000 pond sterling naar Mees en Zonen te sturen. Dit tele gram kostte 93 en mevr. Z. verstrekte het ge'd er voor. Het telegram is echter nooit verzonden. De oplichter verdween met het tele gram zonder achterlating van adres en zonder zijn schulden te voldoen. Bij politie-onderzoek bleek, dat hij on der den naam van Albert Jenssen gelo geerd had in een Rolterdamsch hotel. De Hillegersbergsehc po itie heeft aanhouding en voorgeleiding verzocht. Chr. H.B.S. in financieele rrooilijkheden. Naar de „Nwsbr." mededeelt zou de in moeilijkheden verkeerende N.V. Handels- en Landbouwbank een vergadering van on eereer 700.000 hebben op de 1ste Chr. Hoogere Burgerschool te 's Graverihage. Penningmeester van deze Chr. H. B. S. was tot ongeveer drie jaar geleden de zich lhans in voorarrest bevindend» directeur der Handels- en Landbouwbank, M„ die na heftig ongenoegen met zijn medebcstuurs'e- den ontslag nam of... kreeg. Sindsdien schijnt de Chr. H. B. S. in de hoeken der N.V. Handels- cn Landbouwbank gedebi teerd te st°an voor een bedrag van onge veer zcvenhonderd-duueud gulden, waar door de totale schuldenlast van deze in stelling, inclusief de hypotheek, het mil- lioen moet benaderen. Hoewel de heer M. zelfs tot dit oogenblik nog steads u'el. voor zijn finan cieel beheer als enni 'cmcestor is gedé- chargeerd dus na drie jaar was tot dusver nooit ie: j daarvan naar buiten uil- gelekt. Een en ander is eerst. ruchtbaar ge worden toen bij de betalingsmoeilijkheden van de N.V. Hondei'. en Landbouwbank op rle Chr. H. B. S. als een der grootste debi teuren werd gezinspeeld. De in de boeken van de bank voorkomende schuld van de Chr. H. B. S. werd echter, volgens de be richten, betwist, waardoor het vermoeden eewekt werd,'dat ten opzichte dezer boek houding valschheid in geschrifte gepleegd zou zijn. Naar het blad thans van betrouwbare zijde verneemt, zou het in de boeken der Handels- en Landbouwbank voorkomende bedrag van bijkans zeven t<»n wel degelijk aan de Chr. H. B. S. zijn uitbetaald en zou slechts de helft der vordering betwist wor den. Niet omdat de betwiste helft niet genoten is, maar omdat dit beclrag door de nalatig hcid van den heer M. verloren zou zijn ge gaan. Deze zou n.l. een aanvrage rnn rijkssub sidie met de daarvoor benoodiede beschei den niet tijdig hebben ingediend, waar door deze subsidie over een jaar is verlo ren geeaan. De N.V. Handels- en Landbouwbank had echter deze subsidie reeds voorgeschoten en nu zou het bestuur der Chr. H. B. S. zich op het standpunt stellen, dat de heer M. voor de aldus verloren gegane rijkssubsi die aansprakelijk kan worden gesteld. E?n groote vraag blijft echter, of de heer M. als penningmeester voor het niet- toekennen van een rijkssubsidie kan wor den aansprakelijk gesteld. Immers de wet legt de verplichting tot het tijdig aanvra gen van subsidie niet on den penningmees ter, doch op het schoolbestuur. In dat licht bezien, zou het duS niet de heer M. alleen, (cn zeker niet de Handcls- cn Landbouwbank), doch het geheelé be- stuui der Chr. H. B. S. zijn, dat voor het geleden verlies aan sprakelijk zou moeten worden gesteld. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 6 December. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend KRO-uitzending). 8.009.15 Morgenconcert. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje. 12.00—12.15 Politieber. 12.15—1.45 KRO-Sextet. I.452.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Vragenhalfuurtje. 3.004.15 St. Nicolaas b. d. Kinderen op School. 4.154.45 Zender-verzorging. 4.456.00 Gramofoonpl. 6.006.15 Meded. in Esperanto. 6.166.35 Journ. Weekoverzicht Paul de Waart. 6.356.45 Gramofoonpl. 6.457.15 Esperanto-cursus. 7.157.45 Prof. dr. Franse: Inleiding o. d. Cursus over de Kerkvader en de geschie denis van hun tijd. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend. VAR A-uitzending). 