KERKNIEUWS DINSDAG 11 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Do Ned. E. K. Bouwvakarbeidersbond, de Christ. Bouwvakbond en de Ned. Schil- dersgezellenbond hebben aan de drie pa troonsbonden in het schildersbedrijf eenige voorstellen gezonden inzake het landelijk collectief arbeidscontract in het schilders bedrijf. O.in. wordt voorgesteld: De normale werkdag mag niet meer bedragen dan 8',i uur, met uitzondering van den Zaterdag, waarop deze niet meer mag bedragen dan 5 y2 uur. De werknemer is in spoedeischen- de gevallen verplicht langer te werken dan 48 uur per week en 8% uur per dag, met inachtneming van de bepalingen der Ar beidswet. In geval van overwerk zullen de navol gende verhoogingen van en boven het uur loon worden betaald: voor het eerste uur 10 pet.; voor het tweede en derde uur 25 pet.; voor de volgende uren en voor naclit- ar bo id 50 pet. Voor vergoeding van loon op christel. feestdagen, te weten 2en Paaschdag, He melvaartsdag, 2en Pinksterdag, de beide Kerstdagen en den Nieuwjaarsdag, bene vens zes werkdagen vacantie per jaar, zal de werkgever wekelijks den werknemer een waardebon bij zijn loon verstrekken. De Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" en de Ned. Chr. Bouwarbei- dersbond wenschen in de conferentie te be spreken de invoering van kindertoeslag door middel van Fondsconning. Van het bestaande Fonds zou voor dit doel gebruik kunnen worden gemaakt. PATER PROVINCIAAL HASEBROEK 0. F. M. Feestelijke ontvangst te Mr. Cornelis. Zaterdag 14 October is, aldus 't Bat. Nbld.", met het m.s. „P. C. Hdoft" voor een visitatiereis in Indië aangekomen de hoogeerwaarde heer Hasebroek O.F.M., provinciaal der Paters Franciscanen in Nederland. Met hem kwamen verscheidene andere paters en fraters met diverse bestemmin gen in den Archipel; eenigen vertrokken reeds Zondag om zich naar hun staties te begeven. Zondagochtend bood de groote zaal der Meestersche sociëteit „Amicitia" nauwe lijks plaats aan alle belangstellenden, die van de feestelijke ontvangst getuige wilden zijn. Onder de aanwezigen merkten wij op de pastoors Wubbe, Janssen en Van Driel van de Pastorie te Weltevreden. Pater Hasebroek kwam, klokke acht, vergezeld van de pastoors van Mr. Corne lis en Kr a mat, maakte kennis met het feestcomité en nam vervolgens met zijn secretaris, pater Henze, en pater Van Meer. die de geestelijkheid te Meester- Cornelis blijvend komt versterken, plaats tegenover het versierde podium. Een fluit orkest van R. K. militairen deed een vrooHjken feestmarsch hooren. Vervolgens zongen de aanw'ezigen geza menlijk als welkomstgroet het lied: „Room- sche Blijdschap". Daarna betrad pastoor B. Schneiders O.F.M. van Mr. Cornelis, het podium om in een korte inleiding den provinciaal wel kom te heeten. Luitenant Visser, voorzitter van het feestcomité, gaf vervolgens in korte, scher pe trekken een beeld van den bloei van het Katholieke verenigingsleven, zoo op sociaal als op politiek gebied, te Mr. Cor nelis. Daarna werd het feestprogramma uitge voerd met medewerking van het R. K. Zangkoor Sint Caecilia uit Weltevreden en van een aantal uitstekende zangers uit de militairen, die eenige Maleische liederen ten gehoore brachten. Pater Hasebroek dankte tegen het einde van den avond voor de warme ontvangst, die men hem bereid had. PROF. DR. MAG. J. v. d. VELDT 0. F. M. Hoogleeraar aan het Urbanum. Naar wij vernemen is, op voordracht van Zijn Em. W. M. Kardinaal van Ros- sum, tot- hoogleeraar in de psychologie aan het collegium Urbanum van de „Pro paganda Fide" te Rome benoemd pater prof. dr. mag. Jac. v. d. Veldt O. F. M., die ook hoogleeraar in de psychologie is aan het internationaal college S. Antonius der E.E. P.P. Franciscanen te Rome. