GEEF EEN F ALBUM JOH. GEIJTENBEEK - Foto BREESTAAAT 79 Nog slechts dagen WIS8RUN LIFFMANN UIT DE OMGEVING ZATERDAG 29 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 13 ROOFOVERVAL TE EYSDEN IN EEN BIJKANTOOR VAN DE ROTTERDAMSCHE BANK- VEREENIG ING. De daders gegrepen. Gistermiddag ongeveer half drie is een tweetal personen, die zich gemaskerd had den, binnengedrongen in het bijkantoor van de Rotterdamsche Bankvereeniging te Eys- den. Zij hebben den kantoorhouder, Steyn, die alleen in het gebouw aanwezig was, gebonden, een prop in den mond gestopt, waarna zij de kas geplunderd hebben. Een bedrag van in Nedevlandsche waar de 4000 5000 werd meegenomen, waar onder 20.000 Belgische francs, die juist van het kantoor te Maastricht naar het kantoor te Eysden gebracht waren. De roovers heb ben zich op rijwielen verwijderd. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij nog het volgende: Dicht bij het station te Eijsden is in een deel van een gesloten huis een correspon dentschap van de Rotterdamsche Bankver eeniging gevestigd. De beheerder van het filiaal, de heer Steyn, procuratiehouder van de Bank te Maastricht, komt iederen morgen tegen half negen in Eijsden om er zijn zaken te doen en gaat dan in den na middag naar Maastricht terug. Twee heeren, die Fransch spraken met een Bruzselsch accent, waren in de laatste dagen eenige malen ten kantore van het correspondentschap geweest om te praten over het aanknoopen van relaties en het openen van een rekening. Gistermorgen om half negen waren zij weer geweest en hadden toen met den heer Steijn afgespro ken omstreeks 12 uur terug te komen om de besprekingen met hem voort, te zetten. Kort na 12 uur verschenen de beide hee ren inderdaad. Van 12 tot 2 uur ia het kan toor weliswaar gesloten, doch de heer Steijn was alleen achtergebleven om hen te ontvangen. De besprekingen wei-den weer opgevat; toen de heer Steijn zich op een gegeven oogenblik voorover boog om enkele stukken uit zijn bureau te grijpen, sloeg een der mannen hem met een boks beugel krachtig op het hoofd. De filiaalhouder gekneveld. De filiaalhouder wist zich nog op te richten en een gevecht ontstond, dat kort maar hevig was getuige de beten, die de heer Steijn in een der vingers en in het been kreeg en dat eerst eindigde toen de beide mannen den filiaalhouder, onder be dreiging met een revolver, met het koord van een electrisohe kachel stevig aan han den en voeten hadden gebonden. Zij stop ten hem daarna een doek in den mond om hem het schreeuwen te beletten. De mannen hebben daarop een porte feuille, welke op de brandkast lag en waarin een bedrag van 3000 en bijna frs. 20.000 gegrepen en zijn haastig vertrokken, echter niei voor zij de deur van het privé- kantoor en de buitendeur met een sleutel, die er aan den binnenkant in het slot stak, hadden afgesloten. Zij zijn daarop per rij wiel heengegaan wat echter niet onopge merkt kon geschieden, omdat juist op dit oogenblik van den dag op het zeer drukke punt van Eysden honderden menschen pas- seeron. Een klopjacht in de bosschen. Na een half uur gelukte het den heer Steijn zich uit zijn banden los te maken; hij schoof het raam open en sprong er uit. Op straat ontmoette hij een zijner handels relaties, die de beide mannen toevallig het huis had zien verlaten, en die opgemerkt had dat zij in de richting van St. Geer- truide verdwenen waren. De marechaussee werd onmiddellijk ge waarschuwd en ook de rijksveldwaehfc van Eijsden en Gronsveld. Met auto's en fietsen trokken zij en meer dan honderd inwoners den weg naar St. Geertruide op. Onderweg vond men aan den rand van een bosch twee rijwielen. Het bosch werd omsingeld, waar na het in alle richtingen werd afgespeurd. Het duurde niet lang of men vond reeds een der daders en kort daarop werd ook de tweedo aangehouden. Het geld werd nog op hen bevonden. Het bleken te zijn twee Maastrichtenaren, Doggen