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 Ziekenuurtje. II.30 Gramofoonpl. 12.00 Concert VARA-septet en Gramo foonpl. I.45 Speciaal VAR A-kinderuur t je. 2.15 Otto van Tussenbroek: „Populaire Kunstbeschouwingen". 2.45 Paedagogisch Concert o. 1. v. P'et Tiggers met VAR A-orkest (Hugo de Gioot). 4.15 Duitsche les. 5.00 T. Landrè: Ons huis een tehuis. 5.30 Accordeonmuziek. 6.00 Kinderuurtje. 6.45 Literair Halfuurtje. 7.30 VARA-Mandoline-Ensemble. 8.00 VARA-Bestuursmededeelingen A. de Vries. 8.40 Teun de Klepperman. 8.55 Willy Dei by. 9.15 Concert VAR A-orkest. 9.55 Willy Derby. 10.15 Concert. 10.45 Willy Derby. II.05 Vaz Dias. 11.15 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. D a v e n t r y, I 5 5 4,4 M 10.35 Morgenwijding. 10.50 Eerichten. 11.05 Lezing. 1.20—2.20 Orkestconcert. 2.50 Kinderconcert. 4.05 Concert. Orkest. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Berichten. 7.00 Sportber. 7.05 Zang door M. Bonin en J Thorne. 7.20 Lezingen. Met een mes gestoken. Dinsdag heeft op de Baan te Rotterdam een ernstige vechtpartij plaats gehad tus- schen den 30-jarigen keÜner H J. T. en den 26-jarigen zeeman J. L. uit de Potgie terstraat. t T. bracht L. met een mes een steek in de buik toe, waardoor de man levensge vaarlijk verwond werd. Al geruimen tijd leefden de twee mannen met elkaar in onmin. Dinsdagavond ont moetten zij elkaai in een café op den Schiedams*hen Dijk, waar het tot ruzie kwam. Hoewel overige bezoekers de vech tersbazen wisten te scheiden, kwam het later tot een treffen op de Baan. Er ont stond ©en hevige vechtpartij, waarbij L. plotseling een scherpe pijn in zijn maag streek voelde eD bewuste'oos op een stoep ineenzakte. Daar werd hij door een agent van politie gevonden, die den G. G. D. waarschuwde. De man werd per auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. De dader is door de politie in zijn wo ning gearresteerd en in het bureau aan de Groote Pauwensteeg opgesloten. Hij heeft een volledige bekentenis afge egd. Het mes is nog niei gevonden. 7.50 Concert. Orkest. 9.10 Lezingen en Berichten. 9.55 „Contasts". Cabaret-uitzending. 10.5512.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M 9.20 Concert. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 5.05 Concert. 9.05 Concert. Tooneel. Langenberg, 473 M 6.207.20 Gramofoonpl. 11.20 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.355.35 Orkestconcert. 7.05 Vroolijke avond. 11.2012.20 Gramofoonpl. (Dansmuziek). K a I u n d b o r g, 1153 M. 10.3511.05 Gramofoonpl. 2.20 Kinderuurtje. 2.504.50 Orkestconcert en zang. 7.208.20 Orkestconcert en zang. 8.209.05 Voordracht. 9.2011.20 Her-uitzending van buiten- landsche stations. Brussel, 508.5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Z e e s e n, 1635 M. 5.457.00 Voordrachten, daarna Vroog concert. 9.501.20 Voordrachten en Berichten. 1.202.20 Gramofoonplatenconcert. 2.203.50 Voordrachten. 3.504.50 Middagconcert Hamburg. 4.507.15 Voordrachten. 7.20 Vroolijke avond-. 9.20 Weerbericht en daarna tot 11.50 Dansmuziek. COMMUNISTISCHE RADIOPROGRAMMA Wij ontvingen van een onzer aboa ié's het volgende schrijven: „Toen ik even na achten van de korte naar de lange golf overschakelde, vond ik op ongeveer 1400 M. een Hollandsch station, tenminste een Hollandsch sprekcud station, hetwelk den Russischen Heilstaat verkon digde. Een bericht in uw krant van oen dag later maakte melding dat iü Engeland het station daar eveneens was waargeno men. Beleefd vraag ik u nadere inlichting Het station dat hier bedoeld wordt is reeds meermalen, ook door ons, waargeno men. Het zendt uit op de golflengte Mos kou en is goed te ontvangen. Blijkbaar be schikt het over een kolossale energie. Of het Moskou zelf is dan wel ean clan destiene communistische zender in Neder land of in een der nabuurlanden is ons nog niet bekend- Een verstoorde brulloTL Zekere P. D., orgeldraaier, wonende aan den Broekhovensehen weg te Tilburg, was gisteren in het huwelijk gel reden. Na deze plechtigheid kreeg hij trek in een stuk worst, dat bij den slager P. voor het raam lag. P. gaf hem een eindje vorst als huwelijksgeschenk, doch de gelukkige bruidegom was daarmee niet tevreden. Om zijn ontevredenheid te luchten tilde hij dc marmeren plaat van de toonbank en liet deze aan gruizelementen vallen. Toen kwam de poli!ie en die liet D. zijn trouwdag op zijn eentje achter slot eri grendel vieren. Heldhaftige redding. