fêeenst UIT DE RIJNSTREEK NED. OOST-INDIE DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ALKEMADE. r.ren Janna, dochter van M. en J. Schoenmaker. odertrou w il Nelis Jacobus Los, jan j. ar en Marijtje van der Zwan jd. 4 1 r. (betrouwd Leonardus Dobbe jm 32 t r nirt Anna Jacoba Alida van der Hoo.n I jd 26 jaar Wilhelmus Johannes van Die- I uren jm. 21 jaar inet M rin Jacoba van der Mc i jd 2-1 jaar Willem van den Burgt jm 21 jaar met Agatha Vuijk jd 22 jaar. OUDE WETERING. Hinderwet. Aan N. Th. van der Meer alhier is door Burgemeester en Wethou ders van Alkemade vergunning ingevolge de Hinderwet, verleend tot uitbreiding van de bestaande Scheepsmakerij door het bouwen van een loods. Bouwvergunning. Door B. en W. van Alkemade is vergunning verleend aan G. Pulleman te Haarlem tot het bouwen van een Directeurswoning met opslagloods. De woning zat gebouwd worden ten westen van het station op het door een Handels- Mij. aangekocht industrie-terrein. Het werk zal worden uitgevoerd onder architectuur van den heer Timmers, architect te Haar lem. NOOTDORP. Bijz. Vrijw. Landstorm. Maandag 1.1. werd alhier een propaganda- en feestavond gegeven door den Bijz. Vrijw. Landstorm in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Veen weg. Door den plaatselijken leider, den heer C. Jansen, waren verschillende besturen van vereenigingen en organisa ties uitgenoodigd dezen avond bij te wo nen, welke bijna allen waren opgekomen. De zaal was verder tot in de uiterste hoe ken gevuld met andere belangstellenden. De plaatselijke leider opende dezen avond met een woord van welkom, in het bijzon der aan luitenant; Karres, majoor Boots, en aan de besturen der vereenigingen. Spr. hield een korte rede over het noodzakelijke van den B. V. L. Nu volgde met groote plechtigheid het Nederlandsche Volkslied, met medewerking van de harmonie „Gloria in Excelcis Deo", onder leiding van den directeur den heer P. van Hagen. Hierna nam luitenant Karres het woord, en sprak over het doel van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Ook majoor Boots kreeg het woord over hetzelfde punt. Vervolgens werd een film gedraaid. Na de pauze volgde: ,.Domine, salvam fac Reginam nostram", gezangen door de leden van het R. K. Zangkoor, onder lei ding van den heer G. van Hagen van Leid- schendam. Ook werden eenige films ver toond over eenige landdagen van den B. V. L. in verschillende plaatsen van ons land, terwijl luitenant Karres uitleging gaf Ook deed de spreker, op verzoek van den heer Jansen, een collecte houden, voor de B. V. L. welke opbracht ruim 21.Spre- Ler betrad nog eens het tooneel, en na nog eenige oogenblikken te hebben gesproken, verzocht spr. een hoera voor onze goede Koningin, voor Majoor Bootsx en voor on zen plaatselijken leider, den heer Jansen. Aan dit verzoek werd voldaan. De harmo- niet deed „Wien Neerlands bloed" hooren, hetgeen als het eind van het programma beschouwd werd. Maar nu stond de heer Post, lid van den Gemeenteraad op van zijn plaats, en gaf te kennen, dat luitenant Karres toch wel een driedubbel hoera ver diend had. Ook hier werd met veel geest drift aan voldaan. Hiermede was het einde van dezen succes vollen avond gekomen. Een woord van dank mag zeker gebracht worden aan Majoor Boots en luitenant Karres, aan wie het welslagen van den avond te danken is, maar ook een woord van dank aan den plaatselijken leider den heer Jansen, die als goed leider bekend staat. (Reclai ALPHEN AAN DEN RIJN. Duivententoonstelling. De jaarlijk- sche tentoonstelilng van de duivenvereeni- ging „De gevleugelde Vrienden" zal dit jaar gehouden worden op 12 en 13 Decem ber a.s. en wel in een der zalen van café „A La Station" van den heer Grossat na bij het Station. School bouw. De bouw van de chr. school nabij de Jan van Nieuwenhuizen- straat alhier werd opgedragen aan de laag ste inschrijvers, de heeren