pl.m. 30 jaar oud, en de Greef, pl.m. 25 jaar, die er hun beroep van maakten de omgeving van Maastricht af te loopen en het maken van vergrootingen naar portretten aan te bie den. Eerstgenoemde werd nog kort geleden gearresteerd, verdacht van inbraak en diefstal van een bedrag van 900 te Horst (L.), doch moest toen wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten worden gesteld. De beide mannen werden naar de Ma rechaussee-kazerne te Eijsden overge bracht, waar later op den middag de Bub- stituut-officier van justitie, mr. C. M. F. Kneepkens, hen een verhoor afnam. BER00VING IN DE DUINEN VAN VLISSINGEN. De dader aangehouden. Zaterdagmiddag bevond zich een 15-ja- rige slagersjongen in de duinen te Vlis- singen, waar hij een paar ver verwijderde klanten had bediend. Hij werd aangespro ken door een als heer gekleed persoon, die hem vroeg of hij hem misschien wilde hel pen een paar blokken hout, welke op het strand lagen, voor hem weg te brengen naar het hotel Brittania. Het hotel Brit- tania is dicht bij de duinen gelegen en de jongen, niets kwaads vermoedende, was dadelijk daartoe bereid, wellicht ook met de gedachte iets extra's te verdienen. Hij stap te dus met den heer mede naar de bewuste plek waar de houtblokken lagen. Daar aangekomen vroeg deze heer echter aan den jongen, of hij geld bij zich had. De jongen antwoordde ontkennend. Omdat hij de zaak niet meer vertrouwde, zette hij het op een loopen, achtervolgd door den man. In het mulle zand kwam de jongen Een welkom geschenk Ruime keuze van en Heeren (if lot f 12.- 106 echter te vallen, zoodat hij weldra was in gehaald. Onder de noodige dreigementen wist de man dén jongen circa 30 afhan dig te maken,, waarmee hij verdween. Da delijk daarop heeft de jongen aangifte ge daan bij de politie. Het is thans gelukt, dank zij het duidelijk signalement, den da der op te sporen. Het bleek te zijn een 22- jarig Belgisch jongmensch, die in een hotel te Vlissingen verblijf hield. Hij legde een volledige bekentenis af. Hij gaf voor tot de daad te zijn gekomen, omdat hij geheel zonder middelen was. De dader zal naar Middelburg worden overgebracht en ter be schikking van de justitie worden gesteld. „Tel." EEN RUMOERIGE VERGADERING. Vijf personen gearresteerd. In de gisterochtend te Den Haag gehou den protestvergadering van het Comité van Actie ter bestrijding van de Land- en Tuinbouwcrisis, waar als sprekers optra den het Tweede Kamerlid Braat en de hee ren Baars uit Amsterdam en H&ighton uit Den Hang, was een aantal leden van fas cistische vereenigingen aanwezig, evenals leden van het arbeiders-secretariaat. Bij het einde der vergadering is het tot een ernstig tumult gekomen tusschen bei de groepen. Vijf personen werden gearresteerd, «eni ge gummistokken en stukken ijzer werden in beslag genomen. De „Dierentuin"-zaal en de omgeving werden door de politie ontruimd. Felle brand. Hedennacht om 1 uur werd brand ont dekt in de voormalige Centrale Keuken te Groningen, alwaar o.m. gevestigd is het la boratorium van dr. Kapsenberg. De brand weer bestreed het vuur, dat fel uitsloeg, met 4 stralen op de waterleiding, en slaagde et in na een half uur het vuur te bedwingen. Het gebouw is van binnen geheel uitge brand. Inbreker gearresteerd. De Bussumsche politie heeft een 17-jarig jongmensch K. uit Amsterdam gearres teerd. De jongeman heeft bekend geduren de den laatsten tijd in Bussum vier inbra ken te hebben gepleegd. Hij wordt er van verdacht- ook nog inbraken in naburige gemeenten op zijn kerfstok te hebben. Een onderzoek daarnaar wordit ingeste'd. Hij zal naar het Huis van Bewaring te Am sterdam worden overgebracht. heeft U gelegenheid Uwe ST. NICOLiA'flSINKOOPEN bij ogs jte doéi. ONZE ARTIftEjLEN VORMEN NUTTI6E EN WELKOME ÊESCfiENKEN w Wij verwatsliTën Uw bezoek I ROTTEKDAMSCII EXGROS-MAGAZIJN VOORHEEN HAARLEMMERSTRAAT 116-120 BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Spoorwegongeluk bij Dirschau. Nabij het rangeerterrein van Di'^ehau reed gistermorgen vroeg tegen half vier, tengevolge van den dichten mist, de van Danzig naar Dirschau rijdende personen trein op den goederentrein tengevolge waarbij verscheidene telegraafpalen uit don derentrein en de goederenwagen van den personentrein uit de rails werden gestoo- ten. De reizigers werden tengevolge van den schok door elkaar geworpen, doch slechts twee passagiers liepen lichte verwondingen op. De materieele schade is echter aan zienlijk. Door omlegging van den treinenloop kon het verkeer in stand gehouden worden. Spoorwegongevallen in Spanje. Bij Carcagente kwam de sneltrein Bar celona-Valencia in botsing met een goe derentrein. De locomotieven van beide treinen wor den omver geworpen. Zes personen werden gewond. Bij Monforte stortten van een goederen trein verscheidene wagons van een spoor brug in de daaronder stroomende rivier, waarbij verscheidene telegaafpalen uit den grond werden gerukt. Tengevolge van dit ongeval ondervinden de treinen La Comna-Madrid en Vigo-Ma- drid belangrijke vertragingen. Verdronken. In Zevenbergen is de rivier Somesi bui ten haar oevers getreden, waardoor een molen overstroomd is. De molenaar, zijn vrouw en drie kinderen trachtten zich in een boot te redden, doch doze is omge slagen. Allen zijn verdronken. Een dubbel ongeluk. Uit Macerato wordt gemeld: De motor wagen van de electrische trein tusschen Comerino en Gastel Raimondo is hier om geslagen, waarbij de bestuurder werd ge dood en drie pasagiers verwondingen op liepen. Een wagen met personeel en gei eed schappen om hulp te bieden, is bij dezelfde plaats omgeslagen. Door de vrij groote vaart had dit ongeluk ernstiger gexolgon, want nu werden drie mannen gedood en 17 gewond, van wie enkele ernstig. De toe stand op de lijn is nu chaotisch. Door mijngas gestikt In de mijn Hausham in Opper-Boierea i zijn gistermorgen drie arbeiders door plot- selinge ontwikkeling van mijngas gestikt. Een vierde mijnwerker kon half bewuste loos den uitgang nog bereiken. AARDBEVING IN CHILI. Groote brand in Coquimbo. De Amerikaansche republiek Chili is gis teren door een aardbeving geteisterd. In de in het midden des lands gelegen stad Coquimbo zijn verscheidene huizen bescha digd. Ook brak in het zakenkwartier een brand uit, waardoor een blok groote win kelpanden van de stad geheel verwoest werd. Voorzoover bekend, zijn geen men- schenlevens te beklagen. Modderregen te Parijs. Om 5 uur gisterochtend viel er op Parijs een modderregen neer, waardoor de kleo- ren van arbeiders, die naar hun werk gin gen, vuil werden. Deze regen is een zeld zaam voorkomend natuurverschijnsel. Schilderijen verbrand. Op den straatweg tuschen Schwerin en Ludwigslust is gisteren een uit Berlijn ko mende vrachtauto in brand geraakt. Mot de auto werden ongeveer 70 schilderijen, die voor een tentoonstelling te Lübeclc bestemd waren, vervoerd. Al deze werken en de vrachtauto zijn vernield. Er bevon den zich ook schilderijen van den Neder- landschen meester Honthorst bij. HILLEG0M. De electrificatie der tram. Wij vernemen uit hoogst betrouwbare bron, dat met 1 Maart 1931 met het elec- trificeeren dor stoomtram op het baanvak HaarlemLeiden wordt begonnen. In de gemeente Hillegom (kom) komt enkel spoor, doch zoodra de lijn gereed is, wordt nog een lijn gelegd over de van den Endelaan— Kerkstraat om het dorp, uitkomende aan de Leidsche straat achter de tuinen van do N.V. Hulsebosch, zoodat dan de éónrich- ting in het tramverkeer wordt ingevoerd. Dit is een uitstekende maatregel in ver* band met het drukke verkeer in de Hoofd straat. De rails zullen aan de andere zijde van den weg komen, terwijl tegelijk de be- tumenweg wordt gemaakt vanaf de grens der provincie Noofd-Holland tot aan de Zuidgrens der gemeente Hillegom. Verkooping. Gisteravond had