DINSDAG 11 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 N00RDWIJKERH0UT. DE OPENING VAN HET NIEUWE RAADHUIS. De opening van het nieuwe raadhuis zal, zooals reeds gemeld, Donderdagmid dag te half drie plaats hebben. Te kwart over twee verzamelen zich de genoodigden, w.o. de besturen der verschillende sociale vereenigingen en vakbonden en enkele no tabelen, zich op het Raadhuis. Burgemeester en Wethouders zullen voor het Raadhuis de komst van den Com missaris afwachten. Ook zullen op het Rao' dein de muziekvereenigingen „Je; Are" en „Harpe Davids" staan op? V i' de Commissaris gearriveerd is, zullen dc Harmonieën een muzikale hulde brengen, waarna de Commissaris door B. en W. in de Raadszaal wordt binnengeleid. De Burgemeester, de heer v. Ierse!, zal hier een rede uitspreken, welke rede door den Commissaris zal worden beantwoord. Hierna zullen nog verschillende ingezete nen het. woord voeren. Na afloop van deze plechtigheid '.al de zangvereeniging „Concordia" in de hal van het Raadhuis een uitvoering geven. De genoodigden bezichtigen daarna het gebouw, waarna ververschingen werden aangeboden. De gemeentebesturen van de omliggen de gemeenten zijn, met het oog op de plaatsruimte niet op dezen dag, doch op Dinsdag van de volgende week tot een be zoek aan het nieuwe Raadhuis Httrenoo- digd. HOOGMADE. Ziekenverpleging. De Vereen. voor Ziekenhuisverpleging hield een buitenge wone leden-vergadering in café N. Opdam Aanwezig 29 leden. Daar de voorz., de heer C. W. Lieverse afwezig was wegens een B. en W.-vergadering te Woubrugge, werd de vergadering geopend door den secretaris, de heer P. Zwetsloot Bzn., die het voorzitterschap waarnam. Spr. heette alle heeren welkom. Daar hel een buiten gewone vergadering was, werden er geen notulen gelezen. Door den voorzitter werd naar voren gebracht, dat de kas van de ziekenhuisverpleging in nood verkeert, en er nog slechts ruim 200.aanwezig wa ren. Daarom komt het bestuur met een voorstel om de uitkeering, inplaats van ge durende 13 weken, terug te brengen op 8 weken. Dit voorstel kan eens rustig wor den overdacht en met elkaar worden be sproken. De heeren A. van der Ploeg en A. v. d. Vooren konden zich, als het niet anders mogelijk was, met het voorstel vereenigen. Het voorstel in stemming gebracht werd aangenomen met 245 stemmen. De heer A. Overvegt vroeg, of wekelijks niet bijbe taald kon worden, bijvoorbeeld 5 cent per week, waarbij men dan bijvoorbeeld weken uitbetaald kon krijgen. De heer P. Zwetsloot Bz zegt, dat het thans nog al een tijd is om „bii te betalen" Het is tegenwoordig alles „crisis" wat men hoort. Het voorstel-Overwegt werd aange houden tot de volgende vergadering. De heer H. de Kleer zou gaarne zien een pro- pagandaclub om meer leden aan te wer ven; hij meende, dat nog wel meer dan 100 leden konden worden aangenomen. Dit werd ondersteund door den heer P. Zwetsloot Bz. De heer A. Colijn betreurde het, dat de armen van Hoogmade zich te ruggetrokken hadden, om steun te verloe nen aan de ziekenhuisverpLeirinp. Op het oogenblik bedraagt het ledental 279. De heer J. J. van Wieringen vroeg hoe lang men lid moet zijn, eer men trekt. De voor zitter zeide, dat men 3 maanden lid moet zijn. verder werden er meerdere vragen gesteld, waar men niet op in kon gaan, daar het geen jaarvergadering was. Nadat de rondvraag gehouden was, werd de ver gadering gesloten. HILLEG0M. Postverbinding. De postverbinding tusschen Hillegom, Lisse en Sassenheim is niet in orde. Een expresse bijv. 