STADSNIEUWS De Man van Nergenshuizen DINSDAG 25 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert Maandag 1 December 1930, des namiddags te twee uur, in liet gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (St"e i schuur 21). 'ie behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemd raadslid, den heer J. L. de Waal. 2o. Benoeming van 5 leden ier Com missie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o. der verordèning, houdende Reglement, voor de" Commissiën van Advies betreffende de ar- beids- en dienstvoorwaarden van thet per soneel in dienst van de gemeente Leiden. (Aftredend: de heeren F. Eikerbout, J. Wilbrink, M. G. Verwey, Th. M. W. Ber gers en Mr. A. J. Komijn). 3o. Benoeming van 5 plaatsvervan gende leden dier Commissie. (Aftredend: de heeren D. Parmentier, J. A. van der Reij- den, J. J. Vallentgoed, C. J. van Tol en J. Zitman). 4o. Voorstel tot overplaatsing van den onderwijzer W. J. Nijholt van de school Duivenbodestraat A naar de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar. 5o. Rekening, dienst 1929, van de Ste delijke Werkinrichting. 6o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een strookje grond, gelegen aan de Lange- straat hoek Groenesteeg, Sectie C. No. 665 ged. 7o. Voorstel inzake het vestigen van een erfdienstbaarheid van licht en uit zicht ten behoeve van het perceel Haar lemmerstraat Sectie H. No. 2809 en ten laste van het aan de gemeente toebehoo- rend perceel Haarlemmerstraat Sectie H No. 2988. 8o. Voorstel tot het indienen van be zwaren tegen een aanslag in.de Forensen- belasting in een andere gemeente over 't beuastingjaar 19291930. 9o. Praeadvies op het verzoek van de N.V. Leidsche Duinwater-Maatschappij, om goedkeuring van een plan van uitbreiding van den watervang op hare terreinen on der Wassenaar. lOo. Verordening, tot wijziging van de verordening van 2 Augustus 1920 (Gemeen teblad No. 35), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van 2 December 1329 (Ge meenteblad No. 26), betreffende het verlee- nen van een bijslag op de pensioenen aan gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen toegekend, krachtens de veror dening regelende het verleenen van pen sioen en wachtgeld aan gemeente-ambte naren en de verorening, regelende het ver leenen van pensioen aan weduwen en kin deren van gemeente-ambtenaren, zooals deze luiden na de wijziging van 26 Maart 1914. llo. Voorstel inzake de overneming in eigendom bij de gemeente van den paar denstal in het woonwagenkamp aan den Lagen Morschweg en tot beschikbaarstel:- ling van gelden ten behoeve van het- tref fen van eenige voorzieningen aan dien stal en in dat kamp. 12o. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, tot wijziging van de verordening van 17 Mei 1920 (Gemeenteblad No. 23), regelende de heffing van een belasting onder den naam van „Marktgeld" in de gemeente Leiden; b. tot vaststelling van de verordening, tot wijziging van de verordening van 27 Juli 1916 (Gemeenteblad No. 15), regelende de heffing van weegloonen en plaatsgelden aan de Vette Varkensmarkt te Leiden c. tot wijziging van het tarief voor 'het loon der waagwerkers, laatstelijk vastge steld bij raadsbesluit van 3 Juli 1919 d. om ook op de Veemarkt de werkloo- nen van de waagwerkers voor het aan brengen naar- en wegbrengen uit de waag van varkens en biggen voor rekening van de gemeente te nemen. 