KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING KATWIJicjgA^ Zfit STADSNIEUWS Aeenda WOENSDAG 3 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERiTE BLAD PAG. 2 recruten, veroorzaakt door het lage ge boortecijfer tijdens den oorlog. Verder vraagt de minister met de toestemming van het kabinet, uitgaven goed te keuren tor aanvulling van het tekort ^an bewa pening tot een totaal bedrag van 600 mil lioen franken. De minister zegt verder, dat de Frai- sche regeering voorstandster is van ontwa pening, d-och slechts op voorwaarde, dat de oprecht vredelievende naties niet de dupe worden van andere. De eenjarige diensttijd geeft niet dezelfde zekerheid als een diensttijd van twee of drie jaren, doch men zou de waarborgen, gegeven door een oenjarigen diensttijd kunnen versterken, door het systeem van vestingen, waarvan de aanbouw oen gunstigen voorlgang maakt, en in 1935 voltooid zal zijn. Voor dit werk zijn soldaten noodig. De regee ring zal daarom binnenkort een wet in dienen ter wijziging van de oefeningsperio- do van de soldaten in het grensgebied. Deze periode zal korter gemaakt worden. De huidige organisatie van het leger, besloot de minister, is niet onaantastbaar. Er zullen jaren komen met een klein aan tal recruten en een regeling daarvoor is noodzakelijk. Met het oog daarop zou het. misschien noodig kunnen zijn, den dionst- t ij cl te verlengen. Dit zijn echter proble men voor de toekomst. Voor het ooger.blik is het voldoende de huidige organisatie te verbeteren. »Tel." ENGELAND DE MIJNWERKERSSTAKING IN SCHOTLAND. Geen overeenstemming bereikt. Na afloop van de conferentie der Schct- sche mijnwerkers werd te verstaan gege ven, dat de staking zou voortduren. De conferentie heeft een resolutie aan genomen, waarin het conflict in de Scliot- sche mijnindustrie wordt verwezen naar de conferentie van de mijnwerkersfederatie, welke Donderdag a.s. te Londen zal plaats vinden. BOLSJEWISTISCHE PROPAGANDA TEGEN ENGELAND. Door het draadlooze station te Moskou. Een conservatief Lagerhuislid maakte Henderson gisteren op het feit opmork- zaam, dat het Sovjet-Russische draadlooze station Moskou propaganda voert tegen Engeland, en dat nog wel in de Engel- sche taal. Dinsdag van de vorige week zond men een anti-Èngelsehe voordracht door den Moskousclien zender uit en voor vandaag staat er weer een op het pro gramma. Naar aanleiding hiervan schrijft een conservatief blad, dat behalve vruchle- looze protesten, hiertegen niet anders kan worden gedaan dan den Engelschen Daven- try-zender storingsgolven te doen uitzen den. WAT PE WERKLOOSHEID ENGELAND KOST. De minister van Arbeid, miss Bondfield, deelde gisteren in het Lhgerhuis eenige veelzeggende cijfers mede over de lasten, die de werkloosheid Engeland oplegt, toen zij een supplementair crediet van tien mil- lioen pond vroeg voor de werkloosheids verzekering, waarmede de regeering. zoo lang het aantal werkloozen een gemiddel de van 2.200.000 niet overschrijdt, tot mid den April gedekt hoopt te zijn. De totale kosten van de werkloosheidsverzekering voor dit jaar worden op 107 millioen pond geraamd, waarvan 45 millioen door bijdra gen van ondernemers en arbeiders wordt gedekt, 40 millioen door leeningen en 22 millioen door de schatkist. NOORWEGEN TR0TZKY TE OSLO? De Oslosehe bladen melden, dat Trotzky V rij dagavond aldaar zou zijn aangekomen. Hij schijnt zich onder den naam van dr. Braunstein in het Grand Hotel te hebben laten inschrijven. Dit bericht is bovenal belangwekkend, omdat op den Zweedschen D-trein, waar mede de vreemdeling van Berlijn naar Oslo is gereisd, in den na-chfc van Woens dag op Donderdag nabij Prenslau een aan slag is gepleegd. Te oordeeien naar de foto's, die de foto grafen van den buitenlander