KINADRDPPEL5 LAND- EN TUINBOUW VRAGENBUS ZATERDAG 8 NOVEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een auto aangereden. Het slachtoffer overleden. Op den Heereweg te Heemstede is Dins dag de 14-jarige Ch. R. v. E. R. door een auto aangereden. De jongen reed achter een autobus en stak plotseling zonder acht te slaan op het verkeer of op de waarschu wingen van zijn vriendjes den weg over juist toen een auto naderde. Een botsing was niet meer te voorkomen. Met een sche delfractuur werd de jongen opgenomen en naar het Diaconessenhuis te Haarlem ge bracht, waar hij kort daarop overleed. Door een auto aangereden. Het slachtoffer in levens gevaar. Donderdagavond is de bestuurder ^an een broodkar, de gehuwde 32-jarige K. IJ., wonende in de Idastraat te Groningen, aangereden door een auto, bestuurd door den heer H. H. A. uit Leene. B. bekwam een ernstige schedelbreuk en is naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Gistermorgen is te Heemstede een on geveer 60-jarige wielrijder door een auto aangereden en zwaar gewond. In levens gevaarlijken toestand is hij naar de Maria- stichting overgebracht. Ernstige aanrijding. Bekend architect ernstig gewond. Op den Utrechtschen weg tusschen te De Bilt had gisteravond' te omstreeks half zeven een ernstig ongeval plaats. De heer A. Staal, architect te de Bilt, stond nabij de Kloosterbrug op het rijwielpad op de tram naar Zeist te wachten. Toen de tram uit Utrecht de halte na derde, begaf de heer Staal zich van het rijwielpad over den rijweg naar do tram. Hij werd daarbij door een juist passeeren- den auto, komende uit de richting de Bilt gegrepen en kwam onder den wagen te recht. De heer Staal werd ernstig aan het hoofd gewond, terwijl ook armen en bee- nen ernstig werden gekneusd. Nadat de eerste hulp was verleend, is hij in zeer zorgwekkenden toestand naar de Rijkskli nieken te Utrecht overgebracht. mtrent de oorzaak van het ongeval kan nog worden medegedeeld, dat de auto de tram links passeerde, terwijl er daar ter plaatse voldoende ruimte is om dit rechts te doen. Er zal nog worden onderzocht of de auto de tram passeerde, terwijl deze stil stond voor het in- en uitlaten der reizigers. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht is overleden de 12-jarige G. P., die Dinsdag 1.1. op den Brusselschenweg aldaar door een auto werd aangereden en in zorgwekkenden toestand moest worden opgenomen. Van negen meter hoogte gestort. Gistermorgen is de arbeider B. G., werk zaam aan een in aanbouw zijnd huis te Vel- sen, van een hoogte van negen en een hal ven Meter naar beneden gestort. Zwaar gewond is de ongelukkige naar het St. Antonius-ziekenhuis overgebracht. Tusschen twee zandbakken bekneld. Gistermorgen is te IJmuiden de arbei der G. T., die werkzaam was aan de beton- brug over de spoorlijn eldaar, tusschen twee zandbakken bekneld geraakt. De ongelukkige werd zwaar gewond naar het St. Antonius-zieeknhuis overgebracht, maar is tijdens het vervoer overleden. Verdronken. Te Biervliet is in een put de negen en zeventigjarige v. d. V. verdronken gevon den. HOOG WATER. Binnenpolders bij Made overstroomd. In de streek van Made (N. B.) zijn de binnenpolders overstroomd. De boeren zijn niet in staat de najaarsgewassen vaii het land te vervoeren. In het Land van Altena. In het Land van Heusden en Altena is op verschillende punten het water van de rivieren zoodanig gestegen, dat talrijke uiterwaarden opnieuw zijn ondergeloopen. Bovendien wijst ook het binnenwater een sterk verhoogd peil aan, zoodat ook daar talrijke complexen bouw- en weilanden zijn overstroomd. Te Heusden moesten de landbouwers het vee in allerijl in veiligheid brengen, daar de uiterwaard aldaar ge deeltelijk is ondergeloopeD. Te Woudri- chem staat het netten-torrein der visschers blank. De hooge waterstand beteekent een stagnatie voor vele bedrijven. Aan