's avonds na de laatste buslichting te Sassenheim gepost, werd te Hillegom om half twee den volgenden middag besteld. Naar men ons mededeelt, schuilt de fout niet aan de postkantoren te Sassenheim of Hillegom, doch in den grooten omweg, dien zulk een brief moet maken. Met Lisse en omgekeerd is het vrijwel eender gesteld. Verandering hierin zou zeker wensc-helijk zijn. Beplanting. De inwoners onzer ge meente zijn door de vereeniging „Bloem bollencultuur" opgewekt, eens bijzondere zorg te besteden aan de tuinen en tuintjes bij en voor de woonhuizen en villa's. Dit betreft niet alleen de leden van de Ver eeniging, doch evenzeer alle andere huis eigenaren. Er worden zelfs prijzen uitge loofd voor de mooiste beplanting. Nu het tijd wordt tot die beplanting over te gaan, willen we aan dezen goeden opzet gaarne herinneren. Hillegom maakt nog een poover figuur bij de omliggende gemeenten en dit wan best anders worden". WARMOND. Diphtheritis. Bij het hoofd der O. L. school hebben zich 9 en bij het hoofd der school met den Bijbel 10 leerlingen aange meld die op kosten der gemeente naar Leiden zullen gaan om te worden inge ënt tegen diphtheritis. Voor de leerlingen der R. K. school bestaat gelegenheid zich aan te melden bij het hoofd dier school, den heer Burcksen. Motor in de sloot. De heer J. M. uit Hillegom reed gistermiddag met groote vaart over den weg nabij de Korenmolen- brug. Bij den draai daar ter plaatse ver loor hij het beheer over zijn stuur en reed hals over kop in een aan den weg gren zende sloot. Wonder boven wonder kwam hij er slechts met enkele schrammen af, terwijl zijn motor daarentegen zeer zwaar werd beschadigd. GEMEENTERAAD STOMPW1JK—VEUR Vrijdagavond te 7.30 uur kwamen de Raden der Gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bijeen. Voorzitter Burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen na opmerkingen van de heeren Small en Willemse worden goed gekeurd. Ingekomen is bericht van het verificatie- bureau inzake kasopneming der bedrijven en rapport. Schrijven van de heeren Van Dongen en Glasbergen, dat zij zijn gepas seerd bij een aanbesteding, enz.; alle stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen na een opmerking Verheijen inzake schrij ven van Van Dongen en Glasbergen. De voorstellen tot uitbreiding gasbuizen- net aan den Veurschen Achterweg worden z. h. s. aangenomen, terwijl na enkele be sprekingen aan de Comm. van Beheer machtiging wordt verleend om eveneens nog een 3 cf 4-tal aanvragers aan den Ach terweg aan te sluiten, wanneer het de Comm. van Beheer blijkt, dat deze aan sluitingen rendabel zijn en geen nadeel voor het bedrijf opleveren. Bij het voorstel tot wijziging afschrij vingspercentage Gasfabriek vraagt de heer Willemse, of de afschrijving werkelijk zoo veel c 1 aat, als er wordt voorgesteld. Het bevreemdt hem, dat de afschrijvingen nu wel kunnen geschieden en vroeger niet. Hij zet zijn standpunt nader uiteen. De heer Smalle wil iu deze zijn volle vertrouwen stellen in de Comm. van Be heer, terwij) de heer Borst verheugd is, dat dit voorstel is gekomen. Dit pleit voor het goede beleid aan het Gasbedrijf, riet voorstel wordt dan z. h. s. goedgekeurd. Vaststelling instructie Boekhouder-Kas sier Li ebt be cl rijf. De heer Small zegt met veel genoegen deze instructie te hebben gelezen. Alleen heeft het hem gefrappeerd, dat de Boekh. geheel is aangewezen op de instructies van de Comm. van Beheer. Art. 21 wil hij in zooverre wijzigen, dat de Raad in hoogste instantie uitspraak doet. Er worden hierover enkele besprekingen gevoerd, waarna de Comm. van Beheer de wijziging van art. 21, zooals is voorgesteld, onveranderd overneemt en de instructie z. b. s. wordt vastgesteld. De bedrijfsbegrootingen. Behandeling bedrijfsbegrootingen, dienst 1931. De heer Willemse zegt, dat men kan zien, dat de Comm. van Beheer alles doet om de zaken in goede banen te leiden. Hij wil de Comm. eenige wenken geven en hij vertrouwt, dat men deze