STADSGEHOORZAAL LEIDEN DONDERDAG 13 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Financiën en Economie DE NIEUWE BOERHAAVE. Een buitengewone algemeene leden vergadering. In het Zuid Hollandsche Koffiehuis te Den Haag is gisterochtend een buitenge wone algemeene vergadering gehouden van leden van de Onderlinge Waarborg-Maat- sehappij „De Nieuwe Boerhaave". Tot de vergadering werden overeenkom stig art. 38 der statuten alleen toegelaten die leden, welke hun laatste premie-kwi tantie konden toonen. Na eenige strubbe ling werden zij echter als belanghebbenden toegelaten. Voorzitter was de heer W. H. Hioolen, president-commissaris der Maatschappij. Na goedkeuring van de notulen der vo rige vergadering van 3 Mei j.l. deelde de voorzitter mede, dat de directeur niet aan wezig is op verzoek van commissarissen. Daarna was aan de orde het voorstel van het bestuur om de Maatschappij te ont binden. Dit vool-siel is genomen in de vergade ring van commissarissen van 18 October. De ontbinding is noodig geworden, om dat er in de premiebetaling een zoodanige stagnatie was ontstaan, dat men meende de zaak niet verder te kunnen voortzetten. Commissarissen hebben dan ook gemeend in het belang der leden de kwitanties in het begin van November niet meer te moe ten aanbieden. De heer A. Sanders vraagt hoe het bij liquidatie staat met de verplichtingen dei- maatschappij tegenover verzekerden. De voorzitter kan hierop moeilijk ant woorden, want de afdoening zal afhangen van het verloop van de zaak. Mr. Boeper Bosch, rechtskundig adviseur der maatschappij deelt mee dat naar zijn meening de polissen van beide zijden moe ten worden nagekomen in geval van liqui datie, tenzij de partijen er de voorkeur aan zullen geven om de loopende verzeke ring te laten vervallen. Wanneer men de polis handhaaft zal men ook de premie moeten doorbetalen. De heer Ausems vraagt wat het verschil is tusscjien de gevolgen van faillissement en die van liquidatie. Voorts zou spreker gaarne vernemen hoe groot het aantal leden is. De voorzitter schat dit aantel op 8 k 10.000. Wat de gevolgen der liquidatie aangaat merkte spr. op, dat het voorstel tot liqui datie als gevolg zal hebben dat alle leden e e n j a a r premie zullen m o e- ten b ij b e t a 1 e n, dit zal voldoende zijn voor een behoorlijke liquidatie en dan zul len alle schuldeischers kunnen zijn vol daan. De heer Ausems vraagt of de leden, die naar de Cura overgaan ontslagen worden van hun verplichtingen tegenover de nieu we Boerhaave. De voorzitter antwoordt hierop ont kennend. Op een vraag van den heer Willigis of de leden bij faillissement hoofdelijk aanspra kelijk zijn voor de geheele maatschappij, zegt de voorzitter dat het zijn meening is, dat de leden niet hoofdei ij k aan sprakelijk zijn. De heer Resting zou het wenschelijk achten, om bij liquidatie, indien zulks mo gelijk is, de loopende contracten te ver breken, omdat anders de maatschappij een te groot risico op zich zou nemen. Voorts vraagt spr. hoe het staat met de herverzekering bij de Cura. De voorzitter deelt mede, dat d© kwestie van deze her verzekering een der fouten van de direc tie is. Het contract met de Cura was op zegbaar en nu heeft de Cura het opge zegd met ingang van 1 Januari 1930. De heer Van Genechten vraagt, of het tekort alleen het laatste jaar is ontstaan, en of dit een gevolg is van het feit, dat de kosten moesten worden verhaald voor die leden, die niet waren herverzekerd. De voorzitter deelt mede, dat het tekort inderdaad het laatste jaar is ontstaan. Drie a vier maanden geleden hadden we nog geen idee, dat we zouden moeten liqui deeren. De balansen waren tot dusver altijd sluitend, maa; daarop is te lang meege voerd een post wegens schade, bij de agen ten voor premies, welke niet konden wor den geïnd. De boekhouder merkt op, dat, als de zaak technisch bekeken wordt, er op het laatst van het vorige jaar reeds een te kort van 2 ton aanwezig was. De Cura heeft altijd aan haar verplich tingen voldaan. De voorzitter meent, dat een onderzoek