UIT DE OMGEVING DINSDAG 25 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN Gisteravond om 7 uur kwam de gemeen teraad van Alphen aan den Rijn onder voorzitterschap van den burgemeester dr. H. Lovink, in openbare vergadering bijeen. Afwezig waren met kennisgeving de heeren Koren, Bergshoef en Meyer. Na de opening met gebed deelt de voorz. mede, dat van Ged. Staten goedkeu ring is ontvangen op vroegere raadsbeslui ten. Voorts het resultaat van het onder zoek van het duinwater, d.d. 24 Oct. j.l. De scheikundige samenstelling was „zeer goed", de bacteriologische samenstelling „uitstekend". In antwoord op een vraag van den heer ten Cate Brouwer inzake de doortrekking van den electriciteitskabel dezer gemeen te tot de grens van Hazerswoude deelen B. en W. mede, dat blijkens een bericht van de commissie van bijstand voor de water en lichtbedrijven de gemeente Alphen niet het recht heeft kabels door een andere ge meente te trekken. Overigens is ook door de commissie reeds meermalen bij de di rectie der centrale te Leiden aangedron gen op het leggen van een zwaarderen toe voerkabel. Bij de ingekomen stukken is een dank betuiging van de Winkelweek-commissie voor den verleenden steun bij de Winkel week 1930. Op een verzoek van de Pluimvee- en Konijnenfokvereeniging „Alphen aan den Rijn" om eeu medaille beschikbaar te stel len voor de op 8, 9 en 10 Januari a.s. te houden tentoonstelling, stellen B. en W. voor gunstig te beschikken. Goedgekeurd. Van het bestuur der vereeniging tot stichting en instandhouding eener H. B. S. met 5-jarigen cursus voor Woerden en om streken te Woerden, is een verzoek inge komen om een bijdrage van 183 32 H in het tekort over 1929 voor de leerlingen uit deze gemeente, die de school dit jaar hebben bezocht. B. en W. stellen voor op dit bezoek gunstig te beschikken. Goedgekeurd. Een verzoek van het R. K. Kerkbestuur van den H. Bonifacius alhier, om een sub sidie voor de bewaarschool over 1930, wordt in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Van de Geweestelijke Landstormcommis sie ,^Zuid-Holland-West" is een verzoek ingekomen om een subsidie van 109 over 1931. B. en W. stellen voor dit stuk te behan delen bij de ontwerp-gemeentebegrooting voor 1931. De commissie voor de Volksconcerten heeft tot den raad een adres gericht met het verzoek om de subsidie voor 1931 met 185 te verkoogen. Ook dit adres wenschen B. en W. bij de begrooting voor 1931 te behandelen. 1. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een gedeelte Hofziohtstraat van P. Rol, alhier. De heer den Ouden meent, dat door de commissie voor het grondbedrijf wel wat gemakkelijk over deze zaak is heenge gaan. Wethouder van Leeuwen meent hierop, dat vergelijking met andere straten niet opgaat. De heer ten Cate Brouwer meent juist, dat de commissie van het grondbedrijf deze zaak goed behandeld heeft. De heer den Ouden verklaart zich te gen het voorstel en verklaart als het voor stel wordt aangenomen, geacht te willen worden te hebben tegengestemd. Een subsidie-kwestie. 2. Voorstel van B. en W. tot toekenning van subsidie over 1930 aan de Vereeniging tot bestrijding van tuberculose alhier en afwijzing van het verzoek om extra-subsi die over 1929. De heer Sprey wenscht dat bepaald wordt, dat de vereeniging een even groot bedrag als de subsidie der gemeente op een bepaald tijdstip uit particuliere giften bijeen moet hebben. De heer den Uijl verklaart zich bier te gen, daar de subsidie uit de gemeentekas toch ook door de gemeentenareu betaald wordt en stelt voor het tekort van 1100 door een subsidie aan te zuiveren. De heer Boeren bepleit op grond