13o. Verordening, regelende de heffing van een plaatselijke belasting voor het ge bruik van voor den openbaren dienst be stemde gemeentewerken en- bezittingen te Leiden en voor diensten door de gemeente bewezen, alsmede van gelden, als bedoeld FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 36) Wij gingen allen naar het huis en Mau rice stak zijn arm door den mijnen alsof hij mijn trouwste vriend was en zei, dat hij mij boven zou brengen en mij mijn ka mer laten zien. Het was een groote, vriendelijke kamer, die op den tuin uitkeek. „Deze zal wel naar je zien zijn, denk ik", zei hij. „Niemand zal je hier storen; alleen de heer en mevrouw Baradell hebben een kamer aan het einde van de gang. Ik hoop, dat er voor een en ander goed is gezorgd." „Ja, dat zal wel in orde zijn", zei ik, „wel bedankt." „Om acht uur gaan wij aan tafel", zei Maurice, terwijl hij de deur uitging en haar achter zich sloot. Ik kleedde mij lang zaam en zorgvuldig en liet onder dit be langrijk werk alle gebeurtenisen sinds mijn aankomst nog eens de revue passeeren. Tot dusver was alles zeer bevredigend. Ik was weliswaar een beetje te vriendelijk en ernstig geweest voor een echten Noith- cote, maar betreffende mijn identiteit scheen niemand in huis, zelfs Maurice niet, enige verdenking te koesteren. Wat mijn medegasten aangaat, over hen in het derde lid van artikel 238 van de Gemeentewet. 14o. Verordening, regelende de invorde ring der plaatselijke belasting voor het ge bruik van voor den openbaren dienst be stemde gemeentewerken en -bezittingen te Leiden en voor diensten dor de gemeente bewezen, alsmede van gelden, als bedoeld in het derde lid van artikel 238 van de Ge meentewet. Benoeming onderwijzer. Aan de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar moet worden voorzien in een vacature van onderwijzer. Met den In specteur van het Lager Onderwijs in deze inspectie zijn B. en W. van meening, dat voorziening mogelijk is door overplaat sing van den heer W. J. Nijholt, onderwij zer aan de openbare lagere school aan de Duivenbodestra-at A. Vergunning bij verbouw. De heer L. Overmeer heeft B. en W. vergunning gevraagd tot het verbouwen van het perceel Haarlemmerstraat no. 297, volgens welk plan in het verbouwde perceel drie lichtramen, uitzicht gevende op de .binnenplaats van het naast dab perceel gelegen, aan de gemeente toebe- hoorend brandspuithuisje, benevens een W. C.-raampje, aanwezig zullen zijn, waar van reeds één lichtraam bestaat. Tegen het hebben van de vorenbedoel de ramen bestaat naar de meening van B. en W. geen bezwaar, zoolang aan de brandspuit-bergplaats geen andere be stemming wordt gegeven en het daarbij behoorende erf niet ^vordt bebouwd. Uitbreiding L. D. M. De N.V. Leidsche Duinwater-Maatschap pij vraagt den Raad zijn goedkeuring te verleenen aan een plan voor de uitbreiding van den watervang op de terreinen der Maatschappij onder Wassenaar, omvatten de een pompgebouw met pers- en zuiglei- dingen, ter vervanging van het. bestaande. B. en W. stellen voor, de gevraagde toestemming te verleenen. Verbeteringen in het woonwagenkamp. Krachtens Raadsbesluit van 7 December 1925 is op het aan de gemeente toebehóo- rende woonwagenterrein aan den Lagen Morschweg ten behoeve van de Neder- landsche Vereenigiiig tot Bescherming van Dieren (afdee-mg Leiden en Omstreken) gevestigd een recht van opsta-l voor het op gemeld terrein hebben van een paarden stal. Deze stal, geplaatst door en eigen dom van genoemde vereeniging, is inder tijd aan één zijde open gelaten, ten einde gebruik daarvan voor andere doeleinden dan voor stalling van de paarden