naar de balans en het boekenonderzoek het best kunnen worden overgelaten aan een te benoemen commissie. Het Bestuur doet daarna het volgende voorstel: De buitengewone algemeene vergadering van leden der wederkeerige Waarborg Maatschappij Verzekering Maatschappij „de Nieuwe Boerhaave", benoemt een com missie van onderzoek bepaalt, dat dezq commissie tot taak zal hebben te onder zoeken, waardoor het tekort in „De Nieu we Boerhaave" is ontstaan en of door aan haar toe te rekenen fouten de directie voor dit. tekort geheel of gedeeltelijk aanspra kelijk kan worden gesteld; verleent aan deze commissie de bevoegd heid om voor rekening der „Nieuwe Boor- haave" zich bij dit onderzoek door een door deze commissie aan te wijzen deskundige te laten voorlichten, verleent aan deze commissie de bevoegdheid- het resultaat van haar onderzoek ter kennis te brengen van de leden der „Nieuwe Boerhaave". Dit voorstel van het Bestuur werd aan genomen, een een commissie van drie leden werd benoemd. Vervolgens kwam aan de orde de kwes tie der liquidatie. Het bestuur stelde een motie voor, wel ke ten doel heeft, om de vergadering zich in een bepaalde richting te laten utispre- ken, zonder dat thans eén definitieve be slissing wordt genomen. Deze motie kan ZONDAG 16 17 NOV. 213. en MAANDAG 8 uur: Vertooning van liet nieuwe, veel besproken, becritiseerde maar ook veel geprezen filmwerk: Deze film is gemaakt naar het scenario en onder regie van de fransche cineasten BENOIT-LEWY en MARIE EPSTEIN. Hoofdvertolkstery de bekende actrices ANDRèE BRABANT en RACHEL DEVIRYS. De film stelt s/iorp^ tegeg^v®- elkaar het droevig lot van de u|t gemakzuciy kind#rio#ïe «goeder en het geluk van haar, die de zorgen^n vreuj)«fgfl vanf'n kroostrijk gezin smaken mag Kaartverkoop/én ftlagfsbespr. vanaf Vrijdag a s. iederen qag /^an lb-Tot--? uur a.d. zaal. Prijzen der^3laatjj»t<-'Ï20, 0.80, en 0.50 pi. bel. ALLE TOEGANG BOVEN 18 JAAR. na aanneming heden bij de behandeling dor surseance aanvraag aan de Rechtbank worden overgelegd. Deze motie luidt als volgt: De vergadering spreekt als haar mee ning uit, dat zij het in het belang van de schuldeischers, van de reeds tot uitkeering gerechtigde leden-verzekerden en van do daartoe nog niet gerechtigde leden-verze kerden der „Nieu\ye Boerhaave" acht, wanneer de Maatschappij niet wordt ver klaard in staat van faillissement, doch een surseance van betaling aan haar wordt verleend, geeft opdracht aan het bestuur en den Raad van Commissarissen om, in dien de Arrondissements-Rechtbang te 's-Gravenhage de aangevraagde surseance van betaling zou verleenen, daags nadat deze beslissing in kracht van gewijsde is gegaan, opnieuw een buitengewone alge meene vergadering van leden bijeen te roe pen, zulks met inachtneming van een op roepingstermijn van niet meer dan 16 vrije dagen, alsmede orn alsdan aan die te hou den ledenvergadering voor te stellen: le. een dusdanige reglementswijziging, waardoor een vlotter afwikkeling der za ken dan krachtens het thans geldende re glement wordt mogelijk gemaakt; 2e. na aanneming daarvan tot ontbinding der Maatschappij over te gaan; 3e. als bijdrage in de liquidatie van de leden te heffen een extra-jaar premie; 4e. een door den Raad van Commissaris sen voor te dragen liquidateur te benoe men, voor geval de reglementaire liquida teur deze' functie niet wenscht op zich te nemen en gaat over tot de orde van den dag; Deze motie wordt aangenomen met 25 tegen 11 stemmen. De vergadering wordt daarop gesloten. ONZE TABAKSHANDEL. Een dreigend onheil. De tabaksmedewerker van de „Msb." schrijft Diepe verslagenheid heerscht op de ta- baksmarkten te Amsterdam en te Rotter dam. De ontstellende tijding, dat het Duit sche ministerie van financiën het invoer recht op ruwe tabak van 80 op zegge 400 Mark de 100 K.G. wilde verhoogen is wel achterhaald door een ietwat minder schrik aanjagend bericht, doch het thans bekend geworden regeeringsplan is en blijft voor de Duitsche sigarenindustrie en ipse quo voor den Nederlandschen tabakshandel een