van verschillende argumenten, als goedkoope behandeling van hoogtezon e.d., de moei lijkheid van het tevoren opmaken van een begrooting, de aanwas van het zielental der gemeente, waarmede de subsidie geen gelijken tred heeft gehouden, verhooging der subsidie. Spr. stelt voor 1100 subsi die te verleenen, en geeft in ernstige over weging voortaan een andere wijze van subsidieering te volgen waartoe het be stuur der vereeniging tot bestrijding der tuberculose in de gelegenheid moet wor den gesteld met een nieuw ontwerp hier voor te komen. De voorzitter is het met het laatste voor stel van den heer Boeren niet eens en acht het juister,, dat de vereeniging bij een on verwacht. tekort hiermede bij B. en W. ge komen was. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen; tegen woordig waren alle leden. De burgemeester als voorzitter opent de vergadering, leest het gebed en daarna de notulen der laatste vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is van Ged. Staten de goed keuring op het besluit tot verkoop van twee lokalen der gemeenschappelijke O.L. school te Noorden aan de gemeente Nieuw- koop (welke gemeente daarvan een veld- achterswoning maakt)van ditzelfde Col lage de goedkeuring op de berootingswijzi ging van 9 Sept. 1.1. en eveneens van Ged. Staten weder voor twee vrijstellingen van De algemeene regel moet in acht geno men worden. Spr. spreekt zich eveneens tegen het voorstel van den heer den Uijl uit, waarbij hij dan heil ziet in nadere be sprekingen. Spr. huldigt het standpunt van den heer Sprey. De heeren den Ouden en ten Cate Brou wer verklaren zich eveneens voorstander van het standpunt van den heer Sprey. De heer Veltman acht het goed, dat de zaak tot nadere bespreking wordt uitge steld. Wethouder ïïerngreen wenscht echter het voorstel niet terug te nemen, de raad moet zich maar uitspreken De heer Sprey verklaart zich tegen het voorstel-den Uijl. De heer Boeren bepleit nog eens zijn standpunt, waarbij hij wijst op het feit, dat nog geen jaar geleden 30.000 werd gevoteerd voor een kinderspeeltuin, ook voor 50 pet. een zaak van volksgezondheid. Spr. ontzenuwt de gemaakte opwerpingen en zegt, dat deze zaak van volksgezond heid, een groote zaak, ook groot moet worden bezien. Spr. handhaaft zijn voorstel, dat reeds gedaan is door den heer den Uijl. Het voorstel van den heer Sprey om 550 subsidie voor het tekort te geven, indien het bestuur der vereeniging even eens voor 5 50 uit particuliere bijdragen zorgt, wordt ondersteund door den beer ten Cate Brouwer met de bijvoeging, dat de subsidieering wordt veranderd in den geest, zooals door den heer Boeren geuit. De heer Boeren verslagen. Eerst komt in behandeling het voorstel van de heeren den Uijl en Boeren. Dit voorstel wordt verworpen met 8 te gen 6 stemmen. Hierop doet de heer Boeren een sub- voorstel om voor dit jaar in ieder geval 550 in 't tekort bij te dragen, wat verstrek kender is dan het voorstel van den heer Sprey. Over dit voorstel staken de stemmen. 3. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de fami lie Vis alhier, om toekenning van pen sioen aan hare onverzorgde zuster. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de heffing en invor dering van besmettelijke-ziektengelden. De heer Ruting zou een en ander in overleg met den huisdokter willen regelen. De heer den Uijl acht, evenals de heer Sprey, sommige bijdragen nogal hoog, zoo als een bijdrage van 25 pet. bij een inko men van 1500 per jaar. Voor iemand met een inkomen van 30 per week is een bij drage van 7 per week bij een besmette lijke ziekte vrij bezwaarlijk. Hierna aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot het verlee nen yan eene tegemoetkoming als bedoeld bij art. 13 der Lager Onderwijswet 1920, voor leerplichtige kinderen van A. Maas alhier. De heer Boeren vralgt welke beweeg redenen tot dit voorstel hebben geleid in afwijking van het Kon. besluit. De voorz. antwoordt, dat dit voor ee? bepaald geval mogelijk is geweest. De heer Boeren is het er niet mee eens, dat die vergoeding bij bedoeld Kon. besluit op 1 vastgesteld, nu op 0.50 wordt be paald. Hierna aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. in zake onder- handsohe verhuring van het woonhuis Prins Hendrikstraat no. 102 met daaraan verbon den overzetveer en van een gedeelte pak huis aan E. Amersfoort alhier. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strookje grond achter huizen m de Torenstraat. Aangenomen. Een procedure over 34. 8. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot het aangaan van een rechtsgeding met den heer P. J. Oosthoek te 's-Graven- hage. De heer ten Cate Brouwer raadt dit voorstel om het kleine bedrag van 34 af, waarbij komt, dat het nog lang niet ze ker is, dat de gemeente het geding zal Spr. meent, dat de firma Oosthoek wel zal bewegen te zijn te betalen en acht het bovendien een duur voorstel. De voorz. meent, dat men in moeilijk heden zal geraken, indien men de veror dening niet handhaaft. Het is een publie ke zaak en de rechter zal hiermede moeten uitmaken of deze verordening juist is. De heer ten Cate Brouwer raadt dit voorstel af, omdat juridisch de zaak *'an de gemeente zwak staat, daar B. en W. reeds schriftelijk hebben voorgesteld de helft te dragen. Bij gehouden stemming wordt het voor stel aangenomen. Voor punt 9 der agenda gaat de raad in geheime zitting. het geven van het vak lichamelijke oefe ning aan de O. L. School in het Dorp. Door de Kroon is overeenkomstig een verzoek bepaald, dat vanaf 1 Januari a.s, het getal vergunningen ingevolge de Drank wet drie zal bedragen. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Van de Waterleiding „de elf gemeenten" is bericht ingekomen, dat het kapitaal is gestort, een algemeen en dagelijksch be stuur zijn gekozen, de stiohting dus is ge formeerd. De Commissie tot Wering van Schoolver zuim heeft in verband met het groot aan tal vergaderingen, dat ze de laatste jaren heeft te houden, verzocht om verhooging van presentiegeld tot heden is dit 30. per jaar voor alle leden tezamen. B. en W. stellen voor, dit met ingang van 1 Januari a.s. vast te stellen op 1 per lid en per vergadering, zooals algemeen wordt besloten. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek der Nederl. Heide-Mij. om als lid toe te treden. De voorz. deelt mede, dat in verband met het in de vorige vergadering bespro kene omtrent het onderhoud der straat in het Koordeind reeds opgedragen is de alernoodigste reparatie te doen uitvoe- Herziening belastingstelsel. Ged. Staten merken ten aanzien van de door ons ingezonden belastingverordenin gen in verband met de herziening der wet regelende financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, ojj, dat zij zich kunnen vereenigen met het door den Raad inge nomen standpunt, te trachten, de bestaan de belasting-opbrengst ook voor de toe komst te verzekeren, doch dat dit niet wordt bereikt met de ingezonden verorde ningen tot heffing van opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting, door dat n.l. in de nieuwe verordening een pro gressieve heffing is opgenomen in ver band met het vervallen der provinciale en Rijks-opcenten. Doordat wij deze opcen ten in onze progressie hebben verwerkt, wordt het bedrag, dat