dei- woonwagenbewoners te voorkomen. Aan gezien sedertdien in de practijk gebleken is, dat de stal op deze wijze niet geheel aan zijn doel kan beantwoorden, doordat de paarden te veel aan de verschillende weersinvloeden zijn blootgesteld, heeft de boven genoemde vereeniging de medewer king van de gemeente ingeroepen, ten einde tot afsluiting van de open zijde van -den stal te geraken. •- B. en W. meenen, dab er wel aanleiding is deze medewerking te verleenen en de kosten van het. afsluiten, geraamd op pl.m. 1100 voor rekening van de gemeente te nemen, echter onder voorwaarde, dat de stal dan geheel eigendom van de gemeen te wordt. De vereeniging kan zich met. deze regeling vereenigen. Tevens achten B. en W. het wenschelijk nog een tweetal andere voorzieningen in heb woonwagenkamp te treffen. De ver lichting van het terrein geschiedt, thans door drie petroleumlantarens, welke voor dit doel echter ongeschikt zijn gebleken. Het is daarom wenschelijk deze lantarens te vervangen door vier eleotrische straat lantarens, waarvan een in het bijzonder voor de verlichting van den stal met om geving zal dienen. De kosten hiervan zul len, met. ihbegrip van die voor een kabel en een schakelkast en verdeelkast voor automatische bediening, bedragen pl.m. 970.—. Tenslotte verdient het aanbeveling, ter beperking van de verontreiniging van het terrein, een behoorlijke steenen vuilnisbak te plaatsen, hetgeen een uitgave van pl.m. 150.— zal vorderen. kon ik nog niet voldoende oordeelen. Vane en York schenen ongevaarlijk genoeg en ik kon moeilijk gelooven, dat zij in het com plot tegen mij indien zooiets tenminste werkelijk bestond betrokken waren. La dy Baradell was een meer gecompliceerd geval. Luchtig en schertsend waren haar opmerkingen wel, maar toch gevoelde ik instinctmatig dat onze verstandhouding op intiemeren voet was gebaseerd, dan 'naar groet had doen vermoeden. Of zij al of- niet iets van de geschiedenis van North- cote afwist, kon ik natuurlijk nog niet we ten, maar ik gevoelde, dat er beslist een sorb van verhouding tusschen hen bestond. Toen ik voor den spiegel mijn das strik te, bekeek ik mijzelf bij het licht van twee luchters met critisch oog. De gelijkenis was voorzeker verbazingwekkend. Indien ik niet had geweten, dat ik in werkelijk heid Jack Burton uit Buenos-Ayres en God weet waarvandaan nog meer was, zou ik gezworen hebben, dat het gelaat daar in in den spiegel, dat van den man was, van wien ik drie ellendige dagen geleden in Restaurant Milan afscheid had genomen. Toen ik in de eetkamer terugkwam, vond ik alle gasten daar reeds aanwezig, met uitzondering van Lar.v Baradell. Een oogenblik later zweefde zij, pralend van schoonheid, binnen. Zij droeg een prach tig, kostbaar avondtoilet van zwarte zijde, met laag uitgesneden hals, waarop een col lier van buitengewoon zeldzame et'eistee- nen rustte, welke volkomen met haar ko perkleurig haar harmonieerde. Ik had in opdracht, tante Mary naar1 tafel te lei den (ik geloof niet, dat zij er bijster mede ingenomen was)Lady Baradell en sir George Vanc zaten tegenover mij. Ik ben totaal vergeten, waarover wij ge durende den maaltijd spraken, het was na- Overname strookje grond. In verband met verbouwing ter plaatse moet het volgende strookje grond aan de gemeente worden overgedragen. B. en W. stellen mitsdien voor te be sluiten kosteloos in eigendom en onder houd bij de gemeente over te nemen van P. van Polanen het strookje grond, ter grootte van pl.m. 0.7 M2., gelegen aan de