BINNENLAND Nieuw Pachtrecht De Man van Nergenshuizen DONDERDAG 13 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Nu de Tweede Kamer de nieuwe rege ling der pacht en het ontwerp over de pachtcommissies heeft aangenomen, willen we (hoewel ze daardoor natuurlijk nog niet van kracht worden) hier geven een kort overzicht daarvan, dat wij aantroffen in het „Handelsblad". Het komt bij deze ontwerpen vooral hierop neer: „pacht" wordt, los van „huur", in ons Burgerlijk Wetboek afzonderlijk ge regeld. Pachtovereenkomsten voor langer dan een jaar moeten schriftelijk worden aan gegaan, worden anders geacht voor onbe- paalden tijd te zijn gesloten en deelpacht- afspraken worden geacht in geld te zijn, wanneer ze niet schriftelijk zijn aangegaan. Koop vernietigt een pachtovereenkomst niet-, de verkooper neemt do rechten en verplichtingen van den oorspronkelijken verpachter over. Bij den dood van pachter of verpachter gaat de overeenkomst niet van rechtswege te niet Zij kan op wensch van de erfgenamen van den overledene door den kantonrechter worden ontbonden. Reparatiën, behalve ..dagelijksche en ge ringe", komen voor rekening van den ver pachter en mogen, als de laat-ste in ver zuim blijft te zijnen koste door den pach ter worden verricht. Na afloop van een overeenkomst van langer dan een jaar heeft bij opzegging de pachter recht op een schadeloosstelling van door hem aan gebrachte verbeteringen, waarvan hij den verpachter tijdig mededeeling heeft ge daan, tenzij bij de overeenkomst anders ware bepaald. Bij buitengewone omstandigheden (prijs verlaging van producten daaronder niet begrepen) die de opbrengst van het ge pachte stuk doen verminderen, heeft de pachter recht op verlaging van de pacht. Hij moet echter verhooging toestaan, wan neer door publiekrechtelijke lichamen den verpachter buitengewone lasten worden opgelegd voor werken, waardoor des pach ters bedrijf wordt gebaat. De pachter mag gedaante, inrichting of bestemming van het gepachte niet veran deren. Overeenkomsten voor meer dan één jaar aangegaan, moeten 18 mnd. voor het einde schriftelijk worden opgezegd en zóó dat Se pachter behoorlijk in staat is de vruchten van het laatste padhtjaar te innen, waarbij „opkomende" en „afgaande" pachter el kaar moeten gerieven. Komen verpachter of pachter hun wettelijke verplichtingen niet na, dan kan de overeenkomst door den kantonrechter tusschentijds worden ont bonden. Dat kan ook geschieden, wanneer de verpachter „in 't belang der volkshuis vesting, handel en nijverheid" een andere bestemming aan (een deel van) het ge pachte meent te moeten geven. Bij het einde eener pachtovereenkomst, kan de kantonrechter haar, op verzoek van den pachter, ten hoogste tweemaal en voor in maximum tien jaar verlengen, waarbij de rechter ook den prijs bepaalt. Van de beslissingen van den kanton rechter staat beroep op de arrondisse mentsrechtbank open. Het tweede ontwerp bepaalt, dat in elke provincie een of meer pachtcommis sies worden ingesteld, bestaande uit een voorzitter (jurist) en ten minste vier leden, waaraan plaatsvervangers (die van den voorzitter moet jurist zijn) kunnen worden toegevoegd. De leden zijn voor de helft pachters, voor de wederhelft verpachters. De taak dezer commissies is het geven van voorlichting aan den rechter in een zaak van pacht tot oordeelen geroepen, het ontwerpen van model-pachtconiracten, het geven van adviezen en scheidsrechter lijke uitspraken nopens pachtovereenkom sten en het vaststellen en wijzigingen van deze overeenkomsten, wanneer partijen zich van te voren bereid hebben ver klaard zich aan de beslissing der pacht- commissie te zullen onderwerpen. De pachtcommissie kan getuigen en des kundigen oproepen en, al of niet na be