UIT DE RIJNSTREEK MARKTBEv J. P. KG Te huur gevraagd ZATERDAG 29 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 29 Nov. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: *766.2 te Steusele. Laagste barometerst.: 742.5 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 30 Nov.: Meest matige Oostelijke tot Noordelijke wind. Betrokken tot gedeletelijk bewolkt met vooral in het Zuiden kans op eenige re-gen. Iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR, 9.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 4.20 uur tot Zondagmorgen 7.16 uur; van Zondagnamid dag 4.20 uur tot Maandagmorgen 7.18 uur. Volksbondsnieuws. Donderdagavond was er in de groote zaal van het Bondsgebouw een gezellige avond voor de werklooze Bondsleden met hun vrouw of meisje. De heer Boekraad had had het Volksbond- bestuur een mooien filmavond aangeboden. De opkomst van dien avond had beslist grooter kunnen wezen, gezien de moeite, die de heer Boekraad zich getroost had om dien avond te doen slagen. De films, welke vertoond werden, waren heel mooi en hebben menigmaal den lachlust van de aanwezigen opgewekt. De musicale verzorging van dien avond was geheel belangloos aangeboden door den heer Smeek, pianist en den heer v. d. Meijden, slag werk. Op het einde van dezen mooien avond.bracht de voorzitter van den R.K. Volksbond dank aan den heer Boekeraad voor dezen gezelligen avond, den den heeren Smeek en v. d. Meijden vcor hun mooie muziek, De aanwezigen waren vol lof voor het gebo- dene. In Januari is het Bondsbestuur wederom zoon avond toegezegd. Wij hopen, dat de op komst dan grooter mag wezen. Bescherming van slachtoffers in den naaimachinehandel. De verkregen inlichtingen en de door gedu peerden verstrekte namen van mede-slachtof fers wijzen er ernstig op, dat velen uit valsche schaamte hebben nagelaten Dinsdag-avond j.l. hun ervaringen mede te deelen. Het spreekt vanzelf, dat de namen van de genen, die klachten indienen of iniichtingen verstrekken, geheim zullen gehouden worden en dat de commissie een ieder die zich bij haar aanmeldt, gaarne van dienst zal zijn. De Commissie zal al het mogelijke doen om de slachtoffers behoorlijk te beschermen en verschillende autoriteiten hebben zich bereid verklaard daaraan hun medewerking te ver- In het agemeen belang melde men zich dus Dinsdag, 2 December 1930, des avonds te 7 uur aan bij de Commissie, welke zitting houdt in het gebouw van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken (Arbeidsbeur), Levendaal te Leiden. Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Vergadering van de afd. Oegstgeest en Om streken van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, gehouden in „Zomerzorg", De voorz., de heer F, van Egmond, riep bij den aanvang dp aanwezige leden welkom toe en brengt in welgekozen woorden dank aan de Commissie van uitvoering voor de samenstel ling van de propaganda-vragen in den 3 Octo- ber-optocht. De jury heeft daarvoor een zil veren medaille uitgereikt. De notulen van de vorige vergadering werden na een kleine opmerking van den heer Lubbe goedgekeurd. Over de in vorige vergadering gestelde vraag over samenstelling van een boekwerk bevattende de namen en juiste uit spraak van bollen en vaste planten deelde de voorzitter mede, dat het bestuur zoekt naar een deskundige in dezen, In bespreking werd gebracht eventueele her denking van het 50-jarig bestaan