Langestraat, hoek Groenesteeg. Verlaging voor het markten op de Vette Varkensmarkt. De Commissie voor dén Markt- en Ha vendienst is van oordeel, dab de gelden, welke krachtens de bestaande regelingen voor het markten op de -Vette Varkens markt en met varkens op de Veemarkt ver schuldigd zijn, in vergelijking met de ta rieven elders, aan den hoogen ka:.t zijn en verlaging behoeven. Ten aanzien van de beide markten wordt thans geheven: a. Marktgeld, n.l.: lo. voor een varken zwaarder dan 75 K.G. 0.50; 2o. voor een varken van 75 K.G. of minder, doch zwaarder dan 25 K.G., alsmede voor een big, zwaarder dan 25 K.G. 0.20; 3o. voor een big, niet val lende onder 2o. 0.10; b. Weegloon, n.l.: lo. voor een varken of een big, zwaarder dan 25 K.G. 0.25; 2o. voor een big, we gende 25 K.G. of minder 0.15. Verder moet voor een weegbriefje voor het wegen op de Veemarkt, zoo afgifte daarvan verlangd wordt, 0.05 worden betaald, terwijl bovendien voor het aan brengen naar en het wegbrengen van de waag op de veemarkt voor een varken een werkloon aan de waagwerkers verschul digd is van 0.15. Bij het markten op de veemarkt met varkens zwaarder dan 75 K.G. is derhalve in totaal verschuldigd 0.50 (marktgeld) plus 0.25 (weegloon) plus 0.15 (werk loon) og 0.90, welk bedrag nog met 0.05 wordt verhoogdd, indieiti een weegbriefje wordt verlangd. Ten einde deze tarieven meer in overeen stemming te brengen met die, welke el ders gelden, adviseert dé Commissie tot zoodanige herziening van die tarieven over te gaan, dat: lo. het marktgeld van 0.50, hetwelk thans verschuldigd is voor varkens zwaar der dan 75 K.G., eerst wordt geheven voor varkens zwaarder dan 100 K.G.; '2d..- het laan voor het wegen van var kens. op de Veemarkt wordt gesteld op 0.10 voor varkens "•en"' biggen, zwaarder dan 25 K.G. en op 0.05 -vóór biggen, we gende 25 K.G. of mindér; 3o. het werkloonyan. de waagwerkers voor het aanbrengen" en wegbrengen van een big van en naar de waag op 0.10 wordt bepaald (voor varkens blijft het werkloon dus bepaald op 0.15); 4o. het heffen van het geheel verouder de recht voor het afgeven van een weeg- briefje, evenals e'ders, vervalt. Met de Commissie zijn B. en W. van oordeel, dat er alleszins, aanleiding is, om tot herziening van de verschillende tarie ven, betrekking hebbetjd© op het markten mét varkens, over té^gaan, terwijl zij zich ook met de voorgestelde veranderingen in die tarieven kunnen vereenigen. Alleen lijkt het B. en W. eenvoudiger, om het weegloon niet te verlagen, doch het werkloon van de waagwerkers (ten opzichte van biggen van 25 K.G. en min der tot 0.10 verlaagd) voor rekening van de gemeente te nemen, gelijk dit nu reeds plaats heeft ten aanzien van de werkloonen der waagwerkers voor hunne diensten op de Vette'! Varkensmarkt. Ook op deze wijze wordt fbereikt, hetgeen de Commissie met- haar-voorstel beoogt, n.l. dat voor het wegen en het brengen van de varkens naar en van de waag ten hoogste 0.25 aan betrokkenen in rekening wordt gebracht, terwijl verlaging van een tarief, dat, op zichzelf beschouwd, niet. te hoog is te noemen, wordfcj vermeden. Ook het weegloon voor aan het Openbaar Slacht huis gewogen varkens bedraagt, toch 0.25 per varken. Berekend naar de 'gegevens over 1929 zullen de voorgestelde tariefswijzigingen eene vermindering van. de opbrengst van de verschillende heffingen tengevolge heb ben van ongeveer f 1750.