W. v. d. Breg- gen-Boeree en H. v. Wingerden te Nieuw- BOSKOOP. Pluimveever. „Nut en Sport". Op 25 en 26 December a.s. hoopt bovengenoemde Vereeniging wederom een Nationale Ten toonstelling te houden in het Veilingsge bouw te Boskoop, van hoenders, watervo gels, konijnen, duiven enz. Het vraagprogramma is reeds aan alle bekende fokkers toegezonden en zij, die het niet ontvingen, vragen het onverwijld aan bij den seer, penningm. I. Dool, Zuid kade 43, Boskoop. Een beperkt aantal is nog voorradig. De belangstelling ook van buiten Bos koop belooft weer groot te worden, geziei de vele aanvragen die het bestuur berei ken. Het vraagprogramma bevat meer dan 500.aan geldprijzen (behalve de geld prijzen van het Nederlandsche Merkenbu reau), bekers, medailles, enz. Het kan dan ook niet anders, of deze tentoonstelling belooft weer een succes te worden. De inzenders zullen dus goed doen hun volle aandacht aan dit vraagprogramma te schenken. Evenals vorige jaren is er ook weer een verloting-aan verbonden met als hoofdprijs een loom 16 raskippen, luxe prijzen, enz. NOORDEN. De parochie-kerk. Het is een der meost ideëele wenschen van Pastoor Borsboom den luister van zijn kerkgebouw te verhoogen en vooral het in terieur een meer passende aankleeding te geven. En het moet erkend, dat sedert de b-enoeming van Z.eerw. in Maart 1925 ree.Is veel is bereikt en de kerk reeds een veel smaakvoller en waardiger aanzien kreeg. Eerst moest een kostbare voorziening getroffen worden voor net dak, bizonder van den toren mede gedeeltelijk voor een nieuwe lei-bedekking. Daarna is een centrale verwarming aan gelegd, welke in ons even moerassig en wa terrijk als kil en vochtig dorp een ware uitkomst was en welke wel niemand graag meer missen zou. Vervolgens noemen we een zestal nieuw aangebrachte ramen, glas in lood en keu rig in stijl, waarvan we hopen, dat ook de rest spoedig volgen zal, een kostbare kooi- kap, een wierookstandaard, een aanvulling van banken, tot thans is gevolgd de ver vanging van de oude en versleten carbirl- verlichting door electrieiteit. Op Zondag j.l. werd het Patroonfeest der kerk gevierd, St. Martinus en het was op dien dag, dat de verlichting voor het eerst in gebruik zou worden gesteld. Tragisch echter, dat Pastoor Borsboom, die zoolang en met zooveel ijver voor rle nieuwe verlichting ijverde bij de inge bruikstelling niet kon aanwezig zijn, aan gezien Z.eerw. wegens een lichte ongesteld heid genoodzaakt was zijn kamer te hou den. De indruk, welke zij maakte was een voudig schitterend, een indruk, welke al gemeen gedeeld werd. Het idee van de samenstelling is uitge gaan van den heer K. Bersma te Ter Aar chef-monteur van het Gemeentelijk Eleo- triciteitsbedrijf, wiens advies het Keri.-be- stuur had gevraagd en cnder wiens leiding en toezicht het werk op zoo schitterende wijze is aangebracht. De uitvoering was opgedragen aan de installateurs S. Splin ter en S. van Russum, alkier, die mede eer hebben van hun werk. Zondagavond werd een plechtig Lof ge celebreerd door een eerw. Pater-assistent uit Woerden en de feestpredikatie gehou den door den weleerw. heer A. J. M. Busch, Kapelaan te R'dam, oud-kapelaan van den Pastoor als zoodanig te Rhoon. WADDINXVEEN. De verloren zoon. Naar wij vernemen heeft de 18-jarige H. B. S. er, E. H. B. Schlidt alhier, die vorige week uit de ouder lijke woning verdwenen was, na enkele da gen te hebben gezworven, zich weder al hier aangemeld. ZOETERWOUDE. Aanbesteding. Dinsdagmorgen werd ten gemeentehuize, voor rekening der ge meente, door B. en W. aanbesteed het ver- straten van een gedeelte van den Vrouwen- weg onder die gemeente. Ingekomen waren 14 inschrijvingsbiljetten, t.w. van: J. Noordover te Wassenaar voor 1182.50; G. Visscher te Wasenaar voor 1123. Erven A. Paardekooper te Zoeterwoude voor 1188.