bedreiging van bijna catastrophalen aard. In het kort komt het hierop neer. Ver hooging van het invoerrecht van SO op 250 M. per 100 K.G. en van de sigarenbande- rolle van 20 op 25 pet. van den winkelprijs. (Dit laatste staat gelijk met nog eens een verhooging op sigarentabak van ongeveer 100 Mark de 100 K.G.). Dat het verbruik van sigaren door een dergelijke draconi sche belastingverhooging met reuzen schreden achteruit zou gaan behoeft geen betoog. Op 't oogenblik is het ministerieele plan in behandeling bij den „Reichsrat" (de vroegere „Bundesrat"), die den slag nog pareeren kan, want hij heeft het recht over regeeringsvoorste'len zijn veto uit te spre ken, zoodat zij niet bij den Rijksdag kun nen ingediend worden. Daar de „Reichs rat" is samengesteld uit afgevaardigden van de regeeringen der verschillende lan den, die het Duitsche Rijk vormen en om dat zich daaronder velenbevinden uit de groote centra der sigarenindustrie en der pijptabakfabrica.ge (die evenzeer door het nieuwe wetsontwerp getroffen wordt) mag Re hoop levendig blijven, dat de „Reichsrat", de regeering tot mildere voorstellen zal noodzaken. Misschien ook zal het ministerie van financiën met rede lijkervoorste'len komen zwichtende voor de stormen van protesten, die opgestoken zijn in de Duitsche industrie en in bijna de gansche tabakswereld. Van welk een geweldige beteekenis de Duitsche tabaksindustrie is voor den Ne derlandschen tabakshandel blijkt uit de omstandigheid dat zij per jaar ongeveer 430 duizend pakken koloniale tabak (ge zwegen dus van de zeer belangrijke hoe heelheden Braziliaansche en andere Zuid- Amerikaansche soorten) van onze markt betrekt, wat ongeveer de helft is van de gezamenlijke Sumatra- en Java-oogsten. Vtin de andere helft gaat het voornaamste deel over de hoofden der tabakshandelaren heen naar de Vereenigde Staten en de Europeesche regies. Het Nederlandsch Belgische en Zwitsersche debiet te zamen, hoezeer ook gewaardeerd, is niet in staat alleen onzen tabakshandel boven water te houden, alles waaruit men de conclusie mag trekken, dat het wel en wee der Duit sche industrie ook dat is van den Neder landschen tabakshandel en dat deze met haar valt of staat. Hef thans voorgestelde invoerrecht be draagt in Holl. geld 75^ cent per pond. Dit is hoog genoeg om met één slag al'e Java- binnengoed tabakken voor de Duitschers een onbereikbaar goed te maken, daar de betaling van het enkele recht, de tabak zelfs dus niet meegerekend, reeds den prijs voor binnengoed verre te boven gaat. Het zelfde geldt voor de Besoeki cn Loemad- jang pijptabakken. Heel misschien zou Sumatra omblad, dat per pond een zeer voordeelige uitwerking heeft, den stoot der belastingverhooging kunnen doorstaan. Voor Vorstenlanden en Besoeki omblad echter vreezen wij eveneens een verban ning van de Duitsche markt. Sumatra-dek zou nog het minst getroffen worden, hoe wel natuurlijk de besteede prijzen, zoowel als de gekochte hoeveelheden zeer belang rijk zouden verminderen. Men begrijpt waar het heen zou gaan en waar ook de Duitsche regeering met kracht en geweld op aan sclhijnt te sturen, n.l. naar een grootscheepsch verbruik van in- landsche tabak. Protectie bedoelingen zijn niet vreemd aan het nieuwe belasting- ontwerp. Hoewel den laatsten tijd ook van regeeringswege pogingen in het werk ge steld zijn (o.a. door het oprichten van een proefstation) de kwaliteit der Duitsche tabak te verbeteren, blijft deze toch nog van dien aard, dat het verwerken van deze soort in hoeveelheden van dien aard, dat het verwerken van deze soort in hoeveel heden van 'beteekenis op den smaak der sigaren een hoogst ongunstigen invloed zou uitoefenen. Van welke hoedanigheid de inlandsche tabak is, wordt bewezen door het feit dat de sigarenindustrie er een zeer klein ge bruik van maakt niettegenstaande dat de regeering een premie uitkeert van 40 Mark voor elke 100 K.G. verwerkte Duitsche ta bak, waardoor deze een voorsprpng op ge- importeerde tabak heeft van 1 Mark per half K.G. Verontrust men zich ten onzent