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auobotsing. Toen gistermiddag de heer E. Luden, voorzitter van Stad en Lande van Gooi land, in zijn auto op den Bussummergrind- weg een andere auto wilde passeeren, sloeg de bestuurder van de laatste plot seling naar links af zonder een teeken te geven. Hoewel de heer Luden zijn stuur omgooide, kon een botsing niet uitblijven. Zijn auto kwam tegen den hoek van den berm en het voorste gedeelte werd in elkaar gedrukt. De heer Luden kwam er nog goed af. Slechts zijn rechterarm werd gekneusd. De auto moest woden wegge sleept. De automobilist, de heer K. v. L., uit Amsterdam, kon geen verklaring geven van zijn zonderlinge handelwijze. Hij is ongedeerd gebleven. De auto kon ter plaats» worden gerepareerd. Procesver baal is tegen hem opgemaakt. HET GEHEIMZINNIG ONGEVAL IN DCN KERKTOREN. Wat de meesterknecht ervan denkt. In verband met het geheimzinnige on geval", dat anderhalf jaar geleden een lei dekker is overkomen in den toren der St. Gerarduskerk aan het Ambonpiein te Am sterdam, heeft de „Avondpost" inlichtingen ingewonnen te Vught (N.-B.), waar de meesterknecht van den verdachten patroon thans woont. In 'n onderhoud, dat het blad met hem had, deelde hij mede, dat de rechter-com- missaris en de officier van justitie hem in zijn eigen belang de strengste geheimhou ding over deze aangelegenheid hadden op gelegd, zoodat hij omtrent het ongeval geen inlichtingen kon geven. Wel zei hij, dat er onjuiste berichten in omloop waren over de plaats, waar het slachtoffer gevonden was. Het slachtoffer werd niet op 't dak of in de dakgoot gevonden, doch in een ruimte tusschen den binnen- en den buitenkoepel. Ik voor mij geloof aldus de meester knecht dat hier van ongeluk sprake is, hoewel het wel merkwaardig is (en dit schijnt een bezwarende verklaring te zijn) dat de firma na: den dood van den com pagnon Arkenbout in aanmerkelijk betere financieele omstandigheden verkeerde dan daarvoor. Hij verklaarde verder, dat hij van de oorzaak van het gebeurde niet het minste afweet en er zelf ook niet het minste voor deel van heeft gehad. INBRAAK IN DE KERK TE WOUW. Pogingen om het tabernakel te forceeren mislukt. Gisternacht is een inbraak gepleegd in de St. Lambertuskerk te Wouw. Van de devotie-kapel, toegewijd aan de H. Moeder van Smarten, had men van een glas-in- lood raam het gaas weggerukt en vervol gens het glas uit hot lood gesneden, waar door zoodanige opening ontstond, dat een man er zich door heen kon wringen. Uit de omstandigheid, dat de stukken glas net jes aan den kant waren gezet, wordt opge maakt, dat er meer dan een persoon aan het werk is geweest. In de kerk bleken de offerblokken ge forceerd. en geledigd. Ook hebben de in brekers getracht het tabernakel open re breken, doch men is hierin gelukkig niet geslaagd. Van de daders is geen spoor ontdekt. DE DIEFSTAL VAN DEN POST- TROMMEL. Verdachten in vrijheid gesteld. Ongeveer zes weken geleden arresteer de de Centrale Recherche te Amsterdam twee personen, die verdacht werden de da ders te zijn van deu posttrommel-diefstal, waarbij de daders er met een voor heb bijkantoor der posterijen aan de Saxen Weimarlaan aldaar staanden postauto van door zijn gegaan. Deze postauto is enkele uren later onbeheerd en met opengebroken safe in de Apollolaan teruggevonden. De aangehoudenen waren de chauffeur bij de posterijen W., en zijn zwager. Deze twee personen ontkenden van het oogen- blik hunner aanhouding af met de zaak iets te maken te hebben. De politie meen de echter voldoende aanwijzingen voor hun daderschap te hebben om hen ter beschik king van de justitie te stellen en er werd een instructie tegen hen geopend. Vrijdag waren de eerste dertig dagen der preventieve hechtenis, waartoe de rechtbank des tijds had besloten, verstre ken. Naar „Het Volk" verneemt, heeft het nog steeds