—. tuurlijk de gewone uiridsseling va-n den voorraad gangbare trivialiteiten, welke werd afgewisseld dooi-" eenigè versleten anecdoten van sir George, die op dit gebied een reuzen garderobe van oude kleeren scheen te bezitten. Ik weet. wel, dat ik, toen hij pas op een derde Van zijn vervelende, gerekte verhalen was gekomen, zoo ge- ergerd was, dat zich plotseling een boos aardig besluit van mij meester maakte, de belangwekkende geschiedenis van „Fran cis" zoo mogelijk in den meest, romanti- schen vorm te gaan verhalen. Het viel mij in, dat indien Maurice" er werkelijk voor verantwoordelijk was, dat die mijnheer bij mij in huis was geloodst, zoo'n naief verhaal hem zou overtuigen, dat ik ten opzichte van zijn eerbiedwaardig persoon tje niet de minste achterdocht koesterde. Ik achtte het noodig, dat hij nu zou we ten, wat het einde van den moordaanslag was geweest en dat een zwijgen mijner zijds juist bij hem verdenking zou opwek ken. „Zeg, Maurice", zei ik over de tafel heen. „Ik geloof, dat ik je nog niet ver teld heb, over die geschiedenis met dien nieuwen huisknecht, dien Seagrave mij ge leverd heeft." Indien de rakker werkelijk schuldig was, dan had hij zijn zenuwen prachtig oneer bedwang. „Neen, dat heb ie niet", antwoordde hij heel gewoon „heeft hij goed voldaan en is hij nog bij je?" Ik glimlachte. „Neen, hij is plotseling vertrokken en dat nog wel midden in'den nacht", zei ik en toen ik zag, dat ik de aandacht der gas ten op mij gevestigd had, gaf ik een be schrijving van het avontuur, zooals ik het tegenover mijnheer Seagrave had voorge- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 26 Nov. Huizen, 1875 M. N. C. R .V.-uitzendingen. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Korte Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumbespeling door den heer M. F. Jurjaanz, te Hilversum. 12.0012.15 Politieberichten. 12.15—12.30 Gramofoonmuziek. 12.302.00 Middagconcert. 2.00—2.45 Eerste gedeelte van het con cert, te geven door: Frits Meyerse, zang; Dirk Vos, viool; Mevr. Hanny Helderman- Smit, piano. 2.45 Lezen van Chr. Lectuur. 3.154.15 Vervolg-Concert. 4.155.00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Uurtje voor de landbouwers. 6.457.15 Halfuurtje voor de Rijpere J eugd. 7.157.45 Cursus Electrotechniek. 7.458.00 Politieberichten. 8.0010.30 Concert te geven door de Arnhemsche Orkestvereeniging. 10.3010.40 Persberichten Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum 298 M. V. A. R. A .-uitzendingen. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding (V. P. R. O.) 10.15 Orgelspel. 10.45 „Onze Keuken" door P. J. Kers. 10.30 Vocaal Concert door Mevrouw Hek- kertVan Eysden, zang. 12.00 Middagconcert door het V. A. R. A.-septet. 2.00 V rouwenuurtje. 3.00 „Maak het zelf" door Céline Schaa- ke-Verkozen. 4.00 Gramofoonplatenconcert. 5.00 Vraaghalf uurtje voor kinderen. 5.45 Vooravondooncert door het V. A. R. A.-Orkest. 6.30 Mandoline-Cursus. 7.00 Aocordeon-muziek door den accor deon-virtuoos G. E. den Boer. 7.45 Uurtje voor de Rijnvaart, te verzor gen door den Centr. Bond van Transport arbeiders. 