UIT DE PERS BINNENLAND De Man van Nergenshmzen DONDERDAG 27 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. LICHT. „Leest dit en denkt vijf minuten na." De Volkskrant schrijft: In de „Medische Kroniek" van het or gaan van den R.-K. Mijnwerkersbond la zen wij een zóó merkwaardige uitspraak van een Duitsch professor, dat wij er hier de bijzóndere aandacht op meenen te moe ten vestigen. Niet omdat die professor iets nieuws heeft verkondigd. Integendeel, 't Is een oude waarheid. Maar het zijn juist de oude waarheden, welke in den tegenwoor- digen tijd in het gedrang zijn gebracht. Voor zoover zij niet worden verloochend, heeft men ze dikwijls vergeten. En dan leeft en werkt men soms bij het kunst licht van moderne wetenschap, om plotse ling te ontdekken de wondere schoonheid van het licht, dat God.zelf aan de schep ping schonk. Die Duitsche professor wij zullen zijn woorden vertalen zeide het volgende. „Ook de godsdienstige opvoeding be hoort tot de- vorming van het gemoed. Wie is niet in de gelegenheid geweest, menschen gade te slaan, die bij huive ringwekkende levensmoeilijkheden machteloos ineenzonken, ja, door zelf moord hun bankroet verklaarden, om dat hun elk geloof, elke zedelijke grondslag ontbrak, en anderzijds men schen, die op den bodem van een vast geloof, als helden den zwaarsten te genspoed wisten te dragen, zonder hunne zedelijke kracht te verliezen? En welk een steun tegen afdwalingen verzekert niet de op het gemoed ge richte godsrienstige opvoeding?" De professor, die dit schreef is dr. Stintzing, hoogleeraar aan de universiteit van Jena. Geen priester, geen dominó, geen katho liek, maar een zenuwarts van den eersten rang. Hij schreef het in een der meest bekende geneeskundige handboeken van onzen tijd in een hoofdstuk over de „Bestrijding der algemeene oorzaken van den nerveuzen aanleg." 't Is geen literatuur van de moderne sa lon; geen boek, dat gelezen wordt door den arbeider, door de massa van het volk. Daarom brengen wij het hier onder de aandacht. 't Is een apologetisch woord, dat wel sprekender dan alles, wat hierover ge schreven is, vertolkt, welke rampen zijn gebracht speciaal over de arbeiders, die in dezen zenuwschokkenden tijd aan het socialisme verloren de idealen, de schoon heid en de zedelijke kracht van hun ge- loof Ge-en verdere beschouwing hierover. Leest dit en denkt vijf minuten na ONZE STEENKOLEN NAAR DU ITSCHLAND. Een prijsverlaging evenals bij onze Oostelijke naburen. Naar de „B. B. Z." verneemt hebben de Nederlandsche kolenmijnen besloten met ingang van 1 December haar verkoops prijzen in Duitschland gemiddold met 6 tot 8 pet. te verlagen en ze zoodoende aan te passen aan de prijzen der Roei kolen die, naar men weet, eveneens op 1 December met 6 pet. worden verlaagd. De directie der Staatsmijnen heeft ons deze mededeeling bevestigd. Zij is tot deze prijsverlaging wel gedwongen, wil zij haar belangen in Duitschland niet geheel ver liezen, hu het Syndicaat aldaar tot prijs verlaging overgaat. De Nederlandsche kolen kunnen slechts tot een bepaald con tingent in Duitschland ingevoerd worden, terwijl Duitsche kolen onbelemmerd in ons land worden toegelaten. De zware strijd, dien onze kolen in Duitschland te voeren hebben, kan alleen gestreden worden," in dien de prijzen op gelijk niveau blijven. „Hbld." FEUILLETON door VICTOft BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 38) Eenigszins opgelucht door deze ontboe zeming begaf ik mij naar bed. Als slaap- i drankje vond ik Lady Baradell echter een totale mislukking. Ik ihoet gedurende min stens twee uren onrustig gewoeld hebben, vol gedachten aan de nieuwe geschiedenis, waardoor mijn toch al hachelijk bestaan nog ernstiger werd bedreigd. Het was wer kelijk 6lechts