in hotel Sistermans de verkoop bij gunning plaats van 2 burgerhuizen aan de Leidschestraab alhier. Deze verkoop geschiedde ten over staan der Notarissen J. Wildschut te Haar lem en D. Lodder alhier. Perceel 1, groot 1.48 A. was in hoogste bod gebracht door den heer J. D. Philippo alhier op 4825; niet gemijnd; gegund. Perceel II, groot 1.57 A. was in hoogste bod gebracht op 5200 door den heer T. J. van Rijn te Haarlem; niet gemijnd; ge gund. Aanbesteding. Onder architect H. Kijne alhier werd gisteren bij uitnoodiging voor rekening van den heer A. J. Somsen alhier aanbesteed het bouwen van een burgerwoonhuis met bovenwoning aan de van den Endelaan. Uitslag als volgt: E. Schuit ƒ8200; fa. van der Jagt 7789; A. Graper 7694; Timmerbedrijf Nijman-Rus- man ƒ7600; Versteeg Gortzak 7530; C. v. d. Wilden ƒ7510; L. J. Schenk 7335. Gunning aangehouden. Alle inschrijvers zijn Hillegommers. SASSENHEIM. Kegelclub. De Kegelclub „Sassen- heim" heeft Woensdagavond haar 2den jaarlijkschen feestavond gehouden in Ho tel „Het Bruine Paard". De voorzi.tter, de heer J. Vreeken, opent deze vergadering en heet de talrijk opge komen leden hartelijk welkom. Het doet hem tevens veel genoegen de voorzitter v. h. hoofdbestuur alsmede het bestuur der zustervereeniging S. S. S. uit Haarlem een woord van welkom te kunnen toeroe pen. Hierna wordt aangevangen met de wed strijden op de Hollandsche banen; de clubs van Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag waren hiervoor uitgekomen elk met 3 spelers. Dat er met vuur gekegeld is, bewijst wl het geringe verschil in puntental tus schen de hoogste en laagste scores. De uitslag op de Hollandsche banen was als volgt: 1. Vrijdagavondclub met 551 punten; 2. Maandagavondclub met 514 punten; 3. Dinsdagavond club met 510 punten; 4. Don derdagavondclub met 508 punten, terwijl de heer H. Bader Jr. beslag wist te leggen GESCHIEDENIS DER ST JOSEPH'S GEZELLEN-VEREENIGING 1919. Weer beluisteren wij in den Nienw- jaarswensch van den Eerw. Praeses een groot verlangen naar de eindelijke verlos sing uit de tot wanhoop voerende balling* schap. Wien zal dat verwonderen, gezien den zekeren achteruitgang der Vereeniging in ledental en niet te vergeten ook in wel doeners, feiten die al« van zelf finantieele moeilijkheden veroorzaakten. En dit alles machteloos te moeten toezien, dat was voorwaar geen benijdenswaardige positie voor hen, die van goeden wille waren. Maar wat deze laatsten wel het pijnlijkst aandeed was, dat onder meerdere leden zienderoogen de ambitie voor de goede zaak verliep, 't Was alsof er een geest van verkilling en tegenzin rond waaide. die alles en allen met vernietiging dreiede. Een noodwendig gevolg daarvan teekende zich ook af bij de inning der wekelijkscho oontributies, natuurlijk de goeden niet te na gesproken terwijl toch alle uitga ven dezelfde bleven al« voorheen, ja zelfs toegenomen waren. Zoo is inderdaad mo gelijk geworden het grieft ons höt te moeten neerschrijven dat in de maand April de toestand onzer dierbare Vereeni- ging zoo précair was geworden, dat ons eigen lieve Huis in de alhier verschijnen de twee Dagbladen „Te koop werd aangeboden". De welwillende lezer bespare mij iedere beschrijving van de gemoedsstemming on zer vele trouwe leden in die dagen. Kort en krachtig gezegd: „Ik zou 't niet kunnen, maar óók niet willen. Goddank, dat de geëischte koopsom zoo hoog gesteld was, dat daardoor alléén ons Gebouw uit vreemde handen is gebleven. Wij haasten ons echter, ruiterlijk te er kennen, dat de Raad van Bestuur slechts ten einde raad tot dien noodsprong zijn toevlucht moest nemen en.... dat het al- lesbeheerschend princiep tot die daad is geweest: juist door dien verkoop de redding en het voortbestaan onzer hoogst verdienstelijke Vereeniging te ver zekeren. Midden in die bange tijden werd weer een nieuw offer van de Vereeniging gevraagd. Op den 3en Mei