voortdurende onderzoek in deze zaak onvoldoende bewijzen opgeleverd, om de beide verdachten langer in preventieve hechtenis te houden. Zoowel V/. als zijn zwager zijn dan ook weder op vrije voeten gesteld. Berucht inbreker in arrest. De recherche te Hilversum heeft een inbreker gearresteerd, die in den laatsten tijd het Gooi- en Eemland onveilig maakte. Zij heeft zijn gangen nagegaan, tot zelfs in Straalsund, waar hij een smokkelaars zaak had geregeld. De recherche heeft in zijn woning aan den Lorentzweg, aldaar, een brief aan zijn vrouw gericht gevonden, waarin hij haar verzocht, zijn gereedschap naar Eindhoven te zenden, wa-ar hij meen de een goeden slag te kunnen slaan, van welks opbrengst hij dacht in Duitscidand met zijn gezin te kunnen leven. De inbre ker beeft bekend. Bij zijn arrestatie had hij nog twee cent op zak. Op zijn naam staan niet minder dan zes inbraken te Hilversum. Uit Enschede wordt nog aan de „Tel." geme'-d: Even voordat hij zou instappen in den trein, die des avonds om tien mi nuten over acht naar Holland vertrekt, is hier Zaterdagavond gearresteerd de 33- jarige C. K. Deze wordt er van verdacht in Hilversum en in het Gooi den laatsten tijd belangrijke inbraken te hebben ge pleegd. De recherche aldaar had er ken nis van gekregen, dat hij zich hier ophield en dat het zijn plan was zich weer naar Hilversum te begeven. Drie minuten voor het vertrek van den trein kwam de man I op het perron en toen hij door iemand I zijn naam hoorde noemen, schrok hij he- I vig. Twijfel omtrent de identiteit vart den gezochte was niet meer mogelijk. Verge zeld door een Enschedeeschen rechercheur werd hij naar Hilversum getransporteerd. I Vermoed wordt, dat de verdachte zich den j laatsten tijd in Duitschland had opgehou den. NOODBRUG BEZWEKEN. Ernstige verkeersstagnatie. Zaterdagmiddag half vijf is de in den Streekweg gelegen noodbrug bij de R. K. kerk te Grootebroek onder 'n te zwaar be laste vrachtauto bezweken. Het ongeval is goed- afgeloopen, want nauwelijks was de tamelijk snel rijdende auto de brug ge passeerd, of de geheele brug zakte de diepte in, waardoor een gapende kloof ont stond en de verbinding tusschen beide deelen der gemeente verbroken was. On der leiding van burgemeester J. Schrijn- der werden terstond de noodige veilig heidsmaatregelen genomen, hetgeen we gens de enorme publieke belangstelling wel noodig was. In den avond werd met tien man personeel aan herstelling der verbin ding begonnen. Zondagmiddag is een nieu we noodbrug gereed gekomen, zoodat het verkeer, wat vooral ook Zaterdagavond ernstige stagnatie heeft ondervonden, zon der onderbreking kon doorgaan. MIJN ONSCHADELIJK GEMAAKT. Consternatie in een rustig dorpje. Vrijdag werd door een visscherstreiler te Veltkamp binnengebracht een mijn, welke door dezen trawler ten Noord-Oos ten van het Borkumer vuurschip was ge- vischt. Ter voorkoming van ontijdig ont ploffen, werd de mijn naar het lijkenhuisje op de begraafplaats gebracht. Gistermor gen hebben bevoegde autoriteiten getracht, de mijn onschadelijk te maken. Daartoe werd het voorwerp uit het lijkenhuisje ge haald en gebracht achter de boerderij van den heer Doorenbos. Dit onschade'ijk maken geschiedde met zulk een kracht, dat honderden ruiten in de omgeving door de ontploffing sprongen. Lampen vielen in diverse boerderijen van de zoldering, de knal werd eenige kilometers in den om trek gehoord. Het mag een gelukkige om standigheid genoemd worden, dat rich geen persoonlijke ongevallen hebben voor gedaan. De bewoners van het dorpje Velt kamp waren begrijpelijkerwijze door deze onverwachte explosie erg geschrokken. Felle brand te Haarlem. Gisteravond werd de Haarlernsche brandweer gewaarschuwd voor een uit- slaanden brand in de Mr. Lottelaan 28. Het bleek, dat het vuur woedde