gemaakt hebben, schijnt het hier inderdaad den gewezen sovjet-politicus te betreffen. Hij zelf en zijn secretaris wenschen geen journalisten te ontvangen, of inlichtingen te verstrekken. CHINA ROODE SUCCESSEN IN CHINA. De communistische strijdkrachten heb ben einde vorige week Tsjangteh ingeno men, na den regeeringstroepen die uit Tsjangshi tegen hen waren uitgezonden, een nederlaag te hebben toegebracht. De Japanners, en vermoedelijk ook alle andere buitenlanders, hebben de stad kun nen verlaten vóór de rooden binnenvielen. AMERIKA DE BOODSCHAP VAN DEN PRESIDENT Een tekort van 180 millioen dollar. De Vereenigde Staten zullen dit jaar ervaren wat het beteekent een tekort in de schatkist te hebben. In zijn jaarlijksche boodschap aan het congres deelde president Hoover Dinsdag mede, dat de uitgaven van het loopende begrootingsjaar de oorspronkelijke vastge stelde begrooting met 655.000.000 dollar hebben overschreden. Niet alleen zijn de aangegeven inkom sten 430.000.000 dolla-r minder dan men verwacht had, maar ook de wetten, die na het indienen van de begrooting werden uitgevaardigd, hebben de uitgaven met 225.000.000 dollar verhoogd. Verder zijn de inkomsten 75.000.000 dol lar minder tengevolge van belastingverla- 8inS* De president schatte het feitelijke deficit van het loopende begrootingsja-a-r op 180 millioen dollar. Met betrekking tot de begrootimg van 1932 deelde president Hoover mede, dat hij de uitgaven schatte op 4.054.000.000 dol lar en de inkomsten op 4.085.000.000 dollar, indien de belastingen althans niet verder verlaagd werden. Na dit cijfermateriaal aan het congres te hebben voorgelegd, behande't de presi dent in hoofdzaak den economischen nood van het land, welke veroorzaakt is door de ongebreidelde speculatiekoorts van de laatste jaren, de algemeene overproductie van grondstoffen, welke een prijsdaling op alle goederenmarkten, vermindering van de koopkracht en groote werkloosheid ten ge- vo'ge had, verder door de politieke onrust in vele landen van Azië, Zuid-Amerika en Europa en ten slotte door den verhoogden uitvoer van landbouwproducten en de dum pingmethoden van de sovjet-unie. Ook de groote droogte in den afgeloopen zomer was voor de Vereenigde Staten een der oorzaken van de crisis. De hoofdoorzaken van de malaise moe ten echter buiten de V. S. worden gezocht. Amerika kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Het kan als een land dat in hooge mate in zijn eigen behoeften weet te voorzien, de oorzaken, die van buiten af komen, over winnen. Economische crisissen worden niet door wetten overwonnen, doch door het zelf vertrouwen van de bevolking, de samen werking van voortbrengers en verbruikers, verbetering van de ha-ndelsmethoden en actieve medewerking van de staten en de gemeenten bij de bestrijding van de werk loosheid. De regeering heeft in het loopende be grootingsjaar reeds 520 millioen dollar uit gegeven voor openbare werken en zal thans het- congres nog een crediet van 100 150 millioen dollar voor het zelfde doel vragen. De president ziet overigens tal van fac toren, we'.ke moed geven voor de toekomst. Het feit, dat wij handhaven konden tachtig a vijf en tachtig percent van onze nor male inkomsten, dat onze grootere finan- cieele instellingen den storm ongeschokt weerstonden, en het feit dat een aantal industrieën weer teekenen geven van hei- opleving geven reden rot vertrouwen. De president maant echter tot de grootste spaarzaamheid in verband met hooger ge noemd begrootingstekort. Met betrekking tot de buitenlandsche politiek bepaalt president Hoover zich er toe, vast te stellen, dat de betrekkingen van Amerika tot al e landen van vriend- schappelijken aard zijn. Hij herinnert verder aan het tot stand komen van de