hiervan anders niet in onze gemeentekas kwam, daarin thans wel gebracht, en stijgt dus de gemeente lijke opbrengst. Daarom geven Ged. Sta ten in overweging de verordening tot hef fing van opcenten op de pers. belasting en die op de gemeentefondsbelasting nader in overweging te nement B. en W. stellen in verband daarmede voor, die der opcenten op de pers. belas ting ongewijzigd te laten, omdat de ge meente van de opbrengst daarvan verze kerd is, en die op de grondbelasting ge heel te doen vervallen (waren vastgesteld op 10); de opbrengst hiervan en die gelegd in de progressie der pers. belasting zijn vrijwel gelijk; daar echter die op de fonds- belas! ing op raming berusten, en de pers. op zekerheid, is dit laatste boven het eer ste te verkiezen. De verordening tot heffing van opcen ten op de fondsbelas'dng wordt ingetrok ken, die der opcenten op de P. B. gehand haafd. Een verzoek van de afdeeling Rijnsater- woude van het Departement van het Nut van het Algemeen wordt aangehouden, om dat dit pas is ingekomen, en de Raad zich daaromtrent thans geen goed inzicht kan maken. Na eenive besoreking wordt op voorstel- van Breedijk bepaald, dat R. een vast be drag per week aan steun zal genieten op bepaalde voorwaarden. In verband met de plaats gehad hebben de brand bij Looy en de daarbij verleen de hulp door de spuit te Noorden, stelt de voorzitter de vraag, of de Raad goedvindt aan de Mij. te Noorden te verzoeken, een ander uur-bedrag vast 4,e stellen voor het enkel beschikbaar houden der spuit op de plaats van den brand, in geval dus de spuit niet behoeft te werken; dit wordt goedgevonden. Mede in verband hiermee wordl het uur loon voor de brandmeesters bepaald 1. per uur. Tarieven G. E. B. (licht en kracht). De voorzitter zegt met den bedrijfsac- coutant de tarieven voor licht en kracht voor 1930 en 1931 te hebben besproken. Eerstens is gevraagd, of' de mogelijkheid zou bestaan, de klassen, waarin de ver bruikers boven 100 K.W.U. zijn gerang schikt, te verlagen, waarop een nieuw vastrecht is vastgesteld, zooals B. en W. dit dan ook voorstellen, in te gaan 1 Jan. 1931wordt algemeen besloten. Dan moet bezien worden, de eventueele mogelijkheid van dezelfde verlaging voor 1930; de bedrijfsadministratie acht voor zichtigheid geboden, waarom dan ook wordt besloten, aan deze verlaging geen terug werkende kracht te verleenen. Indertijd is gezegd, dat aan Hakker alB groot-krachtverbruiker mogelijk restitutie zou kunnen worden verleendna infor matie is echter gebleken, dat niet is vast te stellen, of deze verbruiker winst heeft opgeleverd, het tegendeel is even goed mogelijk (omdat gebruiker geen klok heeft)daarom stellen B. en K. voor, 1929 ongewijzigd te laten, en met ingang van 1 Januari 1930 de krachttarieven als volgt vast te stellen: tot 100 K.W.U. a 18 cent; van 101 tot en met 500 a 17 cents en bo ven 501 16 cents, zoodat voor Hakker hiermede wordt bereikt, wat de accoun tant voorstelt, en hierin voor 1930 voor hem een restitutie van 16 is gelegen. Ook hiermede vereenigt zich de Raad. Het tarief dor straatverlichting wordt gesteld op 42 cents, en dit in verband met de plaats gehad hebbende uitbreiding naar het station. De gemeente-rekening dienstjaar 1929 wordt behandeld en zonder eenige op- of aanmerking vastgesteld met een batig slot op den gewonen dienst van 1898; de voorz. dankt de comm. voor 't gedane on derzoek. Daarna wordt de gemeentebegrooting dienstjaar 1931 artikelsgewijze behandeld en onveranderd als aangeboden, vastge steld in ontvangst en uitgaaf op ƒ40278.45; de torenklok wordt nog even besproken en vooral dc stand van de wijzers, die