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 45) „Goeden morgen, mijnheer Furnivall", sprak hij. „Waarmede kan ik U heden van dienst dijn?" En toen zag hij mij schijnbaar pas. „Goeden morgen, mijnheer", voegde hij er toen met een lichte hoofdneiging aan toe. „Goeden morgen, mijnheer de commissa ris", zei Maurice, „wij hebben een vrij ern stig geval aan de hand." De commissaris zette zich, naar het mij voorkwpm, in hetgeen hij duidelijk wilde laten uitkomen, een officieele houding. Hij legde aijn handen op zijn knieën, gaf de punten van zijn schoenen een builenwaart- sche richting en keek ons in voorovergebo gen houding tamelijk barsch aan. „Verklaar U eens nader, mijnheer", zei hij gewichtig. Ik wilde juist beginnen, toen Maurice al r woord nam en in het kort en oogen- ijnlijk verontwaardigd een beschrijving f van het schandelijk vergrijp, dat d^- •rigen avond had plaats gehad. Telkens endeje hij zich naar mij, om zijn aanklacht e bevestigen, hetgeen automatisch door °n hoofdknik mijnerzijds werd gevolgd. Strq.opers en wilddieven kan ik zelf wel behandelen", besloot hij, „maar als het zoover komt, dat er een koelbloedige moordaanslag op een van -mijn gasten wordt gepleegd, dan geloof ik, dat het tijd wordt, dat de politie tusschenbeiden komt." Ik heb nooit iemand zoo versteld zien staan, als dien armen commissaris. Hij hoorde de geschiedenis aan met een ver bijstering, die aan het aandoenlijke grens de en toen Maurice ophield, haalde hij een rood katoenen zakdoek van bijna vlagaf- meiing voor den dag en begon zijn voor hoofd van overtollig vocht te ontdoen. „De hemel bewaar me, mijnheer Furni vallzuchtte hij, toen zijn hoofd, dank zij de capillaire krachten van het dundoek, weer behoorlijk toonbaar was. „Wie had zoo iets durven denken?" Toen nam zijn ambtsinstinct de over hand. „Ik zal, terwijl het nog versch in mijn ge heugen ligt, een paar notities maken", sprak hij, terwijl hij een groot register opensloeg. „Hoe laat heeft de aanslag plaats ge had „De aanslag had plaats ongeveer om ongeveer kwart voor zessen", antwoordde ik. „O", zei hij, terwijl hij schreef, „en zou mijnheer in staat zijn, de daders te her kennen Be schudde mijn hoofd. „Daar tv ijfel ik aan", zei ik, „het begon al eenigszins te schemeren en ik verkeerde niet in een toestand, om hen te kunnen opnemen. U zou het beter aan dien Ijeer kunnen vra gen, die in „De Ploeg" logeert en die mij te hulp is gekomen." „O", zei de commissaris, „hoe heet hij „Eh Loman", antwoordde ik, „ten minste zooiets." De commissaris schreef het op en sloot het. boek vervolgens met een flinken klap. „Ik zal de zaak onmiddellijk in be'aande ling nemen, heeren", sprak hij ernstig. „Ik kan natuurlijk niets beloven, maar ik re ken, dat wij er morgen wel iets naders van zullen weten, 't Is een ruwe bende, die moerasjagers, maar dit zal een goede les voor hen zijn. Ik zal ze leeren, dat ze zoo maar niet ongestraft op heeren kunnen schieten, zoolang ik commissaris ben." „Ik dank U zeer", zei ik. „Ik ben er ze ker van, dat de zaak in geen betere han den kan berusten. Tk zal nu even naar „De Ploeg" gaan en dien mijnheer Loman, ot hoe hij ook heet, zeggen, dat hij bij U komt, dm over die zaak te spreken." Wij gingen naar buiten, waar de agent nog steeds trouw op zijn post, met