in hooge mate over een misschien wel gehalveerde of getierceerde Duitsche klandizie, groote bezorgdheid geeft ook onzen tabakshandel de vraag hoe het gaan zal met de „be talingen" der Duitsche industrie. Welk een netelig punt dit is, beseft men dadelijk, wanneer men verneemt dat de Duitsche fabrieken ongeveer voor drie kwart wer ken met Nederlandsch crediet. Na den oorlog heeft men hier den financieel uit- geputten klant weliswaar uit eigenbelang, doch niettemin royaal op de been gehol pen, met lange en telkens weer geprolon geerde credieben en zelfs met leeningen in content geld. De hard werkende Duit schers zijn het vertrouwen waard geble ken, veel van het crediet werd ingehaald, doch nog steeds drijft, zooals gezegd, de sigarenindustrie in Duitschland grooten- deels op Nederlandsch kapitaal. Ons niet schuldig makende aan overdrijving, schat ten wij de thans in Duitschland uitstaande bedragen op een vijftig mil'ioen gulden. Hoe zal het met deze ontzaglijke vorde ring gaan, wanneer de Duitsche industrie voor een deel in de klem komt te zitten, voor een ander, misschien nog grooter deel het bedrijf er aan zal moeten geven? UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Opvoering Revue. In hotel Sister mans had Dinsdag- en Woensdagavond voor uitverkochte zalen de opvoering plaats van de Revue „Mag ik asteblieft". Naast vlot spel dat, door de belangstellen den heel goed werd gevolgd, was er gele genheid tot voortdurend en onbedaardelijk gelach. Décors, costumeering en lichteffec ten waren af. De ondernemers mogen zon der overdrijving spreken van een geweldig succes. Het gezelschap uitsluitend Hille- gommers, za-1 de Revue ook op andere plaatsen geven; wij twijfelen niet, of even zeer voor eivolle zalen, de Revue ver dient het. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt Woensdag 19 dezer nam 1.45 uur oen openbare vergadering. De Pastcorslaan. Men is begonnen dezen weg te verbreeden en te voorzien van een gesloten wegdek. Het geeft aan velen gedurende den geheelen winter pro ductieven arbeid, mits het niet te hard gaat vriezen. De Meerstraat. Deze weg is thans gereed. De provincie voorzag het grootste gedeelte van een gesloten wegdek, het overige deed de gemeente. Tn zeer korten tijd (pl.m. 4 weken) werd dit werk uitge voerd. De weg was eon ramp voor auto's wielrijders en anderen; thans is het een lust, hem te berijden. LISSE. Hinderwet B. en W. dezer gemeente hebben aan de N.V. Mij. tot detailverkoop van Petroleum „de Automaat" te 's-Gra venhage vergunning verleend ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van de be staande ondergrondsche benzinebewaar plaats met aftap-inrichting met een twee den ketel op het perceel kadastraal be kend gemeente Lisse in sectie D. no. 1992, plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 226. Ontvreemding rijwiel. In de week van 2 tot en met 8 November jl. werd ten na- deele van den heer B. alhier, een rijwiel ontvreemd. De politie, alhier, hoeft het rijwiel evenwel weten op te sporen en de dader gepakt. LEIMUI DEN. Zangver. „Sursum Corda". Op 6 No vember jl. hield voornoemde zangvereeni- ging haar eerste jaarvergadering in de zaal van den heer J. Snoeboer. Alle leden hadden aan den oproep gehoor gegeven. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en dankte de leden voor hun trouwe opkomst op deze verga dering en op de repetitiën. Tevens sprak hij een woord van hulde en dank tot den directeur, den heer J. v. d. Meer. Vervol gens werd den heer Sneeboei het eerelid maatschap der vereeniging aangeboden, wat deze in dank aanvaardde. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den secreta ris tot het voorlezen der notulen. Deze werden onder dank onveranderd goedge keurd, hoe\vel ze aanleiding gaven tot eenige besprekingen. Nu volgde het jaar verslag van den Penningmeester, waaruit bleek, dat „Sursum Corda" op een gunstig jaar kon terugzien. Hierna werd door het bestuur een oommissie benoemd tot het nazien van de rekening en bescheiden, n.l. de dames G. Touw en A. Berends en de heeren J. de Koning, B. Vlasman en Joh. Wolvers. Deze commissie rapporteerde, dat alles in orde was bevonden'. De voor zitter dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Tijdens dit onderzoek werd de vereeniging door den heer Snee- boer koffie aangeboden. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Nu vroeg de Directeur 't woord. Hij sprak zijn dank uit voor de bewezen hulde, hem betoond op de uitvoering van 29 Oct. jl. Hij hoopte, dat „Sursum Corda" nog vele jaren in geluk en voorspoed mocht blijven voortbestaan en bestuur en leden steeds in goede harmonie mogen samen werken. Hierna sloot de voorzitter met den Chr. groet de vergadering, waarna nog gezellig samenzijn, waarvoor elk lid 3 consumptóe- bons ontving, welke onder luide toejuiching werden geaccepteerd. Dit gezellig samen zijn begon met de Polonaise, waarna ver der de avond werd doorgebracht met dansen afgewisseld door zang, voordrach ten, gezelschapsspelletjes enz. Ongemerkt was het twee uur geworden •n tijd om te soheiden. De voorzitter spoor de nu allen aan naar huis te gaan, wat dan ook heel netjes en ordelijk verliep, 't Was een ware feestavond voor allen en het bestuur hoopte dan ook nog vele jaren zoo'n prettige jaarvergadering te mogen houden. Muziekver. „Symphonie". De muziwk- vereeniging „Symphonie" alhier, zal haar eerste wint^ruitvoering geven op Dinsdag 25 Nov. e.k. Evenals de vorige malen zal weer een bekende humorist optreden om afwisseling te brengen en 't de bezoekers zoo gezellig mogelijk te maken. Na afloop weer een gezellig bal na. N00RDWIJKERH0UT. Tentoonstelling St. Marthavereeniging. Zondag 16 November van 111 uur cu van 37 uur zal er in het Patronaatsgebouw van St. Victor een tentoonstelling worden gehouden van gemaakte goederen, we'ke vervaardigd zijn door de dames van de St. Martha-naaivereeniging. Tevens zal er dien dag een bazar gehouden worden met aller lei vermakelijkheden en attracties. O.a. rad van avontuur, vliegtent, touwtrekken, grab belton enz. enz. welker opbrengst is ten bate der armen van de parochie. Daar iedereen van hel nuttige doel overtuigd zal zijn verwacht de St. Marthavereeniging. hoewel de tentoonstelling andere jaren reeds een succes geweest is, een nog groo ter batiger saldo te kunnen boeken. OEGSTGEEST. Bcuwvakarbeidersbond. Te Oogstgeest is opgericht een afdeeling van den R. K. Bcuwarbeidersbond. Deze afdeeling wordt voor het grootste deel gevormd door die leden, welke gerui me» tijd reeds lid waren van de afdeeling Leiden. Wij vertrouwen, dat deze nieuwe afdee ling ook moge uitgroeien en da-t onze pro pagandisten niet zullen rusten voor en aleer de laatste R. IC. Bouwvakarbeider is ingeschreven. Deze nieuwe afdeeling zal zich toe moe ten leggen om de jeugdige Bouwvakarbei ders ook fo brengen tot het lidmaatschap van onzen Bond. De nieuwe Afdeeling wenschen wij toe veel werk cn strijdlust voor de doorvoering van ons beginsel in het bedrijfsleven. Allen die tot deze oprichting hun me dewerking hebben verleend onzen oprech ten dank. WARMOND.' Volksbond. Gisteren hield de R. K. Volksbond afd. Warmond een druk be zochte algemeene vergadering in hotel „De Slad Rome De secretaris was door fami lie omstandigheden afwezig. Door den NET ALS VROEGER Ten bate der Vereeniging „Hulp in de huishouding en de Baby" wordt op 14, 15 en 16 November a.s. een kermis georganiseerd in de kleine zaal der Stadsgehoor zaal. Net als vroeger, toen u stralend Op een houten paardje zat, Net als vroeger, toon u blijde Ongeveinsde vreugde had Net als vroeger, toen u ijv'rig Eerst aan alle kramen zocht, Voor u voor uw kenniscentje Een of ander lekkers kocht. Net als vroeger, toen u peinsde, Wat zal 't met mijn oentje doen, Zal 'k een oliebol gaan koopen, 'n Zuurstang of een natte zoen? *- Of zal 'k draaien in den molen Ofeen mooie luchtballon? Net als vroogcv; 't duurde uren, Voordat u besluiten kon. Net als vroeger wordt het morgen En twee dagen nog daarna. Net als vroeger woor eens kermis Voor de kind'ren, Pa en Ma. Net