LEEGVERKOOP H.M.P.ERRO GEEFT IETjb BLIJVENDS UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 3 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 3 December 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 778.3 te Memel. Laagste barometerst.: 734.4 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 4 Dec.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid oostelijke wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR. 5.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 4.18 uur tot Donderdagmorgen 7,-21 uur. Personen uit Leiden vertrokken. P. I. S. Baas en fain., Amsterdam, Utrechtschestr. 28 hs. J. W. Baaten-Gal- jaard, Vlaardingen, Prinstererstr. 701. Th. C. van Bellen en fam., Haarlem, Aal- bertsbergstr. 67. E. L. M. van der Bic- sen, Ginneken ca. J. P. J. G. van Blar- kom, Zwolle, Nieuwstr. 80. M. P. Borg- meijer-Möllenkamp, Haag (Scheveningen), Bossestr. 113. M. Bresler-Brieer, Den Helder, Oostslootstr. 1 c. J. W. Bukers, Baarn, Ferdinand Huyskl. 1. E. Burger, Weenen. M. Burger, Weenen. P. J. H. Burger, Haag, Gouverneursl. 679. D. W. de Bijll Nachenius, Haarlem, Frederiks- park 6. A. H. Drijfhout van Hooft, Haag, Wassenaarscheweg 26. M. Engels-Brink huis, Noord-wijk, St. Maria Gesticht. P. J. Fran$ois, N. O. I. J. Grohse, Duitsch- land. J. Guldemond en fam., Leiderdorp, Wijde Steeg 2a. N. de Haan, Dén Hel der, Jansenstr. 76. J. Haferkamp, Duitschland. C. H. W. Hanselaar, Mens- sant, Molendijk 298. P. van den Hoed, Leiderdorp, Doesstr. 45. C. den liollan- der-Moene, Haag, A. v. Buerenstr. 226. J. J. Honsbeek, Boxmeer, Spoorstr. 25. A. Horree, Amsterdam, Sarphatiestr. 44-46. H. J. ten Hout, Utrecht, Rarnstr. 19. N. Jansen, Gouda, 2e Schoolstr. 17. E. Kaufmann, Essen. W. J. Keessen, Haag, Rijswijkschestr. 152. E. van Klaveren- Kriek, Haag, Z. Buitensuigei 106. J. M. Klaverwijden, Voorschoten, Huize Bij dorp. D. Kleijn, Oegstgeest ,lerweeweg 108. A. M. Koekman, Ouderkerk a. d. IJssel A 217. H. Klomp, Hamburg. N. A. Korswagen en fam., Vororscuoten, Leidscheweg 116. H. Kraft, Duitschland. G. Lagewaardt, Haag, v. Hoogenho-ikl. 116. E. E. van Leduwen-Goddijn, Zoeter- Woude, Zuidbuurt. A. J. Leferink, Haag, P. Krugerlaan 61. E. Lohmann, Ham- bom, Burosiastr. 76. J. J._ M. Luijk-vaa der Born, Sassenheim, Bijdorpstr. 30 J. Matheijsen, Sassenheim, Weltevreden 3. J. Mechelse, Oegstgeest, de Keiupenaerstr. 16. J. N. J. Perquin, Amsterdam, Brahmsstr. 18. W. I. Petit en tam., Haag, Z. O. Buitensingel 106. K. Reehorst, Rot terdam, Carnisselaan 37. G. Greitsma, Wageningen, Lawickscheallee 40. P. O. van Rijt, Wassenaar, Langstr. 26. B. K. Schneider, Duitschland. L. Schubmkow en fam., Leningrad. H. Schwar/., Oegst geest, Koninginnelaan 6. M. H. Smits- Starink, Haag, Boksdoornsir. 1-3. M. Spaan, Enkhiuzen, Nieuwst, wijk 2 No. 136. J. Springer, Amsterdam, N. Amsteilaan 151. A. Stange, Bochum, Dostenerstr. 49. M. N. A. Swets en fam., Soerabaia, Marine Etablissement. S. T. Tan, Hang, L. de Colignystr. 149. A. Theissen, Bot trop. P. H. Verlaan en fam., Noordwij- kerhout, Gooweg 3. P. J. Verkoren, Til burg, Veldhovenstr. 30 b. A. van der Vorst, Haag Loosduinen, Leiweg 98. A. de Vos, Linschoten, Katte broek. E. Wagner, Buer-Scholven Did., Eminyweg 22. W. A. Wansink-Vink, Haag, N Haven 98. J. Weyll-vand-en Broek, Woerden, Pr. Hendrikkade 7. J. J. Wittmaekers, Haag, Begoniastr. 