het leidsel in zijn hand, bij den kop van het paard stond. „Ga je met mij mee vroeg ik Maurice „ik zou je graag aan mijn redder willen voorstellen, 't schijnt een fatsoenlijk mensch te zijn." Maurice schudde zijn hoofd, naar mijn mcening ietswat norsch. „Ik moet naar huis, om te tennissen", zei hij. „Vraag je vriend of hij morgen naar Ashton komt, misschien ziet hij graag cricketten." Begrijpende, dat. hij Billv aansprakelijk stelde, voor het mislukken vnn zijn snood -dan, vond ik zijn vo.irstel wel vermake lijk. „Je hebt gelijk", zei ik. „Ik zal tevens van dc gelegenheid gebruik maken om U zien, of de auto al gerepareerd is; je ziet dus wel wanneer ik terugkom. Wat ik zeg gen wil, is er van avond niet ergens een theepartijtje of zoo iets?" Maurice knikte. „De familie Cuthbert geeft een tuinfeestje en ik geloof, dat tan te Mary graag had, dat eenigen van ons er ook even heen zouden gaan, maar laat dit geen beletsel voor je zijn, als je soms an dere afspraken hebt." Dit laatste zei hij met een gebaar, dat mij duidelijk aantoonde, dat hij oi Lady Baradell zinspeelde. „Wel bedankt", zei ik koeltjes. „Je bent een ideaal van een gastheer, Maurice." Ik liet hem alleen om, zoo hij wilde, dit com pliment uit te leggen zoonis hij zelf ver koos, en slenterde naar „De Ploeg". Billy zat alleen in de geiagxamer de krant te lezen, hetgeen hij afwissel n:e nu en dan een teug uit een kan ale te ne men. „Ik hoop niet, dat ik je in je ontbijt stoor, Billy", zei ik. Hij sprong glimlachend overeind en gooide de krant op zijn stoel. „Ik had er een voorgevoel van, dat je vroeg zou komen", zei hij, op zijn oude jo viale manier. „Dan voelde je meer dan ik", lachtte ik. „Wat ben je geheimzinnig." Hij liep naar het buf!et en haalde tus- sc'nen de flesschen een enveloppe vandaan, welke hij mij toewierp. „Hier is je minnebrief, m'n jongen", zei hij. „Ik heb tegen het buffetmeisje gezegd, dat je vanmorgen aan zou komen." Ik nam de enveloppe van de tafel op, waar zij was neergekomen en met een plot selinge vreugdetrilling herinnerde ik mij, dat ik Mercia had geschreven. „Wanneer is hij bezorgd, Billy?" vroeg ik. „Hij is gisteravond om half tien door een kleinen jongen hier gebracht. Toevallig was ik juist thuis en vertelde hem, dat je op Ashton logeerde, maar dat je zeker van morgen na het ontbijt hier zou komen. Goed gezegd, is het niet? Van wien komt het? Van het dametje met het pistool?" Ik scheurde de enveloppe open en las haastig den inhoud: „Om vier uur ben ik in den ouden wind molen even voorbij Barham Bridge." Er stond geen handteekening onder, maar die had ik ook niet noodig. „Sedert jij voor detective speelt, Billy, leer je de kunst van gevolgtrekkingen ma ken hoe laneer hoe beter." Hij grinnikte en kwam achter het buf fet vandaan, waarna hij de glazen deur opende. „Laten wij in den tuin gaan", zei hij, „ik heb wagenladingen nieuws voor je en het buffetmeisje komt aanstonds terug." Wij gingen het trapje af, dat naar hot vierkante grasveld achter het huis voerde en namen plaats op een oude houten bank in den zonneschijn. „Er komt nu leven in de brouwerij", zei ik, terwijl ik mijn pijp uit mijn zak haalde en met zorg begon te stoppen. „Maurice en ik zijn bij den commissaris geweest, om de zaak aan te geven. De moordaanslag op Stuart Northcote is nu politiezaak gewor den." Billy floot zachtje. „Dat wordt gezellig", zei hij. „Gaf Maurice hem nog eenige inlich tingen „Neen", antwoordde ik, „die verwach ten zij van jou. Ik heb verteld, dat een vriendelijke toerist, die in „Dc Ploeg" lo geert, aan het zeilen was en mij te hulp is gekomen. Jij wordt nu de held van den dag, Billy. De poli.ie wenscht je zoo spoe dig mogelijk te spreken en Maurice heeft mij verzocht, je te invitoeren, morgen op Ashton te komen, om den cricketwedstrijd bij te wonen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5