ëindiging hooren. RöNTGENSTRALENWET. Bescherming van gebruikers en patiënten tegen ongewenschte ge volgen. Ingediend is een wetsontwerp houdende regelen betreffende het hebben van Rönt- gen-toestellen en het in voorraad houden van radio-actieve stoffen. Volgens dit ontwerp zal het verboden zijn een toestel, dat stralen voortbrengt, te hebben of radio-actieve stoffen in voor raad te houden, zonder schriftelijke ver gunning van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. In de Memorie van Toelichting wordt er op gewezen, dat de Röntgen stralen de eigenschap hebben dat zij het menschelijk organisme kunnen aantasten. De bes issing of een vergunning zal wor den verleend, moet afhankelijk zijn van de waarborgen voor beveiliging en van bekwaamheid om met het toestel om te gaan. CONTROLE WEGENBELASTING. Adres van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. Alleen'steekproeven De Besturen van den A. N. W. B. Toe ristenbond voor Nederland en van de K. N. A. C. hebben zich met een adres ge richt tot de Ministers van Financiën, Wa terstaat en Justitie, waarin zij uiteenzet ten, dat hen geregeld van verschillende zijden klachten bereikten oever de con trole, waaraan de bezitters van motorrij tuigen vanwege de controleerende instan ties, genoemd in art. 23 van de wegenbe- lastingwet, worden onderworpen. Zij zijn van meening, dat voor' de weg gebruikers in deze reeds, zij het ook niet afdoende, toch in niet onbelangrijke mate verbetering zou kunnen worden gebracht, indien bedoelde controle waarvan de nood zakelijkheid overigens ten volle wordt in gezien, als regel zou kunnen worden be perkt tot het houden van steekproeven en niet zooals thans gebruikelijk, dat alle langs een zekeren weg rijdende motorrij tuigen gedurende een bepaald tijdsverloop aan een onderzoek worden onderworpen, waardoor ongewenscht oponthoud kan ontstaan. L00NEN IN DE SI GAREN INDUSTRIE. Rapport commissie van onderzoek. De commissie van onderzoek in do si- .•enindustrie bestaande uit de heeren -Zaalberg, directeur-generaal van den Arbeid, voorzitter; prof. H. Kaag te Til burg: Wijsmuller, accountant te Bussum, heeft rapport uitgebracht inzake de loonen in de sigarenindustrie waarvan de eind conclusie luidt als volgt: De commissie is eenstemmig van oor deel, dat het economisch niet gerechtvaar digd zou zijn boven wat is toegestaan op het oogenblik een loonsverhooging in de sigarenindustrie te geven. Eenerzijds blijkt duidelijk dat de sigarenindustrie geen grootere lasten kan dragen en de huidige conjunctuur geen spoedige verandering van den toestand mag doen verwachten. Anderzijds, dat de loonen en de indexcij fers een tendenz vertoonen ten gunste der werknemers. DE UTRECHTSCHE JAARBEURS. De gebouwen nog te klein. In een te Utrecht gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Jaar beursgebouwen werd het jaarverslag 1929- 1930 goedgekeurd, benevens de balans en winst- en verliesrekening over dit boek jaar. De exploitatie-rekening sluit na rui- me-afschrijving op de bezittingen met een voordeelig saldo van 22.967.66. In het jaarverslag wordt er o.m. de aan dacht op gevestigd, dat de tot stand ge komen uitbreiding nog niet voldoende is geweest om volledig te voorzien in het ge brek aan plaatsruimte, zoodat plannen in overweging zullen genomen worden om door verdere uitbreiding van den Jaar- beursbouw aan dit tekort zoo spoedig mo gelijk tegemoet te komen. AANTAL RIJWIELEN IN NEDERLAND. Op bijna drie personen één rijwiel. De jaarlijks ter beschikking komende gegevens betreffende het aantal verstrekte rijwielplaatjes doen zien, dat het aantal in Nederland gebruikte rijwielen jaar op jaar zeer sterk stijgt. Het aantal rijwielen waarvoor belasting werd betaald, vermeerderd met het aan tal rijwielen waarvoor kosteloos rijwiel plaatjes worden verstrekt bedroeg in het: Belastingjaar Aantal 1 Augustus31 Dcc. '24 1.810.700 192.) 