Londensche vlootovereen- komst, die een aanzienlijke besparing mo gelijk maakt en kondigt aan, dat verschil lende verdragen va-n arbitrage en vriend schap en het protocol van de toetreding tot het internationale gerechtshof te 's-Gra- vénhage aan het congres ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. PASTOOR L. OFFERMANS. t Uit Lierop wordt ons gemeld: Hedenmorgen werd pastoor L. Offer mans dood op zijn bed gevonden. Z.eerw. had gisteren nog zijn gewone dagelijksche bezigheden verricht. Een hartverlamming is waarschijnlijk de oorzaak van zijn dood. Pastoor Offermans werd 19 Juli 1S63 te Uden geboren. Hij begon zijn studies aan het college der Kruisheeren te Uden en doorliep de Seminaria van St. Michels-Ges- tel en Haren. In 1SS7 werd hij tot priester gewijd en was achtereenvolgens kapelaan te Yicrlingsbeek en Cuyk. In 1907 werd hij pastoor te Lierop. Daar stichtte hij de eerste Nederlandsche Katholieke Land- bouwhuishoudschool voor meisjes uit den boerenstand. Pastoor Offermans was ook als organisator en leider van talrijke bede vaarten naar Rome en Lourdes bekend. Talrijke publicaties verschenen van zijn hand o.a. „Meimaand der Genade-oorden'', „Met Jezus vereenigd", „Verklaringen van den Catechismus" en de „Roomsche Reis". N00RDWIJK. Personalia. Te Leiden slaagden voor het diploma Stenografie: J. Passchier en voor het diploma Machineschrijven: M. van der Loo, G. d. Eeden, M. Romijn, J. Bakker, alhier en C. v. d. Klugt uit Noord- wijkerhout, allen leerlingen van de R. K. Meisjesschool alhier. SASSENHEIM. HOOGE ONDERSCHEIDING. De heer J. A. v. d. Voort is door Z. H. den Paus benoemd tot Ridder in de Orde van den H. Gregorius den Groot?. Deze onderscheiding werd den heer v. d. Voort verleend wegens zijn groote ver diensten op kerkelijk en charitatief ge bied. Ter viering van deze onderscheiding, aan een der parochianen ten deel gevallen, werden hedenmiddag te 4 uur de klokken der St. Paneratius-kerk geluid. SAMENWERKING MET ANDERE VEREENIGINGEN. Het lijkt mij goed, de aandacht te vesti gen op de Bisschoppelijke bepaling voor de sociale organisaties omtrent samenwer king met andere vereenigingen „Bij samenwerking van roomsch-katho- lieke sociale vereenigingen met anarchisti sche, socialistische, liberale en zoogenaam de neutrale vereenigingen of die daar mede zijn gelijk te stellen zijn gecombi neerde ledenvergaderingen immer uitgeslo ten en moet de samenwerking beperkt blij ven tot gecombineerde vergaderingen van besturen." Hier en daar gehouden gecombineerde ledenvergaderingen gaven mij aanleiding onze R.-K. georganiseerde boeren en tuin ders aan dit voorschrift en aan hun plicht in dit opzicht te herinneren. RECTOR KOK. DE MALAISE IN DEN TUINBOUW. Ged. Staten wenschen de centralisatie der veilingen. Dinsdagmiddag te 3 uur werd een verga dering gehouden ten gemeentehuize op initiatief van Ged Siaten van Zuid-Hol land, voor een mogelijk treffen steun regeling voor de mstamsrfiouding van de tuinbouwbedrijven in Ter Aar en Nieuw- veen. Genoodigd waren Burgemeester en Wethouders van Ter Aar, Burgemeester van Nieuwveen, de heer Koeman, Rijks- tuinbouwc-onsulent te Aalsmeer, drie le den va-n de Commissie tot verkrijging van crediet, afgevaardigden van de drie vei lingen van Ter Aar en Boerenleenbanken, terwijl bovendien aanwezig was de heer Lemkes, va-n Aliphen als voorzitter va-u het Comité tot oprichting van één veiling in Ter Aar. De vergadering werd ge'eid door den heer Borghols, den Haag, lid van Ged. Staten. De voorzitter deelt mede, dat een adres is ingekomen om te komen tot steun ver leening in Ter Aar en Nieuwveen bij Ged. Staten van Zuid-Holland. Door hen is een commissie tot onderzoek benoemd, welke hier aanwezig is om de noodige zaken te bespreken