der afdeeling, den 20sten Maart 1932, Het bestuur verzocht de meening der leden. Verschillende leden voerden daarover het woord, waarna het be stuur werd opgedragen voorloopige plannen te beramen en kostenberekening te maken van een eventueel te houden buiten-tentoonstelling De directie van „Zomerzorg" stelde daarvoor den geheelen tuin gratis disponibel. De voorz. gaf in een breedvoerig betoog een inleiding over de werking van de Ziektewet waarop een leerzame discussie volgde. Na bespreking van eenige belangen der af deeling sloot de voorz. de vergadering met een opwekking tot de leden voor de volgende ver gadering die zeer belangrijk zal zijn. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een concert van „Sursum Oorda". Leden van den Kunst kring genieben 25 pet. reductie. Morgenavond zal in de Graanbeurs de verloting der R. K. Sportweek 1930 gehou den woeden. Men zie daarvoor de bekend making onder sportnieuws. I Lieve Oom en Tante Ik mocht U nog schrijven wat ik graag van St. Niolaas j| loilde hebben. Nu ik was van de week met Moeder bij Waals Haarlemmer- J) straat en z<ml er mlJp- prachtige poppenivageifè, wel ^veertig bij J> elkaar. Er was eeit zggln beige bij, die vond ik tmi \oo bijzonder mooi en zou die graaft imjjtèn hebben. Zou St. NicgHms liet f niet te veel vinder stuurt U hem mijn bripffemaar toe. Dag Oom en Tante de groe- ten ook van Vader en Moeder. Uio liefh. nichtje Elly. TWEEMAAL AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Gisterenmiddag te 5.03 kwam de trein uit de richting Haarlem, wegens werkzaamheden aan de lijn, op een ander spoor dan gewoon lijk het station binnen. De 39-jarige postbode G. H. M,, wonendie Oosterstraat, die hier niet op verdacht was, wilde over de rails naar het tweede perron loopen, doch ontdekte tot zijn ontzetting dat de trein op het spoor reed, waarop hij liep. Hij werd door den trein opzij- geworpen. Een collega-postbode, die op het eerste per ron stond, wist den gewonde nog juist bijtijds van de rails weg te trekken, want op 't zelfde oogenblik naderde een andere trein uit de rich ting Den Haag, op het spoor van welke trein M. was terecht gekomen. Hij ontsnapte dus tweemaal achtereen om door een trein ver morzeld te worden. In het Acad, Ziekenhuis bleek dat M. die hevig geschrokken was, een bekken-breuk had bekomen. Hij is ter verpleging in het St. Elisabeth- gesticht opgenomen. Tuiniers- en Bloemisten-Vereeniging „Door Eendracht Verbonden" In navolging van voorgaande jaren or-' ganiseerde deze vereeniging gedurende den afgeloopen zomer wederom een wedstrijd in het aanleggen en onderhouden van tuinen. Deze tuinen werden 3 maal gekeuri, in de maanden Mei, Juli en September. De jury bestond uit de heeren E Th. Witte, Jan Kriest Jzn. en Joh. Jonker. De deelnemers waren verdeeld in twee groepen, liefhebbers en vaklieden. De prijzen in de afdeeling Lief hebbers vielen ten deel aan: P. Ver hagen 1ste prijs met 76 punten, die voor den 2de maal beslag legde op den wissel beker; G. A. Brandt 1ste met 75 pnt., O. Smit 1ste met 75 pnt., A. Lepelaar 2de met 70 pnt., G. de Vrind, 2de met 69 pnt., B. J. van Zon, 8de met 68 pnt., Th. Buys 3de met 67 pnt., H. de Leek 3de met 66 pnt., J. Ph. v. d. Bosch 4de met 62 pnt., L. Prevo 4de met 60 pnt. Afd. Vaklieden: H. Koome 1ste pr. met 75 punten, A. Kuiverhoven 2de met 72 pnt., J. v. d. Berg 2de met 69 pnt. In een daartoe belegde