zal apprecieeren. Hij merkt op, dat de Comm. van Beheer heeft toegezegd, dat de Raden een prijs- schema van enkele dingen zouden krijgen, doch tot heden heeft men deze nog niet gehad. Toen de verlaging van den gaspnjs op 6 cent is gebracht, had hij gedacht, dat de Comm. van Beheer hiervoor groote re clame zou maken, doch niets van dit alles, dit zou toch ten voordeele van het bedrijf zijn. Tot zijn spijt heeft hij zelfs moeten constateeren, dat B. en W. van Stompwijk hierin niet zijn voorgegaan, daar zij de lo kalen der O. L. school, welke verhuurd wer den, niet met gas verwamd hebben en z j. dient totch het Gemeentebestuur het goede voorbeeld te geven. Hij bespreekl het ■contract inzake Elec- triciteit met de „Starlift', hier is z.i. niet juist gehandeld. De voorz. zegt, dat de Comm. van Be heer steeds dankbaar zal zijn voor goede wenken. Van het geven van een prijsschema is den voorz. nieïs bekend. Reclame is er door de Comm. van Beheer wel gemaakt, doch zonder succes. Inzake het niet-gebrui- ken van gas in de schoollokalen zet de voorz. het standpunt van B. en W. uiteen. Met „Starlift" heeft de Comm. van Beheer geconfereerd. Er is een zekere afname ge garandeerd en verlies heeft het bedrijf van •„Starlift" nog niet gehad. De heer Verheijen zegt, dat het een ge lukkig verschijnsel is, dat men bij de £il- gemeene beschouwingen kort kan zijn. De Comm. van Beheer doet alles om de zaken goed uit te voeren en z.i. wordt er een goede bedrijfspolitiek gevoerd. Er moeten zooveel mogehjk aansluitingen komen, dit kan niet anders dan ten goede komen van het bedrijf Z.i. moeten de bed ijven deze menschen de middelen verschaffen om gas te kunnen gebruiken; men moet gasstellen en ornamenten verkoopen aan de bedrijven zelf en hierv reclame maken. Inzake et Electriciteitsbedrijf zijn nog eenige vernieuwingen noodig aan den Broekweg, waar geen licht genoeg is. Ook moeten de lichtpalen verplaatst worden, daar deze te veel op den weg staan, waar door vele ongelukken gebeuren en veel schade voor het bedrijf voortvloeit. Verder dienen nog nieuwe lichtpunten geplaatst te worden bij den Spoordijk en hoek Tedin- gerdwarsstraat. Ook zou hij aan den Broek- weg een ondergrondsche kabel wenscben. De voorz. antwoordt, dat inzake verk iop gasstellen, enz. e«n regeling is getroffen naar aanleiding van een verzoek van de Hanze en de winkeliers. Hij heeft hierover nog geen klachten gehoord van den Direc teur der bedrijven. Wat het maken van reclame betreft, dit zal de voorz. bespreken, terwijl de kwes tie vernieuwing lichtpunten in behandeling is. De voorz. zegt ook te zijn voor een on dergrondsche kabel en zal dit nader be spreken. De heer Willemse bespreekt dan nog de raclame en het gasverbruik en het contract met „Starlift", waarop de voorz. nog na der antwoordt. De heer Willemse als rapporteur der Commissie ad hoc, zegt, dat de Comm. na informatie met de vernieuwing van. 1 K.M. gasbuis ad 5000.aan den Stompwijk- schen Weg kan accoord gaan. Inzake de Straatverlichting had de Comm. ad hoe een ander antwoord ver wacht, omdat h.i. de straatverlichting steeds duurder werdt. De huurinstallaties wil de meerderheid der Comm. op de begrooting laten. De Comm. ad hoe vraagt, waarom geen nieuwe huurinstallaties meer worden gemaakt, daar hieromtrent toch geen besluit is ge vallen. Inzake wijziging contract met Delft brengt de Comm. hulde aan de Comm. van Beheer. De Comm. ad hoe wenscht den stroom- prijs electrisch licht niet 5 cent te verlagen en te brengen op 30 cent. De heer Willemse zet het standpunt der Comm. duidelijk uit een en toont met cijfers aan, dat verlaging wel mogelijk is. Enkele posten voor uitbreiding op de be grooting wenscht de Comm. slechts als pos ten van raming te