den Maaskant. Aan den Brabantschen Maaskant is de rivier op verschillende punten buiten hare oevers getreden. Te Cuyk staat de Mook- sche Steeg gedeeltelijk onder water, waar door het verkeer met Limburg werd ver broken. In Zeeuwsch-Vlaanderen. In enkele polders van Zeeuwsch-Vlaan deren is de bodem zoodanig doordrenkt als gevolg van den waterstand, dat zes k zeven zware werkpaarden noodig zijn om een halve wagenvracht buiten uit de pol ders op den harden weg te krijgen. Algemeene val ingetreden. De verwachtingen van Donderdag zijn verwezenlijkt, daar over de heele linie thans val is, ingetreden. Van Constanz tot Wesel is er val op den Rijn. In Emmerich en Nijmegen werd gister morgen nog lichte was geconstateerd, op de Waal bij Nijmegen 8 c.M., terwijl de stand was 11.74 N.A.P. In de lage lan den langs Maas en Waal ondervindt men nog veel last van binnenwater, zoodat de electrische gemalen in volle actie moeten blijven om bouw- en weiland droog te hou den. DE ROOSENDAALSCHE INBREKER UITGEBROKEN. Na veel moeite wederom gepakt. Het mooie succes, dat de politie te Roo sendaal heeft gehad met de arrestatie van den Belg, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag aldaar een viertal inbraken pleegde, dreigde Donderdagavond weer ge heel verloren te gaan, doordat de inbreker kans had gezien te ontvluchten. De man was des morgens toen hij had geklaagd over koude in de cel, van het arrestantenlokaal overgebracht naar de passantenkamer, welke aan de straatzijde isgelegen. Hij heeft daar met een speld eet slot van het traliehek voor het raam we ten open te krijgen en is vervolgens door het rolluik op te trekken langs het boven raam naar buiten gekomen. De wachtdoen- de politie-agent, die het geraas van het neervallende luik had gehoord, maakte di rect alarm en zette den vluchteling achter na, die de Hofstraat ingeloopen was. Hier zou hij bij toeval in de armen van twee surveilleerende agenten zijn geloopen, wa re het niett, dat hij met een acrobatischen sprong zich over een buitenpoortje slin gerde en aldaar achter de huizen wist te ontkomen. De politie heeft den geheelen avond met man en macht gewerkt om den vluchteling weer in handen te krijgen met het resul taat, dat in den afgeloopen nacht om streeks 2 uur het den brigadiers van po litie, de Bie en Bogers is gelukt hem in de omgeving van Langdonk, buiten Roo sendaal aan te houden. De man is wederom in verzekerde be waring gesteld. ƒ23.000 VERDWENEN. Uit een notariskantoor. Een notaris op de Keizersgracht te Am sterdam, was gisteren bezig geld, dat hij had ontvangen, na te tellen. De som be stond uit drie-en-twintig bankbiljetten van 1000. Toen hij met natellen klaar was, legde hij het stapeltje op de brand kast en verliet het privékantoor. Toen hij na enkele oogenblikken terugkwam was de som van 23.000 verdwenen, zeer waar schijnlijk gestolen. Er moet in dien korten tijd iemand in het kantoor zijn geweest, maar wie het is geweest en hoe hij kans heeft gezien bin nen te komen en zoo spoedig ongemerkt te verdwijnen ligt in het duister. Van de geheimzinnige verdwijning is aan gifte gedaan bij de politie. Zij heeft geen aanwijzing omtrent den schuldige. De nummers van de bankbiljetten waren niet genoteerd. „Hbld." BRUTALE BEROOVERS AANGEHOUDEN. Donderdagnacht omstreeks half 3 begaf de heer M. wonende aan den Rotterdam- schen Rijweg te Overschie zich te voet van Rotterdam naar zijn woning. Bij de nieu we brug in Blijdorp werd hij onverhoeds door 2 kerels aangevallen, waarvan de eene hem vasthield en de ander zich van zijn bezittingen meêster maakte. Daar de heer M. niet veel geld bij zich had eischten de aanvallers meer, waarop de heer M. voorstelde met hem mee naar huis te gaan om het ontbrekende van het geëischte be drag te halen. Met hun drieën vervolgden zij hun weg. Bij zijn woning gekomen, vroeg de heer M. zijn