buitengewone vergadering, werden gisteravond de prijzen uitgereikt. De heer E. Th. Witte, die dit al zoovele malen gedaan had, was door ongesteldheid verhinderd. Het bestuur vond den heer Jonker bereid die taak van hem ove-r te nemen. De'ze ving zijne rede aan door te wijzen op 2 woorden n.l. tuinieren en turnen. Tuinieren, aldus spr., is de arbeid, die in den tuin verricht wordt. Tuinen is be wonderen, het stil genieten van het vele schoon, dat in den tuin dagelijks te zien is. Voor hen, die een open oog hebben voor de natuur, is de tuin een telkens terugkee- rend genoegen. In dit verband besprak spreker do groote beteekenis van goed onderhouden tuinen zoowel voor het gezin als voor de samenleving. Hierbij vond' hij tevens ge legenheid om vooral den nadruk te leg gen op de voortuinen, vooral in de nieuwe bouwblokken. Indieh dit vooral goed ter hand wordt genomen, zouden vooral zulke stadsgedeelten er bijzonder door verfraaien en het wonen veel aangenamer worden. Met een hartelijke speech aan elk der winnaars werden vervolgens door den heer Jonker de prijzen uitgereikt. De voorzitter sloot met een dankwoord aan den heer Jonker en de vele aanwezi gen voor hunne opkomst deze geanimeerde bijeenkomst. Handelsregister K. v. K. Wijziging :577. Firma Jac. Krol, Noordwijk aan Zee, Hoofdstraat 76. Drij ven van handel in schoenwerk, leder en ta baksfabrikaten in den ruimsten zin des woords. Door overlijden van den vennoot: Jac. Krol, is de vennootschap onder firma ontbonden en wordt de zaak voortgezet door de overgebleven vennooten: M. M. Krol, Leiden; A. W. Krol, LeideD en H. J. van den Berghe, Noordwijk aan Zee, onder een nieuwe vennootschap onder firma on der den ouden naam. (B.P.). Leeszaal Reuvens. In de gistermiddag gehouden ledenvergade ring der Openbare Leeszaal en Bibliotheek Reuvens, werden de notulen goedgekeurd en de begrooting in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op ongeveer 16.600. Tot kasnazie- ners werden benoemd de heeren Huge en Schilp. De periodiek aftredende bestuursleden, de dames Kuenen, Coebergh en dr. Serrurier en de heeren B. Buurman, dr. Kroon en Meij- i nen werden bij acclamatie herkozen. Het Informatie-Bureau van de Vereeni ging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer, Stationsplein alhier zal vanaf a.s. Maandag 1 December tot nadere aan kondiging gesloten zij.n Schriftelijke, zoowel mondelinge aan-' vragen voor inlichtingen worden geduren de dien tijd verstrekt door mej. M. Snhuyt Best, Informatrice, Burgemeester de Kem- penaerstraat No. 70, Trianon. Het blijkt voor de directie van Trianon geen waagstuk te zijn geweest „The Sin- ging Fooi" die de eerste maal zooveel suc ces had en drie weken liep nog eens op het witte doek te brengen. Want reeds den eersten avond was er alweer grooce be langstelling vöor Al Jolson en den klei nen David Lee, die te samen met deze film aller harten hebben gestolen Van een beschrijving en beoordeeling dezer film mogen wij ons nu ontslagen achten, daar wij deze bij de eorste vertoo- i ping reeds uitvoerig gaven.Wij brengen slechts nog in herinnering, dat deze film de moeite waard is, gezien te worden en zeker ook voor de vierde week nog genoeg belangstelling zal hebben. Het overige gedeelte van heb program ma is daarbij eveneens zeer interessant. Het zijn na de gewone voorgerechten ©en vermakelijke screen-song en dan een ver bazend spannende