dan trof haar het ont stellend doodsbericht van haar braven, volijverigen vice-president, den weled. heer W. Driessen. Met hem ging een stille, vol hardende werker ten grave; eên, die zel den praatte maar zijn leven lang veel deed. Ook hij was, evenals zijn voorganger voor meerdere generaties van jonge Kolpings- zonen, een lichtend voorbeeld geweest in nauwgezette plichtsvervulling. Op waar dige wijze werd hij uitgeleid en nog geldt van hem in alle opzichten: ..zijn nage dachtenis zal in groote eere blijven." DE GEZF.LLEN-VEREENIGING ALS OPVOEDKUNDIG INSTITUUT. VI. Als derde punt van de godsdienstige opvoeding stelt ons program het volgen de: „Terwijl de Gez. Ver. opvoedt tot dit beroepsidealisme in het licht van den godsdienst, houdt zij meteen haar leden af van de overdreven genotzucht onzer dagen en brengt hen er toe, hun ernstige taak van den tijd onder de oogen te zien". Voelt ge de waarheid dezer woorden? Waar de beroepsgedachte godsdienstie gegrond is, daar zal men den adel van den arbeid eeren en daarin troost en geluk zoeken en vinden. We behoeven de midde len tot afname der genotzucht niet ver te zoeken, want, de beroeps-arbeider van on zen tijd mag niet als een machine be schouwd worden; in zijn arbeid, die gods dienstig gefundeerd is, zal hij ook zijn ziel kundige kracht moeten geven en alzoo in zijn werk opgaande, genoegzame bevredi ging ontvangen. Is dat zoo in onzen tijd? Voelt de mensch, welke arbeid hij ook ver richt, zich tevreden, gelukkig? Goddank zijn er nog velen, die hun ar beid liefhebben, maar toch heerscht er ook in katholieken kring, een zekere lauw heid en onverschilligheid. Een enkel voor beeld! Onze hedendaagsche jongelui, uit iederen stand, kleeden zich na afloop dik wijls zoo. dat men er den werkman niet uithaalt. Een groote massa besteedt de grootste zorg aan de kleeding, en wan neer ze 's avond thuis komen trekken ze de werkkiel zoo spoedig mogelijk uit. Hoe geheel anders was het in de middeleeu wen. 't Werkpak was toen geen schande, zooals het thans bij velen schijnt, want toen hadden zij in hun kleeding de eer van het ambacht hoog te houden. Toen toonde men met werkpak en gereedschap, dat men lid was van het roemruchte gilde, d-t den adel van den arbeid en het beroep waardeerde. Zoo diep was de waarde van den arbeid doorgedrongen in de zeden En ai is het dan niet noodig, ómdat we in een geheel ander tijdperk leven, dat we de middeleeuwen precies nadoen en dat het colbertje door de werkkiel wordt ver vangen hoewel 't een treurig en va m teeken des tijds is, dat de beide seksen in de lagere klassen de hoogere in k'ee naiipen, toch moet die geest der mid deleeuwen vaardig worden over ons arbei dende volk. In dit verband moeten we wijzen op een o.i. groot tekort onzer gen nl. het. spreken over zijn beroep. Is 't geen misselijk gedoe, dat jongemannen praten over allerlei dingen, waarmee zê per slot van zaken niet verder komen dan hun neus lang is? Dat gedraaf met allerlei woorden, terwijl ze hun eigen taal niet kennen, die sport en bioscoop-praatjes, doorzeefd met 't noodige? beetje kennis, 't. is zoo banaal en zielloos. Noen, dan heil aan die kerels, die op den katheder durven spreken over hun beroep! Geef ons mannen, roomsch in merg en been, bezield met liefde voor hun beroep en zij zullen ons volk verder brengen dan de ziekelijke genotzoekers onzer dagen. Ons program sluit het genot niet uit, maar het moei bijzaak blijven. Wij sluiten tooneel, zang, muziek en sport niet uit, dat getuigen on ze bloeiende onderafdeclingen, maar het moet bijzaak blijven, want een groot ge vaar is zeker gelegen in het hedendaag sche sportleven, wat voor velen hoofdzaak gaat worden en dat, als de verantwoorde lijke leiders er hun grootste aandacht niet aan geven, uitloopt op allerlei excessen. Opvoeden tot een degelijk Christen, zoo als ons program hqt zegt, door Godsdienst zin, die