gezelschap even te wachten, opdat hij geld kon halen. Hij belde echter direct do politie op, hetgeen de aanval lers vermoedden en waarop zij haastig de vlucht namen. De politie was onmiddellijk ter plaatse en de heer M. kon zijn beroo- vers nog aanwijzen, die toen spoedig gegre pen waren. Een van hen trachtte tijdens zijn over brenging naar den politiepost papieren weg te gooien, die hij aan den heer M. ontstolen had. Dit werd echter gemerkt en de ovortuigingsstukken konden nog wor den teruggevonden. Aanvankelijk bleven beiden ontkennen, maar ten slotte viel een van hen door de mand. De aanstoker van het geval is reeds veirmaal wegens soortgelijke vergrijpen ver oordeeld. „GEVRAAGD DRIE FIETSJONGENS". Enorme belangstelling. In heb avondblad van de „Tel." van Vrijdagavond kwam een advertentie voor, waarin drie fietsjongens werden gevraagd, die zich aan moesten melden Nieuwe Zijds Voorburgwal 79. Klokke vijf uur gingen een honderdtal jongens in stormloop naar genoemd per ceel, dat onmiddellijk onder vuur werd ge nomen door de zeer enthousiaste gega digden, die zelfs zoo voor het nieuwe be roep bezield waren, dat een vechtpartij ontstond, waar twee agenten aan te pas moesten komen. Dat de „heeren" niet zoo erg gemakke lijk waren, blijkt wel uit het feit, dat een der agenten door eenige concurrenten, die het urgente van het geval te zwaar besef ten, in de gang werd gegooid. Inmiddels daagde hulp op en werden de politiemannen ontzet. Het voetgangersverkeer ondervond ern stige stagnatie. Wie de drie gelukkigen zijn is niet bekend. Brandstichting? De eigenaar van de lampekappenzaak B. op de N.Z. Voorburgwal 81 te Amsterdam in welk pand Woensdagavond brand heeft gewoed, zal Maandag verdacht van brand stichting ter beschikking van de justitie worden gesteld. Op den avond van den brand had de brandweer ontdekt dat vermoedelijk een gascomfoor had gebrand, toen de houder van de zaak er geweest was. Een later onderzoek van de politie had bevonden, dat het grootste deel van de gasleiding, die uit compositie bestond, was gesmolten, maar dat het koperen kraantje, dat aan den muur vast zit niet was terug te vin den. Het vermoeden is daardoor gerezen dat dit kraantje van de leiding is verwij derd en dat daarna het gas is aangesto ken. Een groote vlam is daardoor ontstaan waardoor de mogelijkheid niet was uitge sloten, dat de in die kamer uitgestalde lampekappen op standaards vuur zouden vatten. De deur van het vertrek was niet gesloten. Voorts is ontdekt, dat een doek in petroleum gedrenkt aan een hekje hing in het trapportaal, vermoedelijk met het doel om het vuur aan te wakkeren en naar de tweede verdieping te leiden. De ver dachte is om 9 uur nog in de zaak ge weest en is toen verder dien avond uitge gaan. Inbraak in een kerk. R. K. kerk op Broekhoven te Tilburg, waar de inbreker, die door een der kerkramen naar binnen kwam, slechts een collecte zakje met eenig geld kon' bemachtigen. De vermoedelijke dader G. J. B. werd aangehouden en op transport naar Breda gesteld. Onbruikbare granaten in zee gegooid? Aan de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug ligt op het oogenblik een motor schip van 200 ton, dat granaten laadt. De granaten worden geladen, naar men opgeeft, voor Noorwegen. Het stellige ge rucht gaat echter, aldus het „Volk", dat deze bestemmingsplaats gefingeerd is en dat de granaten als onbruikbaar materiaal in zee moeten warden gestort. Vijf of zes reizen zou deze motorschoe ner met hetzelfde doel moeten onderne men. Als dit gerucht op waarheid berust, dan neemt blijkbaar de ontwapening van Nederland een aanvang, aldus besluit het „Volk" dit niet onaardige bericht. Zwemgordel van Roald Amundsen aangespoeld? Onder Cocksdorp in het Noorden van Texel spoelde een zwemgordel aan met de woorden „Roald Amundsen Kristiania". De Rijkspolitie heeft er beslag op