detective-film „De groe ne monocle", een film, die zijn naam dankt aan het feit, dat de hoofdpersoon, de de tective Stuart Webbs, steeds een groene monocle draagt. Het is een zeer interessante en spannen de film, zooals wij er zelden een zagen. Het gaat om een geheim document, dat gestolen wordt en dat de detective na tal van spannende gebeurtenissen in drie da gen tijds terecht brengt. Er komen natuurlijk bandieten in voor, aardige en jaloersche meisjes, radelooze menschen en de detective. Om de spanning er niet aan te ontnemen zullen wij er niet meer van zeggen. Het is een heel mooi programma en het beste doet men dus met zelf te gaan zien. BOSKOOP. Afbouw der R. K. kerk. Woensdag j.l. werd in het R. K. Ver- eenigingsgebouw een vergadering gehou den door een voorloopig samengestelde commissie, onder voorzitterschap van den heer L. van Lint, oUi aan middelen te ko men welke voor de afbouw der kerk noo- dig zijn. Deze afbouw bleek na toelichtin gen noodzakelijk te izijn. De voorzitter deelde mede, dat reeds een viertal verga deringen waren gehoitden, en de voorloo pig samengestelde commissie reeds een conceptregeling had opgemaakt, dat werd voorgelezen en goedgekeurd. Verschillen de moeilijkheden werden besproken waar mede rekening moet worden gehouden, j Hierna volgde verkiezing van een defini- 1 tief bestuur; Gekozen werden de heeren I L. van Lint, P. L. Bin kon, Th. Nieuwesteeg, J. Vermeulen, P. Bosman, G. Houtman, Vergeer, de Jong", Van Zuilen, Kooyraan, I H. Colla en de Lauw. I Na rondvraag sloot de voorzitter met den christelijken groet deze vergadering. WOERDEN. DE EERSTE CURSUSAVOND VAN „KATHOLIEK WOERDEN". Uitnemend geslaagd. Het is een goede gedachte geweest van de betreffende Katholieke vereenigingen om wedrom cursusavonden op tuow te zetten. De schitterend geslaagde avonden van verleden jaar waren een blijde verwachting dat ook dit jaar op flinke belangstelling mocht gerekend worden. En men is in die verwachting niet bedrogen uitgekomen. Wederom waren Woensdagavond de Pa tronaatszalen geheel gevuld (zelfs velen van buiten Woerden waren aanwezig) toen de eerste lezing door den weleerw. Pater mr. D. Beaufort O.F.M., over: „De Katho lieken en de Vredesgedachte" een aanvang zou nemen. De Zeereerw. heer Pa .uor opende met een korte toespraak waarin hij allen verwelkomde en de besturen van de verschillende vereenigingen dank bracht voor hun werkzaamheden om zulk een pro gram voor dezen winter in elkaar te zet ten. Hierna betrad de redenaar van dezen avond onder applaus do katheder. Ik heb, aldus ving de eerw. spr. Pater Beaufort, zijn rede aan, niet lang naar een onderwerp behoeven te zoeken om deze avond te behandelen. De vredesbe weging is een onderwerp van belang voor de Katholieken en tevens actueel. Van het streven naar de vrede van Ohristus in het rijk van Christus mag getuigd worden dat het een hoopvol streven is. Een paar taar geleden schreef een Duitsch Franciscaan: „Nie und nie wieder Krieg". Betrekkelijk is dat onmogelijk. Oorlog is er altijd ge weest en zal er altijd blijven. Zie eens rond in Europa, zegt spr. In Duitschland is een groep bezield met revanche gedachte. Frankrijk voelt zich niet veilig, Italië steekt zijn bedoelingen niet onder stoelen of banken, om de Balkan, Polen, Hongarije en Rusland niet te vergeten. Dat er nog weinig vredelievendheid onder de volken is, aldus spr., is wel een der eerste