beschouwen. De voorz merkt op, dat de Comm. van Beheer door de Comm. ad hoc met han den en voeten gebonden wordt, daar zij verschillende posten als posten van raming wil, zoodat de Comm. van Beheer steeds den Raad moet hooren. Op de straatverlichting, is bezuinigd, doch men vergete niet, dat de branduren zijn verlengd en er uitbreiding heeft plaats gehad. Wat de stroomprijs ad 30 cent betreft, zegt de voorz., dat de Comm. ad hoe wel zal begrijpen, dat, wanneer de Comm. van Beheer kans had gezien den prijs te ver lagen tot 30 cent, zij dit zeker had gedaan, doch het gaat niet. Hij adviseert den Raden het voorstel van de Comm. van Beheer om den prijs met 2 cent te verlagen, aan Ie nemen. Inzake „Starlift" zal nader onder zocht worden. De heer Willemse repliceert en zegt, dat de Comm. de Comm. van Beheer geens zins in de boeien wil slaan, want er staan op de begrooting nog posten voor uitbrei ding, welke zonder meer worden toege staan. Hij bespreekt de calorische waarde van het gas en verdedigt ten sterkste zijn voorstel tot verlaging van den stroomprijs, hoe lager de prijs, aldus spreker, hoe groo- ter de afname en die zal de vruchten af werpen. De heer Verheijen zegt, dat de posten aan den hoogeiu kant zijn geraamd. Het lijkt hem niet juist, dat de Comm. van Be heer aan banden wordt gelegd en hij zou hiervoor een grens willen stellen en een bedrag b.v. 500 willen vaststellen, wat niet mag worden overschreden. Hij stelt voor den post magazijngoede ren uit te breiden en ornamenten aan de gemèenschap te verkoopen. Ook stelt bij voor aan den Broekweg een ondergrond sche kabel te leggen. Hij is niet tegen verlaging van den stroomprijs tot 30 cent, ofschoon hij inziet, dat het bedrijf met verlies zou sluiten, doch het nadeelig saldo zal niet zoo groot zijn, als de Comm. ,-an Beheer zich voor stelt. Verder kan hij zich vereenigen met de begrootingen, zooals die door de Comm. zijn daargesteld. De heer Small bespreekt nog de colori- sche waarde. Inzake verlaging stroomprijs wil hij de Comm. van Beheer volgen, daar deze zijn vertrouwen heeft. De heer Raaphorst stelt voor de huur installaties af te schaffen. De voorstellen van den Comm. ad hoe de door de Comm. voorgestelde posten als posten van raming te beschouwen, worden in stemming gebracht en in Veur met 43 en in Stompwijk met 74 stemmen ver worpen. Het voorstel der Comm. van Beheer den stroomprijs van 35 op 33 cent te brengen, wordt door Veur verworpen met 43 en door Stompwijk met 65. Het voorstel van de Commissie ad hoe den stroomprijs van 35 op 30 te brengen wordt in Veur aangenomen met 43 stem men en in Stompwijk met 83. Inzake het voorstel-Verheijen onder grondsche kabel Broekweg zal de Comm. van Beheer met een kostenberekening, enz. komen bij de reconstructie Broekweg. Hot voorstel-Varheijeij tot uitbreiding post magazijngoederen en verkoop gasor- namenten cloor het bedrijf, vindt geen on dersteuning, evenmin als een voorsfel- Raaphorst tot afschaffing huurinstallaties. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Maandagavond vergaderde de raad de zer gemeente in het openbaar. Voorzitter was Burgemeester J. Schokking. Aanwe zig alle leden behalve de heeren R. Ouwe hand en J. van Duyn. Na opening met gebed volgt vaststelling der notulen. Vervolgens mededeeling van ingekomen stukken. Eenige missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Dan een voorstel van B. en W. op het adres van den heer H. F. Gregoir inzake het van de gemeente gehuurde parkeer terrein. De heer Gregoir vraagt drie ach tereenvolgende jaren de rijwielbergplaats en het parkeerterrein in huur te mogen hebben. Gregoir heeft bericht dat hij be reid is een jaarlijksche pachtsom, die dit jaar 400.was, van 500.wil betalen