2.222.739 1926 2.265.625 1927 2.324.501 1 Jan. '2831 Juli '29 2.57S.653 1 Aug. '29—31 Juli '30 2.703.073 Sinds 1925 het eerste volle belasting jaar steeg derhalve het aantal met meer dan 20 pet., terwijl in het tijdvak 1 Jan. 1925 tot Juli 1930 de bevolking toenam met. 8 pet. Ter toelichting van de cijfers zij ver meld, dat aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek niet inbegrepen zijn de rijwie'en, welke niet voorzien behoeven te zijn van een rijwielplaatje, n.l. kinder rijwielen, driewielige rijwielen voor ge- brekkigen, dienstrijwielen voor Land- en Zeemacht, aan het Staatsbedrijf der Pos terijen enz. en van Rijk- en Gemeentepo litie en rijwielen van tijdelijk hier te lande verblijvende personen. Men begrijpt, dat met medetelling van deze rijwie'-en, het totaal aantal niet on belangrijk zou stijgen. Gemeentelijke verzekering tegen ziekenhuiskosten. De gemeenteraad van Haarlem nam gis teren een voorstel van B. en W. aan om van gemeentewege een verzekering tegen kosten van ziekenhuisverpleging in het le ven te roepen ten bate van gehuwde per sonen met een maximum inkomen na kin deraftrek van 5000 en ongehuwde perso nen met een maximum inkomen van 3500. Deze verzekering, de 'eerste dergelijke in ons land, geeft recht op ten hoogste tien weken ziekenhuisverpleging met alle daar aan verbonden kosten. De premie bedraagt 0.25 per week per persoon. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijder tegen boerenwa gen gebotst. Aan de gevol gen overleden. Gisteravond te zes uur is op den Elft- weg onder de Gemeente Yelp bij Grave een ernstig verkeersongeval gebeurd. Op den Rijksstraatweg Den BosohNijmegen reed de-20-jarige motorrijder S. F. uit Nijmegen tegen een boerenwagen, die van een deug- delijken reflector was voorzien. De motor rijder en de duorijder werden op den weg geslingerd. S. F. werd in deerniswekken- den toestand naar het ziekenhuis te Grave overgebracht, alwaar hij bij aankomst over leed. De duorijder kwam met den schrik vrij. Motorrijder tegen een tram gebotst. Zijn toestand zorg wekkend. Woensdagmiddag omstreeks half een is op het Harstenhoekplein te Scheveningen een ernstig motor-ongeluk gebeurd. De dertig-jarige heer C. viel met zijn motor en bekwam een ernstige schedel fractuur. De Geneeskundige Dienst ver voerde hem naar het Roode Kruis-Zieken- huis. Omtrent deze aanrijding vernemen wij nader, dat de motorrijder in botsing is ge komen met een bus van lijn L der H. T. M. Een voorloopig onderzoek heeft uitge wezen, dat de remmen van het motorrijwiel niet in orde waren. Met een zware sohedelfractuur werd de man in zorgweklcenden toestand naar het Roode Kruis Ziekenhuis vervoerd. UIT DE RADIO-WEREL? Programma's voor Vrijdag 15 Nov. Huizon, 1875 M. (Uitsl. NCRV.-uitzending). S.15 Gramofoon. 10.30 Korte Ziekcndienst. 11.00 Gramofoon. 12.302.00 Solistenconcert (viool, cello, xylophoon, piano). 2.003.30 Gramofoon. 3.305.00 Solistenconcert (viool, cello, piano). 5.005.15 Gramofoon. 5.15 Orgelconcert door R. G. Greveeoeur 6.15 Radiopraatje. 6.45 Engelsehe les, 7.15 Lezing over rozen, door A. J. Her wig. 8.00 Concert. 10.30 Persberichten. 11.4011.30 Gramofoon. Hilversum, 298 M. 8.00 Gramofoon. 10.00 V. P. R .0. Morgenwijding. 10.15 Fr. Pauwels, voordracht. 10.30 Concert. Zang en piano en voor dracht. 11.30 Gramofoon. 12.00 Concert door het Omroeporkest. J. Noaoh, piano. 2.05 Dr. W .G. N. v. d. Sleen: Onstveen- plavssen. 2.303.00 Gramofoon. 3.004.00 Concert door het A. V. R. O.- kwintet. 4.00 Gram of oon. 4.45 Kinderverhalen. 5.30 Orgelconcert door L. Jong. 8.00 Concert door het V. A. R. A.