rede nen om over de vrede, te spreken. Er zijn echter nog meer redenen. De tijden zijn veranderd. Wie vroeger zoo zou hebben gesproken over vrede zou beschouwd zijn als een dromer of een idealist. Nu spreken er echter anderen dan onwezenlijke droo- mers over vrede. De vredesgedachte moet de allesbeheerschende factor worden in het j leven. Spr. wil achtereenvolgens behande len waarom wij allen de vredesbeweging I moeten steunen en naarmate van ons kun- 1 ncn er aan deelnemen, benevens eenige moeilijkheden en twijfels, die kunnen oprij zen en tenslotte de practische weg om tot j; verwezenlijking van de vredesgedachte te komen. Wij moeten de vredesbeweging steunen, omdat God het wil. De juiste natuurwer kelijke verhouding trussohen de menschen, volken en staten is er niet een van oorlog, maar van vrede. Een tweede reden waarom we de vredes beweging moeten steunen is, omdat de hoogste kerkelijke autoriteiten hetzelfde nastreven en daarom herhaaldelijk om steun hebben verzocht. Speciaal de Neder- landsche Katholieken moeten ook hierin den Paus volgen en zijn vredesoproep niet onbeantwoord laten. Spr. wijst hier op drie voorname punten van Benedictus' vredesbulle in Augustus 1917, die van zoo'n groot belang zijn n.l. de gelijktijdige en wederzijdsche verminde ring van bewapening, de verplichte arbitra ge en de gezamenlijke sanctie tegen dege nen, die zich aan de internationale verplich tingen niet willen storen. Een derde reden om de vredesbeweging te steunen, aldus spr., is ook ons welbe grepen eigenbelang. Bij vrede alleen is welvaart mogelijk. Spr. wijst hier op de chaos, na den wereldoorlog, van schulden last, faillissementen en werkloosheid. De meest giftige vrucht van den wereldoorlog is het Bolsjewisme. Dat vestigt de aan dacht op de beteekenis van den oorlog voor onze stoffelijke welvaart. Spr. gaat dit uitvoerig na om aan te toonen, hoe ook ons welbegrepen' eigenbelang ons moet vurig maken voor het pacifisme. Tot het tweede deel van zijn rede ko mend, behandelt spr. eenige van de moei lijkheden en twijfels welke kunnen oprij zen bij de behandeling van dit onderwerp. Als Christus' liefdegebcd ook voor de Staten geldt en oorlog tot overtreding er van leidt, kan dan een oorlog recht vaardig zijn? Er zijn er, aldus spr., die zeggen, dat iedere daad van geweld onrechtvaardig is. Van principieel standpunt uit echter is voor ons Katholieken geweld soms noodig en geboden. Evenats dit voor individuen geldt, geldt het ook voor groepen en sta ten. Maar, zegt spr. met nadruk dit ge weld mag slechts in uiterste gevallen ge bruikt worden, alleen als onrecht is ge daan van ernstigen aard en indien vreed zame middelen dit onrecht niet hebben kunnen herstellen. Omdat anders de mis daad vrij spel zou hebben en vredig sa menleven niet mogelijk zou zijn, daarom is de oorlog in zulke gevallen toelaatbaar. Maar om deze réden ook zijn er zoo wei nig rechtvaardige oorlogen geweest. Oor logen om dynastieke belangen of imperia listische oorlogen b.v. zijn naar Katholie ke opvatting ongerechtvaardigde oorlogen. Zoolang een boven de staten zetelende rechterlijke macht ontbreekt is oorlog mogelijk. Daarom heeft spr. hoopvolle voor uitzichten door den Volkenbond en 'h©& Hof van Internationale Justitie. Krijgt dit Hof dwingende rechtsmaobt da-n zal een leemte in het beschavingsleven zijn aan gevuld. Een oorlog tusschen volken zal dan ongeoorloofd