47. A. van der Wijn gaard, Voorhout, W. Botsstr. 5. J. Zwart, Zwolle, Klimopstr. 15. Personen te Leiden gevestigd. A. J. P. Bakkers en fam., bouwk. teeke naar, Lijsterstraat 14. A. C. van Beek, Zoeterwoudsche Singel 88. H. H. Beijers, sergeant inf., Morschpoortkazerne. H. Boef, dienstbode, N. Beestenmarkt 6. J. Bos en fam., controleur, Oude Singel 240. S. J. Bosch, winkelchef, Doezastraat 6. S. Bijsserbosch, dienstb., Rijnsburgerweg 27. E. R. Dorré, tijd^ rijksklerk, Utr. Jaagpad 12a. G. v. Duijl, dienstb., Plan tage 8. A. M. Egberts, Utr. Jaagpad 84. J. Freke, dienstb., Oude Singel 78. B. J. Franse en fam., machinist, Julianastraat 69. E. M. H. G. Frenkel, Zoeterwoudsche Singel 92. M. Gausmann, dienstb., v. 01denb.3tr. 33. K. B. van Gorkum, dienst bode, Rijnsb.weg 36. O. de Groot, ver pleegster, Rijnsb.weg 10. W. van Heus- den, kok, Levendaal 74. L. H. Hoefsmit, verpleegster, Apothekersdijk 20. J. van der Hoeven, Hoogewoerd 93. E. J. W. Holleman, ars, Rijnsb. weg 10. A. H. Hooijer, werkt, teekenaar, Morschw. 64. C. G. Imruink, Rapenburg 78. F. W. van Ketwich Verschuur, $tcenschuur j3_ 0. van Klaveren, dienstb., K. Hansenstraat 5. H. Koning en fam., slager, Oude Vest 65. M. Koolwijk, 3 Octoberst-raat 10. A. J. Verhoog, v. Mecklenburgstr. 4. G. Kruijt, dienstb., Hoogl. Kerkgr. 5. L. Kuster, dienstb., Voldergr. 40. J. C. van der Lelie, loodgieter, Ambachtstraat 25. D. O. Lodder, Hoogewoerd 133. J. de Loos, Rijn en Schiekade 19. P. A. Muller, Heerenstraat 118. L. van Oosten, 3 Oc- toberstraat 59a.A. F. Jonkheer van Pan- huys, Nieuwe Rijn 3. E. W. Pera, Rijnsb. weg 56. A. Prins, Haarlemmerstraat 268. P. J. van der Raadt, smid, Haarl.straat 271. W. de Roode, dienstb., Oegstgees- terlaan 6. J. van Rossen, poelier, Poelier, Waardgr. 27. J. Rijnsburger, ver pleegster, Witte Singel 27. A. Sigal, Vreewijkstraat 9. J. J. Somerwil en fam., handelsemployé, Rijnsb.weg 83. J. F. Spier, J. de Wittstr. 54. M. v. Tongeren Afd. Glas, Porselein ENZ. m^Ê Bezuinig bij U bij onsAe koopéj benedi Spec THE! baar. Tenslotte het laatste gedeelte, ge naamd de Geerdijk vanaf Pulmot tot aan de grens der gemeente Nieuwveen, in on derhoud bij het bestuur van de Geerdijk- sche polder. Aan dezen weg wordt, naar ik vernam den Laatsten tijd niets meer ge daan. Menig autobezitter is dan ook ge noodzaakt om langs een zeer grooten om weg naaa de plaats van zijn bestemming te komen. Velen met mij hopen, dat dit schrijven onder de oogen mag komen van diegenen, die belast zijn met het onderhoud en toe zicht van de hierbedoelde wegen. Met dank voor de plaatsing. Een a-utobu s-p assagier. IAKER - HUGA-VERK00PER Imanssteeg 7-14-21 Tel. 630 - 1293 DIT BRENGT, LANG NOG, DEN GEVER IN AANGENAME HERINNERING AFD. UURWERKEN, LUXE ARTIKELEN. Op elk gebied slaagt U bij ons Schoorsteenklokken Iedere stijl, special MODERN. BYOUTERIEëN De laatste snufjes. PLATEEL van „Znid-Holland" te Gouda. TOLLENAAR TIN: Glad en gehamerd. Voor Horloges, zoowel Dames als Heeren, hel merk HUGA. Manjnis, Utr. Jaagpad 86. W. Th. Tym- stra, Groenhovenstraat 7. P. Uittenboo- gaard, fitter, Formosastr. 14b. P. Vee- nenbos, Rijn- en Schiekade 3. G. Vel- lingavan Foeken, Hoogl. Kerkgr. 