-orkest. 6.55 W. Ploeger, over het St. Nicolaas- feest. 7.00 Actueel allerlei v. h. N. V. V. 7.15 Literaire causerie door A. M. de Jong. 8.00 Y. P. R. O.-uitzending. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel door L .H. Warner. J. de Ferrars (sopraan). 1.50 Gramofoonplafcen. 2.50 Uitzending voor scholen. 1 Ernstige val. Op den Kerkradersteenweg te Kerkrade, werd bewusteloos langs den weg gevonden de mijnwerker H. In het ziekenhuis werd geconstateerd, dat H. een zware schedel breuk had bekomen. De oorzaak kon nog niet worden opgehelderd. Van een dak gevallen. Naar het R. K. ziekenhuis te Winscho ten werd gisteren overgebracht de zink- werker J. E. uit Finsterwolde, die uit den dakgoot van een huis in een pen van een hek was gevallen. Zijn toestand is zeer zorgelijk. Verdronken. Uit een sloot te Kaatsheuvel is opge haald het lijk van den 66-jarigen stoelen- matter D. v. W. HET HOOGE WATER. De stand van de Vecht. De waterstand der Vecht was, zooals reeds bericht, Dinsdag bij Nieuwersluis opgeloopeiL tot 68 c.M. plus N. A. P. De commandant van het depot der po- litietroepen stond met zijn manschappen gereed om eventueel hulp te verleenen. Woensdagmorgen om tien uur was de Vecht gestegen tot 74 c.M. plus N. A. P. Een aantal manschappen, ondev leiding van een sergeant-majoor, begaven zich hierop naar den Mijndensche dijk. In Loenen stroomde op verschillende punten het water over den straatweg. Ver schillende buitenplaatsen ondervonden 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing on Nieuwsberichten. 7.00 Concert Strijkkwartet. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. Orkest. H. de Frey (ao- praan). 9.20 Berichten. 9.55 Concert. G. Parker (bariton), strijk kwartet. 11.05 Lezen. 11.20 Dansmuziek. 11.3512.20 Dansmuziek. P a r ij „R a d i o P a r i s". 1725 M. 12.502.20 Grammofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaton. 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 „Mireille", Opera van Gounod. So listen, koor en orkest. Langenberg, 473 M. 6.207.50 Gramofoonplaten. 9.3510.35 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Solisten-concert. 7.20 Orkestconcert. Daarna tob 11.20 Concert. aalundborg, 1153 M. 10.3511.05 Uitz. voor scholen. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcerb en zang. 4.205.00 Kinderuurtje. 7.209.20 Orkestconcert en zang. 9.4011.50 Dansmuziek. Brussel, 508,5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonplaten. 8.35 Speciaal concert. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de S. A. R. O. V. Z e o s e n, 1635 M. 5.45-1-6.20 Lezingen. 6.206.50 Gramofoonplaten. S.2011.20 Lezingen. 1.2012.15 Gramofoonplaten. 12.15—1.20 Berichten. 1.201.50 Gramofoonplaten. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 9.20 Berichten. Daarna tot 11.50 Orkest concert. grooten overlast van het steeds stijgende Vechtwater. Te Vreeland stroomde in de Boter buurt het Vechtwater van achteren de woningen Naar men ons mededeelde, is de Vecht thans even hoog als in Januari 1926, toen allerwegen hulp geboden moest worden. De burgemeester van Loosdreeht heeft zich in verband met den hoogen water stand van de Vecht mot den hoofdingenieur van den Pror Waterstaat te Utrecht 'in verbinding gesteld om te zorgen, dat- een vaarverbod zou worden uitgevaardigd. Woensdagmiddag is dit afgekondigd. Boerderij afgebrand. Dinsdagmiddag brak door onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij, genaamd „Kinnerserhof" te Hunsel (L.), eigendom van en bewoond door den land bouwer W. Peoters. In korten tijd stond de stalling, waarboven een groote hoeveel heid hooi lag, in lichte laaie Van de stal ling sloeg het vuur over naar de boerderij zelf die tot den grond