gelegd. Strenge winter op komst? Uit de Meierij wordt aan de „Tijd'( ge meld, dat zich boven die streek gedurende de laatste dagen verschillende vluchten vriesganzen bewegen. Ouden van dagen zien ook hierin den voorbode van eon spoe- digen winter. Dr H.NAI^ING's EEnu5T-0PWEKI\fcwK/j>30 p. fl. BUITENL. BERICHTEN TYPHOON IN DE CHINEESCHE ZEE. Twee eilanden zwaar geteisterd. Een storm van buitengewone hevigheid he'eft de eilanden Poulo on Oondore ge teisterd, alwaar geweldige schade werd aangericht. Europeesche slachtoffers zijn niet te betreuren, wel kwamen door het instorten van twee gebouwen behoorende tot de gevangenis een inlandsche cipier en verscheidene gedetineerden om het leven. Het juiste aantal slachtoffers is nog niet bekend. Alle huizen zijn onbewoonbaar ge worden. De electrische centrale is totaal verwoest: de telegrafische verbindingen zijn verbroken, tal van sloepen, booten en landingsvaartiguen zijn gezonken. De re geering heeft onverwijld hulp gezonden. Aardschok in Apulië. Gisternacht werd te Spinazzola, een plaats met 12.000 inwoners in Apulië een hevige aardschok waargenomon, waardoor enkele huizen zwaar beschadigd werden. Er zijn echter geen slachtoffers to betreu ren. De aardbeving werd ook in andere plaatsen waargenomen. Sneeuw in Westfalen. Op geringen afstand van de Nederland- sche grens is in den afgeloopen nacht in Munsterland, terwijl er een temperatuur heerschte van 1 graad boven nul, sneeuw gevallen. Heele gedeelten van heb land schap zijn door een wit sneeuwkleed ge dekt. Dit is de eerste sneeuw, die dit jaar in Wesb-Duitschla-nd gevallen is. OVERVAL OP EEN TREIN IN AMERIKA. Uit Oakland (Californië) wordt gemeld: Vijf bandieten hebben een personentrein bij Nobel tot stilstand gebracht. Zij roof den 50.000 dollar, die door de Federale Re serve Bank te San Francisco verzonden waren naar de California Trust Company te Pittsburgh, alsmede vijftien postzakken met aangeteekende brieven. De roovers, die met machinegeweren gewapend wa ren, ontkwamen in een auto. Bij den over val werd niemand gewond. DE MIJNRAMP TE OHIO. De mijndirectie schuldig? De federale mijnbouwdeskundigen stel len voor de mijnramp te Millfield (Ohio) do directie van de mijn verantwoordelijk. Deze heeft, hoewel mijngas uitstroomde, ten en ook andere veilighedsmaatrege'en ten en ook andere veiligheidsmaartgelen achterwege gelaten. De slachtoffers van de mijnramp zullen in een gemeenschappelijk graf ter aarde worden besteld. Rooversschrikbewind. De omgeving van Galatz wordt den laat- sten tijd door een beruchten roover geter roriseerd, die in vier dagen tijds drie moor den pleegde en vier menschen uitplunder de. Maandagnacht viel de roover weer een vrachtauto en een fietser aan, die in zwaar gewonden toestand door een auto werd op genomen. Deze auto ontsnapte slechts met de grootste moeite aan de kogels van den roover en alarmeerde daarna het naaste dorp. Alle auto's die onderweg waren van Boekarest naar Galatz bleven nu hier staan en waagden het niet, verder te gaan, totdat een officier van justitie, die zich on der de passagiers bevond, politie liet ko men. Onder bescherming van 'n compagnie gendarmerie onder commando van een rit meester waagde daarna de automobielco lonne den verderen tocht. De overheid heeft thans een klopjacht tegen den ban diet georganiseerd, zonder hem echter tot dusverre op het spoor te komen. Een mislukte overval. Gisteravond is een overval op een be stelauto uit Potsdam beproefd. Verschei dene dagen der week gaat deze auto, die aan een coöperatieve vereeniging behoort de dorpen in den omtrek af om de klanten te bedienen. Gisteravond vond de chauffeur van de auto op den terugweg dwars over den weg een personenauto staan. Hij gaf signalen, doch er kwam geen beweging in de andere auto, zoodat hij moest stoppen. Op hetzelfde oogenblik sprongen twee gemaskerde