in een loodgieterswerkplaats. In korten tijd stond het beneden- en bovenhuis'in lichte laaie. De brandweer blusohre den brand met twee stralen op de waterleiding. Daar de Mr. Lottelaan zeer smal is, moest het materiaal der brandweer op de Dreef worden opgesteld. Het geheele huis, dat niet bewoond was, is uitgebrand. Het belendend perceel bleef behouden. De oorzaak is onbekend. Kinderverlamming. Gedurende de laatste twe^ weken heb ben zich in en om Maastricht meerdere ge vallen voorgedaan van Kinderverlamming. Motorboot geramd. De parlevinker B. dreef Zaterdagmid dag zijn handel op de Lek bij Culemb.ji'g en had daartoe zijn motorboot met een touw aan een stroomopwaarts varende sleepboot bevestigd. Door het losschieten van dit touw en doordat hij den motor had stopgezet, geraakte de boot in het zog van de sleepboot, waardoor het bootje door het daaropvolgende vaartuig werd gegre pen en overvaren. De ijzeren boot zonk op hetzelfde oogenblik. B. had echter de tegenwoordigheid van geest, het ankertouw te grijpen en kon zoodoende aan boord worden gebracht. Hoewel de boot wel zal worden terug gevonden, beteekenfc dit ongeval voor den parlevinker een groote firancieele ramp, daar zijn geheele voorraad koopwaar ver dwenen is, benevens een paar honderd gul den bedrijfskapitaal dat hij op zijn vaartuig had geborgen. Een speelhol te Rotterdam. De Rotterdamsche politie heeft dezer dagen een inval gedaan in een perceel aan de Lijnbaanstraat, waarvan vermoed werd dat het een speelhol was. daar men er verschillende leden had gezien van de bende, die onlangs in Den Haag is over vallen. In het perceel werden 13 personen aangetroffen, onder wie verschillende be kenden der politie Eenige speelbenoodigd- heden werden in beslag genomen. Door een Rotterdamschen koopman werd ver klaard dat hij bij het spel in bedoeld per ceel reeds eenige duizenden guldens had verloren. Tegen den huurder H. v. d. B. is proce's-verbaal opgemaakt. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN EEN NIEUW SPOORWEGONGEVAL. Zeven gewonden. Een uit Gisors komende reizigerstrein is in het station van Vernon op een goe derentrein geloopen. Drie passagiersrijtuigen derailleerden. Verscheidene reizigers werden gewoond, van wie zeven ernstig. Tribune in Spaansch theater ingestort. Uit Cellorrica wordt gemeld, dat aldaar tijdens een schouwburgvoorstelling een tribune is ingestort. Een persoon werd ge dood en een honderdtal personen meer of minder ernstig gewond. Ontploffing te Selzaete. Bij een ontploffing in een hoogoven te Selzaete bij Gent zijn 5 personen awaar ge-wond. Het geheele gebouw werd verwoest. FELLE BRAND IN EEN WARENHUIS TE LIVERPOOL. Door een ongekend hevigen brand, als in jaren niet voorgekomen aan de oevers van de Mersey, is een groot warenhuis te Liverpool in de asch gelegd. Het vuur greep met buitengewoon groote sne'heid om zich heen en breidde zich, niettegen staande het krachtig optreden van de brandweer zeer snel uit. De bewoners van de belendende perceelen moesten wegens de groote hitte .vluchten. De voorste mum- van het gebouw begon eensklaps te scheu ren en stortte in. De brandweerlieden kon den nog op het laatste moment een goed heenkomen zoeken. De materieele schade wordt op 500.000 geschat. Booze olifanten. Toen de optocht van den Lord-Major van Londen gistermiddag langs het uni versiteitsgebouw trok kregen de vier oli fanten, die in den stoet opgenomen waren den roodèn houten leeuw in het oog, dien de studenten omhoog hieven. Een van de olifanten holde er op los en greep den leeuw vast met zijn slurf. De andere drie kwamen hem achterna. De toeschouwers vluchtten in alle richtingen uiteen, waar bij verscheidene vrouwen en kinderen on der den voet geloopen werden, zoodat er een twintigtal verwonden verbonden moest