lichamelijke vermoeidheid, welke ten slotte mijn oogen sloot en mij in welkome bewusteloosheid dompelde. Slaap, hoe kort ook, heeft op mij steeds de aangename uitwerking, mij mijn natuur lijke vroolijke stemming terug te geven. Ik ontwaakte den volgenden morgen zoo frisoh en opgewekt, alsof geen nachtelijk tcte h tcte inbreuk op mijn gewone acht uren had gemaakt. De morgenzon schitterde door het ge opende venster in mijn kamer en ik zag een bescheiden huisknecht, die mijn bad in vde maakte. „Wenscht U 't warm of koud, mijnheer?" oeg hij. „Geef het maar koud", zei ik. „Hoe laat ontbijten wij STEUN AAN GR00TE GEZINNEN TE HAARLEM. Een voorstel van B. en W. In aansluiting met de circulaire van don Minister van Arbeid, H. en N. dd. 6 No vember stellen B. en W. van Haarlem den Raad van die gemeente voor, te besluiten, dat de gemeente aan de groote gezinnen, die daarvoor in aanmerking komen, een toeslag zal geven op de huur der groote gezinswoningen tot het tweevoud van het bedrag dat het Rijk aan de gemeente als bijdrage zal uitkeeren. GEEN VRIJE HALVE DAGEN IN DE ST. NICOLAASWEEK. Maar de daarop volgende week twee. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft goedgevonden aan hoofden of bestuurders van winkels in alle gemeen ten des Rijks vergunning te verleenen, dat gedurende het tijdvak van 9 November tot en met 5 December 1930 aan de daarin werkzame arbeiders in afwijking van het bepaalde in artikel 2, eerste lid, van het Werktijdenbesluit voor winkels, geen vrije middag of vrije ochtend wordt gegeven, onder voorwaarde dat: lo. de ingevolge deze vergunning niet verleende vrije halve dag vóór den 13en December 1930 aan de betrokken arbeiders alsnog moet zijn gegeven, onverminderd de verplichting tot het geven van een vrijen halven dag in het tijdvak van 6 tot en met 12 December; 2o. op een tot 13 December 1930 naast de arbeidslijst opgehangen geschrift met. inkt wordt aangeteekend de naam van den betrokken arbeider en de dag, waarop aan hem de uitgestelde vrije halve dag wordt gegeven. DE C. A. 0. IN HET SCHILDERS BEDRIJF. Voorstellen der werkgevers. De arbeidersorganisatie in het schilders bedrijf hebben van de werkgeversorgani saties bericht ontvangen, dat zij bereid zijn, een collectieve arbeidsovereenkomst af te sluiten, mits de duur van het con tract twee jaar wordt, de leeftijdgrens voor de volslagen werknemers wordt ver legd van 21 naar 23 jaar, en voor werkne mers, die ouderdomsrente genieten, het bedrag van deze rente van het weekloon wordt afgetrokken, voorzoover zij het standaardloon ontvangen. VERHOOGING DUITSCHE TABAKS BELASTING. Waarom blijft Nederland lijdelijk toezien? Van Duitsche zijde wordt het in de „Msb." merkwaardig genoemd, dat de Ne derlandsche tabaksh.andel nog geen actie heeft gevoerd tegen het Duitsche wets voorstel tot verhooging van het invoer recht op tabak. Kunnen de tabakshandelaren en produ centen niet via hun regeering' of anders zins van zich laten hooren? Toen in het voorjaar 1930 de Duitsche regeering van plan was de uitvoerrechten voor boter te verhoo-gen en een handels verdrag van Finland af te sluiten ten na- deele van de Nederlandsche zuivelindustrie hebben de betreffende kringen niet sti'ge zeten. Zij hebben zich aaneengesloten en geproterteerd tesen de besluiten, welke Duitschland wilde nemen. Het gunstige resultaat van deze actie, welke gepaard ging met een boycot van Duitsche artike len, is bekend. Juist daarom dringt zich de vraag naar voren, waarom de Neder landsche tabakshandel en -industrie zich thans in een diep stilzwijgen hult. DE. STAATSB0 0MKWEEKERIJ. „Om negen uur, mijnheer; 't is nu kwart voor achten." „Goed", zei ik met een tevreden knikje. Ik had dus volop tijd mij behoorlijk te kleeden en daarna Billy op