het leven beinvloedt en door ar beid, als roeping Gods! In dien geest de jeugd opvoeden, met en door dit program onze jongemannen vormen, zal de verdiensten der Gez. Ver. voor de samenleving onvergankelijk doen zijn. Vol van levend bewustzijn en tril lende kracht voor ons volk blijft Kolpings spreuk: Godsdienst en arbeid zijn de gou den bodem van een volk! S. M. RETRAITECLUB S. CLEMENS. Van onze retraite met Kerstmis a.s., zoo kunnen-wij tot ons groot genoegen mede- deelen, zijn nu 65 plaatsen bezet. Zoo zijn er nog slechts twee beschikbaar. Om te leurstelling te voorkomen haastte men zich dus met opgave voor deelname. De wensch van het ijverige Bestuur was dit jaar bij gelegenheid van de viering van het eerste lustrum dezer Onderafdeeling alle 57 plaatsen met uitsluitend eigen le den te bezetten. Wij mogen wel vertrou wen dat deze wensch vervuld wordt. STUDIECLUB S. PETRUS CANISIUS. Zooals op de laatste bijeenkomst is me degedeeld zal een Win terprogramma voor deze onderafdeeling door het bestuur wor den opgesteld. Deze week zal dit aan de leden worden uitgereikt. SENIOREN- EN COMMISSARISSEN- CURSUS. a.s. vangt deze cursus aan. Ons Gezellenhuis is als plaats van samen komst aangewezen voor Leiden en omstre ken. Als leider zal optreden de Praeses van de Liebaard Pater Biesta O.P. Het aanvangsuur is bepaald op 8.15 uur. Deze cursus is uitsluitend toegan kelijk voor Commissarissen. JAARBOEKJE 1931. Ongeveer 15 December zal het nieuwe jaarboekje verschijnen. Het boekje zal bevatten Jaar- en Weekagenda met vol doend opschrijfruimte, de adressen van Praesides en Gezellenhuizen, de Cnderaf- deehngen, verschillende bijzonderheden, waaronder een prijsvraag en tenslotte en kele foto's van het Nationaal Congres en van de Liebaard. Het geheel beslaat 128 pagina's, is 10 bij 15 c.M. groot en gestoken in stevig omslr/g in kleurendruk. De prijs is 25 cents. op een eereprijs door de hoogste score op deze banen te maken, n.l. 80 (max. 90). In de pauze werd een dronk ingesteld op het welzijn der club. en de voorzitter maakte nog even van deze gelegenheid ge bruik allen aan te sporen goede clubleden te zijn, trouw de oefenavonden te bezoe ken en zooveel mogelijk onze mooie kegel- sport te propageeren, opdat- binnen niet al te larngen tijd a-lle bol'enjongens en die welke geacht worden daarbij te behooren, I zoowel uit Hillegom, Lisse als Sassenheim lid van onze club zouden zijn. A Ileal zijn I welkom. De voorzitter deelt tevens nog mede, dat het bestuur van Haarlem èen gouden medaille heeft beschikbaar gesteld, welke onder applaus in dank wordt aanvaard. I Nu wordt een aanvang gemaakt met de wedstrijden op de Amerikaansche baan. Dezelfde clubavonden komen weer uit als op de Holl. baan, alleen natuurlijk met andere spelers. Ook op dezen baan werd met veel enthousiasme gekegeld, alleen hadden sommige spelers nogal hinder van de veel besproken streep op de baan doch dit was reglementair vastgesteld en kon niet ver anderd worden. Doch wanneer de streep er niet geweest was waren de scores veel hooger geworden want er werd bijzonder goed gekegeld. De uitslag op de Amerikaansche baan is als volgt: 1. Donderdagiavondclub met- 1401 punten; 2. Maandagavondclub met- 1383 punten: 3. Dinsdagavondclub met 1309 punten; 4. Vri.i- dagavondclub met 1308 punten, terwijl dp heer J. v. d. Wilden beslag wist te lesgen op de eereprijs door de hoogste score op deze baan te maken n.l. 193 (max. 300). Hierna werden de prijzen met een toe passelijk woord door den voorzitter van het hoofdbestuur aan de winners uit-ge reikt. Verscheidene heeren voerden hierna nog het woord en men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. Het wakkere bestuur kan met genoegen terugzien op dezen zeer geslaagden avond, welke zeer zeker zijn nut- heeft gehad, ook vanuit propagandistisch oogpunt be-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10