zijn, zij dan een bestraf- j fingsoorlog uitgesloten. Het- woord van Paus Benedictus XV zal moeten worden vervuld: inplaats van de stoffelijke macht der wapenen moet komen het zedelijk wa pen van het recht. I, Een tweede moeilijkheid, door den spr. J na de pauze behandeld, is dat velen zeg- I gen: wat heeft die vredesbeweging nu voor kans? Tot hen zou spr. willen zeg- gen, dat, wat door God en de Kerk gewild wordt, geen dwaasheid kan zijn. Uitvoerig toont spr. dit aan. Tevens laat hij zien, hoe in de loop der tijden de uitingen va-n de menscheliijke natuur kunnen veranderen^ terwijl haar wezen gelijk blijft. Zou dan de wreede neiging tot oorlog altijd blijven bestaan? Menschelijke zwakheden zullen altijd blijven bestaan. Het middel van beslech ting moet echter niet. zijn oorlog maar ar bitrage. Als derde punt gaat spr. na waarom we een eigen katholieke vredesbeweging moe ten hebben. Dat er nog speciale vraagstuk ken zijn die door de katholieke moraal moeten worden onderzocht. liet hoofdmotief van de KatholieléPVre desbeweging is de gedacht© van Paulus: wij menschen kunnen planten en besproeien maar de wasdom komt van God. Daarom is een der middelen van den R. K. Vredes- bond het vredesgebed, daar alleen van den Schepper en Minnaar des Vredes een duur zame vrede kan verwacht worden. Verder wijst spr. erop hoe het contact tusschen de katholieken van verschillende landen door het werken van den Bond wordt bevorderd. Bijdragen aan dit werk kunnen de leden door hun naam, hun finan cieel© steun en het gebed. Over vele punten, aldus spr., heb ik niet gesproken. De millioenen dooden, gewon den en verminkten, de verwoesting op ze delijk en stoffelijk gebied, zijn een blijven de aanklacht tegen den oorlog. Aan een schildering van het verleden wil spr. zich niet wagen, nog minder aan die van de toekomst. Maar dat een toekomstoorlog door de vorderingen der luchtstrijdkrach ten en de giftgassen nog moorddadiger zal zijn is zeker. De toekomst is aan God. Maar door 's menschen vrijheid hebben wij de macht den oorlog te ontketenen of te verbannen. Laat onze taak de laatste zijn en moge, aldus eindigt spr. zijn heerlijke en rustig voorgedragen rede, door onzen arbeid aan het menschdom ten deel vallen het allerheerlijkste geschenk van God: de vrede(applaus). In een kort slotwoord dankte de voorz. van het comité, de heer J. P. van Breuke- len, den spreker voor zijn prachtige rede, waarna met de Christelijke groet gesloten werd. Medegedeeld zij nog, dat de heer v. Breu- kelen voorloopig als correspondent van den R.-K. Vredesbond zal optreden en men zich als lid en als abonné op het tijd schrift Pro Pace, bij hem kan opgeven. Ge tracht zal worden binnen afzienbaren tijd een afdeeling van bovengenoemde Vre desbond in Woerden opgericht te krijgen. Voetbal. Zondag a.s. speelt V.E.P. I op eigen terrein een competitiewedstrijd tegen de Zwaluwen, terwijl V.E.P, II in Harme ien op bezoek gaat bij „Roda". BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd Luxor: Niet afgekeurd, v. volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een vergissing? Door den winkelier van der Helm werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn rijwiel hetwelk hij gister avond voor zijn winkel had neergezet» medegenomen is en een ander daarvoor in de plaats was gesteld. Mogelijk is dit bij vergissing geschied. Gevonden voorwerpen. 