niit-s de verpachting alsdan zal gelden van 1 Jan. 19311934. B. en W. kunnen zich hiermede wel vereenigen en stellen den raad voor om, onder nader door B. en W. vast te stellen voorwaarden, tot zoodanige verpachting over te gaan. Na enkele op merkingen en vragen dienaangaande wordt beslopen volgens dit voorstel. Punt 3. Benoeming van een lid in de belastingcommissie. De heer T. Lodder, in vorige vergadeirng tot deze functie be noemd, heeft deze benoeming niet aange nomen. Bij de heeren J. Dubbeldam, II. W. Grimbersren. H. Parlevliet, D. van Riessen en C. v. Tongeren die reeds zit ting hebben, wordt nog benoemd de heer v. d. Zwan, die de benoeming echter in beraad wenscht te houden. Verkoop van grond. TER-AAR. Lichtboeldenavond. Zondagavond wa ren de ouders van de leden van het Patro naat uitgenoodigd, en tevens de leden in het Patronaatsgebouw. De Directeur, de weleerw. heer kapelaan, zou een en ander van zijn mooie reis naar Oberammergau vertellen en tevens pro jecteeren op het doek. Eerst kregen wij kiekjes van het schil derachtige dorpje, dat gelegen is tusschen de bergen, en zijn mooi geschilderde hui zen. Dan het groote gebouw waar dit jaar vele voorstellingen zijn gegeven, de groote figuren van de Passiespelen clikvi'ls in hup rol op het tooneel tusschen de koren, de Inaiste roeiende tooneelen vu liet Passie spel. Kortom het was grandioos 0111 te zien, des te meer daar de kapelaan de noodige uitleg gaf en zeer goed te volgen was, wat wel bleek uit de stilte, onder het vertoouen van de lichtbeelden. Na deze film onthaalde de kapelaan' ons op een overzicht van de drooglegging van de Zuiderzee. Het begint er wel een beeije op te gelijken. Wij zagen de groote baggermachines in volle kracht aan het werk. Soms zagen wij al groote dijken liggen, enorme sluizen enz. Hierbij gaf de kapelaan weer de noodige verklaringen. Bij elkaar genomen was het een mooie avond van ernst en luim, en de ouders met de leden waren allen zeer voldaan over de aangename wijze, waarmee de ka pelaan hen bezig hield. Geboren Margaretha Elisabeth, d. J. v. d. HoornVoortman. Overleden Th. van der Hoorn 65 jaar echtgen. van J. Hoogeboom. Gevestigd J. H. Lam van Amster- Vertrokken: H. van Vugt en gezin naar Valkenburg A. van Lammeren naar Woubrugge A .Bcstbeon naar Boskoop, dam. De heer N. J. van Duivenbode. vraagt in koop te moeren hebben een perceel grond groot 531 M-2. gelegen aan de Westzijde van de Haringstraat, koopprijs 5.per M2. De heer J. Houwaard idem 900 M2."ten Oosten van de Duirstraat, kooppriis 4.50 De heer G. de Best Kz. idem 520 M2. aan de Noordzijde der de Waal Malefijtstraat koopprijs 4.50 per M2. B. en W. stellen voor aan genoemde verzoekers deze grond in koop af te staan tegen de genoemde prijs en verder de gewone voorwaarden waartoe z. h. st. worclt besloten. De heer Joh. Parlevliet vraagt in koop te mogen hebben een strook grond ter breedte van 3 M. aan de Oostzijde van de Duinstraat, wat aansluit aan het perceel dat hij bij een vroegere transactie met de gemeente in eigendom heeft verkregen. Hij verklaart zich daartegenover bereid een gedeelte van dit laatste perceel aan de gemeente in koop af te staan, welke verklaring hij hiermede motiveert, dat hij een strook grond van gelijke breedie als die, welke hij thans de gemeente aan biedt, aan iemand anders wenscht te ver pen, met de becloeh'ng diens woning, welke in de diepte staat, een ruimer uitzicht te geven door het aanbrengen van een lang zame glooiing. Bij B. en W. bestaan tegen deze transactie geen bezwaren mits Par levliet het bedoelde strookje grond aan bedce'de persoon. C. Jonker, voor 4. per M2. in eigendom afstaat. Eerstbedoel de strook grond is 3 x '20 M. totaal pl m. 60 M2. Zonder discussie worden