en tot een resultaat te komen, om daarna rapport uit te brengen aan Prov. Staten. Zoo noodig zal in Januari een extra- vergadering van Pro-v. Staten worden belegd, om deze kwestie te be spreken. Spr. zegt vernomen te hebben dat de verdeeldheid en veel heid van veilingen in Ter Aar mede een V or zaak is van den noodtoestand, zoo- dat als eerste eisch wordt gesteld,, dat men moet ko men tot één veiling wil men van Prov. Staten hulp kunnen verwachten. De voor zitter stelt aan de drie aanwezige voorzit ters van de veilingen dan ook allereerst de vraag: „Wilt u zich uitspreken of u voor één veiling bent?" De heer P. van Dam zegt geheel te zijn belang en zegt dat het geheele bestuur volkomen accoord gaat met de oprichting van één vei'ing, het volste vertrouwen stelt in de commissie, en het geheel eens is, over de wijze waarop de centralisatie is voorgesteld. zDe heer P. van Dam zegt geheel te zijn voor één veiling. Hij kan zic-h echter niet uitspreken, of de vereeniging zich hiertoe wil geven op de manier waarop de com missie dit voorstelt n.l. de Naaml. Venn.- vorm. Hij heeft zich te houden aan zijn le denvergadering, die éénwording wil op de basis van 'de standsorganisaties. De heer Kroon zegt zich geheel bij de commissie ner te leggen inzake éénwording. Hierna krijgt de heer Lemkes het woord. Spr. deelt mede, hoe de commissie aan de vorm eener N. V. gekomen is en propa geert, om hierdoor alle tuinders, katholiek of andersdenkend, de mogelijkheid te openen zic-h in één veiling te vereenigen. Spr, betwist het gezegde van den heer van Dam als zou het hoofdbestuur van den L. T. B. advies aan de commissies hebben uitgebracht. Dit is aan de vereen. St. Phoc-as gedaan, waarvan afschrift is ge zonden aan de commissie. De heer Lem kes vraagt de leden der Ged. Staten of zij vertrouwen kunnen stellen in de com missie. en accoord gaan met de vorm eener N. V. De heer Borghols zegt-, dat hij geheel hiermede accoord gaat. Eveneens de an dere heeren van Ged. Staten. Spr. zegt zelf katholiek te zijn en meent overtuigd te zijn, dat de geestelijke adviseur, ge hoord de noodzakelijkheid, het a-dvies in zal trekken, gezien ook dat geen afbreuk gedaan wordt- aan een der Standsorganisa ties. Spr. zegt uitdrukkelijk, dat de oprich ting dezer vereeniging op den grondslag eener N. V. zal moeten plaats hebben, wil Ter Aar en Nieuwveen steun krijgen. Spr. meent dat de nieuwe vereen, zoo spoedig mogelijk moet aansluiten aan het Centraal Bureau van Veilingen in den Haag. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat degenen die aan de nieuwe vereeniging niet deelnemen, op geen steun behoeven te rekenen. De voorzitter wijst tevens op de noodzaak, spoe-d te betrachten, daar het aanbeveling verdient dat de commissie reeds begiu volgende week advies kan uitbrengen aan Ged. Staten in hoeverre de éénwording tot stand kaq komen en hoeveel tuinders zich hebben opgegeven voor de N. V. Dit moet een niet gering aantal zijn, daar anders in geenen deele op hulp gerekend moet wor den. Op voorstel van den heer Heukels (Ged. Staten) zal het bestuur van St. P'no- cas naar het hoofdbestuur van den L. T. B. gaan, om deze kwestie te bespreken, waarop de heer Borghols zich bereid ver klaarde mede to gaan om hen te steunnen, om in deze het advies te laten verva'len. Hierna sloot de voorzitter onder dank de vergadering. Voorst/IAAT 4 bij de BpufevaiÜ J Spreekuur Maandag atv'WoeVs&fg van 10-3 Vrijdags ge®/ spreekuur Kunsttanden f 2.$in\otd trekken inbe grepen. Onbreekbare gebitten met voort durende garantie. 