toe afbrandde. Hot vee en eenig huisraad konden grootendeols gered worden. Verzekering dekt de schade. Inbraak bij een havenarbeider. Uit de woning van den havenarbeider A. P. v. Z., aan de Van Spcykstraat, te Rotterdam, zijn uit een linnenkast een bedrag van 700, een nikkelen horloge met ketting en twee halve guldenstukken gestolen. FEUILLETON door yiCTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 26) Was zij mij dien anderen avond buiten gewoon bevallig voorgekomen, hier in het getemperde licht, dat haar blanke hals be scheen en haar blik van droefheid en sm;n nog sterker deed uitkomen, hield de schoonheid van Mercia mij als 't ware in een soort van betooverd zwijgen gevangen. „Ik heb mij reeds herhaalde malen afge vraagd, of ik ooit weer het voorrecht zou hebben, U nog eens weer te zien", zei ik eindelijk met een zucht van voldoening. ,En is U nu bevredigd?" sprak zij bitter en ze keek mij met zoo'n plotselingen blik van verontwaardiging aan, dat ik er van verbaasd stond. „U heeft mij voor het overige van mijn leven, mijzelf leeren ha ten en verachten. Denkt u dat ik u ooit kan sien, zonder er aan herinnerd te worden, dat ik mijn vader ontrouw ben gew.-rden „Indien U van meening is, dat U er uw vader een dienst mede bewees, door mij een kogel in het hoofd te jagen", antwoord de ik, „geloof ik, dat U hem verkeerd be oordeelt." Zij zat een weinig voorover geb .gen met haar hand op den arm van den stoel en haar donkere oogen strak en bijna mede lijdend op mij gericht. „O, kon ik het maar begrijpen", klaagde zij. „Ik weet niet, hoe het komt. maar ik kan niet gelooven, dat U mij voorliegt en toch „En toch?" echo'de ik, toen zij zweeg. Zij keerde zich met een soort wanhoops gebaar af. „En toch bid ik God", sprak zij bedroefd, „dat wij elkaar na dezen avond niet meer zullen ontmoeten." „Er bestaat groote kans, dat uw gebed zal verhoord worden", zei ik; ..tenminste te oordeelen naar de ondervinding, welke ik den vorigen nacht heb opgedaan." Zij keek vlug naar mij op. „Wat bedoelt „Ik haalde mijn schouders op. „Ik be doel, dat een huisknecht dien ik 's mor gens had gehuurd, in den nacht een zeer ernstige poging deed, mij te vermoorden." Ik zag haar kleur verschieten tot albast. „O, hemel", sprak zij met een zucht, ter- wij] zij haar handèn tegen haar borst druk te. „Heeft U letsel bekomen stamelde zij' „Neen", zei ik, „mij overkwam niets, maar dien huisknecht wel, doch dat was zijn eigen schuld. Het is zoo moeilijk te onderscheiden, wat iemand in het donker uitvoert." Toen zweeg ik even en keek haar recht in het gelaat. „Het eigenaardigste van het geval is, dat die bediende mij werd aanbevolen, met uitstekende getuigen van sir Henry Tregattock Zij ontweek mijn blik niet, maar bij mijn laatste woorden werd zij, zoo mogelijk, nog bleeker. „Sir Henry Tregattock", herhaalde zij werktuigelijk. „Ja, werkelijk", ging ik voort op eenige zins vertrouwelijken toon. „Ik kreeg hem door bemiddeling van het verhuurkantoor van Seagrave, U weet wel op Hanover- square. Het wa-s geen vergissing, want ik was daar 's morgens zelf geweest en Sea grave verzekerde mij, dat de getuigen niet alleen goed in orde waren, maar dat hij zelf Tregattock had opgebeld en deze per telefoon de goede referenties had beves- tigd." Ik zag, dat zij een lichten schok kreeg, dien zij echter oogenblikkelijk meester was. „En?" fluisterde zij. Ik lag achterover in mijn stoel. Ik voelde mijzelf wel een weinig wreed, maar toch deed hei mij genoegen haar verslag uit te brengen. „Nu komen wij aan het meest interessante gedeelte van de geschiedenis", vervolgde ik. „Vanmorgen hoorde ik van Seagrave, dat niet alleen het getuigschrift valsch was, maar dat iemand tijdens af wezigheid van