den straat weg te ontmoeten, alvoTens de overige gasten op hun spiegeleieren met ham zou den aanvallen. Precies half negen, volgens de pendule op den schoorsteenmantel, ver liet ik mijn kamer. Ik ging stil en vlug de trap af, want ik gevoelde geen lust Mau rice of iemand anders tegen het lijf te loo- pen. Dwars door den tuin en door een klein zijhek kwam ik op den hoofdweg. De vo gels zongen blijde hun morgenlied en van uit het blauwe hemelgewelf straalde de zon een weldadige warmte af. Ik gevoelde mij beslist „lekker". Billy zat bij de eerste kromming van den wei? op een bank zijn pijp te rooken. Hij wuifde mij, reeds van verre armslinge- rend, toe. „Zoo, ze hebben je dus vannacht geen kopje kleiner gemaakt", lachte hij met voldoening. „Integendeel, Billy", zei ik. „Ik heb niets dan vriendelijkheid en hartelijkheid onder vonden." Ik zette mij naast hem neder en haalde critisch mijn neus op. „Ik kan je geen compliment maken over je Varinas", zei ik lachend. ,,'t Is de beste tabak, welke in „De Ploeg" te krijgen is", verweerde Billy zich. ..maar jij bent ook zoo reuzen verwond Hij klopte mij op m'n schouder. „Jack", sorak hij, ..ik heb succes gehad, en kan Sherlock Holmes een goede voorgift ge ven en hem nog in de eerste ronde klop pen." Billy was niot gewoon te bluffen, daar om keek ik hem met veel belangstelling aan. INTERNATIONALE SAMENWERKING R. K. WERKGEVERSVEREENIGINGEN. Dinsdag 1.1. zijn ten kantore der Alge meene R. K. Werkgevers-Vereeniging te 's-Gravenhage de afgevaardigden der Katholieke Werkgeversverenigingen van België, Duitschland, Frankrijk en Neder land bijeen gekomen, teneinde een gere geld en voortdurend overleg tusschen deze vereenigingen tot stand te brengen. De noodige besluiten en maatregelen zijn genomen, om daartoe te geraken. Tot leden van het comité van voorbe reiding werden aangewezen: mr. M. P. L. Steenberghe (Nederland), voorzitter, dr. W. Fonk (Duitschland), ir. R. Lambert (Waalsch-Be'gië), K. Platteau (Vlaamsch- België) en Joe. Zamanski (Franikrijk), leden. De niet vertegenwoordigde vereenigin gen in Engeland, Spanje, Tsjecho-Slowa- kije en Zwitserland zullen worden uitge- noodigd hun afgevaardigden in het comió aan te wijzen. Het Secretariaat van het comité van voorbereiding is toevertrouwd aan dr. L. G. Kortenhorst, Lange Voorhout 19, Den Haag. De afdeeling Den Haag van den Ned. R. K. Volksbond is eigenares geworden van het pand Houtmarkt 10, het welk als vereenigingsgebouw voor de Haag- sche katholieke arbeidersbeweging zal worden ingericht. Uit Schiedam zijn 178 werkloozen vertrokken naar de werkverschaffing, 46 naar Eenerveld en 132 naar Witteveen. Een van de tewerkgestelden kwam in beschon ken toestand aan en werd met den eerst- volgenden trein teruggezonden. Naar de „N, R. Crt." verneemt, is tus schen de N e d e r 1. en de B r i t s c h e ro- geering een overeenkomst getroffen, door welke in de toekomsi een zeker aantal Britsche onderdanen, die in Nederland en een zeker aantal Nederlanders, die in Groot-Brittannië wenschen te arbeiden, tegen elkaar uitgewisseld zullen kunnen worden. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een auto overreden en gedood. Dinsdagavond is op den rijksstraatweg te Twello een man, die achter een wagen liep en plotseling dwars den weg overstak, door een auto welke dien wagen achterop reed en wilde passéeren. overreden en bijna op slag gedood. De identiteit van den ge troffene is onbekend. Den autobestuurder die de noodige signalen had gegeven, treft niet de minste schuld. SCHIP IN AANVARING MET EEN SLUIS. In tweeën gebroken en gezonkea Woensdag is op de Maas nabij Linne een met kolen geladen schip, metende on geveer 400 500 ton bij het uitvaren van de sluis, hiermede in aanvaring gekomen. Het