deze voor steden door den Raad goedgekeurd. Voorstel tot het geven van een crediet aan B. en W. voor werkzaamheden ten behoeve der te houden volkstelling. Het Rijk geeft 7 cent per inwoner voor be doelde werkzaamheden. Bij de vorige volkstelling was zulks 12 cent Toen kon den de werkzaamheden van dit bedrag worden betaald. Zonder bijbetaling dooi de gemeente zullen de werkzaamheden thans niet kunnen worden verricht. In te genstelling met vorige maal zullen in het belang eener juiste invulling de kaarten zooveel mogelijk te voren ter secretarie worden geschreven, hetgeen buiten de kantooruren van het secretariepersoneel zal moeten gebeuren. Teneinde in staat te worden gesteld voor de tellers en het secretarie-personeel een bevredigende loonregeling te kunnen treffen, stellen B. en W. voor te besluiten tot. beschikbaar stelling van een bedrag, gelijkstaande met 0.05 per inwoner, zijnde ongeveer 800.— als aanvulling op het door het Rijk be schikbaar gestelde bedrag van 0.07 per inwoner. Dr. Eijkelenbocm vraagt op het B. en W. bekend is waarom de regeering thans maar 7 cent per inwoner betaalt in tegenstelling met vorige volkstelling toen het 12 cent was. De voorzitter zegt dat het blijkbaar de bedoeling is om een ge deelte door de gemeenten zelf te laten be talen. De regeering heeft er ook de aan dacht op gevestigd dat jeugdorganisaties belangloos hulp willen verleenen, doch B. I en W. zijn hiervoor allesbehalve enthou- siaast. Dr. Hueting vraagt of het werk ook beperkter is nu de kaarten grooten- deels ter secretarie worden ingevuld, het geen de voorzitter bevestigend beant woord. Het voorstel wordt dan z. h. st. aangenomen. De gemeente-spaarbank. Punt 6. Voorstel tot het verhoogen van het salaris van de secretaris-boekhouder der Gemeente-Spaarbank. Het bestuur dér gemeente-spaarbank heeft verzocht- tot verhooging over te gaan op grond van het feit dat de werkzaamheden zeer zijn toegenomen. Als voorbeeld wordt genoemd dat spaarders in 1926, 1927, 1928, 1929 en 1930 resp. inlegden 45.600.f 51.800, 69.300.—, S8.700.en 103.000.—. Voorts stond per 31 Dec. 1926 op hypo theek en schuldbekentenis uit 99.000. terwijl dit bedrag op 23 Sept. 1.1. was 325.000.of 226.000.meer. In het licht van deze cijfers blijkt voldoende hoe de werkzaamheden zijn toegenomen en "t huidige salaris niet geacht kan worden een voldoende belooning te zijn voor al deze werkzaamheden. B. en W. stellen daarom voor het salaris dat thans 925.— bedraagt te verhoogen tot 1500.echter met dien verstande dat de functionaris voortaan zelf de verplichte pensioensbij drage, zijnde 8.5 pet van 1500.of 127.50 stort en voorts onder voorwaarde dat hij de tijdelijke assistent waarvoor 100.betaald wordt, voor zijn rekening neemt. De verhooging werdt hierdoor 247.50. Dr. Eijkelenbocm vraagt of het op den weg der gemeente moet liggen om dergelijke instellingen uit te doen breiden. We hebben toch voldoende particuliere instellingen. Zijn bovendien de menschen bekwaam om dergelijke groote bedragen te beheeren. Na geruststelling door den voorzitter aangenomen. De werkman Jan van Bijn meent een week loon te weinig te hebben ontvangen van de gemeente, althans dat hij zonder inachtneming van den wettelijken opzeg gingstermijn is ontslagen. Waar het B. en W. voorkomt, dat de feiten, waarop de vordering steunt, niet juist zijn en de vordering mitsdien ongegrond is, geven B. en W. den raad in overweging tot ver weer tegen dien eisch in rechten te be sluiten, zoowel in eersten aanleg als zoo noodig in beroep en cassatie. Do heer Guyt kan zich hiermede niet vereenigen en meent dat v. R. moreel recht heeft, wettisch misschien niet. De Voorzit ter licht een en ander toe, waarna de raad besluit tot verweer in rechten. Tegen