—; Nic. Overdevesl te Zoeter woude voor 1185.A. Schouls te Rot terdam voor ƒ1190.S. van Vuuren en Co. te Haarlem voor ƒ1289.H. Velr te Leiden voor 1290.—; Dirk Esser H.Mzn., te Delft voor 1429.— H. Bunschoten te Hilligersberg voor 1334.P. Snoeker te Leiden voor 1500.Joh. de Rooij en O A. Baars te Vleuten voor 1320.J. Ver sluis te Oudewater voor 1500.Hoek Smit Rosmole te Alphen aan den Rijn voor 1090.en Fa. Gebr. van Vliet en Co. te Aarlanderveen voor 950.Het werk is nog niet gegund. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding. De gemeentesecretaris van Oostburg, de heer P. de Hullu, is toen hij 's avonds liep te wandelen door een zonder licht rijden den vrachtauto aangereden en in erusti- gen toestand naar zijn woning overge bracht. De chauffeur reed door en is tot nu toe onbekend gebleven. DOOR EEN DR00GMACHINE GEGREPEN. Ingenieur op slag gedood. Dinsdagmiddag was op de Ammoniak- fabriek der Staatsmijn „Maurits" te Lut- te'rade de ingenieur Kiser van het Inge nieursbureau Baechler en Kiser, bezig een zoutdroogmachine, welke niet naar bchoo- ren functionneerde, te controleeren. Hier bij trad hij, in gedachten verzonden, de droogkamer binnen, waar één oogenblik onoplettendheid hem het leven kostte: hij kwam tusschen de machines terecht en werd op slag gedood. De doodelijke stroom. In de Rheder Zuivelfabriek nabij Bel- lingwolde is de zestienjarige leerling Krans Evers door den electrischen stroom ge dood. Schippersvrouw verdronken. Maandagavond is de vrouw van den schipper M. Kraan, toen zij de komst van haar man stond af te wachten, die juist met zijn schip in de rivier de IJsel kwam aan varen, te water geraakt en verdronken. Na geruimen tijd dreggen slaagde men er eindelijk in het reeds ontzielde lichaam der vrouw op het droge te brengen. Havenarbeider gedood. Dinsdagmorgen is op het sleepschip „Lehnking 5", liggende in de Waalhaven de negen en dertig-jarige arbeider A. de G. uit Heinenoord, door een vallende dwarspint getroffen en dood opgenomen. Het lijk is naar Crooswijk vervoerd. Een kelderbrand te Amsterdam. Gistermiddag om ongeveer vijf uur was een 15-jarige jongen bezig de centrale ver warming op te stoken van het gebouw op den hoek van Rokin en Wijde Kapelsteeg te Amsterdam. De pook. die hij daarvoor gebruikte, werd rood gloeiend en toen pro beerde hij of houtwol, die in de nabijheid lag vlam zou vatten. Het gelukte maar al te goed, want pogingen om de vlammen m de houtwol te dooven mislukten hern ten eenerüale. De jongen vluchtte voor hot vuur en de zich ontwikkelende rook. Deze laatste trok door het geheele gebouw. Uit den winkel van de firma J. M. Schmidt in optische artikelen, Rokin 72, sloegen wel dra rookwolken en uit de vensters van het vijf verdiepingen hooge kantoorgebouw, dat zijn ingang in de Wijde Kapelsteeg heeft, krinkelden overal rook. Weldra verdrongen zich een aantal jon ge dames voor de vensters van de tweede verdieping, die door den zwaren rook, wel ke optrok langs het trappenhuis, niet naar beneden durfden. Zij werden spoedig uit hun minder aangename, maar niet gevaar lijken toestand bevrijd door de brandweer Deze zette een mechanische ladder op en langs dezen voor haar ongewonen weg ver lieten ze haar kantoor. Inmiddels had de brandweer ook haar aandacht aan den brand gewijd Met reus achtige golven sloeg de rook uit de keider- vensters, zich verspreidende in de richting van de Kalverstraat, waar hij deze straat op dat gedeelte in een blauwig waas zette. Ondanks deze minder aangename materie verdrong zich het publiek aan de Wijde Ka pelsteeg om getuige te zijn van den brand, die geen vlammen, maar alleen rook scheen te produceeren. Brandweerlieden waren inmiddels voor zien van rookmaskers in den kelder afge daald. Het vuur woedde in den voorraad brandstof voor de centrale verwarinmg en in de emballage-vooraad van de firma Schmidt. Gevaar voor uitbreiding was er niet meer toen de brandweer met een