39a. L. Verkoren en fam. ad.-dir., Oude Singel 144. J. A. Verkuijlen en fam., Leeuwe rikstraat 21. S. W. van der Voorn, dienstbode. Jan van Goyenkade 6. A. G. van der Wal, dienstb., Heerensingel 18. H. Th. Wittkampf, Rapenburg 65. K. Waldeck, Rapenburg 51. K. Worp, jour nalist, Rijnsb.weg 164. P. Zeilstra, bak kersknecht, Nieuwe Rijn 64a. GEVONDEN VOORWERPEN. Huissleutels, Lipssleutel, handschoenen, Amerikaansch bankbiljet, gouden pen van een vulpenhouder, portefeuille van D. C. Jannes, luchtdrukmetei, regenjas, R. K. kerkboekje, melkbus, vaarboom, bruine heerenhoed, port-emonnaie met inhoud, trouwboekje van L. Krijgsman, vulpenhou der, werkjas met broek en das, dames taschje met inhoud,, zilveren polshorloge aan lederen riempje bruine casch inhou dende ondergoed enz., portret-broche, de fecte schop, paar motorbroekspijpen, kin- dertaschje met inhoud, rijwielbelasting- plaatje, rijwielbelastingplaatje in etui, pa- rapluie-standaard, ledige actentasch, bril in etui, jongenscape, vermoede'ijk gouden damesarmbandhorloge, zilveren dameshor loge aan zwart bandje, manchester jas van H. Compeer, foto met negatief en plaat met bijbelsche voorstellingen, pakje inh. 2 hemden, paspoort van B. van Maris, gouden bril, roeispaan, zak zout, antiek verguld zilveren broche, bord met opschrift „Verboden te Visschen", mand met planten mand gemerkt v. d. Vis Boskoop, zijden shawl, 10 spaarzegels, kra'en halsketting, rijwielpomp, kist met andijvie, parapluie, pakje breiwerk, radiatorhous, zwarte hee renhoed, 2 autonummerplaten, feestbril, gouden damesringetje met steentjes, da- messeintuur, foto, blauwe dameshoed, bruin lederen damestaschje (ledig), bank biljet k 10, lederen pantoffel, zilveren vulpotlood, tijdschrift „De Gids", doosje met favorit-ecken, gymnastiekschoen, baga- geriem, alpini,slagersmes. Fransch wet boek, windkap van een rijwiel, insigne, dic taat-cahier, 2 bollenmanden, gouden pols horloge aan lederen armband, 2 heerendas sen, zwarte lage damesschoen, jumper, gladde gouden ring, vermoedelijk gouden collier, gouden armbandje, portefeuil'e van K. I. ,G. v. d. Staay, etui met schrijfbe hoeften, alpacca vulpotlood, ridderorde, actentasch met inhoud van mej. Brain. Gevonden in de Electrische tram (stads- lijn): parapluie, passer, paar peau de suède heeren handschoenen, bruin damestaschje met inhoud. Gevonden in een autobus van Stadsver keer: parapluie, damestaschje met inhoud, portemonnaie met inhoud, kinderhand schoen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten politiebureele alhier, e'ken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, t-usschen 1 en 3 uur n.m. ALPHEN AAN DEN RIJN. Middenstandsvereeniging. Op den Maandagavond in hotel „Centraal" te hou den vergadering van de Middenstandsver eeniging zal o.m. een belangrijk punt van bespreking uitmaken de keuring van vleeschwaren, daar het ons bekend is dat door tal van winkeliers tegen verschillen de bepalingen van deze vleeschkeuringswet stefk wordt geageerd. Bovendien zal in behandeling komen de oprichting van een Middenstandsfederatie, benevens de wijziging van de postbestel ling alhier. Fiets vermist. Door den winkelier M 's aangifte bij de politie gedaan van de ermissing