Tregattock, door zijn tele foon met Seagrave had gesproken. Sir Hen ry scheen blijkbaar niets van de zaak te weten." Zij zwoeg eenige oogenblikken. Haar wimpers knipten snel en haar oogen had den een verwarde uitdrukking. „Ik begrijp het niet goed", sprak zij eindelijk. „Waarom had U een nieuwen huisknecht noodig? Den nacht te voren, was er toch eën in uw huis." „O ja", onderbrak ik haar, „mijn goede Milford. Maar ziet U. een van uw vrienden is zoo welwillend geweest, hem te vergif tigen." „Vergiftigen?" herhaalde zij gerekt, als wilde zij daardoor haar oprecht geineenden afschuw te kennen geventoen boog zij zich voorover en vroeg: „Bedoelt U, dat uw huisknecht dood is „O, neen, gelukkig niet", zei ik luchtig jes. „Wij zijn heusch een taai stel, Milford en ik. Maar zij hebben toch hun best ge daan en per saldo moogt U den steen niet opnemen en op hen werpen. U miste mij meesterlijk op drie meter afstand." Ik vrees, dat de laatste zinspeling on- noodig was. Mercia had gedurende een oogenblik haar gelaat met haar handen bedekt en toen zij ze weer wegnam, zag ik, dat haar oogen van toorn en verontwaardi ging schitterden. ,,'t Is verschrikkelijk", stotterde zij. „Ik wist niet ik ik heb wel iets gehoord maar in werkelijkheid begreep ik niet het Zij brak plotseling af. „Het is natuurlijk die scherpzinnige mijn heer Guarez geweest. Juist iets, wat men kan verwachten van iemand met zoo'n naam. Ik kon mij werkelijk niet indenken, dat U er iets mede te maken had." „Hoe laat was het, toen dat kantoor te lefoneerde". vroeg zij,-nu veel kalmer. Ik schudde mijn hoofd. „Ik weet het niet- precies, maar dat kan ik wel onder zoeken. Het was in ieder geval Woensdag namiddag." „Ach", sprak zij, het woord inhaleèrend. Toen -/.veeg zij. „Wee: U, dat ik bij de familie Tregat tock gelogeerd ben?" vroeg zij. „Lammersfeld heeft het mij zoojuist ver teld", antwoordde ik. „Maar het komt er niet op aan. Ik ga morgen naar Woodford en blijf eenige dagen bij Maurice Furnivall, zoodoende heeft U niet vee] kans, dat- on aangename ondervinding op te doen, mij weder te ontmoeten." Zij keek mij aan met vreemden blik. „Denkt U daar veiliger te zijn?" vroeg zij. Ik lachte. „Och. 't kan daar al niet ge vaarlijker zijn dan hier in de stad en per slot van rekening is Maurice mijn neef." „Uw neef", herhaalde zij half ongeloo- vig; toen zag ik plotseling een glans van verlichting haar oogen verhelderen, als een openbaring. Met lenig gebaai' boog zij naar mij toe en legde haar hand op mijn mouw. „Om Gods wil, ga er niet heen", sprak zij gejaagd. Op hetzelfde oogenblik klonken er voet stappen in de hal en verscheen de ver vloekte gestalte van Beaucharpp tusschen de bloemen. „Wel, wel, miss de Rosen", sprak hij, op zijn manier humoristisch, „dat ik U gelijk de Arabische prinses moet vinden, onder de palmen 1" De allerliefste Mercia glimlachte op de meest bekoorlijke wijze. „En om dezelfde reden sprak zij opge wekt. „Het is ondraaglijk warm in de bal zaal." „Zonder de andere aantrekkelijkheden van de woestijn", voegde ik er aan toe. „Daar wordt men ten miiïstc niet op zijn tecnen getrapt." „Nietemin", zei de oude man, zich tot Mercia wendend en mij opzettelijk negoe- rend, „zal ik U, met uw toestemming, uit de oase weggeleiden? Toen ik U zocht, kwam ik Sir Henry togen. Hij wilde U gaarne een oogenblik spreken en ik be loofde hem, U bij hem te brengen." Hij bood haar zijn arm fian en na een aarzeling van slechts een halve seconde, stond zij rftet 'n sierlijkp beweging van haar stoel op en nam hem aan. Terwijl zij dit deed, keek zij mij vluch tig aan. „U moet mij de rest van die geschiede nis straks verder vertellen, mijnheer North- cole", sprak zij. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5