schip brak in tweeën en zonk spoedig daarop. De schipper J. Meijer en zijn knecht konden gered worden. „Ga door, William", zei ik aanmoedi gend. Hij drukte de tabak een beetje vaster in zijn pijp en grinnikte in zichzelf. „Gisteravond", begon hij, „ben ik een beetje oo verkenning uit geweest. Ik dacht bij mezelf, dat het niet onnuttig zou zijn, om eens rond te snuffelen en te zien, of ik met de omgeving eenigszins vertrouwt kon raken. Zoodra ik zeer bescheiden iets ge bruikt had, slenterde ik langs den ingang, oriënteerde mij goed en toen ik niemand bespeurde, sprong ik over de heg en sloop door de heestervakken tot vlak bij het huis. Ik zat daar ongeveer toen minuten onder een Laurierkers neergehurkt en wie denk je, dat er de laan op kwam? Je vriend, de huisknechtvergiftiger. Ten min ste volgens je beschrijving moet hij het beslist geweest zijn. Een groote, leelijke. eenigszins scheeve schooier en zijn eene schouder was minstens drie centimeter hootrer of zoo je wilt, lager dan de andere." „Toe Billy, ga door. Ik brand van nieu wsgierigheid." „Nu, hij sloop, al rond gluipend naar het huis en ging op de balustrade zitten, vlak Icgonover de plek, waar ik mij had verscholen. Ik vermoedde, dat hij iemand wachtte en zoo was het ook, want hij was er slechts enkele minuten, toen er iemand in smoking naar buiten kwam je neef natuurlijk, tenminste afgaande op jouw be schrijving". „Maurico heeft na het diner een luchtje geschepthij moest den jachtopziener sprc ken", zei ik. „Och, wat je zegt", smaalde Billy. ..Nu, hij heeft hem gesproken hoor. Zij hebben wel twintig minuten staan redoneeren en al maar over jou, m'n jongen." „En was het belangrijk?" vroeg ik. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 28 November. H u i e e n, 1875 M. NCRV-U itzendingen. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Koite Ziekendienst. 11.0012.30 Gramofoonmuziek. 12.0012.15 Politieberichten. 12.30 Tijdsein. 12.302.00 Middagconcert. Mevr. C. v. RavenzwaayMöilenkamp, zang. H. Her mann, viool. H. v. d. Horst Jr„ cello. Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode, piano. 2.003.30 Gramofoonmuziek. 3.305.00 Concert. Augusta Reclaire, zang. Cath. H. yan Sto k, fluit. Tilly Büch- ler, piano. „Het Hilversumsch Strijkkwar tet'. 5.005.15 Gramofoonmuziek. 5.156.15 Orgelconcert vanuit de Wes- terkerk te Amsterdam, door Frans Hasse laar. 6.156.45 Bezoek van den Radiodoktftr. 6.457.15 Cursus Engelsoh voor begin ners, te geven door den heer J. F. v. d. Sloot te Amsterdam. 7.157.45 Causerie over: „Mooie tuin- heesters", door den heer A. J. Herwig te Bussum. 7.45—8.00 Politieberichten. 8.00 Tijdsein. 8.009.00 Gedeeltelijke uitzending van uit het Concertgebouw „De Plompetoren" te Utrecht van de Samenkomst der Chr. Oranje-Vereen. Utrecht (afd. van den Bond van Chr. Oranjo-Vereenigingen in Neder land). 9.0010.45 Concert, te geven door het Chr. Radio Orkest, o. 1. v. Piet van den Hurk. 10.00 Persberichten. 10.4511.30 Vroolijk allerlei. Hilversum, 298 M. 8.00 Gramofoonmuziek. (VARA). 10.00 Morgenwijding. (VPRO). 10.15 Voordracht. (VARA). 10.30 Ziekenuurtje. (VARA) 11.30 Gramofoonmuziek. (VARA). 12.01—2.00 Concert door het AVRO-Om- roeporkest. 2.052.30 Uitzending v. scholen. (AVRO) 2.303.00 Gramofonomuziek. (AVRO). 3.004.00 Middagmuziek door het A. V. R. O.-Kwint-et o. 1. v. Francois Lupgens. 4.00 Orgelspel op het VAR A-orgel. 5.30 Vooravondconcert door het V. A. R. A.-orkest. 6.30 Medezeggenschap een eisch des tijds. Toespraak door den heer K. de Jonge, voorzitter van de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders. 7.00 Actueel allerlei uit de arbeidersbe weging. Te verzorgen door het N. V. V. 7.15 Literair halfuurtje. 8.00 Concert. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Brussel, 508.5 M. 5.20 Concert door het Omroeptrio. 5.50 Berichten over den Katholieken Radio-omroep. 6.00 Vervolg concert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. D a v c n t r y. 1 5 5 4,4 M. 10.35 Morgenwijding. 1.20 Sonaten-recitaL Te Visé is de 16-jarige Nederlander J. B. uit Noordbeek (L.), door het omslaan van een roeiboot op de Maas, in den stroom meegesleurd en verdronken. „Wat ik hoorde wel, maar ik heb geen tiende deel kunnen verstaan, want zij fluis terden bijna aldoor. Het scheen, of zij een afspraak maakten voor vandaag iets over jou en don zeekant, zoover ik er uit wijs kon worden." Ik knikte. „Er zal vanmiddag een onge luk gebeuren op de jachtpartij, als ik mij niet vergis", zei ik. „Het ziet er wel naar uit", antwoord de Biliy somber. „Zij hadden ten minste verduiveld veel schik in het zaakje. Het eenige, wat ik verdér nog hoorde, was over dat meisje van jou met haar pistool, hoe heet zo ook weer, is het niet Mercia?" „Mercia?" herhaalde ik. „Wat zeiden ze van haar Billy grinnikte ondeugend. „Jack", ik zie je graag zoo'n beetje vurig." Dan ver schikte hij zijn pijp naar zijn anderen mond hoek, trok er een paar maal aan en haal de hem toen uit zijn mond, om er de asch uit te kloppen. „Billy, je ergert mij, ga voort", zei ik. „Ik hoorde alleen maar haar naam", lachte hij. „Die huisknechtvergiftiger noem de haar naam en herhaalde hem wel vier maal. Ik denk, dat hij kwaad was over iels, dat zij had gedaandit kon ik uit zijn manier van doen wel opmaken. Je neef scheen hem iets te verwijten." Een plotselinge bezorgdheid voor de vei ligheid van Mercia maakte zich van mij meester. Ik wist bij ondervinding, dat het een roekelooze bon.de was, en als zij er achter zouden gekomen zijn, dat Mercia mij had gewaarschuwd, niet naar Ashlon tc gaan, verkeerde zij minstens in even groot gevaar als ik zelf. Billy raadde natuurlijk men gedachten. ..Ik geloof dat zij op 't oogenblik wel vei lig is", sprak hij, „om de eenvoudig© re- 12.50 Orgelconcert. I.50 Gramofoonmuziek. 4.35 Gramofoonmuziek voor scholen. 4.50 Licht concert. 8.05 Vaudeville. 10.25 Concert door het Orkestraal rijk orkest. II.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert door het strijkorkest» 2.004.00 Concert. 2.45 ca. Piano-soli. 7.308.00 Concert door het radio-orkest. 9.2010.20 Operamuziek door het Radio* orkest. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Ochtendconcert van gwtmo- foonplaten. 9.3510.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Middagconcert. 4.50—5.50 Vooravondconcert van gramo- foonplaten. 7.208.15 Volk Musiziert. Weener Schrammel. Zingende Orgelmannen, Ban- donionspelers. Zingende bergarbeiders. Boerenkapel. 8.25 „Das Dorf". „Radio Paris", 1725 M. 12.50 Symphonie-concert. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.50 Muziekvoordracht. 6.50 Gramofoonmuziek. 9.05 Concert. 9.50 Fragmenten uit „Samson en Dali- lah", St. Saëns. Z e e s e n, 1635 M. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 3.504.50 Namiddagconcert uit Leipzig. 8.20 Programma van Berlijn. GOLFLENGTE-MISERE. De storing op de 298 meter. De Nederlandsche Seintoestellen Fa briek te Hilversum verzoekt onderstaan de rectificatie te willen publiceeren: Naar aanleiding van een in het „Volk" van 20 dezer verschenen bericht omtrent de storing bij de ontvangst van de 298 M. golf van Hilversum, is de meening geuit, dat de „lukraak ingestelde golflengte, die eenigszins in de buurt van 298 M. moest zijn" als oorzaak van storingen zou moeten worden aangeduid. Wij stellen er prijs op, deze onjuiste meening te rectificeeren en kunnen ons in dit geval baseeren op de metingen tan het Brusselsche Centraal Bureau van de Union welke aantoonden, dat in de maand Octo ber