de heer Guyt. Converteoring geldleeningen. Voorstel tot het aangaan van twee geldleeningen. Dit naar aanleiding van een voorstel tot converteering van tien leeningen tot een totaal bedrag van 501.800.Door deze converteering wat een renteverlaging tengevolge heeft wordt voor het eerste jaar een rentebesparing verkregen van 3251.26 verminderd met 1 pet. boete voor een tweetal leeningen ad 1375.zoodat het nog een besparing geeft van 1876.26 welk bedrag later hoo- ger wordt. Ook hiermede kan de raad zich vereenigen. Punt 9. Voorstel tot wijziging van de Begrooting van het Grondbedrijf 1930 en die van de Gemeente 1930 is van formee- len aard en wordt z. h. st. aangenomen. De salarissen van het genieentepersoneel. Punt 10. Voorstel tot vaststelling van 4 verordeningen, regelende de jaarwedde van Ambtenaren, werklieden der ge meente en politiepersoneel. In de vergaderingen van 11 Dec. 1929 en 12 Februari en 28 Maart 1930 werden de jaarwedden van de ambtenaren ter secre tarie, politiepersoneel, opzichters en werk lieden herzien zonder dat de betrekkelijke verordeningen hiermede in overeenstem ming werden gebracht hetgeen thans is geschied. De raadsleden ontvingen een ex. hiervan. Tevens werden uit een oogpunt van uniformiteit enkele redactie-verande ringen aangebracht. Verder is het B. en W. noodzakelijk gebleken het aantal ran gen met- betrekking tot het personeel ter secretarie uit te breiden met een commies 1ste klasse ten einde hierna tot aanstel ling van een zoodanig ambtenaar over te gaan. Het personeel ter secretarie komt dan te bestaan uit: 1 Hoofdcommies, 1 commies 1ste klasse, 3 commiezen, 2 ad junct-commiezen le klas, 2 adjunct-com miezen 2de klas,' 1 typist. Het ligt in de bedoeling van B. en W. de aanvulling van het personeel met 1 ambtenaar te laten ingaan 1 Januari 1931. Dr. Hueting en Dr. Eijkelenboom heb ben naar aanleiding van deze voorstellen enkele vragen te stellen en zouden in som mig opzicht wijziging of aanvulling wen- schen. De voorzitter adviseert om deze voorstellen voorloopig aan te nemen om dat in bewerking is de Ambtenarenwet waardoor aan de verschillende wenschen worclt tegemoet gekomen. In afwachting hiervan wordt dan volgens voorstel van B. en W. besloten. Punt 12 is een voorstel van B. en W. om aan Ged. Staten te verzoeken vrijstelling van de verplichting tot het geven van on derwijs in lichamelijke oefening. Een der gelijk verzoek is laatstelijk gedaan in 1929 en geldt voor twee jaren. Aldus wordt be sloten. Rondvraag. De heer C. van Tongeren vraagt of de commissie voor filmkeuring werkelijk alle films keurt. Spr. meent dat er nogal eens iets vertoont wordt dat bij het kantje af is. Dan vraagt spr. of er mogelijkheid be staat dat door aankoop van het Groot Badhotel enz,, dus door egalisatie hier door reeds dezen winter werk zal zijn. De voorzitter kan hierop thans nog geen de finitief antwoord geven doch B. en W. zijn diligent. Dan vraagt spr. of er van B. en W. een voorstel te wachten is bij de behandeling der begrooting om voor de straatbelasting een factorcijfer vast te stellen. Zoo niet, dan komt spr. met een initiatiefvoorstel. Zal later op geantwoord worden. De heer v. d. Zwan vestigt de aandacht op den slechten straatweg, voornam, van Callaoweg tot de R. K. School. De voor zitter zegt- dat ook in deze B. en W. zeer diligent zijn. De heer Guyt vraagt toezegging van maatregelen opdat aan de gemeente- spaarbank men voor rentebijschrijving niet zoo lang behoeft te wachten. Wethouder Dubbeldam zegt dat bijschrijving r.iet per se in Januari behoeft te gebeuren. Ook in Febr. en Maart kan zulks gevoeg lijk plaats hebben. Hierna sluiting der vergadering met gebed.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6