van zijn rijwiel. Aanrijding. De groentenhandelaar G. erd met zijn wagen in de Julianastraai ngereden door een vrachtauto, bestuur er N v. R. uit Hazerswoude, waardoor zij: agen het flink moest ontgelden. G. der ervan aangifte bij de politie. ZEVENHOVEN. .nenling. Donderdag 4 Dec. zal er i aize van den dokter gelegenheid zijn to- „ostelooze inenting. Een verrassing. Bij de wed. J. J. van Mastwijk kwam onverwachts een klokhen met 13 kuikers uit de korenberg te voor schijn. Personalia. Te Elberfeid (Duitschland) is op 59-jarigen leeftijd overleden onze vroegere plaatsgenoot dr. G. W. Locher. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Barbara-vereeniging. Gisteravond werd in het Patronaatsgebouw de 10de jaarvergadering gehouden der St. Barbara- vereeniging, onder leiding van den voorzit ter, den heer H. van der Poel. \Ve3cns ziekte van den secretaris werden door den penningmeester, den heer H. J van Mil, de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het finantieel ver slag van den penningmeester gaf aan in komsten: saldo in kas vorige jaar 568.44K» ontvangsten ƒ318.34, uitgaven 384.19alzoo een nadeelig saldo van 65.85)4. De boeken en bescheiden wer den door de heeren S. J. Klaver en H. Heemskerk nagezien en in orde bevonden. De heer Klaver stelde voor om in verband met het flinke kassaldo meer voordeelen aan de leden te verstrekken door b.v oen uitkeering van 10 bij overlijden De voor zitter meende dit voorste! te moeten ont raden, vooral ook omdat de vereen, het volgende jaar yoor de 3de maal 100 moet bijdragen in de kosten voor verbetering van het kerkhof. Na eenige discussie werd bet voorstel-Klaver verworpen. De aftredende bestuursleden, de heeren H. v. d. Poel en H. J. van Mil, werden bij acclamatie her kozen. Hierna werden de leden door den voor zitter aangespoord, zoo mogelijk op 4 Dcc den feestdag van de H. Barbara, de H. Mis voor de levende en overledene leden bij te wonen en tevens op Zondag a.s. deel te nemen aan de algemeene H. Communie. Met een woord van dank werd deze ver gadering op de gebruikelijke wijze geslo ten. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur! Vergun men een kleine plaatsruimte in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Onhoudbare toestanden. Dezer dagen maakte ik per autobus A. D. W. A. L. een reis naar Nieuwveen. Wat mij op deze reis is opgevallen, is de on houdbare toestand, waarin hot weggedeelte verkeert vanaf Leiderdorp tot door de ge meente Hoogmade. Deze weg mocht toch zeker in de eerste plaats uitmunten door een zeer goede con ditie. Wanneer men alleen maar denkt aan hare dure tol (staande op dit weggedeelte), waar voor een auto of autobus por keer 0.30 moet betaald worden. Bij informatie vernam ik dat de ondernemer van de auto bus A.D.W.A.L. per week voor het passee- ren van deze tol hiervoor moet betalen een bedrag van 20. Voor dit bedrag moet men nog bovendien een weg berijden, die in een zeer slechten en desolaten toestand verkeert. Wanneer men verder door de gemeente Hoogmade rijdt in de richting Woubrugge (genaamd Hofwegen); nu M. de R., deze weg naar de plaats van zijn bestemming Het is ondoenlijk om deze met een auto of rijwiel te berijden. De Polder (Vierambachtspolder vanaf Woubrugge tot Langeraar) in onderhoud bij bovengenoemd polderbestuur; hierover niets dan lof. De kom der gemeente Ter-Aar (Lange raar) is eveneens zeer slecht en onberijd AFD. LEDERWAREN Een nooit gekende verscheidenheid. Onze specialiteit is als steeds DAMESTASSCHEN in elk denkbaar genre. HEERENPORTEFEUILLES PORTEMONNAIES SIGARENKOKERS. REISNECESSAIRES en KOFFERS Wij geven Lederwaarde. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen wis- en natuurkunde lett. A. mejuffrouw M. T. Neuteboom (Win schoten); voor het candidaats-examen rechtsge leerdheid de heeren: H. A. Barneveld (Hees), M. W. C. de Jonge (Zutphen) en E. Minderop (R'dam). LAATSTE BERICHTEN De stand van de Maas bij Grave. Uit Grave wordt ons gemeld: Do stand van de Maas was heden 6.90 M. De stand van het water op den Elft- weg is 39 c.M. Vrachtauto's en autobussen reden reeds door het water. Bovendien valt het water op den Elftweg 1 c.M. per uur. Verwacht mag worden, dat reeds heden avond de Elftweg voor alle voertuigen bereidbaar zal zijn en Donderdagmorgen voor fietsers. De Beersche overlaat is zoo .goed als uitgeloopen en werkt nog slechts op hoogstens 1/10 breedte 1 k 2 c.M. diep. Het verkeer tusschen NijmegenGrave den Bosch kan dus spoedig weer geheel zijn hersteld. Het va't echter op dat de Maas bij Grave n;"et sneller of meer valt, aangezien Maastricht 35 en Venlo 44 c.M. val seinde. De val bij Grave bedroeg slechts 6 c.M. Kind gestikt in de kussens. Gisteren is ten huize van de familie v. E. in de Doedijnstraat te 's-Gravenhage het éénjarige dochtertje, doordat het zich in de wieg had omgewoeld, in de kussens gestikt. De Duitsche communisten tegen de noodverordeningen. BERLIJN, 3 December. (V. D.) De com munistische rijksdagfractie heeft heden een voorstel ingediend, waarin directe in trokking van de nieuwe noodverordeningen wordt geëischt. Voorts dienden zij oen motie van wantrouwen in tegen de rijks- regeering. Prae-historische vondst in Noord- Frankrijk. PARIJS 3 Dec. (V.D.) Steenarbeiders hebben in de nabijheid van Rijssel in Noord-Frankrijk een belangrijke ontdek king gedaan. Ongeveer vijf meter onder den grond legden zij het skelet van een mammoeth bloot, dat in zijn soort Jkaa gelden als een pracht-exemplaar De beide slagtanden zijn ongeveer twee metei lang en de hooktanden hebben de grootte van een flinke baksteen. Toen de arbeiders de kop hadden blootgelegd, werden weten schappelijke deskundigen bij de belang rijke historische vondst gehaald, die de leiding op zich namen van de verdere werk zaamheden om het geheele gevaarte buven den grond te brengen. Vier personen omgekomen bij brand in een boschhut. NEW YORK, 3 Dcc. (V.D.). Te East Otis in den staat Massachusetts ont stond brand in een boschhut, waarin een gezelschap jagers gedurende den nacht onderdak had gevonden, een brand, die tengevolge had, dat vier jagers in de vlammen omkwamen, terwijl neeen ern stige brandwonden 1 liepen. De oorzaak van den brand is onbekend. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd Luxor: Niet afgekeurd v. volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. AMSTERDAM, 3 Dec. Vee. Aanvoer 214 vette kalveren le kwal. 1.021.06, ie kwal. 0.90—1.90, 3e kwal. 84—90 cent, 25 nuchtere kalveren 1219, 550 varkens Vleesch varkens (90110 kg.) 59—60 cent, zware 5759 cent, vette 5456 cent. WOERDEN, 3 Dec. Kaas. Aanvoer 283 partijen. Prijs 3740, met rijksmerk 4143, 2e kwal. 3739. Handel traag. Z0ETERW0UDE, 3 Dec. Veiling „Ik leer nog". Aangevoerd 1210 eieren. Prijzen kippeneieren 9.30—9.70, kuikeneieren 7.00—7.70; en eendeneieren 7.207.40 per 100 stuksweiboter 64—78 cent en kaas 4043 cent per pond; hennen 1.25, hanen 0.65—2.05, kippen 1.45—1.60, konijnen 0.41—2.05 en duiven 1025 cent per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 2 Dec. Groontenveiling. Tomaten 1.40—17.90 per 100 pond, kropsla 0.50—6.40, andijvie 1.10 per 100 krop, bloemkool 19 OAnh nar stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Dec. Groen* tenveiling. Bloemkool I per 100 4.00 10.20, peen per 20 kg. 0.80—1.50, uien per 100 kg. 1.80—2.50, gelekool per 100 6.50 —8.70, roodekool per 100 7.40—10.10, Aan voer: 2000 bloemkool, 260 kisten peen, 1500 kg. uien, 850 gelekool, 700 roodekool. BOSKOOP, 3 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 55 69 cent, Golden Ophelia 0.80—1.40, Mar cel Rouyer 0.90—1.60, Hadley 0.50—1.10 Claudius Pernet 0.90—1.10, Columbia 60 —90 cent, Butterfly 63—90 cent, Mac Keiler 1.00—1.30, Wilh. Kordes 2.00—2.70, Ro- salandia 1.001.40, Geimania 1.201.60 Kon. Louise 25—60 cent, Phoebe 1.20 1.90, Pierson 51—62 cent, Potin 60 cent, Kilham 0.80—1.50, Florex 0.91—1.40, Polyantharozen 41—74 cent, Diversen: Dahlia's, grootbloemig 8—17 cent, klein- bloemig 1336 cent, Asparagus 1321 cent. WISSiSLNUTKNHINHBN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Herlijn 59.2e Londen 12.061/. New York 2.481/: Harijs 9.761/. Brus',e 34.651/; Zwitserland 48.14 m'1m" 13X11 Made-ic 27. S5 °8|Ö - 66.45 Ivojienhagen 66.45 Stockholm 66.70 Wfne1 35.— Praa> 7.37 Prolongatie ll/2 °'0 BEURSOVERZICHT. De vaste tendenz, welke gisteren in New York was te constateeren, scheen hier reeds eerder in het koerspeil te zijn ver disconteerd, zoodat hiervan op de Am- sterdamsche markt geen invloed meor uit ging. Daarbij was de handel van uiterst beperkte afmetingen, zoodat men volop ge legenheid had een der beursleden, die de effectenbeurs vandaag juist 50 jaar lang bezocht, te huldigen. Wat er van de be langstelling voor den handel was overge bleven, contentreerde zich nog voorname lijk op Koninkl. O.ie, die een verlies van enkele pets. moesten incasseeren. In Shell Unions ging weer vrij veel om op een lich telijk verhoogd niveau. In de Industrieelen vielen Philips op door een gunstige ten denz, die echter niet den geheelen mid dag stand hield. Accoustieken iets lager, Aku's echter iets hooger. Unieleven hadden van aanbod te lijden en liepen na prijs houdende inzet tot beneden 210 terug. Ta bakken buiten do belangstelling en prijs houdend, Rubbers evenzoo. Suikers over de geheele linie lager in verband met de daling der suikerprijzen en het uitblijven van nieuws omtrent de conferentie. Op de Mijnafd. werden Boetons enkele punten lager afgedaan. Scheepv. geheel op den achtergrond. Amerikanen onrege'matig. Koperwaarden en Public Utilities golden wat luier. Staalfondsen vast. Help, help. I'm drowning. Neera mij niet kwalijk meneer, maa ik versta geen woord Fransch.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3