8.45 Uitzending van de Ned. Ver. tot af schaffing van Alcoholhoudende dranken B. en W. meenen echter, eevenals de Comniissi voor den Markt- en Haven dienst, dat er gegronde reden is, om te verwachten, dat door deze tariefsverla gingen de Leidsche markten zoodanig aan aantrelceklijkheid zullen winnen, dat de totaal-opbrengst van de herziene rech ten die va-n tegenwoordig zal overtreffen. Belasting-heffing. Zooals B. en W. in het voorstel tot her ziening van het gemeentelijk belasting stelsel mededeelden, was bij het College een wijziging in overweging van de veror dening op de heffing van belasting voor het gebruik van openbare gemeentewer ken en -bezittingen en voor diensten door de gemeente bewezen; zij bieden den Raad thans het ontwerp van een gewij zigde verordening ter vaststelling aan. Het thans geheven bedrag wegens ben- zine-pompinstallaties is zeer laag. Voorge steld wordt daarom de belasting wegens het hebben van een petroleum- en ben zinepomp te bepalen op f 30.per jaar en wegens het hebben van een petroleum- of benzinetank in gemeentegrond eveneens 30.te heffen. Waar vo'gens het. be paalde in het nu geldende tarief voor het. hebben van een aanvoerbuis in gemeentegrond 10.verschuldigd is, zal derhalve in het. vervolg voor een vol ledige pompinstallatie 70.moeten worden betaald (thans 18.50), welk be drag lager is, dan het in vele andere ste den verschuldigde. Bij ve'e installaties be vindt de tank zich echter niet in gemeen tegrond, doch in particulier eigendom, zoodat in die gevallen slechts 40.— ge heven wordt. In aansluiting aan de voor dragen, behalve, dat ik met geen woord over sir Henry Tregattock repte. Een storm van verrasing en verontwaar diging brak los, toen ik aan het einde van mijn kleurenrijk verhaal was. Lady Bara- del i keek mij aan en er flitste een eigen aardige glans in haar oogen. „Wat een schurk!" riep zij, „Je hebt je toch, hoop ik, niet onbetuigd gelaten?" „Ik veronderstel, dat zijn neus, als hij 'm nog heeft, er tamelijk gehavend uit zal zien", zei ik met. voldoening. „Vreeselijk", vond miss York, „en dan te denken, dat zoo'n individu vrij uit gaat", voegde zij er rillend aan toe. „Heeft U de politie niet gewaarschuwd?" Ik schudde mijn hoofd. „Ik had werkelijk geen tijd, mij met die, zaak te bemoeien. Ik heb het Seagrave me degedeeld en het hem in handen gegeven." Maurice leunde achterover in zijn stoel en lachte. „Het spijt me vreeselijk, dat ik je aan zoo'n sleoht adres heb geholven", zei hij openhartig. „Ik heb altijd gedacht, dat Seagrave absoluut betrouwbaar was. 't Is gelukkig, dat je jezelven nog al goed knut verdedigen." „O, het ligt niet aan jou", zei ik edel moedig. „Ik zou het eerder een ongelukkio- Fiac. co van dien mijnheer „Francis" wiilen noemen", beweerde Lady Baradell. „Nu, wij dames zullen ons terugtrekken, dan kunt U er bij een glas port verder over redeneeren", zei tante Mary, terwijl zij opstond. „Maurice, als de heeren dit onder werp en den port de noodige aandacht hebben geschonken, kunnen zij ons in de bil jartzaal vinden." Zoodra de dames waren vertrokken, schoof Maurice zijn stoel naast den mijne. met medewerking van het V. A. R. A.-Or kest. 11.00 Persberichten Vaz Dias. 11.15 Gramofoonmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orgelconcert uit de Kerk der Kar melieten te Brussel. 10.00 Vocaal intermezzo door Mr. Allein en Mme. Despy. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Gramofoonplatenconcert. 2.20 Ballade-Concert. 3.50 Symphonie-concert door het Bour nemouth Stedelijk Orkest. 5.05 Orgelconcert. 7.00 De grondslagen der Muziek, Russi sche Pianomuziek. 8.20 B.B.C. Symphonie-concert. 10.40 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 2.504.50 Na-middagconcert. 7.208.20 Concert door het Radio-orkest.. 8.509.10 Soli voor fluit door Paul Tofte Pedersen. 9.109.25 Familie „Hansen". Daarna be richten. 10.0511.50 Dansmuziek door het orkest o. 1. v. Dajos Béla, uit het Restaurant „Wi- vel". Langenberg, 473 M. 6.207.20 Ochtendconcert van gramo- foonplaten. 