vier tal stralen den kelder gedeeltelijk lia-d on der water gezet. Echter de rook bleef hardnekkig. En toen heeft de brandweer voor het eerst haar rook-afzuigapparaat in werking gebracht. Om ongeveer zes uur was de rook verdwenen. Als slot van de zen brand haalde de brandweer met een „elevateur" weer het water, dat zij in den kelder had gespoten naar boven. Alleen do kelder heeft brandschade, terwijl de winkel aan de Rokinzijde veel waterschade heeft. DUITSCH MEISJE DOOR HAAR BROEDER GEDOOD. Om haar lichtzinnigheid. Uit Heerlen wordt aan de „Tel." ge meld: Het 15-jarig Duitsche meisje Jose phine Lijnen, dat den laatsten tijd te Blijer heide in de gemeente Kerkrade woonde, is in den nacht van Maandag op Dinsdag door haar 22-jarigen broer S. verm->ord. Hij had sinds" eenig-en tijd het voornemen zijn zuster te dooden, vermoedelijk daar hij zich ergerde aan haar lichtzinnige leef wijze. Omstreeks elf uur Maandagavond begaf hij zich per fiets naar Blijerheide, waar hij zijn zuster dwong met hem terug te keeren naar Würselen, even over de Nederland sche grens gelegen. Daar heeft hij het meisje met haar halsdoek geworgd en haar daarna een prop in den mond geduwd, omdat hij er niet zeker van was, dat de dood reeds was ingetreden. Hij heeft het lijk op een weiland nabij zijn woning la ten liggen. Dinsdagmorgen heeft S. L. aan gifte bij de justitie gedaan. Uit niets bleek, dat L. berouw van zijn daad had; integendeel, glimlachend deel de hij mede het meisje vermoord te hebben en het lichaam in een weiland te hebben gesleept. Het was bekend, dat zijn zuster den laatsten tijd ondanks haar leeftijd om gang met een jongen Duitscher had Reeds meerdere malen had zij met haar familie leden daarover oneenigheid gehad. De justitie te Aken heeft zich naar de plaat3 des mis'drijfs begeven en tet lijk in beslag genomen. L., die ook nog ge tracht had, gelukkig zonder resultaac, den geliefde van zijn zuster te vermoorden, is in verzekerde bewaring gesteld. VERDUISTERING DOOR EEN BANKDIRECTEUR. 150.000 aangewend voor privé-doeleinden Bij de justitie te 's Gravenhage heeft zich aangemeld de 56-jarige .J. W. M., di recteur van de Handels- en Landbouw- bank, waarvan het hoofdkantoor te 's Gra venhage is gevestigd met verschillende fi lialen in de provincie, welke instelling naar we reeds meldden, hare betalingen heeft Over de gesties der Handels- en Land- bouwbank zijn bij de politie geen klachten ingekomen. H. is in verzekerde bewaring gesteld. Nadere bijzonderheden. Omtrent de verduistering van ƒ150 000, in verband waarmede de heer J. W. M., di recteur der Handels- en Landbouwoank, zich bij de Politie heeft aangegeven, kan nog worden gemeld, dat in de kringen van den heer M. groote ontroering is ge wekt, toen bekend werd, dat deze zich bij de justitie had aangemeld.. De heer M. was in Gereformeerde krin gen een zeer geziene persoonlijkheid en genoot aller achting. Hij had in verschil lende besturen zitting en was lid van di verse comité's. Bij zijn vrienden was van de financieole moeilijkheden van den heer M. niets be kend. Wel was van algemeene bekendheid, dat de Handels- en Landbouw bank in den laatsten tijd niet liquide was. Men schreef dit echter toe aan den algen<eenen s1 ech ten economische» toestand. De oank had hieronder wel zeer in het bijzonder te lij den, daar zij haar credifttcn grooteiideels op landbouwgebied verstrekt had. Eenige dagen geleden neeft er een bij eenkomst plaats gehad van belanghebben den bij de Handels- en Landbouwbank. Er was toen een bepaalde slr^ommg in deze vergadering, welke bereid was de bank weer liquide te naken, mits de directeur wenschte af te treden. Deze wilde echter hier niet op ingaan. Van eventueele verduisteringen door den heer M. wist toen nog niemand iets. Hoe de verduistering zou zijn gepleegd, weet men op het oogenblik nog niet, evenmin als vaststaat, welke