459 ZWENDEL-PRAKTIJKEN IN DEN NAAIMACHINEHANDEL. Vergadering van de Commissie. Gisterenavond om 7 uur vei gaderde in het 'Gebouw van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken te Leiden de Commissie, welke het publiek tegen de uitwassen van het afbetalingssysteem in den naaimachinehandel beschermt. Uit de ervaringen ook van dezen avond- bleek, hoe zeer het noodzakelijk is dat tegen deze uitwassen krachtig wordt op getreden. Er zou reeds veel gewonnen zijn indien de verkoopsorganisatie deugdelijk geregeld was. Geconstateerd werd, dat ge leverd was aan volkomen oncredietwaardi- ge personen, zelfs in tijden van werkeloos heid. Ook werden meerdere machines in één gezin geplaatst. Daardoor namen de betrokkenen financieele verplichtingen op zich, welke hun krachten zeer ver te bo ven gingen. In gevallen waarin het in huurkoop ge kochte van de hand was gedaan, terwijl het nog niet afbetaald was, werden de be trokkenen- er op gewezen, dat zij zich aan verduistering hadden schuldig gemaald. De Commissie constateerde met groot genoegen, dat gebleken was, dat de Justi tie met de bijzondere omstandigheden van elk geval ter dege rekening hield, wat aan d-en arbeid van de Commissie steun geeft. Gezien de belangrijke feiten, welke op nieuw aan het daglicht kwamen en de we tenschap, dat in verschillende gevallen nog hulp geboden zal kunnen worden, deed de Commissie besluiten om a.s. Dinsdagavond nogmaals bijeen te komen in de Arbeids beurs, alhier. Collectrice Staatsloterij. Bij beschikking van den Minister van Financiën is benoemd, met den aanvang der 456ste Staatsloterij^ tot collectrice der Staatsloterij te 's Gravenhage mevr. M. A. C. C. Beets-Tet terode, thans collectrice hier ter stede en is benoemd toi collectrice alhier mevr. J. S. van der Veen-Dito. te Overveen. Tandheelkundigen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft ter algemeene kennis ge bracht, dat de heeren J. Bollin en J. N. Vree- burg, beiden alhier, bevoegd zijn tot de uitoefening der volledige tandprothese -en bevoegd zijn den titel „tandheelkundige" t© voeren. Concert Sempre Crescendo uitgesteld. Het concert van Sempre Crescendo is gisteravond, in verband met het overlijden van prof. de Graaf, niet doorgegaan. Het is uitgesteld tot 16 December. Gemeentelijke Aankondigingen Tentoonstelling Prentenkabinet. De in October geopende tentoonstelling va-n Hodandsche Prentkunst in het Pren tenkabinet der Rijksuniversiteit alhier is dezer dagen aangevuld met een nieuwe collectie. We bevelen belangstellenden een be zoek gaarne aan. Gouden doctoraat. Op Donderdag 11 December a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer Egbert de Vries, oud-dijkgraaf van Rijnland, aan de Universiteit alhier met lof promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen op een proefschrift, getiteld: „Het toezicht van hooger gezag op de waterschappen volgens hunne reglementen". Prijsvraag Marburg. De faculteit der rechtsgeleerdheid te Lei den had voor de prijsvraag Marburg hot volgende onderwerp vastgesteld: „Het op komen tijdens den wereldoorlog van de ge dachte aan een Volkenbond en van den naam Volkenbond zelf". Door eene commissie van studenten, die op voorstel van den heer Marburg zelf zou den beslissen, wien een prijs zou toekomen is een eervolle vermelding toegekend aan den heer F. C. Dominicus te 's-Gravenhage. De Havenbrug. De nieuwe Havenbrug is deze week voor het voetgangersverkeer opengesteld tot 's avonds 8 uur. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. J. W. Vreeswijk om vergunning tot het oprichten van een steenhouwerij in het perceel Hebrengracht No. 69, Sectie C. No. b. ebrs. J. en K./S. STagtegaal om ver gunning tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij op ^gt pj^c^el Linde straat, Sectie M. No. c. de firma HerfjrC^.n jtojdeif, om ver gunning tot het opriëhtenji vfn 0ën verf- fabriek in de perceelen Hoc&ewberd 6 en 10 Sectie D. Nis 1635:en^75i; d. de N.V. Boek- oh Sf^ojndrukkerif Eduard JJdo om vergum$n£ tot het oprj^n- ten van een boek- en steendrukkerij jjThet perceel Hooglandsche Kqfrkgracht &o. 4 Sectio» I. No. 2273: e. D. Kuiper om vqr^unningyot het op richten van een smedrrij in Jffet perceel Oude Rijn No. 188, Sectie Nis. 2868 en 2S69, is verdaagd. A. VAN DE SAN^E BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN,^Secretaris. Leiden, 3 December 1930. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avond6 van 7.30—8.30 uur. De avonds, nacht- en Zondagdienst dei- apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Dec. waargenomen door apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3920. A. Hillen's Si garen- en Tabaksfabriek N.V. (f.), Leideu, Stationsweg 49. Hoofdz.: Delft, Crommelm- laan 81. Het filiaal te Leiden, Breestraat 154, is met ingang van 1 December 1930, opgeheven.' 5050. Boek-, Courant- en Handelsdrukke rij Het Wapen van Alphen a. d. Rijn, Ai- phen a. d. Rijn, Hooftstraat 139. Bovenge noemde zaak is met ingang van 1 Juli 1929 verplaatst naar: Hilversum, Diamant straat 48. Gistermiddag te kwart over vier is het draaiorgel van v. P. op de Steenstraat aan gereden door een auto, bestuurd door den student R. M., alhier woonachtig Het draai orgel reed den stoep op vernielde een rij wiel en de spiegelruit van de fotografie zaak, gevestigd ih perceel 25. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In arrest is gesteld de zwei ver (J. H., die nog 18 dagen hechtenisstral moest on dergaan. Geboren: Johannes Stepbanus, z. van L. H. J. van Sonderen en H. M. v. Baaren. Sara, d. van J. P. Groenendijk en S. v. d. Klis. Pieter Christiaan, z. van J. De- vilee en O. M. A. de Groot. Dina, van L. Jansen en J. Schroef. SalomMi, z. van S. van Wezel en M. v. d. Berg. Willem Theodorus, z. van H. P f Zwei?tra en K. Pelt. Kees, z. van P. J. Schreuder en M. S. W. Bout. Apolonia Maria, d. van A. v. d. Velden en E. J. A. Goudkuil. - Martin, z. van M. Bouman en M. C. tlor- ree. Willy Geertruida, d. van 13. T. Rut gers en C. M. Booij. Annie Galiiarma. d. van W. de V.ries en C. J. de Bruin. Hendrik Johs. Christn., z. van A. J. Mon- ta-nus en M. J. W. F. de Groot. Karei, z. van J. Brugman en K. Feijn. Jacobus, z. van W. Blok en H. C. Kuijverhoven. Johannes, z. van D. Nieuwenburg en M. Wassing. Maria Anna Gera., d. van A. P. van Zijp en A. M. Saunier. Johanna Geertriuda, d. van J. P. Rozemeijer on A. Kuiper. Cat-harina, d. van J. Beekman en M. H. Verhoogt. Gerard us, z. van P. Zevenhoven en E. Strik. Susa. Anna Maria, d. van A. W. Vermeulen en G. M. Thijssen. Abraham, z. van J. Smit en J. Trouwee. Cornelia Cecilia, d. van A Groenendijk en J. G. v. d. Kamp. Jose- pkus Hendrik, van B. Jasper.se en C. M. Nieuwenhuizen. Helena, d. van L. Kui pers en M. H. de Bolster. Gijsbertine Francina, d. van G. F. Huner en J. Eich- horn. Frans, z. van F. Burgerjon en L. van Putten. Maria, d. van A. Later- veer en J. Stouten. Catharina Gerai- d-ina, d. van H. v. den Berg en C. G. van Sonsbeek. Vogelina Geertje Geertra., d. van K. W. Werkman en H. A Pastoer. Adrianus Johannes, z. van J A. Vink en W. v. der Ploeg. Nicolaas, z. van J. Langezaal en J. Boekkooi. Gehuwd: M. van der Lelie jm. en E. H. W. Koreman jd. D. Ha nevoid jm. en E. J. A. Hendriks jd. P. Kluivers jm. en M. Huisman jd. J. H. van Leeuwen jm. en A. Rol jd. Iv. M. Verkuijlen jm. en M. H. Rietve'd jd. Overleden: A. M. van Geer jd. 89 j. C. Vooijs z. 21 j. G. van Meijgaarden m. 71 j. A. Kool m. 60 j. J. van Rooijen nr. 32 j. M. J. A. C. Snoeck van Bael w. 71 j. A. J. Erdisieck jd. 82 j. R. Bijkerk w. 69 j. D. Hus w. 86 j. J. M. Greve jd. 69 j. J. Erades w. 76 j. J. L. Meenderinck m. 48 j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2