mannen uit heb kreupelhout aan den kant van den weg, die op de treeplank van de auto sprongen. Eén van hen wilde den chauffeur met een stalen roede op het hoofd slaan. De chauf feur verloor zijn tegenwoordigheid van geest niet en bukte zich snel, waardoor hij slechts op den rug werd geraakt. Hij zag, dat de ander een pistool in de hand hield, waarop hij vol gas gaf en de aanranders van den wagen vielen. De chauffeur slaag de er in langs de andere auto te komen. Voor zoover hij kon zien moet de andere auto een Horch-limousine zijn voor vier oi zes personen. Het nummer kon hij niet zien Veroordeeld wegens moord en tachtig inbraken. De rechtbank te Griefswald heeft giste ren den uit Pruisisch Stargard afkomstigen Kidrowski tot levenslange gevangenisstraf en den Rus Krugow tot twaalf jaar gevan genisstraf veroordeeld. Beiden stonden te recht wegens het neerschieten van den pre dikant te Bucherow, die hen tijdens 'n in braak in zijn woning had betrapt. Boven dien werden beiden beschuldigd van onge veer tachtig inbraken. Wegens deze inbra ken werd Kidi-owski bovendien nog tot drie jaar, Krugow tot zes jaar gevangenis straf veroordeeld. Het Katholicisme in Cairo. De bevolking van de stad Cairo heeft zich in de laatste jaren geweldig uitge breid. Ook het aantal Katholieken is bui tengewoon sterk toegenomen zoodat bet noodig werd, dat twee nieuwe kerken bij gebouwd moesten worden, waarvan er een komt te staan in de wijk der Mohameda- nen. De Apostolische Vicaris van de Nijl- delta heeft voor de stad een nieuw afzon derlijk missiegebied gevormd. Een Jesuiet tot professor benoemd aan de Chineesche Staatsuniversiteit. De bekende Pater Jesuiet Dr. Savio is benoemd tot Professor in de Entomologie (insectenleer) aan de Staatsuniversiteit van Woosung. Reeds vroeger had de Nanking- regeering den geleerden priester een leer stoel aangeboden, maar Dr. Savio heeft toen dat aanbod niet aanvaard. Een beroemd echtpaar treedt in 't klooster. Een boroemd pianist M. A. Oswald die tot nu toe professor is geweest aan het Conservatorium in Baltimore, is thans be sloten om zijn ontslag te nemen als mu ziekleeraar en zijn intrede te doen in de orde der Jesuieten. Zijn vrouw, die even eens aan hel Conservatorium aldaar ver bonden was, heeft gevraagd om in het Car- niftlitessenklooster to worden aangenomen. M. A. Oswald is de zoon van een bekenden Braziliaanschon componist. Het bevolkingsvraagstuk in Italië. Do Agenzia di Roma publiceert de vol gende statistiek over het verloop der be volking in Italië. Aan het einde van het eerste halfjaar 1930 had Italië 41.744.000 inwoners, hetgeen sedert 31 December 1929 eon bevolkingstoename beteekent van 234.000 zielen. Sedert 31 December 1928 is de bevolking vermeerderd met 571.000 inwoners. In de eerste zeven maanden van het loopende jaaT werden 644.884 levend geborenen aangegeven en 339.305 gevallen van overlijden. Er is dus een bevolkings overschot van 305.579. In hetzelfde tijdvak zijn 100.408 Italianen naar het buitenland vertrokken, terwijl 55.993 Italianen weer uit den vreemde naar hun vaderland terug keerden. Bij het einde van 1929 bedroeg het aantal Italianen die in het buitenland j wonen 9.345.000; men mag dus aannemen dat er op 31 Juli 1930 ruim 51.160.000 Ita lianen zijn. Bij deze cijfers zijn echter niet gerekend de Italiaansche kinderen die in het buitenland geboren werden. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tablettafi. 60 ot Kiespijn-Tablert/n. I 60 ct. Laxeer-Tablett^n 'f 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Maag-Tabletten. 