maatschappij het meest door den heer M. is benadeeld. Een accoun tantsonderzoek zal een en ander moeten uitmaken. Alleen kan nog worden medegedeeld, dat de deconfiture, waarin de Handels- e.n Landbouwbank moet verkeeren, sleMits voor een deel te wij ben kan zijn aan do gestes van den heer M., die een iekening bij zijn bank had loopen. Voor het overige moet de huidige toe stand het gevolg zijn van aanzienlijke ver liezen op het gebied van landbouwcrcdic- fcen. Surséance van betaling? In verband met de door den directeur van de Handels- en Landbouwbank J W. M. gepleegde verduistering ten nadeele van de HollandNoord-Amerika Hypotheek bank, waarvan M. ook directeur is, kan nog worden medegedeeld, dat commissarissen der Handels- en Landbouwbank Dinsdag ochtend hebben vergaderd ter bespreking van het denkbeeld om surséance van be taling aan te vragen. In de ochtendvergadering werd ten de zen nog geen beslissing genomen, de be sprekingen zouden in den loop van den mid dag worden voortgezet. Het besluit genomen. In de vergadering van commissarissen van de Handels- en Landbouwbank is Dins dagmiddag het besluit genomen surséance van betaling adn te vragen. DE VECHTPARTIJ TE LUTTERADE. Een der slachtoffers overleden. Maandag is in het Fransche klooster te Sittard de mijnwerker Trcy, die Maandag avond bij een vechtpartij te Utterade ver scheidene messteken in het hoofd kreeg, aan de verwondingen bezweken. Overval op de politie. Toen Zondagavond omstreeks elf uur de gemeenteveldwachter te Ospel op surveil lance was, werd hij op den grooten weg aangevallen door een aldaar hem opwach tend persoon, welke bleek te zijn de min der gunstig bekend staande slager J. C. uit Ospel. C. sloeg aanstonds op den veldwachter in met een gummistok, voorzien van een st.uk lood aan 't einde. De veldwachter wist dezen slag te ontwijken en vind de vol gende slagen met zijn klewang, die hij in middels getrokken had, op. Alhoewel hij C. sommeerde op te houden met slaan en zijn wapen of te geven, bleef deze maar door slaan, waardoor de veldwachter ge noodzaakt werd van zijn klewang gebruik te maken en C. buiten gevecht stelde met een slag op zijn arm, waardoor C. gewond werd. Den gummistok moest hij toen af geven, waarna hij zich onder geneeskundi ge behandeling bij het Groene Kruis ie Ospel moest stellen. Nog denzelfden avond werd dr. v. d. Wouw ontboden en werd G. naar 't gasthuis te Roermond overge bracht. De „Palembang" gestrand, doch vlot gekomen. Uit Hoek van Holland wordt gemeld Het vrachschip „Palembang" van den Rot- terdamschen Lloyd, op de uitreis naar Ne- derlandsch-Indië, is gisteravond te 7.45 uur bij het verlaten van den Waterweg tusschen Rood I en Rood II bij laag .va- ter aan den grond geraakt. De sleepboo- ten „Hudson" en „Blankenburg" bevinden zich in de nabijheid. Het schip heeft fe kennen gegeven voorloopig geen sleepboot hulp te aanvaarden, om met hoog water op eigen kracht trachten vlot te koaieu, hetgeen geschiedde. Daarop heeft het schip zijn reis vervolgd. BBITENL. BERICHTEN DE AARDSTORTING TE LYON. Het aantal slachtoffers, dat den dood heeft gevonden bij het instortingeongeluk te Lyon, wordt op ongeveer 50 geschat. Vasfc staat, dat er 19 brandweerlieden, 6 politie-agenten, 6 vrouwen en 2 kinderen om het leven zijn gekomen. Er bestaat echter aanleiding om aan te nemen, dat er nog ongeveer 18 lijken onder de aardmassa's liggen. DE NOODLOTTIGE VERGISSING. Een Reuter-telegram uit Medellin in Columbia omtrent het, bij vergissing toe dienen van diphtheriekiemen aan kinde ren, waardoor er zestien bezweken, meldt nader dal de kiemen werden toegediend door een jeugdig verpleger, dus niet door een geneesheer zooals de „Ass. Press" mee- deeld. Twee bekende geneesheeren zijn gis teren in allerijl naar Medellin gegaan in de hoop 33 andere kinderen te redden, die eveneens met de ziektekiemen waren in geënt. De