niet precies aanwijzen den tijd, waarop de xlok slaat; de voorzitter zegt reeds lang gele den opdarcht tot verbetering te hebben gegeven. De heer de Groot vraagt, of er aan de a.s. volkstelling kosten verbonden zijn, waarop de voorz. antwoordt, dat hij twee volkstellers heeft, beiden bereid voor de daarvoor beschikbaar gestelde Rijksvergoo- ding het werk te doen de volkstelling kost dus de gemeente niets. De begrooting voor het Woningbedrijf en G. E. B. voor 1931 worden beide onge wijzigd als aangeboden vastgesteld. De heer de Groot vraagt of er in ver band met het feit, dat door ons vorig jaar is bepaald, dat minstens 1.69 per maand verschuldigd is door de verbruikers, nog meters zijn weggenomen, waarop de voorz. antwoordt, dat dit slechts bij één verbrui ker zal geschieden. De heer Breedijk vraagt of er veel ach terstand is, en op welke manier dit ordt betaald, waarop de voorz. antwoordt, dat de administrateur B. en W. regelmatig op de hoogte houdt, als er een achterstand komt, en elk geval dan besproken wordt, en dikwijls met succes. Eveneens vraagt de heer Breedijk, wat er gebeurt met de gemaakte winst van de ver bruikers aan Hoogendijk en Amstel; de voorz. antwoordt hierop, dat dit zooals uitdrukkelijk is toegezegd op de eer ste plaats zal worden aangewend voor ta riefsverlaging van die verbruikerseerst volgend jaar, als het resultaat van het eer ste volle boekjaar bekend is, kan hierover worden gesprokener moet echter ook re kening mede gehouden worden, dat de verbruikers van het net in het dorp. een winst derven van 120 alleen voor de Hoogendijkbewoners. De heer Breedijk dankt den voorz. voor gegevens en zegt, dat hem daarnaar ge vraagd was, en hij vrager op het laatste ook opmerkzaam heeft gemaakt. Goedgevonden wordt dan ook, in 1931 de tariefsregeling voor Hoogendijk en Am- stel onder het mes te nemen. In verband met de periodieke aftreding der Comm. tot Wer. van Schoolverzuim in haar geheel in December a.s. heeft op aanbeveling van B. en W. de benoeming plaats: er blijken te zijn herbenoemd de heeren Visser, Zevenbergen, Kerkhoven, A. J. de Groot en P. van Leeuwen, terwijl in de plaats van L. J. de Groot en Jac. Slin gerland (die niet meer op de aanbeveling voorkomen) worden Benoemd W. Blom en G. J. de Bruyn. De heeren v. Leeuwen en de Groot ver klaren hun benoeming aan te nemen Blom echter niet. B. en W. maken voor deze be noeming intusschen een andere aanbeve ling, waarop wordt benoemd C. Kooiman. Beheersverordening op het Electrici- teitsbedrijf, waarvan wijziging noodig is met het oog op de indertijd vastgestelde algemene regeling, wordt algemeen aange nomen als door de Commissie van Beheer in concept aangeboden. De voorz. zegt, dat het thans mogelijk is, dat de fa. Slingerland en H. T?flipri'r.L- met hun electromotoren op ons eigen net worden aangesloten, en wel in verband met het pas met Leiden gewijzigde con tract. B. en W. zouden gaarne de machtiging van den Raad hebben, om deze aangelegen- hed met beide heeren te bespreken en af te handelen, omdat een en ander toch in overleg met den bedrijfs-accountant moet geschieden. De Raad verleent B. en W. de gevraagde machtiging. De heer v. Leeuwen zegt, dat enkele straatlampen niet branden, waarop de voorz. toezegt te zorgen, dat deze in orde komen; hij vraagt echter voor de zooveel- ste maal, steeds dadelijk te komen zeggen als er een storing is of een lamn met brandt niet te wachten tot er een verga dering is. Hierna sluiting. ALKEMADE. Geboren: Antonius Petrus z. van J. Borst en J. A. Luk. Jacobus Petrus z. v. P. H. van der Geest en M. W. E. Ludlage. Alida Petronella, d. van