75 ct 386 Bij Apoth. en Drogisten 200.000 boomen omgewaaid. In de bergwouden bij Bad Flinzberg is door den storm en de sneeuwjacht der laatste dagen groote schade aangericht. In de bosschen bij Petersdorf is de schade al zeer groot. Over langen afstand vormen de bosschen een woest schouwspel van om gewaaide boomen. Volgens ramingen van deskundigen zijn hier circa 200.000 boomen gevallen. ALLERLEI. Nog steeds tomaten. Deze week kwa men nog tomaten in flinke kwantums uit do koude warenhuizen aan de veilingen, doch de aanvoer uit de stookkassen was veel grooter. De noteeringen van het eerstgenoemd product liepen iets terug; de kwaliteit blijft tengevolge van het gun stige weer heel goed. Een zeldzaamheid voor den tuinbouw. Niet alleen, dat nog aardbeien in den handel komen, thans werden ook aan de veiling te Naaldwijk nog 'roode bessen aan gevoerd. Het is wel een unicum in de maand November nog roode bessen in den handel te zien; de prijs is nu 45 cent per pond. De uienhandel. De uienhandel heeft dezen herfst heel weinig te beteekenen. Was er in het voorjaar sprake, dat dit pro duct geheel waardeloos als mest moest worden verwerkt, thans staat het er niet veel beter voor. Men maakt in den groot handel niet meer dan 2 a 2 1/2 ct. per kilo, terwijl bovendien het goed absoluut niet voor het bewaren is geschikt. Als een be wijs, dat de uien slecht van kwaliteit zijn, kan nog worden gemeld, dat bij tal van kweekers één derde van den voorraad niet voor den handel is te gebruiken. Deze teelt is wat de vollegrondsteelten betreft, een der minst geslaagde. De handel in najaarsproducten. Daar op de veilingen de aanvoer van najaars producten zooals kroten, rapen, enz. nog steeds toeneemt, blijft deze handel luste loos. Kroten, gebost of afzonderlijk aan gevoerd, staan heel laag, alsook de rapen. Alleen het najaarsfruit is gewild en ge niet veel vraag. Vooral goudreinetten zijn zeer hoog in prijs. Peterselie. In den regel komen keu kengroenten in den herfst veel aan de vei lingen. De tuinders zaaien in tal van kas sen nog peterselie of seldery, welke altijd met veel_ vraag weggaan. Thans is hel goed weinig waard, men moet al heel mooie peterselie hebben, wanneer men 1 per 100 bos kan maken. Gaat de teelt van pronkboonen ver dwijnen? Eenige jaren geleden brach ten de tuinders pronkboonen veel in cul tuur, en vooral in de mobilisatiejaren was deze teelt zeldzaam lucratief. Successieve lijk is deze teelt echter achteruitgegaan, en bijna geheel verdwenen. Hot vorig juar kwamen in de omstreken van Delft weer meor velden pronkboonen voorook dit jaar zagen wij ze weer. De huidige notee ringen zijn echter zoo laag geb'even, dat het zoo goed als zeker is, dat het volgend seizoen do teelt van pronkboonen niet be oefend zal worden. De melkprijzen. Do melkprijzen zijn en blijven mooi, hoewel op de melkvoilin- gen iets minder dan gewoonlijk werd be steed, welke prijzen in het midden dei- week echter weer schitterend werden op gehaald. Het vee, dat thans is opgeslald. blijft dank zij het noodige krachtvoeder volop melk geven. De bodembewerking. Do bodombewer- king gaat met groote moeilijkheden ge paard. Het land, dat voor de bakken in ordo moet worden gemaakt, iB geheel door weekt, terwijl de wallen niet kunnen wor den gezet. Daar een en ander vóór den winter in orde dient te zijn, is droog weer gewenscht. Ook met het oog op het a.s. plantenseizoen einde November, be gin December is Groog woer allernood zakelijkst. Vraag P. J. v. d. B. te Z. aangaande strubbelingen met oen huurder om een electrische lichtleiding. Antwoord De huurder is verplicht de huur over de laatste maand te vol doen; u behoeft daarbij geen genoegen tc nemen met gedeeltelijke betaling. O. i. is de toestemming om de leiding weg tc nemen vervallen nu de huurder zich niet gehouden heeft aan de voorwaarde. Wan neer het contract uw toestemming eiseht en u verleent deze niet, dan is de huurder verplicht de leiding er weer in aan te brengen. Wil hij dat niet fcoodschiks, dan zult u moeten procedeeren. Een minnelij ke schikking is echter in ieder geval be ter.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 15