10.4011.20 Muzikale schooluitzending. 11.30 Gramofoonplatenconcert. 12.251.50 Middagconcert. 3.253.45 Vrouwenuurtje. 4.505;50 Vesperconcerb door het Ge- wahd hausquarte tt. 7.20 Avondconcert door het kleine orkest van de Westduitsche omroep. Z e e s e n, 1635 M. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 11.5012.15 Gramofoonmuziek. 1.202.05 Gramofoonplaten. 2.052.50 Jeugdtooneel: „De Verloren Zoon" door K. Dürre en Otto Wolmann. 9.05 Concert door het Orkest Georges Boulanger van het Wijnrestaurant „Trau- be". Daarna uitzending programma van Berlijn. gestelde verhooging voor benzinepomp- installaties is het wenschelijk de vergoe ding voor het gebruik van gemeentegrond voor het plaatsen of schoonmaken van ben zinetankwagens, welke thans worden be last voor 0.20 per M2., eveneens te ver- hoogen en deswege een bedrag van 10. per jaar te heffen. Een andere wijziging betreft verkoop automaten, welke meer en meer worden aangebracht, ,en uitstalkasten. Voor de 'eerste ware de belasting-te bepalen op 5,por jaar(thans1'2.50 of 1.50, naar gelang de automaten op'of boven ge meentegrond zijn aangebracht) en voor de plaatste op 2.50 per jaar (thans 1.50). Voorts achten B. en W. het niet onbillijk, dat wegens het hebben van zonneschermen, waarop reclame is aangebracht-, dezelfde belasting wordt geheven als wegens het hebben van uithangborden en lichtrecla mes. Voor het opbreken en herstellen van een opgebroken weg is thans 2.per M2. verschuldigd. In verband met de om standigheid, dat geleidelijk verschillende soorten bestratingen in de gemeente aan wezig zijn, waarvan de aanlegkosben min of meer uiteenloopen. stellen B. en W. een geringe verhooging van het tarief voor, geëigend voor betrekkelijk kleine opper vlakten. Herstelling van grootere oppervlakten gaat uiteraard met minder kosten ge paard; B. en W ste'len dan ook voor groo t-ere oppervlakten een degressief tarief voor. „Heb je zin om morgen te jagen, Stuart?" vroeg hij. „Ik had gedacht, als het mnn» weer is, om dan eenden te gaan schieten. De jachtopziener zei, dat er al groote kop pels trekken." „Ja", zei ik kalm, „als er wat te jagen valt, ben ik je man." „Goed", zei hij hartelijk. „Als wij met zijn vieren zijn, kunnen wij een mooien buit maken." Ik wilde juist een toestemmend ant woord geven, maar ons gesprek werd afge broken door sir George Vane, die bij het hooren van eenden, direct inviel met een anecdote, zóó oud en zóó misselijk, dat ik albij het begin een geeuw onderdrukte. Uit beleefdheid hoorden wij hem aan, doch zoodra hij geëindigd was, stelde Maurice voor, naar de biljartzaal te gaan. Hier vonden wij Mi§s York, die bezig was eeni ge moeilijke ballen met veel vaardigheid te laten caramboleeren, waarbij tante Ma ry en Lady Baradell belangstellend toeke ken. „Ik moet een oogenblikje weg, om den jachtopziener een en ander te zeggen", zei Maurice, „misschien spelen jullie met zijn vieren wel een potspelletje, tot ik terug kom. Ik blijf niet lang weg en Vane zal wel voor marqueur willen spelen." Zijn voorstel bracht mij voor een oogen blik eenigszins in verlegenheid. Ik sta op 't gebied van potspel vrij hoog boven hel middelmatige. Ik had de laatste drie jaren in Buenos-Ayres met de allerbeste biljar ters gespeeld, hetgeen natuurlijk mijn toch al goeden aanleg utstekende diensten had bewezen. Aan den anderen kant wist ik natuurlijk absoluut niet, hoe Northcote speelde en of hij wel speelde. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9