eene maximale afwijking van slechts 'n kilo periode bestond. Indien men in aan merking neemt dat de normale frequentie der in golflengte nabijgelegen stations, nl. Aberdeen en Turijn 995 resp. 1013 kilope rioden bedraagt, is het duidelijk dat deze geringe afwijking voor de storing van deze stations van geen beteelcenis zijn. Door gebruikmaking van kristalbesturing kan de bovengenoemde afwijking in frequentie practisch geheel vormedon worden. Hier toe werden dan ook in do maand Novem ber de noodige proeven genomen, welke op 17 November aanleiding gaven tot een iete grootere afwijking. Deze afwijking werd onmiddellijk weer hersteld. pleging opgenomen, waar hij Zondag 23 Nov. aan bloedvergiftiging is overleden. Het lijk van B. is vervolgens naar Wouw Overgebracht, waar Dinsdag een gerech telijke sectie piaats had door de doktoren Hulst, uit Leiden, en Koning6, uit Roosen- daa', ten overstaan van het Parket uit Breda. Na de sectie word hot lijk vrijgegeven om te worden ter aarde besteld. De be grafenis heeft gisteren op de begraafplaat® Pindorp bij Wouw, plants gehad. De mare chaussee te Roosendaal heeft de zaak in onderzoek. den, dat de geheelc bende cr op uit is je '•e vangen Maar ik heb je het beste ge deelte van mijn onderzoek nog niet ver teld. Ik heb werkelijk het geluk gehad, hen op te sporen." Hij leunde achterover en keek mij met rechtmaligen trots aan. „Sapperloot, Billy 1" riep ik, „je bent gewoon een mirakelHoe heb je dat aan gelegd ,yWel, toen het vertrouwelijke gesprek was afgeloopcn en je nocf in huis was ver dwenen, gaf ik mijn vriend, den diens t- knechtvergiftiger, gelegenheid voor mij uil te gaan, den weg op. Ik volgde, hem en zorgde, dat hij mij een honderd meter voor bleef, opdat hij mij niet zou zien. Hij ging rechtdoor naar Woodword en ik had het geluk hem juist een café te zien binnen gaat^ niet „De Ploeg", maar een ander, iets meer dezen kant op. Ik ging er ook in en vond hem achter den brandy zitten. Hij is beslist 'n Zuid-Amerikaan, daar is geen twijfel aan." „Heb je hem aangesproken?" vroeg ik. Billy schudde ontkennend zijn hoofd. „Ik oordeelde het beter, mij koest te houden. De caféhouder, die een soort kletserige ezel is, scheen hem te kennen; daaiotn wachtte ik tot onze vriend vertrokken was en toen vroeg ik, wie hij was. „O", zei de waard, ,dat is ecu Italiaansche heer; Mosyer Baretti heet hij. Hij heeft pas do „Hollies" het huis van kolonel Pal on, voor eenige maanden gehuurd. Ik geloof, dat ze het gisteren betrokken hebben, 't Is een vriendelijke, aardige heer." „Ieder zijn smaak", zei ik laohend. „Mil- ford had het niot erg op hem." (Wordt vervolgd). Het bestuur der Vereeniging Nederland sche Tuinbouwbeurs heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden inzake het voornemen der regeering om te knn-r t-t stichting van een staatsboomkweekerij-be- drijf. Om verschillende redenen verzoek; het bestuur dringend de oprichting van de door de regeering voorgestelde staatsboomkwee- kerij /iet goed te keuren en de daarvoor aangevraagde gelden niet toe te staan. Verdronken. Eenige kinderen waren Woensdag bij de Almelosche Aa aan de Prinsenstraat te Almelo aan het spelen, waarbij het 7-jarig zoontje van den heer Hoff te water ge raakte. Hoewel dad e ijk personen te hulp schoten gelukte het niet het knaapje te redden. Het zonk na eenige minuten in het snel stroomende water Aan bloedvergiftiging overladen. Op Donderdag 6 Nov. 1.1. had te Woinv een vechtpartij plaats, waarbij v. d. B. zijn tegenstander B. eens of meerma'en in zijn rechterarm heeft gebeten, zoodal B. zich ander geneeskundige, behandeling moest stellen. Naar Antwerpen overgebracht, werd B. aldaar in een ziekenhuis ter ver-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9