H. van der Hoorn en C. Braak. Gehuwd: Nicolaas Gerardus Kuiper jm. 27 j. en Anthonia Akerboom jd. 23 j. Johannes Leonardus Koek jm. 25 j. en Adrina Maria Heemskerk jd. 21 j. Hen- drikus Johannes de Jong jm. 27 j. en Maria Theodora Gerarda Hoogenboom jd. 24 j. Hendrikus Adrianus de Jong jm. 24 j. en Cornelia Jihanna van der Hoorn jd. 22 j. Overleden: Jan van Leeuwen 81 j. W0UBRUGGE. Onderl. Brandwaarborg-mij. Maandag vergaderde de Onderlinge Brandwaar borgmaatschappij Woubrugge—Oudshoorn, in hotel Guldemond, onder voorzitter schap van den heer Fred. Kroes. Het bleek dat het aantal steeds stijgen de is en thans 94 bedraagt, die voor een bedrag van pl.m. 1.798.000 verzekerd heb ben en wel voor: 285.000 in de le klasse (hooi en graan); 502.000 in de 2e klasse (bouwgereedschap en meubilair); 1.011.000 in de 3e klasse (vee). Langzamerhand beginnen ook te Hoog- made enkelen hun belang in te zien en zich aan te sluiten. Tot voor kort was daar nog geen enkel lid. Blijkens de rekening over 1929-'30 be droegen de ontvangsten 32.153.651/, en de uitgaven 507.72, zoodat er een batig sal do is van 31645.931/a. Het boekjaar was aangevangen met 29150.14, zoodat er een vooruitgang is van bijna 2500. Brandschade is er bijna niet geweest. Slechts een paar zeer kleine posten zijn uitbetaald. Vrijwel het geheele kapitaal (dus ruim 31.000) is veilig en rentegevend belegd, gedeeltelijk op hypo theek en gedeeltelijk bij spaarbanken. De vergadering verleende machtiging om nog meer ge'den op hypotheek te ver strekken. De premie, die zeer laag is, bleef onge wijzigd. Per jaar wordt ongeveer 1500 ontvangen. De aftredende bestuursleden, de heeren Kroes, Heenk en van der Salm, werden allen bij acclamatiee herkozen. LEIMUIDEN. Muziekvereen. „Symphonie". Vorige week hield de muziekvereeniging „Sym- phonie" hare gewone jaarvergadering in de kleine zaal bij den heer J. Sneeboer. De waarnemend voorzitter, de heer J. A. Bak- huijzen, burgemeester, heette de leden van 't bestuur en de werkende leden op 2 ^ra allen aanwezig, hartelijk welkom en open de de vergadering De secretaris las nu een keurig jaarverslag voor, waaruit bleek, dat Symphonie in ledental achteruit was gegaan. Het gehalte der muziek had ech ter onder leiding van den kranigen direc teur, den heer A. v. Leeuwen, wien geen moeite te veel is, wiens geduld buitenge woon is, er bij gewonnen. Spreker spoorde in zijn verslag de leden aan alles in het werk te stellen, om onder hun vrienden en kennissen propaganda te maken voor nieuwe leden, 't Zou toch jammer zijn, als Leimuiden Symphonie moest missen. Nu volgde rekening en verantwoording door den penningmeestér. Uit het verslag bleek, dat de vereeniging er finantieel niet slecht voorstaat. Aan de beurt was nu verkiezing van een bestuurslid uil de werkende leden, vacature de heer P. Horree. Met bijna al gemeene stemmen werd gekozen de heer A. v. Lienden, die deze benoeming aan nam. Wegens 't bedanken van den heer L. Bouthoorn als lid en voorzitter, moest een nieuw lid worden gekozen. Na stem ming bleek met algemeene stemmen te zijn gekozen de heer Bakhuizen, die deze benoeming voorwaardelijk aannam. Een voorstel om den heer L. Bouthoorn, de mede-oprichter dei vereeniging die als voorzitter zooveel voor Symphonie heeft gedaan, die geen arbeid en moeite schroom de om de vereeniging vooruit te helpen, als eerelid te benoemen, werd met alge meene stemmen aangenomen. De secreta ris zal bedoelde heer met deze benoeming in kennis stel'en Bes'oten werd nog a.s. Dinsdag 25 Nov. eene uitvoering te geven met méde werking van „Trio van Laar", uit Amsterdam. De rondvraag bracht niets