worden. De geleiders van de olifanten wisten ze spoedig te kalmeeren, waarop zij rustig verder in den optocht meeliepen. De rollen omgekeerd. Al dagenlang was de Berlijnsche re cherche op zoek naar zekeren Paul Cola- nus, die veertien dagen geledden uit het krankzinnigengesticht te Halle ontsnapt was en die in een koffiehuis aan de Wed ding moest- verkeeren. Gistermiddag zagen drie rechercheurs dat C. in het lokaal ver toefde, waar nog een 30 a '35 andere be zoekers waren. Een der rechercheurs leg de zijn hand op Colanus3 schouder, de tweede wi'de hem boeien, terwijl de derde zijn revolver gereed hield. Voordat de rechercheurs evenwel Colanus tusschen zich in hadden kunnen nemen waren de bezoekers hen al met bierglazen, stoelen en stokken te lijf gegaan. Toch slaagden de twee rechercheurs, die C. vasthielden er nog in hem naar buiten te sleepen, terwijl de derde in de deur bleef staan om de vervolgers af te weren. Plotseling greep iemand hem bij de pols om hem zijn revolver te ontrukken. Een sohot. ging af en trof den rechercheur in de hand. Nu hadden de vervolgers vrij spel. Hoewel de beide rechercheurs herig bloedden, lieten zij C. niet los en wisten nog 200 M. verder met hem een taxi te bereiken. Hier werd een hunner onder den voet geloopen. De andere viel ook en C. wa-s vrij. De twee rechercheurs wisten op te staan en in de taxi te stappen, doch de derde kon de taxi niet meer bereiken. De menigte zette echter de taxi na onder het geroep: „Slaat de bloedhonden dood", en schonk zoo weinig aandacht aan den derden re chercheur, dat deze wist te ontkomen. De menigte was iqtusschen tot zeker wel 500 man aangegroeid. Een alarmpatrouiTe heeft- haar uiteengejaagd. Maar Colanus was natuurlijk niet meer te vinden. Spoorwegreizen in aansluiting op vliegtochten. Na onderhandelingen die maanden lang gaande zijn geweest, hebben de vier groo te Britsche spoorweggroepen hun plannen zoo goed als vo'tooid voor het instellen van gecombineerde spoorweg- en vliegdien- sten tusschen Engeland en het vasteland en Engeland en Ierland. Volgens het Zondagsblad Reynold's Newspaper steunt de regeering het plan en is reeds overeenstemming bereikt met de Imperial Airways voor het verzenden van goederen met dezen gecombineerden dienst in het begin van het nieuwe jaar. De rassagiersdienstén zullen echter waar schijn'ijk pas in het begin van den zomer beginnen. Er zijn reeds twintig nieuwe amphibie- vliegtuigen voor den nieuwen dienst be steld. Te Dover, Harwich, Hul] en Holly- head worden de vier eersie vliegvelden aan de kust ingericht. De eerste lucht- routes in aansluiting op spoorwegdiensten zullen zijn: Hol'yhead—Dublin (dus: En gelandIerland), Dover—Parijs (Enge landFrankrijk), HullN ederland en Harwich— N ederland. Twintig jaar lang gestolen. De politie ontdekte te Antwerpen dat een beurtschipper reeds sedert twintig jaar zich schuldig maakte aan diefstal van hem toevertrouwde goederen. Bij onder zoek bleek, dat de man in den loop der jaren met behulp van zijn beide zoons voor vele millioenen francs aan goederen heeft verduisterd. De diefstallen werden ontdekt, doordat de dieven in een café op hun daden, zaten te pocheu. De beurtschip per en zijn beide zoons zijn aangehouden. NEEN, DOMINEE, HET GAAT NIET.... De Nederlander schrijft „Neen dominé, het gaat niet. U vraagt ons, of wij een bericht willen maken van een aankondiging in een ander blad, waarin gij een hulpprediker zoekt voor uw wijkwerk. Met uw scherp inzicht in de verhouding gen des modernen levens constateert gij: „feitelijk draagt een mededeeling (zooals gij ons wilt laten doen) min of meer het karakter van een advertentie, en wel van een gratis-advertentie". Gij koppelt daar de vraag aan vast: „maar waar is de grens tusschen bericht en advertentie in dezen?" Met- de