als vroeger, echte vreugde En attracties bij de vleet, Net als vroeger mooie kramen, Niemand, die dat ooit vergeet. Net als vroeger, toen u kind was En 't u zooveel vreugde deê, Net als vroegerhet verschil is, U neemt nu meer centen mee! *- Een soort snoepgoed voor kinderen. TROUBADOUR. voorzitter werd de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze geopend, terwijl deze er zijn voldoening over uitsprak, dat zoovelen ter vergadering waren gekomen, ondanks het feit, dat eerst kort geleden een alge meene vergadering had plaats gevonden. Hierna werden door den loco-secretaris de notulen der vorige vergadering voorge lezen en zonder op- of aanmerkingen vast gesteld. De voorzitter deed vervolgens voorle zing van door verschillende afdeelingen gedane voorstellen, welke voorstellen ter behandeling zouden worden voorgelegd aan de Centrale Raad. Deze voorstellen wor den na eenige discussie allen voor kennis geving aangenomen. Hierna werd overgo gaan tot verkiezing van een afgevaardigde voor de Centrale Raadsvergadering. Als zoodanig werd gekozen de heer H. J. Ha verkort en als plaatsvervanger de heer J. Hoogeboom. De heer Haverkort deelde mede bereid te zijn zijn benoeming te aanvaarden. Met algemeene stemmen werd beeloten den heer Haverkort een vrij man daat te geven. Het spijt mij, aldus do voor zitter, te moeten medcdeelen, dat wegens het heerschen van diphtheribis in deze ge meentc het concours van de tooneelclub moet worden uitgesteld, zoodat de reeds vastgestelde uitvoeringen komen te ver vallen. Door het. bestuur zal nog nnder bekend gemaakt worden, wanneer deze uitvoeringen thans zullen plaats vinden. Te dezer zake werden door enkele leden nog vragen gesteld, welke door den voor zitter werden beantwoord. Op 16 Novem ber, aldus de voorz., zal een H. Mis worden opgedragen voor de levende en overleden leden van onzen Bond. Met aandrang ver zocht spreker zooveel mogelijk deze plech tigheid bij te wonen. Bij bespreking St. Nicolaasfeest deelde de voorz. mede, dat clank zij het feit, dat een ingezetene dezer gemernte voor dit doel een groote gift beschikbaar heeft ge steld, het St. Nieolaas-kinderfeest weder doorgang kan vinden. Hij bracht mede eon woord van hartelijken dank aan de com missieleden voor de vele moeiten welke do ze leden gedaan hadden de bcnoodigde gel den bijeen te brengen, waarbij hij meende te moeten opmerken, dat het een treurig verschijnsel was dat te dezer zake zoo wei nig steun was ontvangen van de jongere le den. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uitvoerige discussie, waaraan ver schillende leden deelnamen. Hierna kwam aan de orde „Ziekenfonds- wijziging". Bij de nieuwe ziektewet, aldus spreker zijn verschillende categoriën van werknemers opgenoemd, waaraan eerst na drie dagen een uitkeering wordt toegc kend. Teneinde deze drie dagen voor die categoriën ook te doen uitkecren stelde de voorzitter voor de uit de kas toe te ken nen bij'age to verhoogen van 5.40 op 10.80 "waardoor ook een inkomen voor deze drie dagen verzekerd is. Na eenige bespreking werd met algemeene stemmen hiertoe besloten en de regeling te doen ingaan vanaf heden. Bij do gebruikelijke rondvraag zou de heer Wijers willen zien dat' vanwege den Volksbond pogingen in het werk werden gesteld om van B. en \V. gedaan te krij gen, dat de kinderen die zich willen la ten inenten tegen diphtlieritis niet naar Leiden behoeven doch dat. zulks kan gc schiedcn in Warmond. Spreker is van oor deel dat zooveel geld voor andere luxe wordt uitgegeven dat waar het hier betref de volksgezondheid tegen deze uitgaven toch geen bezwaren kunnen bestaan. Na eenigo bespreking wordt besloten te dezer zake een onderhoud te vragen met B. en W. Nog door verschillende andere spre kers werden vragen gesteld die allen meer of min een huishoudelijk karakter droe gen. Nadat deze door den voorzitter op bevredigende wijze waren beantwoord werd do vergadering onder dankzegging voor do aangename discussies gesloten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7