nieuws. De waarnemende voorz. dankte de leden voor hunne trouwe opkomst en spoorde allen in navolging van den secr in zijn jaarverslag aan, om elk voor zich te wer ken om 't ledental zoo hoog mogelijk op te voeren. Aan jongelui ontbreekt het toch niet in Leimuiden. Hierna werd de vergadering gesloten, waarna al'en zich naar de koffiekamer be gaven, waar men onder hef genot van een glaasje en een geurige sigaar nog een uurtje gezellig samenzat. Bij 't verdeelen van de verschillende bestuursfuncties werd als voorzitter der vereeniging gekozen de heer J. A. Bak huizen. R0EL0FARENDSVEEN. Uitvoering. Maandagavond gaf de tooneelclub St. Pncratius alhier haar eer ste uitvoering in dit seizoen. Na een kort openingswoord van den directeur, den weleerw. heer N. Bijl, die een korte uit eenzetting gaf van het op te voeren myste riespel, verscheen voor het voetlicht de heer van Berkel, die op rijm een korte pro loog hield, waarbij hij vooral attentie vroeg voor het op te voeren stuk: „De Los geknoopte Opgeknoopte". Het genre van de tooneelstukken, die de laatste jaren door de club werden opgevoerd, wijkt ge heel af van het stuk van hedenavond en kunnen getuigen, dat deze keuze een ge lukkige is geweest. Er werd vlot en met ambitie gespeeld, en ,het aandacht gehoor van het publiek bewees, dat het opgevoer de zeer in den smaak viel. Het zou ons te ver voeren over de spelers nader uit to weiden, doch we kunnen ieder aanraden Dinsdag en Woensdag naar de Pancratius- zaal te gaan, om dit mysteriespel te gaan zien. Na de pauze kregen we een blijspel in twee bedrijven „De Tafelschuimer". Dit spel kon ons slechts matig bekooren, want er zat weinig humor in. De beide boertjes vertolkten hun rol voortreffelijk. We ho pen, dat de club een volgende keer een ge lukkiger keuze voor een blijspel mogen doen. De pauzen werden aangevuld door eenige leden van de vioolclub die zeer opgewekte muziek ten gehoore brachten, hetgeen de stemming in de zaal verhoogde. De uitvoe ring van de tooneelclub mag zeer geslaagd heeten en het dankwoord van den eerw. directeur was dan ook zeer zeker op zijn plaats. Rest ons nog een woord van dank te brengen aan regisseur en pianist voor hun belangelooze medewerking. WARMOND. Gemeenteraad. Do Raad dezer ge meente komt a.s. Donderdag in openbare vergadering bijeen ter behandeling van do navolgende punten: 1. Ingekomen stukken, 2. Bestraten Dorpsstraat en aankoop obstakels. 3. Be schikbaarstelling gelden voor verbouw Chr. School met den Bijbel. 4. Onderhund- sche aanbesteding te bouwen Politieboot. 5. Kasgeld voorziening. 6. Aangaan geld- leening groot 87318 als conversieleening. 7. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziekten- gelden. 8. Voorloopige vaststelling gemeen terekening 1929 en rekening 1928 in ver band met door Ged. Staten gemaakte be merkingen. 9. Aanwijzing in beginsel der plaats voor de te bouwen O. L. school. 10. Benoeming werkloozcncommissie. 11. Over eenkomst met de N.V. Padox voor gebruik making strookje grond naast de Padox- laan voor los en laadterrein. 12. Comptabi liteit. 13. Wrat verder ter tafel zal worden gebracht. 14. Rondvraag. Blindenconcert. Ondanks het feit, dat het aangekondigde blindenconcert door do blinden van Grave in deze gemeente we gens het heerschen van diphtheritis geen doorgang kon vinden, kan voor deze zoo nuttige instel'ing toch nog een bedrag van 37.50 worden overgemaakt, welk bedrag door den secretaris van het Comité, den heer v. Delft, reeds voor verkoop van kaarten was ontvangen en door belang hebbenden niet is teruggevorderd. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5