kennis, die wij van deze materie ons zoo langzamerhand hebben eigen ge maakt, kunnen wij u deze stellige infor matie geven: gij gaat over de grens heen. Gij voeldet het al bij intuitie, toen gij uw brief besloot met de klassieke zin snede„ik hoop, dat u in het belaag van de goede zaak.... de advertentie als bericht wilt accepteeren". Hcusch dominé, het gaat niet. Want hier zijn twee goede zaken. De ééne is: het werk in uw wijk. De andere: óns werk in de christelijke pers. Gij begrijpt, als ge een goed hulppre diker zoekt, dat Gij hem vinden moet onder dat gedeelte der theologische can didates dat het christelijk dagblad van uw voorkeur leest. Nogmaals, wij loven uw juist inricht. Doch gij wilt ons het tientje onthou den, dat „De Nederlander" voor zijn deug delijk intermediair toch zeker toekomt. En gij vraagt dat wij eenige guldens uit leggen, om u te helpen. Ja, eenige guldens. Weet u, wat de kost prijs is van eiken regel in onze „nieuws rubrieken"? Ruim 15 cents. Als wij dus een bericht maken van 20 regels, dan kos ten die aan onze kas drie gulden. En het verschil tusschen de advertentie van-een tientje, die wij niet krijgen en het bericht van 20 regels, dat u zoudt willen hebben, beteekent voor ons een bedrag van dertien gulden. Om in de taal der juristen te spreken: welke is de rechtsgrond, waarop gij meent, dat. wij dit bedrag moeten offeren?" Net als bij ons zegt de Residentie bode- Althans in de richting van.... Want bij ons is hel vaak nog een beetje erger. Tot twee-driemaal toe worden „be richten" opgedrongen die louter adverten ties zijn Voor alles weet men geld te vinden, maar, om iets nieuws behoorlijk bekend te maken, is er geen money. De redacties onzer bladen zijn welwil lend genoeg, maar behoorlijk is toch, dat bekendmakingen d&irr geplaatst worden waax ze hooren en dat de redacties er dan naar verwijzen. Wetenschappelijke Berichten INENTING TEGEN DIPHTHERIE EN ROODVONK OP SCHOOL. De proeven van dr. Boer te Wassenaar. Dr. H. D. Boer beschrijft in het Neder- landsch Maandschrift voor Geneeskunde de resultaten van het onderzoek door hem met inenting tegen diphtherie en roodvonk op de scholen te Wassenaar verricht, vol gens het plan van den Volkenbond onder de auspiciën van het z.g. Instituut voor preventieve geneeskunde te Leiden. Hij gebruikte uit Engeland, resp. uit Amerika, afkomstige vloeistoffen voor de reactie van Schick resp. van Dick en ver geleek de onvatbaarmakende werking van een toxirie-antitoxine mengsel en diphthe- rie-anatoxine-Ramon bij diphtherie en van roodvonktoxine R.S.J. en roodvonkana- toxine-Ramon bij rgodvonk, terwijl op ver zoek van de Inspectie van het Staatstoe zicht op de Volksgezondheid ook een be scheiden proef met de zalf van Löwenstein (tegen diphtherie) werd genomen. De schrijver komt tot de conclusie, dab bij immunisatie tegen diphterie van kinde ren het gebruik van anatoxine te verkie zen is boven een mengsel van toxine en anti-toxine, terwijl de bewering, dat ana toxine sterkere reacties verwekt, in strijd is met zijn ervaring. De zalf van Löwen stein gaf in zijn handen geheel onbevredi gende uitkomsten (in 12 gevallen 12 mis lukkingen), zoodat hij die methode verwer pelijk acht. De resultaten van de onvatbaarmakin- gen met roodvonktoxine zijn in de hier te lande meest gebruikelijke doseering ma tig. De schrijver pleit voor een onderzoek of hoogere doseering misschien betere re sultaten geeft. Het roodvonk-anatoxine geeft in zijn huidigen vorm nog een wat t.e sterke plaatselijke reactie, terwijl de daar mee opgedane ervaring nog te klein is om een zeker conclusie te ba se eren. „Hé, hebt u in 't geen tempera- „Neen, die heeft de verpleegster giste ren opgenomen. Wat ze d'r mee heeft, weet ik niet."

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10