verpleger, die de noodlottige vergis sing beging, is krankzinnig geworden. Verpleegster maakt een man blind. In het Joodsche ziekenhuis te Boedapest heeft een 33-jarige verpleegster een fa brieksemployé uit Berlijn een flesoh lysol in het gezicht geworpen, waardoor de man aan beide oogen blind is geworden. Het betreft hier zeer waarschijnlijk een geval van jalouzie. De verpleegster is gevlucht. Hevige koude in Engeland. In Engeland is het voor .dezen tijd van het jaar buitengewoon koud. Het meteoro logisch instituut te Greenwich registreerde een temperatuur van 9 graden Celsius vorst. Tc Londen kwamen de treinen met eea ijskorst bedekt aan. De Oceaanvlicger Levine gearresteerd. De Oceaanvlieger-millionair Levine is, naar uit Wcerien wordt gemeld, in den nacht van Zondag op Maandag gearres teerd onder beschuldiging Fransche munt stukken te hebben vervalscht. De arrestatie geschiedde op aanwijzing van een graveur, wien Levine stempels had besteld, waarvan hij beweerde, dat zij die nen zouden voor het vervaardigen van vliegersmedailles. Levine is door agenten van de crimineele politie naar Weenen overgebracht. De Weensche politie heeft geen ruchtbaar heid aan de zaak gegeven, daar geen tast bare bewijzen van schuld voorhanden zijn en men er op rekende, dat Levine weer op vriie voeten zou moeten worden gesteld. Levine ontkent misdadige plannen te hebben gehad en zegt de medailles slechts voor zijn vrienden te willen bestellen. Hij ontkende stempels besteld le hebben en dat hij waarde-aanduidingen op de ge vraagde medailles wilde plaatsen. Onder zijn corespondentie werd een brief gevon den, waaruit blijkt, dat hij met een Ween sche firma in relatie was getreden over de levering van 100.000 speelpenningen, die hij voor een particuliere club wilde be stellen. Een echtscheiding op zes huwelijken. Het aantal echtscheidingen in de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika is in verhouding tot het aantal huwelijken eenigszins gedaald. Uit de statistiek, die door het ministerie van justitie is uitge geven blijkt, dat het aantal echtscheidin gen zich verhoudt als 1 6. Het aantal .echtscheidingen is sedert 't vorig jaar wel met 2.8 pet. gestegen, maar ook het aantal huwelijken dat gesloten werd is beduidend hooger. Het aantal echtscheidingen bedroeg 201475, terwijl 1232559 huwelijken werden gesloten. DE MALAISE IN INDIE. Maakt in de cultures steeds meer slachtoffers. Aneta seint uit Medan: Den administra teur en assitenten van de onderneming Telok Pandjic, gelegen in het district Ko- ta Pinag, afdeeling Laboean Ratoe, gou vernement Oostkust van Sumatra, toebe- hoorendo aan de Dansk Ost-indisk Plan tage Selskab, is voorloopig ontslag aange zegd, hetgeen definitef wordt indien bin nen vier maanden geen verbetering in den toesland komt, waarop uitzicht aanwe zig is. Do landbouw-önderneming Rantau, ge legen in het district Kwala Simpang, af deeling Tamiang, gouvernement Atjeh en Onderhorigheden, toebehoorende aan de Noord Sumatra Cultuur Maatschappij te Medan, ontsloeg 500 Javaansche koelies. M. vervult ook een directeurs-functie bij de Holland-Amerika Hypotheekbank te Go- i rinchem. Hij bekende aan de justitie 150.000 te hebben verduisterd en aangewend vooi privé-doeleinden. Gebleken is, dat de verduistering ge pleegd is ten nadeele van voormelde hyp. - theekbank. De vorst van Geleen. Mr. Leufkens, vorst van Geleen, leen bezitter en eigenaar van DammerschetJ en Werenderhof, heeft zijn tijdelijke residen tie te Geleen opgeheven en is zich gaan vestigen te Heerlen. Vader doodt zijn drie kinderen. Aneta seint uit Cheribon: Een Euro- peesch ingezetene, zekere U., schoot gister morgen met een pistool zijn driejarig zoon tje en tweo dochtertjes van circa tien ei veertien jaar dood, waarna hij zelfmoor-l pleegde. De reden is onbekend.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6