1 zilverbon van 2.50, een duimstek, een portemon- naie met inhoud, een eikenhouten boom, een roeiboot, St. Nicolaas. We herinneren er aan, dat met ingang van heden tot 6 December in verband met de St. Nioolaas de winkels tot 11 uur geopend mogen zijn. LEIDEN, 28 Nov. Groentenveiling. Por 100 stuks: andijvie 0.601.40, kroten 1 2, bloemkool I 1025, bloemkool II 312, wittekool 25, roodekool 48, savoyekool 37, groenekool 25, Ohina kool 24, pieterselie 13, prei 1—3, selderie 13, kropsalade 14, per 100 kg.: kroten 34, kroten gek. 0—9, snij- boonen 60, stokboonen 90, witloof 22 26, spinazie 25—30, wortelen 211, spruiten I 510, idem II 24. 29 Nov. Boter. Do prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.60 prima boerenboter 1.45—1.55 en goede boerenboter 1.201.40 per kg. Aangevoerd 58/8 en 16/16 vaten, wegende 1310 kg. Han del flauw. Turfmarkt van 24 tot en met 29 Nov. Lange turf geen aanvoer, prijs 7.50—8.00 per 1000 stuksr BOSKOOP, 29 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 4565 cent, Golden Ophelia 0.731.30, Marcel Rouyer 70 cent, Hadley 1.001.50, Clau dius Pernet 0.791.00, Columbia 0.66 1.20, Butterfly 0.801.20, Mac Keiler 50 80 cent, Wilh. Kordes 1.001.80, Mad. Ju les Rouché 56 cent, Rosalandia 0.7S1.20 Pierson 5771 cent, Kon. Louise 4663 ct. K. A. Victoria 4358 cent, Kilhain 1.00— 1.50, Florex 0.601.20, Edith Helen 1.50 Polyantharozcn 50—80 cent. Diverson: Chrysanten, grootbloemig 617 cent per stuk, idem tros 1152 cent per bos. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Nov. Groenten- veiling. Bloemkool I per 100 5.7011.00, peen per 20 kg. 0.901.70, uien per 100 kg. 1.602.30, gelekool per 100 6.10 8.50, roodekool per 100 7.20—8.80, Aan voer: 3500 bloemkool, 315 kisten peen, 1300 kg. uien, 800 gelekool, 600 roodekool. ALPHEN a. d. RIJN, 27 Nov. Eierenvei- ling. Aanvoer 2800 stuks. Prijzen: kippen eieren 7.009.50, eendeneieren 6.50 6.70 per 100 stuks. 28 Nov. Groentenveiling. Per 100 kg: Appelen zoet 24—25, peen 1313.50, knolrapen 1.202.00, spruitkool I 6.40 8.20, spruiten II 2.303.60, kroten 4, per 100 bos: radijs 1.802.10, selderie 2.102.40, prei 2.603.20, boerenkool 1.50—3.60, andijvie 1.20—2.50; per 100 stuks: kropsla 2.0Ó—2.60, bloemkool I 22.idem II 1516.50, savoyekool 6.00—8.40. R0EL0FARENDSVEEN, 28 Nov. Groentenveiling. Tomaten 0.80—12.90 por 100 pond; kropsla 0.409.00 per 100 icon Heden werden wij verblijd met de geboorte van een flinken Zoon 4212 JOANNES/CORNEL IS S. A. V/N^RECHT. A. M. fArflip^T- Veiir, Lawtëchendaim, 28 Nov. 1930. Molenpad 6 BREESTRAAf no. 109 TRAMHALTE' yST^pH'TTTS. Spreekuren25 uur. Maandag-, Woensdag- en Vrijdagvond 78 uur. 4216 Fröbeljuffrouw In de Inrichting^;voor Jeug dige Zwa.bzinrygen Voorgeest te Oegstgjéest, wordt tegen 1 Januari a.s. gevraagd een Assisterjt-Fröbeljuffrouw, sa laris f fiOO—f 1000 t^dfitris-ver- beteridg eeriaa^re verwach ten). Opleiding voor Bewaar- ^choolMÖuaeres geeft voorkeur Sollicitaties bij den Genees heer-Directeur, 4206 te Alphen efen aezellig ruim boven- of bovfen/en beneden huis, van alle gemakken voorzien. OpgtVve wagj gele gen, huurprijs emju^aan no. 4194 bureau dit blad. f 1000.- belooning voor hen die mgn weggevlogen Papegaai terugbBOngt, roepende eet JANSSENS fijn© Boterletters, Hammen én Taarten. prins HpiDRiKsrat; Leioen Aan hotzeliü^adrcs een Loop jongen gevraagd voor de St. JSic. week. 4210

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3